Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Mankó


Mankó
veterán

Srácok, [erre] valaki?

(#6252) Cyrin válasza TOZ (#6250) üzenetére


Cyrin
addikt

ezért kell toolkittel csinálni a nandroid mentést, az áthúzza gépre egyből, így nem felejted el átrakni.

(#6253) sto1911 válasza Mankó (#6251) üzenetére


sto1911
veterán

Sztem ez a screen flickering lesz.

(#6254) alias3t válasza bigrock (#6242) üzenetére


alias3t
csendes tag

Kössz az ötletet, most egyelőre sikerült visszatennem egy stock 4.1.2-őt.
remélem erre már felmásznak a custom ROM-ok

(#6255) Mankó válasza sto1911 (#6253) üzenetére


Mankó
veterán

S van erre valami megoldás?
Tapasztalat, ötlet?

(#6256) Helmoras


Helmoras
őstag

Urak van valami olyan link vagy tapasztalat a birtokotokban hogy milyen progikat érdemes használni? illetve ki miket használ nagy vonalakban, új vagyok tablet vonalon érdekelne mik a lehetőségek.

(#6257) mobal


mobal
MODERÁTOR

Most az előbb kaptam két google appot "ajándékba", Koreai és Egyszerűsített kínai szótárat a klaviatúrához.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6258) Tejes Pite válasza mobal (#6257) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Hasznos ajándékok, használd őket egészséggel! :DDD

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6259) Skynet258 válasza Helmoras (#6256) üzenetére


Skynet258
veterán

Én már egyszer leírtam, így csak linket adok. ;) A bejegyzés második fele lesz a számodra érdekes.

https://geekpulse.hu

(#6260) Helmoras válasza Skynet258 (#6259) üzenetére


Helmoras
őstag

Dánkesőőn :) jajj dejó kis olvasmány is van mellé :P

[ Szerkesztve ]

(#6261) Helmoras válasza Skynet258 (#6259) üzenetére


Helmoras
őstag

Elolvastam jó kis cikk köszönöm.

(#6262) TOZ válasza Cyrin (#6252) üzenetére


TOZ
addikt

Nem használok Windowst...

(#6263) Dolphine válasza Mankó (#6251) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam is van ilyen! :F
Csak egy pill.ra jelentkezik! Alacsony fényerőnél jön csak elő és mintha úgy olvastam volna valahol hogy a 4.2.1 frissítésében van a hiba! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6264) Bálnaborjú válasza Mankó (#6255) üzenetére


Bálnaborjú
tag

(#6265) viking_arc


viking_arc
tag

Navitel-t tudjátok futtatni n7-en? Nekem megáll a kezdőképernyőnél valamennyi verzió. :F

mrp#2289 DebilHusselhoff

(#6266) Simonovics


Simonovics
csendes tag

Sziasztok,
Új vagyok a topicban, így csak pár oldalt olvastam vissza a problémámra megoldást keresvén.
A tegnapi nap folyamán vettem egy N7 3g-t. A nagy boldogság a bekapcsolásig tartott. A HTC-mben használt T-s kártya (van mobilnet) egyszerűen feléleszthetetlen volt a tab-ban. PIN kódot kért, hálózatra beregisztrált. Térerő volt (max), viszont hiába kapcsoltam be az mobilnetet egyszerűen semmi. Kártya ki kártya be, semmi. Ez még 2x és másfél óra után valami csoda folytán lett mobilnet. Ezután kipróbáltam a wifi részét a dolognak. Egy teljesen stabil routerre csatlakoztam itthon (sose volt semmilyen szakadási vagy egyéb gond vele). A Playről gondoltam leszedek valami nagyobb ingyenes játékot és megnézem, mit tud vas. Ennek a műveletnek 3x álltam neki. Mind a 3x különböző helyen "befagyott a töltés" más-más százalékoknál, úgyhogy a wifi jel maxon és a kapcsolat sem szakadt meg. Ekkor a böngészőben is uralkodott a csend és hullaszag. Ha le csatlakzotam a routerről és újra csatlakoztam akkor ideig óráig megint ment a töltés (persze előlről kellett kezdeni). Ugyanez a helyzet állt fent minden egyes alkalomnál ha "elaltatta" kijelzőjét, ha azonnal feloldottam a lockot, a wifi fullon, kapcsolat van, adat nem jön...
Gondoltam na akkor ez megy vissza. Visszavittem kicserélték.
Gondoltam, addig el sem hozom az újat amíg ott nem látom, hogy nem áll stabil lábakon. Mondanom sem kell, hogy a következő darabban sem lehetett életre kelteni a 3g-t. A térerő full, viszony szürke (kék ugyebár ha van adatforgalom, kis H vagy 3G jellel mellette). Kártya ki be semmi. Ez a művelet többször. Közben wifiről befrissítette magát kétszer a rendszer. Próbáltuk utána is, semmi. Kértem az ASUSos figurát, vegye ki a saját SIM-jét és próbáljuk azzal (Iphoneba használja mobilnetes ez is), semmi. 45 perc alatt nem tudtunk életet lehetlni a mobilnet részébe, viszont ebben a wifi már stabil volt legalább ott a helyszínen.
Van ötletetek mi a gond??? Nyilván a készüléket visszaadtam, pénz vissza, ez nem volt kérdéses nekik sem. De inkább azt furcsállom, hogy ebbe még csak én futottam bele? Aki esetleg régebb óta ad itt tanácsokat, találkoztak már ilyen kérdéssel?
Köszönöm segítségeteket,

