Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) kolopele válasza a2d2 (#449) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerinted az adatlapom alapján mit kellene cserélnem? A másik monitor már megvan, csak visszatettem az előzőt, a 2080 Ti nem birkózik meg többel mint 60 fps, ami nekem végül is elég, de egy 3090 mellett már nem ezt használnám azért, ill. a 24GB VRAM - nak is lehet majd szerepe.

[ Szerkesztve ]

(#452) a2d2 válasza kolopele (#451) üzenetére


a2d2
addikt

Pénzügyi tanácsadót. Vállalom is :)
Kezdésnek itt egy 3080-as 380e-ért: [link]
Már meg is spóroltam neked 370e Ft-ot. Abból majdnem kijön egy Quest 2 meg egy YAW VR és egy teljesen más dimenzió nyílik meg előtted és a VGA-nak sem kell úgy izzadni 90Hz-en mint egy 144Hz-es monitorral :)
Ennyike.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#453) távcsőves válasza a2d2 (#452) üzenetére


távcsőves
senior tag

Respect! :DDD

(#454) kolopele válasza a2d2 (#452) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem érdekel a VR, próbáltam már, de szédültem tőle nagyon, és a gyerekek is. Neki adtam unokaöcsémnek. A követőd viszont nyomott neked egy respect - et, azért van itt, hogy próbáljon engem szándékosan provokálni a háttérből, csak szólok. Mondjuk érdekes, hogy azt hiszi tudnak érdekelni a hozzá hasonló s....... akarom mondani emberek :) Pénzügyi tanácsadó meg nem kell, de azért köszi.

(#459) koxx


koxx
MODERÁTOR

Srácok, fejezzétek be.

(#461) távcsőves válasza koxx (#459) üzenetére


távcsőves
senior tag

Talán a 454-es h.sz.-t is illenne kigyomlálni. Mert ha itt valakinek elgurult a gyógyszer, az biztosan nem mi voltunk. ;] Ismét.

[ Szerkesztve ]

(#462) nubreed


nubreed
veterán

A megfizethetőség jegyében, mai napi vicces 3070 árak:


;]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#463) planbmokus válasza flydomi (#441) üzenetére


planbmokus
senior tag

Kíváncsi lennék ezeknek az információknak honnan jutottál utána...
Kartellezenek a kereskedők? Dupla haszon?
2-4 százalékos árrés mellett működik az online piac, csakhogy tudd...
Persze az alza, meg a nulláfás kereskedők más tészta...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#464) Brett001


Brett001
aktív tag

Én nyáron akartam konfigot cserélni AMD Ryzen 3700x + RTX2060S-re, de aztán arra gondoltam, hogy megvárom a 3xxx szériát. Konkrétan a 3060-ra várok, de ez az állandó megjelenés tologatás nem sok jót ígér. :( Szerintem ellátás gond lesz vele is és így az árral kapcsolatban sincsenek vérmes reményeim, hogy 200k HUF alatt lesz 3060. Márpedig 200-nál nem tudok és nem is akarok többet kiadni VGA-ra. Viszont a gépem eléggé döglődik (több, mint 6 éves) szóval nem tudok tavaszig várni, mig normalizóládik a helyzet ahogy sokan mondják és akkor marad a 2060 super.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#465) flydomi válasza planbmokus (#463) üzenetére


flydomi
junior tag

2-4%-os arres......aham....
Ha ennyi lenne,akkor az arak sem lennenek felpaszirozva a csillagos egig.
Valaki hisz a mesekben......en nem.

(#466) nubreed válasza planbmokus (#463) üzenetére


nubreed
veterán

Mit szívtál? :D Én is kérek belőle, nagyon jó cucc lehet. :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#467) M@cika válasza Brett001 (#464) üzenetére


M@cika
őstag

Azt a kis időt próbáld kibekkelni, amíg normálisan kaphatók lesznek a Zen3-ak, akkor a 3700x ára is alacsonyabb lesz remélhetőleg. Videokártyát meg átmenetileg betuszkolsz valamit és amikor normalizálódik a piac akkor veszel amit éppen szeretnél.

Nasit a kis fehér medvének!

(#468) , válasza planbmokus (#463) üzenetére


,
addikt

Nulláfás kereskedő helyett szerintem áfacsalókat akartál írni, nem? Nagyon nem ugyanaz a kettő! A 0%-os áfakulcs az teljesen szabályos, és egyébként azon a terméken is 27%-os áfa van, csak azt nem a vásárló fizeti meg, hanem már megtette helyette a kereskedő. A nulláfás kereskedő ad számlát, míg az áfacsalók nem adnak, és a normál hasznon kívül pluszban még az áfa összegét is zsebre teszik. Az egyik dolog teljesen szabályos, míg a másik bűncselekmény. Az egyik esetben be van fizetve az államhoz a 27% áfa, míg a másik esetben el van csalva.

