Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) azbest válasza azbest (#200) üzenetére


azbest
félisten

még annyi, hogy vaterás eladókkal több negatív tapasztalatom volt. Ha valamiről azt állítják ismeretlen az állapota az azt jelenti, hogy tudják hogy működésképtelen, csak balekot keresnek. Köveket, nem elektronikus kütyüket viszont érdemes lehet. Persze itt refund sincs.

Néhány ötlet, amikkel lehet jó vásárt csinálni a kínaiakkal:
- usb dvb-t tuner (8usd körül ebay hongkongból)
- usb microsd kártya olvasó 1 usd körül (dealextreme)
- usb nano wifi n (9 usd dealextreme)
- broadcom crystal hd kártya régi notiba (régi változat 20 usd körül, új változat 45 usd körül dél koreából)
- usb smartkártya olvasó (13 usd körül taiwanról, jól jön a dvb-t tuner mellé).
- régebbi business szériás laptop alkatrészek, ventillátor, winyó keret, bővítőkártyák (usb3, esata)
- hordozható médialejátszók (houseofdap)
- mobil védőfóliák 1-2 usd körül ...

[ Szerkesztve ]

(#202) C0d3r


C0d3r
addikt

Szuper cikk, ma én is csatlakoztam az eBay-esek népes táborához. :)
Telefon akkura vadásztam, szerencsére valaki említette itt a hozzászólásoknál, hogy rendelt ~700 Ft-ért és teljesen rendben van. Nos, én is ennyiből fogom megúszni (már majdnem meg lett rendelve egy magyar aukciós oldalról kb. 4.000 Ft-ért, én meg hirtelen felindulásból némi gyorstalpaló tanfolyam után rászabadultam eBay-re), még most se sikerült igazán felfogni, hogy lehet ilyen olcsó. :)
Eladónak laza fél millió értékelése van, 99,6% pozitív, adott akkuból már 56-an vásároltak (ma én voltam a 4.), így bizakodva várom a csomagot a következő napokban.
Osztom laceeeboy véleményét, már most az első napon rákattantam, csak ámulok és bámulok. :K

[ Szerkesztve ]

(#203) LÁZ válasza C0d3r (#202) üzenetére


LÁZ
addikt

welcome to the club, és ha még egy kicsit jobban beletúr az ember, még pénze is van belőle ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#204) taktib


taktib
csendes tag

Már volt több vásárlásom és egy párszor észrevettem,főleg olcsó holmiknál,hogy több eladótól rendeltem és mégis ugyan olyan borítékban és ugyan onnan jött az árú!!! Főleg amikor nagy számú értékeléssel rendelkező volt az eladó !!

(#205) taktib


taktib
csendes tag

Ja és olyan is volt ,hogy kínai volt az eladó ,a csomag meg Mexikóból jött !!

(#206) azbest válasza taktib (#205) üzenetére


azbest
félisten

Nekem meg van olyan boltban vett pólóm amin a következő szerepel:
"Made in Honduras, impoted into Mexico by.." el nem tudom képzelni hány kézen és országon ment át mire ide érkezett :)

A teló kijelzővédő fóliák és más kínai cuccok is a Bukaki road-ról jöttek :)

[ Szerkesztve ]

(#207) salesboy válasza C0d3r (#202) üzenetére


salesboy
tag

Köszi. :R

Az akksiknál lehetnek problémák sajnos, ezt írtam a cikkben is, de mivel ilyen olcsó ezért az ember, hajlamos elnéző lenni.

Egy biztos, ha megjött először teszteld a kapacitását és, ha nem megfelelő azonnal reklamálj, hogy még a 700 Ft-ot se bukd el. Erre van lehetőséged és ez a szép ebben az egészben. :R

Üdv a Csapatban! :C

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#208) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Hello
(Még semmit nem rendeltem, ezért kérdezek)
1. Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy eladótól akarok venni több féle cuccot (pl.: több féle ruhát)
akkor ha külön-külön rendelgetem meg tőle a cuccokat, akkor a kiszállítás is külön-külön lesz, tehát adott a kiszállítás: 10euró és 3 külön terméket rendelek akkor 30 euró lesz? Vagy össze lehet ezt vonni valahogy, vagy a rendszer automatikusan elvégzi ezt, tehát ha egy eladótól rendelek, egybe küldje ki, és csak 1x-es szállítási költséget fizessek.?(súllyal változik a kiszállítási költség, ezt tudom)

2. Ha akarok venni 10 pólót, az eladó több színben kínálja de kiválasztani ugye csak 1 színt lehet, de én pl mindegyik színből akarok 2db pólót ami ugye 5 szín. Ezt hogy tudnám megoldani egy rendelés alatt, tehát hogy ne kelljen létrehozni 5 külön rendelést színenként...?

