Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Klown válasza Captor (#399) üzenetére


Klown
aktív tag

Szuper, köszi! :R

Működik, de egy darabig törpöltem a kikommentezett szintaktikai leírás felett, amíg rájött, hogy is kellene! :DDD

Ha esetleg segítség, ideteszem az enyémet is. (Budapest - HWR Telecom, 114-135 MHz-ig 6000 KS, utána 418 MHz-től 6875 KS)

36=Hungary,Cable,S2/11/6000,114.5,114.5,8,S3/11/6000,121.5,121.5,8,S4/11/6000,128.5,128.5,8,S5/11/6000,135,135,8,All/11/6900,418,858,8

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#402) Bozek válasza cskadar (#400) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs megfelelő kodek fenn a gépeden. Elvileg a DVBViewer rak fel, de lehet, hogy ezt telepítésnél kihagytad. Keress a NET-en FFMPEG-et és rakd fel, más nem kell. Van más alternatíva is, amit szoktak ajánlani, de nekem azzal a rádiók akadtak.

(#403) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Azt tudja valaki, hogy milyen driver kell ennek a tunernek enigma 2-es rendszeren?

(#404) cskadar válasza Bozek (#402) üzenetére


cskadar
csendes tag

Köszönöm!

(#405) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Ha csak rádiót szeretnék vele hallgatni FM-en akkor a tvr serupot tegyem fel? Tv-t nézni a dvb viewerrel fogok vele.

(#406) hm15


hm15
senior tag

Van egy DVB-C kábeles bekötésem tévéig. Ha megszakítom és egy elosztóval leválasztom, amit közvetlen bedugnék a tunerbe, majd a tunert a PC-be, jól vélem, hogy a PC-re kötött projektoron tudnám évezni a tévé adásokat? Az elosztóból menne tovább a tévéig, ahogy eddig is napi használatra.

(#407) Bozek válasza hm15 (#406) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mivel DVB-C-t írtál, ezért igen, mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#408) hm15 válasza Bozek (#407) üzenetére


hm15
senior tag

:R Akkor nincs más hátra, mint a rendelés.

(#409) kozmy


kozmy
őstag

Milyen tv néző progival lehet ezt a ketyerét használni?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#410) Bozek válasza kozmy (#409) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amelyikkel szeretnéd, csak a megfelelő driver-t kell telepíteni. Én DVBViewer-el használom.

(#411) kozmy válasza Bozek (#410) üzenetére


kozmy
őstag

Menet közben meg oldottam a kérdésemet, köszönöm :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#412) zex


zex
aktív tag

Sziasztok!

Ma jött meg a tunerem, és hát nem igazán akar megfelelően működni... Legfrissebb driver + szoftvert töltöttem le a gyártó honlapjáról, de a HD-s adásokat (DIGI) nem jeleníti meg. Hang az van, de a kép csak valami zöld színes paca.. :(

Van valami ötletetek mit csinálok rosszul?
Köszönettel,
ZEX

(#413) PeterPH válasza zex (#412) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha hang van, akkor a tuner és a driver is megfelelően működik, hiszen a stream eljutott a megjelenítő programig. Utóbb táján kellene a hibát keresgélni, esetleg codec beállítás, dxva probléma, stb. Próbálj ki más megjelenítő programot is, ha tudsz.

(#414) zex válasza PeterPH (#413) üzenetére


zex
aktív tag

Köszönöm a választ!

Frissítettem a K-Lite codec pack-et a legfrissebbre, és tegnap este tök jól működött a HD is. Ma viszont megint ugyanaz a helyzet, hogy hang van, a kép meg zöld, meg villog, ugrál... :(

Esetleg milyen másik programot javasoltok amivel ez a tuner megfelelően működik? A ProgDVB-t próbáltam de nem sikerült beállítanom... :(

[ Szerkesztve ]

(#415) Atomantiii válasza zex (#414) üzenetére


Atomantiii
őstag

DVB viewer a legjobb csak az fizetős. Bár lehet találni régebbi tört verziót ami viszonylag stabilan működik valameddig, mert elég jó a program védelme. Most nem tudom mennyibe kerül, pár éve olyan 4-5 ezerbe került.

