Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Maelephant válasza Kansas (#100) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Igen, a prioritás szót ismerem, de fura így használva, nekem inkább az 'elsőbbség' jelentés ugrik be, semmint az 'elsődleges szempont' vagy 'fontosság', ez zavarhatott meg.
Amúgy nem erre gondoltam, hanem a (le)priózni vkit. kifejezésre - priorálni: erre szolgáló rendszerben, nyilvántartásban ellenőrizni büntetett előéletet, körözést stb.

(#102) Kansas válasza Maelephant (#101) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, mindkét kifejezés a latin "prior"(előbb/elsőbb) szóból származik, csak az egyik fontosságban való elsőbbség, a másik pedig időben.
Lehet persze nyelvtan/nyelvhelyesség-náciskodni, hogy magyartalan, de azt kell mondjam, az angol-magyar IT(különösen IT support) szlengnek a szerves része, én is gyakran a használatán kapom magam melón kívül is...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#103) Duck663 válasza b. (#76) üzenetére


Duck663
őstag

Szerinted egy 16GB-os modell mennyibe kerülne a 3070-ből? Nem lenne egyetlen dollárral sem olcsóbb! Ez 1000%! Erről valahogy sikerült megfeledkezni, dupla a VRAM!

Nem promotálok semmit sem. Örülök, hogy végre van valami versenyszerű valami (ha árban nem is mutatkozik meg olyan nagyon) és nem csak azt hallani, hogy az nv a leggyorsabb, a csúcs, és csak ez számít bla-bla. Ha valaki csúcsot akar vagy felső házat, akkor van választása és ez jó! Nem csak a középmezőnyben van verseny, választás lehetősége

Nem tudni min, hogy, milyen beállításokkal tesztelték. A CPU választáson is sok fog múlni. Én is várom a teszteket. Az elmondottak alapján az biztos, hogy ők 5xxx szériával teszteltek, aminek mint tudjuk a legmagasabb az IPC-je, nem tudni ez mennyi pluszt hozott. Ma néztem pl az új WD tesztjeit, 10700K kevés neki 3080-as VGA mellett. De ahogy állítgattak a beállításokon és a felbontáson, igazából az jött le, hogy egy optimalizálatlan szutyok az egész, ami semerre sem skálázódik rendesen. Szokásos Ubi minőség.

Ja amúgy a FC 6-ot (is) halasztották... Mai friss! Szóval nem kell kapkodni. :)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#104) b. válasza Duck663 (#103) üzenetére


b.
félisten

dehogy nem promotálsz, napok óta folyamatosan ezt teszed. még most is mert neked eleged van abból hogy nv a leggyorsabb bla bla bla.( téged idéztelek) nyomd csak fullba . :K
Erről nem Nvidia tehet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#105) Duck663 válasza b. (#104) üzenetére


Duck663
őstag

Napok óta! :D Te viszont évek óta! :D Úgyhogy engedtessék már meg nekem, hogy kicsit lelkesedjek, hogy végre van választási lehetőség és hogy ezt elmondjam másnak is, hogy van választása!!!

Nem abból van elegem, hogy gyorsabb, hanem abból, hogy állandóan valaki ezt hangoztatja. Elismerem én is, hogy gyorsabb (volt). :)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#106) lacus83 válasza Duck663 (#105) üzenetére


lacus83
senior tag

Puszi lesz ha olyan frankó lesz ez a rengeteg előre mutató szoftveres fricsőr Amd oldalon ha olyan jól irnak majd rá drivert mint pl 5700/Xtre.
Majd ha rendben lesznek és nem csak Amd címekben + 10 féle amd fricsőrrel lesznek ott,hanem nyers erőben is ahol az Nvidia akkor majd emelem őszesedő - kopaszodó fejemről a kalapom.

mazel tov

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#107) Kansas válasza lacus83 (#106) üzenetére


