Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Sajtqukac válasza tothak (#15150) üzenetére


Sajtqukac
tag

Battery monitor widgetet használom ilyen célra mert rengeteg más is van benne. Ezt tudom ajánlani mert tényleg jó kis app ha érdekel az akksi használat akár hónapokra vissza nézve is.

(#15152) tothak válasza Sajtqukac (#15151) üzenetére


tothak
tag

Hű.. ez már annyi mindent tud, hogy ki sem tudom hámozni belőle, ami engem érdekel :D

(#15153) DeathAdder válasza zsolt320i (#15147) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez egy nexus 5 fórum, szóval aki objektív is inkább a N5 mellett voksol, mert ilyen telefonja van.

Amúgy egy rakás szar, egyértelmű! A G2-t vedd ;]

[ Szerkesztve ]

(#15154) tboy93 válasza DeathAdder (#15153) üzenetére


tboy93
nagyúr

:C

(#15155) slice14 válasza DeathAdder (#15153) üzenetére


slice14
veterán

Jól meg vettem ezt a **art. :W Le kellett volna előtte fórumozzam, hogy megéri e megvenni. :D :DD

PH! addikt lettem. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#15156) Sajtqukac válasza tothak (#15152) üzenetére


Sajtqukac
tag

Én is most hogy mondtam mennyire jó, gondoltam át nézem gyorsan mennyi mindent tud még, de rá jöttem hogy én is csak a 10%-át használtam eddig körülbelül. :D

(#15157) siofok


siofok
őstag

nézegettem xda-n a kerneleket,és eggy fórumtárs nagy megelégedéssel írt erről a multkor.
[link]
és feltűnt benn ez a sor:Fast Charge toggle
elvileg kéne lenni 1 kapcsolónek a kernel telepítés után,és gyorsabban töltene?

OnePlus nord 2t

(#15158) mmarta válasza siofok (#15157) üzenetére


mmarta
senior tag

Én a SlimKat romot használom és töltés közben világít a led. Most a saját kernelével megy, de a francot is fel szoktam tenni.
Kernel tuner vagy egyéb kernelt bizgeráló appal lehet a fast charge-t beállítani, de ilyenkor az usb-s csatlakozással bibi van (csak mtp modddal tud csatlakozni a pc-hez, vagy valami hasonló).

(#15159) siofok válasza mmarta (#15158) üzenetére


siofok
őstag

és mi alapján szokod a francot feltenni? úgy értem,hogy mi indokolja?neked amugy megvan a slimkat legujabb romjának a kernele?hogy ha kell,vissza tudjam tenni. :D mert én is a slimkatet rakta fel tegnap.eddig kopp-kopp,ezzel nem dobta el a térerőt eddig.

[ Szerkesztve ]

OnePlus nord 2t

(#15160) mmarta válasza siofok (#15159) üzenetére


mmarta
senior tag

Picit gyorsabb, ennek is jó az aksi ideje. A szín beállítás is jobb francoval alapból. Van app hozzá a fejlesztőtől, van free és fizetős változat, amiben finomhangolhatod a kernel nyújtotta lehetőségeket. FKU néven keresd a Playen. De Kernel tunerrel is hangolhatod. Én nem szoktam birizgálni.

SlimKat kernele a zipben benne van, ha nem vagy megelégedve a franco kernellel csak simán újrarakod a romot, vagy adb-n keresztül a slim kernelt.

[ Szerkesztve ]

(#15161) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Nexus 5 glass lens csere megoldható "egyszerűen" felmelegítve a kijelzőt, majd szétválasztva a digitizertől és végül egy új glass lens-t rátéve? Köszi a segítséget.

(#15162) siofok válasza mmarta (#15160) üzenetére


siofok
őstag

értem,köszönöm!Adb idegen nekem :D

OnePlus nord 2t

(#15163) w333 válasza _q (#15161) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nem ... ez csak gányolás, inkább kijelzővel együtt ajánlott :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#15164) _q válasza w333 (#15163) üzenetére


_q
addikt

Samsungnál elég egyszerűen melegítés után rátehető az új üveg. Ilyenre gondoltam itt is, mert végül is csak 1 lap az egész. HTC-nél tuti gányolás lenne ott már jártam így. De ez az üveg dolog hasonlónak tűnik a nexus esetén mint ahogy a samsung oldotta meg. De hát ha van itt olyan aki jobban tudja, netán csinált ilyet már.

