Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Cancer válasza *Ropi* (#250) üzenetére


Cancer
senior tag

Tudom én, hogy nem a rosszakarat szól belőled, de volt már itt, hogy csak azért mert valaki nem 1-2 millás felszerelésel és 15 éves múlttal kezd fotózni, máris lehorrogták szegény fejét...

De az álom is azért volt mert, lekliismeretesen állok a témához...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#252) *Ropi* válasza Cancer (#251) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt most nem a te (a fotós) elvárásai(d) fontosak, hanem a páré. Ha ők tisztában vannak mindezzel (hogy nem profi fotózza őket és bármikor beüthet a krach), és el is fogadják, akkor rendben. Persze erről azért jobb papírt írni, mert esetleg utólag már máshogy látják a dolgokat és egy per nem tesz jót senkinek...

Nem csak a cucc számít, inkább a fotós: ismerek olyat aki 1D MkIV-gyel és csupa L-es üveggel is x@rt gyárt. Csak akkora arca van mellé, amit Tanganyika tó méretű reflektorokkal kell megvilágítani, hogy látszódjon. És ezzel így eladja magát...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#253) Cancer válasza *Ropi* (#252) üzenetére


Cancer
senior tag

Jaja. Fő a magabiztosság, (ezt még tanulnom kell) meg, hogy legyen pofátlan a "Fő fotós", mármint van, hogy figyelembe veszem, hogy ne álljak bele más fotózásába, de itt most az én képeim lesznek az elsődlegesek, még, ha ingyen is készülnek. ;)
Emiatt gondolom nem kell szerződés.
Tényleg, van erre valami sablon, vagy csak kitalálunk pár sort, hogy ki mit vár a dologtól?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#254) *Ropi* válasza Cancer (#253) üzenetére


*Ropi*
félisten

PÜ! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#255) .DLL


.DLL
veterán

Cancer, most vedd meg az 50/1.8-at hosszú idő óta először ment le az ára 30-ról 25-re: Edigital

(P.H.)

(#256) .DLL válasza *Ropi* (#203) üzenetére


.DLL
veterán

Erről ez jutott hirtelen eszembe: "a házasság nagy teher" :DD Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#257) *Ropi* válasza .DLL (#256) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem véletlenül: pont ez a kép mondanivalója. :) Eléggé cinikus a humorom, nemde? ;]

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#258) Cancer válasza .DLL (#255) üzenetére


Cancer
senior tag

e-bay-en meg 105$. Az 20e Ft. Igaz, szombatig már nem ér ide... :D

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#259) .DLL válasza Cancer (#258) üzenetére


.DLL
veterán

Szombatig bemész az Edigitalba és megveszed :) És még magyar garid is lesz rá!

(P.H.)

(#260) Cancer válasza .DLL (#259) üzenetére


Cancer
senior tag

Nagyon hajazok rá. Bár most egyik kollégám eladja az övét. Vigyázva volt rá, jó állapotban van, + kapok vagy UV szűrőt, vagy napellenzőt hozzá... No, minegy. Vagy az lesz 17e-ért, vagy akkor ebay. Egyik esetben sem lesz itt holnapig az optika...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#261) *Ropi* válasza Cancer (#260) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szükséged lesz egy fényerős obira, menj el és vedd meg az Edigitalban! Ne ezen múljon a holnap!

Egyébként, ahogy .DLL kolléga mondja: az az obi nem a minőségi összerakottságáról híres: jó, ha van rá garancia. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#262) Cancer válasza *Ropi* (#261) üzenetére


Cancer
senior tag

Kapok rá 4 hónap működésből eredő garit.. :)

De kezd egy kicsit olyan érzésem lenni, mintha enélkül az objektív nélkül nem lehetne elfogadható, sőt kimagaslóan jó képeket készíteni. Pedig hidalt már le fotós zsűri kit objektívvel készült képemtől. :) Gondolom azért ti is tudtok fotózni, ez pedig max könnyít a munkán. A (valódi) fotóst nem helyettesíti.(?)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#263) *Ropi* válasza Cancer (#262) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...kezd egy kicsit olyan érzésem lenni, mintha enélkül az objektív nélkül nem lehetne elfogadható, sőt kimagaslóan jó képeket készíteni. "

- De, pontosan erről van szó! Legalábbis a helyzetek nagy részében. Ne felejtsd el, hogy fényben könnyű fotózni. ;) De az esküvők nem arról híresek, hogy a templomokban és a házasságkötő termekben nagyon fotósbarát világítás lenne: mindenki oldja meg magának, ahogy tudja. És nagyon nem szép látvány egy pofánvakuzott kép...

