Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Az elkészült cikk mikor kerül ki?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Marci79


Marci79
aktív tag

A tudatlanok miatt (pl. én) az előzményt belinkelhetted volna.

(#3) Воланд válasza Marci79 (#2) üzenetére


Воланд
titán

[link]

Nem került fél percembe...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) Marci79 válasza Воланд (#3) üzenetére


Marci79
aktív tag

Áhh.... Köszi. :D

(#5) D1Rect válasza Воланд (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor pláne benne lehetne a cikkben. ;] :DDD

(#6) bLaCkDoGoNe válasza Marci79 (#2) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha tudatlan vagy (=nem mond neked semmit a bejegyzés), akkor nem neked szól.
Miért kell itt játszani a hülyét? :U

dajkopali: Megy levél.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) TESCO-Zsömle válasza bLaCkDoGoNe (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha tudatlan, akkor nem játssza. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) Marci79 válasza bLaCkDoGoNe (#6) üzenetére


Marci79
aktív tag

Ha most leírnám mit gondolok, akkor pihire küldene egy modi.

Nem írtad ki te ...... , hogy kinek (név szerint) szól az írásod! Vagy minek/kinek képzeled te magadat, hogy nem szabad olvasni az írásodat? Esetleg az előzményt megismerni?

Nyugi. Legközelebb nagyívben lesz_rom a firkálmányodat. :K

(#9) Воланд válasza Marci79 (#8) üzenetére


Воланд
titán

Fail.

Nem bLaCkDoGoNe írta a cikket, hanem dajkopali.

(#5) D1Rect: Jogos.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) sbazsi


sbazsi
veterán

Majd en is irok.

(#11) bLaCkDoGoNe válasza Marci79 (#8) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem én írtam a bejegyzést, csak a hozzászólást, amivel a lelkedbe gázoltam.

Arról nem tehetek, ha a címet ("Felhívás a PPO.hu-ügy károsultjaihoz!") nem sikerült értelmezned. Érintett vagy? Nem. Akkor neked szól a bejegyzés? Nem.

Innentől vedd már a fáradtságot és öt másodperc alatt keress rá, ha érdekel a dolog, de ne a topikban értetlenkedj. Persze ez csak az én véleményem.

A cikkben majd biztosan benne lesznek az előzmények is, ne aggódj.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12) DasH_001 válasza TESCO-Zsömle (#7) üzenetére


DasH_001
tag

Játszani, játssza.

(#13) Kloden


Kloden
senior tag

Címlapos írás, igenis ennél több infó kéne miről is szól a cikk. Honnan tudjam nekem szól-e ha azt sem tudom miről szól. (a kettő sztem nem jár együtt!!) Marci79, igenis igazad van. :K Egy link még elférne a címlapos írásban!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#14) Gebriel válasza bLaCkDoGoNe (#11) üzenetére


Gebriel
veterán

De kíváncsi még lehet. :P Mint én.... És tanulhat belőle. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) bLaCkDoGoNe válasza Gebriel (#14) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A keresőt is használhatja, ahelyett hogy nyavalyog, hogy "jajmiez, jajmiez?".

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) Findzs


Findzs
addikt

engem is lenyúltak a rohadékok
nem történt semmi az ügyben nem is tartóztattak le senkit, legalábbis nem hallani róla
a bahamákon sütteti a hasát a féreg ppo.hu ügyvezetője a bandájával együtt és jót röhög a markába

így kell több százmilliót lopni legálisan
írtam nekik egy olyan mailt, hogy 1 nap múlva töröltek a rendszerükből

én nem tettem feljelentést mert nem volt akkora az összeg és a rendőrség egy korábbi telefonlopási ügyemben is elküldött a francba mondván, a telefonom akkori értéke 10 ezer forint alatt volt és ez így nem tartozik rájuk, menjek a jegyzőhöz

én ezt kívánom nekik: éljenek jól a pénzemen/pénzünkön de a végén kerüljenek a pokolra

