Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sto1911


sto1911
veterán

Erdekes cikk, koszi :) Gondolom nem csak IEM, hanem fejhallgatok eseteben is hasznalhato ez a konkret eljaras.

(#2) patex1983


patex1983
őstag

Nekem egy CX300-am van, igaz már használom vagy 3 hónapja, bár elég ritkán, szóval lehet én is bepróbálom majd ezt az eljárást.
Köszönöjük a cikket :)

X

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Fejhallgatóhoz ez használható? Mellesleg, ha már használtam, akkor ez már mindegy, vagy akkor is még érdemes megcsinálni?

Véleményem szubjektív...

(#4) weiss


weiss
addikt

A fehér zajnak csak annyi köze van a magas hangokhoz, hogy van benne az is. Amúgy egyenletes eloszlású a spektruma.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5) JanFe


JanFe
aktív tag

Érdekes cikk, köszönöm :)

"There is nothing permanent except change"

(#6) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pont kapóra jött a cikk, ugyanis tesóm kap tőlem egy fehér CX500-at Karácsonyra az iPodjához. Utána is akartam nézni a bejáratásnak, erre tessék :) :R

(#7) EczkE


EczkE
addikt

Érdekes eljárás, még sosem hallottam ilyenről, ha beszerzek majd egy új fülest lehet, hogy kipróbálom. Köszi a cikket. :R

Asszem mindenféleképpen!

(#8) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

Ezeknek a hangoknak nem valami jó a minősége. Szerintem ez is számít a bejáratásnál.
Itt találtok "jó minőségű noiseokat": :D
[link]

(#9) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Bakker ez a barna hang éppen csak bele hallgattam és már kocoghattam a Tron-ra. :Y

[ Szerkesztve ]

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#10) geezer válasza Zoleee19 (#8) üzenetére


geezer
aktív tag

Vagy itt:
Bur-in wave

(#11) czanga


czanga
őstag

Pont ma hozta a postás a CX300 II-met. :) A "köztük ne használd másra" részt hogyan értelmezzük? Tehát ha éjszaka járatom a fülhallgatót, akkor másnap ne is használjam normál zene hallgatására?

(#12) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

én is egy cx400 II-t járattam be, valóban 30 óra után sokkal jobban szól, megéri bejáratni:)

(#13) mhorvat


mhorvat
senior tag

Örülök, hogy ennyire népszerű a dolog, nem hittem volna. A hangok minősége kevésbé meghatározó, az eljárás során kivételesen alkalmazható a "hangminőség hiányát hangerővel kompenzáljuk" elv, legalábbis szerintem ez lényegtelen. De természetesen akinek jobban tetszenek a linkelt letöltések, azzal is el lehet érni ugyanazt a hatást!

A köztes használattól természetesen elvben semmi baja nem lesz, csupán két okból javasoltam:

- ha már egyszer ennyit szól a füles, azt a 3-4 napot bírjuk ki, hogy nem használjuk zenehallgatásra
- ha közben is hallgatod, nem lesz olyan drámai a hatás az eredetihez képest (míg ha 30-40 óra után hallgatod meg először újra, várhatóan észlelhető hangminőség javulást fogsz tapasztalni)

(#14) DemonDani válasza Feruendios (#9) üzenetére


DemonDani
addikt

ez csak legenda :) beképzelésen múlik :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15) mhorvat válasza hackeeeee (#3) üzenetére


mhorvat
senior tag

Szerintem egy próbát megér fejhallgató esetében is, rosszat nem tehetsz vele (akkor sem, ha már régebben használod). Bár használati intenzitástól függően már valószínűleg bejárattad.

(#16) patex1983 válasza Feruendios (#9) üzenetére


patex1983
őstag

jah....South Park... :N

X

(#17) mhorvat válasza DemonDani (#14) üzenetére


mhorvat
senior tag

Talán sokan ismerik a South Park ide vonatkozó részét, a barna hangról. :D Egyébként, nem városi legenda, elméletben lehetséges a dolog.

(#18) hackeeeee válasza mhorvat (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk ez is igaz, hát esténként van használva 1 2 órát általánosságban, szal sanszos. :)

Véleményem szubjektív...

