Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) *Ropi* válasza .DLL (#1350) üzenetére


*Ropi*
félisten

:))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1352) Andrew31


Andrew31
senior tag

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#1353) *Ropi* válasza Andrew31 (#1352) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ugye nem saját fotó? ;) :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1354) Andrew31 válasza *Ropi* (#1353) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nem, ilyen lazák itthon nem is tudnak lenni az emberek, csak jóléti állam lehet. :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#1355) *Ropi* válasza Andrew31 (#1354) üzenetére


*Ropi*
félisten

:))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1356) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Igaz történet (bár ne lenne az) :O

Az egész történet úgy kezdődött, hogy az egyik kollégám hívjuk csak Totyának a minap felhívott.

Totya: te JB figyu már. Ahogy így nézegetem a képeidet nagyon ász vagy fotózás területén. Szoktál esküvőt is fotózni?

JB magában: na király itt egy új kuncsaft aki megfog nősülni és azt akarja, hogy én fotózzam őket, és indul a nyalási fázis, hogy olcsón vállaljam el.

Totya: Na mert csak arra gondoltam, hogy márciustól esküvői fotós leszek.

JB szegény szóhoz se jut, folyik a nyála és az idegtől tikkelni kezd.

JB: amikor már tud kérdezni megkérdezi, hogy és ez most hogyan is jött?

Totya: van egy haverom aki vőféjkedik és ő mondta, hogy jó képeket lőtt egy esküvőn azaz rohadt jó esküvői fotós lesz belőle, meg igazából már az is!

JB: továbbra is csak hebeg s habog meg ööö zik. (pedig nem jellemző rá mert gyorsan forog az agya, de most ez a beszélgetés leblokkolta az agyműködését)

Totya: na és akkor azt akarom kérdezni, hogy jó lenne ha mondanál egy típust amivel jó képeket lehet lőni. Meg hogy mennyibe is kerülne ez neki.

JB: nézd Totya ez nem csak a technikáról szól… (persze leszarja) mondom tovább, hogy durván fél misiből egy értelmes szettet össze lehet szedni (persze semmi redundancia csak egy szóló gép) (Totyát úgy mosták fel a vonal túloldalán)

Totya: mert én úgy gondoltam hogy 100-150 ből meglesz.

JB: ja.. . egy vaku meg vagy két memória kártya. kb. 20 perc beszélgetés után már a Nikon D3200 + 18-105 + YN kombónál tartunk.

JB: egyébként gondoljál bele nagyon nem jó ötlet ez, de ha komolyan akarod akkor segítek annyiban, hogy az első 2-3 eskire amit te szerzel magadnak eljöhetsz mellém másodfotósnak, és tanulhatsz, ellesheted a mikéntjét a dolgoknak. A gázsidat pedig 1:1 be átadod nekem, és még így is jó arc vagyok, hogy nem kérek még ezen felül plusz pénzt.

Totya természetesen magán kívüli állapotba került. Szerinte ez teljesen felesleges ez a gyakorlás meg rutinszerzés. Mivel Ő már volt egy csomó esküvőn és tudja mit kell fotózni.

JB: Ja mondom jól van feladom azt csinálsz amit akarsz.

Végezetül megkérdeztem, hogy a képeket, hogy adja majd át stb.

Totya: az esküvő után memóriakártyán.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1357) copass válasza *Ropi* (#1342) üzenetére


copass
veterán

mer vicces azé. meg ff.
azt vettem észre hogy ezek mennek: látványos a környezet, épület, drága, különleges, vicces, ff akkor első lesz!:D jah és könnyek b+. érzelemcunami.

de ez első? csak én látom a kép másik felében a fotóst?
az tuti hogy majd ezeket fogja mindenki másolni!:D persze a jobbakat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1358) cOxeR válasza JohnyBlue (#1356) üzenetére


cOxeR
Ármester

Remek... bár aki ezt nem veszi észre és őt bízza meg, az is megéri a pénzét...

(#1359) duni84 válasza JohnyBlue (#1356) üzenetére


duni84
aktív tag

"az esküvő után memóriakártyán." ----> megnyugodtam (!?!?!?), hogy ezek szerint ez nem egyedi elképzelés, hanem más is úgy gondolja, hogy ez így jó is lesz. remélem segítettél neki, hogy merre pozícionálja magát az áraival. az ilyet nem szeretném meglátni az 500e alatti sávban :K mondjuk nem ártana, ha a dekort is tudná csinálni és dídzsézni kattogtatás közben, mert ezek nélkül nehéz a felszínen maradni manapság.

