Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) szuperbusz válasza azbest (#200) üzenetére


szuperbusz
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszodat. Én is úgy számoltam, hogy még épp a 22 eurós értékhatár alatt van. Egyébként még egy hülye kérdés. A nyomon követés az ugye benn az árban? Igazából most először rendelek külföldről, így még nem tudok erről a témáról semmit.

[ Szerkesztve ]

(#202) doriath


doriath
tag

Én bármikor bármit rendeltem a DX-ről lófasz vámot meg áfát fizettem, mert annyira nem hülyék ott se :) Kb 1/10-ét írják rá a csomagra, és voilá, senki se nézi.

(#203) DonMaster


DonMaster
addikt

22 EUR alatti Adó, illeték, vagy egyéb vámköltség nem merül fel, kivétel, ha az adott árutípusra jövedéki adó vonatkozik
22 - 150 EUR közötti Adó- és vámfizetési kötelezettség merül fel, a célországban érvényes jogszabályok szerint
150 EUR feletti Illeték-, adó- és vámfizetési kötelezettség merül fel, a célországban érvényes jogszabályok szerint

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#204) ludsimon


ludsimon
veterán

Én is berendeltem egy ilyet! :K
Az antenna sokkal jobb lesz visszajelzések alapján a kis szar rövid feketénél. :K

undefined

(#205) modflow válasza ludsimon (#204) üzenetére


modflow
veterán

Ha működni fog szólj, nekem is ilyenem van.

(#206) ludsimon válasza modflow (#205) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt meg hogy érted, hogy működni fog???

undefined

(#207) modflow válasza ludsimon (#206) üzenetére


modflow
veterán

Hát egyszerűen nem akar rendesen működni, használhatatlan. :(

De lehet én vagyok béna és ha neked sikerül, szólj és beszélünk.
Nekem se a gyárival, se a DVB Dream -el nem megy. Én DVB-C-t használnám, csak vagy kép nincs, vagy hang, szóval gáz. :(

(#208) ludsimon válasza modflow (#207) üzenetére


ludsimon
veterán

Az összes link alatt lévő drivert/software-t töltsd le és telepítsd fel!
[link] 4 db exe file!
A DVB-C-hez és a DVB-T hez is külön program kell !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Írj vissza ha megoldódott! :)
Ha nem, akkor azonnal szólj neki és indíts egy dispute-t ha 24 órán belül nem válaszol!!!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#209) ludsimon


ludsimon
veterán

Na, kiderül, hogy nem is Kínából jön, hanem Hollandia, legalábbis tracking number szerint. :Y
Akkor kb ezen a héten, legkésőbb jövő hét elején megkapom. :Y

undefined

(#210) mzso válasza ludsimon (#209) üzenetére


mzso
veterán

Ehh. Nekem az alap nyomorék antennával kerül $24.99-be egy fél éve, kínából... Látom megy le az ára.

(#211) ludsimon válasza mzso (#210) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem megy az le:
[link]
[link]
Csak aliexpress ahol 0ft jutalákot vesznek le, nem úgy mint ebay, dx meg hasonló banda.

Viszont most megijedtem!
Lehet az ali-s eladó akitől vettem ezt nem tudja, hogy van külön EU-s verzió is. :O

[ Szerkesztve ]

undefined

(#212) mzso válasza ludsimon (#211) üzenetére


mzso
veterán

Én is az aliexpress-en vettem, de nem járt hozzá teleszkópos antenna.

Mit nem tud?
Szerintem ebből csak egyféle van. A DVB-C, DVB-T, stb szabvány, mindenhol ugyanaz.

(#213) ludsimon válasza mzso (#212) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudom, mert ez egy külön másik aukció!

Én továbblapoztam, elolvastam az összes visszajelzést és azt írták, hogy a gyári 20cm-es kis szar fekete antennás semmire se jó csak ha ott ülsz az adótorony mellett 5 km-el!

Remélem jó lesz! A tied viszont küld vissza, szólj előtte, hogy rossz!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#214) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Mai nap kaptam meg a kis tunert, feltettem minden drivert, de a gyári progi el sem indul. Programhibával kilép. Próbáltam másik tuner progit, de elsőnek el sem akartak indulni DLL hibák miatt, azokat javítottam, de nem sikerül csatornát behangolnom. ProgDVB és DVBViewer amit eddig próbáltam.

Lehet az a gond hogy Windows 7 N-es verzióm van?

Ezeket tettem fel elsőnek:
- AMDVBC_Setup_140911
- AMDVBT2_Setup_141020
- TVR_DVBC_Setup_V4.6.1
- TVR_Setup_V4.6.1

[ Szerkesztve ]

(#215) mzso válasza easy...rider (#214) üzenetére


mzso
veterán

Ott valami nem kóser ha DLL hibák vannak. Nálam progDVB-vel megy simán.

(#216) modflow válasza ludsimon (#208) üzenetére


modflow
veterán

Én felraktam ezeket, de egyik csatorna megy, másik nem. Szóval fura.

