2023. szeptember 30., szombat

Gyorskeresés

Blog

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]   [ ÚJ CIKK ]

  • Tulip Pentium 3

    Már pár hete összeállt, de most egy fotóra összeraktam a gépet, hogy a pakolászással előkerült a hozzáillő egér és billencs is. Nem túl ismert, vagy gyakori márka hazánkban a Tulip, ezért gondoltam kap egy kis bejegyzést.
    Pentium3-733Mhz, integrált Intel i810 irodai motyó lévén a PCI foglalatba egy kb korhű ATI Radeon7000 került, ami ugyan nem a korszak legfickósabb VGA-ja, de legalább a szűk helyre befért. Kapott a sok 52x LG CD-ROM készletből egy árnyalatban hozzásárgultat, meg 256Mb ramot. Operációs rendszerként a Windows Milleniumra esett a válaztásom. Tudom, annak idején a játékok miatt sokat szidtuk, de most kellemes meglepetés volt, hogy pikk-pakk felment, és alapból van már USB-támogatás is. Találkozhatsz vele (meg is nyúzhatod) a következő Retro Kocka Kuckón, Hódmezővásárhelyen valamikor jövő Áprilisban!

    Update
    Pár kép, mivel a hozzászólásokban kértetek:

    Folytatás...

    hege8888 2 hete 12

  • AT@ATX 3D nyomtatott hátlap

    Bemutatom a Dester31 fórumtárs által 3D nyomtatott cuccot. Nos én egy AT -> ATX hátlap tervére hívtam fel a figyelmét., hogy a retrósoknak lehet, hogy lenne ilyesmire igényük. Kaptam egy próbapéldányt, remekül illeszkedik az ATX-ess házikóba. Ugye van, aki szereti modern(ebb) házba rakni régebbi alaplapját, azoknak ez kitűnő segédanyag. Tegnap egy AT házas, de már ATX tápot is fogadni képes alaplapot (Epox MVP3-C2) költöztettem át. (folyik a munka a következő Retro Kocka Kuckóra) Tudom, a felsőtápos megoldás nem a legszerencsésebb, de egyrészt ez a ház tesztik, és szerettem volna egy ilyet a portfólióba, a másik pedig az, hogy ezen Epox lapon szerencsére nem a táp alá, vagy a környékére esik a proci foglalat, így nem szorul be alá a meleg. Köszönöm a hátlapot!

    Folytatás...

    hege8888 2 hónapja 0

  • Retro Kocka Kuckó: merülés a mélyvízben

    Túl vagyunk rajta, megcsináltuk! Ez már egy "igazi" kiállítás volt a maga nemében.

    Tovább a teljes címlapos íráshoz...

    Retro 5 hónapja 50

  • Retro Kocka Kuckó @Hódmezővásárhely

    A jövő hétvégén Hódmezővásárhelyen újra a retró cuccoké a főszerep három napon át a helyi strandfürdőben!

    Tovább a teljes címlapos íráshoz...

    Retro 5 hónapja 17

  • Retro Kocka Kuckó 2

    Második alkalommal szerveztem retró számítógép és videójáték kiállítást szülőfalumban, Mártélyon.

    Tovább a teljes címlapos íráshoz...

    Retro 12 hónapja 67

  • Bacsis végre bevállalta...

    Nna, ezt is megértük. Igaz, a legendás lekvár-koncepció már pár éve megvolt, de most
    az alkotó (snake1977 fórumtárs) kipimpelte a képet. Tessék!

    hege8888 1 éve 4

  • Invitáció a szegedi Retro Számítógép és Videójáték Kiállításra

    Május 14-15.én lesz Szegeden retrozási lehetőség. A kiállítás főszervezője Mári Zsolt, aki a szegedi Agorában látható informatika-történeti kiállítás egyik létrehozója sok-sok 8-16bites géppel, konzollal.
    Készítettem egy kis animációt az eseménynek.
    20 játszható-kipróbálható cucc, több, mint 50 kiállított egyéb retro-kütyü.

    hege8888 1 éve 3

  • Retro Kocka Kuckó, avagy első szárnypróbálgatásom...

