Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DualCoreWin válasza Sebaj Fóbiás (#47) üzenetére


DualCoreWin
csendes tag

Nekem van egy Gravis Ultrasound Rev 2.4-es hangkártyám. Szerintem ugyan nem PnP Pro, legalábbis ez nincs rágravírozva a kártyára. Sok-sok évvel ezelőtt kaptam valakitől használtan, de én sosem használtam (nem is tudom, miért fogadtam el annak idején). Azt sem tudom, hogy működik-e, sajnos egy múanyag reklámszatyorban volt tárolva az "alkatrészres szekrényem" aljában. Mechanikai sérülése nincs, az elkók nem púposak. A dirver floppy-k is megvannak hozzá (v3.58 verzió, 6+2 db), de azokról sem tudom, hogy jók-e, s mivel a mostani PC-mben már nincs floppy meghajtó, nem is tudom ellenőrizni őket. Ha kell így, odaadom neked - természetesen ingyen, csak valami megfelelő jó hosszúkás dobozt kellene találnom, amiben elküldhetem. Ha érdekel, válaszolj.

Hoppá, ezt priviben akartam, de ide jött... :DD

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan probléma, amelyen egy CSODA ne segítene.

(#52) bteebi válasza Dilikutya (#50) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem az, hogy CF-ben se tudna EyeFinity-t 4K felbontással. Vagy csak túl fiatal :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#53) ALLAT001 válasza Dilikutya (#50) üzenetére


ALLAT001
senior tag

A fejem :O

(#54) Dilikutya válasza bteebi (#52) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én is a korára tippelnék. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55) bacsis válasza Dilikutya (#50) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen.. azért mai szemmel nézve tényleg elég megmosolyogtató, hogy egy 20 éves masinánál a 2D-s teljesítménynek is mennyire lehet örülni :))

(#56) Dilikutya válasza bacsis (#55) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs ebben semmi megmosolyogtató. Ősrégi technikáról beszélünk. 20 év múlva ennyi erővel a fullHD-n is csak röhögünk.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57) DarthSun válasza bacsis (#55) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

De még mennyire hogy lehetett örülni ! Az akkori 2D játékokban sokszor nagyobb élmény volt mint a mostani full csili-vili 3D grafikában. Valamint akkor is volt 3D, szoftveresen, Wolfenstein, Doom, Duke.....
Még az újjabb gépeknél is referencia nekem a dosos benchmarkolás :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58) iiglo válasza Lord Myn (#46) üzenetére


iiglo
tag

me too... Meg egy vagány 15 ös, LG monitor, amiben voltak hangszórók is. ÉS akkoriban még este 10től volt az ócsó net, nem aludtunk sokat :)

(#59) Bobó_20 válasza zetecR (#17) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Jó szerencsét! :K

(#60) bacsis válasza DarthSun (#57) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azok a játékok cska 2,5D-sek voltak ;)

(#61) DarthSun válasza bacsis (#60) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, a térbe helyezett alakzatok is fordultak a megfigyelési szögtől függetlenül. 3D- be helyezett sprite- ok + a Z koordináta nem volt vagy csak korlátozottan. Nekem akkor is 3D :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#62) Akula


Akula
őstag

Kitartást :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#63) Lord Myn válasza bacsis (#60) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hogy pontosítsak (kicsit "kockanáciskodom"): ezeket ál-3D-snek hívják, a 2.5D-s az az Alone in the Dark/Resident Evil féle statikus képen mozgó 3D-s karakterek típusú játékok.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#64) nyunyu válasza ALLAT001 (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

S3 805 videó processzora kellő 2D-s teljesítményt nyújt, amihez 1MB memória társul, ez elég 800X600-as felbontás mellett a 16bites színmélység megjelenítésére.
- azért ez fájt :DDD

Trident 9000 jobban fajt volna.

S3-ak pl. tudtak hardveresen vonalat rajzolni, vagy kepernyo teruletet mozgatni, igy Win 3.1 alatt az ablak odebb huzasa nem ket percig tartott, mint egy sima VGAval.