#metszéspontok

(#1360) .DLL válasza JohnyBlue (#1356) üzenetére


.DLL
veterán

Már is kollégának tekinted? :DDD

beteszek még egy ilyet is: :O

no comment.

(P.H.)

(#1361) *Ropi* válasza JohnyBlue (#1356) üzenetére


*Ropi*
félisten

Remek példa "Veér István" archetípusára, aki Superman-nek esküvőfotósnak képzeli magát. :N Minél magasabbra szárnyal, annál nagyobbat koppan a végén (mint Ikarosz): remélem, nem sok pár fog áldozatául esni...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1362) copass válasza JohnyBlue (#1356) üzenetére


copass
veterán

csinálja. kit érdekel. majd megy a levesbe.
amikor majd gyön a kritika hogy háát nem ilyen képeket szerettünk volna és nem fizetik ki!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1363) ateszm válasza JohnyBlue (#1356) üzenetére


ateszm
senior tag

akkor várjuk szeretettel ide,elméletileg nekünk készült annó ez a fórum bejegyzés...:)

(#1364) .DLL válasza ateszm (#1363) üzenetére


.DLL
veterán

De azé' nem íííígy... :U

(#1362) copass: Á, szerintem olyanok fogják választani akiknek jó is lesz az úgy. Megrendelői oldalról is van rengeteg, aki nem látja mi a különbség egy és egy elmegy kép között.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1365) copass válasza .DLL (#1364) üzenetére


copass
veterán

én azt veszem észre, főként olyan fotósoktól beszámolójából akik ebből élnek, hogy az ügyfelek iszonyat okosak lettek (gúgli szinten). amikor hentes anyós megjegyzi hogy a gyerek fejtető le van vágva és az szar, akkor nincs mit hozzátenni. ezért kell drágán dolgozni, hogy oda se kerüljön hozzá!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1366) *Ropi* válasza copass (#1365) üzenetére


*Ropi*
félisten

Talán mégsem illik ide, amit most gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1367) JohnyBlue válasza .DLL (#1360) üzenetére


JohnyBlue
őstag

már 5 éve is kollégának tekintettem amikor idejött a klinikára dolgozni.

ateszm: 210% hogy nem fog idejönni :U

Egyébként Totya is úgy gondolja, hogy azt a fizetési sávot próbálja megfogni amire mi elsírjuk magunkat és menekülünk.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1368) ateszm válasza JohnyBlue (#1367) üzenetére


ateszm
senior tag

Miért gondolod? Én is itt vagyok,annyi különbséggel,hogy én sosem hájpoltam magam. A megkereséseket minden esetben pozitív visszajelzés előzte meg (tetszettek a képeim). Profi szemmel is bőven vannak benne hibák,még az én szememmel is. Viszont ezeket belátom,és teszek is érte hogy legközelebb miben legyek jobb. :K

(#1369) *Ropi* válasza JohnyBlue (#1367) üzenetére


*Ropi*
félisten

...Gondolja egészen addig, amíg egy pár be nem rág a minőség (hiánya és az el nem készült képek) miatt és beperelik.

Ezt most inkább az ide betévedő pároknak írom:

Egy vicc, ami egyesek részéről *profi* fotózás címszó alatt megy...Ugye van az a mondás, hogy "nem elég profinak lenni, annak is kell látszani" (egyre több weboldalon látni, hogy ő azért profi, mert full frame felszereléssel dolgozik - na nem mintha attól egyenes arányosságban a tudása is profibb lenne): ezt a hazai esküvőiparra sajnos úgy lehet adoptálni, hogy "nem kell profinak lenni csak annak kell látszani". A földből gombamód kinövő, stock fotókkal* ízlésesen feltöltött, indulásra készen megvehető weblapok korában bárki bármit mondhat, a tapasztalatlan párok könnyen tévútra vihetők. Nemrég, ahogy a weboldalamhoz új galériamotort keresgéltem az interneten (a régit én írtam még vagy 8 éve az előző oldalamhoz, de nincs időm foglalkozni a fejlesztésével, így egyszerűbb vennem egyet) szembetalálkoztam egy riasztó felismeréssel: a net névtelenségében gyaníthatóan sokezren használnak template-eket saját weboldalként (a template-ek gyakorlatilag tökéletesen, kulcsrakészre összerakott weboldal minták, amiket a webdesign megvásárlásakor kap az ügyfél, csak ki kellene cserélnie benne a képeket illetve a szövegeket a sajátjaira). Nos ezt számtalan esetben nem tették meg, ezáltal webdesignerek által profin összeállított látványtervű weboldal áll a mit sem sejtő látogatóik előtt, akik álmukban sem gondolnák, hogy az adott honlapon semmi sem a gazdája keze munkája. Példaként itt az eredeti az eredeti minta oldal (egyébként az alatta lévő kék, "view live demo" feliratú gombbal próbálható ki), és a Google képkereső segítségével megtalált "alteregói" a teljesség igénye nélkül (direkt nem hazai oldalt linkeltem): egyik, másik, harmadik, negyedik, ötödik, stb...Arra sem vették a fáradtságot, hogy akár csak a szövegeket sajátra cseréljék, csak az utolsó változtatta meg legalább a háttérképet. :W Innentől nem kell látnoknak lenni az eredmény megjósolásához, ha valaki arra nem képes, hogy a saját fotóit tegye ki a saját weboldalára (valószínűleg mert nincsenek is neki). :N Eszerint a pároknak már alapjáraton egészséges bizalmatlansággal kell kezelniük a szolgáltatókat ahhoz, hogy kiderüljön: valóban megbízható-e a kiszemeltjük. Egy valamit nem lehet pótolni: az éveket, vagyis a szakmai tapasztalatot. Tehát az első kérdés amit feltennék a versenyzőnek, hogy hány éve csinálja? Amikor pedig mond egy számot, hogy mondjuk 10 éve, akkor a legkorábbi esküvőiből kérnék el egy teljes anyagot megnézésre. Szinte mindegy, hogy milyen (jó esetben azóta sokat fejlődött pozitív irányban): a lényeg, hogy meglegyen - ezzel bizonyítva, hogy valóban nem 3 esküvőn van csak túl. Abban az esetben viszont, ha azt mondja, hogy mondjuk a második szezonja, akkor a pár gondolja át nagyon, hogy szeretik-e annyira a vérükben száguldó adrenalint, hogy életük egyik (ha nem) legfontosabb napját még jobban végigizgulják miatta. ;) Bárki, aki felelősséggel fotóz esküvőket elmondhatja, hogy kezdőként minimum 2 szezonnyi (ami csak ~50-60 db esküvő, de aki autodidakta módon tanul annak még több) "éles bevetési" gyakorlat kell másodfotósként egy profi mellett ahhoz, hogy biztonsággal vállalhasson munkát egyedül a későbbiekben. Lefordítva: aki 1-2 éve csinálja, annak abban az időszakban gyakorlatilag a párok az első tesztalanyai - de élesben!

* A stock fotók szabad fordításban "konzerv / töltelék" fotók, amiket adott témára készítenek a stockfotósok. Vannak stock oldalak, ahol a weboldalak arculatait tervező webdesignerek kulcsszó alapján tudnak köztük keresgélni, mint például "szép lány zongorázik", így nem kell fotóst bérelniük egy-egy képért, hanem bérlik vagy megveszik a stock oldalról a fotó(ka)t. A stock fotózásnak ez a lényege: nem egy embernek adják el a képet - persze kivásárlásra is van lehetőség -, hanem sokaknak, így mindenki relatíve olcsóbban juthat hozzá.

(#1368) ateszm: Nem Rólad és a hozzád hasonlókról beszélt akikben megvan az igény a fejlődésre, hanem azokról, akik nagy ívben belesz*rnak, mert nem azért csinálják mert szeretik és élvezik, hanem mert csak a könnyű pénzkeresetet látják benne. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1370) JohnyBlue válasza ateszm (#1368) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Dobtam egy PÜ-t :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1371) ateszm válasza JohnyBlue (#1370) üzenetére


ateszm
senior tag

re :)

(#1372) m3ss válasza *Ropi* (#1369) üzenetére


m3ss
veterán

mi van? :DDD az egesz hozzaszolasod egy marketing maszlag :P
az zavar, ha vki nem fejleszt maganak sajat honlap designt, hanem vmi templatet hasznal? ezek a honlapok amiket linkeltel, nem epp ugy tunnek mintha vki lopott kepekkel probalna hirdetni magat, inkabb keszen sincsenek...kb semmi nincs kitoltve, felbe vannak hagyva.