(#416) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, WinFast PVR2 programmal pl. hasznalhato a tuner? Ezt hasznaltam a regi tv kartyamnal es mar megszoktam

(#417) Atomantiii válasza SirAlo (#416) üzenetére


Atomantiii
őstag

Szerintem nem, az a leadtek gyári programja.

(#418) zex válasza Atomantiii (#415) üzenetére


zex
aktív tag

Köszönöm az infót, megpróbálom a hétvégén megnézni, és majd jelzek, ha gond van! :)

(#419) Atomantiii válasza zex (#418) üzenetére


Atomantiii
őstag

Mondjuk még én sem próbáltam vele, de nem sok esélyt adok neki, hogy menjen a winfasttal.

(#420) Bozek válasza Atomantiii (#415) üzenetére


Bozek
nagyúr

20 eurót megér. De amúgy van demo verzió, úgyhogy előtte ki lehet próbálni. Én megvettem, mert ennél jobbat nem találtam. Régebben még próbálgattam a SmartDVB-t is, az is ingyenes amúgy.

(#416) SirAlo: Biztos nem fog menni vele.

[ Szerkesztve ]

(#421) Atomantiii válasza Bozek (#420) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én is megvettem már pár éve.

(#422) ooszi


ooszi
senior tag

sziasztok sikerült egy ilyen eszközhöz hozzá jutnom, nagyon jól működik, felraktam ezt a lejátszót: DVBCTVRplayer, az lenne a kérdésem hogy csak mpg-t lehet beállítani felvételhez, esetleg valami más rögzítő van ahol lehetne válogatni, hogy miben rögzítsen??? (fájltípus: avi, divx )

BY ooszi

(#423) zex válasza Atomantiii (#415) üzenetére


zex
aktív tag

Kipróbáltam a DVB viewer-t, és valóban nagyon nagyon jól működik vele a tuner. Kicsit bonyolult így elsőre a finomhangolása, de majd azon is átrágom magamat, csak legyen rá kis időm. :)

MÁS:

Esetleg közületek van-e aki használ XPEnology NAS rendszert? Elvileg meg lehetne oldani, hogy a Tvheadend-el stream-elje a TV-t, de sajnos nekem nem jött össze. Ha esetleg van akinek sikerült, nagyon hálás lennék, ha megosztaná velem tapasztalatait!

Köszönöm előre is!

(#424) Bozek válasza zex (#423) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hova akarod streamelni? A DVBViewer Recording Service-el megoldhatod ezt is, én konkrétan Android-on néztem múltkor meccset, miközben úton voltam hazafelé.

(#425) zex válasza Bozek (#424) üzenetére


zex
aktív tag

Mondjuk ezt jó tudni, de ha jól sejtem akkor ugye így mennie kell otthon az asztali gépemnek is... A NAS meg amúgy is működik, meg olvastam, hogy azzal is megoldható ez, csak nekem nem akarja felismerni a DVB-C vevő részét... :( De az is lehet hogy valamit elbénázok, ezért kérdeztem rá!

(#426) Bozek válasza zex (#425) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, ahhoz mennie kell az asztali gépnek is. De ezt meg mondjuk egy WoL-al megoldod, hogy akkor ébreszted fel, amikor TV-t akarsz nézni. Én ma is távolról indítottam a Darts felvételét.

A NAS-sal az a probléma, hogy elvileg Linux fut rajta, ennek a tunernek a támogatása meg tudtommal nem megoldott. Legalábbis a DVB-C résznek, mert a DVB-T megy vele.

(#427) zex válasza Bozek (#426) üzenetére


zex
aktív tag

Igen a DVB-T-t látja.. Hát akkor marad asz asztali gép megoldás... Majd még tanulmányozom ezt a progit...

Hadd legyen még egy kérdésem.. :)

Távirányítót hogyan lehet használni, ha a vevő a szekrény háta mögött van, nem látható helyen?

