Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) galacsindobá


galacsindobá
csendes tag

sziasztok,
a fórumnak köszönhetem, hogy anno 2,5 éve 5x-t vettem, ez volt az első okos telefonom. a fotós képessége, stabilitása és a frissítések miatt választottam. szépen teszi a dolgát most is, élvezem a minőségi képeket, alig-alig netezek, viszont sokat telefonálok rajta.
azonban úgy érzem, hogy eljött az idő a váltásra. a kérdés, hogy mire...az átlátható és a remélhetőleg még a követező években kapott frissítések miatt iphone 7-re gondoltam, vagy van esetleg jobb ajánlat is, figyelembe véve a fényképek minőségét leginkább? ez a 150ezres összeg a nagyon-nagyon maximális összeg, amit telefonra költenék.
köszönöm
Zsolt

(#15252) Nimda válasza galacsindobá (#15251) üzenetére


Nimda
addikt

Pixel 2, én ezt venném és veszem is a közeljövőben. Amint lement az ára 150 alá :)

[ Szerkesztve ]

(#15253) johnsmithnex válasza Nimda (#15252) üzenetére


johnsmithnex
tag

Akkor már nem sokat kell várnod:D
link

(#15254) Teagol válasza galacsindobá (#15251) üzenetére


Teagol
aktív tag

Valahonnan egy oneplus 6?

(#15255) Teagol


Teagol
aktív tag

Nálam végül mégis maradt a telefon, de kíváncsiságból feltettem rá egy lineage os-t.
Picit szokni kell, de pörgősebbnek tűnik és az akku is jobban bírja. Vagy nem, majd kiderül.

(#15256) Nimda válasza johnsmithnex (#15253) üzenetére


Nimda
addikt

Azért nem szó szerint, olyan 140 körül, vagy ennél olcsóbb ajánlatra várok. Én is folyamatosan figyelem. És az XL kizárva, az nekem túl nagy.

[ Szerkesztve ]

(#15257) Drakmusz válasza galacsindobá (#15251) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nehéz a döntés, főleg a kamerás teljesítmény miatt.Az 5X anno olyan magasra rakta a lécet, hogy még jelenleg is állja a sarat.
Sőt vannak olyan gyártók akik mintha visszafelé fejlődnének...
A logikus döntés egy 2/2XL, ahogy már írták is előttem.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#15258) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

N5x állandóan lefagy, amikor kis terhelést kap.
Ha nem bántom akkor napokig eláll bekapcsolt állapotban, de most épp rátoltam egy factory imaget és a boot közben behalt, bekapcsolni sem tudtam 5 percig, aztán valamivel később "kihűlt" és simán bekapcsoltam.

Ez alapján van esetleg valami ismert hibára utaló jel?
Akku csinálhat ilyet, vagy kuka a telefon?

(#15259) Sonex79 válasza DeathAdder (#15258) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Bootloop gyanús..

(#15260) DeathAdder válasza Sonex79 (#15259) üzenetére


DeathAdder
veterán

vagyis alaplap? pontosabban nandflash?

(#15261) Nimda válasza DeathAdder (#15260) üzenetére


Nimda
addikt

Inkább proci.

(#15262) biega válasza galacsindobá (#15251) üzenetére


biega
aktív tag

Én Huawei P20 Pro-ra váltottam, meglepetésemre eddig mindenben jobb, mint az 5x volt.
Bátran javaslom, :)

(#15263) Sonex79 válasza DeathAdder (#15260) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Szerintem igen. Biztos ami biztos engedd szoftveresen hogy fastbootból újra tud rakni a rendszert. Nálam a garanciális alaplap cseréig egy 4 kisebb magra készült rom volt fent, azzal teljesen jól működött, nyilván kicsit lassabb lett.

