Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) JohnyBlue válasza copass (#1650) üzenetére


JohnyBlue
őstag

aza a roppanás vagy 15-20 centi magasság vesztést eredményezett. Medvecsíkos bugyi, gatyó mindenkinél bejátszott. Amúgy a képen nem látszik annyira de a korlát is kigyütt a helyéről és igazából az volt a cikisebb :D

Meg mint említettem, Emő rucija hátul 5 centis sávon fekete vizes dzsuva lett. (10 perc bruhaha... ) szted mi lett volna ha dob egy hátast bele? bele se merek gondolni... (pont ő állt középen...)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1652) Melanor válasza JohnyBlue (#1651) üzenetére


Melanor
tag

Újabb érv a barna, de legalábbis a terepmintás menyasszonyi ruha mellett.
Én mindenesetre ha legközelebb fotózok műtermen kívül, akkor felcsapom a búvártokot a gépre. Lehet még szemüveget meg palackot is viszek...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#1653) .DLL válasza Melanor (#1652) üzenetére


.DLL
veterán

:D
Vízparty fotózáshoz nem árt.

(P.H.)

(#1654) tozso76


tozso76
aktív tag

Erre a leírásra nemrég találtam:

Szvsz etalon a szöveg. :DDD
Ui. képet nem merek belinkelni, mert félek hogy jogokat sértek. Pedig van egy pár, ami rendesen odab@sz..

(#1655) copass válasza tozso76 (#1654) üzenetére


copass
veterán

vannak idióták. szakács se írja oda hogy milyen késsel és kaszrojjal főz!:D
ismerek nem egy fotóst aki képes kiírni ilyen tekibaromságokat. komolyan kit érdekel. legyen szép a kép aztán annyi. felőlem egy ablaküveggel is fotózhat.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1656) duni84 válasza tozso76 (#1654) üzenetére


duni84
aktív tag

volt már olyan ajánlatkérés, amiben kikötötte az érdeklődő, hogy milyen felszereléssel kell rendelkezni. természetesen rendelkezésre állt a kívánt felszerelés, de végül lehet, hogy pont egy ilyennél kötött ki a kötözködő, mert ő legalább nyílt lapokkal játszik ;)

#metszéspontok

(#1657) tozso76 válasza copass (#1655) üzenetére


tozso76
aktív tag

Ahhh nem birom ki. Ha nem telorol leszek linkelek egy jo kepet a muvesztol. Szerintem tanulhatunk belole, itt az eski kezdo topikban. ;)

(#1658) copass válasza duni84 (#1656) üzenetére


copass
veterán

tőlem is kérdezték egyszer hogy milyen vázad van? háát mondom mittomén, mivan ráírva?!:D
mondjuk nem voltam már szomjas!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1659) JohnyBlue válasza copass (#1658) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én jövőre rárakok egy NIKON pántot, MILC színűre festem és Pentaxosan szögletesre reszelem a vázat oszt akkor mindenkit megzavarok wehehe

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1660) copass válasza JohnyBlue (#1659) üzenetére


copass
veterán

rakunk rá ilyen body kitet, mitn a kocsiknál!:D jönne ki a szemük mint a csigának!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1661) .DLL válasza JohnyBlue (#1659) üzenetére


.DLL
veterán

Nem elég MILC-re festeni, kicsit meg is kell taposni, hogy laposabb legyen. ;D

(P.H.)

(#1662) JohnyBlue válasza .DLL (#1661) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ááá az mind1 a sony a7 már majdnem akkora mint egy haddé :U

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1663) *Ropi* válasza tozso76 (#1657) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pár éve magabiztosan vezette ezt a listát egy bizonyos, a fényt 4 színre bontó, lézeres célzással rendelkező gép leírása. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1664) duni84 válasza copass (#1658) üzenetére


duni84
aktív tag

fekete szigszalaggal leragasztani a számát elöl, aztán titokzatosan azt mondani rá, hogy 5d mark iv prototípus :D tetszőleges samyang obit körömlakkal fehérre festeni és az meg lesz a 28-300 mark ii :D százmegapixel öccázezer isó. vagy akár a honlapra is ki lehet írni, hogy a sötétkamrában esküvő előtt áztatjuk a cmos szenzort, hogy még kontrasztosabb legyen a kép, esküvő után meg a fixálós lavorban alszik a cf kártya, mert akkor 18-ról 22 megapixelre nyúlik a kép. természetesen megtartva a 6*4-es arányt, mert a 3:2 olyan múlt századi. ez kétszer olyan jó minden irányba!

