Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) focvis válasza Ochocinco46 (#14900) üzenetére


focvis
veterán

Cseréltesd ki gariban a mikrofont. :) A sűrített levegőről nem kell tudniuk; egyszerűen elfáradt...

Szerk: Persze, ha az 1 év gari lejárt már, és Te a 2 év szavatosságra gondolsz az alaplappal kapcsolatban, akkor a fenti ötlet felejtős.
Ez esetben cseréltesd ki a mikrofont valahol. De akár az LG-hez is elviheted, mondván rossz a mikrofon ÉS gyakran előfordul, hogy ha felmelegszik a telefon, akkor lefagy, újraindul, nehéz újra bekapcsolni; nem lehetséges, hogy az alaplap kezd elfáradni?

[ Szerkesztve ]

(#14902) Payskin


Payskin
tag

Sziasztok!

Ahogy visszaolvastam 2-3 oldalt, a fórum leginkább arról szól, hogy mindenkinek mostanában krepál be az 5X-e, de az LG szerviz nagy boldogságban cserél benne alaplapot a garanciális időn belül.

Épp most szeretnék egy kiváló állapotú 5X új tulajdonos lenni, megkérdeztem az eladót, és mit ad isten, idén márciusban lejárt a 24 hónapos gari. Szeretek veszélyesen élni, úgyhogy ezért már nem állok el a biznisztől, de esetleg nincs arról infó, hogy az LG márkaszerviz mit csinál a hozzám hasonló szerencsétlenekkel, akik a gari lejárta után szeretnének alaplapot cserélni? Elhajtanak, vagy akkora pénzt kérnek, hogy magamtól csomagolok és megyek a francba? Esetleg valami józan keretek között megoldható ez a dolog? Ha nem náluk, akkor valaki másnál?

(#14903) fokukac válasza Payskin (#14902) üzenetére


fokukac
nagyúr

kérlek, ez esetben boldogan kicserélik az alaplapot, azt hiszem 67 ezer ft-ért.
A hülyének is megéri. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14904) Bathalsar válasza Payskin (#14902) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Én is szeretek veszélyesen élni, de már 6 helyre van 2FA-m. Ma biztosan átköltöztetem Authy-ba őket.

Eddig játszottam azzal, hogy a CPU és a GPU órajeléből is visszavettem, mert nagyon zavart a throttling, illetve így szerettem volna hosszabb életet biztosítani neki. De így meg az általános lassúsága miatt volt használhatatlan.

Többször felmerült bennem a csere, de nem szántam el magam. És most már kibekkelem az olcsóbb Pixel érkezését, ami remélem nem kacsa.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#14905) bl4ze válasza Payskin (#14902) üzenetére


bl4ze
veterán

Fagyállló kartárs egész jó áron cserél alaplapot, gari után ha bekrepálna.
Ha kibírt 2 évet már a teló, talán kevesebb eséllyel halna meg most már utána.
Szóval dönts, megér-e ennyi rizikót. :C

.:. bl4ze .:.

(#14906) Teagol


Teagol
aktív tag

Más is érez teljesítmény javulást a júniusi frissítés óta? Mintha pörgősebb lenne a rendszer.

(#14907) fokukac válasza Teagol (#14906) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát nem tudom. Nekem még nem jött meg ugyan a frissítés, de mostanában már nagyon lassúnak kezdem érezni a telefont, és ez nem tudom, hogy változna-e egy frissítéstől...
A kedvencem a kamera, hogy előkapom a telefont a zsebemből, a gyorshívóval elindítom a kamerát, és 5-10 mp, mire bejön, és sokszor addigra elmúlik a téma, amit le akartam fotózni...

Alapvetően az újra-töltögetésekkel együtt tudok élni, de ezzel már nehezen...
Már nagyon gondolkodom, hogy lecserélem...
Csak nem tudom, hogy mire.
Lehet, szerválok egy 1. generációs Pixelt valahonnan...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14908) focvis válasza Teagol (#14906) üzenetére


focvis
veterán

Ma frissült az enyém is, nem lett gyorsabb. Csatlakozom főkukachoz; kezd lassú lenni a teló.

