Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) zkosaras válasza tarti8 (#14699) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Köszi a tippet. Bár nem tudom erre felé (Zalaegerszeg) hol van ilyen átvevőpont... :F

(#14702) bl4ze válasza zkosaras (#14701) üzenetére


bl4ze
veterán

D.E.S.ELEKTRONIKAI KFT.
Telefon: 0630-399-0648
Bíró Márton u. 17-21 8900 Zalaegerszeg

Ők a hivatalos LG partner. Őket keresd.

.:. bl4ze .:.

(#14703) vacs


vacs
veterán

Srácok ... támadt egy hülye ötletem! :D

Nekem még mindig Nexus 5-öm van (NEM 5X), amit már 4 éve 3 hónapja használok, de lassan aktuális lenne a csere!

Okoson kigondoltam, hogy veszek egy használt N5X-et (az se baj ha Bootloop-os) és 4 giga memóriára upgradelem ... :))

Alap leírás itt, a legújabb (pár hetes) tapasztalatok pedig itt!

Új 4 gigás alaplapot innét lehet rendelni!

De ha jól értelmezem, akkor a proci marad a Snapi 808, ami miatt nekem hosszabb távon nem biztos, hogy jó lenne, de egy jelenlegi tulajnak simán megérheti!

Youtube: Google Nexus 5x 2gb ram vs 4gb ram

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#14704) andras.m válasza vacs (#14703) üzenetére


andras.m
csendes tag

igen jó is lenne, csak az a 130 euro :/ annyiból már vadonatúj 4 gb ram-os telefont tudok venni.

(#14705) TaylorPro válasza zkosaras (#14701) üzenetére


TaylorPro
addikt

Futárral vagy postával felküldöd Pestre a Váci utcai LG központi szervizbe. Előtte azért hívf fel őket. Ők ingyen visszaküldik futárral. Ennyi.

Pixel 8 Hazel

(#14706) bl4ze válasza andras.m (#14704) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, 132 USD + megfogják a vámon az úgy már igen komoly pénz 4GB upgrade-ért....

.:. bl4ze .:.

(#14707) andras.m


andras.m
csendes tag

Egyébként valaki használja valaki az NX kamerát? Portrét egész ügyesen megoldották az én tapasztalatom szerint :DD

(#14708) amargo válasza andras.m (#14707) üzenetére


amargo
addikt

Én használom, egyik legjobb ebben a telefonban. Bár az U11 life-ot pont tegnap láttam meg, hogy már árulják..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#14709) zkosaras válasza TaylorPro (#14705) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Köszi, de mint kiderült a helyi Firstphone üzlet hivatalos LG átvevő pont, ott adtam le végül.

(#14710) stewe780


stewe780
őstag

Sziasztok!

Elég rég ajánlották itt a lightflow - LED Control programot az elmulasztott események ledes jelzéséhez. Sokáig jól működött, de az utóbbi időben a Viberrel nagyon rakoncátlankodik. Az eseményeket nem jelzi, néha meg olyat jelez, amit már megnéztem a Viberen. Most nem tudom, hogy a Viber az oka, vagy a lightflow, mindenesetre gondoltam megkérdezem, hogy most melyik alkalmazást ajánlanátok, kinél mi vált be az események villogó jelzésére. Van-e jobban működő?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#14711) bl4ze válasza stewe780 (#14710) üzenetére


bl4ze
veterán

Viber a ludas, az szórakozik. Utolsó frissítések nem voltak a topon. :Y

.:. bl4ze .:.

(#14712) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, van itt valaki aki használt felváltva már 5x és HTC 10 telót ?
Dupla ram, oké - de kamerában van eltérés? A hátsó kamera u.a. mindkét telefonban, azonban talán mintha a HTC 10 nem támogatná a HDR+-t ?
Akku is picit combosabb, 3000mah - gondolom jobb a SOT.

Ha van infótok, örömmel olvasnál, HTC 10-re is van már 8.0 droid, noha úgy hallom picit bugos (még?) :R

.:. bl4ze .:.

