Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kolopele válasza koko52 (#350) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 10400 mellé is mehetnek normális ramok, ha már 4K mehet a Z - s lap is ;)
Akinek meg továbbra is elég a FHD 75HZ, tök mindegy hogy 2666 vagy 5000 mhz az a ram, csak legyen VGA ami lazán kihajtja. Mondjuk az az 5 - 10% sokat nem oszt nem szoroz, mindegy hogy 160 vagy 170 az a minimum fps.

[ Szerkesztve ]

(#352) koko52 válasza kolopele (#351) üzenetére


koko52
veterán

Hamar megérkeztél a Z-s laphoz. Máris ugrott a best/buy. FullHD már kit érdekel 3070 szint és a felett? FHD-ra meg elég egy 2060, 5600 és egy R3 3100/2060/1060AF aprópénzért.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#353) lacus83 válasza koko52 (#346) üzenetére


lacus83
senior tag

Egyszer sem tudod kihagyni ugye hogy ne személyeskedj valakivel?

Egyébként tessék youtube csatornákat nézni mit megy egy 10900k all core 5,4en :K aztán lehet pampizni.
Ha pedig kijönnek a hivatalos Ryzen 5XXX tesztek és a hivatalos 6XXX vga tesztek és ez a kettő egymás nélkül is annyit megy mint az Intel vagy az Nvidia akkor lássunk csodát.
Jah és nyers erőben ne Infinity és társai

koko52 r3 2060 mellé?nem az volt eddig az ige és szent írás hogy köcsög az intel 2020 ban 4 maggal akkor az Amd nem? 2060 és 1060AF meg nincs :P amd nagykövetként legalább tudnád

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#354) BiP válasza R3laX (#342) üzenetére


BiP
nagyúr

ma láttam 3070-et 267e-ért. Lesz az majd pár hónap múlva 220e is, ha lemegy a karácsonyi szezon meg lesznek készletek.

#339 a2d2 : Biztosan CPU limites a 6700. 4mag, a HT-je olyan, amilyen, és max.4GHz. ma már nem túl combos.
Ha kijönnek a zen3-ak, válts egy akkor majd olcsó 3600x-re vagy egy 6magos 9-10.gen i5-re. (pl. 9400f/10400f).

(#355) BiP válasza lacus83 (#353) üzenetére


BiP
nagyúr

Jah és nyers erőben ne Infinity és társai
Miért is?
Persze fontos tényező/infó az is, hogy mit tudnak nyers erőben, de ha párosítva jelent x % előnyt, akkor miért is dobnánk ki az ablakon?

(#356) kolopele válasza koko52 (#352) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mondtam én, hogy 3070 menjen FHD mellé? Persze ez így nem igaz, tessék, jó kis teszt a 2080 Ti - ről, ami ugye egy szinten van a 3070 - el:
[link]
Tényleg felesleges az erős kártya? Mintha a 70 fps sem lenne meg mindig.

[ Szerkesztve ]

(#357) lacus83 válasza BiP (#355) üzenetére


lacus83
senior tag

Szóval ha azt akarom hogy jobban menjen az amd 6800 a 3070hez képest akkor vegyek hozzá egy 5600X cput 300 dollárért.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#358) BiP válasza lacus83 (#357) üzenetére


BiP
nagyúr

Akár azt is csinálhatod, de nem ezt mondtam.
De ha pl. valaki új gépet épít vagy épp AMD procija van, akkor nála lehet extra x%, és ez érv lehet a választásnál.
Ezért fontos lesz a benchmarkokban kimérni azt is, hogy mennyit tudnak a kártyák nyers erőben (ahogy Te is mondod), és mellette azt is, mennyi előnyt jelent egy AMD-AMD párosítás, ahol az új feature-ök dobnak rajta.
Így is 2020-ig kellett várni, hogy érdemben összedolgozzon végre a proci és a vga, most itt van, akinek van lehetősége, miért ne használja ki?