    Hétvégén tető alá hoztam egy egyszemélyes kis retro számítógépes kiállítást, játéknapot, kinek hogy tetszik. Első alkalom volt, helyszín Mártély, (ide jártam általánosba) Tisza-parti kis falu, 10 km-re Hódmezővásárhelytől. Mivel azt hosszúnak találtam, hogy "retro számítógép és videojáték kiállítás", kreáltam egy blickfangos nevet, így lett RETRO KOCKA KUCKO az esemény neve.
    Pénteken reggel 6-ra mentem, ahol volt osztálytársam, aki most az ÁMK vezetője várt. Ő segített bepakolni a gépeket, hogy 8 órára mire megérkeznek a gyerektábor ifjai, nagyjából kész felállás legyen. Kicsivel 7 előtt befutott Apám is a CRT kistévékkel, amit előzőleg kivittem hozzájuk. Kb két kombi-kanyarnyi holmi.
    A kiállított cuccok a SNES kivételével (ez egy jó sztori, ismerősöket invitáltam, mikor a pár hölgytagja elkottyantotta, hogy neki megvan még gyerekkorából, és még pár eredeti játéka is van hozzá, kölcsön is kértem gyorsan..) az enyémek... 🙂
    A péntek délelőtt a kényelmes beállásal telt, illetve a srácok információ-éhségét kelett enyhítenem, hogy melyik játékkal mit kell csinálni, vagy hogy kell irányítani..Mintha kicsit hiányozna belőlük a felfedezés vágy..

    Folytatás...

    hege8888 2 éve 9

  • KONASOFT és csodálatos alkotásai....

    Ugyan nem vagyok programozó, de azért megkérdezlek Titeket is, hogy most tényleg egy kalap ..ar amiket nekünk gyártanak (állami fegyveres szerv), vagy bennem van a hiba, és magasak a felhasználói elvárásaim...

    Csak egy példa.. mindenféle platform, program, amivel eddig találkoztam, ha a naptárra kattintok, akkor ott feladja hó/nap szinten, hogy mit akarok bejegyezni. Rákattintok az adott napra, és bevan állítva év/hó/nap szinten egy bejegyzés.... itt nem, csak dekornak van a naptár ikonja, írd be a dátumot manuálisan (pl 2021.05.18.) Agyrém...

    hege8888 2 éve 5

  • Pinball Dreams port Amstrad CPC-re

    Biztos nem sokan tartanak Amstrad-ot otthon, de most futtottam bele, hogy tavaly októberben a Batman Group demócsapat portolta az Amiga-klasszikust erre a Z80 alapú 8 bitesre.
    A videót nézve nagyon jó minőségben átültették a grafikát, és a zene/effektek is hozzák azt a szintet, amit egy ilyen prüttyögőből ki lehet hozni.
    Longplay video.
    Letöltés.

    Kár, hogy a C64 verzió pár éve elhasalt.

    hege8888 4 éve 0

  • Kiskunmajsára ötlet?

    3 napot nyertem egy falusias panziöba Kiskunmajsára.
    Majsáról megmondom öszintén a sokat emlegetett strandon kívül semmit nem tudok.
    Azon kívül, hogy nyár, értelemszerűen strandolás, tudtok ajánlani valami látnivalót, amit két gyereknek (6-9) is
    érdekes lehet?
    Esetleg ha valaki tud ott valami nagyon tuti éttermet, fagyizót, lángosost, bármit a városban az kérem ne titkolja el.

    hege8888 4 éve 14

  • Légy kreatív! (Tögyük zsákba)

    Szerintem IT-napiszar esélyes a dolog, mosolyogjatok Ti is ezen a borongós napon!
    :)

    hege8888 5 éve 10

  • Szárítógép szösszenet (hogy Te ne járj pórul)

    Párom régi vágya egy szárítógép, amit ma szabadnapos lévén én nézegettem körbe.
    Végül megszületett a döntés, volt is raktáron, akár fizethetem és vihetem. Apró bökkenő, hogy ma épp
    anya Micrájával voltam (téligumi cserét intéztem), szóltam az eladónak, hogy akkor tegyenek egyet félre, elugrom párom munkahelyére a kombiért, és akkor folytatjuk a tranzakciót. Oké, várnak, kedvesek voltak.
    Kimanőverezek (Hódmezővásárhely, tramtrain építés miatt sokminden egyirányú, vagy le van zárva :R ) a munkahelyére (belvárostól 5 km), autócsere, visszamanőverezés.
    Kifizetem, mondom a srácnak, hogy rakjuk be. Hmm, közben kiderült, hogy az összes ebből a modellből a Jumperen van még, ami a városban kóricál, de türelem, 15 perc és itt van, nyugalom ,várjam meg.
    Megjön, de az üzletből látom, hogy pont úgy áll meg, hogy nem fogom tudni kinyitni a kombi végét.
    Mondom az eladónak, hogy szólni kell a kollégának, hogy kicsit guruljon arrébb, mert nem tudom felnyitni
    a kocsi végét.
    - Azt a szürkét mondod?
    - Azt.
    - Hát azt hiába is nyitnánk, abba nem fér be, mert a szárítógépet nem lehet fektetve szállítani, csak állítva, mint a hűtőket.
    WTF? B@szki, az előbb is mondhattad volna, mikor említettem, hogy elhozom az asszonytól a kombit.... :W
    Te mit értessz kombi alatt, Ford Transitot?