Válaszokat előre is köszönöm :R

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#209) Peter789 válasza Zolexx (#208) üzenetére


Peter789
senior tag

a rendszer csak arra ad alapból lehetőséget, hogy ugyanabból a termékből többet rendelve olcsóbb lehessen a szállítás. a shipping fülön ott van hogy mennyiért szállítja az első terméket, illetve lehet egy Each additional item oszlop (nem mindig van), hogy ha többet rendelsz akkor azoknak mennyi lesz még a plusszköltsége. ezt azonban nem terjeszti ki a rendszer automatikusan az egyéb termékekre, csak ugyanarra...

meg kell nézni, hogy a leírásban emlegeti e az eladó ezt az esetet. általában combined shipping néven fut - ruhás témában elég valószínű, hogy rákészül az ilyen lehetőségre is, hiszen a legtöbb vevő nyilván nem csak 1-1 darabot választ akkor már

akár részletezi, akár nem ezt az esetet, célszerű írni egy privát üzenetet az eladónak, hogy téged ez, ez és ez a termék együtt érdekelne, Mo-ra szállítva mennyi lenne összesen. ha írásban ajánlatot tett, és azt te elfogadod, akkor vagy nyit egy egyedi privát aukciót a megbeszéltek alapján amit leütsz, vagy azt mondja hogy üsd le mindet külön külön, de a kifizetéssel várd meg amíg ő kézzel átállítgatja a szállítási költségeket a megbeszéltek alapján. ilyenkor általában az egyik terméken rajta hagyja a shipping and handling fee-t, a többinél 0-ra állítja...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#210) LÁZ válasza Zolexx (#208) üzenetére


LÁZ
addikt

mindenképp kérdezzél rá az eladónál, mert az esetek többségében felajánlja a kedvezményes postát - combine shipping - tehát 1 ktsg-el elküld több darabot, ilyenkor célszerű kérni, hogy küldjön egy shipping invite-ot - fizetési kérelmet - és csak leokézod/fizeted.

Több eladótól való vásárlásra meg üdvözitően bevezették a bevásárló kosarat - buying cart - ahova csak bepakolod a cuccokat, és egyszerre tudod kifizetni. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#211) taktib


taktib
csendes tag

Szerintem a Free shipping nagyon lassan jön meg , ha van díj akkor jóval gyorsabb !! Nekem 70-80 vásárlásom volt és csak egy holmi nem jött meg de az az eladó be is dőlt valami miatt ez benne van a pakliban !!!

(#212) LÁZ válasza taktib (#211) üzenetére


LÁZ
addikt

ha fontos neked a cucc - ergo sürgős - úgyis ráfizetsz, legalábbis én igy szoktam, de sajna van másik oldal is, ha fizeted és qrvakésőn jön meg.

Volt olyan, tavaly dec-ben, hogy rendeltem ruhákat, 2gatyát asszem, és nézem a trackinget, hogy mér' késik ez, kiderült, hogy kb 1 hetet ültek rajta a vámon, és persze nekem kellett irnom nekik, mert a posta azt se tudta, hogy mi van :W . Mondtam is magamban, ilyen is csak nálunk van....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#213) azbest válasza LÁZ (#212) üzenetére


azbest
félisten

hármat mondok: karácsony, újév és kínai újév :)
Nagyobb ünnepekkor lassabban halad a postázás. De kínában például megállt az élet üzleti a sárkány évének kezdetekor (jan 20-28 közt még légiposta sem volt hong kongból).