(#359) távcsőves válasza lacus83 (#357) üzenetére


távcsőves
senior tag

Pontosan, és megis teszem. :C3090 és 6900 árkülönbőzetéből BŐVEN fussa rá. 2 évig konzolon voltam, most újra PC jön.

Más: 4k SLI mindenkinek mert különben nem lesz elég FPS és kiég az agya..., ja már nem szükséges mégsem.... Hejj Kolopele, micsoda év lett ez a 2020... :Y

[ Szerkesztve ]

(#360) koko52 válasza lacus83 (#353) üzenetére


koko52
veterán

2060, 1060af elírás. És hol személyeskedtem? Amúgy van intelem is :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#361) a2d2 válasza BiP (#354) üzenetére


a2d2
addikt

Na akkor lefújva az egész :(
Z170-es lapom van, ebbe max csak 7-es generációs proci megy bele. A 7700-as pedig alig gyorsabb a 6700-nál.
Ha jó áron kapok 2070-et akkor azzal lehet még bepróbálkozok, max jövőre lecserélem az egész gépet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#362) kolopele válasza távcsőves (#359) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valóban az lett, csak a vírus, karantén, meg a te visszatérésed elrontotta erre a hétre ;]

[ Szerkesztve ]

(#363) Kansas válasza BiP (#355) üzenetére


Kansas
addikt

De legalább a nagy handabandában ne keverné az Infinity Cache-t(ami mindhárom BigNavi-ban benne lesz, procitól függetlenül, gyak. a "nyers erő" része) a Smart Access Memory-val, ami a fullos új AMD platform bónusza(és valóban oda kell figyelni rá, hogy ne torzítsa a teszteket )... :DD :C

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#364) edward2 válasza a2d2 (#361) üzenetére


edward2
addikt

Nehogy ezért ne vegyél 3070et. Nem kell mindentől megijedni. Persze benne marad valamennyi de azért nem annyi amennyiért 2070 'jobb'. Árban meg ugyanott a kettő jelenleg.

Vegyél nyugodtan egy 3070et aztán kalap jövőre meg építesz új gépet.

(#365) a2d2 válasza edward2 (#364) üzenetére


a2d2
addikt

Ja a 3070-ről lemondtam, inkább egy karácsony utáni 2070-es akcióra pályázok 300-350 euro környékén :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#366) lacus83 válasza Kansas (#363) üzenetére


lacus83
senior tag

Ott volt az és társai. de mindegy is,a lényegen nem változtat, akkor is plusz.
Ennyi erővel jöhetne az NVs a dssl-el.De no problem...

Üdv újra :K távcsőves

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#367) omfgk válasza a2d2 (#361) üzenetére


omfgk
addikt

Milyen felbontáson játszol?

(#368) Kansas válasza lacus83 (#366) üzenetére


Kansas
addikt

"Ennyi erővel jöhetne az NVs a dssl-el" Hogy mivel? Ha a DLSS-re gondolsz, azzal jön is ezerrel, mert anélkül játszhatatlan 8K-ban a raytracing 3090-en, amire pedig bereklámozták a 8K játékot. A vicc az hogy a 8K DLSS is 1440p-ben számol...
Egyébként pedig van a DLSS-sel egyenértékűnek szánt funkció AMD kártyákon is, esélyes, hogy az MS támogatásával az inkább el fog terjedni.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#369) Sundesz


Sundesz
őstag

Nem szoktam figyelni a hardver premiereket, de ez a készlethiány általanos az elején, vagy inkább a COVID tesz be (bár most tavasszal ellentétben nem állt meg az élet), vagy most ez gyártóspecifikus?

