Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ricsip válasza Zolás (#45) üzenetére


ricsip
addikt

Nálam max 100k amit kiadok egy kártyáért

Annyiért ilyen fasza erős HUF mellett már csak S3 Trio-t fogsz kapni..

-

(#52) - = Zk = - válasza antikomcsi (#37) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hazaköltöztem ;] :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#53) Kansas válasza Zolás (#45) üzenetére


Kansas
addikt

100k-ért majd jövő nyárra lesz RTX3050 vagy RX6500... talán... hogy lesz-e bennük RT, az más kérdés, NV-ből simán kinézem, hogy a paletta aljából megint kispórolja, és igazából az AMD-ből is, mert azért FHD RT-hez kell egy 2060 szintű kraft...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#54) nexplo


nexplo
őstag

Nagyon baba kis kártya lett. Már csak az áron kell faragni és best buy lehet. Persze ez sztem álom marad még jó darabig... :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#55) fanti


fanti
addikt

Elég érdekes helyzet adódik abból, ha az AMD meg komolyabb készlettel érkezik a 6-osokból pár nap múltán...akiknek már nagyon cserélhetnékjük van, azok vélhetőleg 3070/3080 hiányában ráugranak az AMD-re...érdekes lesz az év vége, jó lesz figyelni...

Az azért nagyon korrekt, hogy ez a 3070 hozza a 2080Ti szintjét, és az még érdekesebb, hogy sugárkövetés nélkül használva meg élhető 4K-s játékos életet teremt olyan árban ami még épp az emészthetőség határán van.
Mindenesetre 200-230 ezer közötti ársávban elég ütős lesz...nyilván most még kissé drágább, de ez le fog csengeni.
Csak aztán nehogy AMD pajtival lebartelezzen az nVidia, és jól fölpumpált áron adják mindketten a hasonszőrű portékáikat...mert azt mi, egyszerű emberek szívjuk meg, de alaposan...ők meg csak ülnek és röhögnek a sok hülyén, azaz rajtunk, és alig győzik a hasznot számolgatni... :))

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#56) Kansas válasza fanti (#55) üzenetére


Kansas
addikt

Mármint kartellezzen? Nem hiszem, annyira nincsenek jóban, a célok is mások... de tényleg szívás lenne.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#57) fanti válasza Kansas (#56) üzenetére


fanti
addikt

Igen, bocsi! Kartellezzen!

"Nem hiszem, annyira nincsenek jóban, a célok is mások"

Hát a próféta szóljon belőled!
Mert a célok aztán nehogy az extrém profit irányába tolódjanak el...mi meg szívhatunk...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#58) nexplo válasza fanti (#55) üzenetére


nexplo
őstag

Most kezdődik az amit pár hete már láthattunk, a 2080TI árak lassan zuhanni kezdenek majd. Lassan de biztosan.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#59) fanti


fanti
addikt

Hát, skacok... nem lesz uncsi az év vége CPU/VGA fronton :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#60) Kansas válasza fanti (#57) üzenetére


Kansas
addikt

Ó, ne aggódj, a profit az meglesz... valahol(HUnboxed-on vagy GNexus-on) hallottam, hogy mennyi ezeknek a kártyáknak a bekerülési költsége, és hát a végső árnak kb a fele... persze arra még rájön szállítás/raktározás/vám/nagyker haszon/kisker haszon/ÁFA, de marad belőle a gyártóknak...
Mondjuk jelen helyzetben a raktározás kétlem, hogy nagy tétel lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#61) Televan74 válasza R3laX (#20) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én a 3060Ti -re tippelek egy 160 -180e forintos árat. És szerintem ott is toppon kell majd lenni az első vásárlóknak! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#62) R3laX válasza Televan74 (#61) üzenetére


R3laX
addikt

Hát jah, de ott meg már tényleg megfontolandó lesz az AMD, mint mindig :D . Úgy látom soha nem lesz NVidia kártyám, majd rádobok megint egy ~+60-at a sima RX 6800-ra. :U
65-nél drágábban még úgysem vettem VGA-t sosem :D. El kell adni, rá kell dobni. Jó ez így :). Krumpli meg ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#63) nonsen5e válasza kurta9999 (#21) üzenetére


nonsen5e
addikt

Érdekes, hogy most, hogy az NV a kazán, hirtelen nem számít senkinek a fogyasztás, de amikor annó a 797 meg a 290x meg a Vega64 evett annyit, hogy már előre leolvadt a Paks2, akkor még mindenkinek hatalmas prió volt az. :DDD

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#64) Sinesol válasza Duck663 (#32) üzenetére


Sinesol
veterán

Kapásból 80 dolcsival magasabb a 6800 nyitóára, így még drágább is lesz, mint ez, szóval sok értelme nincs a kommentednek. Ha drága a 3070, akkor vegyél még drágább 6800-at.. Wtf? Ideje lenne kinőni már a fanboyságból.

