Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#230) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit több, mint 2 hete használom a készüléket, nagy megelégedéssel. Az elején furcsa volt a 21:9-es képarány, de megszokható és most már szeretem is. A bemutatóban leírt mondat, miszerint "4K HDR videó 24, 25, 30, 60 és 120 fps képkockasebességgel" kicsit félrevezető, mert a kimondottan HDR-t a csak gyári kamera app adja 24 fps-sel és 16:9-ben, viszont mind 3 kamerával. A CinemaPro-ban picture profile presetek vannak, amik közül a Venice-t nevezhetjük HDR-nek, de legalábbis jó nagy dinamika tartományt ad. Viszont mind 2 app 10bites videót készít, ami jó hír azoknak, akik utómunkálkodnának az anyagokkal. 120 fps-t csak a CinemaPro tud produkálni, hangfelvétel nélkül, de 4K-ban. A gyári app is 120fps-t tud, hanggal, de csak 720p-ben. Ez 2020-ban szerintem kevés.
A UI-ban akadnak még bugok, néha nehezen olvassa az ujjlenyomatot és a mintás feloldás néha nehezen jön elő, visszaugrik. A gyári kamera app olykor kifagy, valamint ha a 16, vagy 70mm-es lencsét használjuk és megnézzük az elkészült képet majd visszatérünk a kamera app-ba, akkor az alap 24mm-es kamera nyilik meg. Ami még picit idegesítő, hogy a PhotoPro-ban megnézzük az épp elkészült képet és nem a gesztus vezérléssel (amennyiben ez van beállítva vezérlésnek) térünk vissza, hanem a piktogramra nyomva, akkor a gyári kamera app-ba dob vissza. A képminőség kíváló, a gyári app-pal is meglehetősen szépeket lehet készíteni, nagyon jól dolgozik benne az MI témafelismerésileg. Sötétben iszonyat jókat lő, szerintem sorozatban lő jó pár képet és stackeli, mert iso2000-en a szinte zajtalan kép eszetlen. :D Én hiányomolom a videóban a szem fókuszt, ha már ennyire az A9-technológiával megy a marketing.
Amiben többet vártam az a hangja. Az, hogy front facing hangszórók vannak tényleg jóság, de sokkal jobb hangminőséget vártam tőle, az előző telcsim, a OnePlus 7Pro-t nem veri. Srácomnak Iphone 11 van, fényévekkel szebben és jobban szól! Amire nagyon kíváncsi voltam, hogy a 2 hangszóró mennyire szól egyformán. Hát nemigen. Az alsó egyértelműen hangosabb és nagyobb dinamikájú, a fül hangszóró, aminek kisebb is a kivágata szinte a torzítás határán szól.
Akksiilag: én 2 naponta töltöm, az 5G opciót nem használom, mire vidéken lesz 5G, az simán 2025-ben lesz.. :)
Ha kíváncsiak vagytok még valamire, kérdezzetek. Remélem amelyikőtök kiszemelte már magának minél hamarabb be tudja szerezni, mert mindezek mellett nagyon jó, szerethető készülék. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.