#metszéspontok

(#1665) copass válasza duni84 (#1664) üzenetére


copass
veterán

hellokitty vonalon vagyok!:D csak a lányom nem akarja ideadni!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1666) Real_Necro válasza JohnyBlue (#1659) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem elég lenne kitépni belőle a tükröt, hátsó kijelzőn nézve fókuszálni, meg köpködni minden DSLR-es felé... :P ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1667) tozso76 válasza tozso76 (#1657) üzenetére


tozso76
aktív tag

Az ígért képek :Y

Szerk.A képeket nézegetve, azt gondoltam hogy ezek a "poén" képek, de nem. A fotós, a weboldalán, referencia képei között tartja, eme remekműveket.

[ Szerkesztve ]

(#1668) Real_Necro válasza tozso76 (#1667) üzenetére


Real_Necro
veterán

Minden eskuvohoz kell "love". :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1669) *Ropi* válasza Real_Necro (#1668) üzenetére


*Ropi*
félisten

David Guetta meg Estelle megmondta, hogy "one love". ;) :))

Szerk.: Tudom, Spanyoll Bob Marley is... :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1670) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!
Csak kíváncsiságból... :) ti hogy dolgozzátok fel a rengeteg képet? Eski, esemény, stb?
Kizárólag LR, vagy használja valaki a PS Camera Raw progiját? Én azt kezdtem el anno, és nem az LR-t most bánom is, és valahogy nem is jön be az LR. Na mindegy. Szóval használtok presets-eket, vagy ha nagy az időhiány, akkor mi a pálya? Itt van nekem egy keresztelő, iszonyat "szar" lett az egész, de a költözködés miatt nincs időm külön - külön játszani a képekkel. Természetesen nem fizetős meló, szívesség, szóval nem kell összetörni magam. :) De azért ha tanulási fázis is, szeretnék a lehető legjobbat kihozni belőle, még így is hogy nincs időm. Eddigi képeimnél amiken ugye nem sűrűn voltak emberek, tudtam jól miből mennyit lehet tolni, de itt most bajban vagyok. :) Nem akarom hogy műanyagok legyenek az emberek, vagy porcelán hatásúak, de ne legyenek lágyak sem. Nem tudom mennyire lehet zajt szűrni, clarity, stb.. Korábban több könyvet is olvastam, de sajnos szita az agyam, elfelejtettem, csak rémlenek dolgok. elsőre azért is gondoltam presets-ekre mert változatosak a képek. Kint, bent, baromi sok fény, semmi fény, stb... Na meg akik felkértek, orrba szája mehetne nekik az effektezés. :D Na de nem akarok giccsparádét sem. Na nem szaporítom itt tovább a szót, szóval ti hogy toljátok? Ja! Most valaki írta, hogy retus kell. Minden egyes képnél retusálni szoktátok az alanyokat? Mert akkor most fonom be a hajam... ;]

(#1671) ateszm válasza belovary (#1670) üzenetére


ateszm
senior tag

ingyér munkára retus? nyilván....

húzzad bele LR_ba,CTRL+A majd auto gomb,obi korrekció,esetleg CA,ha zajosak,akkor kicsi zajszűrés,majd vágás szelektálás.Ne legyen homály életlen.Inkább kevesebb e jó,mint sok de szar képek...:)

(#1672) belovary válasza ateszm (#1671) üzenetére


belovary
senior tag

Oké, hogy ingyenes, de valahol el kell kezdeni... nekem ez most "betanulási" időszak azért érdeklődöm, hogy mit, hogy merre a kidolgozásban...

