Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az Elephone az a "gyártó", amiért egy fillért nem adnék...

Ahogy a régiek hullottak szét...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) csongi


csongi
veterán

Korrektnek tunik. A gyartotol nem volt meg keszulekem.
Valahol ezen az aron erkezik az ouktiel k5000, arra nagyon kivancsi vagyok :)
Koszi a tesztet, ez is benne van a lehetseges eszkozok kozott.

(#4) bloggiold


bloggiold
aktív tag

A márkát én is kerültem eddig, habár a P6000 és a P8000 kis ideig volt nálam azok jók voltak.

https://fontecone.blog.hu/

(#5) Graphics válasza csongi (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem gyártó ez..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Fall-N válasza Graphics (#5) üzenetére


Fall-N
veterán

De legalább jobban hangzik a neve, mint a random kínai dzsunkáknak. Pl. UmiDigi, Dogee stb. 😁

Sosem értettem, ha külföldre is készülnek, akkor miért nem lehet valami angol nevet adni. Xiaomi és a Huawei is rosszul hangzik, csak azt már megszoktuk.

[ Szerkesztve ]

(#7) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszi a tesztet :R . Nem volt még ilyen telefonom. Lesz rá lehetőség kipróbálok egyet.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#8) Metalfan


Metalfan
senior tag

Én több, mint egy éve használok nagy megelégedéssel egy P8000-et. Az egyetlen hibája az, hogy rejtélyes módon 15%-os töltöttséget mutat akkor, amikor már csak pár percre elegendő szufla van az akksiban. Nem nagy ügy, együtt tudok élni ezzel, és nem is tervezem a telefon cseréjét még jó ideig.

(#9) Rodi 4.80 válasza Fall-N (#6) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

A fő piacuk gondolom Kína, illetve Ázsia. Lehet a 1,5 milliárd kínaiul beszélő tömeg jobban érdekli őket, mint az a félmilliárd angolul értő. Az igaz, hogy az angolt 3x annyi országban beszélik, mint a kínait, de akkor is kevesebben.

(#10) csongi válasza Graphics (#5) üzenetére


csongi
veterán

Akkor cimkezo :D

(#11) bloggiold válasza csongi (#10) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Miért baj, hogy címkéző (ami egyébként nem igaz)? Ezen az alapon az iPhone is címkéző, hiszen nekik és sok ismert cégnek is a Foxconn gyárt.

https://fontecone.blog.hu/

(#12) atike


atike
nagyúr

Nem rossz telefon, de én sem választanám.

(#13) Wesder válasza bloggiold (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Mondjuk mèg a logót is copy-zták, így nehezen adok nekik esèlyt bármire is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sosem néztem sokba az Elephone-t, most viszont készülnek egy SD 660-as hajlított AMOLED kijelzős telefonnal, S9 néven.
Ott valami elindulhat komolyabb irányba a minőség terén náluk.

https://utdetailing.hu/

(#15) Wesder válasza tibcsi0407 (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Minősègibb Copyphone?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) tibcsi0407 válasza Wesder (#15) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az, hogy már a Qualcomm-tól bevásárolnak nem egy rossz jel. Ha ott kiadják a forráskódokat, akkor a közösség kap egy jól mókolható telefont.
Copy? Mi nem az? A Xiaomi sem túl sok egyedi ötletet visz bele a telefongyártásba, ahogy már a 3 nagy gyártón kívül lassan senki sem. Ez van, el kell fogadni.

https://utdetailing.hu/

(#17) Fall-N válasza tibcsi0407 (#16) üzenetére


Fall-N
veterán

Inkább mindenki lopkod mindenkitől. De őszintén PC iparban nem ez volt vagy van?

Mondjuk egy ilyen kötött dolognál, mint egy érintő kijelzős telefon, nem sok egyedi dolgot lehet adni. Ez a legpraktikusabb forma, így nincs mit cifrázni rajta. Esetleg a kezelőszervek, kamera elhelyezésén lehet variálni, de az alap forma ugyanaz. Főleg most, minél kisebb kávás téglalap.