Sim

(#6267) roberto02 válasza Simonovics (#6266) üzenetére


roberto02
tag

Lehet esetleg még az első gyártósor 3G-s tabletjei közül kaptál és kiforratlan a rendszer...megkell várni szerintem január végét.aztán egy újabb gyártásúval próbálkozni :K

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#6268) Tejes Pite válasza roberto02 (#6267) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Ez azért nem volt valami hasznos tanács. Várja meg január végét... ne nevettess, kérlek!

(#6266) Simonovics Ugye MICRO-SIM-et tettél bele? És itt most nem a kártya mérete, hanem a típusa a fontos.

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6269) roberto02 válasza Tejes Pite (#6268) üzenetére


roberto02
tag

1.elismerem,hogy ez nem egy egetrengető tanács de volt már rá példa,hogy bevált
2.kérlek ne használd ezt a stílust...te egy senki vagy itt ahogy énis,ezért nem áll jogodban úgy fogalmazni mintha a te számládra menne ez az egész fórum,szóval tiszteljük meg egymást annyira,hogy nem nyomunk be ilyen kisstílű mondatokat.köszönöm. :K

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#6270) turcsikg


turcsikg
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem én is egy ilyen eszköz megvételét, és azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire bírja a kijelző a karcokat? Jelenleg egy régebbi samsungom van, de azon 1,5 évnyi használat után sincs semmilyen karc, pedig nem használtam semmilyen fóliát. Ezzel a kijelzővel mi a helyzet? Mennyire könynen karcolódik, mennyire kell odafigyelni rá?

Ma voltam MediaMarkt-ban kézbevenni egyet, és láttam, hogy a körbe szürke műanyag keretről lassan kopik le a festék. Nem tudom, hogy ez csak annak köszönhető-e, hogy ott sokan megtapogatják, de ezekszerint akkor érdemes valami szilikon tokot is venni hozzá?

Köszi a válaszokat!

g.

(#6271) MrPetya19 válasza Simonovics (#6266) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nézdd meg a mobilinternet beállításokat.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#6272) roberto02 válasza turcsikg (#6270) üzenetére


roberto02
tag

Szerintem megfelelő használat mellett(értsd: jó minőségű toll,kezünk) nem fog karcolódni de persze kulcsokkal vagy egyéb tárgyakkal ne rakjuk egybe.nekem 2 hónap alatt még mindig teljességgel hibátlan.tokot olyat érdemes rá venni aminek a gyakori használata során ki-be tétel nem kárósítja,találkoztam olyan tokkal ami elkoptatta a szélét. :))

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#6273) Tejes Pite válasza roberto02 (#6269) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

"te egy senki vagy" "tiszteljük meg egymást annyira,hogy nem nyomunk be ilyen kisstílű mondatokat."

Tessék? Valamilyen betegséged van?

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6274) roberto02 válasza Tejes Pite (#6273) üzenetére


roberto02
tag

Nincs semmilyen betegségem,láttam pár hozzászólásod...2 napja regisztráltál és osztod itt az észt mindenkinek nem is gyenge stílusban.én 5 éve vagyok itt (erre írtam hogy ettől függetlenül senki vagyok.értsd nem érzem magam ettől valakinek) mégis tudok viselkedni.

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#6275) Tejes Pite válasza roberto02 (#6274) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Linkeld egy hozzászólásomat, amiből az derül ki hogy osztom az észt és elhiszem neked!