(#14713) brownus


brownus
veterán

üdv,

lejárt a 2 év, az 1+1 gari a telómnál. abban szeretném kérni a segítségeteket, mert tudtommal itt páran használtok főzött romot, hogy melyiket tegyem fel?

főbb szempontok: ne melegedjen a teló, tehát 1-2 magot ki lehessen lőni. jó akku idő, és lehet ilyen puritán mint a stock android.

köszönöm! :R

(#14714) Sonex79 válasza brownus (#14713) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Szerintem annyi a lényeg, hogy legyen bekapcsolva az oem feloldás, usb hibakeresés, meg ki legyen nyitva a bootloader.. Ha ez megvan, akkor simán vissza lehet hozni a telót bootloopből is, max megy 4 maggal..

Addig meg használd 1000-rel, hisz arra van a teló.

(#14715) bl4ze válasza Sonex79 (#14714) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezeket root nélkül is meg lehet tenni?

Nekem 2016 09 havi a telefon, azaz közel 1.5 éves.
Van parám bootloop-tól, így ha ezeket amit írtál root nélkül tudom nyitni, engedélyezni, lehet elővigyázatosságból megtenném, ha ezekkel tényleg menthető egy bootloop adott esetben. :U

.:. bl4ze .:.

(#14716) brownus válasza Sonex79 (#14714) üzenetére


brownus
veterán

miért kéne visszahoznom a telót? ha beszarik, baszom ki a pitsába...

ja, értelek, hogy meglehet menteni csak utána max 4 maggal megy.

nekem adatot lementeni nem kell, minden a felhőben van.

[ Szerkesztve ]

(#14717) Sonex79 válasza bl4ze (#14715) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nem kell root ehhez. A bootloader nyitás viszont törli az adatokat. Nyilván egyszer kell csak megcsinálni. A másik 2 beállítást bármikor meg tudod csinálni.

(#14718) bl4ze válasza Sonex79 (#14717) üzenetére


bl4ze
veterán

Oké, köszi.

.:. bl4ze .:.

(#14719) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Mi A1, pár hét után: Nem ritka a 7 órás SOT (most 49%-nál 3:44 a képernyő idő), pedig az akkuja kb. 10%-kal izmosabb az N5X-nél. A dupla RAM miatt szépen, akadás mentesen megy, a kamera..együtt lehet vele élni, persze a Nexusé jobb, leginkább gyenge fényviszonyoknál.
Összességében így is előrelépésnek tűnik.

(#14720) bl4ze válasza alexandrosz (#14719) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha lenne benne NFC, én is agyaltam volna rajta, így esélytelen volt.

.:. bl4ze .:.

(#14721) TaylorPro válasza bl4ze (#14720) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nem értem a problémát.

[link]

8-órás Shot az A1-nél.

Kamera:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#14722) bl4ze válasza TaylorPro (#14721) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha lenne NFC-s sim a Telenornál, jó lenne - akkor szerintem rámennék egy A1-re.
De egyelőre nincsen, és NFC fizetést napi szinten használom.

Szép SOT, a kamera képek is rendben vannak.

Jövő héten kipróbálok egy HTC 10-et, ismerősnek 1,5 nap használat után 2ó20p SOT-ja van, akku 50%-on.
Az elég meredek :)

.:. bl4ze .:.

(#14723) TaylorPro válasza bl4ze (#14722) üzenetére


TaylorPro
addikt

Duplasimes a teló. Vodának van NFC sime. Teszel bele Voda simet NFC-nek. Telenornak nincs elég hihetetlen. Szerintem van.

[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#14724) csakany2001 válasza bl4ze (#14722) üzenetére


csakany2001
senior tag

HTC 10-ről nekem is írhatnál egy beszámolót.
Habár engem a Pixel is érdekel, megy le annak is szépen az ára, mondjuk a jó DAC a HTC 10 felé húz.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#14725) bl4ze válasza TaylorPro (#14723) üzenetére


bl4ze
veterán

Vodát soha. Cégesben volt, botrány lefedettség, külföldön is csak szívás vele.
Voda soha!!!! :)

Telenornál akkor ha normál módon lehetne kérni NFC-s simet oké, de pluszban nem fogok fizetni azért.