Anyagokban sem lehet mit már kitalálni. Van és volt már minden: fa, fém, bőr, kerámia és üveg. A bőr túl kényes és sérülékeny, kerámia drága. Titán lehetne még, de az már luxus lenne, (és nem jó a wireless töltés miatt). Praktikussági és gyártási kihozatal miatt sem érdemes erőltetni a kerámia vagy fa hátlapot. A vezeték nélküli töltés miatt meg kötött az anyag, hogy miből lehet. Ezért sincs sajnos már fém hátlap csak üveg. Én inkább beáldoznám, csak ne üveg legyen. Viszont az jó, hogy nincs az S4-hez hasonló fényes bili műanyag vagy úgy általában plasztik hátlap.

A márka logó az más kérdés. Ott ki lehetett volna találni valami egyedit.

[ Szerkesztve ]

(#18) tibcsi0407 válasza Fall-N (#17) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lehet a logot is lecserélik idővel. Elég trágya gyártó volt pár éve, de mostanában nem hallok/olvasok róluk olyan rosszakat, mint régen.
Most, hogy a Xiaomi belépett az EU-ba, aztán szépen lassan Huawei-utat követve feltolja az árakat, jó, ha a helyükbe lép pár kínai gyártó jó ár/érték aránnyal. Ezt általánosságban gondolom, nem csak az Elephone-ra.

https://utdetailing.hu/

(#19) csongi válasza bloggiold (#11) üzenetére


csongi
veterán

Nekem nem baj. :). En csak reagaltam egy reagalasra :)

(#20) GoldhandRent válasza Metalfan (#8) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ez márkahiba.. Baratnomnek is volt valami (mar nem emlekszem melyik) Elephone, az is egyszer csak lemerult. Valamint volt, hogy napokig 69%-os toltottseget mutatott, majd lemerult...
Volt, h random bekapcsolt es elkezdett fura hangokat kiadni. Azota kerulom/keruljuk, es nem ajanlom senkinek sem :D
Plusz volt meg egy ujjlenyomatos Elephone is a kozelemben, annak a kameraja, hangszoroja, mikrofonja, ujjlenyomat olvasoja romlott el. Vagyis minden :D

-

(#21) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egészed a SOT adatig tetszett ami a cikk végén volt amúgy. :) MTK-val várható volt.

(#22) Fall-N válasza tibcsi0407 (#18) üzenetére


Fall-N
veterán

Így igaz kellenek az új ígéretes gyártók, akik felrázzák majd az állóvizet. Vernee ezt már elszúrta, ahogy a LeEco is. Pedig volt arc mindkettőnél. 😁

Nálam a sok gond miatt, amit írtak a fórumokban a Vernee-ről, már elásta magát.

Ezt az Elephonet még nem tudom hová tenni. Eddig tényleg széthullottak rövid távon, viszont paperlaunch-ban jók. Papíron jönnek ki az ígéretes új modellek. De az S8 klón viszont nem kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#23) blountex


blountex
senior tag

Több mint két éve használok egy Elephone P7000 telefont. A gyártó nem hanyagolta el a szoftver frissítéseket sem, elég sokáig volt hozzá update. Egyetlen hibája, hogy ha 15%ot eléri onnantól 1 perc alatt lemerül.
Ráadásul kivehető aksival van, így cserélni is lehet ez egy plusz pont mivel kitolható a telefon élettartalma, nem úgy mint manapság megveszed a telefont és nem tudsz akksit cserélni egy x idő után, ráadásul mi van ha lefagy az android?
Azóta nyílván jött ki többféle termékük, és volt ami jobban volt ami kevésbé sikerült jól, de összességében nem egy rossz gyártó.

Ráadásul a P5000 termékk bazi nagy akksival jött anno a 5350 mAh brutálnak számított. Na az volt még egy jó telefon, és elég hamar mind elfogyott, sajnos aztán már nehezen volt beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#24) DonaldJames


DonaldJames
tag

Köszi a tesztet,de nem tetszik a telo.

[ Szerkesztve ]

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#25) Graphics válasza bloggiold (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az Elephone lopta a logót, lopta a nevet is...

Innentől kezdve egy nulla kategóriás valami a szememben...

