Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) koko52 válasza lacus83 (#399) üzenetére


koko52
veterán

Veszek egy 5600-at, igen megy. 4. procit fogja kiszolgálni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#402) R3laX válasza kolopele (#398) üzenetére


R3laX
addikt

Jelen, én azért ellennék fix 240FPS-sel 240Hz-en :D mindenben. Simán érzékelhető a berecegés, ha 180Hz-ről leesik 150 alá :U. Attól függ mihez szoksz előtte hozzá. 4K-ra meg lehet koptatni már az új TV-ket 120Hz@4K. Franc ül akkor is a monitor előtt, ha olyannal játszol, ami kontrollerrel is kényelmes. 60-75Hz-re már soha nem mennék vissza. Szerencsétlen RDR2 is avg. 72FPS körül megy, de ennyit tud a kártya, kénytelen vagyok megszokni :).

[ Szerkesztve ]

(#403) kolopele válasza R3laX (#402) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az RDR2 egy "gyors" mozgású játék, oda pláne kell a sok fps :D

(#404) R3laX válasza kolopele (#403) üzenetére


R3laX
addikt

Az 100 fölött már kellemes lenne Ultra 4K-ban TV-n. ;)

Ez pont az, ami TV-re való PL.

[ Szerkesztve ]

(#405) R3laX válasza kolopele (#403) üzenetére


R3laX
addikt

Mind1, szóval lehet a 200 fölötti Hz-re is kereslet :). Doom is pl kifejezetten látványos, mikor tényleg minden kis apró mozdulatot látsz egy démon szétszaggatásánál :).

szerk.: Winben is inkább 240-en használom az én monitorom, (pedig így az 5700XT nem veszi vissza a memória órajeleit, csak 144-en) mert úgy megszoktam már azt a folyamatos görgetést weboldalaknál.

[ Szerkesztve ]

(#406) kolopele válasza R3laX (#405) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kinek mi. Nekem a 60 bőven elég, csak a grafika legyen szép. Nálam még mindig inkább placebo ez az egész. A weboldalakat sem látom darabosnak, hiába figyelem. Egyébként meg egy 5700XT nem éppen 4k kártya.

[ Szerkesztve ]

(#407) R3laX válasza kolopele (#406) üzenetére


R3laX
addikt

Egyszer próbálj ki egyet :).
[link]
[link]
[link]

Tudom, hogy az 5700XT nem az. Érzem én :D. Új TV is még csak tervben van, lesz :).

(#408) távcsőves válasza koko52 (#390) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ez már vérengzés. :Y Simán megéri a 300 dodot az 5600.

Szerk: tszőőő miket lehet újabban olvasni itt. ;] Legális lett a fű otthon????

[ Szerkesztve ]

(#409) kolopele válasza R3laX (#407) üzenetére


kolopele
nagyúr

Van tévém, adatlapomon láthatod. Amire kell arra kiváló.

(#410) R3laX válasza kolopele (#409) üzenetére


R3laX
addikt

Akkor elvileg ott az oled 120. Ha veszel PS5-öt kénytelen leszel kipróbálni :) .

[ Szerkesztve ]

(#411) zolomon17


zolomon17
senior tag

Kissé elbizonytalanodtam a tesztek láttán, hogy jó döntés volt-e az RTX 2070 Super, itt 40% plusz nyers erőt mondd a 3070-re: https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2070S-Super-vs-Nvidia-RTX-3070/4048vs4083

...és olcsóbb árat.

De aztán ehhez képest 240e-től 400e-ig látok magyar bolti árakat, szóval nem nagyon érzem, hogy akkora vétel lenne egyelőre az új cucc, már ha tényleg van is raktáron. :(

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#412) omfgk válasza zolomon17 (#411) üzenetére


omfgk
addikt

(#413) nubreed válasza zolomon17 (#411) üzenetére


nubreed
veterán

Egyelőre alig van raktár készlet, ami meg néha-néha becsorog azt azonnal elviszik. Amíg ez így lesz nem is normalizálódnak az árak. És már olyat is lehetett olvasni, hogy ez jövő márciusig így lesz. Én azért remélem, hogy előbb lesz elegendő készlet és normális árak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#414) zolomon17 válasza omfgk (#412) üzenetére


zolomon17
senior tag

Engem pont egy elég speciális vonal érdekel, 1080p ultrawide-on játszom :B Ott akkor lehet még ennyi sincs az előny.