Milyen beállításokat fogsz használni ott szerinted (ISO, blende, záridő, fénymérés, vaku korrekció)?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#264) Cancer válasza *Ropi* (#263) üzenetére


Cancer
senior tag

most már én is kiváncsi leszek erre a "munkára"! Csak, nehogy vasvillávl kergessenek meg! :DD
Ha lesznek képek bevállalható minőségben, azért felteszek párat. ;)
Köszönöm a segítségeket!

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#265) *Ropi* válasza Cancer (#264) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyet tarts nagyon szem előtt: nekik (a párnak) ez egy életre szóló pillanat - élmény az életükben, amely megismételhetetlen. Itt nem mint a barátaidra kell tekintened rájuk, hanem arra a két emberre, akik megbíznak benned annyira, hogy az esküvőjük megörökítésének megtisztelő feladatát rád bízzák. Te most nem barát minőségben leszel ott, hanem egy csupaszem fotósként, aki mindenütt ott van és mindent megörökít. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#266) *Ropi* válasza Cancer (#264) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kéz-, és lábtörést holnapra! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#267) Cancer válasza *Ropi* (#266) üzenetére


Cancer
senior tag

:R

Pár nap és kiderül... :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#268) *Ropi* válasza Cancer (#267) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem most volt?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#269) Cancer válasza *Ropi* (#268) üzenetére


Cancer
senior tag

De igen. Csak pár nap múlva derül ki, hogy a párnak tetszenek-e a képek, szóval, hogy sikeres volt-e a fotózás. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#270) *Ropi* válasza Cancer (#269) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerinted milyen anyag lett?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#271) Cancer válasza *Ropi* (#270) üzenetére


Cancer
senior tag

A közvetlen visszajelzések, pozitívak voltak. A gépen átfutva technikailag jó (élesség, dinamika) Bizakodok, de hiába lettek a világ leggyönyörűbb képei, dícsérhetem én és 1000 fotós is, ha a párnak nem tetszik. Illetve fordítva. Senki negatív véleménye nem számít, ha látom a páron az elégedett örömöt. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#272) *Ropi* válasza Cancer (#271) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ok, akkor majd várjuk a képeket! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#273) Cancer


Cancer
senior tag

Ha mondjuk valaki belevág az esküvőfotózásba, mint szakmába. Vagy akár csak a fotózásba, akkor az hogy szokott működni? Vállalkozóit vált ki, vagy EVA-s lesz vagy csak az SZJA bevallásba írja be a plusz jövedelmet... :F

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#274) *Ropi* válasza Cancer (#273) üzenetére


*Ropi*
félisten

A megfelelő OKJ-s tanfolyam elvégzése után kiváltasz egy vállalkozóit 742001 fényképész (ez 2009-es kód) szakmára.

Ha van főállásod (36 órát meghaladó) akkor a legegyszerűbb az egész. Kérsz egy friss erkölcsi bizonyítványt, és besétálsz vele a "polgárjenő" hivatalba, hogy te szeretnél heti 36 órát meghaladó főállás melletti egyéni vállalkozó lenni. Tevékenységi kör: fotóriporter.
Ehhez SEMMILYEN végzettség nem kell, a fényképészethez pedig igen, és anélkül nem adják ki a vállalkozóit. Kb. 2 hét múlva megkapod. Még vagy két helyen be kell jelenteni...de az is kb 10 perc. Előnye: ha egész évben csak egy számlád van, akkor is csak a nyereség után kell fizetned. más költsége nincs. Hátránya: ha nem hozol létre elegendő költséget, amit levonsz a bevételből, akkor a nyereséged kb 60%-át elviszi az állam bácsi.