Kansas
addikt

Ballisztikus ívben nem érdekel, a fejeden van a kalap vagy sem... nálam kevésbé tán csak az AMD-t...
Az meg, hogy ugyanezt bemásoltad két topicba is, elég szánalmas, már bocs...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#108) lacus83 válasza Kansas (#107) üzenetére


lacus83
senior tag

A független tesztek eldöntik, kB a te véleményed is annyit ér amennyit az enyém. A személyeskedés a szánalmas,főleg úgy hogy nem is neked volt címezve a hsz. De hát a piros köd az piros, nincs mit tenni.
Semmi gond, az nem az én szegénységi bizonyítványom ha arroganciával válaszolsz.
De ha gondolod fotel harcoskodhatunk, a lényegen nem változtat.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#109) envagyok


envagyok
veterán

Köszönjük a tesztet :R
Szívesen láttam volna azért pár radeont csak a viszonyítás kedvéért.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#110) R3laX válasza Pug (#77) üzenetére


R3laX
addikt

Mondja ezt AMD procival és VGA-val? :F :D

Szerencsére az ilyenek miatt úgyis több a hype az NV körül, ami felstrófolja az árakat, mi meg majd megvesszük olcsóbban. Vegyétek vigyétek az NV-ket :D 2060S-et 5700XT áron stbstb ;) :P.

Nekem tetszik az NV de mindig drága... főleg krumplisztánban.

[ Szerkesztve ]

(#111) Kansas válasza lacus83 (#108) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, a független tesztek majd megmutatják, hogy sikerültek egymáshoz képest az AMD és az NV termékei.
De ilyen fokú arcoskodásra, amit te elővezettél, nem lehet máshogy reagálni...
Ember, elolvastad te egyáltalán a cikkeket? Milyen +10 AMD "fícsör"? Egyelőre ott tartunk, hogy most hozta be az AMD az Nvidia csodafícsörök támogatását és kb. paritáson lesz a két gyártó ebből a szempontból(1db olyan "fícsör" van összesen, amit a játékfejlesztőknek külön támogatni kell és csak AMD oldalon van, a SAM), és épp az a lényeg, hogy egyelőre úgy tűnik, nyers erőben is utolérték/meghaladták az NV csúcskártyáit, ráadásul az estek 2/3-ában alacsonyabb áron.

A véleményszabadság nem jelenti, hogy a vélemények értéke, érvényessége vagy fontossága is egyenlő lenne, számomra pl. a saját véleményem mérhetetlenül többet ér, mint a tiéd, különösen, ha ilyen nagy arccal vezeted elő, az objektív értékük/érvényességük meg majd a tesztek alapján kiderül.

A személyeskedésnek meg nézz utána, mert nem azt jelenti amit láthatólag szerinted jelent. Egyelőre kettőnk közül csak te estél bele.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#112) savoo válasza antikomcsi (#16) üzenetére


savoo
addikt

A Far Cry nem fog megjelenni februárban, szóval problem solved! :D

(#113) Phoenixres válasza ricsip (#51) üzenetére


Phoenixres
junior tag

100k ért alsó kategóriás kártyát fogsz kapni a közép az 200k körül kezdődik.

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#114) savoo válasza Cifu (#25) üzenetére


savoo
addikt

Csak fel kell nézni a hardveraprora a ps5 szekcióba.. :)

(#115) edward2 válasza Phoenixres (#113) üzenetére


edward2
addikt

Úgy járt valószínűleg a PC-s piac mint a baseball/kosár/hoki stb kártya piac... Ezért lehetnek ilyen árak.

(#116) BiP válasza edward2 (#115) üzenetére


BiP
nagyúr

Miért, az hogy járt? (nem vagyok képben vele, így nem értem az utalást)

(#117) edward2 válasza BiP (#116) üzenetére


edward2
addikt

Én 20 éve voltam benne de pár éve kíváncsiságból ránéztem mi van vele.

