Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) rebelinside válasza leslien (#549) üzenetére


rebelinside
tag

Pár hete nézelődöm a piacon, hogy év végig mire cseréljem le az S7 Edgem, és mindig arra jutok vissza, hogy árat/specifikációt/igényeimet nézve egy S20 FE lenne az ideális, ha elérhető lenne itthon a Snapdragon változat. Exynossal ez az alsó-csúcskategóriás telefon középkategóriássá csúszik vissza, amibe nem szívesen szállnék be, jobb alternatívát meg nem találok:( Bízom benne, hogy a karácsonyi dömpingre elér hozzánk is a Snapdragon változat.

(#552) leslien válasza rebelinside (#551) üzenetére


leslien
nagyúr

itt nem jó? [link]
2 év garanciát adnak.. Samsung MO. egy év ...
egyébként ár érték arányban most ez is jó... [link] persze nem SD865 viszont helyt áll mindenhol...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#553) Parallaxis válasza rebelinside (#551) üzenetére


Parallaxis
addikt

(#554) gaborm69 válasza rebelinside (#551) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Ez a telefon is nagyon jó.S10-et cseréltem le rá.Nem bántam meg.Vodafon-tól hoztam ki 148 ezerért két évre.Mivel a red free nekem tökéletes.Igaz 16 éve náluk vagyok :)

Samsung Galaxy S20 FE

(#555) AS


AS
félisten

Szerintem itthon nem lesz 5G
Persze előbb linkelték a megoldást, és ennyi :)

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#556) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Ez a hiba egyaránt érinti az Exynos és Sd chippel készült modelleket is?
- [link]
Ha igen gondolom várni kell pár hónapot mire kifuttatják a hibás szériát.....

[ Szerkesztve ]

(#557) Tiédetis válasza csaba1203 (#556) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Érdekes felvetés:
Ha hardveres a hiba (egyre jobban azt lehet vélelmezni), akkor három esetet gondolok:
- elengedik a szériát és leállítják a gyártást, mondván, hogy nem hozta a számokat (sicc)
- verziót frissítenek hardverben és jelölik (ha túl nagy lesz a blama, akár alternatíva is lehet)
- csendben hardvert váltanak, mindenféle utalás nélkül - hiszen így nem reklamálhat a kezdeti szar darabokkal a júzer - én ennek adnék nagyobb esélyt

+1
valami csoda folytán megjavul mind

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#558) rebelinside válasza leslien (#552) üzenetére


rebelinside
tag

Köszi mindenkinek a tippeket, de cégesre venném, ezért kell hogy hivatalos legyen, normál ÁFÁ-s számlával, ha jól tudom a turbado olyat nem ad :( Ráadásul ezt is 2-3-4 évre venném legalább, szóval inkább a 8+256 GB-os változatra utaznék, nem a 6+128-ra. Arról nem is beszélve, hogy az #556-os posztban lévő videóban szereplő hiba ettől is eltántorít kicsit. Tudom, nem vagyok egyszerű eset, de az SGS7 Edgem előtti androidos mobilokkal annyit szívtam, és az SGS7 Edge annyira bejött, hogy megfogadtam hogy high-endet veszek csak, ami hibamentes :)

Pixel 5-tel is az a baj, hogy félek hogy ha nem SD865-ös chippel veszek az hamarabb "öregszik".

OnePlus 8T-t néztem még, illetve ha elengedem a mentális korlátokat az árra vonatkozóan, akkor a 8 Prot, de az már eszméletlenül drága. Alzán van egy 128-as bontott változat jó áron, az olyat szabad megvenni, vagy annak úgyis van valami baja?

(#559) K82 válasza rebelinside (#558) üzenetére


K82
őstag

Lehet csak elállt a vásárlástól, ez a jobbik eset. Rosszabbik esetben gyárilag javított, de ugye ezért van a garancia. :)

Pixel / OnePlus Pad

(#560) Manka76


Manka76
senior tag

Hátha javul a kijelző: [CIKK]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#561) samu74 válasza Manka76 (#560) üzenetére


samu74
addikt

Meg is jött

-----------

(#562) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.
Tokot és fóliát lehet már venni valahol?
Budapest területén...
Előre is köszönöm

Csend a lelke mindennek!