A logó a MI logó elforgatás, a név pedig a Lenovo LePhone szériájának a neve volt... Nulla a cég.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Metalfan válasza GoldhandRent (#20) üzenetére


Metalfan
senior tag

Igen, én is olvastam hasonlókról, de a P8000-nél a 15%-os tévedést szokták említeni. Mindenesetre elég vicces, hogy egy olyan cég, amelyik képes telefonokat tervezni és gyártani, nem bír mit kezdeni egy ilyen buggal :D

(#27) Fitzgerald válasza blountex (#23) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Lefagy az Android" dologhoz: valahol jogos a félelem, én az első tabletem vásárlásakor aggódtam emiatt évekkel ezelőtt. Viszont ezeket a készülékeket általában lehet hard resetelni, vagy a power gomb nagyon hosszú nyomvatartásával is újra lehet őket indítani.

(#28) Fall-N válasza Fitzgerald (#27) üzenetére


Fall-N
veterán

Nálam az IDMP+ fagyasztja le a Mi A1-et ha háttérben fut. Valamit művel a Doze-zal és nem lehet feloldani a kijelzőt. Ilyenkor nekem is jött a 10 mp-es Power gomb megnyomása. Azóta nem hagyom háttérben futni.

[ Szerkesztve ]

(#29) Sethdobaloah válasza Fall-N (#28) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nekem van watchdog a telefonomban. Ha lefagy, magatol ujraindul 10 mp mulva. (Redmi 3s)
Randon elojon egy-egy frissites utan, hogy a waze kiakasztja a telefont ejszaka.... Nappal soha :)

...csak én vagyok helikopter?

(#30) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Viszonylag egész jó képeket készít szerintem.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#31) nyisziati válasza Kolondrum (#21) üzenetére


nyisziati
veterán

Na igen, az a SOT nagyon gyatra, kb. az enyémmel megegyező, sőt, kevesebb. Gyak. két évvel van lemaradva az aktuális csúcstól.

(#32) Odette


Odette
újonc

Sziasztok! (Ilyen Elephone p8-as telóm van.)Tudja valaki, hogyan lehet az Elephone p8-as teló 'kinézete' pont olyan, mint a fotókon?Értem: A zárképernyőn sötét háttér, zöldes időkijelzés egymás alatt.... Alapból a telómon más van!?válasz ide, vagy erdelyiodett@gmail.com
Kösz

(#33) bloggiold válasza nyisziati (#31) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Gyakran az ára is le van maradva az aktuális csúcstól 2-300 ezerrel. Mire nem elég ez a teljesítmény? Ja értem, az Xboxon tényleg jobban futnak a full-full grafikai igényű játékok. Ja nem játszol, akkor áruld már el, inkább ne...

https://fontecone.blog.hu/

(#34) Graphics válasza bloggiold (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyire nem jó az Elephone, hogy érdemes mellette kiállni... A legszörnyűbb készülékeket tőlük láttam, Mikor bejött Magyarországra a Pingen keresztül , hát az kegyetlen volt.

Egy termék volt tőlük , egy G9 ... De nem jött át az sem.

A többit tesztelni tudtam, de semmi nem fogott meg.

Ne az legyen az érv mellette , hogy olcsóbb ... Neves kínai termékek jobbak

Ez egy sima Meizu klón... Erre futotta nekik sajnos.

Kíváncsi vagyok , ha eltelik 3-6 hónap ez a készülék hol lesz.. vajon szethullik majd szoftveresen , jönnek a szokásos hardveres hibák...

Nálam a nulla arculati elemek miatt bukott... Ha egy "gyártó" ilyen kreatív, vajon milyenek a termékeik...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) nyisziati válasza bloggiold (#33) üzenetére


nyisziati
veterán

Ne szívd fel magad, felesleges.
Aktuális csúcs alatt nem a Galaxy S8-at értem, hanem a budget kategória királyát, a Redmi Note 4-et. Gyak. hasonló áron kapsz dupla SOT-ot. Erre értettem a kétéves lemaradást, hogy ez a gyártó most tart ott, ahol a Xiaomi két éve.

A teljesítményre meg nem írtam semmit, miért kellett szóbahozni? Bőven elég ez, ahogy már az enyém is.

