Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Szabesz válasza sbazsi (#20) üzenetére


Szabesz
őstag

Kétlem. Csak az veszi észre, aki:
1) Saját elszámolást tart, napi szinten tudja mennyije van még, mennyit költhet stb (idő+++)
2) Minden tételről értesítő, és a gyanúsaknak utánanéz (idő++)
3) Külön embere van erre (pénz++, idő+)
4) Netes kártyája van, ami mindig üres, és csak akkor vezet át rá, amikor vásárol (ő csak észreveszi a próbálkozást, de valszeg nem károsul)
Szerinted a fentiek hány %-a igaz a bankkártyájukat neten használókra? Ha egy ilyen eset után nem nézi át tüzetesen a részletes számlaösszegzőt, akkor nem fogja észrevenni, mert retek módon olyan az összeg, hogy aki nem fillérre kiszámoltan él, nem érzi meg, csak "valamire elment a pénz" feelingje lesz (az is csak enyhén).
A bankok pedig olyanok, hogy leszarják. Velem is megesett olyan pl, hogy egy netes vásárlásnál leemelte az összeget, de a vásárlás sikertelen volt. Ha nem sűrű bocsánatkérések közepette oldották volna fel a zárolást az összegről amint hívtam őket, azonnal hagytam volna ott a bankomat. Másik eset amikor a csomaghoz hirdetett két ingyenes ATMből való felvételt, nem vette ingyenesnek a rendszer (ezt is csak azért vettem észre, mert az előző okán belenéztem az elektronikus kivonatokba). Ezt is szóvá tettem, jóváírták. Itt most 250Ft/alkalomról van szó, és nekem nem fordult meg akkor valami nagy összeg a számlámon, és nem is éreztem meg. Ugyan ezt tette a PPO is, csak vélhetőleg tudatosan, aljas tolvaj módon (...persze a bank is tehette ezt tudatosan, hogy egy kis pluszt zsebretegyen valaki... mert megtehetik, nem észrevető összeg, senki sem törődik vele... ha utána számol az ember, hogy mennyit mentegethet így egy bank pl... embertelen), egy más nagyságrendben.

Amióta bankkártyám van, nem mertem használni netes vásárlásra, és rögtön netkártyát kértem erre a célra. Egyszerűen nem hittem el, hogy van rendszer, ami megvéd attól, hogy bárki elmentse a kártya adatait, és akkor húzzon le róla magának egy kis zsebpénzt, amikor csak akar. Sajnos végül csak kibukott, hogy -nálunk legalábbis- vannak ilyen retkek.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.