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#17) marositech


marositech
senior tag

Rohadék PPO...
Engem is lenyúltak, valahogy az OTP-m is sáros ebben. Hogy engedheti, hogy a közreműködésem nélkül lenyúljon valamit...
Bár azóta tanultam az esetből, már van 2 bankszámlám...az egyik üres ami publikus :DD
A másik meg ugyebár... :)
Igaz 2500 Ft nem "nagy" pénz, bár 5 igényes korsó sör...azért már kár.
Nagyon remélem a PH! közönség nem hagyja annyiban.
Hogy a kérdésre is válaszoljak, engem se kerestek meg anno és azóta se.
Carabinerik azt mondták anno, hogy felesleges feljelenteni, nem kell nekik 6423. emberke ahhoz, hogy gördülékenyebbé tegyék az ügyet...legalábbis...én is várom a fejleményeket.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#18) sbazsi válasza marositech (#17) üzenetére


sbazsi
veterán

Nagyon remélem a PH! közönség nem hagyja annyiban.
A dolog már annyiban van hagyva. A pénzt már senki nem fogja visszakapni, a cég megszűnt. A tolvajok nyaralnak, vagy készülnek a következő húzásukra...

Ami még lehet, hogy egy hasonló esetben a jövőben nem a tolvajoknak adnak igazat.
Én mindenesetre otthagytam a bankomat. Biztos megérte falazni...
És csináltam internet kártyát. Azon meg nincs pénz, csak ha kell. Ennyi...

(#19) Szabesz válasza bLaCkDoGoNe (#6) üzenetére


Szabesz
őstag

És honnan tudja a tisztelt bLaCkDoGoNe, hogy esetleg tudtatlanul is nem érintett?
Beszólni azt tudni kell.

¯\_(ツ)_/¯

(#20) sbazsi válasza Szabesz (#19) üzenetére


sbazsi
veterán

azt azért csak észreveszi az ember, ha leemelnek a kártyájáról jogosulatlanul pénzt.

(#21) Szabesz válasza sbazsi (#20) üzenetére


Szabesz
őstag

Kétlem. Csak az veszi észre, aki:
1) Saját elszámolást tart, napi szinten tudja mennyije van még, mennyit költhet stb (idő+++)
2) Minden tételről értesítő, és a gyanúsaknak utánanéz (idő++)
3) Külön embere van erre (pénz++, idő+)
4) Netes kártyája van, ami mindig üres, és csak akkor vezet át rá, amikor vásárol (ő csak észreveszi a próbálkozást, de valszeg nem károsul)
Szerinted a fentiek hány %-a igaz a bankkártyájukat neten használókra? Ha egy ilyen eset után nem nézi át tüzetesen a részletes számlaösszegzőt, akkor nem fogja észrevenni, mert retek módon olyan az összeg, hogy aki nem fillérre kiszámoltan él, nem érzi meg, csak "valamire elment a pénz" feelingje lesz (az is csak enyhén).
A bankok pedig olyanok, hogy leszarják. Velem is megesett olyan pl, hogy egy netes vásárlásnál leemelte az összeget, de a vásárlás sikertelen volt. Ha nem sűrű bocsánatkérések közepette oldották volna fel a zárolást az összegről amint hívtam őket, azonnal hagytam volna ott a bankomat. Másik eset amikor a csomaghoz hirdetett két ingyenes ATMből való felvételt, nem vette ingyenesnek a rendszer (ezt is csak azért vettem észre, mert az előző okán belenéztem az elektronikus kivonatokba). Ezt is szóvá tettem, jóváírták. Itt most 250Ft/alkalomról van szó, és nekem nem fordult meg akkor valami nagy összeg a számlámon, és nem is éreztem meg. Ugyan ezt tette a PPO is, csak vélhetőleg tudatosan, aljas tolvaj módon (...persze a bank is tehette ezt tudatosan, hogy egy kis pluszt zsebretegyen valaki... mert megtehetik, nem észrevető összeg, senki sem törődik vele... ha utána számol az ember, hogy mennyit mentegethet így egy bank pl... embertelen), egy más nagyságrendben.

