Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) leslieke válasza Syl (#6100) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem az alapján sikerült megcsinálni.

Az enyém is inkább CB0-nak néz ki, mint C80-nak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6102) Tejes Pite válasza Syl (#6100) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Nem bonyolult.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6103) KZP válasza Syl (#6100) üzenetére


KZP
őstag

Meg az enyém is CB0-val kezdődik. :D
Ha B helyett 8-ast írok az Asus honlapján a regisztrációhoz, nem ismeri fel a készüléket, CB0 karakterek beírása közben pedig már írja is ki a pontos típust. :K

[ Szerkesztve ]

(#6104) Drachoo válasza ZX7 (#6098) üzenetére


Drachoo
senior tag

Az enyém is CB0K.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#6105) Tejes Pite válasza leslieke (#6101) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Akkor a C60-nál, C70-nél milyen betűkkel keverték a számokat? :F

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6106) leslieke válasza Tejes Pite (#6105) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem tudom, de vagy több embernek kéne itt szemüveg vagy tényleg van CB0. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6107) Drachoo válasza leslieke (#6106) üzenetére


Drachoo
senior tag

Tényleg van. :) Vagy létezik olyan 8-as aminek az egyik oldala lapos... :D

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#6108) zord01 válasza zord01 (#6097) üzenetére


zord01
senior tag

Senki?

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#6109) Tejes Pite válasza zord01 (#6097) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Bekapcsoltad az adatforgalmat?

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6110) Balinov válasza Tejes Pite (#6102) üzenetére


Balinov
félisten

akkor kerdezhetek?

1. Nexus Toolkit letölt, telepít: 5 perc
2. Driverek installálása (1. menüpont): 3 perc
3. Root (4. menüpont): 1 perc

1. pont, nem lehet problema.
2. Driverek: kell akkor is, ha a 4.2->4.1.x downgrade-hez mar feltelepitettem?
3. gondolom sima ugy

ha mar a downgrade-hez kinyitotam a bootloader-t, akkor gyk. csak a fenti lepesek vanna es tádááám?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6111) zord01 válasza Tejes Pite (#6109) üzenetére


zord01
senior tag

Beállítások-mobile networks-data enabled be van pipálva, ha erre gondoltál. Ha másra, akkor mire?

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#6112) csabám válasza zord01 (#6111) üzenetére


csabám
addikt

A megfelelő szolgáltató APN - ek megvannak, jól vannak beállítva?

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#6113) Tejes Pite válasza Balinov (#6110) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

1. A legfrisebb Toolkit-et töltsd le.
2. Én megcsinálnám a driverek installálását így is.

Ha már kinyitottad a bootloader-t, nem kell még egyszer, igen.

Root Checker programmal tudod ellenőrizni a sikerességet.

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6114) zord01 válasza csabám (#6112) üzenetére


zord01
senior tag

Az APN - ek tök üresek. Semmi nincs ott. Mi ilyenkor a teendő?

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#6115) Dolphine válasza Syl (#6100) üzenetére


Dolphine
addikt

Az enyém is CB0 szériás és szemüveges vagyok! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6116) Balinov válasza Tejes Pite (#6113) üzenetére


Balinov
félisten

:R megvalami, ugya a BL mar nyitva van, ilyenkor van adatvesztes root utan?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6117) Tejes Pite válasza Balinov (#6116) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Nincs.
Megpróbálhatod a jelenlegi driver-ekkel, nem lesz hiba, max. nem sikerül a root. :)

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6118) Drachoo válasza zord01 (#6114) üzenetére


Drachoo
senior tag

Hozz létre új apn-t ami a szolgáltatódnak megfelelő! Melyik szolgáltatónál vagy?

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#6119) Balinov válasza Tejes Pite (#6117) üzenetére


Balinov
félisten

:R ismet koszi.

Viszont, van egy ujabb csavaros kerdesem a T. Nagyerdemuhoz.

Meg 4.2.1-el is laggol, hulyul az N7, igy gondolkozom,hogy root utan visszateszem a 4.1.x-et.de lehet kiprobalok egy custom romot (pl. MoDaco felet).

Ha lementem az alkalmazasaimat 4.2.1 alol (titanium backup jo erre) akkor 4.1.x ala ugyanazzal visszatudom allitani?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6120) zord01 válasza Drachoo (#6118) üzenetére


zord01
senior tag

Egy t-mobilos domino van benne, és a net elérés már aktiválva van rajta.
Hogy lehet létrehozni ilyne APN-t? Elég lenne egy tutorial link is. THX

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#6121) Tejes Pite válasza Balinov (#6119) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Persze, a titanium backup rendszerfüggetlen, mindegyik droidon működik. Az SD-re menti le az adatokat.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#6122) Drachoo válasza zord01 (#6120) üzenetére


Drachoo
senior tag

Parancsolj! :)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#6123) Drachoo válasza zord01 (#6120) üzenetére


Drachoo
senior tag

Sikerült?

