Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) drotsztyuart válasza FordGT (#250) üzenetére


drotsztyuart
tag

Vedd le a kendot a szemedrol a sokat segit :D

(#252) nubreed válasza FordGT (#250) üzenetére


nubreed
veterán

Bár azt hozzátenném, hogy az Iponnál (szarszemét lehúzós társaság) az MSI Ventus 327 ezer, a Gigabyte Gaming Oc 352 ezer.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#254) Pug válasza nubreed (#249) üzenetére


Pug
veterán

Azert a rendbentol meg az is kurva messze van.... :DDD :N

(#255) nubreed válasza Pug (#254) üzenetére


nubreed
veterán

Érdekes módon az angoloknál tudják emészthetőbb áron adni a kártyákat, pl EVGA 3070 FTW Ultra Gaming 560 font, ez 406 Ft -os font árfolyammal számolva ~227.000 Ft. [link]

Vajon a scan szállít magyarországra?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#256) omfgk válasza nubreed (#255) üzenetére


omfgk
addikt

(#257) nubreed válasza omfgk (#256) üzenetére


nubreed
veterán

De! köszi, ezt nekem nem hozta fel valamiért.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#258) omfgk válasza omfgk (#256) üzenetére


omfgk
addikt

Na már el is vitték.

Gondolom megy apróra, mert ott 280 és afelett vannak a hirdetések.
Ki veszi meg ezeket btw? pff

(#259) nubreed válasza omfgk (#258) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, láttam, hamar elvitték. Kell ennek pár hét (minimum) úgy is, mire lesz rendes készlet. De azt jó tudni, hogy még így is vannak olyan kereskedők akik nem akarják megkopasztani az embereket az űrbe kilőtt áraikkal.

Amúgy ehhez at EVGA -hoz adnak videokártya tartót?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#260) a2d2 válasza omfgk (#258) üzenetére


a2d2
addikt

Mármint hogy 273e-ért vitték el??? OMG :W
Azt hittem ijesztegetésként linkelted ezt az Alzás árat nem azért mert jó vétel :D

A topik elején linkeltek még 196e-es árat is, akkor az mi volt? Azt gondoltam hogy az 500$-ból mire ideér kb az lesz egy reális ár érte kezdésnek.

Ja értem, de még az is elég durva, 200 alá be kellene hogy álljon ez záros határidőn belül.

@nubreed: gratulálok a vásárlónak :) Nincs itt válság, Magyarország jobban teljesít!

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#261) omfgk válasza a2d2 (#260) üzenetére


omfgk
addikt

Az Evga 233-ért volt.

(#262) nubreed válasza a2d2 (#260) üzenetére


nubreed
veterán

Az MSI volt 273 -ért. Amúgy elvitték azt is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#263) kovcsrob válasza omfgk (#261) üzenetére


kovcsrob
tag

Mennyire jó ez az EVGA? Ha jól látom se back plate, se merevítés.
(magamnak vettem. nem az apróra felrakni)

(#264) kolopele válasza kovcsrob (#263) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem a 3090 - es EVGA - t vissza kellett küldenem, de lehet, csal balszerencsém volt.

(#265) BiP válasza drotsztyuart (#248) üzenetére


BiP
nagyúr

Szar a forint meg magas a 27% afa de ha valaki ezzel jon az alapbol nem normalis.

He? Ezek sajnos valós tényezők, amik növelik az árat. Nem teszik ki az egész különbséget, (ahogy Te is írtad) de hozzáadnak rendesen.
Vagy mire is érted pontosan, hogy nem normális?

Nyilván abszurd, hogy itthon 350e egy 500dolcsis kártya, és szerintem sem éri meg megvenni.

#260 a2d2 : Az a záros határidő ki tudja mikor lesz. Én február márciust tippelek.
Most az elérhetetlensége miatt nem fog lemenni, aztán a Karácsonyi "leárazások" fogják magasan tartani az árat. Szóval majd tavasszal.
Egyetlen esély az árcsökkenésre az lehet, ha javulnak a készletek, és ezzel párhuzamosan az AMD elárasztja a piacot a 6800-zal.