Amióta bankkártyám van, nem mertem használni netes vásárlásra, és rögtön netkártyát kértem erre a célra. Egyszerűen nem hittem el, hogy van rendszer, ami megvéd attól, hogy bárki elmentse a kártya adatait, és akkor húzzon le róla magának egy kis zsebpénzt, amikor csak akar. Sajnos végül csak kibukott, hogy -nálunk legalábbis- vannak ilyen retkek.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#22) sbazsi válasza Szabesz (#21) üzenetére


sbazsi
veterán

5) aki smst kap minden terhelésről.
Vagy ez csak számomra olyan természetes, hogy enélkül más bankot keresek?

(#23) Szabesz válasza sbazsi (#22) üzenetére


Szabesz
őstag

"5) aki smst kap minden terhelésről."
Goto 2)

¯\_(ツ)_/¯

(#24) sbazsi válasza Szabesz (#23) üzenetére


sbazsi
veterán

Hát nem tudom. Én csak az SMS-ből értesültem a dologról.
Mivel gyanús volt, azért rögtön utánaérdeklődtem.
De ha valaki olyan sügér, hogy egy gyanús terhelést nem vesz észre, és nem megy utána, az nem hiszem, hogy másfél év után fogja észrevenni

A legundorítóbb a bank hozzáállása volt.
Egyszerűen nem vették fel a panaszomat. Elhajtottak, hogy nekik ehhez semmi közük, beszéljek azzal, aki terhelt.
Ez milyen már?

(#25) marositech válasza sbazsi (#24) üzenetére


marositech
senior tag

Igen nálam is ez volt. Aza kegyes "magyar" bank így hajtott el.
Akkor ráordítoztam Nekik:
- ÉRTEM! Ha valaki kirabolja a bankot, akkor a rablókkal beszéljek? Ezek után milyen alapon várják el, hogy EBBE a bankba fektessem be a pénzem?

Tudtommal nem mindegyik bank engedte lehúzni, na nekik gratula.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#26) sbazsi válasza marositech (#25) üzenetére


sbazsi
veterán

igen, pl a bátyám is visszakapta.

ha lesz cikk, sztm külön ki kell emelni, hogy melyik bank védte meg az ügyfelei pénzét, es melyik asszisztalt a rablasban...

(#27) Szabesz válasza sbazsi (#24) üzenetére


Szabesz
őstag

Ez nem feltétlen sügerség, de akinek napjában ált több automatikus terhelés is érkezik a számlájára, nem feltétlen tudja fejben tartani az összeset, főleg ha egyik ilyen nem életbevágó összegről van szó.
Ezt a kicsit elveszek és senki sem veszi észre már elsütötték annó, azt hiszem kint amerikásban, de ott mintha elkapták volna az illetőt és meg is dádázták (és ott valami 1-2 cent nagyságrendről volt szó ha jól rémlik)

¯\_(ツ)_/¯

(#28) sbazsi válasza Szabesz (#27) üzenetére


sbazsi
veterán

Úgy érted nem sügérség nem tudni ki, mikor, milyen alapon garázdálkodik a számládon?!
Hát te tudod... :U

(#29) Szabesz válasza sbazsi (#28) üzenetére


Szabesz
őstag

Persze, mert te naprakészen tudod minden kiadásod, ó bocsáss meg.

¯\_(ツ)_/¯

(#30) sbazsi válasza Szabesz (#29) üzenetére


sbazsi
veterán

csoportos beszedési megbízás nincs a számlámon. inkább én utalom el, minthogy bármilyen cég hozzáférést kapjon.
vagyis igen, minden olyan terhelés, amelyet nem én kezdeményezek, az gyanús.
megbocsájtok.

(#31) Szabesz válasza sbazsi (#30) üzenetére


Szabesz
őstag

Terhelések nem azonnal kerülnek levonásra, hanem T+Xnapra rá. Amikor téged megrohamoz a bank egyszerre n+42 terheléssel, te tudod visszamenőleg, hmm igen, én 523 Ft-ért vásároltam a Matchban hétfőn 18:23kor (és még nem került levonásra), 2563 Ft-ért a Vargáné és Tsa-ban kedd 12:34-kor (és még nem került levonásra), és haha! 5423 Ft a BauMaxban mi? Rohadék kis mocskok, én tudom hogy 5243 FT volt haha! megvagytok.

Zsiradék minden, te vágsz mindent, és még meg is bocsájtottál.

