Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) JanR válasza Pug (#650) üzenetére


JanR
addikt

Oke, irtam is, hogy tisztaban vagyok vele. Az nem mindegy, hogy ezt a juzer adja meg, vagy autofeszen hagyja, mert akkor elszabadul a pokol. Nebancsatok :DDD

(#652) Kansas válasza JanR (#651) üzenetére


Kansas
addikt

Hiába írtad, hogy tisztában vagy vele, ha a következő mondatoddal meg rácáfolsz...
A lényeg, hogy frekvencia emeléskor nem azért nő a fogyasztás, mert a feszültséget is növelni kell mellé, hogy stabil legyen, hanem önmagában a frekvencia emelésétől is, mert a fogyasztás nem csak a feszültségtől függ, hanem direktben a frekvenciától is.

Így ez az állítás nettó hamis: "...de ha a gyari feszultseggel tobbet tud, akkor miert ne? Nem jar tobb hovel, vagy tobb aramfelvetellel, viszont gyorsabb a kartyam." De, több hővel jár és több áramot vesz fel(W-ban, nem V-ban).

Ha autofeszen van hagyva, akkor nyilván a kártya a frekivel emeli a biztonság kedvéért a feszültséget is, de az abból fakadó fogyasztás-többlet extrában jön rá a frekvencia-emelésből fakadóhoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#653) Cassi


Cassi
senior tag

Tudom, nincs értelme tovább hergelődni, de ettől azért repedezik a plafon:

Aorus 3060 Ti - 314 190 Ft (iPon, ma)

(#654) nubreed válasza Cassi (#653) üzenetére


nubreed
veterán

:DDD :DDD édes istenem hogy ezeknek már nem szárad le a bőr az arcukról, vagy annak aki az árat felveri az egész láncolatban. Az alzán tegnap 165 ezer volt a legolcsóbb Gainward 3060 Ti. Mégiscsak emberibb árazás.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#655) koko52 válasza Cassi (#653) üzenetére


koko52
veterán

Lehet fordítva nézik az MSRP táblázatot és ezt nézik 1000 dolláros kártyának :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#656) ricsip válasza koko52 (#655) üzenetére


ricsip
addikt

Első komment IPON-on:

Ez valami vicc? Ti a Földön éltek??? Ez a kártya, az RTX 3060 Ti 400 dollár, alap piaci áron. Felháborító amit a magyar webshopok művelnek! Jobban járok ha külföldi oldalról rendelek! És a röhejes ár mellett csak 1 év garanicával szúrjátok pofán a vásárlókat??? Vastag bőr van a pofátokon!!

-

(#657) , válasza ricsip (#656) üzenetére


,
addikt

Mi lehet vajon az az "alap piaci ár"? Mert az MSRP az nem ezt jelenti.
Hol láthatott vajon az illető 400 dollárért ilyen kártyát? Ha esetleg sikerülne neki vennie, én 500 dollárért azonnal átvenném tőle, annyira mesebeli ár lenne az is.

(#658) JanR válasza , (#657) üzenetére


JanR
addikt

Csak ha tényleg az lenne, amiről mindenki beszél, hogy 400 USD = 400€ és +1,27% x ~360 HUF, akkor jönne ki 182880 HUF-ra. Na most ez egy "márkás" darab, tegyünk rá 30 ezer forint felárat, mert világít, meg OC. Jó legyen a felár 50 ezer forint. Hogy a bánatos pi**ába jön ki a 312 ezer az iPon-nak. Kapzsiság felsőfokon. Egy Asus Strix-nek kéne 185-nek lenni, es sima Zotac-nak meg 160 ezernek MAXIMUM, de még ez is lehúzás. Vicc az egész!

[ Szerkesztve ]

(#659) Maelephant válasza Cassi (#653) üzenetére


Maelephant
aktív tag

És ettől (tudom, ez a kisebb kártya topikja, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni)?

Aqua, most - ASUS TUF RTX 3080 OC - 545.990 Ft

Félmillió és az apró, hogy a jó tetves kibxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

(#660) Pug válasza JanR (#658) üzenetére


Pug
veterán

Es mar megint valaki az "eurositas" utan meg bruttosit is.... grat :DDD

Pelda:

"En meg ajanlom pl a Ryzen 5600X arkepzeset

Alza 118K
300EUR
300×1.06×365=116K

UK arbol szarmaztatva
280GBP
280/120×127x400=118K

Ha nem megy a matek, sajnalom.
Erdekes modon startkor volt elveltve par 3070 200K-ert, well-well...