[ Szerkesztve ]

(#266) nubreed válasza kovcsrob (#263) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk ezen tényleg nincs backplate, most láttam én is. Az ultra változaton van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#267) nexplo


nexplo
őstag

Ahogy látom ez a szegény kis 3070-es is a 3080-as nyomdokaiba lép. Szuper kártya csak kapni nem lehet és horror drága. Vicc az egész. Reménykedtem abban hogy a piros oldal miatt majd jól helyre billen a piac de ez nem igazán látható sőt. Elszabadult árak vannak nem kicsit. Ez a 3070-es kéne hogy legyen a best buy kb és nem 350e Ft-ért.. Brutál mi megy. Tényleg azt érik el hogy mindenkit a konzol irányába tolnak lassan. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#268) F4ther


F4ther
tag

Szerintem, a legtöbb Amerikából importált termék esetében igaz, hogy sokszor 1:1 arányban váltják az USD-EUR-t. Tehát ha ott kinnt, 540 USD, akkor az Európában már valószínűsíthetőleg 540 EUR induló árral fog szerepelni. (Az új NV kártyák esetében csak az FE RTX 3070 ami 500 usd, azt itt nem igazán kapni tudtommal)
Erre rájön a vám, és a HUF árfolyam. Ami jelen esetben az aktuális EUR vételi árfolyam, nyugodt szívvel számolhatunk 380 huf váltási értékkel az aktuális helyzetben.
Tehát ott tartunk, hogy ez így alsó hangon 260ezer huf. És ez teljesen reális. Ebben nincs benne haszonkulcs, árfolyam kockázati tényező, logisztikai költségek..

Az más kérdés, hogy jelenleg készlethiány van, ezért a néhány meglevő darabot, akár többszörös áron forgalmazzák, mivel igen, van ilyen réteg is, akik megveszik mert kell, és megtehetik hogy megvegyék. Mivel a boltok is pénzből élnek, ezért ki fogják használni a helyzetet. Kereskedők, úgy gondolom ezzel nem lehet őket hibáztatni, mivel ez egy teljesen reális és logikus gazdasági döntés.

Tehét szerintem érdemes megvárni, amíg lesz megfelelő szintű ellátás, és akkor stabilizálódik az ár, és akkor lesz mondjuk egy RTX 3070-es 260ezer huf.

[ Szerkesztve ]

(#269) kovcsrob válasza kolopele (#264) üzenetére


kovcsrob
tag

Megkérdezhetem, hogy mi volt a gond?
Valami gyártói lustaság? (tervezésből adódó baki)
Vagy tényleg csak balszerencse? (hiba és kész)

(#270) Kansas válasza F4ther (#268) üzenetére


Kansas
addikt

Igazából nem, csak úgy tűnik - az MSRP javasolt nettó végfelhasználói ár, de az AIB partnereket senki nem kötelezi arra, hogy ehhez tartsák magukat(nézd csak meg a Strix-ek árait), és mivel ők gyártják a végső terméket, az AMD/NV csak a GPU-t adja hozzá, az árat is az AIB partnerek határozzák meg, tehát a legtöbb partnerkártya eleve nem a GPU-gyártói MSRP árról indul...
Az US árra még rájön raktározás, szállítás, vám amerikaitól eltérő nagyker/kisker árrés és legfőképp az ÁFA(meg persze az EUR-HUF árfolyam).
Megfelelő USD-EUR árfolyam mellett persze tűnhet úgy, hogy a két ár szám szerint azonos, illetve pár kisker felkerekítheti, ha kevesebbre jönne ki, de szigorúan véve nem olyan egyszerű a dolog, hogy USD=EUR, inkább csak ökölszabálynak jó...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#271) kolopele válasza kovcsrob (#269) üzenetére


kolopele
nagyúr

Venti hiba, utána már nem is érdekelt tovább.

