Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eddie17


eddie17
addikt

Korrekt leírás lett. :R Kedvet kaptam hozzá, csak kár, hogy nincs tükrös gépem...

(#2) Padam


Padam
aktív tag

Szuper írás köszi, most elég sok helyen foglalkoznak az esküvő fotózással. :)

A digitális fotó magazin egésze körülbelül erről szól, de én nem bánom, mert pont múlt héten iratkoztam be a photopress.hu -n esküvőfotós tanfolyamra. :)

(#3) Mókár


Mókár
csendes tag

Engem is felkértek barátilag, de nem tudtam vállalni. Sajnos sokan gondolják, hogy nem olyan nagy dolog(nyilván nem fotósok), pedig csak utánagondolva is előjön sok megoldatlan technikai, vagy egyéb kérdés, ami ebből a cikkből is kiderül. Inkább egy esküvőben gyakorlott fotós padawanjaként célszerű megélni néhányat, mint egyedül belevágni. Nemhiába, emberekkel a legnehezebb.

[ Szerkesztve ]

(#4) KTTech válasza Padam (#2) üzenetére


KTTech
veterán

Köszönöm!

Padam: A DFM-ről akkor tudtam meg, hogy mi lesz a tartalma, amikor ezzel a cikkel már kész voltam... Végülis az ő cikkeik ebben a témában teljesen mást feszegetnek (hiszen profi esküvőfotósokról írnak), így nem ütközik a kettő.

Sok sikert a sulihoz, kíváncsi lennék egy beszámolóra majd, hogy mit és hogy tanítanak :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5) Kazimír


Kazimír
őstag

Köszönöm az írást, nagy segítség ez most nekem! :K
Sajnos a tiednél szerényebb felszereléssel kell majd helytállnom, és talán említeni sem szükséges, mennyivel kevesebb tapasztalattal.
A családtagom, aki felkért még nincs tisztában azzal, mekkora gondot szakított rám a felkérésével, illetve, hogy a "pár jó kép" elkészítésével, melyet szeretne tőlem, nekem mennyi dolgom lesz. :)
De sebaj, egyelőre optimista vagyok. :)

Tegnap néztem bele egy amatőr esküvői videoba. Nem győztem számolni, hogy a gyertyafénykeringőbe hányan dörrentettetek bele vakuval..

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Üdv!
Csak megköszönni tudom én is ezt a cikket. Egy jó barátom bátyjának az esküvőjét kell majd fotóznom szeptember környékén, és még korábban nem csináltam ilyet. A felszerelésem is elég hiányos, hiszen egy 400D-m van kitobival, 2GB CF kártyával és egy Metz 36-AF4 vakuval. Remélem, hogy addigra azért ez kiegészül majd valami fényerősebb objektívvel(pl 17-70 f2.8-4.5) még 2x8GB CF-el, esetleg egy nagyobb vakuval meg ennek megfelelő mennyiségű akkumlátorral és akkor azért már kevésbé fogok félni a dologtól.
Még egyszer köszönöm szépen a cikket! :R

Ha mindenki más vakuzik akkor szerintem a "hivatalos fotós" is lőhet 1-2 képet vakuval, legalább biztosan lesz olyan ami normálisan sikerül.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#7) KTTech válasza Kazimír (#5) üzenetére


KTTech
veterán

Gyertyafénykeringő + vakuzás: tény, hogy a vendégek szeretnek vakuzni, én is vakuzok, csak erősen vissza van fogva a vaku (kb 3FÉ-vel), hogy épp csak derítést adjon. Sokszor a videós miatt nincs is teljes sötétség (ha nem ruháztak be pro videokamerára, akkor az 1db gyertya fénye már nem elég a videónak sem).

Vaku nélkül is meg lehet oldani, ha nagyon jó fényerővel rendelkező objektívünk van (F1,4 körül, nyitott blendével). Ekkor van esély, hogy 1/20-s körül maradjunk ISO1600 körül záridővel, ami holtpontoknál elég a táncoló párnak, de nem biztos, hogy a pár mindkét tagja éles lesz az igen kis mélységélesség miatt... de fullframe gépen egy 24/1.4 (35/1.4)-el működhet a dolog ISO3200-6400 környékén (megkötésekkel természetesen APS-C-n is, ahol ez az érzékenység már kőkeményen követeli a zajszűrést, és erőteljesen roncsolódnak a részletek alapból is).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8) Oliverda