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6276) Simonovics


Simonovics
csendes tag

(#6268) Tejes Pite
az én SIMem nagy, melynek perforált a széle már, hogy ha micro-s telefonba kell tenni bele lehessen pattintani (szóval már az újabbak közül való tehát tekinthető micronak). kipattintottam a nagy keretből és ezzel próbálkoztam.
amikor a 2. verziót néztük az ASUSos sráccal neki az IPHONE-jában micro van alapban, de egy az egyben ua. volt a hiba.

(#6271) MrPetya19
emlékeim szerint van 5 menüpont kb.
az első a mobilnet, vagy adat engedélyezés hálózaton át.
a köv 3, adatbarangolásos, valami sépci adatáviteli eszköz, meg a 3G tiltásával csak 2G engedélyezés
az utolsó a hálózat választás, de itt már regelt alapban a t-mobile-ban és látta is az összes szolgáltatót rendesen, térerő is max volt.
mikor 2 év okostelefonhasználat után (android) elgondolkodtam, hogy be tudom e kapcsolni a mobilnetet, akkor még egy power toggles-t leszedtem, bízva, hogy hátha azon keresztül megy majd és én vagyok a béna :S, de persze nem ment...

(#6267) roberto02
köszi, alapban én is ezen az állásponton vagyok, de azért nem hinném, hogy agyon tesztelés nélkül ki merik dobni. pont az a funkció nem jó semmire amivel ez több mint a többi? :/

[ Szerkesztve ]

(#6277) I-S-T-I válasza Simonovics (#6276) üzenetére


I-S-T-I
tag

Szerintem MrPetya19 arra gondolt, hogy mivel független a készülék, ezért lehet, hogy be kell állítani (manuálisan) a Hozzáférési pontot (APN), hogy működjön.

-| i7-9700K + RTX 2080 AORUS |- -| Samsung S20 FE 4G |- -| Sabbat E12 Ultra |-

(#6278) roberto02 válasza Tejes Pite (#6275) üzenetére


roberto02
tag

"Pc tv tunert láttál már? Én igen, ugyanilyen a mérete és tökéletesen működik a belvárosban.
Write-only módban vagy?" és "Pc tuner kocsiban? A Tisza-tó partján? Olyat még én se láttam." :U :K de nem ez a lényeg hanem hogy én csak segíteni akartam valakinek ,te pedig degradáltál mint egy hülyegyereket.nem érzem hogy bármi rosszat mondtam volna dehát szabad világban élünk ha szerinted így van ám legyen .off és vita vége.

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#6279) Tejes Pite válasza Simonovics (#6276) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Szerintem az ASUS-tól kérj segítséget, biztos ismerik a hibát és tudnak segíteni.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6280) roberto02 válasza Simonovics (#6276) üzenetére


roberto02
tag

Hát sajnos ebben az iparban elég hihetetlen húzásokat is megmernek tenni,pl. ki gondolná hogy besüllyedő képernyővel is kimerik rakni a boltokba de az első szériáknál még előfordult.de veszíteni valód nincs sőt addig még talán esik az ára is,ettől a hibától eltekintve én mindenképp ajánlom ezt a tabit.nagyon jó :)

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#6281) Luser2000 válasza Simonovics (#6266) üzenetére


Luser2000
addikt

Érdekes hibajelenség amit írsz. Az én 3G-s Nexusom gond nélkül működik. 2 napja van meg. Telenoros micro SIM. Próbálj egy másik boltban vásárolni, hátha ott a széria működő darabjai vannak.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#6282) Simonovics válasza roberto02 (#6280) üzenetére


Simonovics
csendes tag

Megfordult már a fejemben :)
Te hol vetted? Lehet választok egy másik alomból.
Neked kellett APN-el szórakozni? Vagy ment kapásból?

Felhívom az ASUS-t és megírom mit mondanak.

(#6283) FeRkE válasza Simonovics (#6266) üzenetére


FeRkE
őstag

Mobilnet beállításokat átnézted? Rendesen be volt állítva az apn meg minden úgy, ahogy a T-mobilhoz szükséges, vagy csak beraktad a kártyát és vártad a csodát ?

Wifinél milyen titkosítást használsz a routeren? Próbáld meg manuálisan hozzáadni a tabon az ssid-d, meg a titkosítást satöbbi, hátha úgy megy.

(#6284) roberto02 válasza Simonovics (#6282) üzenetére


roberto02
tag

Extrem Digiben vettem.jha nekem nem 3G-s. hanem sima van. de náluk minden rendben volt. :))

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#6285) Simonovics válasza FeRkE (#6283) üzenetére


Simonovics
csendes tag

Hát most, hogy így rákérdezel beraktam és vártam a csodát, mivel gondoltam az okostelefonnál ennyi elég. Viszont pont ezért vittem vissza, és sajnos az ASUSos kolléga sem keltette életre. Most ahogy nézem a telefonomban APN-nél kizárólag annyit lehet állítani, hogy T-mobile net vagy T-mobile T-mobile MMS. A tabban több lehetőség is van esetleg?