(#272) GreatL


GreatL
őstag

Megfizethető... nem tudom. majdnem ugyanennyiért (430 ezer) vettem 2080 Ti-t, a teljesítménye ugyanennyi, RAM-ból több van rajta... Két évvel ezelőtt, most enged kb. 60-80 ezer forintot, nem egy nagy bolt. Ezek a 240 ezres árak nem a magyar valóság, minden százezerrel többe kerül minimum mint az ajánlások.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#273) drotsztyuart válasza ricsip (#51) üzenetére


drotsztyuart
tag

Nyilvan az 500 dollaros rtx a forint arfoylam es a 27%-os afa miatt 370 ezer....

#265: ugy kell erteni ahogy mondtam
Az 500 dollar -- 155 000 forint + vam + afa igy 200 korul jon ki.
A tobbi a tetu import ceg / nagyker meg a kisker haszna.

[ Szerkesztve ]

(#274) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

out of time
#265 gyakorlatilag 370 rongynal olyan 150-160 ezer csak a hasznuk.
Gyak. a kartya eredeti arat nezzuk akkor 100%os haszonnal aruljak. :U Nyilvan ezt felezni vagy harmadolni kell (hany eloskodon megy at a cucc) , de akkor is verlazito.

(#275) kolopele válasza GreatL (#272) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 2080 Ti - t nem is 3070 - re kell kicserélni, mert annak sok értelme nincs. 3080-3090 amire érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#276) Cassi válasza drotsztyuart (#274) üzenetére


Cassi
senior tag

Ma már van 557 euróért Asus Dual 3070 a németeknél, lassan át lehet váltani fékezett habzású módba.

(#277) nubreed válasza kolopele (#275) üzenetére


nubreed
veterán

Hát igen, kb ugyan az a szint a 2, maximum ray trace -ben lesz jobb a 3070.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#278) kolopele válasza nubreed (#277) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pont az nem érdekelt soha, a lényeg a 4k 60 fps volt eddig is, most majd ez a 3090 - el feljebb is mehet.

(#279) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Ilyen nagy értékű cuccot még nem rendeltem külföldről. De mivel az 500-600 dodós kártyákat 400k körül árulják idehaza kíváncsi lennék, hogy hogyan lehet rendelni normális áron kártyát külföldről?

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#280) koxx válasza AlexWolf (#279) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyelőre sehogy mert ott sincs készleten.

(#281) Kansas válasza drotsztyuart (#274) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem kevered a szezont a fazonnal, a gyártási költség és a végfelhasználói ár különbségét a haszonnal, mintha nem lenne a világon:
- raktározási/szállítási költség
- nagyker árrés
- kisker árrés
- vám
- forgalmi adó

A fentiből az MSRP és a valódi ár közti különbség java része a kisker/nagyker árrésben és az ÁFÁn tűnik el, a GPU gyártó nem lát belőle kb semmit, és az AIB partner se sokkal többet.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#282) a2d2 válasza AlexWolf (#279) üzenetére


a2d2
addikt

Az itthoni lehúzós kereskedések láttán (pl Alza) én meg teljesen átszoktam a külföldi rendelésre. Kell egy transferwise kártya azt csókolom, mehet minden középárfolyamon.
Kintről vettem projektort, 1070-est, Quest1-et, Quest 2-t, fejhallgatókat. A nagy értékű dolgoknál már meg sem nézem a hazai kínálatot mert csak felesleges köröket futnék.
Mostani Quest 2 rendelés pl 135e Ft volt amazonról, meg lehet nézni mennyiért próbálja vesztegetni az Alza. Quest 1-nél detto ugyanez volt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#283) esfrost válasza koxx (#280) üzenetére


esfrost
tag

Az a gond, hogy nem minden - mondjuk német - webshop szallit Magyarorszagra. Ha van egy Nemet cimed, ahova kerheted a szallitast, es legfokeppen szerencses vagy, akkor be lehet rendelni egy 3070 FE-t 500 euroert is. Nekem sikerult. Most ezt nem azert irom le, hogy felvagjak vele... Csak azert, mert lehetseges, az mar sajnos teljesen igaz, hogy erre elkepesztoen kicsi az esely a szukos - kb. nem letező - keszlet miatt. Viszont, ha van nemet cimed, akkor erdemes surun latogatni pl. a notebooksbilliger.de-t.