[ Szerkesztve ]

(#65) sittes79


sittes79
addikt

250k-ig szerintem best buy kártya, felette nem igazán.

(#66) - = Zk = - válasza R3laX (#62) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Krumpli meg ingyen van
márakinek.... jó helyre kell "ikszelni" és jár a krumpli.. csak a sorban előre kell állni, különben... :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#67) Phoenixres


Phoenixres
junior tag

:D

sittes79
addikt
250k-ig szerintem best buy kártya, felette nem igazán.

a 2080 ti árazását nézve a 300 is jó ár érte.

[ Szerkesztve ]

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#68) R3laX válasza - = Zk = - (#66) üzenetére


R3laX
addikt

:DD

(#69) Semin válasza nonsen5e (#63) üzenetére


Semin
senior tag

Szerintem itt az számít hogy a konkurencia mennyivel többet fogyaszt. Ha 320w vs. 300w mindenki túl teszi magát a dolgon mert ennyit tud az aktuális generáció.

de amikor 170W vs 280w azonos teljesítményen az gáz.

(#70) Phoenixres válasza Semin (#69) üzenetére


Phoenixres
junior tag

140w alulfeszeléssel az rtx 3070.

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#71) Nagynozi válasza Kansas (#53) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Tudom nem készpénz amit Jensen bácsi mondott, de a 30xx seriánál azt ígérték minden árkategóriában lesz RT. Hogy mennyire lesz használható, na az más kérdés...

(#72) M@cika


M@cika
őstag

Mekkora mázli, hogy alighanem soha többé nem lesz szükségem diszkrét videokártyára.
Szépen megveszem majd 2022-ben az AMD egyik (viszonylag új) APU-ját és "életem végéig" ki fog szolgálni. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#73) BiP válasza Nagynozi (#71) üzenetére


BiP
nagyúr

Végülis a 2060-ban is volt. (de minek)

(#74) a2d2 válasza a2d2 (#33) üzenetére


a2d2
addikt

Na basszus nem pont ma akciózták le Squadrons-t? Végén még tényleg kell az erősebb kártya minél előbb.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#75) Duck663 válasza Sinesol (#64) üzenetére


Duck663
őstag

Az ugye megvan hogy az elméletileg alacsonyabb árú 3070-ből sincs sehol. Ráadásul a kezdő felár mellett egyáltalán nem biztos, hogy ha lesz gyorsan 6800-as akkor az valóban hosszabb távon (értsd 1 hónap mondjuk) is drágább marad. Akkor miről is beszélünk? Ideje lenne már kinőni a fanboyságból! :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#76) b. válasza Duck663 (#75) üzenetére


b.
félisten

Jó lenne neked is megfogadni a tanácsodat ? :DDD
na jó komolyan szólva jó lesz a 6800 de azért 15 % kal drágább és kb 10% gyorsabb is jelenlegi állás szerint,de azért várjuk mega független teszteket azt mondom...Elég érdekes dolgokat lehet olvasgatni azért a tegnapi benchekről ma már.
Azt még nem tudni mennyire lehet éppen kapni majd az AMD kártyákat és mennyiért.Nincs kizárva egy hasonló forgatókönyv.Szerintem kár előre promoznód.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#77) Pug válasza Sinesol (#64) üzenetére


Pug
veterán

Te beszélsz fanboyságról??? ohhh my :DDD :DDD

3070:
- készlet lófax
- 600 EUR alatt nem igen van
- elvileg a 6800 egy jó 10-15%-kal gyorsabb lesz nála és van rajta plusz 8GB VRAM

You made myday.... te beszélsz fanboyságról... a PH! egyik közismert ipari AMD hater-e, hát én beszarok rajtad ember :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78) b. válasza Pug (#77) üzenetére


b.
félisten

azért ez az első nap ha lenne készlet sem lenne olcsóbb éppen, soha nem is volt debütáláskor, ezt te is tudod.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79) Semin válasza Phoenixres (#70) üzenetére


Semin
senior tag

Ejj jó is lenne, de a teszt nem ezt mutatja :320~350w a rendszer teljes fogyasztása. Az pedig koppra 2080. És az nem 140W de még csak nem is 170. 200w körül lesz az.
ha picit optimálod mondjuk 190.

szerk: TPU szerint 220w TDP.