    Folytatás...

    hege8888 5 éve 40

  • CD-ről tud valaki adatmenteni?

    Ugyan adtam fel a HA-n egy hirdetést, de egy pirvát üzi arra bíztatott, hogy itt is
    megkérdezzem:
    Tud valaki abban segíteni, hogy egy régen megírt (1999-ben) cd-t
    beolvassunk?
    Olvastam régebben egy olyan technikáról, hogy kicsit felpolírozzák a CD-t, és
    utána megfelelő olvasóval a pitek tartalma újra olvasható.
    Valaki tud ebben segíteni?

    hege8888 5 éve 18

  • Bad Apple

    Ha jártál hétvégén a Bacsis Retron, akkor biztos láttad párszor lefutni valamelyik öreg vason azt a fekete-fehér demot, amihez itt egy link emlékeztetőnek.

    Namost evett a penész, hogy mi ez a japós techno-disco, kicsit utánagugliztam.

    Az eredeti zene az 1998ban, japánban megjelent Touhou4 :Lotus Land Story játék 3 pályájának a zenéje volt.
    A game nekem elsőre ránézésre egy klasszikus 2D shoot'em up, de mivel a vannak benne párbeszédek is, (olyan képregényszerűen) szerintem valami rpg-szerűség is bele van keverve. No mindegy, a japók mindig is más játékízléssel bírtak az európaihoz. képest.

    Ezt a zenei témát remixelte 2007-ben Masayoshi Minoshimanevű úriember alias Alstroemeria Records, a vokált a Nomico nevű japó pop-énekes adta hozzá.

    Ehhez készítette a legfelül belinkelt fekete-fehér animációt egy rajongó 2009-ben a Touhou játék világából kiemelt karakterekkel, mely a japán Nico Nico Douga (NND) videomegosztón elsőként érte el a 10 milliós nézettséget.

    Folytatás...

    hege8888 5 éve 17

  • Horvátországba autóval, tanácsokat kérnék.

    Sziasztok!

    A nyáron Horvátországba (Malinska, Krik-sziget) mennénk autóval. Külföldön még nem jártam kocsival, szóval
    van bennem valamennyi stressz, és izgalom.
    Ezért szívesen olvasnék pár tanácsot, ötletet, hogy mire érdemes odafigyelni, mi az ami náluk más, vagy nem úgy van, mint itthon. Bármi.
    Az járható, hogy Google Mapson letöltöm telóra a térképeket, és offline tudok vele navizni?

    Párommal már az út tervezésénél nem jutottunk zöld ágra: itthon Zaláig autópálya / közút (mi van, ha balesetben ülünk órákat a dugóban?) legyen vagy sem. Csongrádból mennénk. Nekem Google az M5-M0-M7-et ajánlotta.
    Illetve azt mondja, hogy a fönőke mikor kint volt, akkor vmi e-kütyüt vettek, amivel gyorsabban haladtak az autópályán a kapuknál.
    Szóval, ha valaki rutinos Horvátország-járó, az kérem ne tartsa magába az infót.

    hege8888 5 éve 30

  • First Techno... by Kraftwerk

    A Kraftwerket valószínűleg minden elektronikus zenét kostólt ember ismeri, vagy ha fiatalabb generació, akkor modjuk úgy, hogy sok-sok zenész-dj-producer megemlíti őket, hogy ha azt kérdezik, ki(k) inspirálták/befolyásolták zenei pályájukat?

    A nagy többségnek meg is van, hogy 4 egyenfésült ing-nyakkendős úriember, miliméter precíz
    robotzenéje. (We are the robots, Music non-stop, stb)

    A Youtube-on erre a videora akadtam, ami 1970 decemberében készült.
    Most ugorjuk át, hogy röhögünk egyet az akkori (kb szüleink/nagyszüleink csápolásán, ruházatán), inkább
    a zeneileg érdekes részek 0:35-0:45, 1:46, 2:03 körül vannak. Konkrétan tökre hasonlítanak azokra a motívumokra, amik a 90-es évek közepe felé kezdtek a techno/rave vonalon stílusjegyekké válni.