50-60 db eskuvo masodfotoskent? hagyjuk mar, annyi ido alatt a macskam is belejonne :DDD
ahhoz h vki kovetni tudja az esemenyeket, biztonsagosan megorokitse az esemenyeket, meggyozodesem h meg egy elmeroggyantnak sincs ennyi eskire szuksege. az meg h az illeto mennyire jo kepeket tud kesziteni nem elsosorban azon fog mulni, hogy 25 vagy 150 db eskuvon van tul. sztem.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1373) *Ropi* válasza m3ss (#1372) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valóban marketing, a kóklerek ellen: akinek nem inge... :N

Az egy dolog, hogy idén kezdted az esküvőzést, de legalább tudsz fotózni (ezért is mondtam neked anno, hogy tuti befutó a képi világod). ;)

A témát egyébként nem én találtam ki: duni84 is elmondhatja, hogy szakmai topicokban elég sokszor esik szó mostanában erről a jelenségről FB-on, sőt, még Barna Laci tudjukmijében is szerepel. ;)

Ha nincs kész egy honlap, azt nem töltöm fel publikusban és főleg nem hagyom ott: az a nem mindegy, hogy mennyi ideje áll "őrizetlenül". ;)

Nem a hozzád hasonlókról beszélek, hanem azokról, akik 0 gyakorlattal vesznek egy konzerv weboldalt és azzal hirdetik magukat. Persze, hogy a képek jósága nem az esküvők számán múlik: azon az múlik, hogy megvan-e a kép vagy sincs (különböző vallások szertartásrendjei stb.). A minőség csak azután következik. ;)

Ha 0-ról akarsz valakit megtanítani esküvőzni (0 alatt azt értem, hogy még fotózni sem tud: ahogy nagyon sokan belevágnak, mint pl. a JB által linkelt Totya is), akkor kell az az esküvőszám. ;) Egyébként jogos: ez csak az iparosmunkához elég, mert a szükséges látásmódja vagy megvan vagy nincs.

De a lényeg, ami miatt fontos a rutin: amikor valami nem tervszerűen megy, akkor az illető hogyan tudja kezelni ill. megoldani azt. Esküvői szolgáltatóként megoldanunk kell a problémákat, nem pedig (még nagyobbat) csinálni. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1374) m3ss válasza *Ropi* (#1373) üzenetére


m3ss
veterán

tudom h nem rolam beszelsz, de nem ertem miert zavar ha vkinek felkesz weboldala van kint. de hat kulonbozunk, engem meg az ilyen szovegek zavarnak :DDD
ezzel a 10 evvel ezelotti anyaggal sem ertek egyet. ha en lennek vasarolo, en pl tuti tennek ra h sajat design-e a honlap, meg h mit fotozott 10 eve az illeto. inkabb elkernek jo par eskuvorol olyan anyagot, amiben 100+ kep van, nem 10 db, mint ahogy paran csinaljak.

"Ha 0-ról akarsz valakit megtanítani esküvőzni (0 alatt azt értem, hogy még fotózni sem tud: ahogy nagyon sokan belevágnak, mint pl. a JB által linkelt Totya is), akkor kell az az esküvőszám."
0-rol lehet, de ha vki ilyen szinten van, masodfotosnak se kellene mennie. akkor is tulzas sztem, ismersz olyat aki 50-60 eskuvon volt masodfotos? :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1375) *Ropi* válasza m3ss (#1374) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...nem ertem miert zavar ha vkinek felkesz weboldala van kint."

Mert stock fotók vannak rajta, amiről a látogató azt hiszi, hogy ő fotózta. ;) A linkek ott vannak: ha majd pár hónap múlva még mindig félkészen állnak ott, akkor majd elhiszed, hogy tudatos? ;) Ja, engem meg a "lorem ipsum" halandzsanyelv zavar. :D

"...inkabb elkernek jo par eskuvorol olyan anyagot, amiben 100+ kep van, nem 10 db, mint ahogy paran csinaljak."

A sok kép jó ötlet, mert mutatja, hogy mennyire egyenletes színvonalat tud tartani a fotós, viszont ez sem teljesen 100%, mert az esküvő időarányait figyelembe véve az igazán fontos pillanatokról nem tudsz annyit beletenni: inkább a buliképek teszik ki a legnagyobb részét, buliképeket viszont rosszat nem nagyon lehet csinálni, így nagyban javítják a statisztikát. :)) Vagy ha beleteszed a köszöntéseket is, de azok általában töltelékképek...Kérdés mi a fontos a párnak. :) Eszembe jutott az az albumom, amiben 2 oldalpáron megvan a 100 kép (az egyiken 42, a másikon 60) és 40 oldalas a könyv... :D

Hány könyvet csináltattál az MMPlusz-nál? :))

"...ismersz olyat aki 50-60 eskuvon volt masodfotos?"