(#1673) *Ropi* válasza belovary (#1670) üzenetére


*Ropi*
félisten

Először is döntsd el, hogy presethuszár akarsz-e lenni, vagy igényesen csinálod! ;) Ha az utóbbit választod, akkor légy egyedi: kísérletezd ki a saját stílusodat, ami neked tetszik, ne más (a preset készítője) mondja meg, hogy milyen legyen! És igen: ha kellemes végeredményt akarsz, akkor egyenként utómunkázol minden képet. Néhány werk (ha nem lenne egyértelmű: az első 2 és az utolsó 4 képen ugyanazok a lányok vannak :D):

Vagy a felsőből lett az alsó:

Vagy ha rákeresel a Ling Ling Lounge-ra, akkor nem fogod őt a képeken találni. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1674) belovary válasza *Ropi* (#1673) üzenetére


belovary
senior tag

Ez de kemény... :D Nem akarok én presets huszi lenni, de mondjuk te retusálsz minden esküvői képet? Vagy van egy sztenderd hogy szem, ajak, csókolom? Mert nekem 1 kép is elég sok időbe kerül, de ha még retus, meg miegymás, hát akkor egy évszázad lesz amire végzek. ;] Ráadásul nem is értek a retushoz egy cseppet sem. :B Most azt gondolom hogy a clarity ilyen képeknél éppenhogycsak picikét, különben a bőr tónusa oda. Élesség, zaj, ezekkel hogy bántok? Valaki Camera Rawban ténykedik? Vagy csak én vagyok ilyen mazochista? :DDD

(#1675) cOxeR válasza belovary (#1674) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az igényes munkához tudás, idő kell. Igénytelen, gyors munkával tele van a piac.

(#1676) Real_Necro válasza cOxeR (#1675) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azt hittem azt írod, hogy az igénytelen munkához meg Ctrl + A meg auto gomb... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1677) cOxeR válasza Real_Necro (#1676) üzenetére


cOxeR
Ármester

Talán tud mindenki párhuzamot vonni. :P :DDD

(#1678) Melanor


Melanor
tag

Aki ebből él szerintem foglalkozik is vele, nem csak a fotózás, de az utómunka erejéig. A szakma eléggé felhígult, mióta viszonylag olcsón lehet fényképezőhöz jutni. A piac is olyan, amilyen, sokan pont a fotóson spórolnak, hisz tele van az intenet "vérpistikkel", sőt valószínű az ismerettségi körben is talál "fotóst" mindenki. Viszont ezek közül elég ritka az, aki hajlandó több 10 órát tölteni az utómunkával. Igen, egyesével. Még kevesebb, aki megveszi a monitort, ami kell ehez a munkához és sokaknak a kalibrálás is ismeretlen fogalom. Viszont ha a képek nyomtatásra kerülnek, ami egy esküvőnél elég gyakori, elég hasznos ha a nyomdából (levilágítóból) ugyanazt kapod, amit te láttál.
Lehet persze gyorsított eljárást alkalmazni, de ha valaki komolyan gondolja, az megtanulja. Márpedig tanulni csak gyakorlással lehet és ez az utómunkára hatványozottan igaz.
Uff, én beszéltem...

és igen, tényleg egyesével átmenni minden képen. Az Lr és a Ps együttes használata azért elég sok időt tud spórolni.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#1679) ateszm válasza cOxeR (#1677) üzenetére


ateszm
senior tag

Gyors ès egyszerű módot írtam,hol olvastad hogy ez igènyes is? :( Nem tudom mi szüksèg van erre a "pro" dumára... Figyelmedbe ajánlom a topic címèt! :K

(#1680) Melanor


Melanor
tag

Valamint megosztanám gondoltaomat az ingyen munkáért igénytelenebb szolgáltatás problémájáról is.
Ha elvállalsz valamit, akár ingyen, tanulási, gyakorlatszerzési okokból, akkor is meg kell tenned minden tőled telhetőt. Ennek pedig egyszerű okai vannak. Egyrészt ha félvállról veszed, vagy nem utómunkázol megfelelően abból nem sok tapoasztalatod fog származni, másrészt, meg 10 év múlva, mikor ebből élsz és tele lesz a naptárad munkával, akkor fog megjelenni a mostani képed, mint negatív reklám.
Sokkal jobb megoldás, az ilyen helyzetek kezelésére, hogy kevesebbet adsz, de az is legyen a tőled telhető legjobb. Tudom, hogy mennyi idő kidolgozni egy esküvőt, fotókönyvet szerkeszteni, de ha nincs időd kidolgozni 2000 képet, akkor tedd azt 50-100-al. Lehet nem fognak annyira örülni, de hosszútávon jobb mintha kiírod egyből kártyáról. Vagy csinálj indexet kis méretű képekkel a válogatott képekből és majd eldöntik mire van szükségük.