[ Szerkesztve ]

(#15264) DeathAdder válasza Sonex79 (#15263) üzenetére


DeathAdder
veterán

Itt sajna már nincsen gar, de mérhet egy alaplapcserét?
4 kisebb magra készült romot hol tudom letölteni?

köszi :R

(#15265) Sonex79 válasza DeathAdder (#15264) üzenetére


Sonex79
aktív tag

A link:

Próbáld ki melyik jó neked. Amúgy ami nálam hülyeség volt, az az hogy feljebb állítottam az órajelet az alapnál, mert ez erősen ki kontra produktív volt, nem javaslom.

A fagyalllo lehet tud segíteni az alaplap cserében.

[ Szerkesztve ]

(#15266) gre3n


gre3n
újonc

Sziasztok! Eddig csendes olvasó voltam, de pár napja egyszer csak kikapcsolt az 5X-em, azóta nem tudom bekapcsolni. A led pirosan villog, ha nincs töltőn. Ha töltőn van nem történik semmi. Biztosan le volt már írva, hogy mit lehet tenni ilyenkor, de olyan sok hsz van már ebben a témában, hogy nehéz lenne kikeresni. Ez is csak alaplapcserével oldaható meg?

Egy másik kérdés: Pixel 3-nak van itt valahol fóruma?

(#15267) DeathAdder válasza Sonex79 (#15265) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi, beszéltem is fagyallo-val, szerencsém volt, még volt egy alaplapja, tehát tud segíteni :R

Agyalok még hogy az akkut is kicseréljem-e. kb. 2 éves a telefon, vigyázva volt rá, de csak nem 100%-os már az az akku :F

(#15268) Teagol


Teagol
aktív tag

Szerencsére az új alaplappal is nyitható maradt a BL.
Feltettem rá egy TWRP-t és a lineage os 15.1-et.
Minden rendben működik rajta. Insta mondjuk nem telepíthető a Playről és van egy-két apróság még, de ez az én hülyeségem.

Ha mégis vissza akarom tenni a gyári rendszert, hogyan fogjak hozzá?
Bújom a netet, de nem igazán találtam választ rá.

Ha simán elindítom a twrp-t, miért nem tudok wipe-olni?
Nem látja a zip -ket sem.

(#15269) Teagol


Teagol
aktív tag

Használ rá valaki pixel romot? érdemes vacakolni vele?
Vagy 9-et próbáltátok már?

(#15270) Sonex79 válasza Teagol (#15268) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Android sdk-val simán vissza lehet rakni a gyári rendszert.

(#15271) Teagol válasza Sonex79 (#15270) üzenetére


Teagol
aktív tag

Köszönöm, ha lesz időm nekifutok!

(#15272) Teagol válasza Teagol (#15271) üzenetére


Teagol
aktív tag

Simán visszament twrp alól is. :)

(#15273) focvis


focvis
veterán

37 hónap használat után, a 2. és még működő alaplappal ma nyugdíjaztam az N5X-et. :R Egy Pixel 3 lett az utóda.

(#15274) gre3n


gre3n
újonc

Sziasztok! Ha valakinek N5X alkatrész kellene:
https://hardverapro.hu/apro/lg_nexus_5x_hibas_alkatresznek/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

(#15275) Teagol


Teagol
aktív tag

Pixel 3 ROM-ról van tapasztalatotok?
Érdemes feltenni?
Lineage os 16-ot várom.

(#15276) roliat válasza Teagol (#15275) üzenetére


roliat
csendes tag

Én most az AOSPExtended romot használom. Nekem nagyon bevált, egész pörgős rendszer, sok extra funkcióval. Miután feltettem, olyan érzés volt, mintha megújult volna a teló.
Szerintem érdemes kipróbálni, nyúzni pár napig, aztán meglátod, hogy tetszik-e.

(#15277) Teagol válasza roliat (#15276) üzenetére


Teagol
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom!

(#15278) Teagol


Teagol
aktív tag

Feltettem, eddig hibátlan.
Kapja be a Google, mert ezek szerint simán elmegy rajta a Pite. Semmivel nem érzem lassabbak, mint egy friss gyári 8.1-et.
Köszönöm!