[ Szerkesztve ]

(#36) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Az utolsó két hozzászólásra reagálva.
Az Elephone p6000 és a p8000 kapcsán van tapasztalatom a gyártóval azok 3-6 hónap után is jól vannak köszönik, habár igen régen voltak ennyi idősek. Kreatív gyártó, huha. Látsz mostanság olyat ennyi pénzért?
A SOT témát nem vágom, egy Mi5X van összehasonlítva a táblázatban, saját mérések alapján semmiben nem éreztem lemaradotnak. A telefont nem én használom, a jelenlegi gazdájának tetszik és ez a lényeg, (szerintem is jó és a fent említett két telefonhoz hasonlóan ezzel sem lesz gond, úgy gondolom).

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#37) Graphics válasza bloggiold (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem értetted mire írom akkor a kreatív gyártó kifejezést.

Arra, hogy egy gyártó két másik gyártótól lopja a logót, és a nevet, az miféle jó dolgot vetít előre? :U

Semmit.. Számomra értéktelen hulladék, nem adok ilyennek esélyt. Inkább találtak volna ki valamit maguktól.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) Tamika


Tamika
újonc

Sziasztok!
Pont az említett 2 tel között vacilálok most.. Elephone P8, illetve Red Mi Note 4.. Ki melyiket ajánlaná? :)) Pro és kontra egyaránt érdekelne :B
( Jelenleg egy Elephone M2-m van, és bár 80%-ban nálam problémamentes, megérett 2 év alatt a cserére :) )
Köszi előre is!

(#39) nyisziati válasza Tamika (#38) üzenetére


nyisziati
veterán

A Xiaomi "A" , az Elephone "B" kategóriás gyártó. Ebben minden benne van, alkalmazott anyagok minősége, várható élettartama, alkatrész-ellátottság, összerakási minőség, szoftveres update-ek gyakorisága, milyensége, egyedi romok elérhetősége stb.
Igazából nem kérdés szerintem. Főleg, hogy a Redmi Note 4-et már a Media Markt-ban is megkapod (60 környékén, ha jól tudom), ráadásul vehetsz hozzá kiterjesztett garit is.

(#40) Tamika válasza nyisziati (#39) üzenetére


Tamika
újonc

Köszönöm! :))

(#41) Wesder válasza Tamika (#38) üzenetére


Wesder
félisten

Note 4, ez nem kèrdès.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) DonaldJames válasza Tamika (#38) üzenetére


DonaldJames
tag

Redmi Note 4-et vedd :R

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#43) dethroner válasza Metalfan (#8) üzenetére


dethroner
veterán

Két és fél éve, előrendeléssel szereztem be egy P8000-et, majd pár hónappal később barátnőmnek egyet. Tapasztalatok: enyémből kimaradt a visszajelző led, a másikban benne van. Kijelző széle körül kb 1 éve körben megjelent egy fehér sáv. Itt egy kép egy másik ilyen telóról, az enyémben még durvábban látszik [link]

Aztán aksi gond. Bő egy évig nagyon szép volt az élet, napokig elvolt töltés nélkül, bnőm telója most már 1 napot bír, enyémben pedig rapszodikus az áram tárolás. Kb 33%-ig normál ütemben merül, majd innentől kb 10 perc bekapcsolt kijelzővel 15%, majd onnan 1-2 perc és kikapcsol.
Bnőm telójában a jack csati beszart, egyoldalas lett, ismerős újraforrasztotta, egy darabig jó volt, majd ismét szar. Szétszedtük újra, de már nem lehetett menteni, így marad. Wifit szinte percenként eldobálta mindkét telefon a routertől 1 méterre is, több routerrel kipróbálva is szar. Másik típusú telóból kimentett wifi fixet kellett rátenni, így már sokkal jobb a helyzet, de néha így is képes bekapcsolt wifi mellett hálózatot veszíteni. Kb ennyi így hirtelen. Elsőre nagyon bejött a P8000, ára se volt vészes, de ahogy jöttek elő a f@szságai, úgy vált egyre unszimpatikusabbá, és a gyártó is. Amikor szóvá tettem hogy az előrendelt telómból (és az egész előrendelt sorozatból) kimaradt az értesítési led, annyit mondtak azért, hogy gyorsítsák a gyártást és vegyek majd a következő típusból. Külsőre szépek, de én soha többé nem adnék pénzt elefántos telefonért.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44) Tamika


Tamika
újonc

Köszi szépen mindenkitől a segítséget!
Ezek közül az Elephone hibák közül nálam is jelentkezett jó pár, pl az akku is jelentősen romlott, meg a kijelző szélén lévő csík is megjelent, mint a képeden.

