Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1910) athomi válasza *Ropi* (#1901) üzenetére


athomi
veterán

Ne menj messzire: [link]
Mint minden friss gép tulajdonos, aki 1-2 nap után a fórumon képel, a kritikát nehezen viseli: [link]

Onkyo43: Ne felejtsd el kérlek megosztani velünk az esküvőről készített képeidet. :R

;]

[ Szerkesztve ]

(#1916) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Most estem haza, gyorsan átfutottam a képeid. Értek én mindent csak azt nem, hogy ezen képek alapján, miért mondod azt hogy az eskuvo az elejetol a vegeig menni fog 110% al.

Értem en hogy szep madarakat tudsz fotozni, de akar egy 10kepbol allo pár fotosorazot is megkukkantanek.

Vagy egy barmilyen rendezvenyrol 50 kepet...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1919) .DLL válasza copass (#1917) üzenetére


.DLL
veterán

Meg sokan azt hiszik, hogy nekik az esküvőfotózást kell csinálniuk, mintha kötelező lenne. Miért akar mindenki esküvőfotós lenni? Van annyi szép és kreatív ága még a fotózásnak amiben sikeres lehet lenni, és nem ennyire daráló. Ez amúgy mindenkinél egy későbbi állomás kellene legyen, hogy kipróbálja magát ebben is (mint másod fotós, ahogy írod) hogy megtudja, egyáltalán neki való-e ez. Ha a korábbi tapasztalataiból még nem tudná egyértelműen. Én pl. tudom, nekem nem való. :D

(P.H.)

(#1920) belovary


belovary
senior tag

Mi megy mostanság itt a topikokban? :DDD
Ezeket a sorokat olvasva, rájöttem, igencsak kritikus vagyok magammal! :D Pedig úgy gondolom merészebb lehetnék mint az úr, de úgy néz ki, hogy van aki tudja mit vállalhat és mit nem.
A napokban kért fel egy regionális tv hogy legyek a kisegítő operatőr, vágó, stb... Korábban (úgy 10 éve :D ) beugróként melóztam, de azóta sok változás ment végbe minden téren. Több alkalommal is összeültünk, és mivel túl sok az elvárás, így megegyeztünk hogy keresnek mást. Jól jönne a pénz, de nem minden áron. Család és munka mellett, nem volt pofám bevállalni, mivel tudom, hogy azzal nem áll meg a történet, hogy be és kikapcsolom a kemarát, hanem el kell készíteni az anyagot, és ha normélis munkát akarok kiadni a kezemből, akkor az ugye nem kevés idő...

Most megyek esküvőkre, és első körben nem is viszem gépet. Miért? Mert figyelek, és figyelek, tanulok, és ha kell még jegyzetelek is. Nem azért mert balfax vagyok, és nem tudnék végigtolni egy eskit. Voltam 1-2 eskin, segíteni is kamerásnak, szóval nem full vakon mennék. De tulajdonképpen azt szeretném hogy legyen meg, adják oda a pénzt, azt csá? Legyen sok meló, dőljön a lóvé, csak a mennyiség, a minőség meg kuka?

Na én nem akarok beállni ebbe a sorba, úgy gondolom vannak elegen. Én is sok tanácsot kértem itt, és akármennyire is nem tetszett a válasz, tudtam, hogy igazatok van. Persze minden ember más, valaki egy kompakt géppel eladná magát egy sztáresküvőn is, valaki meg profi cuccal nem talál melót, mert akadozik nála a marketing... Úgy gondolom, hogy tisztelni kell akiről a képeket készítjük, akinek a képeket készítjük, és a munkát az első perctől kezdve a végéig maxon kell teljesíteni, mert pont ez a hivatás olyan, hogy igencsak számít milyen hír terjed rólunk...

Az önbizalom egy jó dolog, csak akkor van baj, ha ehhez nem társul egy egészséges önkritika is. Be lehet vállalni akármilyen fotózást, bármilyen géppel, és tudásszinttel, mint ahogy azt nagyon sokan meg is teszik. Aki komolyabban szeretne foglalkozni ezzel a hivatással, és nem véletlenül írom hivatásnak, mert ez nem csak abból áll, hogy bemegyek a munkahelyre, lenyomom a melót, aztán hazamegyek. De ezt nem is ecsetelem...
Szóval aki komolyabban szeretne foglalkozni ezzel a hivatással, az biztos, hogy nem fogja maga alatt vágni a fát, és bevállalni mindent, hogy csak pénze legyen, hanem inkább tanul, és szépen okosan építi fel a saját imidzsét. Most ezt próbálom tenni én is, fejlődni, tanulni, és első sorban nem a technikai részt fejleszteni, de természetesen azt is, mert anélkül ez a tánc nem megy. :N
Hosszú folyamat ez, de inkább vállalom még ennyi idősen is, mert nekem a fotózás nagy szerelem, és inkább lassabban haladok a cél felé, de akkor az már biztos tudás és rutin lesz. Járok suliba, szépen lassan megveszek majd mindent ami kell, és közben gyakorlok. Minden témában, nem csak esküvőn, és majd idővel úgyis hozza az élet, hogy milyen irányba húz tovább ez a világ...

