Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

Na, csak megjött ez is :DD

(#2) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszönjük a tesztet, még ha kicsit késett is. :) Viszont az ajánlott minősítést túlzásnak érzem de nem a kártya, vagy az MSRP ár hanem a hazai árazása miatt. Ti. jelen állaás szerint - ha éppen van - 300k+ áron érhető el ami elég lehúzós...

(#3) Duck663


Duck663
őstag

A 8nm miatt órajel limit van?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) Wombath válasza szasanyi (#2) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem késett. Ezeknek a kártyáknak ma 2-kor járt le az NDA-ja, csak az itthon nem kapható FE az, amiről lehetett korábban tesztet megjeleníteni, ezekről viszont nem.
Az árakról meg annyit, hogy ezek a hivatalos árak - hogy aztán a boltok mit kezdenek az alacsony készlet miatti felfokozott kereslettel... :(

(#5) Semin


Semin
senior tag

Felejtős..
Az AMD szerencsére odatette magát, így a 3070 skip.
Magam részéről az ugyanebbe az ársávba érkező 3070 Super/Ti lesz a befutó.

(#6) siposz válasza szasanyi (#2) üzenetére


siposz
aktív tag

Ajánlott egy jó vastag pénztárca.

(#7) Cifu


Cifu
nagyúr

Újabb Ampere, amit nem képes az nVidia (és az AIB-k) megfelelő mennyiségben a polcokra tolni. Néztem a boltokat, itthon is (és külföldön is) szépen pillanatok alatt le lettek fosztva az RTX 3070 készletek.

Hiába lenne jó a kártya (mert amúgy nagyon jó), ha nincs belőle készlet. Kár érte... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) nubreed


nubreed
veterán

Köszönjük a tesztet! Kenjék a hajukra a magyar kereskedők ilyen árakkal. Érdekes módon a nyugati üzletek tudják tartani a kb. 500-520 eurós árat. :W

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9) Duck663 válasza Cifu (#7) üzenetére


Duck663
őstag

A 2080Ti szintje. A sima 6800 előtte lesz és abból valószínűleg készlet is lesz! :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#10) omfgk


omfgk
addikt

Tetszetős a kártya.

De nagy kérdés ,hogy mekkora mennyiség jut el kis hazánkba és milyen áron...
Az euró viszont már lassan 370 ft :(

(#11) Cifu válasza Duck663 (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hiszem, ha látom.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Locutus


Locutus
veterán

Jó kártya ez a 3070. És az ára is jó. Már ha majd kapni lehet tényleg ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#13) Duck663 válasza Cifu (#11) üzenetére


Duck663
őstag

November 18-ig ugye kibírod? :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) Noukoum


Noukoum
veterán

Kár hogy ennyire elszálltak az árak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) Televan74


Televan74
nagyúr

A készlet miatt ez sem lesz egy darabig jó áron! :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Nekem nagy csalódás már megint, ami történik, ahogy elnézem, még jövő februárban az új Far Cry megjelenésére sem fogok tudni venni 3070-et. Szeretnék egyet, de nem minden áron, mire az ára emészthető lesz, szerintem a nyár is el fog múlni. Mármint a 2021-es nyár. Így meg amellett, hogy az új kártyák drágák, a régiek árait is magasan lehet tartani.

(#17) Csandi


Csandi
őstag

Egyik magyar üzletben csak 2 modellt látok, 290-ért
Egy másikban van több is, de még nem elérhetőek, árakat sem látni (nem lesz kevesebb gondolom)

Mindenkép EVGA XC3-mat szeretnék (mini-itxbe ez fér bele), náluk 460€+áfa ami 370-es euróval 212 ezer ft. Biztos itthoni boltból venném :)

Az más kérdés, hogy EVGA oldalán nem elérhető, még vagy már. Nem tudom, hogy kirakták-e 2-kor megvehetőnek és el is fogyott, vagy még nem is lehetett rendelni. Erről valakinek info?

(#18) #95462144


#95462144
törölt tag

Ez gyorsan ment 2-kor volt a start rá 10 percre meg már el is fogytak. Egy boltban még látok 350 ért, de lesz aki azt is elviszi, de az nem én leszek annyiért kenjék a hajukra.