(#214) LÁZ válasza azbest (#213) üzenetére


LÁZ
addikt

ezekre mind figyelek, köztes időszakban volt a malőr :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#215) taktib válasza azbest (#213) üzenetére


taktib
csendes tag

Az a Kínai Új év az BRUTÁLIS!!!!!!!!!!!!! Beszipkáztam én is !!!!!!!! :DD :))

(#216) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Jó útmutató ez a vásárlásra :) Ám eladásban tudna valaki segíteni? Mire kell figyelni? Egy nagy értékű faliszőnyeget adnánk el ráadásul, néhány millió Ft. Friss a regisztrációnk is még. Azt bogoztam eddig ki, hogy célszerű licitre bocsátani a fix ár helyett, mert akkor kevesebbet kell fizetni az eladáskor; valamint hogy így havi 50 db-ig ingyenes az áruba bocsájtás. Mivelhogy friss reg, nincs egy értékelésem sem, illő bepipálni az áru-visszatérítést is.

Kérdés, hogy van-e valami teendőm áfa, vám, ilyenek tekintetében... És mi van, ha EU-n belül ill. kívül adom el? És ami még ködös, az a szállítási mód, melyiket válasszam?

(#217) Klinyo


Klinyo
csendes tag

Helló

Először is köszi a cikket, tényleg hasznos és gondolom sokan kedvet kapnak az eBay-hez.
Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Egy 130.000 Forintos fényképezőgépet szeretnék megrendelni, van eBay profilom, meg a Paypal-on is rajta vagyok. De parázok a rendelés miatt! Egy kis német cég hirdeti (első gond német az nekem kínai), kb. 17.000 sikeres üzlet, 100% visszajelzés, tehát ezzel nincs gond. Amitől tartok az a postai küldés, vagyis hogy mennyire megbízható? (Itt leginkább a magyar postára gondolok.) Ezzel kapcsolatban mik a tapasztalatok, illetve érdemes-e inkább nemzetközi futárral hozatni?

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#218) LÁZ válasza Klinyo (#217) üzenetére


LÁZ
addikt

sztem a posta okés, a határig úgy is a saját postájával küldeti az eladó, meg biztos ad csomagszámot, amivel nyomon tudsz követni itt bármilyen postacsomagot. A nemzetközi csomagoknak van némi prioritása a magyar postánál, igy azokat biztos, hogy időben megkapod, ha már a nyomkövetés azt irja, hogy mo-n belül van. Igaz a rizikó igy is ugy is benne van, mert nekem pl a hires királyi angol posta vitt el egy csomagomat mo helyett litvániába :Y

Sztem a futár drágább lenne, de úgy is ott az aukcióban, hogy mivel mennyi lenne, illetve nyugodtan irhatsz neki angolul, sztem fog tudni válaszolni ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#219) salesboy válasza Klinyo (#217) üzenetére


salesboy
tag

Szerintem nem lehet probléma. Ha futárral hozatod akkor meg pláne.
Ha mégis, akkor azonnal reklamálj és vissza kell fizetniük a pénzt.
Ilyen nagy értéknél általában úgy is van nyomon követést.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#220) Peter789 válasza Klinyo (#217) üzenetére


Peter789
senior tag

ha nem írja hogy pontosan hogyan küldi, akkor kérdezz rá hogy mennyi lenne követőszámmal, értékbiztosítással - drága lesz, de a cucc árához képes még mindig elhanyagolható

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#221) McSpy válasza Crystalheart (#216) üzenetére


McSpy
őstag

ha fenn vagy az ebay-n,akkor a magyar ebay-töl tudsz kérni segítséget,nekem is küldtek,és leirták mit hogy kell csinálni,[itt]

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#222) Klinyo


Klinyo
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Asszem majd megpróbálkozom vele. Kalandra fel! :D

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#223) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a hasznos írást :R

Dave666

(#224) Emi1986


Emi1986
tag

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki, hogy mi a különbésg a két szállítás között?

Economy Int'l Shipping vs Standard Int'l Shipping??

Melyiken van követés, melyiken nincs?

Nekem csak az lenne a lényeg, hogy ajánlottan jöjjön és tuti, hogy ideérjen. Melyiket válaszam?