(#15165) rjg válasza _q (#15164) üzenetére


rjg
őstag

Keresd meg fagyallo-t itt a fórumon. Ő foglalkozik javítással, többek között N5-el is. Tőle garantáltan pontos választ kapsz.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#15166) _q válasza rjg (#15165) üzenetére


_q
addikt

Köszi a segítséget.

(#15167) HREH


HREH
senior tag

Fotózásnál HDR+ módban nálatok is gondolkodik egy kicsit exponálásnál?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#15168) lord.lakli válasza Scooter74 (#15146) üzenetére


lord.lakli
őstag

Csak, hogy tisztába legyél vele ezeket én is tudom :DDD , de ezt (ugye ez volt anno pl. S2-n is) knox-al nem lehet összehasonlítani, mert ott még a ráolvasás sem segít, nem hogy bármilyen program.

[ Szerkesztve ]

(#15169) Viktor0610 válasza HREH (#15167) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyire tudom, kötelező neki, mert három képet készít. :)

Xiaomi 13T

(#15170) HREH válasza Viktor0610 (#15169) üzenetére


HREH
senior tag

Akkor oké, köszi a megerősítést :D

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#15171) tboy93 válasza rjg (#15165) üzenetére


tboy93
nagyúr

Annyit javitanek, hogy ha jol emlekszem akkor 3 L-el irja a felhasznalonevet. fagyalllo

(#15172) siofok


siofok
őstag

nemhagyodtt nyugodni ez a térerő eldobálós dolog.Találtam eggy cikket,igaz google fordítóval,de a lényeg sztem 1 próbát megér.
"Még az oka nem világos, de úgy tűnik, hogy a hiba leginkább akkor keletkezik, ha LTE és WiFi vannak, és a Nexus 5 már alvó üzemmódban. (Ami valószínűleg egy nagyon gyakori eset.) Számomra hívja ki a Nexus 5 volt elég ahhoz, hogy a bejövő hívásokat és szövegek újra működik, (legalábbis egyelőre), de mások számolnak be, hogy letiltja LTE teljesen vagy WiFi alvás közben az egyetlen surefire módja, hogy megakadályozzák a hiba a visszatérő"
A legszebb az enyémbe,h nálam is ujra csinálta a slim rommal is,de csak este itthon,ahol wifi is megy+mobilnet.Napözbe semmi gond,és tegnap is csak itthon csinálta.
viszont nemtudom alvó módba rakni a wifit,hiába állítom be,hogy alvó állapotba kapcsoljon le.van erre vmi egyszerű app,hogy tesztelhessem?hátha. :)

cikk

[ Szerkesztve ]

OnePlus nord 2t

(#15173) mmarta válasza siofok (#15172) üzenetére


mmarta
senior tag

Slim romnál a wifi speciálisban nekem be van pipálva az értesítés a nyitott hálóról, wifi optimalizálása. Többiben nincs pipa. Wifi freki automata, régió kód Európa. Tartsa bekapcsolva - mindig.

Mobilnet bekapcsolva, 4G preferálva (csak 3G-s előfizum van).
Soha nem dobta el még pedig mind a kettő megy, szépen váltogat attól függően mit ér el: wifit vagy mobilnetet.
Valami beállítás gond lesz talán.

(#15174) siofok válasza mmarta (#15173) üzenetére


siofok
őstag

nem,android gond,külföldi fórumok tele vannak a hibával.ez is csak eggy találgatás h mi okozhatja,mivel nem mindenkinél van jelen.

