Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Jó hosszú cikk...:)

(#2) oriic válasza zzola (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az év is hosszú volt! :DDD

Live-Die-Respawn

(#5) zzola válasza oriic (#2) üzenetére


zzola
félisten

Remélem jövőre hosszabb cikket írnak, hiszen egy nappal hosszabb lesz az év... :DDD

(#6) stevve


stevve
nagyúr

Huh, nem volt rövid olvasmány, de szépen összefoglaltatok minden említésre méltó mozzanatot a legtöbb területről. :C :R

(#7) oriic válasza stevve (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként én is ezt akartam épp mondani, szép hosszú cikk lett, respect érte. :) :R

Live-Die-Respawn

(#8) Goblin12


Goblin12
őstag

Az, hogy Oliverda lelép az kicsit meglepett.

Összességében szép hosszú cikk, sok sikert a kövi évben is. :K

(#9) Dtomka


Dtomka
veterán

Boldog új évet a Proharver csapatának & minden forumozónak! ;)

(#10) gerii


gerii
addikt

Jó kis összefoglaló volt, köszönjük. Akkor ha jövőre is lesz ilyen cikk, nem is kell év közben PH-t olvasni. :D

(#14) #52815360


#52815360
törölt tag

AMD -ben gazdag új évet mindenkinek :DDD

(#15) vinibali


vinibali
őstag

kicsoda a heti magazinok narrátora?
nagyon ismerős a hang :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#16) lacy86


lacy86
addikt

Mar csak az osszefoglaloert +1! ;)

(#17) oriic válasza vinibali (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rage23
GameTeve oldalról lehet ismerős.

Live-Die-Respawn

(#20) miska17


miska17
tag

BUÉK mindenkinek , PH készítőknek és fogyasztóknak egyaránt !!!!

(#21) satz18


satz18
őstag

Nálam az OLED brutális áresése volt a legnagyobb pozitívum. Jövőre vagy max 2 év múlva be is szerzek egyet. Nekem inkább csalódások voltak, pl a snapdragon 810. Remélem a 820-as kijavítja a csorbát. A GPU és CPU piac stagnálása meglehetősen elszomorító, remélem jövőre a Pascal felkavarja az állóvizet. Prociktól nem nagyon város semmit. A Zen úgyis csúszik, az intel meg majd megint alibizik, meg bohóckodik 100 MHz-ekkel, meg gagyi pasztás kupakokkal. Ami egyedül talán pozitívum volt, az az i5 6300HQ, meg a 15W-os kategóriában az eDRAM bevezetése. Már nagyon várom az alacsony fogyasztású 4 magosokat.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#23) adamssss


adamssss
veterán

Abu85, Daywalker, elefant, fi:zi'k, rudi!

Köszönöm ezt a színvonalas PH-s hírekben, tesztekben, és olvasnivalókban gazdag évet. Kívánok Nektek kitartást, és jó kedvet, hogy tovább tudjátok vinni a PH lángot a jövő évben is! ;)

Boldog és sikerekben gazdag újévet kívánok mindenkinek!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#25) Egon válasza antikomcsi (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Most mér' mondod, Abu minden szava arany... ;]
Vannak már egy páran, akik ezen cikkek hatására vettek a vörös oldal termékeiből, aztán tértek át több-kvesebb idő után a zöld oldalra, és használják megelégedéssel. Előbb-utóbb (a csekélyke fanatikus réteget leszámítva, akik még elhiszik, hogy az nV a patásördög, ellenben az AMD csakis Robin Hood-ok gyülekezete, és majdjövőre tutira jobb választás lesz) mindenki rájön, hogy ezeket a teszteket és cikkekek nem túl jó ötlet alapul venni vga választásakor. Ennyi.
Amúgy valahogy nagyon szűkszavű lett a dVGA-k vonatkozásában a cikk. Pl. a piaci részesedés alakulása is kimaradt valamiért... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Búék!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#28) Apika


Apika
Közösségépítő

Szép, hosszú szezonzáró cikk lett! Köszönöm az egész éves munkátokat! :R
Boldog új évet kívánok mindannyiótoknak!