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#6124) Linkin


Linkin
senior tag

Kijött a Modern Combat 4
[link]

Wot csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCu5WdaeI6J16mxqAjlAfHyQ

(#6125) Syl válasza Tejes Pite (#6102) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy hangyányit azért bonyolultabb.
Helyesen:
1. Nexus Toolkit letölt, telepít
2. Driverek installálása (1. menüpont)
2.1. FastBoot indítás
2.2. Unlock boot loader (3. menüpont)
2.3. Normál indítás
2.4. Fejlesztői menüpont előcsalogat
2.5. USB hibakeresés engedélyez
2.6. FastBoot indítás
3. Root (4. menüpont)

Azért köszönöm! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6126) zord01 válasza Drachoo (#6123) üzenetére


zord01
senior tag

Eddig nem. Net GPRS-t próbáltam, eddig semmi. Este ismét próbálkozom valamelyik másikkal, de most mennem kell. Azért köszönöm az eddigi segítséget. :R

Hali

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#6127) Picard


Picard
csendes tag

Sziasztok!
Ezzel a rootolás témával nekem is lenne egy kérdésem.
Holnap jön a Nexus 7-em és úgy gondoltam már az elején rootolom. Root előtt frissítem a rendszert 4.2.1-re, aztán jöhet a root.

A kérdésem az, hogy Root után, ha jön újabb frissítés pl. 4.3 akkor törlődik-e a root?
Abban az esetben, ha törlődik és ismét rootolni szeretném, akkor törlődik róla minden adatom?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#6128) brownus


brownus
veterán

miért rootoljátok az n7et? mert egy okostelónál még látom értelmét, egy 3g-és tabletnél is, de egy sima n7et minek?

(#6129) Syl válasza brownus (#6128) üzenetére


Syl
nagyúr

Én mondjuk azért root-oltam a Nexus-t, hogy átállítsam a képernyő DPI-t (213->160). Így az appok nem a mobilos verzióban indulnak, hanem tabletes kinézettel (pl. youtube).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6130) Edge válasza Picard (#6127) üzenetére


Edge
veterán

Tedd fel a clockworkmod recovery-t(aka: CWM) onnantól kezdve azzal tedd fel az updateket, ez úgy néz ki, hogy OTA-n megjön nyomod neki a rebootot és a CWM jön be ott installod az updatet utána a CWM megkérdezi: Maradjon a CWM az alap boot loader? majd: Maradjon a root?
Ennyi, root marad.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#6131) Balinov válasza Syl (#6129) üzenetére


Balinov
félisten

hogy kell a DPI-t allitani root utan? van valami app ra, vagy egyeb megoldas?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6132) Syl válasza Balinov (#6131) üzenetére


Syl
nagyúr

Rom Toolbox
Performance fül
build.prop Editor
egészen a lista alján: ro.sf.lcd_density
160 DPI
Save
Reboot

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6133) Balinov válasza Syl (#6132) üzenetére


Balinov
félisten

:R ma gazdagabb lettem 2 hasznos program tippel es valszeg szegenyebb 3-4€-val. A ROM Toolboxxal nem lehet backupot csinalni, igaz? Arra a TBP kell tovabbra is?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6134) sto1911 válasza Balinov (#6133) üzenetére


sto1911
veterán

Ezeknek a nagy reszet meg tudod oldani kezzel is egyebkent, nem kell hozza megvenni a toolboxot.
Egy rendes filekezeloben van text editor, en azzal irogatom at, nem ordongosseg.

A backupokat ugy erdemes csinalni, hogy egyben lemented az OS-t es a programokat, es ha ekll, akkor egyben vissza is rakod oket. A kulon-kulon visszaallitas szvsz ellenjavallott, elofordulhat utana gyors merules es egyeb anomaliak.

Es persze a backupot recoverybol csinald, a TWRP recoveryvel (utolso infom szerint a CWM nem kezeli az uj mappafelosztast)

Amugy miert jobb a 160-as dpi? Nalam minden kisebb lett tole, a YT-ot neztem, tobb videot listaz, de a kommentekert ugyanugy scrollozni kell.

[ Szerkesztve ]

(#6135) Syl válasza Balinov (#6133) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom. A Tools fülön elég érdekes dolgokat ír. pl. App Manager (batch backup and restore...), Ad Blocker, Auto Start Manager stb.
Nem próbáltam még egyiket sem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6136) Balinov válasza Syl (#6135) üzenetére


Balinov
félisten

igaz, elkerulte a figyelmemet. Jol nez ki ez a ROM toolbox, valszeg meg is veszem.