¯\_(ツ)_/¯

(#32) sbazsi válasza Szabesz (#31) üzenetére


sbazsi
veterán

nekem minden terhelesrol par percen belül jon az sms.
pont az a lényege az smsnek, hogy azonnal látod a terhelést. ha te csak par napra ra kapod az smst, akkor az loft@szt sem ér.
ez esetben javaslom válts bankot/szolgáltatót.

egyébként azt hogy érted, hogy a terhelés nem azonnal kerül levonasra? megveszed a notebookot, kifizeted kártyával, de nem vonják le a szamladrol??? Csak X nappal később?

ha ez így működne, komoly gondok lennének.

(#33) Szabesz válasza sbazsi (#32) üzenetére


Szabesz
őstag

Vásárláskor csak zárolásra kerül az összeg, x nappal később kerül ténylegesen kifizetésre az összeg. Vásárláskor is jön sms (zárolás), és a terheléskor is (tényleges levonás).

Pont akkor lenne gond, ha nem így működne. Így még van lehetőség reklamálni a banknál.

De továbbra is tök jó, hogy te tudod az összes tranzakciódat fejből, aki meg nem, nos az sügér.

¯\_(ツ)_/¯

(#34) sbazsi válasza Szabesz (#33) üzenetére


sbazsi
veterán

Vásárláskor is jön sms (zárolás), és a terheléskor is (tényleges levonás).
Úgy érted amikor a boltban bevásárolsz, két sms jön?!
Cégnél elfogadunk bankkártyát. Behúzzuk, és az összeg másnap a számlánkon van. Nem x nappal később. Másnap.

Amiről Te beszélsz, az az előengedélyezés/zárolás pl szállodákban. Olyankor tényleg zárolják az összeget, mert nem tudják mennyi lesz a vége - monjduk szobaszervizzel, minibarral, vagy egyéb extrákkal, és a végén a pontos összeget húzzák le.
De ehhez a végén kell a kártya, vagy a kártyaadat.

"Így még van lehetőség reklamálni a banknál."
Ja, az erste bank is adott lehetőséget reklamálni a ppo ügyben. elhajtottak kétszer is. telefonon, és személyesen.

De továbbra is tök jó, hogy te tudod az összes tranzakciódat fejből, aki meg nem, nos az sügér.
Aki nem tudja, hogy mire, és miért vonnak le hát azt tényleg csak sajnálni tudom.

Azt nem tudom, hogy te milyen bank milyen szolgáltatásáról beszélsz, de ilyen dolgokról még nem hallottam. Én ha fizetek valahol, max pár percen belül kapok egy sms-t. Így ha olyankor jön egy sms, amikor nem fizetek, akkor az gyanús. És nem kell semmilyen tranzakciót fejben tartani.

Lehet elbeszélünk egymás mellett...

(#35) Szabesz válasza sbazsi (#34) üzenetére


Szabesz
őstag

Igen, kettő. Egy kártyatranzakció címen tipikusan azonnal, ekkor kerül be a számla zárolt részébe az összeg. Egy terhelés címen tipikusan x nappal később, ekkor eltűnik a zárolt részből is az összeg. Nem tudom melyik része nem értő.

Egy bizonyos számú sms és tranzakció felett nem lehet valós időben kezelni a dolgokat, elcsúszik még az sms megnézése is, főleg ha még n szolgáltatás is lóg a kártyádon, ezt minden, csak nem könnyű megítélni, na ez most jogos volt e, mert akár lehetett is az/nem az.
Persze, ha mindenki becsületes lenne, nem kellene ezzel foglalkozni, de ma már elsősorban annak kell eszünkbe jutnia mindenről, hogy na most ki és hogy akarhat átverni. Mindenkinek rettegve kell hozzáállnia mindenhez, mert ő potenciális áldozat akit megrövidítenek.
Javaslom minden tranzakciódat nézd át fillérre pontosan, még a végén lehet, hogy meglepetés fog érni. Ja, persze, ezt lehet nem teszed, mert neked ez nem gyanús. Pedig ez pontosan ugyan az a kategória (tr-ként csak 10-20 Ft, havi ~15 tr-val számolva meg is van a PPO nagyságrendje), csak mivel te ilyen szinten nem ellenőrzöd magad, ez nem tartozik bele a lesajnált csoportba.