(#217) bse666


bse666
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítség kéne. Ma kaptam meg ezt a kis csodát, és hát majdnem működik minden, de a kép - akármelyik programmal próbálom (eredeti, progdbv, dbvviewer) - folyamatosan szétesik. Ha nem hd adást nézek akkor nem annyira látszik de ott is van 1-2 sáv ami nem jó, de ha hd csatorna megy akkor kb a kép 3/4-e nézhetetlen. Próbáltam k-lite codecpakkot felrakni, de nem hozott semmi eredményt és persze az új drivert is telepítettem a hozzá való friss progival. Egy laposon is megnéztem, ugyan az a jelenség (egy kicsit jobb kép). Szerintetek van erre magoldás, illetve nálam lehet a hiba, vagy egyértelműen a tuner a felelős?

választ és segítséget előre is köszi :R

(#218) mzso válasza modflow (#216) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom nálad is kevés neki a jel. Nálam a Digi World/Life szinte soha nem jön be mások meg az időszaktól függően... A digi sport jön be a legjobban. Ha az nincs akkor semmi sincs.

(#219) mzso válasza bse666 (#217) üzenetére


mzso
veterán

Csinálj snapshotot mondjuk. Jó eséllye rossz/kevés a jel. Nálam is alulról kezdve szokott szétesni a kép, ha nem jön jól a csatorna.

(#220) ludsimon válasza mzso (#219) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem lehet valahogy manuálisra állítani, hogy ne essen szét? Úgy értem a csatornát, frekvenciát.

undefined

(#221) bse666 válasza ludsimon (#220) üzenetére


bse666
csendes tag

Köszi a gyors választ :R

Hehh, érdekes nálam a digi sport a legrosszabb, A progdvb szerint a jelerősség 80-as a minőség 100%, nem tudom hogy ez mennyire gázos,de a tv-n soha, sincs gond (gondolom abban egy kicsit más a tuner). Próbálgattam a frekit állítgatni, nem nagyon változott semmi.

szerintem ebből visszapost lesz :O

[ Szerkesztve ]

(#222) bse666 válasza bse666 (#221) üzenetére


bse666
csendes tag

DE akkor szerintetek előfordulhat, hogy nem a tuner a hibás, hanem kevés a jelerősség neki?

(#223) ludsimon válasza bse666 (#222) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha a kép jó, nem szemcsés, szép tiszta, akkor a tunner a hibás. Vagy valami a Windowsban.

undefined

(#224) bse666 válasza ludsimon (#223) üzenetére


bse666
csendes tag

Akkor holnap kipróbálom a cimborámnál, ha ugyan ez a jelenség, akkor megy vissza csájnába. :)

(#225) ludsimon válasza bse666 (#224) üzenetére


ludsimon
veterán

Remélem az enyémből nem lesz nyalóka. :U

Nálam a gáz az, hogy DVB-C-t nem tudom kipróbálni, mert kb 2-3 hónap múlva lesz a digi bekötve, addig csak DVB-T-t tudom kipróbálni.

undefined

(#226) bse666 válasza ludsimon (#225) üzenetére


bse666
csendes tag

És az működik, mert én is ki akarom majd próbálni melóhelyen, mert ha nem figyel senki mehet a sport meg a jóbanrosszban :)) ?

[ Szerkesztve ]

(#227) ludsimon válasza bse666 (#226) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, a másik TVR progival lehet fogni a DVB-T adásokat.
Ezeket: [link]

Azért a kis fekete antennával érdemes megnézni hol van optikai rálátás az antennára és abba az ablakba tenni az antennát.
Ehhez segítség a Google Earth vonalzó és az antennák pontos helyei alapján megnézhető és beállítható.
Térképen jelölik be a pontosan hol vannak ezek a tornyok. Ha rákattintasz a névre legörgetsz, ott a térkép.

undefined

(#228) bse666 válasza ludsimon (#227) üzenetére


bse666
csendes tag

Áhá, köszi szépen a térkép alapján frankó lesz, bár egy hatalmas acélcsarnok mellett dolgozok, de majd meglátjuk. Kíváncsi leszek, hogy ez a kis antenna mire képes, nem tűnik túl komolynak.

Ma este folyamán kipróbálom, hogy bejön e valami és ha szétesés nélkül működik akkor végképp nem fogom érteni legalább a dolgokat...

(#229) ludsimon válasza bse666 (#228) üzenetére


ludsimon
veterán

Írd meg mert kíváncsi vagyok rá a tunner a hibás vagy sem.

undefined

(#230) bse666 válasza ludsimon (#229) üzenetére


bse666
csendes tag

Oké mindenképp jelzek, hogy mi lett a vége....

(#231) easy...rider válasza mzso (#215) üzenetére


easy...rider
őstag

VmWare Play-erben virtuális gépen futnak a dolgok, csak a jel gyenge, darabos :(
Pedig TV-ből húztam ki az antennát és az hibátlanul fogott mindent. Még erősítő is van az antennán hogy jobb legyen a jel.

