Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) attiati válasza Polarstar (#300) üzenetére


attiati
veterán

Verziókat úgy érted, hogy basic->prémium modell?

Curaproxnál mindegyik 40e+ ft.
Emiatt sem szeretném kidobni 2 év után.
Youtube-on láttam már Philips és Oralb aksi cserét, házilag barkácsolva. Emiatt gondoltam, hogy Curaproxra is megoldható valahogy.

(#302) Ombre85 válasza attiati (#301) üzenetére


Ombre85
tag

A kulcskérdés, hogy roncsolás nélkül szét lehet-e szedni. Ha igen, onnan már megy a dolog. De ha Polarstarnak igaza van, és fix, akkor nem sok esély van rá. Az nem reménykeltő, ha ha még video sincs a szétszedésről.
Az alját kellene valahogy lebűvölni, esetleg kitekerni

(#303) Polarstar válasza Ombre85 (#302) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha látszatra sem szétszedhető akkor ragasztott végszerelésű. A belsőrészt elektronikával (ala rizsszem!) a motorral együtt teszik bele. Sok szerelhetőség nincs vele. Valszeg egy profi műhelynek is veszteséges lenne. Szerintem a "szerelés" itt már jóval drágább mint a teljes cucc. Alkatrész szinte kizárt hogy legyen!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#304) attiati válasza Ombre85 (#302) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem nagyon rétegtermék a Curaprox és talán ezért nincs videó.
Mindenki előbb veszi a Philips/Oralb párost.

Ha már nagyon a végét járja, akkor teszek egy próbát a megbontásával (ahogy a Philips-es videón is látszik).
Köszi a tippeket.

(#305) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Milyen elektromos fogkefét tudnátok ajánlani max 20.000 Ft-ig ?
Én most így gyorsba a Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 néztem. Van esetleg valakinek valami tapasztalata róla ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#306) Polarstar válasza Directors (#305) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Aldi - Lidl. Oral B kompatibilis a termékük kicsippénzért. Megkockáztatom hogy egy helyen készül mind. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#307) RetepNyaraB válasza Directors (#305) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mik az igények?
Ha semmi különös, akkor nekem eléggé bejött az Oclean flow, Kínából 3 hét alatt jött, kb. 9 rugóért szónikus cucc, li-ion akkuval. Ennyiért a szutyok, alap kereplő orálbét kapod itthon, nikkelmangán akkuval.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#308) Directors válasza RetepNyaraB (#307) üzenetére


Directors
senior tag

Megnézem amit ajánlottál. Semmi extra igény nincs. Nekem is xiaomi van. Nagyon jòl teszi a dolgát. Van benne visszajelző 30mp-enként ?

Neked is köszi Polarstar.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#309) RetepNyaraB válasza Directors (#308) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Röcög, persze. 2 perc után lelövi magát.
Tud 5 különböző rezgés intenzitást, ennyi az extrája.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#310) Directors válasza RetepNyaraB (#309) üzenetére


Directors
senior tag

Az tökéletes. Köszi!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#311) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok,

Melyik nyomásérzékelős, Li-ion akkus fogkefe az ajánlott mostanság?

[ Szerkesztve ]