(#563) caveman1


caveman1
tag

Sziasztok!

Ma megérkezett nekem is a telefon a Telekomtól, kibontás után egyből a képernyő teszteléssel kezdtem. Mondanom sem kell, természtesen nálam is jelentkezett a touch screen probléma :(, amúgy a sima felhasználás közben annyira nem volt észrevehető, de pl. egy fotónál amikor bele akartam nagyítani ott már 10-ból 5-ször nem azt csinálta amit akartam, pl. nagyítás helyett felugottak a fotó részletei vagy elindult a kamera. A tesztelő programot is lefuttattam ott is ugyanazt produkálta mint a youtube-on fent lévő videókban. Feldobta a szoftverfrissítést is, le is frissítettem de nem változott semmi. Úgyhogy mivel holnap minden zárva, gyorsan be is mentem a helyi Telekom üzletbe, hátha tudnak adni egy másik telót, hátha az jó, de nem volt nekik készleten. Az ügyintéző felhívott egy samsungos valakit, aki természetesen még sosem hallot a touch screen problémáról az FE-vel kapcsolatosan, javasoltam nekik hogy akkor olvassák el ezt a fórumot, vagy a tucatnyi többi külföldit. Amúgy a Telekomos ügyintéző "tök jófej" volt, elémtette a telót, hogy akkor mutassam meg mikor jelentjezik a hiba, meg is mutattam egy fotónál, amire persze meg is állapította hogy sz*rul tartom az ujjamat azért nem jó. :((( Mondtam hogy a tesztprogramban a 2 éves s9+ tökéletes, ez meg újonnan, 250e FT-ért, össze vissza húzza a vonalakat, akkor valami csak szar, nem?. A végén már kicsit úgy éreztem magam mint akit vallatnak, úghogy a végén aztán egy villámgyors 14 napon belüli (gyakorlatilag 2 órán belüli :) ) elállással rövidre zártam a dolgot. Kicsit úgy éreztem mintha az ügyintéző ezt személyes sértésnek vette volna :), na de mindegy is. Köszi Telekom! :)
A lényeg, hogy nekem elég rövidre sikeredett a sztorim a telóval, de remélem hogy javítják ezt a hibát minél hamarabb és frankón fog működni. Ha kaptam volna egy csere telót szerintem még próbálkoztam volna, de így nem mertem tovább rizikózni, nehogy rajtam maradjon egy hibás telefon, ami azért olcsónak nem nevezhető.
Azért még figyelni fogom a fórumot, még lehet visszatérek ha minden helyreáll a teló körül! :)

(#564) Tiédetis válasza samu74 (#561) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Majd a tapasztalatot oszd meg kérlek

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#565) ollie válasza caveman1 (#563) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért a frissítést a javításra feltehetted volna. Vagy feltetted?

***

(#566) caveman1 válasza ollie (#565) üzenetére


caveman1
tag

Amit a teló ma, a dobozból való kivételt követően feldobott azt feltettem, csak azt nem tudom sajnos hogy az vajon az első frissítés volt vagy az elő már rajta volt alapból és az már a második!? Sajnos nem tudom, de ami felment frissítés azzal ugyanúgy sz*r volt. Amikor hazajöttem, akkor láttam amúgy hogy van elvileg már második frissítés. :) Na mindegy, remélem megjavul és elégedetten fogja használni mindenki! Legfeljebb majd újra megrendelem később

(#567) csaba1203 válasza Tiédetis (#557) üzenetére


csaba1203
addikt

Azért ez elég nagy fiaskó egy 250000 ft-os készüléktől....
Pedig én is kísértésbe estem de így várok még vagy ha nem tudják a hibát megszüntetni jön a b terv.

