Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Joshi válasza sxxorp (#4700) üzenetére


Joshi
titán

Ja értem, így már érthető. :R

(#4702) DigitXT válasza sxxorp (#4697) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez egy nagyon hasznos kis pumpa rollerhez, de amúgy bármihez (is).
Autókereket is felfújja simán, csak arra többet kell várni, amikor meg
leveszed, tényleg szinte semmit nem ereszt. Benzinkúton meg eldob
akár 1-1.5 bart is egy roller kerék, amíg lejön a csatlakozó. Persze ha
egyáltalán felmegy. (M365-nál ugye toldó nélkül esélytelen bármi is.)

Nekem nem volt kupon, meg semmi, de bőven megérte az árát.:R

(#4703) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Van egy tizenpár éves 24V-os elektromos Polymobilom,évek óta úgy van használva akku nélkül.
Milyen akku kellene hozzá?
Gondolom 2db 12V-os,de hány amperórás lenne az ideális?12-es,vagy elég kisebb is??

Polymobil TDH35Z

[ Szerkesztve ]

(#4704) perge666 válasza perge666 (#4703) üzenetére


perge666
veterán

Ólom akku 12V 12Ah (EMOS) típ. BT12-12 (csatl.: F2)

Ez jó lenne hozzá 2db??
Találtam ugyanilyet csak annyi van még pluszban hozzáírva hogy szünetmentes,vajon melyik lenne az ideális?

Megköszönném ha valaki hozzáértő tudna benne segíteni,mert szeretném minél hamarabb megrendelni és beszereltetném. :R

[ Szerkesztve ]

(#4705) Somatom válasza perge666 (#4704) üzenetére


Somatom
veterán

Gyártótól/importőrtől/forgalmazótól kérdezted már? A Google szerint van Polymobil kft. Szervíznek is kell vhol lennie.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4706) perge666 válasza Somatom (#4705) üzenetére


perge666
veterán

Nem kérdeztem.

(#4707) sxxorp válasza DigitXT (#4702) üzenetére


sxxorp
őstag

Köszi a megerősítést, ha nem jön jobb alternatíva, ez lesz a meglepetés!
Joshi: :)

(#4708) Runner_fxr válasza baluka (#4655) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Annyira nem vészes, rosszabbra számítottam. Bár a 458-as láncvilla hossz nem rövid, de még vállalható. A nyeregvázcső is kicsit túl hosszúra sikerült, nekem az M-es kicsi lenne, az L-es meg túl nagy. Fura ez a méretezés, bár máshol is előfordul.

Sajnos rosszul tudod, ha megváltoztatod a régiót az sajnos garancia vesztéssel jár. Ha már átállítottad, utána nem tudod visszaállítani, amint rádugják számítógépre, látni fogják hogy belenyúltál a rendszerbe. Egyéb tuning megoldások pl a lámpa funkciót kapcsolják be, azon keresztül kommunikálnak. Azt is látni fogják. Persze mindig okoskodnak a tuning gyártók, lehet már van olyan megoldás amivel vissza is lehet állítani gyárira, de ha pl bekapcsolt tuningal szarik be valami és nem tudod életre kelteni, akkor vissza sem tudod állítani gyárira. Utána lesheted a garit és egy 500K értékű EP8 motor esetében az nagy érvágás lehet.

Bosch gen4 még macerásabb. Igen elméletileg 3 szor tilt kb 1-2 órára, ha utána is tuningolod, akkor végleg lekapcsolják és csak a kereskedő tudja újra indítani. A harmadik ilyen újraindítás után végleg elalszik a motor.

[ Szerkesztve ]

(#4709) Somatom válasza Runner_fxr (#4708) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolom, ez a isszaállíthatatlanság EP8 -ra, és/vagy bizonyos szoftververziótól értendő. Sztem az enyémet még símán vissza tudnám állítani EU régióra.
Van ennek jelentősége két év után is, vagy onnantól már mindenképpen fizetős, ha vmi beszarik a motorban? Lehetséges külön alkatrészeket rendelni a motorhoz? Ha nem, akkor lehetséges, hogy ha vkinek beszarik a motor a bringájában, akkor lop/lopat magának egy donort, amiből átpakolja a hibás motoralkatrészt?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4710) parandroid válasza Somatom (#4709) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De basszus, még ez a kérdés is milyen már??? :Y
Persze, lehet, sőt lophat egy komplett új biciklit is. Facepalm, bazmeg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4711) Joshi válasza Somatom (#4709) üzenetére