Mindenképpen érdemes Kft-t alapítani. A Kft. alapításhoz szükséges minimális tőke 500.000 Ft ami apportból pl. fényképezőgép teljesíthető. A Kft lehet egyszemélyes is azaz egy taggal is létrehozható, ami a cégjogi adminisztrációt megkönnyíti és olcsóbbá teszi. Az egyetlen tag lehet egyben az ügyvezető is. Nagyon fontos a következő:
- Ha bármelyik tagnak nincs legalább havi 36 órás munkaviszonya (vagy nem tanuló vagy hallgató) máshol, akkor függetlenül attól, hogy kap-e bármilyen fizetséget a Kft-től meg kell fizetni a TB járulékokat a minimálbér után. Ez kínos lehet, ha valaki elveszti az állását...
- Az ügyvezetői pozíció: ha a tagról az szerepel a társasági szerződésben, hogy személyesen közreműködik, függetlenül attól, hogy kap-e ténylegesen
jövedelemet "kereső tevékenységnek" minősül ezért az illető nem kaphat munkanélküli ellátást, ha egyébként nincs állása vagy elveszti azt.
Ezért a saját Kft-dben pl. ne te legyél az ügyvezető, hanem mondjuk a nyugdíjas apósod.
Az alapítás költségei kb. 100.000 Forintot tesznek ki, ezek a költségek természetesen már az új cégen belül elszámolhatók. Természetesen szükség van némi készpénzre, nyitni kell (kötelezően) bankszámlát. A bankszámla költségei, ha van némi forgalom akkor 1-2 ezer forintot tesznek ki havonta, a könyvelő legalább 15-20 ezer forint havonta. Ezeket a költségeket ki kell tudnia termelni a cégnek.

Amúgy az egyszemélyes KFT tudtommal körülményesebb és jobban ellenőrzik, több számviteli kitétel is foglalkozik vele, mint a több tagos "hagyományos" Kft esetén. Annyit kell tenned, hogy az asszonyt beveszed 5%-kal (lehet, hogy van ennél is egy minimum meghatározva) tulajdonnal, és máris nincs ilyen gond.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#275) cOxeR válasza *Ropi* (#274) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez úgy is érdekelt, engem is.... :))

(#276) cOxeR válasza Cancer (#273) üzenetére


cOxeR
Ármester

Visszaolvasgatva, képek esetleg, engem is érdekelne mi sikerült alkotnod.

(#277) Cancer válasza *Ropi* (#274) üzenetére


Cancer
senior tag

Ez a fotoriporter-i megoldás hangzik a legszimpatikusabbnak, lévén "csak" másodállásként működne a dolog, elvétve...

Köszönöm a kimerítő választ! :R

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#278) Cancer


Cancer
senior tag

Mondtam, hogy megvettem az 1.8/50-est? (az esküvőre) Bár nekem úgy tűnik, hogy frontfókuszos, de majd még bemérem.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#279) cOxeR válasza Cancer (#278) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én nem olvastam sehol. :)

(#280) *Ropi* válasza Cancer (#278) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#281) cOxeR


cOxeR
Ármester

Évente ~40 ezer esküvő van és ami szomorúbb, ~20 ezer válás... van lehetőség az esküvőfotózásra, ha évi 30 esküvővel számol valaki egy fotósnál az azt jelenti, hogy 1340 fotósnak van lehetősége szinte folyamatos munkavégzésre. (minőségi munkavégzéssel számolva... nem elmegyek kattintgatok, és a nyers képeket kiírom DVD-re és másnap oda is adom történetekről van szó)

(#23216) madgie
Akinek még nem volt saját esküvője, szerintem nem tudja kellően értékelni, az esküvői fotókat, én inkább ehhez kötném, hogy valaki fotózhat-e esküvőt vagy sem. :)
Sajnos még furcsa az esküvőre meghívott embereknek, hogy a fotózáshoz idő kell, és vannak azok a képek, amelyeket nem lehet elkészíteni az esküvő előtt... csakis alatta.