Oliverda
félisten

Jó kis írás, köszönjük. :R

Egyik haverom is fotóz esküvőket, érdemes megnézni a képeit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) KTTech válasza Oliverda (#8) üzenetére


KTTech
veterán

A Pillanart tagja, így külön nem soroltam fel... tény, hogy nagyon jó képei vannak. Ismerem is, bár sokat még nem beszéltünk.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#10) Sir Riccio válasza Oliverda (#8) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Észvesztően jó képei vannak!
Én is nagy akarok lenni! :DD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#11) Kazimír válasza KTTech (#7) üzenetére


Kazimír
őstag

A 70-200/4L USM tele mennyire elengedhetetlen? Gyakran használod/használtad az esküvő alatt?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#12) KTTech válasza Kazimír (#11) üzenetére


KTTech
veterán

Most épp egy 70-200/2.8L IS van helyette ideiglenesen... beállított képeknél jól jön, de nem kötelező, ahogy a 10-20 sem...

Egy 85/1.8-al símán kiváltható (és mellé esetleg egy 135/2.8-al), mert azért a 17-55-ös gépe nem túl jó portrézásra.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#13) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Metz 36-AF4-re nem tud valaki diffúzort?!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#14) KTTech válasza Sir Riccio (#13) üzenetére


KTTech
veterán

Optiform? Lumiquest termékek...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15) Sir Riccio válasza KTTech (#14) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Köszi!
Megnézem majd!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#16) Depression


Depression
veterán

Hát igen, az esküvő kőkemény munka. Nem is csodálkozom, hogy mennyi pénzt elkérnek néhány fényképért.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) Dtomi válasza Padam (#2) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez nagyon dícséretes cselekedet volt tőled! Talán ezt hiányolom a leírásból legjobban ha nincs meg a megfelelőt udás el kell menni és képezni magunkat!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#18) Padam válasza Depression (#16) üzenetére


Padam
aktív tag

Mennyit kérnek egy alkalomert egyebkent? :)

Rendezvenyfotos arakat nem tudsz? :)

(#19) kleinguru


kleinguru
addikt

Nagyon átfogóan leírod az esküvő részét a dolognak :R , biztos fényképezés oldaláról is, ahhoz nem értek:(.

Esküvői videózással foglalatoskodom, kérdezném, hogy a videó kollégával mennyire szoktál kijönni?! illetve mennyire lehet velük beszélni, megbeszélni dolgokat?

Milyen tapasztalataid vannak?!

Mert szerintem a Fotósok nagy része elég korrekt, de volt szerencsém találkozni sajna nem egy beképzelt p*ccsel, aki a az én gépem 1-2 millió forint, és szarok mindenkire, a videót úgy sem nézi meg senki :( .

De összességében jól ki szoktam velük jönni:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20) KTTech válasza kleinguru (#19) üzenetére


KTTech
veterán

Általában fix videóssal dolgozom, de amikor más volt, akkor is meg lehetett beszélni, mit szeretnék, nem szokott gond lenni. Egyszer volt problémám, de szerencsére az illetővel azóta sem találkoztam...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21) Lenry válasza Padam (#18) üzenetére


Lenry
félisten

ha megnézed a pillanartosokat, némelyiknél van ár is, olyan 120-140ezer tűnik az átlagnak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Vamp


Vamp
senior tag

Höhö, van egy ismerősöm, ő nem alkoholt iszik, mikor esküvőt fotóz, hanem speedezik, és valami iszonyat képei vannak:D.

Kérek tőle, megmutatom.

(#23) Dtomi válasza Vamp (#22) üzenetére


Dtomi
őstag

Legalább nem fárad el! És az nem befolyásolja a döntéshozásban hacsak nem viszi túlzásba.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#24) TeeJay


TeeJay
félisten

príma írás :R uccsó két esküvőn ahol voltam fele ennyi cuccal sem rendelkezett a fotós.
egyik Canon 30D+Canon vaku+Tokina obi, másik fotós csaj meg Nikon D200+Nikon vaku+Nikon 18-70 objektívvel végigfotózta az egész napot.
nekünk még ez is nagyon tetszett, bár gondolom ezek a fotósok ismerősei lehettek a párnak.
ott mondjuk JPG-be fotóztak kapásból és a csajnál csak 2gigás CF volt meg egy laptop amire mentette a dolgokat.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25) Dtomi válasza TeeJay (#24) üzenetére