[ Szerkesztve ]

(#29) Killer01


Killer01
őstag

Köszönjük az egész éves munkátokat PH!, kitartást és veletek ugyanitt jövőre :) B.U.É.K.
Oliverda távozását sajnálom, szerettem a cikkeit (ezek szerint néha át kell járnom hwsw oldalra is).

(#31) Fiery


Fiery
veterán

Orommel lattam, hogy me'g ebben az osszefoglalo cikkben sem tagadta meg Abu onmagat :) A konzisztencia kvintesszenciaja, le a kalappal! Mi volt a legjobb dolog 2015-ben? WDDM 2.0, hat mi mas? Nekem se lenne mas tippem :C :R Sex & Drugs & Rock & Roll & WDDM 2.0 :K :K :K :K

BUEK mindenkinek! :))

[ Szerkesztve ]

(#32) Jeanne d'Arc

Szép hosszú cikk! Buek!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#34) Gude válasza papasoft80 (#33) üzenetére


Gude
senior tag

Jövő év se lesz rövidebb !BUÉK! :)

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#38) donjohnson


donjohnson
addikt

BÚÉK!

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#39) Füge007


Füge007
senior tag

Köszönjük a sok érdekes cikket, tesztet, a staffnak, és minden fórumozónak kívánok egészségben, szerencsében, hardverben, szoftverben bő 2016-os esztendőt :)) :D :DD :C

[ Szerkesztve ]

Füge

(#40) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó összefoglaló volt a 2015-ös évről, BÚÉK mindenkinek. :)

(#41) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Hardverekben gazdag Boldog Új Évet mindenkinek! :K

(#42) epityesz


epityesz
aktív tag

ej,betyáros egy cikk:)nem mondanám rövidnek:)

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#43) epityesz


epityesz
aktív tag

+
Boldog Új évet Minden Ph-ásnak és Családtagjainak is! :C :R

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#44) maser


maser
tag

Buldog újévet mindenkinek ;)

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#45) WOLFPUNTO


WOLFPUNTO
tag

Tömör leírás helyett jó hosszú áttekintés lett belőle :) köszönöm a sok érdekességet és a remek olvasnivalókat. Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek! :C

(#46) Šolaire


Šolaire
veterán

Köszönöm a cikket és az éves munkát a Prohardvernek. Jövőre még több hardvert és játékot mindenkinek. B.Ú.É.K!

“Praise The Sun” \[T]/

(#47) Daywalker


Daywalker
addikt

Köszönjük. BUEK mindenkinek!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

A korábbi kollégáknak kijár az a tisztelet, ami a jelenlegieknek. Ha elégedetlenek lettünk volna Oliverdával, vagy ő velünk, nem dolgozott volna itt több mint 5 évet. Oliverda munkahelyet váltott és pont, nincs harag, ilyen az élet, néha továbblép az ember. Az ezzel kapcsolatos spekulációkat és megjegyzéseket, különösen amelyek negatív, "fikázó" hangvételűek, töröljük, szólásszabadság ide vagy oda. Ez egy moderált fórum, így jogunkban áll nem tűrni sem a jelenlegi, sem a korábbi szerkesztők gyalázását, sem úgy általában a ph-ra tett alaptalanul minősítő megjegyzéseket és összeesküvéselméleteket.

Félreértés ne essék, kulturált kritikának mindig van helye, de csak annak.

(#50) Oliverda válasza eszterencs (#49) üzenetére


Oliverda
félisten

:K

BÚÉK

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#51) CoolMan válasza Oliverda (#50) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

(#52) oriic válasza eszterencs (#49) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

BUÉK!

(azoknak is akik most perpill otthon vannak akármilyen okból kifolyólag)

Live-Die-Respawn

(#53) antikomcsi válasza eszterencs (#49) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha hiszed, ha nem, itt többen csak segíteni szeretnének szerintem, és nem rossz szándékkal jelzik a PH! olvasók, hogy bizonyos dolgok, amik nem az anyagiakon múlnak bizony rossz irányba haladnak.

Ha akarjátok, akkor figyelembe veszitek a véleményeket, ha pedig éppen az tetszik, akkor törlitek azokat.