Szerintem...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#1681) Real_Necro válasza ateszm (#1679) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kezdőknek, nem önkényes csattogtatóknak. Egy kezdőben is lehet annyi, hogy hozza a tőle telhető legjobbat, hogy megbecsüljék a munkáját és másnak is ajánlják. Éppen azon sóherek miatt felhígult szerintem a fotós szakma, akik csak a preseteket ismerik, vagy akarják ismerni. Ők persze, hogy elvállalják 50ezerért, mert 2 kattintással meg van, csak a minőség lesz borzalmas.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1682) belovary


belovary
senior tag

Pont ezért érdeklődök nálatok! ;) Mivel nem igazán tudom hogy megy, ezért vagyok kíváncsi hogy ti mit merre. Eszem ágában sincs összecsapni, meg kóklerkedni. Egyszerűen csak ilyen jellegű képeket nem dolgoztam még ki, illetve szűk családi körnek igen, de az meg ugye nem mérvadó. Válogatás már megvan, csak bajban vagyok, mert nem igazán érzem hogy mitől is lenne frankó. Ne húzzam túl, stb... Lassan megy így mint a fene. Retusnak meg nem is merek nekilátni, mármint arcokon, mert sosem csináltam. Amúgy nekem is úgy ajánlották, presets azt go... :D Na nekilátok, közben olvasok is valami tudást is hozzá. Bár a legjobb lene valami mestertől tanulni, mert ez az autodidakta mód nem biztos hogy mindig jó...

(#1683) ateszm válasza Real_Necro (#1681) üzenetére


ateszm
senior tag

Biztos ismersz szemèlyesen,vagy a munkáimat,hogy ilyeneket írsz... Tetszik amikor egy nicknèv mögül megy a karate...:(

(#1684) Melanor válasza belovary (#1682) üzenetére


Melanor
tag

Javasolnám, ha nincs tapasztaltabb, aki megmutatja, akkor böngészd a netet.
Pl.....
Azt pedig, hogy melyiket és hogy, azt csak úgy tudod, hogy megnézed olyan fotósok oldalait, ami pl neked is tetszik. Így látod kb mit adnak ki, de fontos, hogy te is beletedd magad. De majd kialakul a saját, egyedi stílusod is idővel.

[ Szerkesztve ]

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#1685) Real_Necro válasza ateszm (#1683) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem szájkarate és nem ismerlek, nem is kell magadra venned, ez egy szakmai fórum. A kezdő fotós topicban is vannak alapok, melyek elvártak egy kép készítésénél majd megosztásánál. Egy esküvő fotósnál miért elégednénk meg azzal, hogy fogsz egy sorozatot, ráhúzol automatán egy presetet és kész? Szerintem igénytelenséget tükröz és ebben valószínűleg nem egyedül vagyok ezen a véleményen.

Egyébként te is nicknév mögött vagy, de talán nem kell bemutatnom egy fórum lényegét és működését. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1686) ateszm válasza Real_Necro (#1685) üzenetére


ateszm
senior tag

Olvass vissza,nem presetet mondtam,a tucatképek gyors feldolgozása volt a fő kérdés,arra írtam azt amit.
Nyilván a beállított képek,egyházi-polgári szertartás nagyobb igényességet kíván,úgy mint az egész esküvőzés. Sosem felejtem el azt,amikor az első esküvőmre mentem el másodfotósnak,2300 képet 3 hétig "huzigattam" camerarawban...rendesen utáltam a párt mire végeztem a képekkel...(jó szar lett)

a nick névre meg csak annyit,hogy a Te nevedre nem dob ki semmit a google csak "katyvaszt",én meg az első találat vagyok...(tudom senkit nem érdekel) :))

(#1687) cOxeR válasza ateszm (#1679) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem vagy kellően befogadó az a baj... és a topik címe tényleg nem azoknak való, akik nem tudnak fotózni sem, az utómunkához meg nem konyítanak... azoknak való, akik tudnak fotózni és szeretnének esküvőket is elvállalni.