    Van a videonak egy közel 50 perces verziója is, de azt csak tényleg kitartó, és erős idegzetűeknek ajánlom. :D

    hege8888 6 éve 27

  • Apple Powerbookhoz tanácsot, véleményt.

    Sziasztok!

    Nem napi használatra, csupán kíváncsiból, hobbyból kipróbálnék egy PPC-s Powerbook-ot.
    Főleg azért, mert kipróbálnám rajta a MorphOS-t (Állítólag nagyon Amiga-szerű).
    Ha valakinek van élettapasztalata mind a hardverrel, mind az OS-sel, az kérem ossza meg velem gondolatait.

    Érdemesebb-e vadászni a 128mb-s Atis VGA-s pélányt (ritkább), vagy el lehet lenni a 64mb-sel is?
    Az Nvidiás Go-któl kicsit tartok..

    hege8888 6 éve 2

  • Heroes 3 vs Kincsem, vagy csak én hallok rosszul?

    A téli szüntetben kicsit itthon filmeztem, és megnéztem a Kincsem filmünket.
    Ami miatt billentyűzetet ragadtam, az az, hogy másnak is feltűnt, vagy csak nekem, hogy valamelyik verseny jelenetnél a fanfáros-harsonás aláfestő zene ugyanaz, mint ami a Heroes of Might and Magic 3-ban a győzelmi zene?

    hege8888 6 éve 7

  • Lego segítséget kérnék

    Sziasztok!

    Fiammal mi többnyire másodkezes ömlesztettekkel nyomulunk (hál istennek még nem fertőzte meg semelyik Lego őrület (SW, Ninjago, stb). Minap a kezembe akadt egy elem, aminek a beazonosításához kérnék segítséget.

    Szerintem egy 80-as évekbeli elemről lehet szó.
    Szóval 4x8as piros lapos alaplap,(mint a 3035) de van egy kiálló csonk a 2.-3. sorok között. Gondolom ide valami forgó (forgatható) bigyó illeszkedne, és akkor ez az elem lehetne pl tüzoltó autó létrának az alapja.
    Az alján nincs szám (egyébként bricklinkre mentem volna). Az alján a Pet, illetve a "3 pend" ? feliratok vannak.

    Ui: ki, honnan rendel egy-egy elemet?

    Előre is respect az építő / hasznos hozzászólásoknak.

    hege8888 6 éve 4

  • C128D billentyűzet kölcsön van valakinek?

    Van egy Commodore 128D-m. De hogy ki tudjam próbálni, megy-e benne a floppy, kellene hozzá egy billentyűzet. Valaki van-e annyira jófej, hogy az itt elért HA-s értékelésem alapján ad kölcsönbe egy billentyűzetet egy pár napra kölcsön?

    hege8888 6 éve 1

  • Nordtelekomot ismeri, használja valaki?

    A kérdés adott, infót szeretnék (lehetőleg olyantól aki használja) a Nordtelekomot itthon, vagy Londonban.
    Elméletileg direkt a kint élőknek van kitalálva, hogy egy itthoni +36os számot (hazai tarifával) hívva elérhető
    a Londonban lévő mobil.
    Tapasztalatot kérnék a minőségről, mind a szolgáltatásról, mind a hangminőségről, netsebességről (ha valaki ilyet is használ). Ja! és az árakról is...

    hege8888 6 éve 1

  • Szeged Gábor Dénes 2009 12/E-s van itt vki?

    Sziasztok, van itt aki Szegeden a Gábor Dénesben 2009 végzett 12/E-s infós volt?
    Vagy valaki, aki ismeri az ott végzetteket. Keresek egy ismit, de nincs facem, közben meg a szülővárosából
    elköltözött.

    hege8888 6 éve 15

  • TV-hez ötletet, tanácsot kérnék..

    A következőkhöz kérnék tanácsot, ötletet:

    Otthon T-s IPTV van, meg vele az analóg alap (az a 6 vagy 8db M1,M2, M3, stb csatorna)

    A vendégszobában van TV, aminaz alap csatornák, + HirTV kéne hogy menjen, mikor itt vannak Apósék, hogy ne a nappaliban harsogjon a tv + nyomorogjon az egész család.
    MindigTv-t nem akarok, hogy rendszeresen fizessek elő, mikor kb évi 12-18 napról van szó.
    Van olyan, hogy "percalapú" tévézés?

    Vagy TV Okosítón lehet neten keresztül nézni ezt (vagy más) csatornákat?

    hege8888 6 éve 7

  • Atcsi111 user felől érdekődik a NAV...