Most azt gondolom, megvárom az október / novembert; talán kijön egy középkategóriás Pixel 3 is, Nexus árazással.

(#14909) Ear001 válasza Teagol (#14906) üzenetére


Ear001
addikt

Igen, van benne valami.

(#14910) fokukac válasza Ear001 (#14909) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, most rákerestem, települ, kíváncsi vagyok. :)
mondjuk azért sok reményt nem fűzök hozzá...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14911) fokukac válasza fokukac (#14910) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na jó, egy picit tényleg gyorsabbnak tűnik. Kíváncsi vagyok, meddig tart. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14912) Bathalsar válasza fokukac (#14911) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Tegnap ledózeroltam, sideload-dal ment fel a júniusi ROM. Talán még sosem éreztem ennyire gyorsnak a kicsikét.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#14913) ViviV


ViviV
csendes újonc

Sziasztok!
Másfél éves nexusom januárban keresztülesett az alaplapcserén, de most akkucserében gondolkozok. Mostanában maximum 2 óra képernyőidőket bír, és ezt keveslem. Márkaszervizben 14k-ra írták a cserét munkadíjjal együtt. A kérdésem az, hogy szerintetek megéri-e a csere, hozna-e ez szignifikáns javulást a mostani helyzethez képest, vagy annyiból inkább vegyek egy powerbanket, és azzal használjam?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#14914) Vesti95 válasza ViviV (#14913) üzenetére


Vesti95
tag

Szerintem a 14k irreálisan sok.

Én eBay-en vettem 10 vagy 15 euróért egy akkut (utánagyártott), nem hozza egy új gyári teljesítményét, de a leharcolt gyárinál sokkal jobb. Mire ez tönkremegy, legalábbis 2 óra alá ahogy említetted, már úgyis új teló után nézek.

Powerbankom van nekem is, de nem éri meg vele szenvedni, ez az én tapasztalatom :D

https://www.ebay.com/itm/New-Original-BL-T19-Li-Ion-2700mAh-Battery-For-LG-H791-H798-H790-Google-Nexus-5X/332146325604?hash=item4d5576b864:g:ec4AAOSwk-1aDX4W

Nem ez volt, de az már nincs fent. Kép szerint ugyanaz.

(Persze ha nem tudod beszerelni, és nem is ismersz senkit aki ért hozzá, akkor nem feltétlen opció, de én 14k-t akkor se adnék ki egy akkuért, maga a teló kb ér 40k-t ahogy néztem nemrég használtpiacon :)) )

[ Szerkesztve ]

(#14915) ViviV válasza Vesti95 (#14914) üzenetére


ViviV
csendes újonc

Szóval akkor alapvetően megéri cseréltetni. Az a bajom a nem gyári cserével, hogy még majdnem fél év múlva lesz csak 2 éves, és azt hiszem addig még garanciás. Meg valakivel ígyis-úgyis meg kell csináltatnom, mert én tuti nem fogok itthon nekiülni szétszedni :D De igen, a 14k-t én is sokallom sajnos, szóval nem tudom mi legyen.

(#14916) Martinitius válasza ViviV (#14915) üzenetére


Martinitius
tag

Tény, hogyha más hozzányúl a telefonodhoz, azt bent észreveszik a szervízben (pl.: ha küldöd gariztatni majd alaplap miatt). De én tuti nem szánnék 14k-t rá. Egyébként maga a cseréje pofonegyszerű, szerintem egy jólképzett ovis csimpánz is megtudná csinálni.