A lényeg röviden, hogy felnőtt egy generáció akiknek ez nagyon komoly hobbijuk lett és az árak meg a gyűjtői kör az egekbe szökött mivel sok felnőtt gyűjtő sikeres lett. Ott tartanak, hogy nem képesek a fiatalabb generációt megfogni, mert az árak elszálltak és zsebpénzből képtelenség gyűjtögetni.

(#118) Kansas válasza edward2 (#117) üzenetére


Kansas
addikt

Érdekes meglátás, van benne valami...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#119) BiP válasza edward2 (#117) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, értem. Bár azon túl, hogy jól megdrágult, nem látok más hasonlóságot. Én inkább a mobilpiac drágulásával hoznék párhuzamot. Ott is évente emelkedtek a csúcshardverek árai, és ott tartunk, hogy ma >1000dolcsi egy csúcsteló.

A kártyák hátterében más lehet szerintem. Anno a 80-as 90-es években volt ez nagy divat, és szerintem az akkori gyerekek felnőttek, most már meg is tudják fizetni, és szépen felkúsztak az árak. (feltételezem, hogy főleg az akkori eredeti kártyák. Korukból adódóan is, meg a nosztalgiafaktor)
Nem lehet, hogy most felnőtt fejjel te is ezeket a gyűjtői példányokra látsz rá jobban, és azok persze, hogy drágák?
Szerintem a most kiadott, friss szettek talán nem annyira túlárazottak, zsebpénzből is megvehetőek. (nem tudom, tippelek) A gyűjtői piac meg nem gyerekeknek, nem az ő pénztárcájuknak való.

Én a StarWars könyvekkel vagyok így. Kis tini koromban rengeteget olvastam őket, és ma felnőtt fejjel gondoltam, hogy újra beszerzem őket, de aranyáron mennek az akkori könyvek. De az újak meg sima könyváron (túl azon, hogy ma már minden könyv drága), nem kiugró.

(#120) edward2 válasza BiP (#119) üzenetére


edward2
addikt

Mobilpiac drágulással is van egy párhuzam szerintem, hogy ma egy 1080TI még mindig jó kártya. Így nem 1 évre veszünk már hardvert.

Szerk: 3 éves mate 10 promban most cseréltettem akkut és úgy tűnik míg teljesen be nem hal itt csere nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#121) b. válasza Duck663 (#105) üzenetére


b.
félisten

Tudom te pártatlan vagy csak éppen elfelejtesz úgy komunikálni, ismerem az ilyen emberkéket :D

Mint írtam várd meg a teszteket majd melyik kártya leggyorsabb.
Az AMD a bemutatón 5000 cpu val teszteltek,ami nem csak IPC ben, más szolgáltatásokban is ad hozzá pluszt lásd Smart Access Memory .
AZ 1440p Sem véletlen hogy azt adták megegy 3080- 3090 nel szemben. Szóval próbálj megnyugodni és megvárni a valós független teszteket hogy melyik kártya a leggyorsabb. Nincs kizárva a forgatókönyved, de bolondnak tartom azt aki a gyártói marketing bemutatók alapján nyilatkozik trónfosztásról.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#122) makkmarce válasza b. (#121) üzenetére


makkmarce
őstag

ott volt mellette a 4k is... vagy a 1080p-t hiányolod?

okoskodom, tehát vagyok

(#123) Pug válasza b. (#121) üzenetére


Pug
veterán

Eeeees mar vagy 20szor le lett irva, hogy a SAM a mostani cimek mellett kb ad 2-3% pluszt ;)

Szerk: 3080 es 3090 ellen pont 4K volt a diakon, a 2080Ti ellen volt 1440P :U

Nincs kizárva a forgatókönyved, de bolondnak tartom azt aki a gyártói marketing bemutatók alapján nyilatkozik trónfosztásról.

Erdekes modon azert a 3070 marketing anyaganal kb "fikazonak" nevezeted azt, aki csak annyit tett szova, hogy kicsit sok benne a benchmark es DLSS+RT kombo...