(#469) , válasza flydomi (#465) üzenetére


,
addikt

Mindkettőtöknek lehet egyszerre is igaza.

Tényleg ilyen minimális árréssel dolgoznak a webshopok. Kis ország vagyunk, sok webshoppal, ha esetleg valaki bepróbálkozna magasabb árréssel, akkor be is zárhatná a boltot, mert a konkurencia mellett labdába sem rúghatna.
Amikor olyant látni pl. az árukeresőn, hogy kb egyszerre emelik bizonyos termékek árait a webshopok, az nem azért van, mert kartelleznek, hanem mert a webshop a nagykertől kapja az árakat, és a nagyker ha árat emel, akkor automatikusan emelkednek az árak a webshopoknál is.
Vannak webshopok, amelyek nem a magyar nagykerektől szerzik be a termékeiket. Náluk pont emiatt alacsonyabb árak szoktak lenni, viszont egyúttal többet is kell mindig várni a megrendelt termékekre (külföldi beszerzés). Árazás terén egyébként a magyar nagykerek árai magasabbak az árukeresőn lévő legolcsóbb kisker áraknál. Gondolhatod akkor mekkora nagy biznisz ez jelenleg bárkinek is, aki bele mer vágni.

Az RTX 3000-es kártyák körül kialakult "univerzális balhéról" pedig csak annyit, hogy ha megnézed ezt a grafikont, akkor láthatod, hogy hogyan működik a piac. Jelenleg nyilvánvaló, hogy túlkereslet van, és mivel az elérhető mennyiség nagyon alacsony, ezért az ár is nagyon magas lesz. Ezt az árat gyakorlatilag a piac maga szabályozza, úgyhogy ha nem vinnék el ennyiért is az emberek a kártyákat, akkor szépen csökkenne az ár is. Az árat pedig ilyenkor az fogja tudni csökkenteni, akinél a termékek valóban meg is találhatók. Azok pedig nem a webshopok, mert ők nem tartanak készletet, hanem a nagykerek. (Amelyik webshop bevásárolt belőle, és neki van készleten is, ők valóban szintén tudnak az árakkal játszani bizonyos keretek között, és valóban akár extra profitra is szert tudnak így tenni, ebben igazad van.)

(#470) tomba


tomba
tag

Ebayen, USA-ból szállítási költséggel együtt már 200-220 ezerért lehet venni 3070-est, megbízható eladóktól. Valaki próbált már így rendelni? A garancia hiánya, vagy nagyon körülményes intézése aggaszt kicsit. Igaz 15 éve vettem az első VGA-mat és még egy sem hibásodott meg, csak elavult...

(#471) makkmarce válasza tomba (#470) üzenetére


makkmarce
őstag

27% áfa+vámeljárás rájön, vagy azt már beleszámoltad?
érdemesebb német / angol eladóktól, akkor nincs áfa és vám

okoskodom, tehát vagyok

(#472) edward2 válasza tomba (#470) üzenetére


edward2
addikt

Van csomó sokkal olcsóbb megoldás. USAból semmiképpen sem ajánlanám.

(#473) tool válasza tomba (#470) üzenetére


tool
tag

Szerintem a legjobb ha vársz, 2-3 hónap nem a világ, majd normalizálódnak az árak és nem kell majd a gari miatt aggódnod. Ezek a kártyák már annyira bonyolultak, hogy én nem kockáztatnék.

(#474) petimbo válasza nubreed (#426) üzenetére


petimbo
tag

Nem csak iponnál, a többi bolt is pofátlan, firstcomputer, pcx, aqua, egy-két darab 3070 néha van készleten náluk, 300 ezer felett persze. Kíváncsi vagyok a 3060-as mennyibe fog kerülni.

(#475) Mekiúr válasza , (#469) üzenetére


Mekiúr
tag

Köszönöm. Végre valaki átlátja a helyzetet.

(#476) nubreed válasza petimbo (#474) üzenetére


nubreed
veterán

Ha abból se lesz készlet akkor horror sokba, ne legyenek illúzióink.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#477) M@cika válasza petimbo (#474) üzenetére


M@cika
őstag

Tudom, a végfelhasználót nem érdekli ki nyeli be a hasznot csak a dupla ár szúrja a szemét.
Azért tudni kell, hogy nem a kisker nyúlja a legnagyobb tortaszeletet. Ha Ő 270-ért kapja a nagykerektől, nem fogja 275-ért adni, hanem kb. 300 lesz a célszám (ez mondjuk 10% haszon)

Nasit a kis fehér medvének!