Marad az olyan telefon, amiben van NFC :)

csakany2001 : rendben, jövő héten fogok kapni. Simán 5 órás SOT-ok vannak, a kamera is nagyon jó,
a 4GB ram pedig nagy előrelépés lesz, méret 5.2". Kiváncsian várom.

.:. bl4ze .:.

(#14726) TaylorPro válasza bl4ze (#14725) üzenetére


TaylorPro
addikt

Látom nem érted. Lehet benn döglött voda sim is, az NFC chip a lényeg.

Pixel 8 Hazel

(#14727) bl4ze válasza TaylorPro (#14726) üzenetére


bl4ze
veterán

"Döglott" voda chip-es SIM-et honnan szerezek ?
Lehet le vagyok maradva, de ezt nem vágom. Szerzek egy nem aktív Voda NFC-s sim-et, és az NFC megy a "döglött" sim-mel ? :)

.:. bl4ze .:.

(#14728) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, ha az 5x-en be van jelölve az adatok mentése, recovery - és fent is van a google felhőben, úgy egy másik Androidos (HTC 10 pld) telefonra belépve is vissza tudja állítani az appjaimat? Telefon specifikus beállításokat értelemszerűen nem, de az appokat vissza fogja rakni? Azon is stock Oreo 8.0 lesz, van. :)

.:. bl4ze .:.

(#14729) focvis válasza bl4ze (#14728) üzenetére


focvis
veterán

Asszem' (99%) igen.

(#14730) bl4ze válasza focvis (#14729) üzenetére


bl4ze
veterán

Én is ebben reménykedtem, köszi :)

.:. bl4ze .:.

(#14731) fokukac válasza bl4ze (#14728) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ez nema rendszer verziójától függ, nekem az appokat már a Jelly Bean is visszarakta, amikor reseteltem :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14732) bl4ze válasza fokukac (#14731) üzenetére


bl4ze
veterán

Oké, köszi.
Sosem használtam korábban ezt az opciót, csak mikor ti itt javasoltátok.

Korábbi telefonokon (N5, LG F6) nem kellett FR-ezni, lehet ezért :)

.:. bl4ze .:.

(#14733) brownus


brownus
veterán

help,

itt megáll...
minden +driver is fent van. bekapcsolt állapotban a pc látja a telefont, két kábellel is megnéztem.

a bootloaderben nem, mi lehet a gond??

innen okoskodom: he ?Enable OEM Unlock? checkbox, also make sure you enable USB Debugging while you're in the Developer Options menu. ezek is pipa

[ Szerkesztve ]

(#14734) roliat válasza brownus (#14733) üzenetére


roliat
csendes tag

Próbáld meg ez alapján: How to unlock the Nexus 5X bootloader

Ez a lépés is megvolt?:

2. When you see the RSA key pop-up on your Nexus 5X, tap OK to allow USB debugging (your phone needs to be unlocked for this screen to appear).

(#14735) brownus válasza roliat (#14734) üzenetére


brownus
veterán

meg, várok 30-60 másodpercet de semmi se történik.. nem értem
megnéztem egy yt videót is, ott pár mp után már kérdezi is, hogy: unlock?

(#14736) brownus


brownus
veterán

otthon megpróbálom még a notirol is, azon w10 van. a benti gépen w7. nemtom ez számít e

(#14737) slice14 válasza brownus (#14736) üzenetére


slice14
veterán

Elvileg Win7-el is kéne működjön, kérdés hogy a munkahelyeden lévő gépen nincsenek e korlátozások... Esetleg próbáld meg NRT-vel vagy PDANe-tel felismertetni, a manuális leírásban megtalálod a letöltési linkeket az említett programokhoz. Ha volt már szervizben alaplappal, akkor valszeg nem fog működni a bootloader felnyitás, már mostanság nem követtem az eseményeket, hogy megoldották e az alaplap cserés telók felnyithatóságát.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#14738) brownus válasza slice14 (#14737) üzenetére


brownus
veterán

ok, megnézem.
nem volt szervizben, még... :)

(#14739) Sonex79 válasza brownus (#14738) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nekem alaplap csere óta valamiért Windows alatt nem igazán jön össze, de Linux alatt simán ment. De lehet csak a Windows 10 szivat, nem tudom..