Mondjuk nekem S3 Vision968-as kartyam volt (PCI, 2MB VRAM, video gyorsitas), kb. az volt az S3 2D kartyak teteje.
Utana jovo Trio akarmik lassabbak voltak, mivel draga VRAM helyett olcso DRAMot hasznaltak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65) ALLAT001 válasza nyunyu (#64) üzenetére


ALLAT001
senior tag

486-osaimban már nem emlékszem milyen VGA volt. Csak arra h minden futott rajta, valszeg ezért nem is foglalkoztam vele :DDD

Még szerencse, hogy volt 2db, így amikor "takarítás" közben letöröltem az autoexec.bat-ot vagy a config.sys-t, újra tudtam éleszteni :DDD

Quake nekem kimaradt, de emlékszem rá CD olvasót USA-ban vettem meg, 100USD volt '98 körül :F nálunk nagyon játékokat sem lehetett kapni, kint meg :Y kánaán :U

[ Szerkesztve ]

(#66) nyunyu válasza DarthSun (#61) üzenetére


nyunyu
félisten

Elso 3Ds jatek a Quake volt 96-ban.

De annak mar rendes Pentium kellett, 486-okon, 5x86-okon max kepregeny volt, egyik pillanatban azt lattad, hogy a monsta eldobja a granatot, kovetkezo kepkockan mar a pofadban robbant.

[szerk:]486DX33-amhoz 512KB-s Trident 8900 volt, utana kesz megvaltas volt a Pentium 100+S3 Vision968.
Mas kerdes, hogy nem jottek ki a 14"-es monitorommal, mert a monitor nem tudott akkora kepfrissitest megjeleniteni, mint amit a kartya alapbol produkalt volna, kartyat meg sehogy nem lehetett 60Hz ala allitani, igy a monitor altal tamogatott 800@56Hz vagy 1024@88i kiesett, 640x480-ban sem tudtam kihuzni a kepet teljes kepernyore a monitor tekerentyuivel. :W
Ugyhogy kovetkezo nyari munkabol monitorcsere...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67) Mokó válasza DarthSun (#57) üzenetére


Mokó
aktív tag

55Bacsis +1

56Dilikutya +1

DarthSun:szerintem az akkori játékok volt hangulatuk,lelkük,nem tömegtermékek voltak kötelező folytatásokkal
hanem tényleg babusgatott gamék.És igen a DooM2-re gondolok.Meg sok-sok retrora.Aki ezzel nem ért annak
John Romero meg majd lerágja az arcát!Ha valaki nem tudja miről van szóakkor túl fiatal

[ Szerkesztve ]

(#68) ivana válasza mekker (#1) üzenetére


ivana
Ármester

A billentyűzetek emiatt nem lehettek feketék, akkoriban még normális minőségű billentyűzeteket gyártottak nem néhány év alatt lekopik a festék szintű gagyit.

(#69) nyunyu válasza Mokó (#67) üzenetére


nyunyu
félisten

Nemreg neztem Doom demokat YT-n.

Azt pl. nem tudtam, hogy minden Doom verziohoz uj introt rogzitett Romero, mindig maskepp benazik ugyanazon a palyan.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70) kenand válasza zetecR (#41) üzenetére


kenand
veterán

Az a másik, már-már műremek: Silicon Graphics Iris Indigo. Akkoriban hihetetlenül erős MIPS CPU (most tábla gépekbe, raspberry klónokba teszik...) gyönyörű indigó színűház, (persze a gép ára is egy magyar ház árával vetekedett....), szuper 3D grafikus programok, melyekkel a mozifilmek effektjei készültek.
És ez a cég is csődbe ment, hihetetlen...(nálunk a kórházban van egy az un. virtuális colonoscopia software azon fut)

Pl

[ Szerkesztve ]

(#71) Madara-san válasza nyunyu (#69) üzenetére


Madara-san
aktív tag

Egyébként miért "bénázott" mindig a demókban? Ezt sose értettem, amikor régen Doomoztam sokat, néztem a demókat és röhögtem rajta hogy milyen hamar meghal az illető aki játszik.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#72) kenand válasza kenand (#70) üzenetére


kenand
veterán

Nem akarok offolni, bocsánat, csak a nosztalgia...
Egy Silicon graphics Indigo nem is olyan elérhetetlen dolog, már 100 USD alatt vehető egy működő darab...