[ Szerkesztve ]

(#80) BiP válasza b. (#76) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha igazak lesznek, amit az AMD állít, hogy lesz készlet, akkor +80dolcsi ide vagy oda, olcsóbb lesz, mint a gyakorlatilag nem kapható 3070, és még gyorsabb is. (és ez igaz a többi kártyára is)
Most papíron nagyon az AMD-nek áll a zászló.

(#81) Sinesol válasza Pug (#77) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak a vörösszemüvegesek szemeben vagyok hater, nyilvan te is ezert latod igy. A valosag viszont az, hogy egy ceget sem szeretek, vagy utalok, csupan objektiv vagyok. Az mar nem az en gondom, hogy sokak szamara a vilag fekete-feher, aki kritizalni meri adott termeket az mar rögtön hater. Nyilvan több AMD kritikat latsz tőlem itt, mivel az oldal nagyon erősen elfogult az AMD iranyaban, joval több dologba lehet belekötni. Mondjuk nem is tudom minek magyarazom el, a kommentedből itelve mar eldöntötted mi a helyzet, felesleges gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

(#82) kwzatz válasza Kansas (#56) üzenetére


kwzatz
őstag

"Mármint kartellezzen? Nem hiszem, annyira nincsenek jóban, a célok is mások..."
Lisa Su és Jensen Huang (aki amúgy az AMD-nél kezdte) elvileg rokonok. :D Lisa Su nagyapja és Jensen Huang anyja testvérek, ha hinni lehet a pletykáknak.

(#83) fanti válasza kwzatz (#82) üzenetére


fanti
addikt

Na, fasza...ezzel most jól megnyugtattál... :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#84) nubreed válasza kwzatz (#82) üzenetére


nubreed
veterán

Ez tény.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#85) GeryFlash


GeryFlash
veterán

ASUS komolyan kitett magáért az OC változattal ezekkel az +1, helyenként akár +2 FPS-sel is a sima 3070hez képest. :R ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#86) nubreed válasza GeryFlash (#85) üzenetére


nubreed
veterán

+20-50 ezer Ft-ért. Nyilván megéri. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#87) paltom válasza nubreed (#86) üzenetére


paltom
tag

Még az ray tracing teszteket kell megvàrni amd-nél meg úgy tudom nincs nàluk dlss úgyhogy oké hogy alapból gyorsabb lesz de akinek ez a kettő szàmit....

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#88) edward2 válasza kwzatz (#82) üzenetére


edward2
addikt

Mi van? :Y
Nagyfaternál vacsoránál megállapodnak a következő kártya árakról vagy mi?

(#89) zolee0307


zolee0307
őstag

Elnézve az árakat, hát egyre gázabb,ami vga fronton zajlik. Anno a 8800gtx-ért adtam ki 140 k-t, ami akkor a csúcs volt (az ultra volt csak fölötte). Elég sokáig kiszolgált. Utána váltottam 280x-re ami 80 k körül volt, az is azért a középkategória teteje volt (290, meg a 290x volt fölötte). Utána jött a 390, ami 90k volt, azért az is jó kis kártya volt. Most egy 590 van 60 k körül vettem, egyenlőre elég, de ha le szeretném cserélni akkor már 100 k fölött kell fizetni egy új középkategóriás vga-ért. Egy 5700 meg 150 k fölött, a mostani középkategória meg 200 k körül alakul majd, hát azért na. Ne adják ingyen, de azért eléggé eltolódtak a határok.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#90) Kansas válasza nubreed (#84) üzenetére


Kansas
addikt

Nem, nem tény, bár én is volt már, hogy megosztottam(no még egyszer :) ), de igazából mindenhol csak egy kínai nyelvű híradó-adásra hivatkoznak, aminek a hitelessége háááát... kérdéses(TV2 Tények, valaki?)...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#91) Zolás válasza zolee0307 (#89) üzenetére


Zolás
addikt

Eléggé felugrottak az árak, már a kezdő kategória is 100 felett van. Kipróbálnám a raytracinget, de nem ennyiért. Használt 2060 is 100 felett. Konzolt meg nem szeretnék.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#92) Csandi válasza zolee0307 (#89) üzenetére


Csandi
őstag

Eur forint árfolyam is pont ugyanannyi mint a 8800gtx idejében volt, és a forint vásárlóereje is pont ugyanannyi :U

(#93) omfgk válasza Csandi (#92) üzenetére


omfgk
addikt

Bizony.