(#478) planbmokus válasza flydomi (#465) üzenetére


planbmokus
senior tag

Igen, immáron hetedik éve vagyok a szakmában, pontosan tudom mit beszélek, 3 nagy webshopos cégnél is dolgoztam/jelenleg is dolgozom, nincs itt semmi látnivaló...

(#477) M@cika:

Nagyon meglepődnél, hogy egy átlagos laptopon mennyi árrés van!
Ha meg 275 helyett akarja 300-ért adni, akkor senki nem veszi meg tőle...

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#479) ollie válasza planbmokus (#478) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgysem fogod tudni meggyőzni őket.

***

(#480) flydomi válasza planbmokus (#478) üzenetére


flydomi
junior tag

--Igen, immáron hetedik éve vagyok a szakmában, pontosan tudom mit beszélek, 3 nagy webshopos cégnél is dolgoztam/jelenleg is dolgozom, nincs itt semmi látnivaló...

Nem a kotozkodes a celom.De akkor vezesd le ezt a 500 dolcsis "nincs itt semmi latnivalot",hogy megertsem,hogy miert 1200 az.
Nagyker,kisker,stb,egyre megy.
Sajnos en viccorszagban nem hiszek,hogy itt majd idovel beallnak az arak.......

Termeszetesen nezopont kerdese is lehet az egesz.
Egy 2080Ti helyett erdemesebb egy 3070-t venni.Mert arban alatta van,a "tudasuk" meg "egyenlo".

(#481) M@cika válasza planbmokus (#478) üzenetére


M@cika
őstag

Sok helyen sok kis árrés. Ami persze átlagos esetben nem olyan feltűnő, de amikor azt látja az egyszerű vásárló, hogy az "ajánlott ár" 150k (nak megfelelő más pénznem) de Ő csak 300-ért lát a webshopokban, akkor anyázni fog. Nyilván nem kötelező senkinek annyiért megvenni

Nasit a kis fehér medvének!

(#482) planbmokus válasza flydomi (#480) üzenetére


planbmokus
senior tag

Pontosan nem tudom hol veszik el a történet, valahol a gyártó és a nagyker közöttre tippeljük.
Amire érdemes figyelni:
MSRP: nettó ajánlott fogyasztói ár dollárban.
Jól megfigyelt tendencia, hogy valamiért a dollárt az euróval 1:1-be váltják, majd erre jön az Áfa.
Tehát arra tippelek (márpedig be szokott jönni), akkor ha helyreállnak az árak valahogy így fog kinézni a történet:

500$ = 500 €
500€ * 1,27 (ÁFA) = 635 €

itt a nagyker (2) + kisker (4) árrés miatt + 6%-al számolok,

635€ *1,06 = 673,1 €

Ezt beszorzod a napi átlagárfolymmal (amikor írom ezeket a sorokat - 358,66)

673,1*358,66= 244.414,- Ft

/ezt csak bolti megszokott végződés-árak kedvéért 244.990,- -re korrigálják.

Ennyibe fog egy átlag 500$-os kártya itthon kerülni.

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#483) planbmokus válasza planbmokus (#482) üzenetére


planbmokus
senior tag

Pár hónap (inkább fél év) elteltével, amikor lesz már ellátottság, akkor annyiban fog helyreállni a rend, hogy az Euro - Dollár 1:1 viccet ki lehet venni a képletből, akkor ugye így fog kinézni a matek:
500$ * 1,27 * 1,06 * 303,16 = 204.056,- ~ 204.990,-

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#484) makkmarce válasza planbmokus (#482) üzenetére


makkmarce
őstag

miért is van beleszámolva a nagyker meg a kisker, ha a nettó célár $500?
nem ennyiért kapja a nagyker, hanem a kiskernek kell ennyiért adnia+áfa
szóval az 500 USD = 500 EUR
ezt szorozzuk 1.27-el, és tádááám.. ez a normális magyar ár, minden más csak csúsztatás.
az 1 USD = 1 EUR az az amerikaiak féle árfolyamkockázati felár, emiatt váltják így, félnek szegények, hogy az EUR elértéktelenedik a dollárhoz képest.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#485) Pug válasza planbmokus (#482) üzenetére


Pug
veterán

Oooo, itt valami eros csusztatas van a reszedrol... finoman szolva.... az USD - EUR egy az egyben konverzio szokta tartalmazni a "kepletben" a netto versus brutto valtast...