(#428) Bozek válasza zex (#427) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez egy jó kérdés. Én nem a hozzáadott távirányítót használom, mert még a PxDVR3200H-hoz volt külön IR szenzor is, azt raktam a gép elejére.

(#429) zex válasza Bozek (#428) üzenetére


zex
aktív tag

Tehát ha veszek egy e-bayes IR senzort elképzelhető hogy azzal működne? :F

(#430) kenwood


kenwood
veterán

A tervem az lenne,hogy egy kis htpct osszedobnek,amibe menne egy ilyen tuner,es egy nasra rogzitene.
Digikabeles vagyok.time shiftre lenne szuksegem,illetve szeretnem a filmeket a melohelyrol is elerni.
Alkalmas ra?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#431) Bozek válasza kenwood (#430) üzenetére


Bozek
nagyúr

A digitális tuner csak veszi a jelet és továbbítja a PC-nek, a többit már az végzi. Innentől fogva bármelyik alkalmas a célra, amelyik rendelkezik BDA driverrel, csupán a megfelelő programot kell hozzá megtalálnod. A probléma az lehet, ha Linux-ot akarsz a HTPC-re rakni, mert arra nincs DVB-C driver elvileg, csak DVB-T.

(#432) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello , megjott a tuner, felraktam a drivert es a gyari programot hozza (DVB-C) viszont egyenlore nem a legjobb a minoseg, allandoan szetesik a kep/szaggat es nem csak a HD adoknal, minden adonal ezt csinalja , van ami be se jon, pl. Eurosport HD csak hang megy az is szaggat erosen , mi lehet a problema? (settopboxal nincs ilyen problema) . itt egy video: [link]

(#433) SirAlo válasza SirAlo (#432) üzenetére


SirAlo
aktív tag

SmartDVB es DVBViewer-be pedig nem igazan vagom hogyan kellene beallitni a csatorna keresest hogy talaljon is valamit, ebbe tudna segitni valaki esetleg ? Digitv-m van , igaz Romaniaba de gondolom ugyanugy vannak a frekvenciak (vagy nem ?)

(#434) Bozek válasza SirAlo (#432) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ebből úgy tűnik nekem, hogy gyenge a jel. Ennek az oka több is lehet: alapból rossz jelet kapsz, rossz minőségű kábel, rossz minőségű elosztók, stb.

(#435) SirAlo válasza Bozek (#434) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Kozbe sikerult a masik 2 programmal is kezi keresessel kicsikarni par adot es a jellel nincs problema a program szerint 90+%-os a minosege vagy akkor is lehet gyenge a jel ha a program azt irja hogy jo ?

Amugy settopboxal hogy nincs ilyen problema akkor ?

(#436) Longhandd


Longhandd
tag

Honnan töltitek le a DVBViewer Pro 5.3.0-át vagy frissebbet? A gyári szoftverével nem ajánlott használni?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#439) Atomantiii válasza Longhandd (#436) üzenetére


Atomantiii
őstag

Mondjuk a fejlesztők oldaláról némi pénz kifizetése után :DDD

Nem tudom meddig fog működni a mókolt verzió, de nem valami jó úgy nézni valamit, hogy bármelyik pillanatban bezárhat a program.

(#440) privateer2


privateer2
csendes tag

Én már megőrülök a tunnertől. Ez a kínai csoda Astrometa ebayről rendelve. Pár hete érkezett, vígan muzsikált a digikábellel.
ProgDVB-n át stb. Hétvégén azonban se kép se hang. Lehet hogy dobhatom ki, és rendelhetek egy újat mert gyári hibás a cucc? 6500 forint az nem összeg, de mégis pénz.

Újra telepítettem a drivereket, programokat az itthoni gépen: Bent a céges gépen is megnéztem a földfelszínit, és nem jött kép. Pedig múltkor még nem volt vele bajom.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#441) zex válasza privateer2 (#440) üzenetére


zex
aktív tag

Én dx.com-ról rendeltem, de sajnos kb 3 hét használat után meghalt az is! :( Három gépen teszteltem, de még csak meg sem nyikkant. A vége az lett, hogy visszaküldtem a kínaiaknak, akik szerencsére visszautalták az árát is, meg még a postaköltséget is....