(#312) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérek, elkezdtem elektromos fogkefét nézni, de úgy érzem elveszek a nagy kínálatban és összehasonlításban. OralB-ket nézek csak, árban max 20 környékére gondoltam.
Ott vesztem el, hogy több helyen javasolják a szónikus keféket, illetve sok helyen a kerek fejet.
Kinéztem egy kefét, ami szónikus, de "egyenes'" a feje. Ehhez attól független lehet kerek fejet venni/rakni rá? Az oldal alján egyből ajánl is hozzá kerek fejeket, csak nem tudom azok jók akkor teljesen jók hozzá?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#313) Polarstar válasza garga01 (#312) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szabvány saját fejük van. Ha azt irja, hogy jó akkor az jó.
Nekem Lidl-es van, az is Oral-B kompatibilis.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#314) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Érdeklődők hogy mi a tapasztalatotok az elektromos fogkefékkel kapcsolatban. Szerintetek van-e értelme 50 000 Ft feletti ársávban gondolkozni vagy elegendő a 10-20000 Ft-os között körülnézni. Mi az amivel többet ad egy 50 000 Ft feletti elektromos fogkefe, mint az olcsóbb kategoriasok?
A segítségeteket előre is köszönöm :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#315) Polarstar válasza Szevam (#314) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha a funkciót nézem, a 250ezres hiperszuper új Oral-B és a Lidl saját márkás (átcimkézett Oral-B gyártmány) 7990- forintos között ha van 10% valódi teljesítmény különbség....
Mérlegelj.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#316) Szevam válasza Polarstar (#315) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm! Akkor ha jól értem érdemes lenne kifogni, a lidl-ben egy átcímkézett oral-b-s darabot. Ma már néztem egy Lidl-t, sajnos most nincs ahogy láttam :(.
Az , hoigy egy elektromos fogkefe szónikus az ér valamit? Úgy hallottam, hogy lassan, de leszedi a fogkövet is.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#317) sunavlys válasza Szevam (#316) üzenetére


sunavlys
senior tag

Igen. Igen.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#318) Polarstar válasza Szevam (#316) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Így van! Ez már egy új eljárás.
Ellenben van egy régi bevállt eljárás is, ez ez elektrosztatikus taszítási elven működő fogkefe.
Tudod, van a porszórásos festés. A töltött porfesték a rejtett helyekre is bemászik. Ennek az ellentetje a taszításos takarítás. Ez a fogkefe ezt alkalmazza. Villanyosan csiklandoz.
Sima fogkefe, nem is kell rá krém, és meglepően hatásos. Nekem van, elemes, nagyon ügyes! És nincs hangja.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#319) Szevam válasza Polarstar (#318) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

+ sunavlys

Köszi a segítségeteket :R

Egy Xiaomi Oclean Z1-re esett a választás a szónikussága miatt. Páromnak lett vásárolva, de egyszer kiprópáltam. Nagyon durva. Annyi nyálam folyt, mint egy Bertáthegyinek.

Kicsit bénán álltam hozzá, így sokszor a műanyag rész hozzáért a fogamhoz, ami állandóan megrezgette a teljes koponyámat :DDD. Még maradok egy kicsit a manuálisnál azt hiszem, de lassan én is átállok, mert valóban hatékony.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#320) Amazonas


Amazonas
senior tag

Sziasztok,

3 éve használok sima, mezei, "mezítlábas" Oral-B-t a Cross Action fejjel, de most, hogy olvastam a szónikusok azon képességéről, hogy állítólag "lassan, de leszedi a fogkövet is", elgondolkodtam egyen, hogy majd esetleg variálom a kettőt. A szónikusoknak ezt a hatását meg tudjátok erősíteni saját tapasztalat alapján is? Illetve, a nagyfrekvenciás rezgés által keltett ultrahang nem "kezdi ki" a töméseket?

(#321) sunavlys válasza Amazonas (#320) üzenetére


sunavlys
senior tag

Igen
Nem

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#322) Polarstar válasza Amazonas (#320) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mivel az ultrahangot felhasználják fém alkatrészek tisztítására is - gondolom neked is jó lesz.
A felületek határán lévő eltérő sűrűségű anyagok önrezgés külónbsége választja le és szedi le pl a fogkövet is.
Prímán alkalmazza az óraipar, de az űrhajósok bugIyijait is ez pucolja meg. :DDD
Ultrahangos kés pedig a sütiszeleteket vágja el. Erre példa az a krémes, ami alul-felül ropog, középen meg krémes.
Szóval igen sokrétű és olcsó technika.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#323) Met válasza Amazonas (#320) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem sima OralB "forgófejes" fogkefém volt, fogkő volt, hátul inkább az íny alatt.
Évente mentem leszedetni.
Szónikusra váltás után (nem rögtön :DDD ) mentem az éves leszedésre és csak elöl volt némi kő, hátul alig.
A fogkő táplálkozás függő is ha jól tudom, de én nem változtattam semmin.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#324) RetepNyaraB válasza Met (#323) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mondjuk az is megvan, hogy akinek (mint én) ócska ínye van, nagyon figyelni kell ezekkel a légkalapácsokkal, mert secperc alatt lukat rág a fognyakba, mint fecske az akarattyai löszfalba - és azt nem lehet visszacsinálni.
Ettől még szerintem is jók (oclean flow van). Asszony többnyire takarék módban használja napi 2x és november eleje óta még nem kellett tölteni :DD Az enyém egyszer.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#325) #94529552