OnePlus nord 2t

(#15175) magicbox


magicbox
senior tag

Sziasztok. Hetek óta elégedett n5 tulaj vagyok én is. Igaz eddig read only módban követtem a fórumot. A Gnow voice része nekem se nagyon jött össze, hibátlanul olvasok angolul, de a kiejtésem kihívásokkal küszködik ;) Alternatív megoldásnak kipróbáltam nagyon sok programot. Ami legjobban bejött az a Smart Voice Assistant. Szépen magyarul feldiktálod neki az utasításokat, társítod amihez szeretnéd (hívás, navigáció, keresés stb.) utána gyönyörűen, magyarul tudod vezérelni a telefont. Így semmit nem kell állítani a telefonban, minden maradhat magyar. Nekem leginkább a navigációhoz volt fontos, mert Maps-ot használok, és gyorsan szerettem volna útvonalat megadni kattingatás nélkül.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#15176) tothak


tothak
tag

Sziasztok!

Azokhoz fordulnék most, akik kicsit jobban értenek a Wakelock Detector-hoz.. Valaki elmagyarázná pár szóban, hogy mit is kell pontosan nézni ennél a csodánál, és ha valami esemény van, akkor azt hogyan lehet megoldani? (tudom, hogy az említett esemény igen sokrétű lehet, hogy szorítkozzunk azokra az esetekre, amik a leggyakrabban előfordulnak :)) )

Köszi!

(#15177) slice14


slice14
veterán

Hackerek lopták el az eBay-felhasználók adatait és jelszavait

Aaazem ajánlott a jelszó csere...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#15178) ujjonc


ujjonc
csendes tag

Sziasztok! Tegnap sikerült beszereznem egy nexus 5-öt.
Defy után hatalmas különbség. A kamerája szuper :D :D
A méretet még szoknom kell.

[ Szerkesztve ]

(#15179) twine


twine
addikt

Mivel úgy érzem nemsokára(majd valamikor) jön a 4.4.3 ..elkezdtem kipróbálni olyan dolgokat (ismét) amikhez rég nem nyúltam(talán nem véletlen ,ahogy a gyakorlat mutatja):
Touch controll (a saját módosított "stock" kernelével) Merült a telefon tőle mint a titanic..úgyhogy delete,,és kernel csere :(((
Gondoltam akkor a következő a franco kernel legyen +az update-ere...(színprofil, governor stb miatt)
ötletek ,hogy melyik kernelt lenne érdemes, ami aksi kímélő,de legalább olyan rugalmas,és stabil mint a stock...
Nem kellenek az "extrák" valójában nekem...én csodásan elvoltam stockon is,,és valszeg 4.4.3 után maradok is...Csak mivel akkor úgyis factory image-ből "nyersre" húzom a rendszert majd, gondoltam addig most pont van egy kis időm adni pár dolognak egy egy esélyt.,,,ROM-ok nem igazén érdekelnek,,inkább a Kernelek...
Ötlet, hozzászólás, javaslat?
Köszönettel :R

(#15180) siofok válasza twine (#15179) üzenetére


siofok
őstag

Ma reggel engem is meglepetés ért,slimkat+ code blue kernel,éjjel fél12től,reggel fél6ig 100%-ról 99%-ra merült :-) sosem tapasztaltam eggyik androidos telómon sem ilyet. :-)
Még ha azt a fast charge toggle lehetőséget tudnám hogy műxik,amit a kernel ír,az lenne a szupi

[ Szerkesztve ]

OnePlus nord 2t

(#15181) ( V ) válasza slice14 (#15177) üzenetére


( V )
veterán

:Y

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#15182) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Engem reggelre pont az ellenkezője fogadott töltöttségben. 1 órától reggel hatig 100%-ról 61%...

(#15183) dnelb válasza ElGatto (#15182) üzenetére


dnelb
veterán

jó kis google app darálás :) nekem napok óta ez van.

[ Szerkesztve ]

(#15184) twine válasza siofok (#15180) üzenetére


twine
addikt

Stock nekem nagyon beállt...
A napokban raktam be képet, a több mint 4 órás kijelzőidőről 32 óra (folyamatos online)üzemidő mellett,,akkor azt hittem ez egy véletlen volt,,de tegnapra 46 órás üzemidő mellett csinált 3:41 perces kijelzőidőt... ebben volt két éjszaka repülő mód is,,,(gondoltam kipróbálom így is,,de azért nálam az éjszaka a gyerek+munka miatt kb 5 órát jelent csak :(( )
Szóval végtelen elégedett vagyok a stockal,,,de most épp a legjobbkor tudok próbálkozni,,,nem akarom kihagyni.. (bár "félek" előre, hogy nem lesz olyan kernel ami olyat nyújtana, hogy nekem érdemes legyen váltanom stockról) de a puding próbája az evés :U

[ Szerkesztve ]

(#15185) ElGatto válasza dnelb (#15183) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Akkor megoldás a frissítés tiltása, wifi és mobilnet kikapcsolása?

