Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) koxx válasza nubreed (#550) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kereslet/kínálat. Xbox van, 3070 nincs.

(#552) Cassi válasza nubreed (#550) üzenetére


Cassi
senior tag

Azért, mert nincs belőle elég. Ha majd lesz, akkor 200e Ft körüli áron lesznek az induló modellek. Ha Radeon meg lesz, akkor az Nv beijedhet, és engedhet a GPU árából a gyártók felé, hogy ne boruljon a piac.

(#553) nubreed válasza Cassi (#552) üzenetére


nubreed
veterán

Állítólag radeon sem lesz az elején, legalábbis olvasni ilyeneket, de ki tudja, lehet csak pletykák. Amúgy meg kíváncsi leszek arra, hogy mennyiért mennek majd a 3070 -ek ha lesz rendes készlet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#554) flydomi válasza makkmarce (#549) üzenetére


flydomi
junior tag

Nagyon jo a video. :C
Es nem volt igazam?Joval baratsagosabbak es gamerpartiak. :DD

--azert az 1 órás várakoztatásnál, ha enyém lenne a cég, repülne, akinek a dolga lenne intézni ezt. Ne az legyen már elfogadott, hogy 1 órán át zenét hallgatsz. A másik agymenés meg a hozzá nem értés. Itt a felelős szintén lapát. A gond az, hogy lehet nem is tudják, mennyire rossz a rendszerük.

Egyebkent az biztos,hogy az uzletpolitikajuk ez koveteli meg,legyen profi a szakmaban,vagy tudas nelkuli a melos ember.
Szintugy az egyik PCX-es videoban,Adam gyerek "boszen" mondogatja,hogy megeri az arat a 3070-es,ami 350k. :D (na meg a 3080-as is istenitve volt,es megeri.Es itt gondolkoztam el,hogy a gyerek erti a szakmajat,es tudatosan csinalja azt,amit,vagy egy IQ bajnok,es a dolgokhoz megsem ert annyira,amennyire mutatja. :B.Meg nem jutottam dontesre,hogy a ketto kozul melyik.)

Ket hete meg osszerakott maganak egy 400k gepet. :)

[ Szerkesztve ]

(#555) gabo423 válasza flydomi (#554) üzenetére


gabo423
kezdő

Hát én is szoktam nézni pcx videókat és hát nagyra van magával hogy mérnök, meg hogy igy pajszerolom úgy pajszerolom össze a dolgokat, meg hagyok ki dolgokat a gépházból mert minek. Fura egy ember én nem rakatnék össze vele gépet ha a sajátom lenne a tét.

(#556) koko52 válasza flydomi (#554) üzenetére


koko52
veterán

PCX egy bolt ami az egyik legdrágább. Az hogy megéri a 350k-s 3070 csak természetes, hisz abból kapja a fizetését.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#557) edward2 válasza nubreed (#550) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem ez úgy van, hogy a MS ezt kőkeményen megköveteli. Tehát 500 usd az annyi. Nem több nem kevesebb.

(#558) planbmokus válasza koko52 (#527) üzenetére


planbmokus
senior tag

Az Emagos áron itthon nettóban nem kapsz nagykerből kártyát. 14 beszer forrást néztem végig.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#559) koko52 válasza planbmokus (#558) üzenetére


koko52
veterán

Az apró mégis tele 240-től 3070-el és ők is keresnek rajta elhiheted.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#560) makkmarce válasza koko52 (#556) üzenetére


makkmarce
őstag

Az elmúlt 10 évben minden gépet/alkaterészt, ami kellett, onnan vettem (persze összerakni saját magam raktam gépet mindig), csak az utóbbi 1-2 évben drágultak meg talán, de extrém számokat nem láttam most sem(kivéve az épp megjelnő termék természetesen), előtte az egyik, ha nem a legolcsóbbak voltak. Intéztettem garanciát is, az is működött úgy, hogy szerintük a terméknek nem volt baja.

okoskodom, tehát vagyok

(#561) Cassi válasza koko52 (#559) üzenetére


Cassi
senior tag

Gondolod hogy ők fizetnek áfát meg hasonló csacskaságokat?