Hörcsög Powa'

(#370) BiP válasza a2d2 (#361) üzenetére


BiP
nagyúr

K-s procival nyerhetsz még pár extra %-ot.
Bár még mindig azt mondom, érdemes meglépni a platformcserét, amíg a 6700-at el lehet adni. Ne a Z170-ben gondolkodj.
Én pont 1 éve cseréltem 6700K-ról Ryzen 2700-ra, ingyen tudtam platformot váltani - alaplap,proci, memória.
(igaz, akkor a használtpiacon erősen túlárazott volt a 6700k, és akciós volt a 2700.)
De a lényeg, hogy olcsóbb a váltás, mint gondolnád. Főleg ha többszázezres vidkártyában gondolkodsz, ahhoz képest töredéke.
Még a VR-on is dobna :)

#363 Kansas: Igen, most az a helyzet van, hogy a párosítás is számít(hat), de tuti lesznek erre vonatkozó benchek. Várom is, mert kíváncsi vagyok rá.

#366 lacus83 : Jön is rendesen, NV szinte már csak azzal tesztel, de a független tesztek is be szokták kapcsolni. (és persze jelzik is)

#369 Sundesz : Nem covid.
Gyártástechnológiai és piaci okai vannak.
Az nv gyártót váltott (TSMC-ről a Samsung bejáratatlan 8nm-es node-jára, és nem jól alakulnak a dolgok.)
Emellett iszonyatosan nagy a kereslet, tehát ha lenne készlet, azt is elkapkodnák.

[ Szerkesztve ]

(#371) a2d2 válasza omfgk (#367) üzenetére


a2d2
addikt

Majdnem szemenkénti 2k.
Szóval kell a kakaó.

Na közben a VR topikban az a mondás hogy jó még a proci 2070-hez de akár 3070-hez is mert a VR az "más". :)

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#372) makkmarce válasza Sundesz (#369) üzenetére


makkmarce
őstag

ennek inkább a kihozatal tesz be, valamit elrontottak.
Erre ha visszatérünk pár hét múlva, ki fog derülni a turpisság, mert ha AMD kártya se lesz a boltokban, akkor a kínai bányászok már az új atomerőművüket izzítják annyi kártyával :D

okoskodom, tehát vagyok

(#373) edward2 válasza a2d2 (#371) üzenetére


edward2
addikt

Nem más hanem annyira magas felbontáson dolgozol, hogy igazából nem lesz CPU limited.

De 1080nál sem fog ráddőlni a plafon a veszteségtől.

(#374) AxBattler


AxBattler
félisten

Tehát ugyanazt tudja, mint egy 2080Ti, csak kevesebb fogyasztással, és alacsonyabb nyitóárral... nos, nem rossz!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#375) távcsőves válasza kolopele (#362) üzenetére


távcsőves
senior tag

Kedves cégvezető kartárs! Már megint tévesen méred fel a helyzetet. Nem tüntem el, olvastam tovább az agymenést az fps-ek számáról tőled, hogy milyen fontos, és búmmm! Hát mit látok itt! Már nem is olyan fontos a top VGA és a legújabb gen. Intel csúcs proci. Hát mi ez? ;] Másnak is rögtön feltűnt ez a kis 180 fokos fordulat :P jelezték is az FPS számok és csúcs hardverek helyi apostolának valami baj lehet a gyógyszerekel. ;] :D Persze diszkréten. :DDD

UI: találkozunk a megfelelő amd alaplap, processzor és VGA fórumokban. :D

[ Szerkesztve ]

(#376) a2d2 válasza edward2 (#373) üzenetére


a2d2
addikt

Jaja főleg hogy fix 90 fps-t kellene kicsikarni belőle.
Squadrons-t visszavettem már 72-re mert sehogy nem bírta a kártya.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#377) kolopele válasza távcsőves (#375) üzenetére