(#15186) dnelb válasza ElGatto (#15185) üzenetére


dnelb
veterán

Nincs megoldás, majd magától abbahagyja.

(#15187) DeathAdder válasza siofok (#15180) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szupi :C

Nálam a 8óra wifi nélküli tétlenség után 98% szokott lenni.

Megjegyzem amióta Qi töltő van jóval gyorsabban merül 100-ről 99-re, mint amikor 220-ról töltöttem :F
Más is tapasztalt már ilyet?

(#15188) slice14 válasza DeathAdder (#15187) üzenetére


slice14
veterán

Ha megjön, megírom. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#15189) leslien válasza dnelb (#15183) üzenetére


leslien
nagyúr

próbáld meg wipe olni (wipe cache +dalvik)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#15190) radicspeter1 válasza siofok (#15180) üzenetére


radicspeter1
őstag

Na ugye megmondtam hogy jó kis kernel ;)

[LG NEXUS 5]

(#15191) tboy93 válasza siofok (#15180) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fonokomnek rendeltunk kinabol 19k-ert tabletet, hetfon levettem a toltorol, nem hasznaltam semmit, szerdan raneztem es a toltottsegiszint meg mindig charged volt. Jo-jo tudom az tablet :DDD

(#15192) jaszy91 válasza DeathAdder (#15187) üzenetére


jaszy91
aktív tag

A Qi töltő elkezdte kinyírni az aksit ;]

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#15193) twine válasza jaszy91 (#15192) üzenetére


twine
addikt

A qi töltők általában engedik 2-5%-ot esni az aksit,mikor elkezdik ismét tölteni,,
A hálózati töltő pedig nem,,,(itt már nem tudom pontosan mi történik, csepptöltés,,vagy bármi más)
Amiért DeathAdder azt érezheti, hogy hamarabb esik 100-99re szerintem ezért van,,mert esetleg nem abban a pillanatban veszi le a töltőről amikor 100-ra töltött hanem picivel később, amikor az aksi már veszett 0,x %-ot a töltöttségéből :U

[ Szerkesztve ]

(#15194) jaszy91 válasza twine (#15193) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Ez szarkazmus volt, de mind1... :D

szerk.: Akkor semmi gond, örömmel fogadom, ha valaki többet tud az adott témáról :)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#15195) twine válasza jaszy91 (#15194) üzenetére


twine
addikt

láttam a smiley-t,,,de gondoltam hozzáteszem a témához,,,csak nem DeathAdder-nek nyomtam a válasz "gombját", hanem neked,mint a téma folytatása ;)

[ Szerkesztve ]

(#15196) horvathkrisz válasza siofok (#15180) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ez a code blue kernel mukodik stock rommal is? Honnan lehet letolteni?

(#15197) siofok válasza horvathkrisz (#15196) üzenetére


siofok
őstag

Igen,először azon használtam.most nem tudok linkelni meló van,de googleba írd be hogy" nexus 5 code blue kernel 136" és xda-t kidobja.ha nem találod,este. Belinkelem!

OnePlus nord 2t

(#15198) radicspeter1 válasza siofok (#15197) üzenetére


radicspeter1
őstag

Megtalálja hidd el ;) ;]
Én a sötét oldalon vagyok... :DDD

[LG NEXUS 5]

(#15199) slice14 válasza radicspeter1 (#15198) üzenetére


slice14
veterán

Jól van Luck... :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#15200) siofok válasza radicspeter1 (#15198) üzenetére


siofok
őstag

Bízom benn. :D amugy köszi a tippet,tényleg jó! :-) gondolom tesem tudod hogy lehet aktiválni benn a fast charge opciót?

OnePlus nord 2t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.