Akkor még 270 volt az euró.

(#94) Csandi válasza omfgk (#93) üzenetére


Csandi
őstag

Nem olyan régen még zavart, hogy nem lehet szépen kereken 300-al számolni, mert 330, és úgy már azért más számok jönnek ki. Mostmeg lehet már 400al számolni mindjárt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95) omfgk válasza Csandi (#94) üzenetére


omfgk
addikt

Most erre mondanám vicceskedve ,hogy 500-al számolni még könnyebb lenne, de sajnos nem lehetetlen, és nem is túl vicces...

(#96) fecke78


fecke78
senior tag

mennyi is lesz egy gamer pc 800 e
Elmentek ti a 3.14csá-ba

(#97) zolee0307 válasza Csandi (#92) üzenetére


zolee0307
őstag

+ Zolás

Azért minden nem írható az árfolyamra. Meg szerintem Ft vásárló értéke is gatya. Annó 8800gtx kb. 10-20.000-el került kevesebbe, mint az akkori fizum (mondjuk akkor megfogadtam 100 k fölött nem veszek kártyát), ami vga akkor a max elérhető volt. Most újonnan egy 3080 több, mint a havi fizum (sőt még ahogy látom 2080-as széria is tartja még magát), ami ugye fölött még ott van a 3090, plusz lesz még super, ti, meg mindenféle változat. A 3090 meg hát a csillagos ég. Gondolom az AMD is majd ezekhez igazítja az árat. Szóval el van ez szállva és szépen húzta magával a középkategóriát, ami szépen felment 100 k fölé, a középkategória felső háza (ami nekem jó lenne mert nem cserélek gyakran hardvert, plusz használtként jobban eladható) meg már 200 k fölött lesz.

Most még megvagyok az 590-el, de nem tudok továbblépni, mert használtként eladva még akkor is rá kell dobnom 100 k-t, hogy tudjak venni egy újat (a 280x-390 váltása nekem kb. 35 k kiadást jelentett, viszont játékokban elég szép ugrást hozott). Marad a használt, de az mindig lutri és ahogy ott is nézem az árakat ott is többet kellene befektetni, mint a fent írt esetben.

Sok mindent nem lehet tenni, várni, figyelni, gyűjteni, aztán kihozni a legjobbat abból, ami van, de azért gáz, hogy lassan ahhoz, hogy full hd-ban játszak normális fps szám mellett ki kell csengetni 150-200 k-t. Úgy, hogy a 8800 gtx-et csak a crysis fektette meg, a 280x, 390, 590-nél azokkal a játékokkal, amikkel játszok a max grafika mehetett, egy két beállítás visszavételével.

Konzol meg nekem sem játszik., kontroller nem az én világom. Bill+egér forever :)

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#98) Sinesol válasza Csandi (#92) üzenetére


Sinesol
veterán

A gyenge forint egy dolog, de konkretan dollarban nezve is nagyot ugrottak az árak. A banyaszlazzal megmagyarázták pár éve, aztan az elmult, az árak viszont ugyanott maradtak/ még feljebb mentek.

[ Szerkesztve ]

(#99) Maelephant válasza nonsen5e (#63) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Mit jelent az, hogy prió? Én ismerem egy jelentését, de kétlem, hogy az lenne.

(#100) Kansas válasza Maelephant (#99) üzenetére


Kansas
addikt

De, az, prioritás, azaz fontossági szint. Legalább is tippem szerint erre gondoltál...
Ha csak nem vagy nagyon-nagyon fiatal, emlékezhetsz rá, hogy volt pár sorozat olyan AMD VGA, ami mindenben pariban volt az aktuális NV kártyákkal, csak fogysztásban nem... no azok közül, akik akkor teli szájjal fikázták az "AMD kazán"-okat(kiemelve a fogyasztás fontosságát), most bagatellizálják, mondván igazi gémer lesz@rja a fogyasztást... a tanulságok levonását meghagyom neked. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.