(#562) makkmarce válasza koko52 (#559) üzenetére


makkmarce
őstag

rosszmájúság:
hát, ha én lennék Mr.X, én is előreutalással 240-ért tennék fel 3070-et most az apróba, az biztos, vagy utánvéttel postáznék térkőtéglát :D

Lehet van sajtós, aki kapott mondjuk egy 3080-at és egy 3070-et, aztán azt adja tovább, de nem hiszem, hogy bárki aki beszerez, az most raktárról 240-ért adná itthon, ha el tudná adni 300-ért is.

okoskodom, tehát vagyok

(#563) R3laX válasza planbmokus (#558) üzenetére


R3laX
addikt

Fogadjunk, hogy ez már egy 250.000-es emag kártya :DD [link]

(#564) makkmarce


makkmarce
őstag

azért külföldön is kezt elgurulni a bogyó
[link] 5600X
a vele kb azonos intel:
[link] 10600K

komolyan, már nagyon ráálltak erre a bohóckodásra, mindenki nagyot akar szakítani. A vége az lesz, hogy az AMD/intel/Nvidia oldalárol tudunk majd rendelni, azt kész.

okoskodom, tehát vagyok

(#565) koko52 válasza makkmarce (#564) üzenetére


koko52
veterán

Alzán volt tegnap is MSRP áron. Persze hamar elfogytak, de majd rendeződik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#566) Pug válasza makkmarce (#564) üzenetére


Pug
veterán

UK-ben inkább az Overclockers-ről kell rendelni....

a vele kb azonos intel:
[link] 10600K

Majdnem, csak 20% difi van... :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#567) kolopele válasza Pug (#566) üzenetére


kolopele
nagyúr

Magasabb felbontás (1440p, 4k) esetében már messze nem lesz meg ez a különbség, ott már a kártya fog dominálni. Aki meg 720p - ben játszik 2020 - ban, valóban vegyen 5600X - et :)

(#568) makkmarce válasza Pug (#566) üzenetére


makkmarce
őstag

ok, csak az amazon ár már a duplája.. nem 10-20 font :D
de abban igazad van, hogy nem az amazon a mérvadó UK-s ár

okoskodom, tehát vagyok

(#569) Pug válasza kolopele (#567) üzenetére


Pug
veterán

raw CPU power-t nem GPU limites környezetben tesztelünk. DE gondolom ennyit még te is értesz az IT-hoz... ;)

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#570) edward2 válasza Pug (#566) üzenetére


edward2
addikt

Én ezt nem tudom megemészteni:


aztán:





Mi történik itt? Tehát miért nem végig az AMD van felül? És a többit is érdemes nézegetni... ugrálás és értelmezhetetlen dolgok.

(#571) kolopele válasza Pug (#569) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem a szakterületem, de attól még tisztában vagyok vele, ahogy azzal is, hogy 720p - ben ma már alig játszik valaki, így eltörpülnek ezek a különbségek magasabb felbontás mellett. Gondolom, ennyit még te is tudsz ;)

(#572) koko52 válasza kolopele (#571) üzenetére


koko52
veterán

Én csak azt nz értem minek neked 9900k 4k-hoz? Egy 9400 is ugyan azt tudja.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#573) kolopele válasza koko52 (#572) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az AC - k pl. igénylik a több szálat, és ugye a legnagyobb kedvenceim. Másrészt meg egészen a 9. szériáig mindig azt kerestem, amelyik a legerősebb, immáron minek kellene lecserélnem?
Felfelé sem szándékozom, de lefelé sem. Jelenleg kártya terén is leálltam, komolyabb problémák is vannak jelenleg sajnos, nejem ugye pedagógus, pozitív vírus teszt, családi karantén, minden van/volt. Nincs hangulatom most cserélgetni semmit, majd jövőre.

(#574) koko52 válasza kolopele (#573) üzenetére


koko52
veterán

Akkor 5800X-et kell venned.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#575) kolopele válasza koko52 (#574) üzenetére


kolopele
nagyúr

Procit nem hiszem hogy le fogom. Pont most írtad, hogy egy 9400 is elég lenne, akkor a 9900k - val mi a gond? :)