Pl.: Egyed Meli...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1376) cOxeR válasza *Ropi* (#1375) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mert a eskifotós atyagatya paliravette... mint sok más fotóst...

[ Szerkesztve ]

(#1377) *Ropi* válasza cOxeR (#1376) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyszerű: m3ss felvesz maga mellé egy padavant és meglátjuk hány eski után meri egyedül elengedni dolgozni (a saját nevében, mert akkor jobban meggondolja). :)) :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1378) .DLL válasza m3ss (#1374) üzenetére


.DLL
veterán

Én értem, mert ha valakinek nem saját anyagból van összeválogatva az oldala, jó a beszélőkéje, megvezetheti a párokat. A 10 éves képek is arra bizonyítékok, hogy nem most találta ki az illető, hogy vesz egy DSLR-t és "lagzizik". Persze a félkész weboldal nem ide tartozik azt még a vak is látja, hogy nem okés. Valóban kicsit túlzás volt az a szöveg, de egyszóval a csalókra hívta fel a figyelmet.

Ja hopsz, délután óra jött még pár HSZ, én meg így hagytam az oldalt... :Đ

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1379) *Ropi* válasza .DLL (#1378) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan erről beszélek. A túlzás meg azért kellett, hogy beszéljenek róla, mert másként nem veszik észre. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1380) duni84 válasza *Ropi* (#1373) üzenetére


duni84
aktív tag

nem értem mi a gond azzal, ha valaki stock oldalról vásárolt képekkel rakosgatja tele a honlapját. vagy ha elmegy nyár elején 3-4 workshopra és az ott instruált párokat lekattintja, majd referenciának használja fel, mintha éles helyzetben lőtte volna (itt nincs link, mert anélkül is megy már eléggé a sárdobálás :DDD ).

#metszéspontok

(#1381) *Ropi* válasza duni84 (#1380) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondjuk, hogy az a látványvilág esetleg köszönőviszonyban sincsen azzal, amit ő tud élesben produkálni? ;)

Autót veszel: az online autószalon honlapján lefoglalsz egy egyedi kivitelezésű AMG tuning Mercit. Amikor pedig mész átvenni a kocsit, kigurítanak eléd egy széria Trabi 601-et a tankjában 5L benzinnel, amivel éppen csak eljutsz az első kútig...(Kicsit lesarkítva). ;)

Egyébként nincsen semmiféle célzott sárdobálás: m3ss-sel megbeszéltük a dolgokat (most éppen PÜ-ben, de egyébként személyesen is ismerjük egymást). Az olyan outsiderekkel van tele a hócipő, akik nem értenek hozzá: ezzel hozzáállással a párokat veszélyeztetik és lealacsonyítják a szakmát.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1382) copass válasza duni84 (#1380) üzenetére


copass
veterán

wörksöpp is elég gáz referenciában...jó vízjellel mindenhová, aztán nem lesz miből lopkodni egy idő után.
ez így megy, letojom hogy mit mondanak a régi motorosok, majd ha szembe jön vele a saját képe más nevén akkor megnézném hogy mit mondana a vízjelről!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1383) *Ropi* válasza copass (#1382) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy világ fog most összeomlani Benned: nekem is vannak ws-os képek az oldalamon (mert szeretem a hangulatukat). :B Viszont egy részüket én állítottam be, amit meg nem azokat is bármikor megcsinálom, tehát nincs a Mercit vesz de Trabit kap esete. ;) Akkor van gond, a csak ws-os képekre épül egy weboldal, mert az hamis látványvilágot mutat. Volt egy vicces sztori: pár éve nekem támadt egy menyasszony FB-on, mert az egyik képnek ami a weboldalamon van, kint van egy nagyon hasonló változata a Nászriporter oldalán is. A háttere az volt, hogy szerveztek a srácok egy örömfotózást a nádasdladányi kastélyba és meghívtak engem is meg Fekete Csabát is, aki szintén lőtt pár képet, amiből kikerült néhány a weboldalára. A lány pedig megtalálta és nekem támadt, hogy miért használom más fotósok képeit. Elmondtam neki, hogy igazából mindketten vendégek voltunk és megadtam neki a számát, hogy ha nem hiszi kérdezze meg őt is... :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1384) duni84 válasza *Ropi* (#1381) üzenetére


duni84
aktív tag

nem is rátok gondoltam :) hanem az "overall sárdobálásra", mert az folyamatos, csak változó, hogy kire mikor mennyi jut (néha kifejezetten "vicces", ha az ember rákeres a nevére/vállalkozása nevére/satöbbi). "inklúding áutszájderek" :)