A lényeg, ha valaki bevállalja egy telefonnal is, mert azt gondolja, hogy ő profi fotós (láttunk már ilyet) akkor írhatsz, mondhatsz neki bármit... akkor is bevállalja. Minden második ember fotós... ezt ti is tudjátok. Csak az nem mindegy, hogy milyen... Van barátom, akinek volt már két kiállítása is, sőt az egyik külföldön! Telefonon beszéltem vele, hogy ezt meg hogy, meg hiszen ő ha jól tudom nem is merült annyira be e a dolgokba, de aztán kiderült, hogy ismeretségi alapon lezsírozták neki. Amikor a képeit nézegettük együtt, és feltettem neki pár kérdést, akár technikai, akár érzelmi, vagy bármilyen kérdést, nagyon ritkán tudott válaszolni értékelhetőt. A legjobb az volt, amikor kiderült, hogy javarészt automata üzemmódban kattintgatott, és tulajdonképpen halvány lila gőze sincs alapvető fotós elméletről. Persze gyanította sok mindenki, és amikor ő ezt érzékelte, és ki is bukott persze, hááát az ego és az a fene nagy önbizalom hirtelen elszállt. :)

(#1922) r.levente75 válasza belovary (#1920) üzenetére


r.levente75
addikt

Tetszik amit a fotózás szellemiségéről megfogalmaztál, próbálkoztam más topikokban hasonlóval én is sajnos kevés sikerrel. Ezeket a sorokat oda is át lehetne tenni!😊

(#1923) belovary válasza r.levente75 (#1922) üzenetére


belovary
senior tag

Ó, gondolom sokan tudnának még írni úgy mint én, mivel ezt a témát hosszan lehet elemezni. :DDD
Amúgy felesleges vitába keveredni azokkal, akik nem értik meg, hogy itt nem azért írják le, hogy ezt ne vedd meg, mert felesleges, vagy ne vállald be ilyen tudással mert magaddal szúrsz ki, stb... mert le akarják nyúlni a melót, vagy iszonyat rosszindulatúak... egyszerűen azért, mert van tapasztalatuk benne, és tudják mi hogy müxik ebben a témában. Persze a piac tisztán tartása is fontos lenne, nagyon is, de ugye ez már egy másik téma. Meg nem is a mi dolgunk.
Ez olyan, mint amikor kint éltem Salzburgban, és sorban kerestek meg emberek, hogy szerezzek kint melót nekik. Bevállal mindent, most azonnal. Értem én, de azért gondoljunk át pár dolgot... Nyelv megy? Mit szeretne elérni azzal ha kijön? Csak pénzgyűjtés, vagy letelepedni? Szóval millió kérdés, mert rohadtul nem mindegy...Persze általában jön erre a haverom is kiment, nulla nyelvtudás, ennyit meg ennyit keres, bla... bla... miért akarom én lebeszélni... Aztán amikor meg ott van kint, akkor döbben rá, hogy húúú baszki, el kell mennem adóhivatalba, a dokihoz, a postára, egy csomó helyre intézkedni... Nincs ez, nincs az, jajj ez drága, a munka nehéz, és akkor jön az hogy segíts megint... Igazad volt, bla... bla... :W

Sajnos a fotózást nagyon de nagyon nem tekinti sok ember komoly foglalkozásnak, és ezért van az, hogy mindenki fotós. :) Mindenkinek van otthon valamilyen gépe, és azt gondolja, hogy megnyomni azt a bizonyos gombot bárkinek megy. Sokan azért is vannak abban a tévhitben, ha vesznek egy profi méregdrága felszerelést, akkor azzal már garantált a profi fotós titulus. Akinek van szeme, és önkritikája, az csalódni fog, akinek nincs, annak meg nem is kell profi gép, mert úgyis azt gondolja, hogy telefonnal is jobbat csinál mint akárki más... ;]