(#1688) cOxeR válasza ateszm (#1683) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én megnéztem a munkádat. :)

(#1689) aleister válasza ateszm (#1671) üzenetére


aleister
veterán

Én először mindig válogatok. Felesleges a drága prociidőt pazarolni a selejtre. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1690) ateszm válasza cOxeR (#1688) üzenetére


ateszm
senior tag

sok értelmeset gondolom nem láttál...:))

de azért az eski albumban látható némi fejlődés (szándékosan nem töröltem a régi képeimet)

(#1691) belovary


belovary
senior tag

Szóval akkor senki sem használja a Camera Raw-ot? Sajnos Bp.-től messze lakom, és itt az esküvőfotósok nemhogy segítenének, még keresztbe is tesznek. Pedig én igen nyitott vagyok, és dolgoznék akár ingyen is nem is keveset. Na de ez van. A tanfolyam meg tudjátok milyen. Van egy tonna elméleti anyagom, de ugye a kidolgozásról igen felszínes említést tesznek. Ki tudom dolgozni a képeimet, szóval nem írom azt sem hogy tudok fotózni, bla..bla... de azért nem írom azt sem hogy teljesen vakon vagyok. ;] A lényeg, hogy amiket eddig kidolgoztam, és itt is publikáltam, ahogy írtátok mindig volt valami. Természetesen ki tudom dolgozni simán, csak gondoltam kérdezlek titeket, mert nem akarok túlhúzni semmit, háthas van valami alap amiből kiindulni lehet, és van alapszabály amit nem kéne átlépni. Mint mondjuk a clarity, ha jól tudom ilyen jellegű képeknél ahol arc is fellelhető nem nagyon kell cibálni. :) Amúgy nagyon beszívtam ezzel a keresztelővel, mert egy kápolnában volt, ahol talán ha 5 ember fér el kényelmesen, aztán voltak benne 20-an. Persze kúp alakú, így körben voltak a székek, nulla mozgástér. Az 50-es szépen rajzol, csak nagyon szűk. Szóval szenvedtem, mert bent barlang, szauna, kint szikrázó napsütés... Kattintgattam rendesen, de azért brutálisan hosszú út amire tényleg közelítek majd ahhoz, hogy jobban odafigyeljek a beállításokra, és ne rontsak ennyit. :)

(#1692) Melanor válasza belovary (#1691) üzenetére


Melanor
tag

Én nem használom. Adobe Lightroomba importálom a képeimet raw-ban. Ott remekül ki is tudom rostálni őket, és vágni, fényerő, kontraszt, objektívek korrekcióit rendbe tudom tenni gyorsan. Ha olyan a kép, akkor jobb klikk és a szerkesztés photoshopban parancs, majd az, ahogy a Ps-ben megszerkesztettem meg is jelenik a Lr-ben. A lightroomnak nagyon sok előnye van, javaslom, hogy nézz utána, van egy magyar lightroom gyorstalpaló is. Itt retusálni mindjuk nem fogsz tudni, de a fényképészethez közelebb álló beállításokat tudod módosítani. Főleg ha raw-ba fotózol.
Az pedig, hogy milyen legyen a kép, az rajtad múlik. Szabály az rengeteg van, mint az aranymetszés alkalmazása a komponálásnál. De az hogy mennyire legyen világos vagy lágy, azt neked kell eldőntened, adott képre. Jól mutasson, az a lényeg. Ami fontos, hogy életlen, bemozdult képek ne legyenek, valamint a kiégett menyasszonyi ruha is hervasztó. Mint az oda nem illő dolgok a képen (pl egy portré fejéből kinövő faág...).
Mondom ezt úgy, hogy közel 10 éve nem ebből élek.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#1693) belovary válasza Melanor (#1692) üzenetére


belovary
senior tag

Igen, az alapokat azért már régóta tudom, :) de mondom ki tudja. Sajnos sikerült bakizni az elején, mert lett pár kép ami életlen, na meg máshová ment a fókusz. Ugye annyira rákészültem a benti barlangi témára, hogy amikor érkeztek, és szálltak ki a kocsikból nem figyeltem eléggé és ugye AV módban néha érdekes dolgokat produkál a szerencsekereke a záridőt tekintve. Naná hogy bemozdultak lettek. Szerencse hogy azért idővel észrevettem, de pár kép lett amit sajnálok. Szerencsére lett több száz kép, talán lesz egy 50db ami azért nem gáz. :DDD Nyerset úgysem adok ki. A legnagyobb bajom az volt, hogy a keresztanyuka, aki kb 20 éves volt, szinte minden képen grimaszol. nem is láttam még ilyet sosem. Volt sorozatkép, azon is. Igaz, nem egy szépség alapból sem, de ahogy még erre grimaszokat vág, mintha direkt arra mentem volna, hogy még jobban elcsúfítsam. :DDD Szóval ilyen szituban még nem voltam. A Camera Raw-ot én nagyon szeretem, egyszerű, gyors, és jó. Ugye a PS progija, így maximálisan együtt müxik a kettő. De most akkor nekilátok újra az LR-nek is, csak valamiért nekem sosem volt szimpi. Nem tudom miért.