Most viszont fizetem a DIGI előfizetést (TV-m nincs), tunerem meg nincs, és sajnos nem is tudom mit vehetnék helyette ami elérhető áron van és még megbízható is lenne... :(((

(#442) Bozek válasza zex (#441) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem már 4 hónapja megy tökéletesen, igaz, csak a DVB-C részét használom, a DVB-T-re van egy dual tunerem.

(#443) Longhandd


Longhandd
tag

Az esetemet tanulság képen írom le, hátha segít valakinek megelőzni a bajt. Szépen üzemelt ez az olcsóság egészen addig, míg takarítás közben, asztali gépem nem lett megmozdítva 3 centit. Megfeszült a kábel és a tunerem müanyag háza ketté vált az USB-s nyak rész kb. 45 fokban elhajlott...
Gondoltam ennyi volt a története az eszköznek. De én óvatosan kiegyengettem és összedrótoztam a házát. Ezután egy USB hosszabító kábelt iktattam a PC ház hátulja és a tuner közé, így van lehetőség megmozdítani a gépet. Szóval vigyázni kell a kicsikére:) Ja, működik tökéletesen :)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#444) vasil


vasil
újonc

Van nálam egy kölcsön USB-cucc.(dvb-t+dab+fm
Sikeresen feltettem a drivert,működik,a rádió sávban veszi az FM-adókat.(Szál dróttal is jönnek)
De sehol máshol nincs semmi.
Vannak rádióamatőr wbsdr-oldalak,soknál ez a vevő a 145-147 MHz-es amatőr sávban.
Akkor mégis jó lehet ilyen célra.
De én nem tudok vele semmit venni,pedig elég aktív az R3-as átjátszó 145.675-ön
Vagy a légi sávban,pl.129.700-on.
Természetesen tettem rá külső méretezett antennát,amit a VHF-rádióimhoz használok.
Szerintetek a gazdája leültette a vevőt?
Legalábbis nem zárja ki,amennyit kínlódott vele.
Nem merek venni,pedig lehet csak ez az eszköz nem 100%-os.
Nekem mindenre kellene,csak TV-és broadcast sávra nem! :N
Rádióamatőr lennék,vagy micsoda! :K
Szíveskedjetek felvilágosítani,van erről tapasztalata valakinek?
Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#445) Longhandd


Longhandd
tag

Kérdésem van. Azt látom, hogy mpeg formátumban vesz fel a hozzáadott lejátszó program. Le is tudom játszani a felvételt. De hol találom meg a C meghajtómon az anyagot, hogy pendrive-ra tehessem?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#446) cskadar válasza Longhandd (#445) üzenetére


cskadar
csendes tag

C meghajtó, document and settings, DVBC TVR, captures

(#447) Longhandd válasza cskadar (#446) üzenetére


Longhandd
tag

Köszi.

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#448) Szabacs


Szabacs
tag

Sziasztok!

Valakinek nem lenne egy ilyen gépezet elfekvőben, Új/használt is jó, nem szeretnék rá 3-4 hetet várni, amíg ideér.

(#449) vasil válasza vasil (#444) üzenetére


vasil
újonc

Kérdésemre magam találtam választ.
Már másnap,csak most jutott eszembe hogy sztornózzam a kérdést.
Probléma megoldva,beállítási gond,finomhangolás,és jött minden.
Egy kísérletet megért,de mivel rádióm van igazi,(bőven)amivel válaszolni is tudok,a téma felejtős.
TV-t nem nézek,így ez a téma is mehet a "kipróbáltam,hogy ne legyek tudatlan"mappába.

[ Szerkesztve ]

(#450) Leszleszlesz


Leszleszlesz
újonc

Nekem két nap után megadta magát,No Device vagyis nincs eszköz,egyszerűen semmi ha csatlakoztatom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.