Te lazan at is valtod egyben EUR-ra, meg meg bruttositol is..... megalol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#486) koko52 válasza makkmarce (#484) üzenetére


koko52
veterán

Nézted az AMD 5xxx procik indulását 5.-én Alzán, aki hivatalos forgalmazó?
Akkor leírom az 5600 X-et: MSRP (299) X 309(aznap) X 1,27= 116 956 Alzán 117 336 Ft volt 2 órán át míg elfogyott.
Tehát ez a dollár=euró csak nyerészkedés minden esetben!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#487) a2d2 válasza makkmarce (#484) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, én is írtam itt hogy gyakorlatilag egy végfelhasználói "kiskerárra" próbálják még ráhúzni az iszonyatos haszonkulcsot: [link]

Gyakorlatilag nem ismerek olyant a VR topikban aki idehaza vette volna a Q2-t pedig vagyunk páran.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#488) JanR válasza makkmarce (#484) üzenetére


JanR
addikt

Az 500 euro meg a nemeteknel is brutto volt, 16%-os afaval. Szoval az 500-at nem 1,27-el kellene felszorozni.

Bullshit az egesz. Aki meg nem birja ki es 300 folott vesz 3070-et, az igy jart.

(#489) Mekiúr válasza planbmokus (#483) üzenetére


Mekiúr
tag

Engedd el, még nem láttak CHS-es árlistát...

(#490) planbmokus válasza Mekiúr (#489) üzenetére


planbmokus
senior tag

Tudnék pár olyat mondani, akiktől mi is fekszünk a röhögéstől.

#485 Pug:
Ajánlom figyelmedbe az iPhoneok árképzését, ahol a 6% árrés helyett csak 3-al kell számolni. De ha nem megy a matek, az nem az én bajom.
Kérdeztétek, leírtam, nem megyek bele jobban, mert a végén még majd én tehetek Forint süllyedéséről is!

#488 JanR:
Aki 250 felett vesz, azok mindannyian támogatják az áremelést. Így kompenzál a Piac.
Ha 10 beérkező kártyára van 70 rendelés, akkor nem megy lejjebb az ár...

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#491) Pug válasza planbmokus (#490) üzenetére


Pug
veterán

En meg ajanlom pl a Ryzen 5600X arkepzeset ;)

Alza 118K
300EUR
300×1.06×365=116K

UK arbol szarmaztatva
280GBP
280/120×127x400=118K

Ha nem megy a matek, sajnalom.

Erdekes modon startkor volt elveltve par 3070 200K-ert, well-well...

Szoval az altalad alkalmazott "dupla bruttositast" tovabbra se tudom hova tenni :N
Perpill valahol a disti channel-ben valakinel biza extra profit van a 3070 eseten is, es nem 250K felett, hanem mar 200K felett ;)

[ Szerkesztve ]

(#492) planbmokus válasza Pug (#491) üzenetére


planbmokus
senior tag

Van/lesz ellátottság ennél a procinál, nem hiánytermék...
Itt a képlet:
299$ *1,06*1,27*302= ~121.559,- (tehát kikerült az €=$ konverzió)
Szlovák Áfával (Alzás példa miatt):
299$*1,06*1,20*302=114.859,-

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#493) koko52 válasza Pug (#491) üzenetére


koko52
veterán

Ez most csak azért jön ki mert dollár/euró pont így áll. Lehet 2 hét múlva buta ez a matek erre vagy arra.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#494) Pug válasza koko52 (#493) üzenetére


Pug
veterán

Ez az arany kb az elmult 20 evben tartja magat (magyarul miota van EUR);)

BTW Overclockers-es 3070 ar range:
520-680GBP

520-680/120×127×400=220-290K

[ Szerkesztve ]

(#495) koko52 válasza Pug (#494) üzenetére


koko52
veterán

Na ne szédíts! :))

2016-ban majdnem 1:1 volt!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#496) planbmokus válasza Pug (#494) üzenetére


planbmokus
senior tag

Tehát az 1,19 és a 0,62-es arány az ugyanaz? $ -> €

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#497) Pug válasza koko52 (#495) üzenetére


Pug
veterán

Nem az USD/EUR arany (arra a 20 eves atlag 1.20).


Hanem a kepletben valo helytallosaga (ezt ertettem az "arany" alatt), vagyis hogy az MSRP USD - EUR direkt konverzi mukodik a kepletben ;)

Ha gondolod vegigmehetunk az elmult 20 ev termek megjelenesek MSRP alakulasan es, hogy azokra mennyire bizonyul igaznak a keplet... meglepodnel.

[ Szerkesztve ]

(#498) koko52 válasza Pug (#497) üzenetére


koko52
veterán

Mutasd meg Alzán és ne a skalper boltokban!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#499) Pug válasza koko52 (#498) üzenetére


Pug
veterán

Hat abban sok kihivas nem lenne, mivel alza 2014 ota letezik, es azota elegge "stabil" az EUR - USD arfolyam ;)

[ Szerkesztve ]

(#500) koxx


koxx
MODERÁTOR

Túlléphetnénk a matekórán? kezd kicsit unalmas lenni. Főleg, hogy még offba se raktátok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.