(#1694) aleister válasza belovary (#1691) üzenetére


aleister
veterán

Sok képnél én a DXO Optics-t szoktam javasolni. Automatikusan megcsinál mindent.Rendezvényfotóknál, ahol kb csak a dokumentálás a cél, bőven elég.
Esküvőre én semmi automatizált cumót nem használnék.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1695) belovary válasza aleister (#1694) üzenetére


belovary
senior tag

Ok, nem nagyon tudom... :) Sosem használtam presets dolgokat egyik képemnél sem, de az is tény, hogy nem sűrűn voltam eddig eseményeken. Egy táncos mutatványom voltam, ott is egyenként dolgoztam fel, retus nincs, akiknek lett imádták, de tuti hogy messze van a jótól. Igaz a fényviszonyok is iszonyatosak voltak, meg volt fotós, nem is akartam zavarni hogy odaállok mellé a jó szögekért. :) Amúgy is több lencsét használtam, így azokat is külön kell vennem.

(#1696) Melanor válasza belovary (#1693) üzenetére


Melanor
tag

Elhiszem, hogy lett életlen, azt is hogy nem a képek 100%-a lesz tökéletes. Csak azt mondtam, hogy ezeket kérlek ne add ki a kezedből. De, ahogy látom te is így gondolod, csak elbeszéltünk egymás mellett.
A lightroomot csak úgy mondtam. Nekem sem volt szimpatikus, de csak mert Ps-t használtam sokáig, még nem is létezett Lr. Aztán lecsekkoltam ezt a Lr multimédiás oktató Dvd-t magyarul ráadásul, kipróbáltam és azóta sok gondot vesz le a vállamról. Mondjuk könnyű, mert alig van szükségem pl a photoshop csilliárd fícsörére.
Az oktató neve, melegen ajánlom:
Adobe Photoshop Lightroom Gyorstalpaló

a lencse miatt veszed külön a képeket? A lightroom felismeri és adott képnél adott korrekciót alkalmaz a lencsére.

Igen, jutalékot kapok az Adobétól.... :))

[ Szerkesztve ]

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#1697) Real_Necro válasza ateszm (#1686) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az általam ismert esküvő fotósok is dolgoznak eleget a sorozaton. Nyilván a "beállított képek" nagyobb hangsúlyt kapnak, de a "buli" része sincsen elhanyagolva, hogy ne egy vegyes halmazt kapjon a megrendelő a végére.

Én annak csak örülök, hogy ha a guglin keresztül nem sokat találni rólam (FB-om sincs). Ettől még senkinél nem vagyok kevesebb. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1698) ateszm válasza Real_Necro (#1697) üzenetére


ateszm
senior tag

Erre mèrget vehetsz...:)

(#1699) _seth_


_seth_
veterán

80-100e forintból HDD/SSD és monitor nélkül milyen gépet lehet összedobni képfeldolgozáshoz (lagzi)? Az sem lenne baj ha maga a gép kisméretű és halk lehetne ám mégis gyors. i3-as notim jelenleg a lakásban ami a leggyorsabb de már a teljes méretű raw képek teljes betöltése is lassú, a konvertálás pedig teljesen belassítja valamint a tn paneles hd led kijelző teljesen alkalmatlan képfeldolgozásra. (i3 3217u, 8gb ddr3, intel hd4000+nvidia 710m, ssd és hdd)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1700) *Ropi* válasza _seth_ (#1699) üzenetére


*Ropi*
félisten

A klasszikus: "gyorsan, jól és olcsón dolgozunk, azonban Ön ezek közül csak kettőt választhat". ;)

Bármilyet, ami kijön belőle. Ha célzottan képfeldolgozásra kihegyezettet, akkor minimum 2x ennyi, de inkább 3x ha az adatbiztonság is fontos valamennyire.

Azt már csak zárójelben mondom, hogy a manapság divatos e-IPS monitorokkal sem leszel kisegítve képminőségben: egy korrektül színhelyes monitor használtan kerül annyiba nagyságrendileg mint a gépre szánt keret.

A helyedben monitort vennék a pénzből és azt dugnám a meglévő laposra.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.