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#14917) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Ma megpusztult az N5X-em... :(((
Még 10 nap van vissza a 2 éves szavatossági időből (imei rajta van a számlán), vidéki vagyok, hova/hogyan kell küldeni, először hívjam fel a Központi Márkaszervizt, vagy inkább emailt írjak nekik?
Mivel érveljek, ha megpróbálnak elhajtani?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#14918) Nimda


Nimda
addikt

Komolyan mondom, és bocsánat mindenkitől, de ha születik egy hsz ebben topikban, az elmúlt 1-2 év alatt, csak arról olvasni, hogy meghalt a telefon. Én nem értem a gyártót, hogy mégis mi ez? hogy nem rúgják tökön azt, aki a felelőse ennek, vagy aki ennyire túlteljesítette a tervezett elavulási idő előtti meghibásodásokat. Lassan megdöbbentő lesz olvasni, ha valakinek 2-3 éve hibátlanul üzemel a telója, bár van egy olyan érzésem, hogy az sem alhat sokáig nyugodtan. Így lejáratni magukat és a googlet, hát nem semmi. Vajon idővel minden 5x megpusztul?

[ Szerkesztve ]

(#14919) Vesti95


Vesti95
tag

Nekem van egy 5X-em ami majd 2 éves, és eredeti lap van benne.
(De betegeskedik már pár hónapja, pl nem akar elindulni mindig elsőre, megakad bootnál)
De a családban volt egy másik 5X, az megpusztult :)
ill. baráti körben is volt, szintén.

Én is csodálkozok hogy nem lett ebből az egészből semmi, oké hogy cserélnek lapot, de nem ismerik el hogy hibáztak. A per ami indítva lett, meg egyelőre sehol nem tart, legalábbis nem hallottam semmit azóta. De ha jut is valahova, mi vásárlók, abból úgyse nyerünk semmit.

Nekem is ez az utolsó LG telefonom, mint sokan másoknak gondolom :))

[ Szerkesztve ]

(#14920) biega


biega
aktív tag

Az enyém a jövő hónap elején lesz 2 éves, eddig minden rendben. Nejem és a lányom 5x-ében már cserélték az alaplapot.

(#14921) TaylorPro válasza vacs (#14917) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szia!

Csak hogy választ is kapj. Hívd fel a központi szervizt. Hivatkozz a két év szavatosságra. Elküldöd hozzájuk tokkal-vonóval, számlával. Ők megjavítják, visszaküldik neked.

Pixel 8 Hazel

(#14922) bl4ze válasza biega (#14920) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem szeptemberben lesz 2 éves : pár hónapja egy HTC 10-et nyúzok, a 4GB RAM miatt, kamera 1:1 mint az 5x-ben. Ég és föld. A HTC féle Android 8.0 más, jobb az 5X 8.1, de olyan szinten lassú a HTC mellett, hogy az már Nekem kínos. A fiókban lapul. Azon agyalok elkezdem megint használni, hogy megnézzem bírja-e - ha bedöglene (bootloop), akkor szeptember előtt tegye a 2 év szavatossági lejárta előtt... :Y

.:. bl4ze .:.

(#14923) Martinitius válasza Nimda (#14918) üzenetére


Martinitius
tag

Kétféle 5X létezik: az egyik, amelyikben már meghalt az alaplap, a másik amiben pedig ezután fog. Nekem 2db is van belőle itthon, pár hónap eltéréssel haláloztak el, én nem is foglalkozok vele. Jelenleg egy 6P-t nyúzok, amiben szintén kellett alaplapot cserélni, kisebb százalékban, de ebben is halnak le az alaplapok, ez is cserés volt már. Ill. tartalékban van két veterán sima Nexus 5, ha ez a csoda megint behalna... Megbízhatóság 5* :W

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#14924) Nimda válasza Martinitius (#14923) üzenetére


Nimda
addikt

Két eset lehetséges: Van egy olyan érzésem, hogy szándékosan haláloznak el (vegyél pixelt), bár ez elég merész gondolat. A 6P ugye Huawei, mégis döglenek azok is. Nem véletlenül nem volt ügy a dologból, mert a google megteheti ezt is. Nincs bajom a céggel, de ez nem túl korrekt. A másik, lehet valóban hiba csúszott a tervezésbe vagy a kivitelezésbe, de két különböző cégnél azért ez elég valószínűtlen. A cserelap sem biztos, hogy sokáig bírja.
Nekem egy refurb telóm van, vadonat új (volt pár hónapja) amiben már a cserélt lap van és viszonylag olcsó volt. De ez sem garancia semmire, viszont akik még 100+ pénzért vették azokkal kiszúrás.