Érdekes, hogy egy Amiga 3000-et meg 300 000Ft-ért kínáltak az OLX-en

[ Szerkesztve ]

(#73) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Érdekes a velem egyidős gépekről olvasni. :DDD

(#74) Forestal


Forestal
tag

Arra is emlékszem még hogy az AMD 5x86-133 MHz-es alapjáraton futó Win98 Lite alatt be-be szaggatott a Winamp a 128-as Mp3-akkal, de amint 4x40-en (160 MHz-n) járt helyrebillent teljesen és mellete még éppen elfutott a Office 2000 excel-je is :D

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#75) winhate válasza kenand (#72) üzenetére


winhate
őstag

lol olx..

Amiga arat mestersegesen felnyomtak.
Ppc kartyak es a 060 turbina is iszonyat draga, mar ha talalsz.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#76) winhate


winhate
őstag

Bacsis elött le a kalappal ,hogy hajlandó küzdeni ilyen régi .....-al .

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#77) Archttila válasza DarthSun (#57) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

szerk.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#78) villamos válasza Madara-san (#71) üzenetére


villamos
őstag

Abban mégis mi lenne a poén, ha végigjátszaná helyetted? :F
:DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#79) DarthSun válasza nyunyu (#66) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A quake1- et K5+Voodoo1- en játszottam végig, azon már jól ment. Az a Vision kártya jó cucc, az egyik retro gépemben egy 4MB- os verzió csücsül.

(#71) Madara-san : direkt bénázott hogy olyan legyen a demo, amilyen. Valójában meg a bolygó egyik legjobb játékosa, leiskolázna bennünket pillanatok alatt.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#80) DarthSun válasza Mokó (#67) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, a két John, Romerot már említettem, Carmack meg a legjobb programozó.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#81) Male


Male
nagyúr

Jöhet a folytatás :)

Egy kis kieg ehhez: "Egérből egy Genius márkájú soros portra köthető hanyattegeret választottam, ami a 2000-es évek elejére sajnos teljesen kihalt, pedig némi szokás után igen precízen használható."
A hanyattegér nem halt ki szerencsére... csak ritka. Jelenleg is egy ilyet használok: Logitech M570. Elég drágán adják ezeket sajnos, de igen jók. (Igen, játszani is simán lehet velük... pontos, gyors, és soha nem fogy ki alóla az egérpad :DDD )

(#82) zetecR válasza nyunyu (#64) üzenetére


zetecR
addikt

Milyen boldogan toltam a Tomb Raidert a Tseng ET6000-rel. :D

(#83) zdanee válasza Male (#81) üzenetére


zdanee
őstag

Oh, igen, én ilyennel stúdiózok. Mindenki a pokolba kívánt, amikor ezt tettem a videovágós gépre :)

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#84) Male válasza zdanee (#83) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD ...hát mindig vicces jelenet itt is, amikor leül valaki, megrántja... és nem érti mi van :)

Igen, kell egy kis megszokás hozzá, de kb 1 hét után a normál egérkezelés tempója hozható vele, utána pedig már jobb szerintem. Már a másodikat koptatom belőle, és egyik barátom is átállt már erre, mióta nálam kipróbálta :)

(#85) bacsis válasza Male (#81) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh lehet megpróbálkozok vele én is :R

(#86) lenox válasza bacsis (#85) üzenetére


lenox
veterán

Milyen lap volt, ami nem ment?

(#87) bacsis válasza lenox (#86) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

uhh ezt most mire érted? :B

(#88) lenox válasza bacsis (#87) üzenetére


lenox
veterán

Azt irtad, elso alaplap eloszed stb. es baj volt vele. Milyen alaplap volt? Vesas.

(#89) bacsis válasza lenox (#88) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az is valami VESA+ISA+PCI lap volt, és szintén AMI BIOS-os....

(#90) Runner_fxr válasza DarthSun (#57) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Manapság már el vagyunk árasztva csilli villi játékokkal, még a zsebből előkapott telefonokon is ott vannak, elérhető áron. Régen meg egy vagyon volt egy komolyabb számítógép, emlékszem amikor a c64-em meglett valamikor 90-ben. :) Azt az érzést soha nem adta vissza semmilyen szuper pc vagy konzol. :)

(#91) lenox válasza bacsis (#89) üzenetére


lenox
veterán

Igen, de a chipset erdekelne. Nem aries volt veletlenul?