[ Szerkesztve ]

(#282) zolka78 válasza cOxeR (#281) üzenetére


zolka78
senior tag

Nekünk 2 éve volt az esküvőnk a párommal. Vissza gondolva a fotóst volt a legnehezebb kiválasztani. Eleinte mi is hasonlóan gondolkodtunk mint amiről ment a vita a nikonos topicban. Igazság szerint nagyon nehéz a megfelelő fotóst kiválasztani. Én azt tapasztaltam, hogy a legtöbb szinte rád is erőltetné azt amit te nem is akarsz az elején, csak az ő elképzelése számít, hisz ő már nagy fotós, aminek persze van alapja is. Csak én ehhez úgy álltam hozzá, hogy ez a nap rólunk szól és ne az ő munkássága legyen a fontos. MI is kezdtük egy minimális összeggel az elképzelésünket, és ahogy egyre több fotóssal beszéltem vagy találkoztam, úgy ment felfele ennek az összeghatárnak a teteje. Aztán nagyon nagy szerencsém volt. Találtam egy több évtizedes múlttal rendelkező hölgyet aki teljesen megfelelt nekünk, ráadásul helyi volt, ami hatalmas előny volt neki is meg nekünk is. Mindamellett több tucat esküvőt végig fotózott azokon a helyszíneken ahol az esküvő főbb eseményei voltak. Tényleg úgy jött, hogy már azt is tudta hogyan fog ott akkor, abban az időben sütni a nap. Állandó kapcsolatban volt már az anyakönyv vezetőkkel, az éttermet gyerekkora óta ismerte, több tucat esküvőt végig fotózott már ott, és azokkal az emberekkel. MI inkább lemondtunk a ceremónia mesterről a fotós anyagi javára. Elsőre ez hibának tűnt, hiszen nehéz több tucat embert koordinálni, és akkor még ott vannak az események. Na ezt a szerepet a fotósunk gyorsan át vette. Ő volt az egyetlen a gárdában aki hatalmas rutinnal rendelkezett az esküvőket illetően, és ráadásul mindenütt ismerték és otthonosan mozgott. Nekünk nagy segítség volt amit tett, olyan volt mint egy jó pót anya. Sokszor ki igazította a dolgokat, mind a templomba, mind az étteremben és az eskető teremben is. Többet adott mint amit el kellett volna végeznie. Az árra visszatérve, ő alapvetően olcsón dolgozott a nagy átlaghoz képest. De, ezért csak 100 darab papírképet lehetett választani a sok százból, albumba rendezve. És itt jön a csavar, nem elég az a száz kép egy normál esküvőről, viszont csak tőle rendelhető a többi és nem 25 forintos áron, teszem hozzá azért azoknak a papírképeknek a minősége messze felül múlja a tescós labort. És így már is ott vagyunk árban mint az átlag fotós bérnél 100e körül. Szó ami szó, örülök, hogy velünk volt az esküvőnkön.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#283) cOxeR válasza zolka78 (#282) üzenetére


cOxeR
Ármester

A megfelelő fotóst nagyon nehéz kiválasztani, és igen, nagyon sokat tud dobni az esküvői menet folyamatain, viszont amit nálatok véghezvitt alapvetően nem a feladata, és a munkavégzés rovására is mehet egy bizonyos szint után, ezzel óvatosan kell bánni.
A fotósnak feladata, hogy a helyet megismerje, legalább is aki igényes munkát akar végezni, és nem meglepetésekkel szembetalálnia magát az előtte terepszemlézik (ez nálatok adott volt), rengetegen idegen helyre esküvő előtt ellátogatnak a fotósok...
A befektetett munkát így vagy úgy megkérik (nyomatban, fix összegben, plusz óradíjban...), viszont a nem megfelelő munkát utólag már nem lehet pótolni... és a vevő is tehetetlen, ergo tényleg fontos a megfelelő fotós kiválasztása, aki valamennyire azonos hullámhosszon tud gondolkozni a párral.