Ez valóban a Ti dolgotok.

Minden esetre további sok sikert!

(#54) sisu2


sisu2
tag

Nagyon jó cikk és B.Ú.É.K. mindenkinek. :)

(#55) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Amilyen gyorsan lepett a ph a minosegi kepek keszitese fele, annyira lassan reagalt a videos vonalra. Tudom voltak probalkozasok, de velemenyem szerinte ezek gyengek voltak foleg a ph-hoz kepest. Szamomra fura volt, hogy ekkora kozzoseg mellett hagytak ervenyelsulni masokat videos vonalon. Kivancsi leszek ezen a teren mi fog torteni, sikerul komoly latogatotsagot elerni vagy kannibalizalni fogjak a youtuberek a ph hw tesztes-hirdetos piacat.

(#56) Fiery válasza RexMaximus (#55) üzenetére


Fiery
veterán

Minosegi fotok elkeszitese nagysagrendekkel kisebb feladat, mint igazan jo video anyagok elkeszitese, sorozatban. Szerintem laikuskent is konnyu ezt belatni. Kapasbol nehez sokszor olyan embert, embereket talalni, akik ertelmesen tudnak beszelni a kamera elott, minimalis beszed hibaval. Sokszor me'g a tv bemondok is kuzdenek ezekkel a problemakkal, es ez mar Hofi idejen elkezdodott, ha emlekszik me'g őrá valaki :)

(#57) Dassler


Dassler
őstag

Hamar végig jutottam ezen a néhány :) oldalon, szerintem egy jól sikerült összefoglaló az elmúlt év lènyeges dolgairól, ami az IT és A&V világot érinti. Nem néztem, de a Mobilarenán biztos van/lesz a mobil szegmensrôl hasonló, mivel a konkrét eszközökrôl itt nem esett szó.
Gratulálok a szerzôknek mind a cikkhez, mind az egész éves munkájukhoz, egyben megköszönve a napra készen tartást az IT világ történéseirôl.
Legalább hasonlóan tartalmas idei évet kívánok!

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#58) MongolZ válasza RexMaximus (#55) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem hinném, hogy egy PH és egy youtube csatorna célközönsége ugyanaz lenne. Legalábbis remélem...

(#59) RexMaximus válasza Fiery (#56) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Utolag igen, akkor nagyon nem voltak tutorialok a neten fotozasrol. Sok kulfoldi oldal is gyengelkedett ezen a teren, itthon meg ph-n kivul senki sem tudta megoldani. Sot meg ma is gyengelkednek paran ebben.

Viszont ami szerintem a tartalmon kivul a siker volt itt az egyedi fejlesztes (programozo). Ez akkor nem kis elony volt. Kulfoldi oldalaknal is sokszor open source megoldasok voltak. Foleg forumoknal. Szerintem amit osszeraktak akkor barhol megallta volna a helyet (sot). Ebbol not ki egy logout meg hvapro. Na viszont ez tetszett, ez mar vallalkozoi gondolkodasmodra vall. Ilyen tudatossag hianyaba halt el szerintem a hoc. Ad hoc atalakitgatasok, szerintem nem allt mogotte tudatossag (pl heatmap, a/b tesztek, ux-et nem is emlitem). Videokban szerintuk meg az userkben lattak a szuk keresztmetszetet.

Visszaterve a a videokhoz, ennel a meretnel mar meg kell oldani az ilyen kihivasokat. Nyilvan jo par lepessel elorebb tart a projekt mint amit latunk. Meg lesz ez is oldva. Csak video teren az elmaradas teret engedhet masnak. Pl itthon a TheVr tech csatornajabol igy konkurencia nohet ki. Vagy egy neveto harmadik, annyira nem ismerem a hazai videosokat.

Igaz olyan trendet is latok, hogy kisebb csatornakat felkeresnek a gyartok es pl ajandek hw-t adnak a contentert cserebe. Ez egy baromi jo otlet reszukrol. A tartalomszolgaltatok reszerol mar kevesbe jo trend.

Igaz, a forumnak koszonheto kozzoseg nagyon komoly tenyezo itt. Ez baromi jol ki is lett aknazva. Egy kulfoldi oldalnal lattam hasonlot, ott arosszehasonlito oldal indult ebbol.