kolopele
nagyúr

1. A top VGA nyilván fontos, ha annyira követed az írásaimat láthattad, hogy már vettem egy 3090 - et, csak éppen baja volt, másikat meg nem tudtak adni, ezért elálltam a vásárlástál.
Jelenleg nem veszek másikat, mert egyrészt nincs, másrészt meg nem akarom hetente visszaküldözgetni mint anno a 2080 Ti - ket. Ráér jövőre is, amikor helyreáll a rend.
2. Sosem voltam fps vadász, mindig is arról írtam, hogy a 60 fps elég, ellenkező esetben nem 4k - n játszanék. Most sem akarok többet, csak az legyen meg stabilan, persze ha többet fog tudni már az újabb gen. ám legyen, arra is fel vagyok készülve.
3. A 9900k - nál erősebb proci teljesen felesleges 4k mellé, mondhatni sok is, így feleslegesen nem cserélem le, abszolút meg vagyok vele elégedve.
UI: AMD fórumokban mi nem fogunk már találkozni, max. egy esetben, ha netalán vennék, de erre nyúlfarknyi az esély. Viszont jó lenne, ha nem jönnél majd kötekedni az Intel, Nvidia fórumokba, mert az meg nem a te világod, ugye jól tudom? Más kérdés persze, ha netalán te is vennél bármelyikből, mert rájönnél, hogy azért mégis csak a zöld oldal a nyerő ;]
További szép napot innen a házi karanténból (sajnos), szerencsére már csak vasárnapig.

(#378) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Úgy nézem jól jártam itt az aprón a 2070 super vásárlásával. 3070-re voltam kíváncsi mire is lesz képes, hát alulmaradt a bemutatókon látottakhoz.

(#379) edward2 válasza tal-garius (#378) üzenetére


edward2
addikt

Miben maradt alul? Azon kívül, hogy jelenleg magasabb az ára mint kéne azt hozza amit ígértek.

(#380) kolopele válasza tal-garius (#378) üzenetére


kolopele
nagyúr

2070 super jó kártya, FHD - ra tökéletes, és elég jó árban mentek itt az utóbbi hetekben. Mondjuk azért a 3070 - nél gyengébb, de minden attól függ, mire kell. Nézve a monitorodat én azért inkább a 3070 - et választottam volna.

[ Szerkesztve ]

(#381) koko52 válasza tal-garius (#378) üzenetére


koko52
veterán

Az aprós 2070 Super árakat nézve, jól nem lehet járni. Ha 110 alatt vetted akkor ok.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#382) BiP válasza tal-garius (#378) üzenetére


BiP
nagyúr

"hát alulmaradt a bemutatókon látottakhoz."
Mire gondolsz? Azt mondták, hozza a 2080Ti sebességét. És ezt a tesztek igazolják is.
Egyedül az ára az, amit nem tudtak tartani.

(#383) Sundesz válasza koko52 (#381) üzenetére


Sundesz
őstag

130-140 ezer Ft-ért reális lenne, ennyi volt szeptemberben is. Szinte biztos vagyok benne, hogy ennyi pénztért nem lesz sajnos jobb teljesítmény a piacon az új kártyák érkezésével sem. A 30%-al gyorsabb 3070 jó esetben is 50%-al drágább.

Hörcsög Powa'

(#384) koko52 válasza Sundesz (#383) üzenetére


koko52
veterán

Igen, most bekevertem az 5700 XT -vel. Olyan 130 körül reális.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#385) a2d2 válasza koko52 (#384) üzenetére


a2d2
addikt

Én továbbra is az új, akciós árakat várom ide karácsony után :DDD
[link]
Majd írok év végén hogy összejött-e.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#386) tal-garius válasza kolopele (#380) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Mire lemegy 150e körülire a 3070es ára, addig jó lesz ez is. Most 100-150e ft felár lenne váltani, annyit nem ér. Tesztben 2080 kb 100fps helyett 75-80 fps-t hoz, erre a különbségre írtam, hogy ezt én kevésnek látom az ígértekhez képest. 2080 ti meg ugye túlárazott "volt", ahhoz képest persze jobb. 3080 kellene 1440 144hz-re, na de az már megint más téma.