(#92) lenox válasza lenox (#91) üzenetére


lenox
veterán

Nekem ilyen volt:

http://www.classicpc.nl/index.php?id_product=106&controller=product&id_lang=1

Volt hasonlo cache gondja, az volt a megoldas, hogy ahogy a kepen is latod a level2 cache 8 sram chipjebol csak 4-et kellett belerakni, es akkor ment hibatlanul.

(#93) DarthSun válasza lenox (#92) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó kis lapnak néz ki ez is !

A 3 test probléma nem megoldható.

(#94) lenox válasza DarthSun (#93) üzenetére


lenox
veterán

Hat igen, pedig 20 eves.

(#95) DarthSun válasza lenox (#94) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az volt a hőskor :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#96) winhate válasza Runner_fxr (#90) üzenetére


winhate
őstag

Igen emléxek.. főleg amikor megjött a proszolgtól a motyó :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#97) bacsis válasza lenox (#92) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van ilyen lapom de ezt nem hasznaltamva tesztben... viszont jo tudni ezt az infot, hozzam is 4 cache ic-vel kerult, akkor a kesobbiekben sem bovitem :R

(#98) hege8888 válasza hocico (#48) üzenetére


hege8888
aktív tag

Nekem is van pont egy ilyenem, (HPVectra IV) egy ismerős hagyta nálam. műxik ,csak nem volt időm még vele bíbelődni. 4x Sony író is van benne. :)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#99) nagash


nagash
senior tag

Nekem már csak processzoraim vannak itthon, de egy P1-es masina még lapul a szekrény aljában. 10 év rohadás után találtam a garázsban. Felhoztam, bedugtam, pöcc-röff beindult, de a Windows 98 nem volt hajlandó bootolni már.
Azóta kipucoltam, kapott ezt-azt. Még a régi, Turbo gombos házban lakik. :)

Slot1-es procikat gyűjtöttem még, de a java "kacatoktól" meg kellett válnom tavaly, mert már tényleg kevés volt a hely.

Nekem 486-osból még van itthon Cyrix, ITs (vagy mi) és még pár hasonló, talán még VIA is. Bizony, nem csak AMD-Intel párharcok voltak... Szép idők!

Knoblauch macht einsam.

(#100) zetecR válasza nagash (#99) üzenetére


zetecR
addikt

Az az IT vagy mi inkább TI lenne, Texas Instruments.
Bakker, ilyen öreg lennék, már csak nekem mond valamit ez a név? :F

(#101) bacsis válasza zetecR (#100) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sokunknak jelent még az a név valamit hidd el ;)

(#102) kenand válasza nagash (#99) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos már nincs párharc...Intel mindent visz, max a tablet/telefon szinten van ARM-Intel párharc kibontakozóban. AMD dilettáns döntések sorozata után teljesen futottak még kategóriába került.
Már rég váltania kellett volna és csak az alacsony fogyasztású szegmensben APU-kkal nyumulnia (a teljesítmény versenyben elvérzett) Persze mivel gyártás trechnológiában egy generációval mindenki el van maradva az Intel mögött, az alcsony fogyasztású szegmens sem egyszerű...
Mindig AMD fun voltam... de sajnos már menthetetlennek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#103) nagash válasza zetecR (#100) üzenetére


nagash
senior tag

Remélem meg tudod nyitni: Gyűjteményem
Persze ez nem minden, de a lényeg...
Az alaplapban egy 166-os MMX csücsül. Beröffenteni nem tudom, mert AT tápos.

@kenand: na jó azóta azért sok minden történt, de manapság nem követem. Én mindig AMD-s voltam. Régen az ára miatt ugye. Ma ami jön azt veszem. Céges cuccot megvettem, így lett Intel, de bánom is a kártya miatt. Most vettem több AMD-s notit ismerősnek és nagyon elégedettek, olcsó is volt, szóval nézőpont kérdése.
Én is inkább ARM-on nyomulok jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Knoblauch macht einsam.