Joshi
titán

"hogy ha vkinek beszarik a motor a bringájában, akkor lop/lopat magának egy donort,"
:Y ;] Szerintem ez a kérdés nagyon gáz. Amúgy is minden hivatalos elektronikai készülék rendelkezik egyéni azonosítóval, kötve hinném hogy egy lopott kerékpár alkatrészeit ne lehetne nyomon követni.

ui.: aztán ott van az, hogy én még nem nagyon láttam ugyan olyan e-bike-ot mint ami nekem van. Szerintem itt kis hazánkban ez nem egy általános közlekedési eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#4712) Somatom válasza Joshi (#4711) üzenetére


Somatom
veterán

Pont ezért kérdeztem. Ha fél milla egy motor és a belseje nyom nélkül átrakható, akkor sajnos, ennek lesz is piaca. Főleg akkor, ha a motor belső részei külön nem kaphatók. Az enyémben sztenderd Shimano motor van.
Parandroid:
Egy komplett bringát nehéz legalizálni. Számok, azonosítók.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4713) Joshi válasza Somatom (#4712) üzenetére


Joshi
titán

Ezt úgy mondod, mintha tök egyszerű lenne ízeire szedni egy ilyen motort.

ui.: mondjuk gyerekkoromban mindent is szétszedtem, persze összerakni már nem tudtam. De tök jó buli volt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4714) Somatom válasza Joshi (#4713) üzenetére


Somatom
veterán

Nyilván kell hozzá szaktudás, de ez csak azon múlik, hogy megéri-e. Ha megéri, akkor meglesz hozzá a megfizethető szaktudás is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4715) Runner_fxr válasza Somatom (#4709) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem hiszem, hogy csak EP8-ra értendő, tudtommal bármely shimano motorra igaz. És még akkor sem tudod visszakapcsolni ha megveszed hozzá a PCE1/2 eszközt. Ezt csak a Shimano nagyker tudja visszakapcsolni. Persze én nem vagyok annyira jártas a shimano-hoz létező tuning szoftverekben, nem használtam ilyet, nekem nem ért meg ennyit a garivesztés.
Próbáld meg vissza állítani EU régióra, kíváncsi vagyok sikerül e?

2 év a hivatalos gari, tehát elméletileg 2 év után már azt csinálsz amit akarsz, de előfordulnak egyéni esetek amikor jófejek és 2 év után is cserélnek vagy kedvezményesen adnak csere alkatrészt. Tudtommal motor alkatrész árusítás nincs, ha baj van a motorral, akkor azt a shimano-nak kell visszaküldeni és ők javítják/cserélik. A tapasztalatom az, hogy elég megbízható a Shimano motor. Van már talán szerviz akik javítanak garancia vesztés után is motort, főleg csapágy csere szintjén, de ehhez is kell egy hidraulikus prés. Kevés még ebben a tapasztalat, én egyébként szeretnék venni ilyen hidraulikus prést és mindenképpen beleásom magam a témába, mert egyrészt nagyon kevesen értenek hozzá, másrészt érdekel. :)

Ha a fekete piacról, bizonytalan forrásból szereznél motort (én ilyet nem javaslok senkinek), fontos, hogy lehetőleg ugyan olyan bringából származzon mint a tiéd, mert más vázgeometria és más hajtásrendszer esetén, más a motor programozása és simán előfordulhat, hogy nem fog rendesen működni a te bringádban.

(#4716) Somatom válasza Runner_fxr (#4715) üzenetére


Somatom
veterán

Nem arról van szó, hogy én akarnék lopott alkatrészhez jutni, hanem arról, hogy vadászni fogják-e a bringámat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4717) Runner_fxr válasza Somatom (#4716) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mivel értékes és feltűnő bringa, igen, valószínűleg jóval nagyobb az esély, hogy ellopják mint egy olcsó bringát. De ha azt kérdezed, hogy csak a motor miatt, szerintem csak amiatt biztos nem. Akinek csak motor hibája van, az nem fog ezért bringát lopni, nem tartom életszerűnek. Az a réteg aki bringákat lop, nem a klasszik pedelec felhasználó.