"hogy mindig van valami probléma, fikazni való mindenben is. Tapsoló smiley-t képzeld oda."

Amivel semmi gond, hiszen elegge nagy marka harcos vagy... csak akkor talan godorbol a lyuk, hogy valakinek azt rovod fel, hogy az AMD marketing anyaga okan lelkesedik...... nem gondolod? Vagy akkor a sajat eszmefuttatasod alapjan most te vagy "fikazonak" tekintheto? :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#124) b. válasza Pug (#123) üzenetére


b.
félisten

Hát azt gondoltam te értelmileg kicsit feljeb vagy és felfogsz dolgokat amit az ember elmagyaráz mert akkor is elmagyaráztam neked ,de minha a falnak beszélne az ember ugye, hogy az nem hivatalos dia volt, nem Nvidia marketing anyag nem gyártói hanem egy leaked cucc chart ami tartalmazott játékokat is. amegjeggyzéssel szemben ami szerint
"Viszont legalább nagyon jó gaming becnhmarkokat választottak, mint
Blender, Timespy, Arnold, Luxmark és Redshift."
A többit pedig kellő óvatossággal, hogy ne nagyon legyen RT, DLSS mentes közte.

Ember te pont ugyan olyan nehézfejű AMD bérenc vagy mint aminek engem nevezelaz Nvidia oldalán.
És a SAM ad hozzá pluszt? ad. Írtam százalákot?nem. Láttál számokat az nvidia szürke oszlopainál? Nem.
érdemes megvárnia független teszteket? Igen.
gyorsabb lett mint a 3080-3090 ? nem tudjuk.
ettől kompetens terméket tett le az asztalra AMD ? igen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#125) b. válasza makkmarce (#122) üzenetére


b.
félisten

nem, a számoat nem adták meg az Nvidia oszlopain erre gondoltam, csak nem írtamki/ le, bocs.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#126) Duck663 válasza b. (#121) üzenetére


Duck663
őstag

Nem felejtek én el semmit sem.

Igen vannak ilyen olyan szolgáltatások, de nv oldalán nincsenek? DLSS 4K ami köszönő viszonyban sincs a natív felbontással, de júúúúj milyen gyors. Mindenki fejleszt valami plusz dolgot, amivel jobban eladhatja a termékét.

Igen a kisebb felbontás nekem is feltűnt, furcsa is volt, de mi van ha 3%-al alatta lesz? Ééééééés? Nem 30-50%-al van alatta akkor sem, hanem csak 3%-al. Plusz ott a 16GB VRAM, ez akkor is versenyhelyzet, erős konkurencia, és választásra ad lehetőséget. No és persze ott vannak még a driverek.

Én próbáljak megnyugodni? Nekem nem kell aggódnom semmiért sem.

Trónfosztás, :) az nem kétséges, még ha a AMD verzióival nem is lesz meg, DE!!! Az nv-t korlátozza a 8nm és az elérhető órajelmaximum, hiba is mennének órajelben feljebb, nem tudnak. A Navik esetében viszont mehetnek felfelé, 2500Mhz-ről is volt szó, az egyediekkel, nagyobb hűtéssel, nagyobb fogyasztási kerettel, simán megvan ahogy te nevezted a trónfosztás. Csak nem biztos, hogy a marketingértékén túl olyan sok értelme van egy 400W+ fogyasztó csúcskártya.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#127) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Urak, fiatalok és idősebbek,

légyszi, ne háborúzzatok már lelketlen nagyvállalatok termékei kapcsán. Nyilvánvaló, hogy az egyik jobb, mint a másik, és ez attól függ, hogy kinek milyen a személyes költségvetése és a felhasználási igénye.
Nálam pl.: Nvidiám van, de pl. ray-tracing nem igazán érdekel, 1440p / 120 Hz kategóriában megfelelő, nem kimaxolt, hanem optimális játékbeállítások melletti teljesítményt szeretnék, minél halkabb hűtéssel, akár alul is hajtva, ép ésszel még felfogható áron. Ezen túlmenően nem érdekel, ki gyártja. Nyilván másnak más az igénye, dolgozik, számoltat a kártyájával, az ő vásárlási döntése más lesz. De ezen nem kell egymásnak menni, alapvetően ezek mind igen fejlett, "jó" termékek.