No, atfogo adatok hianyaba igy latom igy kivulrol az egeszet. Kivancsi vagyok hogyan alakul a dolog. Tartalomfogyasztok szempontjabol csakis jo lehet egy kis verseny.

MongolZ

Miert nem? Eleg nagy atfedes lehet. PH-n irt tartalom videoban nagy resze videoban is osszefoglalhato. Akit erdekel, vagy vasarlas elott all meg fogja nezni. A nagyon mely tesztek szerintem az emberek toredeket erdekli, igy a video contentnek inkabb fogyaszthatonak kell lennie. Ezen felul a videos tartalom ma eladhato itt hirdetokre gondolok.

(#60) nyunyu válasza RexMaximus (#59) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszont ami szerintem a tartalmon kivul a siker volt itt az egyedi fejlesztes (programozo). Ez akkor nem kis elony volt. Kulfoldi oldalaknal is sokszor open source megoldasok voltak. Foleg forumoknal. Szerintem amit osszeraktak akkor barhol megallta volna a helyet (sot). Ebbol not ki egy logout meg hvapro.

Igaz, a forumnak koszonheto kozzoseg nagyon komoly tenyezo itt. Ez baromi jol ki is lett aknazva.

Nekem az osidokben nagyon nem tetszett az itteni, semmivel sem kompatibilis egyedi forum megoldas (BBCode implementalva lesz valamikor is???), illetve az akkori torzskozonseg. (Mondjuk a SuperWarez szinvonalat azert boven felulmulta az itteni kozonseg is.)

Inkabb a PHval kb. egyidoben indult konkurens oldal forumat koptattam vagy 7 evig, ide max a nyeremenyjatekok idejen, meg a masik forum downtimejai alatt neztem be.

Viszont a konkurencia sokaig hitegette a forumozokat, hogy majd egyszer lesz szebb, csilivili uj forummotor, addig birjuk ki valahogy. Aztan kaptunk 2 evvel kesobb egy felig implementalt rendszerupgradeet, aminek koszonhetoen a regi hozzaszolasok nagyreszt olvashatatlanna valtak. :W

Kozben a fooldalukon is megfogyatkoztak a cikkek, egyre tobb cikkirojuk lepett le.
Forumot meg sehogy sem tudtak az oldal profiljaba beilleszteni, inkabb tudatosan hagytak elsorvadni, mondvan a torzsforumozokbol nem latnak penzt.

Ezzel parhuzamosan erosodott tartalomban a PH, egyre tobb regi ismerosom jott at ide forumozni.
Aztan a sokadik forumozok kontra oldal gazdak csortet en is meguntam, aztan 2007-ben vegleg befejeztem az ottani garazdalkodasomat, helyette itt rontom a levegot.

Viszont ahogy latom, mostanra megfordult a trend, mar a masodik (harmadik?) cikkiro megy a regi torzshelyemre dolgozni.
Ellenben az ottani forumot meg mindig nem birtak gatyabarazni, igy mar csak par nagyonregi koarc hasznalja, akiket langszoroval sem birtak kiirtani az oldal gazdai. (Tenyleg, gugat mivel sikerult visszakergetni oda a Logoutrol?)
Helyette maszatoltak valami disqus-szal, hogy egyaltalan kommentalni lehessen a cikkeket...

Na mindegy, nem fikazom tovabb a konkurenciat, csak annyit szeretnek az uj evre kivanni nekik, hogy ismet erjek el a 2001-02 kornyeki szinvonalukat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#61) SASA70


SASA70
csendes tag

BÚÉK PH :C

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyet akkor is, ha hülye vagy."

(#62) RexMaximus válasza nyunyu (#60) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Na nekem meg pont azok a formatumu forumok nem tetszettek. Pedig mindenhol olyan volt kb. (pl phpbb, ips). Regebben alacsonyabb felbontasnal zavaro volt annyit tekerni (pl nagy sorkozok, eredeti bejegyzes idezese valaszoknal rerere-rol nem is irok). Ahhoz kepest a ph egy tok letisztult "minimal" dizajn volt. Persze ez szubjektiv.