(#4718) sz.zs. válasza Runner_fxr (#4715) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én próbáltam már vissza kapcsolni EU régióra és sikerült . Mondjuk 2,5 éve - mióta megvan a bringa - nem frissítettem rajta szoftvert, nem tudom ez számíthat-e?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#4719) Somatom válasza Runner_fxr (#4717) üzenetére


Somatom
veterán

Vszínűleg nem ő lopja el, neki csak felajánlják a használt alkatrészeket olcsóbban. Nyilván tudja, hogy nem legális forrásból származnak, viszont nagyot tud velük spórolni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4720) parandroid válasza Runner_fxr (#4717) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amit én hallottam, felénk az akkukat lopkodják belőle. Meg a komplett bringát. Kolléga 2 percre hagyta a bolt előtt, drága lakattal lezárva. “Szerencsére” biztosítva volt neki. Ugyanő volt az, akinek korábban már akkuját is vitték. Amúgy sem gyakori látvány egy otthagyott pedelec, szerintem nem sokan merik kint hagyni a sokezer eurós bicajokat (ugyanígy drága fullikat, vagy karbon országútikat sem látni a tárolókban, nyilván). Ha mégis látni egyet-egyet, azok az olcsó, sajátmárkás áruházi trekkingek, vagy city bike-ok, de akkut abból is ki szokták kapni ilyenkor (vagy a tulaj, vagy már járt arra valaki :U ).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4721) Kroni1 válasza parandroid (#4720) üzenetére


Kroni1
veterán

Hol volt biztosítva ha szabad kérdeznem?! Tudsz erről valamit esetleg?

(#4722) parandroid válasza Kroni1 (#4721) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Németország, sry, magyar viszonyokat nem ismerem.
Amúgy az is a korábban említett lízingelt 'jobrad' volt, amit munkáltatón keresztül lehet intézni, eleve kötelező cascoval, lopásbiztosítással.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4723) Kroni1 válasza parandroid (#4722) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem gondoltam hogy ott is ennyire lopják az ilyesmit, bár hallottam olyan magyarról aki svájcba jár kisbusszal a le nem zárt ebike-okat begyűjteni, úgyhogy igazából meglepődni már semmin se tudok, sajnos. :U

(#4724) dugo_ válasza Kroni1 (#4723) üzenetére


dugo_
veterán

Az egyik nagyobb magyar kerékpárgyáros is így kezdte a bizniszt a '90-es évek elején, nincs ebben semmi újdonság... ;]

(#4725) parandroid válasza parandroid (#4658) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nos, elmentünk e-bike-ot nézni, párom kipróbálta, amit lehetett, sikerült a city bike kategóriáról, meg a noname gyártókról lebeszélni (annnnyira könnyű egy nőt egy szép színnel bevinni a bozótosba... :U), pár modell fennakadt a szűrőn, kérhetnék egy rövid fikázást, hogy melyik miért szar? :DDD

Cube Nuride Hybrid Pro 625 Allroad
Deore, Suntour (ehh), 4gen Bosch motor, szín: elfogadható.

Focus Planet2 5.9 - 625 Wh - 2021
Acera-Alivio, Suntour (de valami még gagyibb, ha jól látom), 3gen Bosch, szín: szép Nem is értem ezt a modellt, elvileg mindenben rosszabb, mint a Cube, de vagy 10%kal drágább.

Haibike Trekking 7 - 630 Wh - 2021
Deore, Suntour, Yamaha középmotor, szín, forma: szép. Na, ez a Yamaha kilóg a sorból, ez milyen a Boschokhoz képest? Egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni?

+1
Orbea Vibe MID H30 EQ - 248 Wh - 2021
Sajna Orbea egy darab sem volt, csak online rendelhető náluk, így kipróbálni nem tudtuk. Deore, merev villa (yay!), hátsó motor (?), 248-as akku, cserébe gondolom könnyebb, de mindenképpen elegánsabb. Szín, forma: szép. Ez a hátsó motor teljesen új versenyző, kipróbálni sem tudtuk, meg fogalmam sincs, hogy hogyan működik a többihez képest. :F

+2
Canyon Pathlite:ON 5
A sötét ló, ugye csak a Canyontól rendelhető közvetlenül, de elvileg ők is benne vannak a Jobrad programban. Deore, Suntour villa (valami jobbfajta legalább), Gen4 Bosch. Árban talán a legjobb, szín rendben van, forma kicsit MTB-s, de még szerethető.