Van más szállítási mód amit ajánlotok, ami biztos ideér magyarországra és nem utolsó sorban olcsó?

Előre is köszi.

(#225) LÁZ válasza Emi1986 (#224) üzenetére


LÁZ
addikt

itt vannak az MO-ra vonatkozó postaktsg-ek, és változatok, az economy - standard között csak a kézbesitési napok számában van különbség, a priority az elsőbbési ugye, de a lényeg, hogy az eladónak irni kell, hogy adjon csomagkövetést hozzá - tracking - , igy nyomon tudod követni itt , bárhonnan is küldjék. ;)

szerk. de ami nemzetközi küldemény, ahhoz jár a nyomkövetés, legalábbis én igy tudom, az árak meg mérettől függenek, szal a legolcsóbb a Priority Mail® International Small Flat Rate Box - 17 usd - . Tehát minél kisebb dobozban küldik el, annál kevesebb a ktsg.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#226) Peter789 válasza Emi1986 (#224) üzenetére


Peter789
senior tag

normál esetben az eco a sima küldés, a standard a követőszámos - de ha nem írja le egyértelműen az eladó hogy hogyan küldi, akkor inkább kérdezz rá

gödi ismerős panaszolta pl, hogy cirka semmi nem érkezik meg hozzá ha nem ajánlott - valószínűleg lehet(ett) arrafelé egy szarka a rendszerben. nekem érdre minden megjött eddig... (több tucat csomagom jött már eco-val kínából)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#227) LÁZ válasza Peter789 (#226) üzenetére


LÁZ
addikt

nekem is minden megjött eddig bp ill. szegedre , 2 esetben volt probléma, mind2 esetben a külföldi posta volt a ludas.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#228) Peter789 válasza LÁZ (#225) üzenetére


Peter789
senior tag

usps link - amcsiban lehet így kezelik, de a kínaiaknál az eco mindig a tracking nélkülit jelenti, a standard elvileg az ajánlott, de jobb rákérdezni mert sokan elsumákolják különben...

egyébként nem feltétlenül előny a tracking number - az ilyen küldeményekről feltételezik a vámosok hogy értékesebb, ezért szeretik megfogni, nézegetni őket. az eco csomagok általában gyorsabban átcsúsznak - 2-3 hét alatt ideérnek kínából, míg a tracking-esek a magyar vámosok miatt sokszor 4-5 hétig is keringenek - még ha végül tovább is engedik lehúzás nélkül... ha pedig vámeljárás alá is vonják, akkor az újabb 1-2 hét + lóvé... :(((

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#229) LÁZ válasza Peter789 (#228) üzenetére


LÁZ
addikt

nálam a kinai-japó mindig megjön 10nap alatt, és általában tracking van, szeretem látni, hogy merre jár éppen, de pl legutóbb az volt, hogy az eladó nem adta meg egyből, és mikor rákérdeztem, hogy mi van, kiderült, hogy full másik országba lett küldve...

ps. mondjuk a japóknál ntom , hogy melyik mi, mert eddig minden rendelésemhez kaptam számot, igy láttam merre van, és nem késett egyik sem.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#230) Hunter2 válasza C0d3r (#202) üzenetére


Hunter2
addikt

nem az ebay az olcsó hanem a vatera a rohadt drága. ;)

(#231) Peter789 válasza Hunter2 (#230) üzenetére


Peter789
senior tag

mondhatni vicc...

katt vs. katt - 8500-9000 HUF vs. 3500 HUF...

és ez a vatera hirdetés még a jobbak közül való, mert a hirdetés szövege alapján legalább itthoni készletből dolgozik és azonnal küldi, de sok hirdető hasonló vagy akár még durvább haszonkulcs mellett ráadásul pofátlanul hongkong-ból egyenesen a vevő nevére rendeli a cuccot, így a vevő szívja meg ha még ráhúzzák a vámot, áfát, meg heteket várhat rá... a korrektebbek legalább leírják mindezt a hirdetésükben, de sok suttyó elhallgatja...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#232) Emi1986 válasza LÁZ (#225) üzenetére


Emi1986
tag

Köszi a válaszod!