(#284) zolka78 válasza cOxeR (#283) üzenetére


zolka78
senior tag

Neki ez nem ment a rovására, hiszen teljesen hazai pályán volt. Gondolom ha egy fotós sokat dolgozik egy adott helyen akkor egy idő után már eleve jó kapcsolatot ápol az olyan résztvevőkkel akik kötelező részei egy esküvői szertartásnak. Anyakönyvvezető, pap, sekrestyés, pincérek, étterem vezető stb.... Szerintem ő könnyen alkalmazkodott hozzánk, hiszen jó volt a társaság és nem voltunk veszett sokan, és nem is voltak extra igényeink. Ráadásul benne volt a több évtizedes tapasztalat. Nekem tetszett ahogyan az egészet megoldotta. Nagyon könnyen szót tudott érteni az emberekkel, és hamar elérte azt amit szeretett volna. Nekem ami nem tetszik az az új módi, hogy nagyon erőltetik sokan csak a digitális formában való átadást, dvd, slideshow, egyebek. Nekem is van itthon valahol egy lemez, de esküvő óta elő sem került. Viszont az albumot annál többször forgatjuk.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#285) Freddy76 válasza cOxeR (#283) üzenetére


Freddy76
addikt

A fotóssal sok időt tölt el a pár, kell, hogy értsék egymást, és kialakuljon egy jó viszony. Különben vissza fog jönni a képekről, hogy idegen volt ott, és nem lesz természetes. Én minden ifjó párnak próbálom rágni a fülét, hogy a fotóson ne spóroljon. És ha szán 40e Ft-ot a fotósra, egy 100 fős lakodalom költségvetésében mindig tudtunk találni 100e spórolást, és 140-ért már van jó fotós.

Persze azt hiába mondom bárkinek, hogy bukjon túl a ködön, az ő lakodalma a vendégei 90 %-ának csak egy lesz a sok lakodalom közül, neki viszont az egyetlen. És semmi nem marad meg belőle. A videónak nincs értelme, azt max. anyuka nézi meg, és később a gyerek. Egy szép albumot viszont mindenki elővesz.

Mi 2009 februárjában házasodtunk. Télen, szezonon kívül, ismerősi kapcsolatra (ceremóniamesterként sokszor dolgoztunk együtt) tekintettel fizettem a fotósnak 200e Ft-ot. Mindenki szörnyülködött. Azóta ha bármelyik nőismerős végignézi a fantasztikus képekből elkészült Fine Art fotókönyvet, majd elsírja magát. Egyik másik esetében ömlik az arcukról az irigy gyűlölet. Mert nekik ilyen nincs. Most biztos, hogy máshogy csinálják.

Megjegyzem, ha látom egy ufjú páron, hogy anyagilag belefér egy jó fotós, csak nem gondolkodnak rajta, megmutatom a fotókönyvet. Eddig egy sem mondta, hogy á, nekünk nem kell ilyen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#286) zolka78 válasza Freddy76 (#285) üzenetére


zolka78
senior tag

"A videónak nincs értelme, azt max. anyuka nézi meg, és később a gyerek. Egy szép albumot viszont mindenki elővesz."

Ez szinte minden ismerősömnél így van. Csak ilyen amcsi filmeken látom, hogy állandóan nézik a régi videókat. Viszont nekem a fotókönyv se kellett, de ez csak ízlés kérdése. Szeretem a papírképet albumba rendezve.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#287) *Ropi* válasza zolka78 (#286) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az albumnak van egy nagy hátránya: a rokonok kicsenhetik belőle a képeket. ;) Egyszer csak azon veszed észre magad, hogy keresel egy képet és csak a hűlt helyét találod. A fine art fotókönyv viszont duplán nyerő ezzel szemben: egyrészt, mivel fotópapírra van kidolgozva, nem tudják kivenni a képet, mivel az maga a lap. ;) Másodsorban mivel egy oldalpár egy lapból áll, így átmenő képekkel is lehet variálni. Eléggé impozáns látvány, amikor a pár 60x30 vagy 90x60 cm-en látja viszont magát...Általában egy nagy és elégedett "hűha!" a reakciójuk. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#288) Freddy76 válasza *Ropi* (#287) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem is szólva a fotós szerkesztési lehetőségeiről. Tükrözni tud képeket, és az ember így észre sem veszi, hogy a harmónia, amit érez, az azért van, mert az egyik oldalon a vőlegény, a másik oldalon a menyasszony képeiből készített összeállításban minden tekintet középre, vagyis egymásra mutat. És akkor nem szóltunk a mozaikokról, kivágásokról, stb. Egy fine art nem csak azért szenzációs, mert egészen különlegs minőség. Egy jó fotós jól szerkeszti meg, és az ember már kézbevételkor érzi, hogy ez valami "súlyos", nagyszerű és egyedi dolog - több, mint az albumba rendezett képek.