(#568) gatto_ válasza Tiédetis (#564) üzenetére


gatto_
senior tag

Nekem a teszt program ugyanúgy dobálja a hibákat mint eddig, a ma kiadott ATJ5 végű frissítéssel. Ettől függetlenül semmilyen hibát nem tapasztalok normál használat mellett szerencsére.
Igaz nem játszom, csak böngésző, insta, twitter, telefonálás, email, zene, galéria jellegű használat van, szóval hétköznapi használat.

(#569) samu74 válasza Tiédetis (#564) üzenetére


samu74
addikt

Nálam nem volt előtte se gond,most hogy felment ez a frissítés is, nincs problemám.Tesztprogram nem pöttyöz, nem nyitogat meg semmit böngészés közben, gépelés rendben. Galériában 2 ujjas nagyítás is rendben.

-----------

(#570) Tiédetis válasza gatto_ (#568) üzenetére


Tiédetis
senior tag

:(( Ez nem jó hír...

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#571) AS


AS
félisten

Felraktam én is az új szoftvert. Most már nem pöttyöz ha 2 ujjamat egymás mellé rakom. Mondhatni megcsinálták a dolgokat. Igaz hozzáteszem a telefonnal eddig sem volt gond, sem játék sem böngészés közben. Jól látható, hogy Samsung rendesen dolgozik rajta.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#572) caveman1


caveman1
tag

Így hogy éltem a 14 napon belüli elállással, azt mondta a Telekomnál az ügyintéző, hogy lehet akár egy hónap mire a rendszerben visszaállnak az előfizetésem adatai (a régi csomagra, meg hogy nincs hűségidőm) a rendszerben és tudok majd újra rendelni. Van esetleg ilyen irányú tapasztalata valakinek, ez tényleg így van a gyakorlatban? Igazából csak azért érdekel, hogy ha esetleg lesz a telekomnál valami jó novemberi akció, vagy black friday nem akarnék e miatt lemaradni róla.

[ Szerkesztve ]

(#573) Hoes


Hoes
aktív tag

Sziasztok!

Leginkább elfogulatlan userektől kérdezném, hogy P30 Pro vagy S20 FE mellett voksolnának? 1-2 hónap múlva váltanám le a Mi9-et, megörökli asszony!
Ha jól olvasom, az S20 FE-t érintő kijelző gond inkább szoftveres mintsem hardveres jellegű?!

(#574) natë válasza Hoes (#573) üzenetére


natë
nagyúr

Azt nem tudni milyen jellegű, de jött rá orvoslat sw-esen.

(#575) Hoes válasza natë (#574) üzenetére


Hoes
aktív tag

Remélem csak fw gond, esélyes nálam ez a telefon!
A plasztik hátlap mennyire plasztik, jó minőség? Kamerát mennyire tesztelted már le, esetleg lenne pár linked saját fotóhoz?

(#576) novinyul válasza Hoes (#575) üzenetére


novinyul
veterán

Képeket raktam fel. Hátlap minőségi és matt felületű, bár tokot kap azonnal.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#577) Rinocerosz válasza Hoes (#573) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nem tudom, hogy mennyi időre tervezed venni a telefont. Viszont a Samsung az s10 szériától 3 év főverziófrissítést biztosít, erre jön még valószínűleg további 1 vagy 2 év Biztonsági frissítés. A One Ui felület nagyon jó és van pár érdekesség is. Fotózásban nem tudom melyik lehet a jobb mert a Huawei nagyon jó fotókat csinál, de videózásban egyértelműen a Samsung a jobb. Az S20FE kijelzője tud 120hz-t is...

Igazából az üzemidő az ami talán a Huawei mellett szól.

(#578) ImpersonatoR

Az a baj mire lesz itthon 256/8 gb os verzió (ha lesz) itt az s21 A52/A72 ami lehet jobb alternativa lesz. :U

(#579) Levington


Levington
friss újonc

Az utolsó frissítés óta (ATJ5) a közel két ujjas érintésre nem pöttyöz középen.
Ha 2 ujjal sikálom mint egy őrült akkor továbbra is vannak hibás pöttyök a teszt programban, de akinek nem ez a hétköznapi felhasználási móndja, az nem fog észrevenni semmit.
Nekem hónap eleje óta van meg a teló (5G verzio), es teljesen elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#580) ollie válasza ImpersonatoR (#578) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hiszem. Az A sorozat szinte mindenben rosszabb (kamera, kijelző, teljesítmény, nincs IP68, nincs sztereó hangszóró, és még lehet sorolni).