(#19) Csandi válasza #95462144 (#18) üzenetére


Csandi
őstag

Akkor kérdésem megválaszolva :DDD

(#20) R3laX válasza Televan74 (#15) üzenetére


R3laX
addikt

[link]

szerk.: Sztem egy 1-1,5+ évig ne számíts 140-re. :)
A mostani kártyák sem avultak még el. A +FPS-t meg kell fizetni, csak nálunk még jobban persze.

[ Szerkesztve ]

(#21) kurta9999


kurta9999
tag

Sokan panaszkodnak a neten, hogy gyenge eresztés, de szerintem egész korrekt ez a 30x0 széria (gamereknek). Fogyasztás gamer PC-be nem igazán érdekel, nem megy nonstop. Attól még tény, hogy ehetne kevesebbet. Teljesítményt hozza, csak a nagy hátrány ugye, hogy nem lehet őket venni..

U.I.: Köszönöm a tesztet!

[ Szerkesztve ]

(#22) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

megfizethető.....
....
...
..
.
:F

szerk: végülis nem jön ki belőle egy PS5 meg egy X-Box Series X, csak PS5+ XsS

[ Szerkesztve ]

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#23) R3laX válasza R3laX (#20) üzenetére


R3laX
addikt

1 éves múlt az 5700XT-m, akkor volt 160, most 160-170+... :N

(#24) Csandi válasza Egonyolc (#22) üzenetére


Csandi
őstag

500€-ért csak az egyik konzol kapod meg, a kettőt együtt nem. Ne az itthoni árakat nézd, nem az a reális.

(#25) Cifu válasza Egonyolc (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Várd ki a végét, mert biza lehet, hogy majd a PS5 és az XBox Series X is másfél-kétszeres áron lesz a boltok polcain, mert abból is hiány lesz...

Ma reggel olvastam a Series X kapcsán, hogy messze meghaladja a kereslet a rendelkezésre álló mennyiséget, szóval nem kizárt, hogy amikor most a konzolosok röhögnek az Ampere kártyákért horror összeget kifizető PC-seken, valójában a saját sötét jövőképükkel kell(ene) szembenézniük először...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) Sinesol válasza Egonyolc (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

Be tudom rakni a konzolt a gépembe? Mert ha nem, akkor pont tökmindegy mennyibe kerülnek.

(#27) bozont válasza Cifu (#25) üzenetére


bozont
veterán

Na pont ezért nem tervezek idén már semmi hardvert vásárolni. Minden új még, a készletek gyorsan fogynak, jönnek az ünnepek is. Majd talán tavaszra beáll mindennek az ára és a készletekkel sem lesz gond.

(#28) HThomas


HThomas
senior tag

Azt hiszem azért annyira mégsem járt rosszul, aki megvette a 2080Ti-t és nem várt... ok, hogy ez majdnem ott van teljesítményben, de ha egyszer nem lehet megvenni...

(#29) - = Zk = - válasza antikomcsi (#16) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor vegyünk AMD-ét.... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30) Duck663 válasza Cifu (#25) üzenetére


Duck663
őstag

Ez simán kamu, az M$ próbálja az érdeklődést fokozni, mert hogy nagyon elmaradnak az előrendelések a PS5 mögött. Persze számot senki sem közöl.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#31) edward2 válasza Cifu (#25) üzenetére


edward2
addikt

Jaja ugyanúgy bolti emelés lesz ahol meg nem ott az ügyeskedők lesznek a nyertesek ebayen.

(#32) Duck663 válasza antikomcsi (#16) üzenetére


Duck663
őstag

Mire az ára emészthető lesz jön a 3070 Super vagy a 4070. Ne is reménykedj. Inkább vegyél sima 6800-ast, az még gyorsabb is lesz, több rammal és valszeg kapsz hozzá FC6-ot is! :K

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#33) a2d2


a2d2
addikt

Hát nekem ez még mindig nem az igazi cserére.
2018 decemberében (bányászláz közepén!!!) vettem az 1070-et 300 euroért, ha jól látom akkor most 600 euroért tudnék egy kétszer akkora teljesítményű kártyát venni.
Magyarul az ár/teljesítmény mutató 2 év alatt egy fikarcnyit sem javult :(
Mindkét esetben a caseking-es árakat néztem.
Talán majd a 3060-as, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34) R3laX válasza bozont (#27) üzenetére


R3laX
addikt

Persze, mindenhova IS jut ;].