Amúgy azt is lényeges szem előtt tartani, hogy a fine art albumot nem kell tervezni költségként. A lényeg, hogy az ifjú párnak legyen 100 jó képe, és ha két év múlva tellik rá, akkor készítteti el az albumot.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#289) *Ropi*


*Ropi*
félisten

A hétvégén 15 lányt fotóztam katalógusba: itt van pár kép, meg csak most kezdtem el feldolgozni az anyagot.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#290) *Ropi* válasza Freddy76 (#288) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jól mondod. Netán szintén kolléga? :)

Nekem pl. Karácsony előtt mindig megugrik az albumok utánrendelési mutatója: nagyon sokan árzik úgy, hogy egy színvonalas fotókönyv tökéletes ajándék szeretteiknek. És tényleg. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#291) Sucuka válasza *Ropi* (#289) üzenetére


Sucuka
senior tag

Kellemes színek, szép környezet mester úr!
Megtudhatom hol készültek? Nem ismerős a terep :)

(#292) nesa válasza *Ropi* (#289) üzenetére


nesa
veterán

Az elso es a masodik tetszik nagyon, de legjobb az 5. kep

Icipicit viszont sotetnek erzem oket.

(#293) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Köszönöm mindkettőtöknek! :B

Tatán, a várban készültek a képek. Teljesen ad-hoc jelleggel, semmit sem terveztünk előre. :) Mármint azt, hogy fotózunk azt igen, de azt, hogy mit és hol, azt nem. :D

(#292) nesa: Annyira fújt a szél, hogy képtelenség volt a modell haját bármiféle formába önteni, így maradt ez a rendezett rendetlenség. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#294) Freddy76 válasza *Ropi* (#290) üzenetére


Freddy76
addikt

Szépek a képek nagyon.

Nem kolléga, én ceremóniamesterként dolgoztam mintegy 180 lakodalmon. Ja, és én egy nagyon-nagyon fotósbarát cm vagyok, ugyanis:
- Mindig egyeztetem vele röviden a forgatókönyvet;
- Minden helyszín előtt megkérdezem az igényeit (pl. gratulációknál hova "állítsam" az ifjú párt, és merről jöjjenek a zemberek, vagy honnan hozzuk a tortát);
- Minden esemény előtt szólok neki, és megkérdezem, hogy megfelelők-e a fények, vagy a lehetőségekhez képest alakítsunk rajtuk;
- Amikor a szertartás előtt megkérem a násznépet, hogy fáradjanak be a templomba/terembe, felkérem őket arra is, hogy telefonjaikat kapcsolják ki, és lehetőség szerint mindenki a helyéről ülve fotózzon, ne zavarja meg a szertartást, tartsa tiszteletben az ifjú pár központi szerepét (meg persze nem másszon bele a "hivatásos" fotóiba, de ezt nem szoktam mondani).

Néha néznek, de ha ezt elmondom, akkor Pista, a keresztapu is belegondol, hogy talán a rövidújjú izzadt ingében a kompaktjával nem kellene belemászni a Tisztelendő Úr és az ifjú pár arcába.

És persze van olyan fotós, aki nem érti, mi a f.szt buzgálkodok, de a java része mindig azzal köszön el tőlem, hogy megköszönik a segítséget.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#295) *Ropi* válasza Freddy76 (#294) üzenetére


*Ropi*
félisten

Úgy értettem, hogy kolléga - esküvőipari szakmabeli. ;) Apropó, jössz a konferenciára?

Akkor Te egy álom-ceremóniamester vagy: nem mindenki foglalkozik ennyire a fotósok igényeivel. :C :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#296) Freddy76 válasza *Ropi* (#295) üzenetére


Freddy76
addikt

Én igazából ügyvéd vagyok, ez hobbi. Tíz éve kezdtem vőfélykedni: keresztapu meghalt, ő volt vőfély, és a lánya esküvőjét vállaltam el, majd elkezdtem jönni a felkérések. Idővel a nyelvtudásom és a helyesen megkötött nyakkendőm miatt elkezdtek ceremóniamesternek hívni. Aztán ahogy beindult az ügyvédkedés, ez megmaradt hobbinak, évi max 15 esküvővel. Idén a gyermekem születése miatt már csak négyet vállaltam. Nem ebből élek, nem hirdetem magam, szájról szájra járok, mint a herpesz a szüreti bálon.