Írtam az eladónak aki a távolkeleten lakik. rákérdeztem, hogy nála mit takar ez az "Economy Int'l Shipping"

A válasza csak ennyi volt : "we have free shipping by Singapore Post registered parcel"

Ezek szerint ajánlva adja fel a csomagot, de nem lesz rajta követés. Nekem az mondjuk nem is fonros, a lényeg, hogy ne ragadják magukhoz a szarkák.

Regisztrálva lesz , szóval tuti, hogy ideér nem?

(#233) LÁZ válasza Emi1986 (#232) üzenetére


LÁZ
addikt

igen, sztem nem lesz vele baj, mert lesz nyoma a postán.

ps. de ha ajánlott, sztem kell hogy legyen majd nyomkövetés, majd nézd meg a purch.history-d ban, hogy lett e hozzáadva szám, de ez a paypalos szlán is rajta van, ha lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#234) Viszlát válasza Emi1986 (#232) üzenetére


Viszlát
addikt

Tapasztalataim szerint azért economy, mert bár igazolnod kell az átvételt (vagyis ajánlott küldemény), követés nem jár hozzá. Hozzám mindig megérkezett eleddig.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#235) Hunter2 válasza Peter789 (#231) üzenetére


Hunter2
addikt

mondjuk hogyha már bele rakott pénzt és itthonról küldi pár napon belül akkor meg lehet érteni hogy keresni akar rajta, de ahogy te is mondtad kétszeres áron 1 hónapos átfutási idővel az pofátlanság.

(#236) Emi1986 válasza Viszlát (#234) üzenetére


Emi1986
tag

Rendben. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#237) Predator2


Predator2
addikt

üdv

ha a "magyar" ebay-re regelek be az ottani regisztrációmat fogom tudni használni a .com és .de oldalon is?

THX a választ

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#238) Hunter2 válasza Predator2 (#237) üzenetére


Hunter2
addikt

igen, de ha rám hallgatsz nem a magyart hanem a .com-ot használod. ;)

(#239) Predator2 válasza Hunter2 (#238) üzenetére


Predator2
addikt

okés köszönöm :)
az első pár vásárlásnál úgy is nyakatokra járok majd h ne hogy átvágjanak

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#240) LÁZ válasza Predator2 (#237) üzenetére


LÁZ
addikt

mindenképp a .com-ra regelj, ahogy a kollega is mondta :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#241) roKas


roKas
tag

Sziasztok!
szeretnék egy gyors körkérdést intézni a tisztelt topiclakókhoz.
a singpost.com szolgáltatón keresztül kaptatok már küldeményt, és ha igen, a tracking szám követhető volt? Időben megérkezett?
Az én csomagomhoz ezt a számot adták 50 napja : RF073556491SG
Másnak is hasonló formátumban van? így néz ki? Ez soha nem működött :((
A feladó erre hivatkozik azt írja ezzel a számmal menjek a postára reklamálni.
Mondanom sem kell ott kiröhögtek, szerintük nyilvánvaló, hogy csak a feladó felől lehet ellenőrizni egy küldeményt. ( lehet igazuk van, amit meg is írtam a feladónak.. még nem válaszolt erre)
Várom a választ, köszönöm

(#242) azbest válasza roKas (#241) üzenetére


azbest
félisten

ha jó nyomkövetési adatokat adnak meg akkor a magyar posta weblapján is általában lekérdezhető: [link]
A küldő ország nyomkövetőjét pedig automatikusan kiválasztja ez az oldal: [link]
A te kódoddat nem ismeri egyik sem.

(#243) roKas válasza azbest (#242) üzenetére


roKas
tag

igen, köszi, én is úgy gondoltam, hogy látnom kellene.
Te vagy valaki más nem kapott a singpost-on csomagot?

(#244) LÁZ válasza roKas (#243) üzenetére


LÁZ
addikt

a formátum megfelelő, de itt is azt irja, hogy nem ismerős ez a csomagszám. A kérdés, hogy mikor lett feladva...de látom, hogy nem mostanában.