(#19) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Teljesen ajánlott megoldás, én is CX400 II-n csináltam meg. A fennt említett linkekről összeszedett FullPack, én ezzel járattam be:
[BurnInWave - FullPack]

Első nap, első lejátszási lista, második nap a második, harmadik nap a harmadik, és aki akar mégegyet az rakja be a harmadikat mégegyszer :)

Én konkrétan hallgattam a bejáratások között zenét, hogy tudjam mi lesz a különbség :D
De téleg érezhető volt a első és a harmadik kör után. VISZONT azt megjegyzem, hogy jártam úgy, hogy azthittem tönkrement a füles, recsegett össze-vissza. Ez csak múló állapot, beraktam egy zenét ami jobban megjáratja a füles, durva basszus-riftekkel, és abbamaradt a recsegés :C
Sok sikert mindenkinek!

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20) hackeeeee válasza ko9 (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És akkor ezt úgy, hogy napi szintre lebontani? És akkor napi szinten mondjuk 2-3 óra, vagy akár egész éjszaka is mehet?

Véleményem szubjektív...

(#21) mhorvat válasza hackeeeee (#20) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nem értem a kérdést, hiszen a cikkben minden le van írva elég pontosan.

(#22) hackeeeee válasza mhorvat (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó... :) Csak Ő napokról beszélt... :U Ezért mertem megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23) czanga válasza mhorvat (#13) üzenetére


czanga
őstag

Akkor most 3-4 napig éjszakánként fogom járatni, 10 órás műszakban. Napközben nem fogom használni semmilyen célra sem. :R

Már csak az a kérdés, hogy a lejátszási listát milyen sorrendben állítsuk össze?

-egyszerre több egymást követő pink noise pl, majd digital silence, majdpedig jópár brown noise, és így tovább?
-esetleg egyesével állítsuk össze, közöttük pedig digital silence-ekkel?

Ezzel arra próbálok utalni, hogy az adott bejárató hangból egy éjszaka alatt milyen hosszú legyen 1 periódus, illetve utána "digital silence"-et érdemes e betenni (a periódusok közé) szünetnek?

(#24) mhorvat válasza czanga (#23) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nekem a hatást tökéletesen elérte a három alap zajt (fehér, rózsaszín, barna) felváltva menetve. ;) De tulajdonképpen talán mindegy is a sorrend, úgy értem véletlenszerű lejátszáson is lehet.

(#25) ko9 válasza czanga (#23) üzenetére


ko9
addikt

Töltsd le azt amit fentebb linkeltem minden kész van benne :P

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#26) mhorvat válasza hackeeeee (#22) üzenetére


mhorvat
senior tag

Jogos, bocsi. De szerintem ő is úgy gondolta, hogy napi 10-12 óra, mert egyrészt tölteni sem árt a lejátszót, másfelől pedig hallgatta is a járatások között. :R

(#27) ko9 válasza hackeeeee (#22) üzenetére


ko9
addikt

Én egy konkrét, laptopját és fülesét napközben használó ember képét festettem le (magamét) :DD
Konkrétan én csak este járattam, beraktam a konyhába a laptopot hadd zúgjon :D Ezért írtam 3 napot, mert nekem 3 éjszaka alatt ment le a 30+ óra.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#28) hackeeeee válasza ko9 (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah értem. Nah ok.. Hát lehet betolom majd a fülesre, valami értelmes hangerőn, azért hogy ne recsegjen, aztán majd kiderül.. próbát megér, rontani nem ront. :)

Véleményem szubjektív...