Megneztem, nem kovettem a masik oldalt egy jo ideje. Ugy latom mukodik nekik a disqus. Igaz nem potol egy forumot. Viszont kerdes ma fel lehet e ugy tolteni emberekkel egy forumot mint anno. Disqus szeru kommenteles, social csatornak rontottak ezen szerintem. A fiatalabbaknak meg ismeretlen lehet a forumozas. Forumbol nem latnak penzt elmeletet lehet megbantak mar, lasd ph milyen ugyesen kiaknazta ezt a lehetoseget. Emberek tomege akik maguktol gyartjak a kontentet, forgalmat generalnak stb. Reszben nem errol szol ez az uzleti modell?

PH forumon kivul mas forumba nem is rontom a levegot. Itt se tevekenykedtem evekig, egy serules utan lett sok idom es akkor "szoktam" vissza :)

( gugarol nekem mindig is a "csokicsikos" alsogatya fog eszembejutni, ami a profilkepe is volt masik forumban, meg aproneten is azt nyomta... :D )

Mennyi kommnt ki lett torolve, mi tortenhetett itt?

[ Szerkesztve ]

(#63) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az életben egy dolog állandó. Ez a folyamatos változás :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#64) mekker válasza RexMaximus (#55) üzenetére


mekker
őstag

+(#58) MongolZ
Egy felfuttatott Youtube csatornával valóban egy újabb, széles célcsoportot lehetne megfogni. Nem is baj, ha más a célcsoport. Azt hiszem én is az Origo tech/tud. részlegéről keveredtem szép lassan komolyabb helyekre.
Kevesen vannak olyanok, akiket már születésük után az alaplap melege tartotta életben, tehát nem csak rájuk kell építeni egy közösséget.

Ami a videók minőségét illeti - a heti összefoglalók kiegészítéseként szerintem elég jól működnek ezek az új, filmhíradós, heti adások. Közérthető, jól megszerkesztett és nem hatásvadász gagyi (ergo tényleg lényegi infókat közöl, szépen tálalva).
Önmagában viszont nem működik (legalábbis nulla YT-os bázissal). Kénének specifikusabb tartalmak is, amik plusz infót adnak a PH olvasóknak is, és egyben külsős közönséget is bevonzanak.

Specifikusabb HW-es videók, élménybeszámolók, gyárlátogatás, interjúk (pl. az MA!-s Ken Hong interjúk szvsz sokakban megmaradtak) érdekesek lennének. Egyértelműen más szemléletmódban kell nekiállni, mint a webes újságíráshoz, bizonyos témákban valószínűleg nem is érdemes erőltetni a videózást.
Viszont offosabb témáknál már érdemesebb lenne ezzel foglalkozni. Gondolok itt a kütyüs és multimédiás dolgokra, az évente rendezett nagy eseményekre (CES, Veletech, Play-It, stb.) - amikről lehetne remek riportfilmeket csinálni -, aztán a 'Vélemény rovathoz' hasonló dolgok sem lennének rosszak, illetve interaktív vizekre is lehetne evezni idővel (beszélgetős adás, esetleg a Logoutot súrolva be lehetne vonni valahogy a közösség kiemelkedő tagjait pár adásba).

Kicsit talán bugyutának tűnhet ez a Youtube-ra való rágyúrás, de szerintem nem hanyagolható téma, nem kerülhető el. Nem egy múló szeszély, tehát okulva azon, hogyan bukott el az utóbbi években számos nagy mammut a feltörekvő cégek javára, még most célszerű beszállni az internetbe', amíg megvan rá a reális esély.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#65) bencze


bencze
senior tag

A videós dolog érdekes, sajnálnám, ha helyettesítené az írásokat. Én az esetek 99%-ban nem videót szeretnék nézni hanem hírt olvasni. Sokszor nem is tudnék, pl egy cikket nyitva tarthatok melóban néha rá- ránézve, de videót nézni nem igazán. Ne is mondjam bkv vagy hasonló helyzetben, amikor az ember agyonütne 5-10 percet de a videó abszolút nem praktikus olyannak, akinél nincs fülhallgató.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#66) AxBattler válasza eszterencs (#49) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes. Csak most vettem észre, hogy törlődött jópár hsz - köztük az enyém.
Elnézést, ha bárkit is megsértettem, nem állt szándékomban! :R