Ha ebay-es volt a vásárlás, akkor irány a customer support - resolution center, és visszakapod a pénzt. :K ;)

szerk. de hogy a kérdésre is válaszoljak, onnan még nem jött nekem semmi, legutóbb portugáliából jött cucc - 4nap alatt!! -

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#245) salesboy válasza roKas (#243) üzenetére


salesboy
tag

Sajnos 50 nap után már nem nagyon tudsz semmit csinálni. :(

45 napig lehet reklamálni és ilyenkor az esetek 90%-ban vissza is kapod a pénzed.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#246) csokislecso


csokislecso
csendes tag

Jó cikk! Én még nem használtam az ebay-t, de szerintem nem is fogom, legalábbis mostanában nem. Sokan írták itt előttem, hogy milyen olcsó... viszont én is szétnéztem az ebay-on a cikk hatására és egyáltalán nem találtam olcsónak. Lehet, hogy a rossz árfolyam miatt. Mostanában szeretnék új fényképezőt venni és összehasonlítottam az ebay-es árakat a magyar árakkal. A legolcsóbb fényképező is drágább ebay-en vám és áfa nélkül, mint itthon. Nézegettem memóriakártyát is, full ugyan az a kártya ebay-en 1000-2000Ft-al drágább mint mondjuk itthon a 220volt-on. :K Egy hete vettem egy egeret egy magyar webshopból szállítási költséggel volt 7000 HUF (és kevesebb mint 24 óra alatt itt volt a kezembe) kíváncsiságból megnéztem, hogy ebay-en mennyi lett volna és igen... szállítási költség nélkül 8500 HUF. Ugyanezeket megnéztem az angol ebayen és a magyaron is.. Nos ott is drágább. :( Arra viszont biztos jobb az ebay, hogy kis apróbb dolgokat vegyünk pl. kábeleket vagy olyat amit nem lehet kapni Mo-on.

Soha ne add fel.......... csak ha van rajta elég bélyeg//// Minden szinten szinte semmi

(#247) salesboy válasza csokislecso (#246) üzenetére


salesboy
tag

Fényképezőben valóban nem olcsóbb az eBay, viszont memória kártyában és egérben találhatsz olcsóbbat. Persze ha egy konkrét típust keresel, akkor abban nem biztos, hogy nyerő lesz.

Az is fontos, hogy a az eBay.com-on keresgélj, mert ott a legolcsóbb minden. :R

Köszi az észrevételt. :R

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#248) Predator2


Predator2
addikt

salesboy

köszönöm a cikkedet
(ne értsd félre nem parancsolgatás akar lenni) de szívesen olvasnék pár
ebay/Paypal részletről kapcsolatban is cikket (kezdő halandóknak hasznos lehet)
Mondjuk ebay/paypal kezdőknek II. címmel

pl: Mit lehet csinálni ha nem jön meg a csomag? Hova kell írni?/Mit? (úgy h azok is értsék aki nem tudnak angolul)
Hogy tudom vissza szerezni a pénzem?
Mit kell csinálni ha sérült a csomag?
Hogy lehet nyomon követni a csomagot?
Mely országokból vásárolhatsz műszaki cikket h nehogy meglepetés érjen!
(nem működik/nem megfelelő az itthoni elektromos rendszer hozzá stb...)
"Rengeteg félreértés van a Paypal témában alkalmazható pénzügyi tranzakciókról, meg a bankkártyák működéséről is általában"

üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#249) roKas


roKas
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, és a választ.
Egyébként nem Ebay-os vásárlás volt. Azzal csak jó tapasztalataim voltak eddig.
Mindenkinek csak azt javaslom, inkább az Ebay, mint noname webáruház.
Most már csak a Paypal-ban bízok, hogy visszafizet :F

(#250) salesboy válasza Predator2 (#248) üzenetére


salesboy
tag

Igazából ezekre a kérdésekre megtalálod a válaszok egy részét, itt a fórumban és van még több fórum is, ahol ez a téma. Ha van egy kis időd ezeket kellene végig olvasnod és ott nagyon sok esettel találkozhatsz, amire mindjárt válaszolnak is a fórumozók.

Ebben a témában már nem nagyon van értelme írni. Utánam írtak még egy cikket az eBay, PayPal regisztrációról azt is érdemes végigolvasni. :R

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.