***

(#581) natë válasza ImpersonatoR (#578) üzenetére


natë
nagyúr

A korábban említett helyen jó lehet a 256-os [link]

(#582) gatto_


gatto_
senior tag

Használ valaki ehhez a telefonhoz gyári S-View Flip tokot? Bár gondolom mind hasonló. Megnéztem vagy 10 videót róla, és mikor becsukják a tokot, akkor pár másodperc múlva eltűnik az óra. Kérdésem az lenne, hogy be lehet úgy állítani mint az AOD-t, hogy folyamatosan mutassa a dolgokat?

(#583) psajti válasza natë (#581) üzenetére


psajti
aktív tag

És akkor ha jól látom ezen az oldalon valós adat a 8/128 5G is? Mert akkor az már tényleg nagyon király vétel kb 250ezer HUF-ért.

(#584) natë válasza psajti (#583) üzenetére


natë
nagyúr

Igen, de közvetlen tapasztalata szerintem innen senkinek nincs a webshoppal.

(#585) ImpersonatoR válasza natë (#584) üzenetére

Elég biztató.
Shipping Protection
+ €11 :F

Ha nem kérem akkor simán eltűnik és buktam a pénzt vagy mi van ? :U

Grand Total: €779

285.000 Ft. Kicsit hozzáteszek annyiért kapok majdnem új Note 20 ultrát mar

Akkor mar inkább ez [link] 629 Euroert.

De ez meg HK verzio ergo Volte + Spay tuti nem megy rajta :K

[ Szerkesztve ]

(#586) FuRiONight válasza ImpersonatoR (#585) üzenetére


FuRiONight
őstag

Itthon 250k korul van hivatalos az s20Fe 4G.
Mire gondoltàl, mennyi lesz az 5G 8/256? :U

A note 20 ultra pedig teljesen ellentète ennek a telefonnak (mèret, kijelző, soc).

[ Szerkesztve ]

(#587) caveman1


caveman1
tag

Sziasztok! Több fórumon olvastam, hogy a Samsung kiadott egy ...ATJ5 végű frissítést a telóra ami elvileg megoldja a touch screen problémákat, ez valóban így van, mik a tapasztalatok, elmúlt a vész? 🙂

(#588) AS válasza caveman1 (#587) üzenetére


AS
félisten

571 es hsz.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#589) Indian74


Indian74
senior tag


Megjött a Telekom frissítés is, eddig én hibát nem tapasztalok. :C

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#590) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok, vegignyalaztam az egesz forumot, es nem találtam egyértelmű valaszt: itthon hivatalosan csak Exynos lapkaval és 4G-s verziót kapni? Akkor a többször linkelt Turbado-s 5G-s Snapis verzió micsoda? Ott is hivatalos forrast irnak, meg hogy eu-s verzio. Btw, a Turbadosra is van 2 ev gari a Samsungal (vagy csak a sajat Turbado-s garija)? Az 5G nem érdekel, de az Exynos vs Snapi lapkarol mi a vélemény? Normál user (yt, fb, insta, böngészés, fénykép és videó) ebből erzekel valamit?

(#591) siege5 válasza schferenc77 (#590) üzenetére


siege5
aktív tag

Igen hivatalosan tehát a Samsung hivatalos psrtnercegeinél, szolgáltatóknál csak exynos lapkával 6/128as 4g kiszerelésben található meg. Legalábbis a jelen pillanatban, ugyanis elvileg később jönnek az 5gs verziók is.
A turbadon nem a hazai hivatalosan beszallitott készülékek találhatóak meg, így hivatalos garancia sincs rá (csak a turbadon saját 2 éve) , de ettől még kevés olyan ajánlható shop egyike, ahonnan bátran lehet rendelni. Főleg, hogy ott már kapni snapisat.
A 2 proci között van némi teljesítménybeli, fogyasztási és melegedési különbség sajnos az exynos hátrányára, de bőven elegendő (sztem sok is) átlagos felhasználásra az exynos is, nyugodtan megveheted.