(#104) Zoz válasza nagash (#103) üzenetére


Zoz
őstag

"Beröffenteni nem tudom, mert AT tápos."
Lehet kapni ATX to AT átalakító kábelt. (Bár így elsőre hazai boltban nem találtam, csak Ebay és társai. Némi forrasztgatással házilag is megoldható :) )

(#105) PistiSan


PistiSan
addikt

A 2. oldalon lévő kép alapján, a kábel managemant őrültek rövid úton el tennének láb alól! :)

Nekem AMD sempronos volt az első gépem ha jól emlékszem, nálad úgy látszik kicsit hamarabb kezdődött a pc korszak.

(#106) Sebaj Fóbiás válasza nagash (#99) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Akkoriban a VGA piacon is sokkal több szereplő volt még. S3, Tseng, Matrox, Nvidia, Ati, 3DFX, Rendition és még biztos ki is hagytam párat. Meg eleinte ugye csak 2D volt, aztán mellé külön 3D :)

Emlékszem volt egy fun song, ami valahogy úgy szólt, hogy
"You have a Voodoo and i don't have Voodoo so give me a Voodoo 3 please!
It's much better than the TNT, so give me give me give me give me please!"

Tovább nem tudom, de a lényeg az volt, hogy azzal majd hasít a Quake :) Otthon meg is van még valahol mp3-ban :DDD

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#107) nagash válasza Sebaj Fóbiás (#106) üzenetére


nagash
senior tag

Pár éve építettem Voodoo SLi-t a Carmageddon-hoz.

Knoblauch macht einsam.

(#108) Sebaj Fóbiás válasza nagash (#107) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Riszpekt! :C

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#109) nagash válasza Sebaj Fóbiás (#108) üzenetére


nagash
senior tag

Már csak a Carmageddon dvd maradt meg belőle... :O

Knoblauch macht einsam.

(#110) DarthSun válasza nagash (#109) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem megvan :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#111) kovy79 válasza DarthSun (#110) üzenetére


kovy79
őstag

Mikor azt mondtam, hogy "jajj, de szépek", mellettem az asszony furcsán nézett... :DDD
A Ti4200 mellett érdekesen mutatnak. El nem tudnám képzelni, hogy ne egy S3 mellett legyenek. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#112) DarthSun válasza kovy79 (#111) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nők... :U , kiismerhetetlenek :)

Hajdanában nekem is S3 mellett volt, Ti4200- al kicsit feelingesebb. A Voodoo1 viszont most is S3- al van egy fedél alatt.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#113) hege8888


hege8888
aktív tag

Gyűjt itt valaki esetleg régi laptopokat?
Vagy van valaki, ainek vannak régi bontani való szökevényei?

Toshiba Portege 3110ct-hez kéne billenytűzetbe azok a kis karikák...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#114) bacsis válasza hege8888 (#113) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van egy halom bontásra/donorra ítélt laptopom de sajna ilyenem nincs :(
kis karika alatt mit értesz? a trackpointot? :DD

[ Szerkesztve ]

(#115) hege8888 válasza bacsis (#114) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hello!

Köszi a válszt. Kis karika alatt azt a kis müanyag-gyűrűt értem, ami van minden egyes billenyű alatt.
Nem tudom mi a szakneve, bocsi.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#116) hege8888 válasza bacsis (#114) üzenetére


hege8888
aktív tag

Gugliztam egyet,
"notebook keyboard hinge" néven vannak képek arról a kis bigyókról.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#117) ivana válasza hege8888 (#116) üzenetére


ivana
Ármester

Biztos nem hinge az a zsanér. Szerintem, te a scissor switch valamilyen alkatrészére gondolsz. Azok egyediek, szóval egy másik olyan gépből kell szerezni.

(#118) Sebaj Fóbiás válasza kovy79 (#111) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Nekem is az volt az első reakcióm, hogy deszépek :)))

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#119) #40935168 válasza dzso22 (#7) üzenetére


#40935168
törölt tag

Dettó, a grafikus AMI-t én is gyűlöltem :D A cikk faja, én mondjuk SCSI-vel nem vesződtem (igaz, MFM-el meg igen, még az XT-286 korszakban). Van azért pár kedvenc játék, ami ezen a 486-on már túl gyorsan futna, pl. Deathtrack (amit már goslow-al kellett "lassítani" DX2/66-on), Stunts és hasonlók :D Semmi DOS4GW még ekkor.. :U Nálam egy ADZ-s 5x86 volt a gép lelke, 50-en széjjelmaxolva (fűtött is mint állat) :D valami ULi chipsetes X-edik 486-os alaplapban, pfuhh volt jó sok amúgy..