(#15279) roliat válasza Teagol (#15278) üzenetére


roliat
csendes tag

Persze, hogy simán elmegy rajta. A picit régebbi hardver sosem akadályozná az újabb rendszereket, csak hát az üzletpolitika mást diktál ugye...
Pl. a régi, több mint 6 éves kis Nexus 4-esemre is létezik stabil 8.1-es rom, de lehet, hogy már 9.0-s is.

(#15280) Teagol válasza roliat (#15279) üzenetére


Teagol
aktív tag

2012-es és 2013-as Nexus 7-en használok lineage ROMokat, azért ott megérzi már.
A mai napig rácsodálkozom az N713-ra, annyira szerethető számomra.
Még a vezeték nélküli töltés is használható. :)

(#15281) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap a zsebemben kikapcsolt a telefon, nem reagált semmire.
Egyszer csak sikerült bekapcsolnom. Néha indokolatlanul belassult, mintha nem működöt volna az összes mag. Alaplap már volt cserélve benne majdnem egy éve.
A mai napon ugyan ez megismétlődött, csak most nem tudom visszakapcsolni.
BL nyitva van rajta, de néhány mókolás után visszakerült rá a gyári rendszer a decemberi frissítéssel.

Van valami ötletetek?
Menthető vagy kuka?

(#15282) tybsen válasza Teagol (#15281) üzenetére


tybsen
addikt

nálam ugyanez történt kétszer is az első alkalommal csak néhány órára másodszor pedig körülbelül fél napig nem lehetett bekapcsolni.. azóta itthon van a fiókban néha be kapcsol be és akkor működik de csak megnézem hogy mi van vele aztán kikapcs.. sajnos totál bizalmatlan vagyok hozzá úgyhogy használhatatlan kategória lett. (Szerk: alaplap itt is volt már cserélve egyszer úgyhogy szerintem felesleges vele kínlódni - ami alapvetően nagyon sajnálatos mert nagyon kompakt és én nagyon szerettem ezt az anyagot a hátlapon sokkal jobb mint bármilyen fém vagy üveg)

[ Szerkesztve ]

(#15283) Teagol válasza tybsen (#15282) üzenetére


Teagol
aktív tag

A végén sikerült visszakapcsolnom néhány nap után, de mivel sos szükségem volt másik STABIL telefonra, hosszú vívódás után vettem egy Mi A2-t.

Marad tartalék telefonnak, ha valami gond lenne.

Azért be kell vallanom, eljárt az 5x felett az idő, nagyon csúnyán odaver neki az Mi A2.

(#15284) Nimda válasza Teagol (#15283) üzenetére


Nimda
addikt

Max. nyers erőben, kamerában tuti nem.

(#15285) Teagol


Teagol
aktív tag

Soha nem voltam elájulva a kamerától. Ne érts félre, remek képeket lő, de egy Nokia 925-ről váltottam és azzal sokszor egyszerűbb volt fotózni. Pláne, hogy mire behozza a kamerát a gyerek világgá megy közben.

Ha tehettem volna , most én is egy pixelre váltok.

Amúgy nagyon szerettem, ha nincs ez a partizán akciója, eszem ágában sem lett volna lecserélni.

(#15286) amargo válasza Teagol (#15285) üzenetére


amargo
addikt

Nekem is L925-om volt előtte, annak gyors volt a kamerája ellenben a képek messze elmaradtak. Kb fél éve a polcon pihen az N5X-em csodálatos képeket csinált a gcam-al, viszont baromi lassú volt a kamera és ha véletlenül idő előtt lezártad a telefont, akkor lőttek a képeknek.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#15287) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Sziasztok!
Mostanában hülyül a BT. Ki-be kapcsol magától. Az ikon is eltűnik, majd visszajön.
Restart után jó egy darabig.
Gyári 8.1 van fent.
Valaki tapasztalt már ilyet?
Nyomjak egy FR-t?
Van esetleg valami kiforrot pite rom?

(#15288) Teagol válasza johnsmithnex (#15287) üzenetére


Teagol
aktív tag

(#15289) biega


biega
aktív tag

Vennék egy USB Type-C kábelt, viszont láttam 2,4A, 3A és 5A -es típusokat.
Melyik kell a Nexus 5x-hez?