(#1924) r.levente75 válasza belovary (#1923) üzenetére


r.levente75
addikt

Egyetértek, nekem is ez a véleményem. 😊

(#1925) copass válasza .DLL (#1919) üzenetére


copass
veterán

dettó. én is kipróbáltam pár vonalat (modell,gyerek,eski,rendezvény,stbstb)...de piszkosul nem bírom a kötöttségeket. hogy így meg úgy, meg legyen ilyen meg olyan is...mert amint pénzt kérnek érte erről fog szólni a történet, hogy megfelelni az ügyfél kívánságának.
nagyon-nagyon-nagyon kevesen engedhetik meg azt maguknak hogy azt csinálnak amit akarnak fotózáskor, nekik havonta cserélik a kilincset!:D
nekem bejön az áldokumentarista,művészkedős vonal!:D koncert,fesztivál,stb. amihez kedvem van vagy motivál.
a partyfotó a legalja nálam, agybajt kapok amikor odajönnek fogdosva hogy fotózz már le hogy bevagyunkbaxvamintazállat...hááát mondom nincs vakum bocsi!:D de ha van is akkor csak mérek fény rájuk, az is villan, aztán balra el!:D persze mindíg megakarják nézni, de hát sietek! ;]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1926) grigo


grigo
őstag

Jó néha komoly gondolatokat is olvasni tőletek fotó témában. Úgy értem, hogy nem szakmai de komoly :)
Néha jól jönne egy off topic vagy egy fb csoport csak úgy csevegni olyanokkal akik tényleg értelmes gondolatot is képesek megfogalmazni szakmában, de nem szakmáról. (nem mintha fotósnak tartanám magam).
Néha szórakozunk olyannal hogy beírjuk facebookra hogy photography és végignézzük a képeket. Jó, mert ilyenkor jön egy kis önbizalom, hogy akkor annyira szar mégse lehetek. De hogy én két ember legfontosabb napjának felelősségét bevállaljam arcoskodásból...hát azt nem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#1928) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Hogy legyen valami ON is: indul a 2016-os szezon, ezzel a képpel kívánok minden topiklakónak eredményes nyarat: :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1929) grigo válasza *Ropi* (#1927) üzenetére


grigo
őstag

Örülök, hogy ezeket leírtad. Már most összerándul az ember segge. Ha ismerős párt látok aki esküvőre készül, innentől átmegyek a túloldalra, nehogy megkérjenek szívességből csak azért mert látnak nálam mindig gépet :K

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#1930) *Ropi* válasza grigo (#1929) üzenetére


*Ropi*
félisten

És ez csak a jéghegy csúcsa, ráadásul az emberi oldal sokszor nehezebb, mint a technikai: pl. mit lépsz, amikor az egyik örömszülő olyan dolgot akar mindenáron megtetetni veled, amit a pár ellenez? Sokszor feljogosítva érzik magukat a szülők a dirigálásra, amikor ők fizetik a költségek egy részét (vagy az egészet). Vagy ugyanez nehezítve: mit teszel, ha a vőlegény mást akar, mint a menyasszony? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1931) grigo válasza *Ropi* (#1930) üzenetére


grigo
őstag

Hát igen, kemény dolgok ezek. De nyilván ez emberfüggő, ki hogy reagál. Konfliktuskezelés és diplomáciai érzék na meg rengeteg rutin kérdése. Gondolom.
Ha lehet esetleg kérdezni, akkor hát ö... nem is tudom hogy kell ezt polkorrekten megkérdezni.
Érdekelne, hogy fotós szemmel mennyiben más egy speciális nemzetiségi szubkultúra pszichés végigvitele esküvői fotós szemmel. Van ilyen tapasztalatod? (megjegyzem én soha nem fotóztam még esküvőt, sőt minden mást is csak szívességből vagy saját magamnak, szóval nem vagyok fotós, de annyit beszéltek róla, hogy érdekelni kezdett, hogy működnek ezek a dolgok)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#1932) .DLL válasza *Ropi* (#1927) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem ez a HSZ mehet nyugodtan ON-ba, mert totálisan kapcsolódik a topik címéhez. ;) Nemmintha ne lett volna már leírva többször több darabban minden, de így egyben ez elég frankó összefoglalás, még ha sok is benne a személyes nézőpont.

"Mert megélhetési esküvőfotósok(k) (tisztelet a kivételnek)."

Arra gondoltam aki még nem az, nem is tervezte, csak fotóz egy ideje 2-3 éve, és valahogy késztetést érez, hogy akkor mostmár esküvőt is fotózzon. Ezt élesbe nagyon necces így hirtelen bevállalni. Az említett fórumtársnak is megülte a gyomrát ha jól értem, persze kibírta, és legalább kért segítséget, őszintén. Én is ezt tenném, mert bár videósként voltam pár esküvőn, de akkor is a fotós rengeteget segített, és ezeken még minden rendben ment :D Ha valami borul vagy csúszik, az mégnagyobb rátermettséget és helyzetfelismerés igényel, aminek már a tarsolyban kell lenni.