Ugyanakkor nem lehetett nem észrevenni már korábban is, hogy a két szakember nem osztja mindenben egymás véleményét. Jelezném ez nem baj, sőt: a különböző vélemények ütköztetése, szembeállítása ad sokszor igen érdekes olvasnivalót. A baj akkor történik, ha ezt nem tudják megfelelő érettséggel kezelni, ahogy nagyon sok kommentelő tette a korábbi topikokban - és emlékeim szerint bizony néha a két szerkesztő is megengedett magának nyilvánosan olyasmit, amit inkább privátban kellett volna egymással közölniük. Ennek fényében azt hiszem érthető, hogy némi találgatás megy a háttérről, de esetemben ez minden komoly rosszmájúság nélkül történt.

Szóval no offense: egyikük irányában sincs rossz érzésem, mindkettejük irományait szívesen olvastam, remélem mindketten folytatják azt a magas szintű munkát, amit eddig is megszokhattunk tőlük!

Písz, és PUÉK! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#67) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó összefoglaló! Nálam az OLED előrelépése jelenti a csúcsot az évet illetően.

(#68) mekker válasza bencze (#65) üzenetére


mekker
őstag

Én sem szeretem, ha feleslegesen csinálnak videót valamiből szöveg helyett, viszont kiegészítő tartalomként bőven beleférne. Kicsit emberközelibb, hangulatosabb is lenne az oldal tőle (jobb szavakat nem találtam).

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#69) RexMaximus válasza mekker (#64) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

A video szerintem sem kihagyhato, termeszetesen az irott anyag is kell. Ellenben azt vettem eszre magamon, hogy termekek vasarlasa elott vagy bizonyos infok keresese kozben egyre gyakrabban a youtubeon kotok ki. Igazabol akkor talalkoztam tizeneves videosokkal akiknek tobb tizezer kovetojuk van mar. Lemaradtam. De eleg komoly kovetotaborral rendelkezo tech csatornak is vannak.

Ekkor jott a felismeres, hogy a ph is "Mamutta" valt. Forumban is vannak ilyen hianyaim, pl nem kaphatok visszajelzest arrol ha valaki valaszol a postomra (mint facenal). Egy jo hozzaszolasnal meg van amikor lajkot nyomnek... hiaba valtozik a vilag :).

(#70) MongolZ válasza mekker (#64) üzenetére


MongolZ
addikt

Meg kell változtatnom a véleményemet, jó ötletnek tartom, amit írtál. Támogatom! :)

(#71) vinibali válasza AxBattler (#66) üzenetére


vinibali
őstag

+1.
többször tapasztaltam én is "véleményütköztetést", az AMD-hez köthető híreknél. sajnálatos, hogy így alakult, de a törölt hozzászólások tartalma szvsz nem indokolta volna a törlésüket.

remélem Oli csak cikkirő minőségében távozik és a fórum tagja marad :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#72) AxBattler válasza vinibali (#71) üzenetére


AxBattler
félisten

Azóta már többször láttam hozzászólni, szóval szerintem marad.
Szerencsére.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

buék nektek és kívánom, hogy 2016-ban sok sikeres fejlesztést kapjon a rendszer, például így a huszonegyedik század második évtizedének közepén a rendszeróra konvergáljon a pontos időhöz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#74) Hunork