Az okára kíváncsi lennék viszont :C :D
Nem gondoltam, hogy ez nem egyedi hiba, úgyhogy köszi még egyszer, hogy leírtad.

Ha minden jól megy, szerdán már egy Redmi note 4 tulajdonosa leszek :))

[ Szerkesztve ]

(#45) nyisziati válasza Tamika (#44) üzenetére


nyisziati
veterán

Jó választás. Csinos, karcsú telefon értékes belbeccsel. :K

(#46) dethroner válasza nyisziati (#45) üzenetére


dethroner
veterán

Olvass utána, note 4 esetében is előfordul képernyő hiba.[link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47) nyisziati válasza dethroner (#46) üzenetére


nyisziati
veterán

Fúúú, azt a csúsztató mindenit... :((( :((( :(((

Ott te csak beírtad a "folt" keresőszót, amire kiadott még MIUI foltozást is... :(((
Plusz a legtöbbször a felhelyezhető üvegfólia alatti foltot említik a topiktagok... Ráadásul több, mint 17.000 hsz-ben volt összesen 46 találatod, aminek kevesebb, mint a fele a tényleges kijelzőprobléma.
Legközelebb korrekt hivatkozást kérek, nemcsak az asztal közepére lehajítani valamit, ami úgy néz ki, mintha...

Pláne, hogy az Elephone-nál nemcsak kijelző, hanem minden más gondok is előfordulnak, jóval nagyobb számban és előfordulási gyakoriságban, mint a Xiaominál.

(#48) Auratech


Auratech
őstag

Én játékból rendeltem egy s8-at. Nem találtam célzott fórumot. Van?
Jó sok tesztet, véleményt elolvastam róla. Németet is. Azok tárgyilagosak.
Redmi note 5-re vártam, hogy snapi 660-nal jöjjön, de nem jön. A hármast odaadtam páromnak, aki nagyon meg van elégedve vele, pedig stock 5ös android van rajta. Lusta voltam romolni..
Nézegettem “kávamentes” telót a Sharp Aquos Cristal óta. Az Elephone S8 most megtetszett. Tetszik, hogy majdnem pucér android van rajta. Persze nem snapi, csak helio, de legalább abból az x25. A ram eleg, a 64g háttertár az air 2-n is elég, pedig azt rendesen kihasználom. A fotózáshoz a teló nem nagyon ért. Majd óvatosan próbalkozom.
A tesztek szerint korrekt a vas. Nem trehány. A képe árához képest pazar. Annyiba fáj, mint egy lg k10, ami azért nem azonos versenysúlyban van. Majd meglátom. Ha nem lesz kész átverés, akár meg is leszek vele elégedve. Majd beszámolok róla, mit tud és azt hogyan tudja..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#49) nyisziati válasza Auratech (#48) üzenetére


nyisziati
veterán

Várjuk a részletes tesztet! Főleg többhétnyi használat után. :)

(#50) Auratech válasza nyisziati (#49) üzenetére


Auratech
őstag

Ha megérkezéséig nem lesz mástól teszt, megpróbálok összeszedetten nyilatkozni róla. Megnézem, milyen szempontokat kell nézni a sajátomon kívül. Persze előbb meg is kell érkeznie. Mivel DHL szállítást kértem, az két héten belül ideérhet. Még várat magára a szállítás..

Auratech Field Recording

(#51) Bec válasza Auratech (#48) üzenetére


Bec
tag

Keresgéltem magyar fórumokon de sehol semmi ami S8-as tapasztalatokról írna.
Én lassan 2 hónapja használom az S8-at,szerintem egy saját topikot kellene neki nyitni. Röviden : a napi taskmanager használatával egész jól használható (nem fagy,nem dobnak ki a programok,nem kell állandóan újraindítani,stb.),a kamera éppen elfogadható,a kijelző minősége és az anyag használat nagyon ott van.