(TV-n megnéztem 65"-on, hogy milyen az AC: Origins 4k-ban és nem éreztem semmi lehengerlő, ezért lett inkább az UW)

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#415) omfgk válasza zolomon17 (#414) üzenetére


omfgk
addikt

Tehát 2560x1080?

Ott kevesebb lesz az előny.

Pixelszám alapján az 1080p és az 1440p között kb félúton.
1080p-re a TPU 25%-os különbséget ír.
Ultrawide-on akkor ez max 30%.

[ Szerkesztve ]

(#416) zolomon17 válasza nubreed (#413) üzenetére


zolomon17
senior tag

Feldereng egy sok évvel ezelőtti Nvidia 8800GT :U Ott ment hasonló cirkusz, a 8800GTS tulajok agyvérzést kaptak, amikor olcsóbban kijött a GT, aztán ment csillagászati áron az iszapbirkózás azért a 2-3 db-ért, ami tényleg jött is.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#417) zolomon17 válasza omfgk (#415) üzenetére


zolomon17
senior tag

Igen, 2560x1080 (Philips 342B1C, 32"). ASUS ROG laptopban a GTX 1070 kicsit már izzadt alatta, de ehhoz képest az asztali 2070 Super elvileg közel 60% többletet ad.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#418) JanR válasza zolomon17 (#417) üzenetére


JanR
addikt

Emiatt en nem izgulnek. En 2060S-el jatszok 2560x1440-es felbontason es semmi bajom nincs vele. Raadasul komptetitiv jatekot es 165hz-re optimalizalva. Ez a VGA-s dolog kicsit tul van tolva. Nagyon jo kartya a 3070 es en is szeretnek majd venni, de csak a kiirt 499€-os aron, majd kb fel ev mulva.. addig a 20-as szeria "super" kartyai hibatlanok. Nem fogok most azert venni 3070-et 300 ezerert, mert ugyan az mint a 2080ti es olcsobb. Ha valakinek surgos es felti az e-penis-et, akkor vegyen. A tobbiek meg szerintem varjanak egy kicsit, mert nag,on ugy tunik, hogy az RX6800 es 6900 kicsit felkavarja az allovizet arazas szempontjabol. Van egy olyan sanda gyanum, hogy az nv direkt tartja vissza a keszletet es majd november 17-tol lehet venni sok-sok darabot, pont egy nappal az RX-ek debutalasa elott :) A marketing ugye.

(#419) Cassi


Cassi
senior tag

Jellemző a kavarodásra (iPon, ma):

Gigabyte 3070 Gaming - 420e Ft
EVGA 3080 Ultra - 410e Ft

(#420) #72042496 válasza R3laX (#410) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az EC980V egy hat éves tévé, csak a belső feldolgozást végzi 120 Hz-en. HDMI-n nem fogad 120 Hz-es jelet. Ezt a 7-es sorozat tudta először, 1080p-ben és 1440p-ben.

[ Szerkesztve ]

(#421) Kansas válasza JanR (#418) üzenetére


Kansas
addikt

Már többektől olvasom ezt az "NV visszatartja" elméletet... akik ezt terjesztik, azok belegondoltak, mennyire nincs értelme?
Ha az NV-nek(pontosabban az AIB partnereinek) van készlete, az az érdekük, hogy a rendelkezésre álló időben minél többet eladjanak belőle - két hét alatt sokkal többet el lehet adni, mint egy nap alatt.
Az AIB partnerek egy részének(pl. ASUS, Gigabyte, MSI) tökmindegy, hogy az AMD vagy NV kártyák mennek jobban, ők mindkettőből tudnak eladni, de nyilván abból fognak, amiből nagyobb a készlet...
Az NV maga max FE kártyákat tud visszatartani, de azoknak meg a hírek szerint befejezi a gyártását...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#422) edward2 válasza Kansas (#421) üzenetére


edward2
addikt

Most nézem van asus tuf 3070 OC raktáron de nem viszik chf620-ért. Elfogyott a lendület vagy most már mindenki kivár az rx6800ra?