(#284) nubreed válasza a2d2 (#282) üzenetére


nubreed
veterán

A vid.kártyát melyik külföldi webshopból rendelted ha szabad kérdezni? Amúgy alza még a körülményekhez képest korrekt, bezzek az ipon, na az tényleg a vicc kategória.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#285) koxx válasza esfrost (#283) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Evga-tól is berendelhető ha van raktáron. Amúgy a mailbox.de-re lehet rendelni olyan +12€ szállítási díj fejében.

(#286) esfrost válasza koxx (#285) üzenetére


esfrost
tag

Ezt a mailbox.de-t nem is ismertem, ezt elrakom magamnak! :)

(#287) koxx válasza esfrost (#286) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak, hogy pontos legyek, https://system.mailboxde.com/ :)

(#288) esfrost válasza koxx (#287) üzenetére


esfrost
tag

Ja kozben google segitett! Koszi! :R

(#289) a2d2 válasza nubreed (#284) üzenetére


a2d2
addikt

caseking.de
Ő még szerencsés helyzetben van mert "kis hal" és nincs kötelezettsége áfakülönbözetet megfizettetni.
Amazonoknál rájön még az áfakülönbözet, 7-8-9% attól függ melyik országból rendeled.
Érdemes pl az olaszt választani mert ott közelebb van az áfa a miénkhez.
Azóta én is regisztráltam erre a mailboxde-re, használtam is már 3x, nem volt gond velük, szóval igazából bármelyik német bolt szóba jöhet már és akkor tuti 19% ÁFÁ lesz számolva.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#290) koxx válasza a2d2 (#289) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyik mod kolléga ajánlotta nekem is, szóval akkor minden ok velük? szal pl egy media marktból is tudok oda rendelni?

(#291) nubreed válasza a2d2 (#289) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#292) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Itt egy szintén Palit tesztvideó magyarul: [link]

(#293) Maelephant válasza koxx (#290) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Van készletük bármiből? Rendszeresen rá szoktam nézni, 3070-3080-akra és "Unbekannt" a státusz mindenre...

(#294) a2d2 válasza koxx (#290) üzenetére


a2d2
addikt

Elvileg bárhonnan, mert gyakorlatilag kapsz egy német postafiók címet. Sőt amazon prime-al pl a szállítás azon része is ingyenes.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#295) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Már nem tudom szerkeszteni, tévesre ment:
"Van készletük bármiből? Rendszeresen rá szoktam nézni, 3070-3080-akra és "Unbekannt" a státusz mindenre..."
Ezt a caseking.de kapcsán kérdeztem, és ezek szerint a2d2-től kellett volna, nem Koxx-tól, aki a postafiókról beszélt.

[ Szerkesztve ]

(#296) Cassi


Cassi
senior tag

Most már sok helyen van raktáron többféle 3070-es típus is, de az árak a 3080-as ajánlott ára fölött ragadtak (700+ euró).

(#297) ricsip válasza Cassi (#296) üzenetére


ricsip
addikt

Most nézem PCX-en vannak 309 - 362 ezer között. Vigye aki akarja ennyiért :)

[ Szerkesztve ]

-

(#298) nubreed válasza ricsip (#297) üzenetére


nubreed
veterán

Ipon -on is durván túlárazva vannak egy MSI és 2 Gigabyte, másfél - kétszeres áron, mint amennyibe kb. kerülniük kellene.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#299) flydomi


flydomi
junior tag

Kis orszagunkban valszeg "kartellezes" folyik a vevo karara.
Meg a 20-as szeria sem fog egetveroen csokkeni,igy azok ara is fixek maradnak.
AMD kartyai sem fogjak elhozni a megvaltast kis szeretett hazankban. :)
A mesterseges manipulalt arak megmaradnak a kartell miatt. :)
Ebbol kulfoldi rendeles lesz........ :D

(#300) Mekiúr válasza flydomi (#299) üzenetére


Mekiúr
tag

Mielőtt boszorkányüldözés lesz. A kiskerek többsége XML-ben kapja az adatokat a nagykerektől, importőröktől. Még csak rá sem néznek az árra, csak simán rajta van a termékcsoporton a beállított árrés. És hidd el, bőven egyszámjegyű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.