BBC

[ Szerkesztve ]

(#35) Predatorr


Predatorr
őstag

Teljesen jó az RTX 2080, ha a fogyasztást is nézem, és mindent visz legalább 1440p-ben sugárkövetéssel. Mire kéne 3070 300.000Ft-ért? Amúgy lehet spórolni 3 évig egy-egy új csúcs VGA-ra, nem megvásárolhatatlan. Nem keresek jól, mégis összejön mindig. Havi 6-8.000Ft-ot kell félretenni, mondjuk inkább €-ban, mert 3 év alatt már csak havi 5-6.000Ft marad.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#36) Cifu válasza Duck663 (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elmentjük ezt a hozzászólásodat, és visszatérünk rá december elején, OK? :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) antikomcsi válasza - = Zk = - (#29) üzenetére


antikomcsi
veterán

Mi van veled jóember? Megsütött a nap? :DDD

(#38) Duck663 válasza Cifu (#36) üzenetére


Duck663
őstag

Az összes hsz-at elmentheted, vállalom mindet! :)

[PS5]

[XBOX Series X]

Az egyik rendelhető, a másik elfogyott, vajon melyik melyik? :)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#39) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Jó lenne ez a kártya, de hogy lett 240000+? :(( Így egy 200$-os kártya lesz 100000?

(#40) b. válasza nyakdam (#39) üzenetére


b.
félisten

reméljük nomralizálódik majd ha lesz . Volt ma 197 ezerért Alzán.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) nubreed válasza nyakdam (#39) üzenetére


nubreed
veterán

Egyébként pedig amíg nincs rendes készlet addig az árak el lesznek szállva. Kell neki 1-2 hónap, de lehet még több is, mondjuk jövő tavaszig, amíg beállnak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#42) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Itt is hasonló eredmény jött ki, jó lett ez, bár én ezt a szériát kihagyom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) b.


b.
félisten

nagyon köszi a tesztet, jó dolog hogy hozzátok és meg tudtátok oldani! ráadásul első órában a z NDA lejárta után, le a kalappal!
Korrekt megfogalmazás, tényszerű tálalás Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) antikomcsi válasza nubreed (#41) üzenetére


antikomcsi
veterán

Van készleten, akár több, mint 5 darabot is vásárolhatsz! ;] :DDD

(#45) Zolás


Zolás
addikt

1060-at akartam lecserélni, de ahogy elnézem, idén ez is elmarad. Nálam max 100k amit kiadok egy kártyáért, és nem hiszem hogy a 3060 annyiért jönne. Talán a másik oldalon lesz valami emberi áron.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#46) edward2 válasza Zolás (#45) üzenetére


edward2
addikt

Lesz. APU. ;]

(#47) Phoenixres


Phoenixres
junior tag

Be lehetett húzni emberi áron csak tapadni kellett az f5 gombra. Ki tudja mikor lesz újabb készlet. Sokan vannak akiknek ki van zárva hogy amd karit vegyenek, elég durva a kereslet a 3070-re. Jó lett a teszt. 2080 ti szint,

[ Szerkesztve ]

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#48) b.


b.
félisten

Alzán ( ha lesz ) mindegyikhez jár 1 éves GF Now előfizetés.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) nyakdam válasza b. (#40) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Az már az MSRP-s ár. Remélem tényleg normalizálódik, így is durva.

(#50) b. válasza nyakdam (#49) üzenetére


b.
félisten

a lesz belőle akkor bíztató jel hogy 4 kártya is MSRP áron vagy max plusz 20 % árazással ment az első napos készletből.
persze az Asus Strix még itt is 265 K volt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.