(#423) Kansas válasza edward2 (#422) üzenetére


Kansas
addikt

Jó kérdés... én idén tuti nem veszek semmilyen VGA-t, de talán jövőre sem, ha a PS5 beválik...
Szerintem hirdesd ki, hogy hol van, és már viszik is... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#424) koxx válasza edward2 (#422) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Attól tartok, hogy nem fogja lenyomni a 3070/80 árakat az amd hanem az ő kártyáik is hasonlóan drágák lesznek. Kivéve ha megfelelő mennyiséget le tudtak gyártani időre.

(#425) a2d2 válasza edward2 (#422) üzenetére


a2d2
addikt

Néztetek ti sájci frank árfolyamot mostanában? Érdemes ránézni :)
+ nem EU tagállam, nem tudom hogy van az áfakülönbözet meg vám stb.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#426) nubreed válasza Cassi (#419) üzenetére


nubreed
veterán

Na ez tényleg érdekes. És ráadásul az a 3080 már 250-400 ezerrel olcsóbb annál, mint amennyiért először mentek, de ez még mindig nem a reális ára. A 3070 -ről meg ne is beszéljünk, vicc kategória. Én nem tudom, hogy az iponnál hogy képzik az árakat, de ez így ebben a formában epic fail.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#427) nexplo válasza nubreed (#426) üzenetére


nexplo
őstag

Ezt a mondatodat kifejtenéd kérlek: ""És ráadásul az a 3080 már 250-400 ezerrel olcsóbb annál, mint amennyiért először mentek, ""
Most vagy 3090-re gondoltál (de az sem annyival olcsóbb) vagy nem igazán értelek :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#428) nubreed válasza nexplo (#427) üzenetére


nubreed
veterán

Igen: a legelső 1-2 (vagy ki tudja hány) darabos hazai készletnél láttunk a 3080 -nál 600 - 900 ezer körüli árakat is.

Szerk: egyébként jelenleg is van 627 ezerért Gigabyte.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#429) nexplo válasza nubreed (#428) üzenetére


nexplo
őstag

Én őszinte leszek 900-ért sosem láttam 3080-ast. 500 körül voltak páran akik igazán "bátrak" voltak. 900-ért a 3090 ment megjelenéskor talán :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#430) nubreed válasza nexplo (#429) üzenetére


nubreed
veterán

Én emlékszem rá, hogy volt, de nem készítettem róla screenshotot. Mindegy is, amíg nincs normális készlet addig szabad rablás lesz és olyan árakat írnak rá amit nem szégyellnek. Ez igaz a 3070 -re is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#431) nexplo válasza nubreed (#430) üzenetére


nexplo
őstag

Igen ez így van. Nem normálisak az árak, nem vitatom. Amúgy egy komoly gyártó OC modelljére pl 3070-esnél a 250K már annyira nem rossz szerintem. Egy kis gyártó már 230 körül elérhető. Persze bruttóban. És ne feledjük most jelent csak meg. Szép lassan alakulnak az árak. Ne feledjük a 3070-es egy 2080Ti kb. Az sosem volt ennyi a boltban :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#432) zolomon17 válasza JanR (#418) üzenetére


zolomon17
senior tag

Engem a kompetitív rész pont nem mozgat, semmi ilyennel nem játszom, az offline az én világom :) Viszont számít, hogy hogy néz ki ami fut a képernyőn, ha van valami ami tényleg pofaleszakítóan jól tud kinézni, akkor nézzen is ki úgy :DDD

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#433) kolopele válasza nexplo (#429) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 3090 volt 750k amikor megvettem, később egy-két darab volt fenn, amelyek már az egymilliót súrolták. 3080 - ból azt hiszem az 535 ezres volt a legdrágább amit láttam.