Basszus, de szép idők voltak :)

Egyedül a nonstop koszolódó, nonstop kábelmegtörős, nonstop pontatlan golyós egeret utáltam, megváltás volt életem első optikai egere, amikor megvettem (egy Microsoft IntelliMouse Optical) :DDD Meg azok a picike hűtőbordák-ventik, amik úgy tudtak idővel zúgni, hogy megőrült az ember tőle.. semmi Arctic Cooling 12 centis 4 hőcsöves brutáltornyok.. :)) (Pedig egy néma gépért ölni tudtam volna anno) :)

Viszont az AWE32 a 8MB memóriával teletömve mai napig muzsikál. Transport Tycoon wooo hooo !!! :DDD

(#120)



senior tag

Wááááá.. kb. egy éve dobtam ki ezeket az egzotikus hardvereket. Volt egy 486 DX2 66-os gépem, 4MB RAM, 1 MB-os VL buszos ET4000 videokártya, Turtle Beach Maui hangkártya, 80 MB Quantum HDD, kis floppy, nagy floppy, CD . Hogy működött-e fogalmam sincs, kb 2 cm porréteg volt rajta. Meg mellette volt egy rakás ilyen-olyan kártya. BNC-s hálókártya, S3 Trio32 videokártya egy rakás, meg mittudom én mik.

Szép kis korszak volt mindenesetre. Internet híján volt egy nagy faládám tele floppy lemezzel amin csak driverek voltak. Ja meg persze utility-k , Volkov, PC tools, stb. (Persze system disken :P :D )

(#121) bacsis válasza (#120) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nagy kár értük, hogy ki lettek hajigálva :(

(#122) Vesa válasza kenand (#70) üzenetére


Vesa
veterán

Az Indigo még egészen emberi áron volt, viszont én akkoriban egy Silicon Graphics Onyx-ről álmodtam minden éjjel. :-D

Egy ilyen árából házat lehetett venni...Emlékszem, hogy csorgattuk a nyálunkat, amikor egy szakmai filmen a Lucas-Film/ILS székházának "pincéjében" ott sorakozott ilyenekből minimum 100db. Vajon mi történhetett azokkal a gépekkel?

A tudomány a valóság költészete!

(#123) kenand válasza Vesa (#122) üzenetére


kenand
veterán

Annyira jól összerakott gépek voltak, hogy valószínűleg még mindig működő képesek.
Ebayen időnként feltűnnek. Csak a posta költség sajnos egy vagyon USA-ból.(ilyen nehéz cuccok esetén)..
Elfogadnék egyet én is. ...

Apple masinák is a kedvenceim, főleg a "PC" formájú Mec-ec (Power Mac G4, G5, Mac pro)
Amikor kinyitom a 16 éves G4-es dobozát, csak csodálkozom mennyire ésszerűen és ízlésesen volt összerakva. És külsőre is jól néz ki. (G5-öm, Mac Prom sajnos nincs, utóbbi még főleg túlzott áron megy, G5 meg nem sokmindenre használható már)

(#124) krisz67


krisz67
tag

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni ilyen régi ISA-s, EDO RAM os gép felélesztésében?
Van itthon egy 4-5 db negyed konfig, Brand gépek (IBM, Compaq, Olivetti, HP) és ezekhez kellene pár tipp, hogy mik szoktak ezeknél a leggyakoribb hiba lenni, mit tehetnék stb, milyen alkatrész lehet a ludas, ilyenek. :)

Mert ezekhez abszolút nemértek, legminimumab része a PC -s tudásomnak, az s370 től indul, SD RAM-os, IDE-s gépektől felfele :D

Tudnátok segítséget adni? :)
Köszönöm szépen!

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#125) totron válasza mekker (#1) üzenetére


totron
addikt

Elárulod nekem, abban a korszakban mégis mit keresett volna a sötét tónus? Olyan hervasztó, mikor valaki nem tud paradigmát váltani és kötöttpályásan, csakis mai szemmel tud gondolkodni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.