Van egy nem használt Nexus 5 és 2 db Nexus 5x, ami a fiókban pihen.
Hol érdemes meghírdetni? Eddig még nem adtam el telefont, kicsit gyakorlatlan vagyok benne :)

(#15290) ricsip válasza biega (#15289) üzenetére


ricsip
addikt

hardverapró, jófogás, vatera

-

(#15291) biega válasza ricsip (#15290) üzenetére


biega
aktív tag

:R

(#15292) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Vettem egy használt 5x-et, de sajnos nagyon rossz volt az aksi..
Egy nap alatt alvó módban is 50%-ot merült..
kicsit próbálkoztunk vele kikapcsolni a nagy magokat. az egyiket sikerült is.. a másik viszont mindig vissza kapcsol.? Nem értem miért.
Vettem egy elvileg új aksit hozzá de ezzel is merült 20%-ot egy éjszaka alatt. mitől lehet ez? hogyan tudom teljesen kikapcsolni a nagy magokat? köszönöm.

(#15293) Skyhigh válasza haiiro_o (#15292) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Ott valami nagyon be van ragadva és az eszi az aksit. Nálam is volt ilyesmi, de gyári visszaállítás után megjavult

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15294) biega


biega
aktív tag

Csináltam egy gyári beállítás visszaállítást, de az adataim megmaradtak a partíción. Hogyan tudnám egyszerűen törölni? Nem szeretném a rendszert újratelepíteni.

(#15295) vacs válasza biega (#15294) üzenetére


vacs
veterán

Szerintem nem csináltál teljes vissza állítást, mert akkor semmi adatod nem látszódna most!

(^)(>.<)(^)

(#15296) biega válasza vacs (#15295) üzenetére


biega
aktív tag

Csináltam, viszont most a Wipe - Internal Storage megoldotta.

(#15297) Skyhigh válasza biega (#15296) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Akkor is félremehetett valami, mert a gyári visszaállításoknál töröl minden adatot.
Ugye nem felejtette a titkosítást blokkról fáljra áttenni, mert az megint töröl mindent

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#15298) biega


biega
aktív tag

Crdroid van rajta, lehet, hogy emiatt nem akarta törölni, de már minden rendben.

(#15299) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
2 éves a telò, vagy is 3, csak 1évesen bootloop-os lett és cserélték a belsejét, kijelző, elő-hàtlap maradt a régi.
Mostanában azt szokta csinàlni, hogy ha pl. hasznàlni szeretném előveszem a zsebemből kiírja "nincs SIM-kártya".
Kb. ugyanúgy mint ha bekapcsolnàm és ugye kérné a PIN-t.
Beírom elvan egy darabig, de aztán megint előjön.
Megfigyeltem még, hogy ha kicsit többet hasznàlom (jàték, youtube) picikét felmelegszik és van hogy ugyanígy bedobja, hogy nincs SIM.
Beírom...Nincs hàlòzat, csak segélyhívás.... aztán Telekom HU
Kivettem a SIM kàrtyát megtakarítgattam az érintkezőket, kicsit megfújkáltam. Jó egy darabig, de aztán megint PIN kòdot kér.
Ma kicseréltettem a SIM kàrtyát.
Elvolt egy darabig, de most este egyszer csak megint eldobta a hálòzatot.
Nem is lenne nagy baj ha néha be kell írni. Csak ha ugye a zsebemben jàtsza ezt a dolgot akkor hívni se tudnak hogy nincs hálòzat.
Talàlkozott valaki ezzel a jelenséggel?
Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#15300) Nimda válasza Jamby18 (#15299) üzenetére


Nimda
addikt

Csinálj egy teljes resetet, vagy:

Lehet a sim kártya foglalat érintkezői nincsenek megfelelően leforrasztva. Vagy, el vannak hajolva. Szét kéne kapni az ellenőrzéséhez. Még az is lehet, hogy ez az alaplap is haldoklik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.