[ Szerkesztve ]

#metszéspontok

(#1385) *Ropi* válasza duni84 (#1384) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én az ilyeneket fel sem veszem, csak momentán JB postjára kattantam be, hogy már megint egy "ifjú titán", aki alátesz a szakmának... :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1386) copass válasza *Ropi* (#1383) üzenetére


copass
veterán

jó igen, sarkítottam. de most hogy mondod, nekem is van kedvenc képem ami wsen készült, én állítottam be a modellt,fényt satubbi. de sose raknám ki!:D modell nemhogy örülne hogy szép képek készülnek róla. biztos anyuka hentes!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1387) *Ropi* válasza copass (#1386) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...sose raknám ki!:D modell nemhogy örülne hogy szép képek készülnek róla. biztos anyuka hentes!:D"

Ööö...Most ezt nem értem. :N Mármint anyuka lemészárolna a bárddal, ha meglátná a képeket, vagy mi? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1388) copass válasza *Ropi* (#1387) üzenetére


copass
veterán

nem mondtam még? aaa
egy fotós ismi mondta hogy hentes anyuka beszólt hogy le van vágva a fejtető a a gyerekfotón és az szar, mert olyat nem lehet!:D meg volt olyan is hogy apuka beszólt hogy nem fizeti ki mert zajosak a kép... iso 100-on, jól exponált stúdiós kép zajos b+!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1389) *Ropi* válasza copass (#1388) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most, hogy így mondod: ez a fejtetős rémlik, de a zajos nem. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1390) .DLL válasza copass (#1388) üzenetére


.DLL
veterán

Azé ne essenek át a ló túloldalára sem. Az a másik jellemző ebben az országban, hogy mindenki szakértő. :D Ha más nem, fociszakértő.

Szerk.: most olvastam el teljesen, bosánat, ez nem Ropinak szólt!!! :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1391) copass válasza .DLL (#1390) üzenetére


copass
veterán

gúglihuszárok!:D
az a szomorú hogy némely magát fotósnak/fotografinak nevező egyén is elmegy ebbe a tekiekizésbe: zajos,rosszavágás,direktilyen,stbstb. felé. ahelyett hogy fotózna.
én mindíg helyesbítek ha a fotósnak szólítanak: ne túlozzunk, van egy gépem!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1392) *Ropi* válasza .DLL (#1390) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1393) aleister válasza *Ropi* (#1373) üzenetére


aleister
veterán

Lassan kész lesz az én oldalam is. Igaz inkább "photography"-s, mint eskis.
Remélem nem kapsz majd agyvérzést! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1394) *Ropi* válasza aleister (#1393) üzenetére


*Ropi*
félisten

Várj, megrendelem az ipari mennyiségű nyugtatót! ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1395) aleister válasza *Ropi* (#1394) üzenetére


aleister
veterán

:DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1396) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Levél egy kedves, csicsergő menyaszörnynek... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1397) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Fehérnek és aranynak látod a ruhát, vagy kék-feketének? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1398) Real_Necro válasza *Ropi* (#1397) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sárga rózsaszínnek, de a céges monitor nem kalibrált... miért? :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1399) Gondwana válasza *Ropi* (#1397) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha a PH-engine kiszedi az ICC-t a JPG-fejlécből, akkor ..szhassuk, mivel nem valamelyik standard profilt kell újra ráhúzni. (Ez a kísérlet 1ébként szerintem főleg azoknak szól, akik ész nélkül eröltetik az AdobeRGB-t. Megvan annak is a helye, feladata, alkalmazása, ami nem pont a webretolt képek lennének)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1400) *Ropi* válasza Gondwana (#1399) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szimplán csak egy FB-os vicces poszt miatt linkeltem, mert egy magára valamit is adó eskifotós ugrik arra, hogy a fehér ruha tényleg fehér legyen, de másoknak viszont még ez is fehér. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.