A fék az összes esetben ugyanaz a Shimano MT200, szerintem bőven elég lesz, nem száguldozásra kell. A fentiek közül van olyan, amit kizárnátok, vagy ami valami általam nem ismert szempont szerint kiemelkedik a mezőnyből?

Előre is köszi,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4726) Runner_fxr válasza parandroid (#4725) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezek közül én vagy a Cube-ot vagy a Haibike-ot választanám neki. Esetleg egy ilyet, ez már rendes MTB alapra készült. [link]

Hátsó agymotorosat nem ajánlom.

(#4727) Runner_fxr válasza Kroni1 (#4723) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Valószínűnek tartom, hogy elsősorban nem a magyarok okozzák ott a problémát. Anno a 90-es években és a 2000-es években, ahányszor voltam Nyugat-Európában, mindenhol kupacokba otthagyva a márkás bringák, lakat nélkül, kutya nem nyúlt hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4728) parandroid válasza Runner_fxr (#4726) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a választ itt is. Hasonló volt a következtetés nálam is, de nagyon laikus vagyok, ebike vonalon meg konkrétan fogalmatlan. Ha nem jön semmi más, akkor lehet, hogy lefoglalózzuk azt a Cube-ot, aztán elindítjuk a lízing-processzt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4729) sxxorp válasza parandroid (#4725) üzenetére


sxxorp
őstag

Ha 'csak' ennyi a választék, akkor ár-érték szempontból a Cube a legesélyesebb. Gyakorlatilag egyetértek Runner_fxr-rel. Nekem Bosch van, az volt az ismertebb, de azóta tudom, hogy a Yamaha legalább olyan jó. (Csak egy csajos megjegyzés: a Cube picit szebbnek tűnik a másik színben, de kizárólag a kerék oldalfallal harmonizálás miatt :DDD)

(#4730) Joshi válasza Runner_fxr (#4726) üzenetére


Joshi
titán

Sok értelmét nem látom hogy Merida külön modellként árul szinte ugyan olyan vázgeometriás bringákat. Az E-Trekking & City kategóriából az eSPRESSO szerintem ugyan az mint az E-Mountainbike kategóriás eBig.Tour.

[ Szerkesztve ]

(#4731) parandroid válasza sxxorp (#4729) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak a bézs van a meretében, úgyhogy ez el is dönto a kérdést. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4732) Runner_fxr válasza Joshi (#4730) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nézd végig a két bringa geometria táblázatát, ezek azért eléggé különbözőek, még ha ez most így képről nem is annyira jön át, az egyik egy trekking a másik meg mtb váz. Nincs két egyforma adat a geometriában.

[ Szerkesztve ]

(#4733) sxxorp válasza parandroid (#4731) üzenetére


sxxorp
őstag

A másik szebb, de így szettben, főleg hölgynek szerintem teljesen jó választás. Igen, azt a többinél is láttam, hogy ott is elég nehezen érhető el bármi (is)...

(#4734) torrrent


torrrent
aktív tag

Aki gyakran tartja közterületen E bringáját [ez] a legjobb megoldás, vagy hasonló. Megmozdul és már riaszt is, haver ilyet használ. 4 éve reggel lerakja munkahelye környékén (nem mindig ugyanoda) és még soha semmi nem volt.
Illetve egy elég legtöbbhez adnak egy GPS tracking matricát, amit látványos helyre felhelyezve már egy kicsit kedv rontó ahhoz, hogy ellopják.
Én nem használom, de mindig olyan helyre teszem ahol rengeteg a térkamera és inkább gyalog megyek kicsit ahova menni szeretnék. Nem hiszem, hogy elkezdik leflexelni a 15K-s láncomat a téren.

(#4735) g@bo válasza torrrent (#4734) üzenetére


g@bo
nagyúr

Sima bringàt nem mertem otthagyni a keletinèl lèvő postànàl 25 kilós lànccal. Ebike közterületen, estère, mèg lebetonozva se. ;]

(#4736) magickonfig


magickonfig
tag

Sziasztok!