Dtomi
őstag

Nálam is csak 1 gépet lehet látni, ha csak be nem szarik 1x a 30D :D akkor előkerül a 10D de viccet félretéve biztos nem mertnék elmenni én se 1 géppel, még egy keresztelőre se. De pl nálam vakuból is kettő van. Memóriakártyákból viszont szigorúan 1 gigások abból is csak kettő, mert ha több és nagyobb akkor én is telenyomom így akkora baj nem lehet.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#26) Dtomi válasza Vamp (#22) üzenetére


Dtomi
őstag

De miután ezt megosztottad így pár emberrel, esetleg olyan képeket kérj tőle amin lehetőleg nincs név, mégjobb ha nincsen rajta senki aki felismerhető, de inkább az lesz a legjobb ha nem is küldesz képet az övéi közül :D:D jobb a békesség.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#27) Kazimír


Kazimír
őstag

A beállított képekhez állvány?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#28) Cassidey


Cassidey
senior tag

jo cikk volt:)
nekem amugy ez volt a problemam a mult hetvegi eskuvonel, h annyira pici volt, h nagyon zavaronak ereztem magam ilyen szuk csaladi korben, nem is nagyon mozogtam inkabb a szertartason.. tul meghitt volt igy az egesz, h szaladgaljak le-fel

(#29) KTTech válasza Kazimír (#27) üzenetére


KTTech
veterán

Eddig még nem volt rá szükségem... legfeljebb ha naplementés képet, vagy éjszakait szeretnél csinálni akkor kellhet.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#30) BEE válasza Dtomi (#25) üzenetére


BEE
addikt

Egyszer épp a keresztlányom bemutatóját fotóztam amikor
a vakuból kifogyott a szusz. :Y :W :O
Nem kicsit égtem le...

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#31) sanyixXx válasza Cassidey (#28) üzenetére


sanyixXx
senior tag

detto:)

de a szűk körtől függetlenül ugyanúgy elvárják, hogy mindenről legyen kép, így ezen a "szégyellősségen" felül kell kerekedni:)
meg ugye nehézkes eltűnni pihenni kicsit, mert feltűnik a hiányod hamar 15-20 ember közül.

ti egyébként szoktatok vegyülni a násznéppel? rendben, hogy a párral kell az interakció, de ugye még sokan vannak ott rajtuk kívül. én tuti frászt kapnék, ha magamba kéne ácsorogni és kattintgatni, nulla dumával.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#32) KTTech válasza sanyixXx (#31) üzenetére


KTTech
veterán

Én nem igazán... a munkatársaimmal és a vőféllyel szoktam legtöbbet beszélgetni, persze, előfordul, hogy a násznépből valakinek beszélgetni van kedve, azt természetesen nem zavarom el, viszont a beszélgetés könnyen elterelheti az ember figyelmét a fotózásról.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#33) sanyixXx válasza KTTech (#32) üzenetére


sanyixXx
senior tag

már ha vannak munkatársak :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#34) KTTech válasza sanyixXx (#33) üzenetére


KTTech
veterán

Én, ha lehet, viszek magammal valakit (még ha nem is munkatárs, de amúgy eléggé összeszokott csapatban dolgozunk, sőt, gyakorlatilag teljes a szolgáltatás a menyasszonyi ruhakölcsönzéstől a dekoron keresztül az esküvőszervezésig, valamint a fotó és a videó).

Jól jöhet, ha derítőlapot kell tartani (erre mondjuk felkérhető egy rokon is az esküvőn, de mire elmagyarázod neki mit akarsz...), vagy rohangáltatni kell valamiért, esetleg cuccot cipelni, vagy felügyelni rá...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#35) daninet


daninet
veterán

miért van az, hogy utálom az olyan fotókat ahol agyon blurozzák meg hardlight-ozzák PS-ben a képet.. Művészinek művészi, de szerintem sz*r..persze ízlések és pofonok de az én esküvőmön ha egyszer lesz, elegek lesznek a nyers képek a művészit nézegesse az akinek tetszik...

Amikor a párocska a vízparton ül miért ütnek el anyira a környezettől? Szerintem nagyon nem illik, vagy csak erős lett a vaku és azért plasztikus a háttér? Mindenesetre nekem furcsa...
a cikk egyébként jó lett :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36) Dtomi válasza daninet (#35) üzenetére


Dtomi
őstag

Én imádom ha fel vannak húzva a csúcsfények majdnem hk-ig is akár és eddig mindnekinek nagyon tetszett. Szerintem ahol megy a ruhához ott minden szettben ott a helye 1-2 ilyen képnek.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#37) pisti


pisti
őstag

Jó kis írás. Hasznos, kezdőknek (mint én) elég részletesenek is tűnt. Köszönjük, hogy megcsináltad.