(#6286) Simonovics válasza roberto02 (#6280) üzenetére


Simonovics
csendes tag

én is úgy érzem, amúgy, hogy ár/érték arányban messze kimagaslik a többi közül.

(#6287) Tejes Pite válasza Simonovics (#6285) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Kicseréltettél egy N7-et úgy hogy nem nézted végig a beállításokat? :DDD

Sejtettem hogy user hiba lesz.... :U Olyan nincs hogy két egymást követő tabletnél ugyanaz a hiba. Szerintem mondd meg nekik hogy amit visszavittél nem hibás és ne dobják ki a kukába.LOL!

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6288) I-S-T-I válasza Simonovics (#6285) üzenetére


I-S-T-I
tag

És a telefont szolgáltatónál vetted? mert azokon ofkorsz bevan gyárilag állítva :) bár nem vagyok egy nagy android zseni, de szerintem az alap rendszer (független) nem ismeri a magyar szolgáltatók beállításait out of the box.

-| i7-9700K + RTX 2080 AORUS |- -| Samsung S20 FE 4G |- -| Sabbat E12 Ultra |-

(#6289) Simonovics válasza Tejes Pite (#6287) üzenetére


Simonovics
csendes tag

Azért ez kicsit túlzás. A wifi befagyását egyáltalán nem tudták megoldani. Ahogy visszavittem elmondtam, h legyenek szívesek ránézni és szumma 1,5 óra után nem tudta megoldani a problémát az ASUSos ember. De ha bárki dob egy prtscr-t egy APN beállításról azt megköszönöm, bár nem hinném, hogy nem hozzá értő volt akitől segítséget kértem.

(#6290) Simonovics válasza I-S-T-I (#6288) üzenetére


Simonovics
csendes tag

nem szolgáltatós, "független"

(#6291) Feenyx válasza Simonovics (#6285) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Elég nagy rá az esély hogy akkor az APN-t be kellett volna állítani, mert anno a I9000-es Galaxy S-en nekem minden hard reset után be kellett állítanom az APN-t. (És az APN menüben, azért volt pár bellítandó dolog) Tudom egyik telefon, másik tablet, de androidból kiindulva tuti ez lehetett a gond. Nem hiszem hogy 2 egymás utáni Nexus is rossz lehetett volna, ez nem egy gagyi tablet azért. A másik sajnos, hogy a boltokban nem mindig vannak felkészítve az ilyen jellegű problémákra (tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

(#6292) FeRkE válasza Feenyx (#6291) üzenetére


FeRkE
őstag

Jah én is erre gondoltam, attól még hogy Asus-os, nem biztos, hogy a megfelelő tudás birtokában van, találkoztam már én is ilyen "szak"emberekkel.. :(

(#6293) sto1911 válasza Simonovics (#6289) üzenetére


sto1911
veterán

De ha bárki dob egy prtscr-t egy APN beállításról azt megköszönöm
Ugye milyen nehez?!

bár nem hinném, hogy nem hozzá értő volt akitől segítséget kértem.
de, sokszor debileket ultetnek oda, akik azt se tudnak egyedul, melyik az eleje...

(#6294) roberto02 válasza Tejes Pite (#6287) üzenetére


roberto02
tag

Az durva lenne ha user vélemény miatt csak úgy kidobnák a kukába :DDD

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#6295) Tejes Pite válasza roberto02 (#6294) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag


;]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6296) roberto02 válasza Tejes Pite (#6295) üzenetére


roberto02
tag

Értem én no. :DDD amúgy jól gondolom hogy régi tag új köntösben?

[ Szerkesztve ]

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#6297) crm válasza sto1911 (#6293) üzenetére


crm
csendes tag

Hú ez nagy segítség volt. De szerintem a kérdés/kérés nem arra vonatkozott, hogy hogyan kell használni a Google-t. Sose értettem ezt a fajta hozzáállást... Miért kell egyáltalán válaszolni, ha nem akarsz segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#6298) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Jön az Otterbox Defender védőtokja a Nexus 7-hez is!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6299) Balázs1621 válasza z0d1AK (#6298) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Komoly. Gondolom 10-20 ezer egy ilyen tok. Most látom, hogy 15 körül nyit.

[ Szerkesztve ]

(#6300) Tejes Pite válasza Balázs1621 (#6299) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Ebayről jobban megéri. :)

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.