A konferenciára ezért nem megyek.

Amúgy ahogy szétvált a korábbi nászriporter, akkor ért a felismerés, hogy Mona legalább olyan jó (ha nem jobb!) fotós, mint Fekete Csaba (ő ott lesz az előadók között). Őt szívesen megnézném munka közben.

Te nem vágysz pillanart tagságra?

Amúgy mindenkivel (étterem, zenekar, videós, anyós) ennyire szoktam foglalkozni. Az én hozzáadott értékem nem a szép öltönyömben és a beszédkészségemben van, hanem abban, hogy minden a helyén van, vagy ha nincs, akkor a helyére kerül. Ehhez pedig fontos, hogy mindenki igényeit figyeljem. Én úgy érzem, ezért fizetnek, igencsak jól, ha azt veszem, hogy én reggel kedzek, este végzek, nincs utómunka, sem drága felszerelés.

Amúgy miután augusztusban megvettem a Nikon d3100-at, és már van két obim, elgondolkodtam, hogy jövőre plusz 50e Ft-ért fotózok is :DDD . Ezt viccből mondtam egy fotósnak, mire ő szomorúan válaszolta, hogy be is jönne... De persze továbbra sincsenek ilyen terveim. :N

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#297) *Ropi* válasza Freddy76 (#296) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha a paragrafusokkal csak fele olyan jól zsonglőrködsz mint a szavakkal, akkor biztosan sztárügyvéd vagy (ezt jó értelemben írom: már ebből a pár mondatból is átjött, hogy megvan a kellő humorod az élethez :) )

Amint írod, a "hozzáadott érték" nagyon fontos, ettől lesz személyes hangvételű a jelenlétünk. Ezt én is komolyan veszem: tavaly például, amikor t_a_m_á_s fórumtárs esküvőjét fotóztam, megtanultam az egész vendég-családfát A-Z-ig, akik ott voltak. Vicces volt, mert az egyik öreg hölgyrokon kérdezte a másiktól, hogy hogy hívják az egyik kislányt, végül én mondtam meg neki. :) Más kérdés, hogy Tamással barátok lettünk, így méginkább jót akar az ember. :B

Egy esküvőn két ember van, aki mindent tud: a vőfély / ceremóniamester és a fotós. Előbbi azért, mert ő az "agy", aki tervez és irányít, utóbbi pedig mert tudnia kell, hogy teszem azt mikor rabolják el a menyasszonyt, hogy kicsit rákészülhessen. :) Nagyon sok múlik az összehangoltságon, ezt én is aláírom.

Pillanart? Nem, nem vagyok versenyző típus. :) Sokukat ismerem, Jaksa Timit és Csabát is személyesen (mindkettőjüktől nagyon sokat tanultam mind az életben, mind workshopon), amikor tudok járok is az összejövetelekre. Bőven elég nekem ez, meg hogy a saját magam örömére fotózok. Persze ez nem azt jelenti, hogy elbíztam magam és nem akarok tanulni meg fejlődni: következőnek egy Yervant workshop van a palettán. :R

"Amúgy miután augusztusban megvettem a Nikon d3100-at, és már van két obim, elgondolkodtam, hogy jövőre plusz 50e Ft-ért fotózok is :DDD . Ezt viccből mondtam egy fotósnak, mire ő szomorúan válaszolta, hogy be is jönne... De persze továbbra sincsenek ilyen terveim. :N"

Vigyázz, nagyvofely.hu a konkurrenciád! ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#298) Plebi válasza *Ropi* (#289) üzenetére


Plebi
senior tag

Nagyon szép képek. A 7. kép nekem nagyon bejövős, igazán megnéznék belőle egy olyan vágást, mint a 3. 4. 5. képen.

:R

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#299) *Ropi* válasza Plebi (#298) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ilyenre gondolsz? :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#300) *Ropi* válasza *Ropi* (#297) üzenetére


*Ropi*
félisten

A "konkurrenciád"-ról lemaradt az idézőjel. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.