(#434) nubreed válasza kolopele (#433) üzenetére


nubreed
veterán

Jelen helyzetben a 627 ezres Giga 3080 az Iponnál, azért odacsap. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#435) kolopele válasza nubreed (#434) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem láttam, de most csak az van kiírva hogy nincs raktáron, egy ügyfél vásárolta meg a héten :)

(#436) nubreed válasza kolopele (#435) üzenetére


nubreed
veterán

Fél órája még 627.000 volt, most meg már csak 613. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#437) BiP válasza zolomon17 (#411) üzenetére


BiP
nagyúr

"Kissé elbizonytalanodtam a tesztek láttán, hogy jó döntés volt-e az RTX 2070 Super, "

Minden attól függ, mik az igények, és mennyi volt a 2070Super.
UW fullHD-n, offline játékokban lehet, hogy "felesleges" is lett volna a 3070-re költeni.

Bár ha szereted az álleejtős dolgokat, és 32" akkor érdemes lenne 1440p ultrawide-ban is gondolkodni.
Igaz, jóval drágább kategória a monitor is, meg oda már valóban kéne a 3070.

[ Szerkesztve ]

(#438) kolopele válasza nubreed (#436) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ja, nekem nem az Aorust adta ki. Lehet, ezt már nem veszik meg a hardveraprós kollégák sem eladásra :DDD

(#439) edward2 válasza koxx (#424) üzenetére


edward2
addikt

Úgy lesz mennyiség mint prociból? ;]

(#440) JanR válasza zolomon17 (#432) üzenetére


JanR
addikt

Azt nem is irtam, hogy nem szamit a grafika! Nekem is szamit mocskosul, de ettol nem erzem azt a keztetest, hogy 300 ezer JMF-ert vegyek 3070-et. Biztosan megvarom, hogy 200 korul megalljon, vagy az AMD kicsit beletipos a zold viragoskertbe.

(#441) flydomi válasza nexplo (#431) üzenetére


flydomi
junior tag

-- Szép lassan alakulnak az árak.

Az a "szep lassan" annyit jelent,hogy jo,ha par tizezresel olcsobb lesz minden egyes kategoria.
A 20-ast inkabb kidobjak,minthogy arengedmenyesen adjak oda a gamereknek.
Sajnos kis hazankban a kartell dolog kemenyen ranyomja belyeget az arakra.
Vicc orszag,ahol lassan mar dupla haszonal dolgoznak ezek a szerencsetlen kereskedok.......
Az AMD kartyak se fogjak lepaszirozni az arakat,ahogy varnank.
A Kartell a sajat erdeket nezi,igy a "csoda" elmarad.

Teny es valo,ha akarsz most egy 2080 super vagy 2080Ti-hoz hasonlo teljesitmenyu kartyat,akkor ilyen szempontbol az also 30-as szeria kartyak a megfelelo valasztas.Mert "olcsobban" hozzajutsz.

[ Szerkesztve ]

(#442) zolomon17 válasza JanR (#440) üzenetére


zolomon17
senior tag

Ebben mélységesen egyet értek, momentán az a pár plusz FPS sehol nem teszi reálissá a felárat :R

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#443) makkmarce válasza flydomi (#441) üzenetére


makkmarce
őstag

kartelezhetnek, ahogy akarnak, amíg az EU-ban vagyunk, addig a fejükre is állhatnak. Ha nagy a külömbség, jön a külföldi rendelés.

okoskodom, tehát vagyok

(#444) a2d2 válasza kolopele (#433) üzenetére


a2d2
addikt

Atya ég. Lölö te vagy az? :DDD
Hogy a túróban lehet 300e-et kiadni 10% különbségért (ha 410e-es van 3080-asból indulok ki)?
Azt hittem ezeket a 3090-eseket csak az olajsejkeknek gyártják mert nekik az a lényeg hogy a legdrágábbat vegyék.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#445) gejala válasza nexplo (#431) üzenetére


gejala
őstag

A 3070 csak a túlárazott 2080 Ti mellett tűnik "olcsónak". 1080 Ti három éve 260-270k volt és a 3070 20-25%-al gyorsabb nála nagy átlagban. Két generáció alatt ez nem valami sok...
Ha be is áll 200k környékére, akkor is 20%-al olcsóbban kapsz 20%-al gyorsabb kártyát 40W-al alacsonyabb fogyasztás mellett. :(