(#576) makkmarce válasza edward2 (#570) üzenetére


makkmarce
őstag

GPU lockos, az a pár tized meg kerekítési/mintavételezési hiba , vagy épp akkor jobb kedve volt a windows-nak.
Ha megnézed, kb nulla külömbség van, ahol előre került az intel. Ahol ilyen fél fps, meg 1-2 fps külömbségek vannak, ott már rég nem a procitól függ, hogy mi történik, ráadásul lehet, ha 10x lefuttatnád a tesztet, ahogy melegszik a gép, mindig másik kerülne előre. Az is lehet, hogy unatkozik a ryzen, és jobban visszavesz, mikor nincs sok dolga. (pl 4k-nál túl sokat kell várnia a GPU-ra, cserébe nem 300 wattot fogyaszt, csak 220-at :D )
Biztos lehetne hozzá csinálni valami extreme power profile-t, ahol 1 percig nem engedi vissza a procit, csak megugrana a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#577) edward2 válasza makkmarce (#576) üzenetére


edward2
addikt

namost ha 1080tól GPU lockosak ezek a játékok akkor kb semmire sem megyünk azzal, hogy melyik proci a legjobb gamingre. Meg kell venni a legolcsóbb megoldást aztán kalapkabát.

(#578) makkmarce válasza edward2 (#577) üzenetére


makkmarce
őstag

amit te nézel az csak 1 játék, 1 játékengine-el.
pl hiába csinálnak neked új DX11-es game-et, az renderre akkor is csak 1 magot fog használni, ha fejreállva jódlizik a fejlesztő, tehát mindegy, hogy 6-8-12 magos procit használsz.
Viszont egy modernebb engine-ben (vulkan, esetleg dx12), gyönyörűen beterheli az összes magot, szépen szétosztja a feladatokat. A jelenlegi 2080ti is bőven elég minden játékhoz, régen volt már az, hogy a játékfejlesztők ELŐRE terveztek a következő generációra. Már nem merik megjátszani, mert félnek, mi lesz, így biztosra mennek, hogy mindenki megvegye, ezért az előző generációra terveznek. (érdemes megnézni akár a CP-t, a recommended elvárás is fényévekre van egy jelenlegi csúcs pc-től).

Komolyabb proci 2 dologra kell:
1. ha azon dolgozol valami olyasmit, amihez kell,
2. játék mellett mondjuk stream-elsz, és software-esen kódolod a stream-et., vagy közben bármi más cpu terhelőt akarsz csinálni. Jelenleg gaming-re teljesen elég egy 5600X cpu, nem attól lesz jobb a játékgép, hogy egy 10 éves cím 350 vagy 467 fps-el fut.

Ami kicsinálhatja az 5600-at, az mondjuk egy multi-s cím, ahol egyszerre rengeteg figura mozog egymástól függetlenül, itt már talán érezhető lehet. (a rengeteg az mondjuk 128 körüli szám). Viszont ha most gamer gépet vennék, 5600X fölé nem lőnék, ha meg valami csoda folytán nagyobb kellene mondjuk 3 év múlva, akkor el lehet dönteni, hogy komplett csere, vagy akkor már olcsón mondjuk egy 5950X.
Sose értettem azokat akik arra izgultak, hogy 138 fps helyett neki 142-vel fut valami, de rátolt még 200ezret. Teljesen felesleges, lehet venni intelt, amd-t, tökmindegy. Inkább az a kérdés, ha mondjuk cserés lesz valami, akkor van e lehetőség mondjuk 1 év után könnyebben rábővíteni. Tudja e az alaplap a PCIE 4-et, vagy rendesen kezeli e a gyorsabb SSD-ket (ez inkább egy sarkallatos pont lesz lassan, főleg mivel az új konzolokra készült game-ek ezek töltési sebességeihez lesznek igazítva).
Meg legyen elég memória (most 16 nagyon minimum, de 32 inkább, később 64).

okoskodom, tehát vagyok

(#579) edward2 válasza makkmarce (#578) üzenetére


edward2
addikt

3 játékot linkeltem be és mind anomáliás.

5600X jó hogy elég. Én ilyenkor azon elmélkedem, hogy egy csak játék gépnek hova az ilyen procik? Be kell rakni egy 3300X-et vagy egy i5-10400at és oké.

(#580) makkmarce válasza edward2 (#579) üzenetére


makkmarce
őstag

nekem meg azon kell gondolkodnom, hogy 3900X, vagy új gép, mert lassú már a melóhoz az 1600X.
3300 csak akkor, ha a gpu-ból is olcsóbbat veszel.
Az viszont igaz, teljesen felesleges a csúcs gépet venni, akkor meg már inkább új konzolt, mondjuk új xbox-ot gamepass-al.

okoskodom, tehát vagyok

(#581) BiP válasza makkmarce (#580) üzenetére


BiP
nagyúr

Köztes megoldásként beletolsz egy 3800x-et (nagyobb IPC és több mag), melóhoz kb. annyit tud, mint az 5600x, de mindezt olcsóbban, mert nem kell platformot váltani és nyersz csomó időt gondolkodni.