#94529552
törölt tag

Szia!
Állítsd be magadnak kímélő fokozatra. Úgy lehet váltani, hogy bekapcsolt állapotban folyamatosan nyomva tartani a gombot, alsó led a kímélő/Soft, ha a középső is világít akkor pulzáló, ha a felső is, akkor a normál/Clean mód. Nekem Oclean F1 van, ami hasonló tudásban, és az ára is jó. Kezdőknek az alacsony fokozat(Soft/Sensitive...)javasolt, egyik-másik fogkefénél van külön ilyen funkció is. De később érdemes a magasabb rezgés számú fokozatot használni (30-35ezer/perc vagy felette), mert jobban tisztít,
Ami még jobban testre szabható, az a Xiaomi Oclean X Pro fogkefe, és az is csak annyiba kerül, mint kb. egy belépőszintű Philips, ami nem éppen a legjobb választás.

A szónikus kíméletesen erősíti az ínyt, míg a forgófejeshez képest a tisztább érzés is észrevehető lesz. Polartstar: Fogkrém nélkül azért nem annyira hatásos szerintem.

Ezek szónikus módom működnek, nem ultrahanggal. A fogkő leszedő berendezés viszont igen, ami a fogászaton van.
Tipp: Amit még javasolnék, az a szónikus fogkefe mellett az a szájzuhany használata(is) lenne, de az már nem ide tartozik.

(#326) idegen lény


idegen lény
őstag

Sziasztok. Erről van vélemény?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#327) philoxenia válasza Szevam (#319) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem ez egy újfundlandi...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#328) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!
A családban több Mi Sonic fogkefe van. Csatlakoznék én is, de már nem árulják ezt a modellt. Azt néztem, hogy a T500-as nagyon hasonlít hozzá. A kérdésem az lenne, hogy a fejek kompatibilisek?

(#329) Kroni1


Kroni1
veterán

Én most szeretnék venni valamit, az Oral B kerregősünk kb 6-8év után most tönkrement. Szónikus akkor az ajánlott ezek szerint ha jól olvasom? Xiaomi csak az ár miatt érdemesebb venni mint OralB-t?! Azt gondolom az OralB-hez esetleg tovább lehet majd pótfejet venni, de lehet nincs igazam.. :F

(#330) Polarstar válasza Kroni1 (#329) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha ūgy gondolod, hogy szonikus kell, azt fogsz venni.
Ha neked az Oral-B is jó akkor azt veszel.
Az Oral-B kvázi szabvány lett. Még ha a Lidlben választasz hozzá gépet az is Oral-B kompatibilis.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#331) Kroni1 válasza Polarstar (#330) üzenetére


Kroni1
veterán

Szeretem a tech kütyüket, a szájápolást fontosnak tartom, sajnos pár évente járnom kell fogkőleszedésre mert hajlamos vagyok rá, ezért hajlandó lennék drágábban venni szonikusat. A bluetooth, a nyomásjelző, meg az egyéb okosfunkciók ugyanakkor nem érdekelnek, de ha valami igaz abból, hogy a hang frekijével bontani képes a fogkövet akkor áldoznék többet is rá, bár ezt egy "kissé" kamunak érzem.. Persze lehet h van benne valami, nem olvastam utána mélyebben, csak a marketingdumával szerzett eddigi tapasztalataim miatt vagyok kissé szkeptikus.
Egyébként gyakran mosok fogat amikor a gyerekek alszanak, ha a szonikus halkabb egy kicsit az is pluszpont lenne..