Hunork
veterán

Elképesztően jó, minőségi összefoglaló lett! És szinte minden szegmenst lefedett! Gratulálok és BÚÉK! :C :K
1. Amit én jegyeznék meg: ez a közösség hihetetlen, szinte bármelyik topikba téved az ember, mindig van segítség, és ez nem kis szó a mai rohanó világban! :K
2. A GPU-CPU fejlődés nem volt túl "szórakoztató". Értem ez alatt, hogy vagy drágán lehet váltani, vagy szinte mindent (DDR4 memóriák az új lapokban...)
És szerintem sokan vagyunk, főleg hazánkban, akik igen lassan tudják követni az aktuális vonalat. Ez azt jelenti, hogy nagyon nagy számban vagyunk, így én is, akik az 1155 -ös foglalatnál maradtak és maradnak még sokáig, leginkább kényszerből, közben megy a spórolás persze :K A leginkább használt VGA-k meg NV vonalon: GTX750Ti, GTX660, GTX950, GTX960. (másik oldalt annyira nem ismerem, így inkább erről nem nyilatkoznék) Utóbbi már azért penge, legalábbis kezdi a pengézést. :) A lényeg, hogy van egy réteg, amely kb. három-öt évre tervez, ami azt jelenti, hogy kihagy több lépcsőfokot is, ami persze nem baj, csak így kimarad nagyon sok szakmai információból. Persze olvasni mindig öröm, és ezt csak új megjegyeztem.
Csak hiányzik a TTT. Régebben szerintem többen többet tudtak a változásokról, és leginkább úgy, hogy aktív részesei voltak. Ez ma már nem így van, de ez természetesen nem a gyártók hibája, hanem a világgazdaság "áldott" tevékenységének, főleg itt, a "drága" Unióban, és drága hazánkban.
3. Ami viszont jó hír, hogy sok forgalmazó azért próbált ebben az évben is több jó akciót kínálni a vevőknek!
4. És nagyon jó volt a Play IT. :K
5. És végre megjelent a Fallout 4! :K

De a lényeg, hogy mindenkinek, szerkesztőnek, írónak, olvasónak, szekértőnek Boldog új évet kívánok!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#75) nyunyu válasza Hunork (#74) üzenetére


nyunyu
félisten

A lényeg, hogy van egy réteg, amely kb. három-öt évre tervez, ami azt jelenti, hogy kihagy több lépcsőfokot is, ami persze nem baj, csak így kimarad nagyon sok szakmai információból.

98-00 kornyeken mar ciki volt egy 2 eves processzor, mivel addigra mar 2-3x gyorsabbakat lehetett kapni. (98 nyaran vettem a P2-300-at, 01 elejen mar a Celeron 1100 volt soron)
VGA teljesitmeny meg evente duplazodott. (Mittudomen 98 nyaran vettem a Matrox G200-at, 99 nyaran mar TNT2 volt boltokban a slager, 00 elejen jott a Gef1)

Mostanra viszont annyira lelassult a CPU/GPU front fejlodese, hogy boven eleg 3-5 evente cserelni.
Felesleges sok tizezret elverni egy n+1-edik rokaborkent kiadott kartyara, ami ~10%-kal gyorsabb, mint az egy evvel regebbi n. kartya.

Mar egy ideje halogatom, de lassan ideje lenne lecserelni a 6+ eves Phenom II X4-et meg az 5+ eves GTX460-at valami combosabbra. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#76) Hunork válasza nyunyu (#75) üzenetére


Hunork
veterán

Teljesen igazad van! :K Ami talán nem jött le, hogy a régi szép időkben évente cseréltünk ezt-azt, alaplapok, procik...stb repkedtek a haveri körben, és élveztük. Bár én nem panaszkodom, épp most vásároltam be pár dolgot, de hiányzik az a lelkes időszak, mikor szinte muszáj volt mindent kipróbálni. :) Inkább ez lett volna a fontos korábbi mondandómban. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#78) Taranti


Taranti
senior tag

B.U.É.K. Prohardver! Az összefoglaló méltó zárása volt a 2015-ös évnek, köszönjük.

Oliverda kiválását sajnálom, de én is váltottam már munkahelyet, szóval mindenestől ismerős a helyzet.

Mást nem is kívánnék 2016-ra: folytassa Prohardver! :-D

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#79) .mf


.mf
veterán

... és még van oldal... és még van oldal... hú de hosszú lett :))

Sajnálom, hogy Oli és Laca távoztak, köszönet és tisztelet az eddigi munkátokért, sok sikert a továbbiakhoz, és azoknak is, akik a rovatokat átvették / átveszik :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#80) Put2


Put2
tag

Azt tudja valaki, h miért távozott MLaca?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.