Szoval az altalad alkalmazott "dupla bruttositast" tovabbra se tudom hova tenni

Perpill valahol a disti channel-ben valakinel biza extra profit van a 3070 eseten is, es nem 250K felett, hanem mar 200K felett

[ Szerkesztve ]

(#661) , válasza JanR (#658) üzenetére


,
addikt

Azok az árak már tényleg a másik véglet. De egyébként nehogy azt higgye bárki is, hogy azokat az árakat az Ipon szabja meg. Nem-nem, azokat az árakat a vásárlók maguk szabják meg. Ugyanis ha nem vinnék el tőlük ennyiért is, akkor azok az árak is nekiállnának csökkenni. Ha viszont elviszik tőlük ennyiért is, akkor pedig az a nagy helyzet, hogy azoknak a kártyáknak a jelenlegi helyzetben ennyi a reális piaci áruk, mert minden annyit ér, amennyiért el tudod adni. Ha pedig nem csak hogy elvinnék tőlük ennyiért, de szó szerint még verekednének is az emberek egy-egy kártyáért, akkor pedig szépen még neki is állnának emelkedni az árak. Nem az Ipont védem, eszem ágában sincs, de sajnos a piac így működik.

(#662) JanR válasza Pug (#660) üzenetére


JanR
addikt

Nem bruttósítok, csak ezt "tolja" mindenki. Írtam is, hogy csak ha.
Szerencsésnek mondhatom magam, mert tudok a német piacról vásárolni és gariztatni ha kell, de ezek az árak jelenleg kishazánkban kiba**ott nagy viccek. De így is megveszik, ezért a boltnak esze ágában sincs olcsóbban adni és ugye miért is tenné.

(#663) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Próbálta már valaki a kártyát Seasonic Focus Plus 550 Gold táppal?

Az alapján amit eddig olvastam, nem egészen csípné a táp ezt a kártyát.
Vajon lehet trükközni a TDP és órajel beállításokkal olyan módon, hogy (amíg nem vesz az ember egy jobb tápot) addig a fenti táppal is elmenjen a kártya?

(#664) Cassi válasza AeSDé Team (#663) üzenetére


Cassi
senior tag

Meg kell nézni a Seasonic wattage calc-ban, egy átlagos gépnél bőven elégnek kell lennie.
[link]

(#665) motorhead válasza AeSDé Team (#663) üzenetére


motorhead
aktív tag

Megnéztem az adatlapodon a konfigodat. Szó nékül vinni fogja a 3070-et. Én a BeQuiet! Straight Power 11 450W GOLD-al üzemeltetem hasonló konfiggal, csak nekem Ryzen 5-2600-am van. Ha a teljes terhelést nézem ami abszolut nem életszerű, akkor is marad benne még kb 100W. De amit a kolléga említett kalkulátor, az teljesen használható!

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#666) AeSDé Team válasza motorhead (#665) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Igen a számok alapján bele kell férnie, de néhány tesztben olyan ugrásszerű fogyasztásnövekedésekről írnak, amik le tudják vágni a túlfesz védelmet a gyengébb tápokban. Az tök jó ha itt még nem tapasztaltatok ilyet, akkor annyira nem fogok aggódni miatta.

(#667) mycso válasza Cassi (#664) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Érdekesek ezek a kalkulátorok...seasonic, bequiet 750-1000-es tápot ajánl nekem, más tápos kalkulátor 450W körül számolja a konfigot és 550-es tápot javasol. (ez utóbbi kb reális is lehet)

(adatlapomnál lévő konfig, a 1070ti helyett 3070-el)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#668) Chapel


Chapel
addikt

Tényleg nem éri meg a +sok pénzt még korrekt áron is a 3070Ti?

1080-ról váltok érdekel az RTX, de ha csak egy hóbórt lesz mint fizeksz...?

170-ért megy a 1080 MSi, 420 egy evga 3070 Ti...felbontás 1080p, plazma.

Hajygama a 30xx-et vagy pár évre megint jó leszek?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.