Az első kisképről hiányzik a retus. :)

(#38) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Az legelső mondatod fogalmazd át, először T/3-ban írsz, ami átvált E/1-be. A 4. oldalon a templomi szertartáshoz boldogító "igen" -ként használod, utána elhagyod az idézőjelet. Mehet mindkettő nyugodtan idézőjel nélkül.

Kötözködés off... :B

Nagyon jó lett az írás, látszik, hogy komoly tapasztalattal rendelkezel. Milyen volt az első esküvőfotózásod? Gondolom már akkor is gyakorlott fotós voltál.

A gyertyatáncos vakuzásos dologhoz csak annyit, hogy a vakuzó családtagok biztos kompakttal fotóznak, így kizárt a teljesítmény visszavétele, szabályozása.

(#39) KTTech válasza ígyvanferi (#38) üzenetére


KTTech
veterán

Volt némi gyakorlatom, az igaz... de nem ezen a területen, bár rendezvényeken fotóztam már előtte, de a kettő nem ugyanaz.

Az első fotózás csak ismerősnek ment, jó hangulatban. Kapásból mély víz volt, mert nem volt rajtam kívül más fotós (de nagyon még kompaktos családtag sem). Az események sodortak magukkal, és bizony több olyan hibát is elkövettem, amit ma már nem tennék... pl. JPG-ben fotóztam végig az egészet, így az utólagos korrekciók lehetőségét teljesen elvettem magamtól, pedig néha jól jött volna, a beállított képekre túl kevés idő lett szánva és hasonló dolgok. Az élmény viszont meghatározó volt számomra, a pár tökéletesen meg volt elégedve a munkámmal.

Rá nem sokkal egy rádiós műsorvezetőnek fotóztam az esküvőjét, ez volt az első "hivatalos" megnyilvánulás, ott viszont keményen beszólt Murphy: az esküvő alatt elszakadt az objektív szalagkábele, ami azt eredményezte, hogy csak nyitott blendés képeket tudtam csinálni (elszállt a rekeszvezérlés). Az első ilyen eset után tanulja meg igazán az ember: mindent - legalább - kétszeresen biztosítani: vázat, objektívet, vakut, memóriakártyákat, háttértárakat, mert ami elromolhat az bizony el is fog romlani, a lehető legrosszabb helyzetben, és ha nincs vészterv, akkor kellemetlen lehet a magyarázkodás...

Nem nagyon tudnék olyat mondani a felszerelésben, ami ne romlott volna már el nálam: volt már zárhibám, IS hibám, több vakuhiba, az említett szalagkábel-szakadás, akkumulátor hibák, fényképezőgép-lefagyás a legrosszabb pillanatban...

Kötözködni lehet - abból tanul az ember, ha jogos, márpedig itt az -, javítani fogom a hibákat. Köszönöm az észrevételt.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#40) sanya_67 válasza KTTech (#39) üzenetére


sanya_67
tag

KTTech!
Jó írás volt, lehetne egy 2. része is! Kedvellek, mert jószívű és segítőkész ember vagy.
Sokszor segítettél és a kezed benne van, hogy elkeztem én is nyomni az esküvőket.
Sokszor el sem tudják képzelni az emberek milyen fárasztó tud lenni...

(#41) sammiedavis


sammiedavis
tag

Soha nem fogok ilyen munkát vállalni, minden elismerésem :R . Az írás nagyon jó lett, sok lagzit végig buliztam mostanában, de soha nem gondoltam bele, h a fotósnak ennyire rá kellene készülni.

[ Szerkesztve ]

Me of us one?

(#42) KTTech válasza sanya_67 (#40) üzenetére


KTTech
veterán

Köszi (nem csak neked, mindenkinek), második részt nem nagyon terveztem eddig... főleg azért, mert az már nagyon mély víz lenne, de ki tudja, mit hoz a jövő...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#43) Padam


Padam
aktív tag

Aki esetleg akar egy segítőt esküvőfotózásra, az szóljon! :) :) Én örülök, ha tanulhatok és lőhetek pár képet. :)

(#44) Zsolto


Zsolto
őstag

Remek írás volt, köszi!