[ Szerkesztve ]

(#52) Auratech válasza Bec (#51) üzenetére


Auratech
őstag

Hát remélem az enyém is megérkezik egyszer. Kék jön a fekete helyett, hogy gyorsabban ideérjen.
Nyilván az Elephone S8 topikhoz jó indítás lenne egy teszt. Talán enélkül is elindítható. A teszt is megérkezhet kis idővel. Nincsenek hatalmas elvárásaim a telóval kapcsolatban. Tudom, hogy nem egy erőmű, de a napi teendőkben kiszolgál. A kamera az nem hasít, de lehet vele használható képet csinálni. Elkísérlezetgetnék vele.. A (sikerült) mintaképek azért nem rosszak.
Képminőség, képméret, akkuidő, összteljesítmény, a majdnem stock nugat az megéri azt a pénzt, amiért snapi430-as, 720-as felbontású 2Gb ram .. tudású telókat adnak itthon, akcióban..
A gpu az egyetlen, ami a 2k felbontáshoz képest az erősebb középosztályhoz (sd650/652/Kirin...) halványabban muzsikál. Ami nekem nagyon imponál, az a készülék méretéhez képest élvezhető nagy képátló, ahol már a magasabb felbontás sem tökértelmetlen.
Valami hangzatos, frappáns nevű indító cikket kell faragani, aztán majd becsatlakozik, aki úgy érzi. Minden bizonnyal van párszáz/ ezer felhasználó, akinek nem szükségmegoldás ez a "noname" készülék.
Sok külföldi tesztet elolvastam. Illúzióim nincsenek. Nem várok el többet az árért elvárhatónál. Azonban képminőség tekintetében magasan felülteljesít. A képet meg becsülettel kiszolgálja a rendelkezésre álló SOC. A Ram nem alulméretezett, az is segíti a sima működést. A 64 Gb háttértár meg nem általános. A bővíthetőség hiánya 64 Gb, felhők, gyors net.. mellett szerintem nem fájdalmas.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#53) dethroner válasza Bec (#51) üzenetére


dethroner
veterán

Hát már hogyne lenne teszt: [link]
itt pedig megannyi hozzászólás az oldal alján :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#54) Auratech


Auratech
őstag

Megjött az Elephone S8. A képminőség bőven kárpótol a felróható tökéletlenségekért, amik jobbára szoftveres dolgok. Auto fényerő, fókusz sebesség,..
Telefonálni, netezni lehet vele.
Ennyi pénzért nem adhatnak sokkal jobbat. Elleszek vele.

Auratech Field Recording

(#55) Auratech


Auratech
őstag

Pár napos használat után meg vagyok elegedve az Elephone S8 telóval.
Egy apróság volt, ami elkedvetlenített. Amikor a fényképeket visszanéztem a képernyőn, olyan fos moiree és zaj látszott, mintha valami festmény effektet toltam volna rá. Na mondom, tényleg szar képet csinál. Amikor átküldtem az ipadra, meglepődve láttam, hogy sehol a moiree. Aztán leesett, hogy a 21 Mp leskálázva adhat ilyen látványt, ha az algoritmusban nincs túlmintavételezés (lanczos szűrő). Emiatt még a dng “raw” módot is kikapcsoltam. Minek mentegessek 21Mb zajt?
Aztán minimálisan javítva a színeken (histogrammal) ilyen a vegeredmény. Nem a mobilos képalkotás csúcsa, de használható. Élesítés nincs, csak ipados színigazítás. (Itt kicsit gyengült a rajzolat a szerverről leérkezve)

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#56) Pogika válasza Auratech (#55) üzenetére


Pogika
aktív tag

Tegnap òta nekem is van egy elephone s8, egy 3 èves elephone p7000 ret vált, ami mèg most is müködik. Mèg nem használom, mert kártyát kell cserèlnem, de az első benyomásom jòk, a kamera tènyleg lassan fòkuszál, de ez szerintem szoftveres problèma. A kijelzője pedig tènyleg szèp, ès nem nagyobb mint a p7000.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.