(#128) b. válasza Duck663 (#126) üzenetére


b.
félisten

Legyen így. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#129) kolopele


kolopele
nagyúr

A 2080 Ti megjelenésekor (és még utána is) 400-500k körül volt az ára, ahhoz képest ez csak kb. a fele, és mégis megy a siránkozás. Hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#130) Phoenixres válasza kolopele (#129) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Most is fél millió a 2080 ti

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#131) kolopele válasza Phoenixres (#130) üzenetére


kolopele
nagyúr

Újonnan igen. Látom, neked Palit Gaming Pro 3080 - ad van, nem túl hangos terhelésnél? Tudnék most venni egyet a 3090 - esből elég baráti áron 700k - ért, csak sok helyen olvastam hogy a Palit eme szériája kissé zajongós. Az a baj hogy kapni nem lehet sehol másfajtát.

(#132) Phoenixres válasza kolopele (#131) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Nem zajos egyáltalán még úgy se hogy fülest használok. Füles nélkül is halk az egész gépem ami az aláirásomban van full load is. Pcxbe is teszteltek palit 3090 es palitot és ott se panaszkodtak semmit a kártyára.

[ Szerkesztve ]

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#133) NandoXXL válasza kolopele (#129) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Szerintem vegyél 3090-et, kettőt SLI-be rakva, ne ezekkel a 3070-el szórakozz.

(#134) -szabi-


-szabi-
őstag

Ennyiért - még inkább kevesebbért - tőlem komplett gépet szoktak kérni nem videokártyát.

(#135) kolopele válasza Phoenixres (#132) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszönöm a választ :R
NandoXXL: A biztonság kedvéért meg akarnám várni a jövő évet, amíg rendeződik normálisan a helyzet, csak mégsem hagy nyugodni. SLI nem kell, a 3070 meg értelmetlen lenne számomra, nem is akarnék venni, csak fura volt számomra ez a megrökönyödés az árán.

(#136) koko52


koko52
veterán

Az látszik, hogy a fejlődés az 3070-ig van. A felett már csak súlyos wattok árán.
Készlet nulla, ez is csak papír megjelenés. Térjünk vissza rá tavasszal.
Akik 300-350-ért árulják remélem beokádik az új tulajnál tavasszal. :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#137) kolopele válasza koko52 (#136) üzenetére


kolopele
nagyúr

Rosszindulat ezerrel, sosem értettem mire jó ez. Még 300 - ért is jóval a 2080 Ti ára alatt van.
Na persze aki bírja kártya nélkül mert bagóért eladta, az várhat még két évet is, de ilyenek nem sokan lesznek úgysem.

[ Szerkesztve ]

(#138) Phoenixres válasza kolopele (#137) üzenetére


Phoenixres
junior tag

A felének a feléért akarnak itt elég sokan 2080 ti teljesitményü kártyát. A rosszindulat az adott régóta. Érdekes az autó neppereket nem b@sztatják úgy, mint itt a kereskedőket. Alza is megirta 1-1,5 hónapig nem lesz 3070 náluk majd csak azután. Elviszik majd az összes aprós 3070et tuti.

[ Szerkesztve ]

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#139) edward2 válasza Phoenixres (#138) üzenetére


edward2
addikt

Ha $499 az MSRP akkor miért kéne abból kiindulni, hogy 'de bezzeg a 2080ti félmillió volt akkor ugyanaz 300k hufért jó'

Jó legyen ebből 550 euro és akkor 200k hufról beszélünk.