(P.H.)

(#1933) *Ropi* válasza grigo (#1931) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mire gondolsz? Az Indiai esküvők több naposak, nagyon sok különálló programmal, amik önmagukban is folklórélményt jelentenek, a Törököknél is hasonló. A Romáknál pl. fordítva működnek a dolgok mint nálunk: ők a polgárira és az egyházira minimális vendégmennyiséget hívnak, ellenben a vacsorára és a bulira mindenkit aki él és mozog, mert minél többen vannak annál több ajándékot hoznak. :D Ha el tudunk vonatkoztatni a - számunkra - nagyzoló látványelemektől (pl. királyi trón, amin a pár ül) és a mi mércéinkhez képest csiricsáré dizájntól meg ruháktól, akkor néhány formaságtól és a népszokásoktól eltekintve nem különbözik egy hagyományos lagzitól. Rájuk jellemző pl. az is, hogy a fotókból csak azokat veszik meg, amin rajta vannak. Zsidó esküvőkön jellegzetes pont (ami nálunk nincs) többek közt a házassági szerződés aláírása és a pohárra taposás...

A kérdésre konkrétan válaszolva: hülye emberek és megoldandó helyzetek mindenütt vannak - tudni kell kezelni őket. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1934) *Ropi* válasza .DLL (#1932) üzenetére


*Ropi*
félisten

Visszaállítottam ON-ra. :)

Valóban sok benne a személyes nézőpont, de ez a nézőpont másfelől az egész szakma nézőpontja is, ha úgy nézzük. ;) Egyébként egyszerűbbnek tartom saját példákon keresztül illusztrálni dolgokat mint más micsodáját kölcsönhatásba hozni a csalánnal... ;) :DDD Igen, a fórumtárs tanácsot kért, viszont amit kapott (gyakorlatilag egy mini elméleti workshopot) azt meg is fogadta, nem pedig ellenállással kezelte. Jó dolog ha valaki kérdez, mert nem marad tudatlan (csak építse be a hallottakat). :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1940) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én kimondom a bűvös szót!

Filozoli

... többet nem is fűznék hozzá.

(#1943) belovary


belovary
senior tag

Leírtam a véleményen lentebb, és most a kezdők digit. f. képei topikba is. Szóval nem szeretnék itt ebből sorozatot csinálni, csak annyit írnék, hogy azért gondold át mindig amikor ilyeneket mondanak neked, hogy simán lenyomod, nagyon profi vagy, stb...
Mivel ha ez alapján értékelné saját magát mindenki aki ezzel valaha is foglalkozott, akkor nagy baj lenne. Mosz ha ez alapján saját magamat veszem, akkor nekem már stúdióm lenne, túllennék a 80-ik eskimen, és sorolhatnám. :) De pont azért nem, mert a tudás nem csak arról szól, hogy mit tudsz, hanem arról is, hogy mit nem tudsz! Amióta elkezdtem komolyabban foglalkozni ezzel a világgal, azóta döbbentem rá, hogy nem véletlen, hogy van aki egyetemen tanul róla, és nem véletlen, hogy aki több tíz éve tolja komolyan, az nem henceg, hanem inkább szerény. Ez nagyon is komoly dolog, és pont a laikusok, akik abszolút nem látják át, ők azok akik ilyen tanácsokkal látnak el minket egy-két kép alapján, hogy hűha te neked ez már sima, sokkal jobb vagy mint a profik, stb...

Na béke! :D

(#1946) nesa válasza cOxeR (#1940) üzenetére


nesa
veterán

Koszi, elcseszted az estemet:)

(#1947) athomi válasza cOxeR (#1940) üzenetére


athomi
veterán

Akkor ezt a problémát megoldottuk. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1948) .DLL válasza nesa (#1946) üzenetére


.DLL
veterán

Miért, mit alkotott itt (is?) :Đ

(P.H.)

(#1949) JohnyBlue válasza nesa (#1946) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Akkor, akkor ki se merem mondani de az a Zoli ez a Zoli?! :Y

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1950) .DLL válasza JohnyBlue (#1949) üzenetére


.DLL
veterán

Nem, annyira azért nem. :D Filózolit láttam élőben hifis találkozón, itt pedig a fotók mást ábrázolnak. ;)

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.