¯\_(ツ)_/¯

(#36) sbazsi válasza Szabesz (#35) üzenetére


sbazsi
veterán

Szerintem hagyjuk. Aki nem nézi meg, hogy ki volt a terhelő, az tényleg no comment.
Még ha sokat használja is, és sok cégnek van "szabad bejárása" a számlára...

(#37) Szabesz válasza sbazsi (#36) üzenetére


Szabesz
őstag

Valahogy gondoltam :DDD nc bro

¯\_(ツ)_/¯

(#38) bLaCkDoGoNe válasza Szabesz (#21) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Minden hülyeséget meg lehet magyarázni, de aki nem veszi észre, hogy több ezer forintot egyszer csak hipp-hopp levontak tőle, az egy idióta.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#39) Szabesz válasza bLaCkDoGoNe (#38) üzenetére


Szabesz
őstag

Ahhaha. Szerintem meg az, akit kiadja a main kártyája adatait, de azért mindent kézben tartva érez, mert ő biz minden tranzakciót fejből vág. Hipphopp lehúzza egy cég, de ő nem tudja visszasírni a pénzét. No ki nyert?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#40) sbazsi válasza Szabesz (#39) üzenetére


sbazsi
veterán

Szerintem meg az, akit kiadja a main kártyája adatait, de azért mindent kézben tartva érez, mert ő biz minden tranzakciót fejből vág. Hipphopp lehúzza egy cég, de ő nem tudja visszasírni a pénzét. No ki nyert?

Egy normális országban, egy normális bank egy ilyen, vagy ehhez hasonló tranzakció esetében visszaadja a pénzt az ügyfélhez, és nem asszisztál a lopáshoz.
Itthon is volt pár bank, amelyik így tett.
Az, hogy a többség nem, az csak egy szegénységi bizonyítvány a bankokról. Váltottam is. Biztos megérte nekik.

Ki nyert?
Nem tudtam, hogy nyerésre megy a dolog. :U

[ Szerkesztve ]

(#41) Szabesz válasza sbazsi (#40) üzenetére


Szabesz
őstag

Idiótázás ment össze vissza, ebben ment nyerésre a dolog.
Aki kiadja a main kártyája adatait, de azért mindent kézben tartva érez, mert ő biz minden tranzakciót fejből vág. Hipphopp lehúzza egy cég, de ő nem tudja visszasírni a pénzét -> Idióta
Használja a kártyáját, mert bízik a rendszerben, és ezt kihasználják nyerészkedők -> Jóhiszemű

Az hogy mi lenne normális körülmények között nem éppen szalonképes érv, ha minden normális lenne, nem kellene zárni az ajtókat, kocsikat, mert nem kellene félni attól, hogy valaki olyanhoz nyúl ami nem az övé. De mivel kell tartani ettől, ezért fő kártyánkat sem adjuk ki soha, józan ésszel. Aki nem volt előrelátó, megjárta, és vagy visszakapják a pénzüket, vagy nem (amivel nem kevés idejük és idegük megy el)

¯\_(ツ)_/¯

(#42) sbazsi válasza Szabesz (#41) üzenetére


sbazsi
veterán

Azt könnyen orvosoltam, hogy mostantól sehol nem adom meg a főkártyám adatait.
De aki eddig sem tudta észben tartani a tranzakciókat - a terhelések számától függetlenül - az ezután sem fogja. És mondjuk érthetetlen is, hogy ha jön egy sms, akkor nem néz utána...

(#43) Szabesz válasza sbazsi (#42) üzenetére


Szabesz
őstag

Aki eddig nem értette, ez után sem fogja.

'Jóhiszemű, bízik a rendszerben'. Huh?

¯\_(ツ)_/¯

(#44) sbazsi válasza Szabesz (#43) üzenetére


sbazsi
veterán

Aki eddig nem értette, ez után sem fogja. :C

(#45) Szabesz válasza sbazsi (#44) üzenetére


Szabesz
őstag

Na látod.

¯\_(ツ)_/¯

(#46) Dave79


Dave79
tag

Ebből se lett semmi. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.