[ Szerkesztve ]

(#332) Polarstar válasza Kroni1 (#331) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ultrahangosnál nem látom, hogy miért van kardántengelyes meghajtás. Az igazi ultrahangosnál egy hangszóróhoz hasonló a munkaeszköz. Van rezgő mozgás, de az halk és nem kell neki nyomás. Az ultrahang a határokon jelentkező rezgési különbség általi eltávolításával dolgozik.
Nem lesz gond este.
Más: a japcsik imádják az elektrosztatikus eltávolításos fogkrémet is. Szerintem jó. Úgy néz ki mint egy hagyományos fogkefe, csak csikisebb. :D
Az alkotórészek közti feszültség különbség egy kicsike nyomással, ötvözve szó szerint lerobbantja a nem odavaló dolgot. A piros fény a feszültség meglétét jelzi. Nagyon hatékony szerintem!
A tapasztalatok alapján ö is jól eltávolítja a fogkövet.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#333) Kroni1 válasza Polarstar (#332) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

Azt hiszem első körben egy szonikus oral-b vel probálkozom, mert az a márka bevált eddig nagyon, de utánaolvasok, köszi a hasznos infókat!

[ Szerkesztve ]

(#334) Polarstar válasza Kroni1 (#333) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ionic-kiss néven keresd az elektrosztatikust.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#335) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Sziasztok!
Láttam az ALDI szórólapjában, hogy lesz a mai naptól náluk szónikus fogkefe.
Meg szabad venni ezt a fajtát? Van vele valami tapasztalat?
Most egy Oral B elektromos fogkefém van, valami alapmodell.

Minden ellenállás hasztalan.

(#336) RetepNyaraB válasza szaniszlokar (#335) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nagyon olcsó, vedd meg. Nyilván nem lesz olyan jó, mint amit 70 rugóért vesztegetnek.
-nem lenne rossz tudni milyen frekin oszcillál?
-lehet-e hozzá tartósan fejet kapni?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#337) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Rajta van, nem ez Oral-B kompatibilis fejű.
Ergo ez ez nem Oral-B lógós Oral-B termék.
Nekem is ez van. Hál isten, nem túl okos! :D
A szónikus technikás 40ezer Hz. Egyforma majdnem mind.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#338) szaniszlokar válasza RetepNyaraB (#336) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Többet én sem tudok róla. Délután bemegyek az ALDI-ba a csomagolásán hátha van valami plusz infó. Ha ez jó lenne, akkor lecserélném a mostani Oral B elektromos fogkefémet.

Minden ellenállás hasztalan.

(#339) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Most látom, fürge szójavító belepótolt kissé egy "nem-et". Tehát az a megnevezett fogkefe Oral-B kompatilis.
Ha gondolod, nézd meg a csomagolást, ott németül fel szokták tünteni milyen tartozék kell hozzá. Célját azonos módon látja el, ez egy jó érték/áru termék.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#340) szaniszlokar válasza Polarstar (#339) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszönöm az infót!

Minden ellenállás hasztalan.

(#341) vgyuri válasza szaniszlokar (#335) üzenetére


vgyuri
őstag

2 féle fogkefét árul az Aldi, fényképeztem, hátha segít másnak a döntésben:
- oszcilláló (kör alakú, mint az Oral-B) [kép]
- szónikus (téglalap alakú, mint a Philips Sonicare) [kép], leírás szerint 35e és 37.5e mozgás/perc [kép]

Most ugyanitt 6 darab pótfej, ami kompatibilis az Oral-B / Philips Sonicare fogkefékkel is: 3e forint [kép]

[ Szerkesztve ]

(#342) Guba4 válasza szaniszlokar (#335) üzenetére


Guba4
tag

Én vettem már hasonlót a Lidlben, de nem vált be, gagyi kivitelű volt és a kefék is nagyon durvák voltak. Még utazós/pót fogkefének sem akartam használni.
Nekem legjobban a Soocas és az Oclean márkák váltak be. Jó minőségű cuccok.
Az Oclean saját homlapján jó akciók szoktak lenni.