(#14740) szimeonov


szimeonov
tag

Sajnos ma bootloop-os lett a párom Nexus 5X telefonja. A számlán 1 év garancia szerepel, rajta van az IMEI szám is, 2016.08 havi vásárlás. A dobozon DE felirat szerepel, EU-s töltő járt hozzá, szóval valószínűleg Európai készülék.

Van rá esély, hogy javítsa az LG?
Ha igen debreceni szervizbe is beveszik?
Mennyi idő kb a javítás?

Köszi a segítséget.

(#14741) TaylorPro válasza szimeonov (#14740) üzenetére


TaylorPro
addikt

Jobban jársz ha felhívod a pesti váci utcai szervizt. egyeztetel velük, MPL vagy GLS, vagy bármi mással elküldöd neki. Ők meg futárral vissza. Ez a leggyorsabb. Kihagysz egy plusz közvetítő pontot. Hivatkozz a két év szavatosságra.

Pixel 8 Hazel

(#14742) szimeonov válasza TaylorPro (#14741) üzenetére


szimeonov
tag

Köszi, reggel felhívom őket.

(#14743) TaylorPro válasza szimeonov (#14742) üzenetére


TaylorPro
addikt

Mindenképpen jobban jársz. Én így jártam el és nagyon korrektek, le a kalappal az LG garija előtt.

Pixel 8 Hazel

(#14744) szimeonov válasza TaylorPro (#14743) üzenetére


szimeonov
tag

Hát felhívtam és lerázott, hogy csak a G4 esetén él a bootloop-os javítás.
Úgy néz ki, hogy kezdődhet az e-mail-es megkeresés.

(#14745) szimeonov


szimeonov
tag

Az ügyfélszolgálat ezt a választ adta:

Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.

Sajnálattal olvastam, hogy meghibásodott az Ön által használt Nexus 5X telefon készülék!

Engedje meg, kérem, hogy ezúton tájékoztassam, szolgáltató független készülékekre 1 év garanciális szervíz vonatkozik, így kollégám telefonon történő tájékoztatása helytálló volt.
Bootloop meghibásodás esetén Nexus 5X típusú telefonokra nem vonatkozik a meghosszabbított garanciális szervíz, így annak javítását jelenleg már csak fizetős keretek között vállaljuk.

Remélem, a rossz hír ellenére tudtam segíteni Önnek!

(#14746) Ear001 válasza szimeonov (#14745) üzenetére


Ear001
addikt

Ez vicces. Nem garanciális szervízelést végeznek, hanem méltányossági alapon, "egyedi elbírálás" alapján cserélik az alaplapot. Ne hagyd magad, kérd ezt.

(#14747) bl4ze válasza szimeonov (#14745) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez kemény. Korábban nem pattintottak le senkit (még) :W :F :Y :W

.:. bl4ze .:.

(#14748) torrente91


torrente91
tag

Sziasztok!

Az ikonok kinézetét 8.1-en hogy lehet megváltoztatni? Bekapcsoltam már a fejlesztői beállításokat, de a kezdő képernyőn a beállításoknál nem jeleníti meg azt az opciót. :U

(#14749) szimeonov válasza szimeonov (#14745) üzenetére


szimeonov
tag

Reggeli telefonos megkeresésem illetve a fenti email-es válasz után nem sokkal felhívtak magántelefonszámról.
Azt mondták, hogy postázzam és ha rendben találnak mindent a számlával és a készülék valóban bootloop-os akkor javítják. Amennyiben más hibája van nem tudják javítani, ugyanis csak kp-val lehet fizetni náluk, ekkor egy hibalappal visszaküldik a telefont. A javításra kb 1.5-2 hetet mondtak, postával 3 hétre saccolták a folyamatot.Hétfőn jön érte a GLS, ha van fejlemény jelentkezem.
Köszi mindenkinek a hasznos infókat.

(#14750) fokukac válasza bl4ze (#14747) üzenetére


fokukac
nagyúr

Dehogynem, sokunkat, sokszor, csak kitartóan próbálkoztunk tovább, míg sikerrel nem jártunk...

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.