1 kerdes, appok, acc-ok ill. beallitasok bup/restore-jahoz. Az mukodni fog,hogy 4.2.1-et rootolva csinalok backkupot, de 4.1.x alol csinalom a restore-t?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6137) Watto1991


Watto1991
senior tag

Ma láttam 16 GB-os verziót átszámítva 55 000 Ft-ért... Vérzett a szívem, hogy nem volt nálam pénz. (Anglia, akciósan)

(#6138) Syl válasza Balinov (#6136) üzenetére


Syl
nagyúr

Passz. Nem ismerem a programot. Csak ezt a DPI állítást csináltam vele.

Watto1991

Én a T-home-tól rendeltem (vezetékes internet mellé) és előleg + 24 havi kamatmentes részlet = 53e Ft :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6139) Balinov válasza Watto1991 (#6137) üzenetére


Balinov
félisten

Argos? Curry's?PCworld?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6140) sto1911 válasza Balinov (#6136) üzenetére


sto1911
veterán

1 kerdes, appok, acc-ok ill. beallitasok bup/restore-jahoz. Az mukodni fog,hogy 4.2.1-et rootolva csinalok backkupot, de 4.1.x alol csinalom a restore-t? - inkabb ne, lasd alabb

(#6141) Balinov válasza sto1911 (#6140) üzenetére


Balinov
félisten

koszi, elsiklottam a hsz-ed ezen resze felett.

Most nezem a FAQ-jat a MoDaCo fele custom 4.2.1 romnak, ezt probalta mar valaki?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6142) Watto1991 válasza Balinov (#6139) üzenetére


Watto1991
senior tag

HMV. (egy nagy beváráslóközpont egyik boltja)

Itt is van. Persze 16 GB-ban. Érdekes, hogy sem a helyszínen, sem a weblapon nem találok semmit a garanciáról.

(#6143) MrPetya19 válasza Balinov (#6141) üzenetére


MrPetya19
addikt

Azt én is néztem a leendő N73Gmre.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#6144) Balinov válasza MrPetya19 (#6143) üzenetére


Balinov
félisten

en lehet megprobalkozok vele. csak elobb vegigolvasom a modacon a topikjat, nehogy valami meglepetes erjen.

Watto1991: HMV? Nem is gondoltam volna,hogy forgalmazzak ok is. Bar oda max akcios zenecd-ert mennek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6145) zord01 válasza Drachoo (#6123) üzenetére


zord01
senior tag

Egész véletlenül nem tudod, hogy a "network operators" menüpont alatt a T-mobile H-t kell választani, vagy az automatikus opciót?

Esetleg a VPN beállításban valamit?

[ Szerkesztve ]

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#6146) Skynet258 válasza C.Brigante (#6020) üzenetére


Skynet258
veterán

Eddig is boldog voltam... ;) Akkor viszont rossz helyen nyúlkálsz, mert én még csak méretpontos fóliát láttam. Illetve nem, volt elvétve 1-2 gagyi vágású is, de nagyrészt jó fóliákat veszek, bármilyen készülékről is van szó.

Mod: univerzális nálam azt jelenti, hogy adott egy A4-es fóliadarab, aztán vagdosd magadnak ahogy akarod. :D

https://geekpulse.hu

(#6147) zord01 válasza Drachoo (#6122) üzenetére


zord01
senior tag

Áhh GrandMaster Drachoo: Sikerült. A web'n'walk -os beállítást kellett összehoznom, és máris megy a mobilnet, SIM-ről.

Kőőőszönet!

Remélem nem moderálják ki, de: :R :R :R :R :R :R

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#6148) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok.
Az N7hez OTG segitsegevel hozza lejet kotni USBs 3G modemet, hogy mobilhalozaton keresztul lehessen netezni? Ha igen, akor mi kell hozza az OTGn kivul?
Koszi

(#6149) Hulkeinstein


Hulkeinstein
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem egy Nexus 7 vásárlását. GSM boltban van most 75 ezerért a 32GB-s verzió. A kérdés az, hogy később adódhat belőle nagyobb problémám, hogy csak bolti garanciával veszem a terméket, és nem gyárival?
Azt olvastam, hogy elég megbízható a Nexus, eddig nem voltak vele komolyabb gondok, ráadásul így jóval olcsóbban tudnám megvenni.

Köszi előre is a gyors válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#6150) Mankó válasza holderes (#6092) üzenetére


Mankó
veterán

Én is az euronics-ban vettem és a garancia levelén 24 hónap van, azaz a gép hátoldalán található s/n szám után található számnak megfelelő számú hónap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.