(#343) szaniszlokar válasza vgyuri (#341) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszönöm.
Tegnap voltam az ALDI-ban, megnéztem, de nagyon gagyi benyomást keltett, így nem vettem meg.

Guba4
Vásároltam az Oral B-hez pótkefét, de rendkívül kemény, kellemetlen vele a fogmosás. Többet nem veszek ilyet.

[ Szerkesztve ]

Minden ellenállás hasztalan.

(#344) RetepNyaraB válasza szaniszlokar (#343) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyébként én évek óta erre jutok. Kevés kivétellel kajaboltból kaját veszünk. Különben kétszer fizetsz; egyszer a tutinak tűnő üzletért, aztán még egyszer mikor rájössz mégse volt tuti 🤷

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#345) szaniszlokar válasza RetepNyaraB (#344) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Hát, igen.
Még egy párszor kipróbálom, hogy megpuhul e a sörte, ha nem , akkor kuka.

Minden ellenállás hasztalan.

(#346) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Ezt ismeri valaki?
Mobilról nem tudok linket készíteni.
https://e-hall.hu/szonikus-elektromos-fogkefe-fekete-8-fogkefefejjel-es-utazotokkal-559?utm_source=olcsobbat&utm_medium=shopping&utm_campaign=olcsobbat_shopping_e_hall&gclid=Cj0KCQiA4aacBhCUARIsAI55maEytCNcIvv_Duf2ga6wJ5Q40yjk7Ny2i3-OnlkKdbmbyQVvWX5iHacaAo5AEALw_wcB

[ Szerkesztve ]

Minden ellenállás hasztalan.

(#347) RetepNyaraB válasza szaniszlokar (#346) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez megint valami ruppótlan koppintas Szerintem. Nincs ingyen ebéd. Nem kell a méregdrága orálbé, vagy filipsz, de azért vannak szintek...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#348) Knobber válasza RetepNyaraB (#324) üzenetére


Knobber
aktív tag

Most vettem egy Oclean Elitet. Kicsit visszaolvastam a topicban is.
(#324) Ez a légkalapács dolog valid?
Rákerestem külföldi oldalakon "can electric toothbrushes harm tooth neck" kifejezéssel, de nem nagyon adott találatot erre.
Általánosságban inkább azt adta ki, hogy a túl sok fogmosás, vagy túl erős fogmosás roncsolja a fogakat. Meg persze a fogkrémből is létezik abrazív és kevésbé abrazív.

Youtube: Knobber

(#349) RetepNyaraB válasza Knobber (#348) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Inkább a saját fogaidtól függ. Ha rossz állapotban van az ínyed (visszahúzódott), akkor vigyázni kell a fognyakra, mert hamar kiáshatja. Hamarabb, mint egy sima forgós, vagy pláne kézi kefe. Egészséges fogazaton - hacsak persze nem tolod, mint egy gorilla - nem fog kárt okozni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#350) Knobber válasza RetepNyaraB (#349) üzenetére


Knobber
aktív tag

Nekem inkább a sima forgófejes fogkefe "súrolta" az ínyem nagyon. Sokszor volt fogíny irritáció (néha vérzés) fogmosáskor. Ha meg nem max speeden használtam az Oral-B-t akkor meg nem vitte le a koszt.
Külföldön (talán már a szomszédos Ausztriában is) elérhető a Pinhole technika amivel a fogínyvisszahúzódást implantáció nélkül javítják: [link]

Még azt láttam az Ocleanben van nyomásérzékelő is, be lehet kapcsolni az APP-ban (alapból nem volt bekapcsolva).

Fogíny egészségére nekem a kókuszolajos öblögetés vált be, sokaknak segít:
https://askthedentist.com/oil-pulling-coconut-oil/

Youtube: Knobber

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.