(#140) Noukoum válasza edward2 (#139) üzenetére


Noukoum
veterán

Annyiért lenne “reális” inflációval, forinttal számolva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#141) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én most kicsit kárörvendek, bocsi.
Simán megérte elherdálni a 2080 Ti-okat 200-250 ezerért aprón. Most ha azonos teljesítményt akar venni akkor rádobhat 100-150 ezret, vagy ha pár százalékkal erősebbet akkor 200-at 200-400 ezret. :DDD

Remélhetőleg a 6900XT nem ilyen debil árazással érkezik és akkor az itthoni vizes 2080S mehet a VM WS-be. :))

[ Szerkesztve ]

(#142) Phoenixres válasza eldiablo (#141) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Szinte biztos hogy abból is alig lesz készlet és lehet f5-öt nyomkodni mint az őrült hogy jusson 1-1 darab.

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#143) koko52 válasza kolopele (#137) üzenetére


koko52
veterán

Csak rühellem az ilyen ráérős embereket, akik más kárán húznak hasznot. És nem a kis mutyis pár 1000 ft a lényeg, hanem amikor lerabolják a boltokat éjjel és 100k-t akar keresni. Pont mint a majomkodó Aldi, Lidl, Tesco fosztogatók akik valakinek a gyerekének a szája elől vitték el a számítógépet mert keresett rajta 30-50k-t és kellett 5 db.. Pffff, szánalom és hányinger ami ebben az országban megy.
Nyugalom, nem irigykedem három okból sem. 1. Nem kell egyik 3xxx-sem 2. szerencsére nem vagyok rászorulva a nepperkedésre. 3.Több ilyen kártyát is megvehetnék csak a saját fizumból.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#144) edward2 válasza eldiablo (#141) üzenetére


edward2
addikt

Ha valami akkor a 6900xt ami életben nem fog msrp árat látni. Bőven felette lesz.

(#145) Phoenixres válasza edward2 (#139) üzenetére


Phoenixres
junior tag

A bányász láz óta nem vagyunk a realitás talaján és nem mostanában fog ez változni sajnos.

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#146) eldiablo válasza edward2 (#144) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha nem lesz millió közeli vagy feletti mint néhány 3090, akkor már jók vagyunk. :DDD

Remélem az 5700 sorozatból ki lehet indulni, mert ha jól tévedek az viszonylag simán startolt.
Legalábbis simán lehetett kapni normális áron.

(#147) Pug válasza Phoenixres (#142) üzenetére


Pug
veterán

Szinte biztos, hogy messze jobb lesz az availability az RDNA2 eseten,

- TSMC 7nm, harmadik chip run-juk rajta, normalis kihozatal
- GDDR6, sokkal jobb elerhetoseggel, mint az X...

BTW sikerult mar eladnod a scalperkedet 3070-et? ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#148) tool válasza koko52 (#143) üzenetére


tool
tag

Én azt nem értem mi ez a nagy sietség. Aki 3070-3090-ben gondolkodik, annak most is jó gépe lehet 1080, 2080 körül, ami azért bőven elég mindenre. Miért nem lehet kibírni vele még néhány hónapig? Én is jól elvagyok a 1080-al, pedig vehetnék most is kártyát, de nem gazdagítom a spekulánsokat. Türelmetlen lett a világ.

(#149) Phoenixres válasza Pug (#147) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Rá fognak menni sok nv-s is mivel nem kap 3080 3070 kártyát. Csak használni kellene a sütnivalót.. :U :D Le fogják rabolni a készleteket. Van aki évek óta vár egy 2080 ti-t meghaladó kártyára.

[ Szerkesztve ]

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#150) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Most elérhető nagy, magyar, zöld webshopban:
Colorful iGame Advanced OC RTX 3080 - 629.990 Ft
Vannak RTX 3070-esek is, a legalja modellek (mondjuk "belépőszint"): 350 eFt környéke
Azért az ész megáll xxx
Én ennyiért ki sem tenném, ez csak a vásárlóközönség hergelésére jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.