(#592) bigsee válasza schferenc77 (#590) üzenetére


bigsee
addikt

Nem, túl van lihegve.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#593) rebelinside válasza bigsee (#592) üzenetére


rebelinside
tag

Gyakorlatilag az összes nagy tesztelő 15%-al gyengébbnek, és 15%-al gyorsabban merülőnek állítja az Exynos változatot, ez azért nem túllihegés szerintem. Ha a sebességet nem is veszi észre az ember, de a merülést, főleg hosszabb távon ha romlik az akksi hatékonysága, biztosan.

(#594) siege5


siege5
aktív tag

Csak egy összehasonlítás a 2 prociról.
Ettől függetlenül valamilyen szinten tényleg túl van lihegve. A legtöbben nem állandó játékra és képszerkesztésre videóvágásra veszik ezeket.
FB net videó zenehallgatás stb meg nem igényel több erőforrást. (igaz arra meg elég lenne egy jobb középkategóriás is)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#595) ProEvoFan válasza rebelinside (#593) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ebből ami fájó, az a kevesebb üzemidő.Sebességben szerintem nincs probléma.
Amúgy sokaknak az nem tetszik, hogy nincs választási lehetőség.Itt van a Samsung proci, ez van, ezt kell szeretni.Más kontinensen ill országban meg van snapi is, ugyanazért a pénzért.

(#596) Indian74


Indian74
senior tag

Nos kinek mennyi ideje van meg a telefonja,és az Exynos procival meddig bírja az aksija?
Nekem kb 1 hét használat alatt nagyon merül átlag használt mellett (egy napot sem bír ki) kíváncsi lesz mikor áll be és meddig fogja bírni :F

NAGYPAPA

(#597) Indian74 válasza ProEvoFan (#595) üzenetére


Indian74
senior tag

Engem ezek az a dolgok annyira nem érdekelnek, annyival többet nem tud.... :R

NAGYPAPA

(#598) ProEvoFan válasza Indian74 (#596) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

120hz-n használod?
Mennyi a kijelző idő?
:R

[ Szerkesztve ]

(#599) Rinocerosz válasza ProEvoFan (#595) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nagyon sajnálom, hogy a youtubon nem tesztelik újra ezeket a telefonokat :( .
Nem olyan rég sikerült találni egy S20 Snapi vs Exynos kamera tesztet és ott az Exynos jobb volt videózásban, de szerintem fotózásban is. (Gondolom a frissítésekkel felhúzták az Exynost.)
Az is érdekelne, hogy a feissítésekkek javult e az üzemidő annyit, hogy a Snapival egy szinten van e...

(#600) TODI1111 válasza Rinocerosz (#599) üzenetére


TODI1111
addikt

"Az is érdekelne, hogy a feissítésekkek javult e az üzemidő annyit, hogy a Snapival egy szinten van e..."

Az üzemidő sose lesz olyan mint a snapdragonnál ,mert az a proci energiatakarékosabb. Talán majd egy másik generációnál.
Nekem most egy note 20 ultrám van de előtte volt egy S20+ készülékem is. Használtam snapdragonos készüléket is ( például one plus 8pro) Hétköznapi használat mellett csak üzemidőben lehet észrevenni különbséget. Ezért kell átgondolnia mindenkinek magának, hogy mire és mennyit használja a készüléket. Én épületvillamosság szerelő vagyok ezért nem érek rá egész nap nyomkodni a telefont és persze családom is van akikkel szeretek foglalkozni. Ezért nekem bőven elég az exynos változat is mert nálam reggeltől estig bírja átlag 4-5 óra kijelzőidővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.