[ Szerkesztve ]

(#14925) Teagol


Teagol
aktív tag

Nekem 08.30-án tölti a 2. évet és ma megdöglött. :)
Gondolom alaplap. Hírtelen lefagyott, nem lehet újra indítani, még 1x eljutott a google feliratig, azóta semmi.
Holnap reggel Váci út, már össze van készítve.

Érdeklődve várom a Xiaomi A2-t.

(#14926) Just486 válasza Teagol (#14925) üzenetére


Just486
senior tag

Akkor pont váltjuk egymást, én ma hoztam el egyet :D

That unconquered country we call the future.

(#14927) Vesti95


Vesti95
tag

Kicsivel fent írtam hogy majd 2 éves de még működik.
Aha, 30perce megadta magát :W

Legalább benne van a 2 évben, de akkor is dühös vagyok, persze bőven számítottam erre, csak épp nagyon rossz időpontban történt ez. :(((
(Nameg nem budapesti vagyok, a szegedi szerviz meg hát tudja a jó isten hogy beveszi-e)

[ Szerkesztve ]

(#14928) TaylorPro válasza Vesti95 (#14927) üzenetére


TaylorPro
addikt

Leírtuk mát itt annyiszor hogy fel kell küldeni a központi szervizbe. MPL gyorsposta például. Ettől egyszerűbb dolog nem kell. Előtte érdemes felhívni őket.

Pixel 8 Hazel

(#14929) Vesti95


Vesti95
tag

Persze, persze, ezt tudom, csakhát elvileg bárhol beadhatom a szervizbe, a többi az ő dolguk. A szegedi szervizben amúgy sincs javítás, továbbküldik. Azért tudom, mert egy ujjlenyomat szenzort cseréltek, és mondták hogy felmegy pestre, itt max szoftveres dolgokkal foglalkoznak.

Tehát elvileg el kellene fogadniuk, gyakorlatilag meg tudja a [...] mert ugye hivatalosan nincs elismerve a hiba, csak "jófejek". (Aha, jófejek...)

[ Szerkesztve ]

(#14930) TaylorPro válasza Vesti95 (#14929) üzenetére


TaylorPro
addikt

Te tudod, de gyorsabb ha felküldöd, ők meg vissza neked.

Pixel 8 Hazel

(#14931) bl4ze válasza Vesti95 (#14927) üzenetére


bl4ze
veterán

Na, ezek után én is megint előveszem a fiókból és kicsit nyúzom. (gondolom nem baj ha SIM kártya nélkül)

Ha beszarik, még szavatosság előtt legyen. (2018 szeptemberben jár le a 2 év)

.:. bl4ze .:.

(#14932) fokukac válasza bl4ze (#14931) üzenetére


fokukac
nagyúr

Keressél animgifeket a guglin pár órán át, az megizzasztja rendesen... :)
Nekem abban adta meg magát. Ja, és közben 37 fok volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14933) bl4ze válasza fokukac (#14932) üzenetére


bl4ze
veterán

Kööööösz. LOL :Y

.:. bl4ze .:.

(#14934) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok!

Olvasóként sok hasznosat kaptam a fórumtól, köszönöm! 2 évig használtam a Nexust, igazán csak jókat tudok mondani róla, szerettem, semmi bajom nem volt vele. S9+-ra váltottam.

Üdv.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#14935) Teagol


Teagol
aktív tag

Vissza is kaptam, szó nélkül cserélték az alaplapot.
Most öröm és boldogság.