Elég amatör vagyok még a témában ezért segítséget kérnék. A múlt héten belémhajtott egy "figyelmetlen" kocsi és az első kerekem teljesen tropa lett.
8 éves Focus cross trekking -ről van szó. Pár nap után kicserélték a teljes kereket a szervízben. Maga a kerék 8k volt.

Problémám, mintha úgy érezném lassabban mennék vele, de lehet placebo. Főleg a lejtőn lefele.

Lehetséges, hogy az új kerék lassabb, mert "gagyibb"?
Ha igen , tudnátok javasolni egy teljese elülső V-fékes kereket 15-20k körül?

Köszi :R

(#4737) Bib válasza magickonfig (#4736) üzenetére


Bib
őstag

Ez az Ebike topik. Szerintem emeld fel a bicót és pörgesd meg a kereket,hogy könnyen pörög e.

(#4738) Joshi


Joshi
titán

Ide is belinkelem a hírt, hátha valakit érdekel.

(#4739) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Hello,
cserélve lett a motor egy régi cube 2017-es modellbe, elvileg bosch gen 2 van benne 1.8.6.0-s szofter van rajta és bedobta az error 504-es hibát. Lehetséges, hogy lemerült a badassbox elem és azért történt (2 éves elem volt kb)? Hogy lehet pontosan megcsinálni ezt a 90 perces büntetést?Le kell venni a boxot, vagy maradhat, esetleg csak a mágnest odébb tenni?
Valakinek van tapasztalat ezzel?

(#4740) P11


P11
csendes tag

Sziasztok!

Használ valaki olyan hátizsákot amibe belefér egy bosch 625 (rejtett) aksi?
Vannak kimondottan ilyen spec táskák?

(#4741) Somatom válasza P11 (#4740) üzenetére


Somatom
veterán

Én már vittem haza az enyémben két fólia (12x1,5l) ásványvizet, úgyhogy egy 625 -ös akksit lehet, hogy meg sem találnék benne. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4742) mistar


mistar
tag

Boldog Új Évet Kívánok mindannyiunknak!
Éljen az elektromos kerékpározás :C

[ Szerkesztve ]

(#4743) sz.zs. válasza mistar (#4742) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szintén! :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#4744) Somatom válasza sz.zs. (#4743) üzenetére


Somatom
veterán

Jééé, egy márkatárs. Bár, mintha egy évvel újabb lenne, mint az enyém. Mi az a tatyó a vázon? Én is szeretnék oda vmi irattartót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4745) sz.zs. válasza Somatom (#4744) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az enyém egy 2018 eone twenty 500. Imádom! :)
A táska pedig: [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#4746) Somatom válasza sz.zs. (#4745) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Akkor csak a képen tűnt úgy, mintha 2019 -es kapcsolója lenne. Az enyém is 2018 -as, csak 120 - 800.

Köszi a linket! Jól látom a képen, hogy oldalt van a kulacstartó (tudom, a "rendes" helyén nem fér el)? Az hogyan rögzül ott?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4747) sz.zs. válasza Somatom (#4746) üzenetére


sz.zs.
senior tag

‘19-ben vettem, de ‘18-as modell.

Kábelkötegelővel :D
Amúgy nem legjobb hely neki, kb. 2 hetente elhagyom belőle a kulacsot :O

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#4748) Somatom válasza sz.zs. (#4747) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhh sooo.... :)
Akkor ezt a módszert nem veszem át. :)

Én szerettem volna lecserélni a 2019 -es "villanykapcsolóra", de a kutyaütő Berguson még árajánlatot sem volt hajlandó adni rá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4749) sz.zs. válasza Somatom (#4748) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Milyen kapcsoló van a tiéden? Annyira nem ismerem a különböző modelleket…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#4750) Somatom válasza sz.zs. (#4749) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a tied is 2018 -as, akkor elvileg ugyanolyan. Jobb markolatnál két kar, ami a láncváltó fel/le kapcsolgatói. Bal markolatnál két ugyanolyan kar, pedig azok csak elektromos kapcsolók, amik a rásegítést kapcsolgatják. A 2019 -esen a karok helyett, már valóban csak egy kétirányú, elektromos kapcsoló van. ITT az egyik képen látható a balos markolat a kapcsolóval.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.