(#387) nubreed válasza tal-garius (#386) üzenetére


nubreed
veterán

A 3070 sosem lesz 150 ezer.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#388) koko52 válasza kolopele (#380) üzenetére


koko52
veterán

Kolopele: mehetsz a boltba gyorsabb prociért, nem kevés FPS marad az új kártyákban [link]

A CS:GO-t ve se merem linkelni ;]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#389) nubreed válasza koko52 (#388) üzenetére


nubreed
veterán

Nagyon-nagyon jók lettek az 5000 -es Ryzen cpu-k. [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#390) koko52 válasza nubreed (#389) üzenetére


koko52
veterán

Csak hogy legyen egy kis feszkó ;] :

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#391) kolopele válasza koko52 (#388) üzenetére


kolopele
nagyúr

Most nem mindegy, hogy 166 vagy 189 fps lenne FHD - n egy 75HZ - es monitoron? Minimumban meg kb. 6, ami megint semmi (103 vs 109). Egyébként meg ugye ez FHD, ahol számít a proci jobban, nem 4k, ahová VGA kell. Ez max. neked feszkó, nekem nem. Mondjuk a CSGO, minden idők leg.....játéka esetében meg tényleg borzalom, hogy nincs meg a 600 fps egy 10900k mellett FHD - n, szörnyű egy állapot :D

[ Szerkesztve ]

(#392) kolopele válasza koko52 (#381) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sőt, ha 50 ezerért, akkor még jobban, de ha ingyen szerezte, akkor az maga a csúcs. Nálam ez már azért a kicsinyes kategória azért. 110k egy 2070 superért, miközben egy 3070 közel 300 ezer.....Tényleg ér 200 ezerrel többet? Ki lehet számolni fps - ben.

[ Szerkesztve ]

(#393) a2d2 válasza kolopele (#391) üzenetére


a2d2
addikt

Ja ez full megtévesztő grafikon. 4k-t kellene mutatni. Senki sem FHD-ra venné ezeket a kártyákat.
Én 2x2k 90fps-re venném a Quest 2 mellé.
Ott nem a 6700-asom a gyenge láncszem.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#394) kolopele válasza a2d2 (#393) üzenetére


kolopele
nagyúr

Aki FHD - ra vesz 3090 - et, az valóban gondozásra szorul :D

(#395) koko52 válasza a2d2 (#393) üzenetére


koko52
veterán

Ezek CPU tesztek, ha 4K ott bezavar a botleneck a kártya részéről. VGA-t sem tesztelnek Celeronnal.
Csak itt látszik a nyers erő és a tartalék.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#396) kolopele válasza koko52 (#395) üzenetére


kolopele
nagyúr

A CPU tesztek is másként alakulnának, ha FHD - ra való kártyákkal néznék meg a játékokat. Bármelyik CPU mellé odateszel egy 2070 - et teszem fel, messze nem lesznek ekkor különbségek fps terén. Ez most tényleg inkább kötözködésnek tűnik számomra is.

(#397) koko52 válasza kolopele (#396) üzenetére


koko52
veterán

Igen azt látnánk, hogy GPU 99% CPU 50%-40%-30%-20% stb. Nagy értelme lenne.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#398) kolopele válasza koko52 (#397) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ennek sincs több szerintem. Fentebb írtam, az már engem messze nem érdekel, hogy 166 vagy 189 lenne az fps - em, mert nagyon mindegy, még egy 144HZ - es monitornál is, nem hogy 75 - nél. Mindig lesz erősebb, ez a cél, verseng egymással a két óriás, amiből a felhasználók zöme vajmi keveset fog érzékelni, max. elolvassa a cikket vagy megnézi Youtubon. Olyan magasságokba kezdünk már jutni, aminek tényleg semmi értelme, legalábbis játékok terén. Tegnap elővettem a N64 - et, és játszottam egy jót a Zelda Ocarinával, és most is azt mondom, többet ér mint 1000 fps.

[ Szerkesztve ]

(#399) lacus83 válasza koko52 (#388) üzenetére


lacus83
senior tag

Te miert nem veszel megy a lapodba nem?

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#400) kolopele válasza lacus83 (#399) üzenetére


kolopele
nagyúr

A legtöbben azért, amiket már fentebb taglaltam, plusz azért mert van itt még sokaknak egy visszatartó tényező:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.