(#14936) pzooootya


pzooootya
csendes tag

Sziasztok! Tegnap este nekem is bekrepált az 5x-em. 😩 2 hete járt le 2 év gari, érdemes próbálkozni az LG szervíznél?

(#14937) Ear001 válasza pzooootya (#14936) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem érdemes.

(#14938) pzooootya


pzooootya
csendes tag

Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.

Sajnálattal olvasom, hogy a készüléke meghibásodott. Olvasom levelében, hogy pár héttel járt csupán le a jótállás. Az LG pont az ilyen esetekre méltányossági alapon a garancia lejárta után 2 hétig még orvosolja a készülék problémáját. Bízom benne, hogy a meghibásodás és ezen e-mail születése még ezen időn belül íródott, keletkezett és fogunk tudni segíteni Önnek, Ha ez időből már kicsúszott, úgy csak fizetős keretek között fogjuk tudni javítani a telefont. Bízom benne, hogy sikerült megválaszolnom kérdését és hamarosan újra elégedett ügyfeleink között tudhatjuk.

2016.06.07.-én vettem a telefont, a meghibásodás pedig. 06.21-én este történt. :(

(#14939) pzooootya


pzooootya
csendes tag

Egyéni elbírálás alá vesznek, mert ugye pont hétig ment még a gari után a telefon. Rendes az ügyfélszolgálat. Várom az LG válaszát.

(#14940) bl4ze válasza pzooootya (#14939) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez a 2 hét elég korrekt még. Drukkolok megcsinálják még Neked.

.:. bl4ze .:.

(#14941) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

érdekel valakit egy alaplap hibás 5X? 2 hónapja a polcon pihen, szivem szakad :(

(#14942) Teagol válasza Sanyi.il (#14941) üzenetére


Teagol
aktív tag

Tokod nincs hozzá? :)
Amikor szervízbe vittem, valószínűleg összefogtam a szeméttel a jó kis nilkin szilikon tokomat és kihajíthattam ...
Ami meg van rá, az vaskos és nehéz.

(#14943) Sanyi.il válasza Teagol (#14942) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

van 3 db tokom. Priviben folyt. :)

(#14944) HSCS


HSCS
csendes tag

Üdvözletem !

A kérdésem az lenne, hogy járt már valaki teljesen elázott Nexus 5X-el ? A napokban az enyém teljesen elázott, azóta nem kapcsol be, csak a led világít pirosan.
Tudtok valami infót, hogy menthető esetleg valamilyen formában vagy mondjak is le róla teljesen, aztán ruházzak be a következő telefonomba ?

Köszi a választ, segítséget előre is !

Üdv, HSCS !

(#14945) pzooootya válasza bl4ze (#14940) üzenetére


pzooootya
csendes tag

Perpillanat elbírálás alatt van a dolog, még nem kaptam választ... Majd jelzem, hogy mi az ítélet. :F

(#14946) pzooootya


pzooootya
csendes tag

Van tippje valakinek, hogy Fagyálllóval hogyan lehet kapcsolatba lépni? Majdnem egy hete írtam neki a hardveraprón, de nem válaszol. Mondjuk lehet, hogy csak nyaral éppen... :)

(#14947) bl4ze válasza pzooootya (#14946) üzenetére


bl4ze
veterán

Néha sajnos nagyon lassan válaszol. Telefonon is próbáltad ?

.:. bl4ze .:.

(#14948) pzooootya válasza bl4ze (#14947) üzenetére


pzooootya
csendes tag

Bekérték a számla másolatot, holnap elküldöm. Még van remény. Sajnos Fagyállló csak 32GB-s 5x-et javít... :(

(#14949) Nimda válasza pzooootya (#14948) üzenetére


Nimda
addikt

csak 32GB-s 5x-et javít

Megkérdezted miért?

(#14950) bl4ze válasza pzooootya (#14948) üzenetére


bl4ze
veterán

Ah, oké.

Hajrá, remélem az LG segít ! :)

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.