    Szóval a címben említett user felől érdeklődött nálam a NAV. Igaz nem HA-ról, hanem Kvaterkáról, de
    mindjárt írom, hogy itt ezt miért írom.
    A NAV-ot az érdekelte, hogy rendeltem-e tőle, és mit?
    Visszanéztem az értékeléseimet, nem volt ilyen nevűvel boltom.
    Rákerestem, az illető parfümöket, Converse cipőket árul... Ezek se igazán az én vásárlási érdeklődésem.
    Akkor viszont, honnan a heréből talált meg engem a NAV ezzel az üggyel?

    Ha közületek valakit szintén szórakoztat a NAV, privátban cseréljünk már eszmét..

    A legszebb az benne, hogy az írásos választ küldjem meg enik elsőbbségivel, ajánlottan, különben beidéznek.
    Hát a jő nénikéteket, legalább egy felbélyegzett válaszlevelet adtatok volna..

    hege8888 7 éve 17

  • Van valakinek Beast Edition II-je?

    Sziasztok!

    Téma a cikkben. Egy délutánt gugliztam, de most nem találom a TinyXP Beast II-ből iso-t.
    Ha van vkinek valami linkje priviben írja mág meg.
    Köszönöm!

    hege8888 7 éve 0

  • Rob Hubbard is plágizált picit...

    Néha bújom a netet, hogy melyik kedvenc fiatalkori zenémet (90es évek nagyjából) ki, honnan merítette, dolgozta fel. Sok imádott slágeremről kiderült, hogy már valamiből samplézték... :DDD .

    Valamiért most gyerekkorom Commodoros idői jutottak eszembe, és egyik kedvenc C64 zeneszerzőm, Rob Hubbard munkásságára keresgettem.
    Az Ő műveinek a feldolgozásával tele a net, de véletlen pont a fordítottját találtam.


    A meglepő eredmény az volt, hogy a 1985-ös International Karate zenéjének egy része Ryuichi Sakamoto - Forbidden Colours művéből merít. Olyan 1:00-hoz menj előre.

    Maga a mű a Boldog karácsonyt Mr. Lawrence! (Merry Christmas, Mr. Lawrence) című 1983-as filmben is szerepelt, mely a II Világháború éveiben játszódik. Egyéb érdekessége, hohgy David Bowie az egyik főszereplő. A filmet sajna még nem volt időm megnézni.

    Folytatás...

    hege8888 7 éve 3

  • Sony VAIO Picturebook (PCG-C1MHP)

    Van valaki itt a Logouton, aki ilyet dédelget kincsei között?
    Erősen retro kategória ma már, kb 15 éves a cucc.
    Olyan emberkét keresnék, akinek minden drivere klappol a kis notihoz, vagy még vágja, hogy mit hogy kellett
    reinstallkor csinálni, ha esetleg volt vmi trükkös része a dolognak.

    Alapjában a noti üzemel, de hiába a hozzávaló setup filék, nem tudom működésre bírni a bluetooth-ot, Memory Stick olvasót, és a Jogdialt.

    Oprendszer XP, de nem fullos, hanem herélt (talán ez a baj?)

    hege8888 8 éve 2

  • Lego jófogásaim - érték-e a mai srácok szemében?

    Rövid idõn belül két sztori is megesett velem Legoval kaplcsolatban, ennek kapcsán felmerült bennem pár gondolat, hát megosztom veletek. Elöljáróban annyit, hogy én (is, mint többen is itt a Logouton) gyerekkoromban jókat legoztam, egy nálam jómódúbb srác szatyornyi ömlesztett készletét boltoltam meg. Így viszagondolva valószínüleg pár Legoland készlet volt, ami a mai City sorozat elõdjének felelt meg. Továbbá volt egy valamilyen egyszemélyes kis ürsiklóm, meg egy szintén egyfõs holdjáró, fémkeresõ detektorral, kis kõzetgyűjtõ ládikával. Ezekbõl aztán csináltam én magamnak kamiont, autókat, helikoptert, ürhajót, mikor mit volt kedvem játszani. Füzetbõl sosem építettem, tetszett az, hogy mindent én találhattam ki. Volt még valahonnan egy 86-88 környéki Lego katalógusom, abból merítgettem ihletet.
    (Ha valakinek van ilyenje pdf-ben küldje már el, vagy a linket)
    Tehát ömlesztett párti vagyok, már csak a készletek ára miatt is, meg amit írtam; szeretném én is, ha a srácaim mutatnák majd nagy büszkén, hogy mit találtak ki.
    Na ennyit felvezetõnek.

    Folytatás...

    hege8888 9 éve 21

Hirdetés

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.