(#29) psyho85


psyho85
aktív tag

Hiánypótló cikk, tiszteletem! :)

Apró megjegyzés: a barna/rózsa/fehér az nem hang lesz, hanem zaj, ahogy egyébként az mp3-akban is írva vagyon. Tudom, a zaj is hang, de a "noise" azért elég egyértelműen fordítható.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#30) themebuilder


themebuilder
senior tag

Köszönjük ezt a hiánypótló cikket neked! :R

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#31) lezso6 válasza DemonDani (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ő nem a trónra, hanem a Tron-ra ment...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) kingabo


kingabo
őstag

Bejáratás után pedig lehet használni: kép :DDD

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy majd bejáratódik a fülemben. :D

(#34) ko9 válasza hemaka (#33) üzenetére


ko9
addikt

Én is így voltam eddig az összes fülesemmel vele, pedig 5éve eszem az IEM füleseket, és most volt az első, hogy bejárattam. Szerintem félelmetes a különbség.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#35) korpicschess


korpicschess
veterán

Köszi a cikket!
Tényleg érezhető a különbség bejáratást követően.
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#36) VS461


VS461
tag

Üdv!
Köszi a cikket, erről még nem hallottam; de a K331-em talán egy próbát megér :)
Cs!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#37) Napfénysüti

Hasznos kis írás. :R Ha legközelebb veszek fülest biztos kipróbálom.

Més que un club!

(#38) czanga válasza mhorvat (#24) üzenetére


czanga
őstag

Köszi. :)

Köz kérdés:
Vajon érdemes e más zajokat is használni, és a lejátszáli listába digitális csendet is tenni, hogy a zajok közt kicsit szusszanjon a füles, vagy nem lényeges?

(#39) veector


veector
senior tag

Na mönt a könyvgyelzők közé :R

(#40) baluka26


baluka26
veterán

Egy kis kiegészítés:
-hat óránként hagyj hat óra pihenőt a membránnak
-hallgatási hangerő alatt terheld
-legalább 100 órát járjon (van, amelyiknek 200 óra is kell)
-pink noise egyedül is lefedi az egész frekvenciatartományt
De amúgy kb. felesleges az egész, a zene ugyanannyira megtornáztatja a membrán, mint a zajok, csak akkor van értelme, ha gyorsan akarod megváltani a világot.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#41) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Hoz ez valami javulást a Samsung telefonomhoz kapott gyári fülesen? Amíg nem tudok jobbat venni, addig megteszi ez is.

Aurea mediocritas

(#42) dudika10 válasza baluka26 (#40) üzenetére


dudika10
veterán

És égess fahéj illatú gyertyát ha a bejáratás a holdtölte előtti hétre esik, de csak este 23:12-től másnap reggel 05:48-ig mert különben kezdheted elölről a bejáratást. ;]

Ez az egész egy hitvita. Bejáratásnak értelme van, meg kell mozgatni a membránt de én az utolsó mondatoddal értek egyet, a zene is tökéletesen megteszi szvsz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#43) czanga válasza m1sk4r (#41) üzenetére


czanga
őstag

ez csak az én véleményem, de ha régóta használod akkor valóüszínüleg csak minimális szinten, de ártani nem árthat ha jól csinálod, szóval hajrá. :)

(#44) m1sk4r válasza czanga (#43) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Kb. 2 hetes a készülék. 10-15 óránál nem használtam többet a fülest, tehát hajrá... :D

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#45) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis cikk, majd esetleg én is kipróbálom! :R

(#46) siriq válasza baluka26 (#40) üzenetére


siriq
őstag

Ez a bejaratas igaz is. A baratom aki mar igen csak regen foglalkozik ezzel mindig javasolta ha uj hangszorot rakok be az autoba. O szimpla zenevel es nem nagy hangerovel ajanlotta ugy, hogy 4-5 napig csak szoljon a zene. kesobb mar mehet a nagyobb is. Megkerdezem majd a "zaj" bejaratasrol is. Bar ritkan erem el.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#47) zazahoho


zazahoho
őstag

szerintem van benne valami,bajt nem lehet vele csinálni.nemsokára veszek én is ,és kipróbálom :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#48) zack


zack
nagyúr

Szedjétek le ezt, ez kicsit alaposabb: Sennheiser fülesekhez

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49) ko9 válasza zack (#48) üzenetére


ko9
addikt

Hát téleg, szükség is van arra a 11 hangmintára...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#50) zack válasza ko9 (#49) üzenetére


zack
nagyúr

Ha nincs szükséged rá, nyomsz egy F8-at. :U
Ezt kifejezetten a CX500 mellé kaptam, de persze jó a többi füleshez is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.