Minden sorát mélyen átéreztem, mert már régóta van tükörreflexes gépem (Praktica BX20-szal és különböző obikkal kezdtem), ezért a család, a barátok azt hiszik rólam, hogy tudok fotózni :B , így az elmúlt húsz évben legalább hat-hét alkalommal voltam "fő" esküvői fotós -- még filmes géppel is (Canon EOS 100), aminél még a filmcserék időpontjára is volt külön kottám.

Őrült izgalmas, sok előkészületet igénylő, kreatív meló, tulajdonképpen szívesen is vállalom (persze nem pénzért, és csak családnak, barátoknak), de valóban nagy felelősség.

Amit meg a cipőről írsz, az is nagyon igaz -- nekem egyszer egy érzetre nem is kényelmetlen cipő a sok guggolás során úgy megnyomta a nagylábujjam körmét, hogy több mint fél évig tartott, hogy lenőjön a lila véraláfutás, amit szereztem vele.

Viszont csodálatos érzés, amikor ezek a házaspárok felemlegetik, hogy mennyire szeretik a képeket, amiket készítettem. :))

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#45) Padam


Padam
aktív tag

Errol mi a velemenyetek eskuvofotozasra:
Nikon 35-70 f/2.8 AF-D

(D90-hez)

(#47) Márton


Márton
nagyúr

Valóban jó írás, én a videós részéről tudnék írni, csak most épp szezon van :)

"Legyen képünk arról, ahogy.... kimondják a boldogító igent"

Engem sokszor zavar (és a párt is utólag), hogy nem hallatszik a videófelvételen az IGEN (hiába kértem előtte, hogy majd hangosan mondják, és hiába mentem közel), mivel a fotós éppen akkor kattintott a tükörrefeflexes gépével. Nem lehetne ezt 2 mp-cel később? Tisztelet a kivételnek, de 10 fotósból 8 pont akkor kattint. Te hogy csinálod? :)
Tényleg fontos, hogy a fotón is nyitott szájjal legyenek láthatók?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48) KTTech válasza Márton (#47) üzenetére


KTTech
veterán

Ha nálad nem hallatszik, akkor gond van a kameráddal (puskamikrofon? esetleg más hasonló erősen irányfüggő megoldás nem játszik?)... Mert bár én akkor exponálok amikor kimondják (és igen, szeretik, ha épp abban a pillanatban van megörökítve a dolog), ráadásul folyamatosan mennek az expók, de a videón is kristálytisztán hallatszik a szöveg (és csak halkan a tükörhang - mivel a zárnak gyakorlatilag minimális a zaja). Ezek szerint nálad az is ordítóan hangos, ha valaki egy Tamron 17-50/2.8 objektívet használ, és akkor kezd el fókuszálni, mert az garantáltan hangosabb, mint a gép kioldási hangja... Tudom, mert együtt dolgozok a videóssal jó hosszú ideje, és még soha nem volt ilyen gondja, mint neked, és láttam is a kész termékeket...

Mondjuk nem is állok be a kamera mellé, hanem legalább 2-3m-re vagyok tőle, más szögből fényképezek, mint ahogy videóznak, tehát a hang sem arra vetődik elsődlegesen.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#49) KTTech válasza Padam (#45) üzenetére


KTTech
veterán

Ez amolyan se füle-se farka átfogást ad... beltéren sok az alja... sokszor APS-C-n a 17mm is szűkös tud lenni.
APS-C-n pont a leggyakrabban használt tartományt vágnád el vele, ez a legfőbb gond (a képminőségét nem ismerem, de nem egy mai darab lehet, szóval ellenfényben lesznek gondjaid a fátyolosodással).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#50) Márton válasza KTTech (#48) üzenetére


Márton
nagyúr

Valóban, főleg akkor van gond (és az említett pár is akkor tette szóvá), amikor úgy jött ki a lépés, hogy a fotós mellettem állt.
Nem hinném, hogy a Canon kamerámmal lenne gond, igen érzékeny a mikrofonja,
sok félprofi Sony-t lepipál az tuti (dolgoztam már azokkal is).
Amikor az eskü szövegét mondják ugyanolyan hangerővel, az tisztán érthető.

"ráadásul folyamatosan mennek az expók"
Biztos gépfüggő, de néha engem is zavar a sok kattogás, miközben a pap épp egy evangéliumot mond. Emlékszem épp tavaly nyáron a pap picit megállt a mondandóval és lassabb munkára kérte a fotóst a pillantásával :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.