[ Szerkesztve ]

(#446) a2d2 válasza gejala (#445) üzenetére


a2d2
addikt

Én is pont ezt fejtegettem hogy nem túl nagy a fejlődés sem teljesítmény/fogyasztásban sem ár/teljesítményben.
2 éve 1070-et vettem 300 euroért a bányászláz kellős közepén. Ár/teljesítményben azóta kb minden vicc kategória. Most a rajt után 2 évvel én egy 2070-es akciót várok 300 euro környékén karácsony után. Meglátjuk.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#447) edward2 válasza gejala (#445) üzenetére


edward2
addikt

20%-al gyorsabb?
Szerintem igen pesszimista válogatott eredményekkel kizárólag 1080ról beszélve hozhatsz ki ilyen eredményt.

1080/1440 25-30%+, 4K-ban 40-45%.

(#448) kolopele válasza a2d2 (#444) üzenetére


kolopele
nagyúr

4K144HZ immáron a 60 helyett, oda meg nem árt. Más kérdés, hogy hibás volt, így még mindig a 2080 Ti megy, mert megvárom amíg normális készletek lesznek, hibák nélkül.

(#449) a2d2 válasza kolopele (#448) üzenetére


a2d2
addikt

Értem én. Nekem VR-hoz kellene, eddigi 72Hz helyett 90-hez + 1,5x akkor felbontáshoz. Olyan nincs hogy ártson, de tényleg 8-10%-ról beszélünk, kb a játékban visszaveszel egy beállítást és annyi. De lelked rajta, én azt a 300e-et tuti máshova költeném - ramok, proci, alaplap, esetleg egy Yaw VR :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#450) Szabolcs22 válasza zolomon17 (#417) üzenetére


Szabolcs22
tag

Nekem is egy LG UW monitorom van 29"-os 2560x1080-as. Játékokban kb 10-20% hátrányom van a Full HD-hoz képest.
7 évvel ezelőtt vettem egy Gigabyte gtx 970 gaming-et, mivel hogy ár-érték arányban akkor ez volt szerintem a legjobb, illetve erre tellett. Ahogy mondani szokták: Futureproofot akartam.
Nem mondom hogy itt a legújjabb játék címek very high vagy ultrán mennek mert nem, de azt kijelenthetem hogy azért saját beállításokkal, közel mediumon kb medium-high vagy high-very high között elmegy mindengyik 40-60 fps-el. Természetesen én is vágyom mostmár a jobbra, mert amellett hogy nekem a látványos játékokhoz a látvány kell, tehát egy RDR2 vagy a Breakpoint vagy egy szaros Ark (tudom h optiomalizálatlan szutyok de azért szeretem), jobb lenne már az új kártyák közül valamelyik. Akár AMD akár az Nvidia. Lassan itt lesznek a 6800-as tesztek is, várom már. Jövőre aztán eldől h melyik lesz jobb vétel, melyikkel van kevesebb probléma. 6800 vs 3070.
Természetesen monitort is váltanék, maradnék a 21:9 nél, de jó drágán mennek az ips 144Hz-es monitorok. Bár még van egy Acer 200 ezer körül, örülnék ha az maradna is a piacon. És akkor lenne új kártya új monitor, akár a lövöldés címek is mennének 80-150 meg akárhány fps-el, G-sync vagy Freesync-el és akkor boldog lennék.
(7 éve volt 125 ezer Ft ez a gtx 970...) Plusz egy 100-as 7 év után belefér, de kérdem én mindenkinek növekedett a fizetése legalább ennyit? Szerintem egyesek örülnek ha 10-20-et ha emeltek... Szóval értem én h infláció meg amit olvasok itt a fórumokon tőletek, abban is egyet értek, akik nem csak az inflációval meg bármi egyéb mással indokolják vagy épp az ellenkezőjét állítják, de azért már szerintem is elszálltak az árak...

[ Szerkesztve ]

Szabolcs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.