(#582) edward2 válasza makkmarce (#580) üzenetére


edward2
addikt

Ja szerencsére nekem melót nem kell beleszámolnom.

Konzol nem jön be.

(#583) makkmarce válasza BiP (#581) üzenetére


makkmarce
őstag

most nezem, arukeresőbe már felkerültek az új ryzenek, több helyen is van raktáron, kezdenek normalizálódni a dolgok.

okoskodom, tehát vagyok

(#584) koko52 válasza makkmarce (#583) üzenetére


koko52
veterán

A két boltra gondolsz, ahol előrendelhető? ;] = nincs

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#585) BiP válasza makkmarce (#583) üzenetére


BiP
nagyúr

5800x-re meg 5950x-re ez igaz is, (mármint hogy van), de az árak még mindig abnormálisak.

(#586) ricsip válasza makkmarce (#583) üzenetére


ricsip
addikt

5800x "legolcsóbb" helyen is 190 ezer tetves huf, v. onnan feljebb. Szent szar... elkurvultak az IT árak, miközben meg a fél világot kirúgták a munkahelyéről meg az albérletéből, oszt éhen döglik nemhogy processzort, videjókártyát meg csüffögőskonzolt akarna venni

-

(#587) BiP válasza ricsip (#586) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi az a csüffögőskonzol?

(#588) makkmarce válasza ricsip (#586) üzenetére


makkmarce
őstag

5800X , MSRP 449 USD.
faék számítással kb 449*1,27*360 = 205ezer pénz.. 190-ért már az 1 eur 1 usd alatt van, nemigazán értem, hogy mi a gond. ja hogy szar a forint.. hát kérem... volt amikor 180-ért váltottam én is :D

okoskodom, tehát vagyok

(#589) koko52 válasza ricsip (#586) üzenetére


koko52
veterán

Mégis van aki mindet is megvegye. Kínában pl nincs járvány. Európát ki nem szarja le?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#590) edward2 válasza koko52 (#589) üzenetére


edward2
addikt

'kínában nincs járvány' - kínai politbüró 2020

(#591) koko52 válasza edward2 (#590) üzenetére


koko52
veterán

Itt is. Ha azt mondják van akkor van, ha nincs akkor nincs. Most nincs migráns se meg Soros se, majd lesz ha jön a szezonja. ;)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#592) ricsip válasza koko52 (#591) üzenetére


ricsip
addikt

Soros télire visszavonul a barlangjába téli álmot aludni. Majd tavasszal előjön megint, úgyis közeleg az újabb választás.

-

(#593) ricsip válasza BiP (#587) üzenetére


ricsip
addikt

https://m.zeneszoveg.hu/m_dalszoveg/27374/rokker-zsolti/gyereknap-zeneszoveg.html

-

(#594) kolopele válasza koko52 (#591) üzenetére


kolopele
nagyúr

Vírus nagyon is van, nem is kicsit. Migránsok meg mindig is lesznek.

(#595) koko52 válasza kolopele (#594) üzenetére


koko52
veterán

Krumpli is lesz! :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#596) kolopele válasza koko52 (#595) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mivel a kisboltok nyitva maradhatnak, nyilván :) Viszont minden mást be fognak zárni mint az osztrákok a jövő héten, így az általános iskolákat is (végre).

(#597) flydomi


flydomi
junior tag

LoL.

Komment szekcio :)
Nem csodalom,hogy a gyogyszer elgurul egyeseknel......... :B

[link]

(#598) edward2 válasza flydomi (#597) üzenetére


edward2
addikt

Félreütötték biztos 3080ra gondoltak. ;]

(#599) koko52 válasza edward2 (#598) üzenetére


koko52
veterán

Á, ez az 1-6% árrés amit itt hangoztatnak. Amúgy simán viszik ennyiért. :K Ha 500-ért teszik ki akkor is elmegy.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#600) nubreed válasza koko52 (#599) üzenetére


nubreed
veterán

Innentől kezdve miért adnák olcsóbban?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.