(#232) azbest válasza easy...rider (#231) üzenetére


azbest
félisten

A virtuális gép eleve visszafoghatja. Főleg hogy valószínűleg a video megjelenítést is a proci kénytelen elvégezni (bár ha megy az aero dizájn, mert 3d gyorsítás is engedélyezve van benne, akkor talán nem annyira vészes).

(#233) bse666 válasza ludsimon (#229) üzenetére


bse666
csendes tag

Nos, tegnap este bevittem melóhelyre, dvb-t nem talált semmit, de mint ahogy írtam egy acélcsarnok mellett dolgozok, így van jelzavaró tényező bőven. Kipróbáltam itthon is, kb 1-1,5 km-re lakok egy átjátszó állomástól ami egy 70 méter magas víztorony tetején van, nem talált semmit, bár panelban lakok.

Most a délután folyamán kipróbáltam cimborámnál is, ő egy kicsit messzebb lakik az adótól de arra fele néz az ablaka, de adást itt sem talált. Ugyanitt nála teszteltem a kábeles rész is. Teljesen más gép, más rendszer, az eredmény sajnos ugyanaz. Szóval itt a tuner lesz a bibás.

Nem tudom egy kínai posta mennyibe lehet? Van egy műszerész ismerős lehet rákérdezek, hogy javítható é és ha igen mennyiért.

(#234) doriath válasza bse666 (#233) üzenetére


doriath
tag

Szerintem jobban jársz, és olcsóbban, ha rendelsz egy újat.

(#235) easy...rider válasza azbest (#232) üzenetére


easy...rider
őstag

Csak az SD adások akadoznak ez a legfurább. :F

M1 HD, M2 HD, Duna HD ... jönnek folyamatosan.

(#236) azbest válasza easy...rider (#235) üzenetére


azbest
félisten

Az sd kereskedelmi adások hangja heaac+, nem minden codec tudja ezt jól játszani. A közszolgálati tévéké mpeg2 és dolby. Az sd duna world-öt nézd meg, valsz az sem szaggat, mert annak sem heaac+ a hang kodekje. Tippre ez lehet az oka.

(szerk: javítások, mert kezdem új csavarni a szavakat, mint neduddki, lehet többet kéne aludnom és kevesebbet dolgozni :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#237) modflow válasza ludsimon (#229) üzenetére


modflow
veterán

Megjött már a tunered?

(#238) ludsimon válasza modflow (#237) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez nem fénypostával jön. :DDD 1 hete rendeltem, még kell legalább 1 hét. :)

undefined

(#239) DonMaster


DonMaster
addikt

én is rendeltem 1-et , bár nem tudom melyik antena van hozzá, de 19dollár volt aliexpressen, 2dolláros kupon felhazsnálásával, mivel ma super akcio van és bárkinek lehet kuponja .
már várom, hogy milyen remélem menni fog jol és akkor a digi-n tudom nézni digitálisban az adásokat meg a tvr- nél is tudom digitásliban nézni az adásokat.

ludsimon
amikor emg jön képet és friss tapasztalatot kérlek osz meg.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#240) ludsimon válasza DonMaster (#239) üzenetére


ludsimon
veterán

Természetesen!

Egyelőre semmi! Még tracking numberrel se látom. :(

[ Szerkesztve ]

undefined

(#241) easy...rider


easy...rider
őstag

Szerintetek miért lehet hogy a DVBViewer progival le tudom futtatni a keresést, elvileg talál is kb 100 csatornát, de nem tudom őket megnézni.
Rányomok a csatorna + gombra és azt írja hogy eszköz nem elérhető. (Vagy valami hasonlót) :(

Tudnátok másik progit ajánlani? Az lenne jó ha tudnék időzítve rögzíteni. Nekem csak ez a plusz funkció kéne szerintem.

A másik problémám hogy a gyári progival a TV2 HD meg SuperTV2 HD nem jön be. Pontosabban szürke a kép, viszont hang az van. Csak ezeknél tapasztaltam eddig és csak a HD DVB-C adásnál

(#242) doriath válasza easy...rider (#241) üzenetére


doriath
tag

N(ext)pvr

(#243) mzso válasza easy...rider (#241) üzenetére


mzso
veterán

Túl gyenge a jel, hogy képet össze tudjon rakni?

(#244) easy...rider


easy...rider
őstag

Elfelejtettem írni, azóta megoldódott, átváltottam LAV dekóderre és azóta hibátlan minden :)

(#245) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
DVB tunert szeretnék vásárolni.
Használ vagy próbált már valaki itt ilyen ezközt, mennyire működőképesek a 4-7000ft.os usb.s kütyük?
Laptoppal üzemeltetném.
Elég a pár alap csatorna, lényeg, hogy ha nem muszáj ne kelljen neki tetőantenna, tehát erősen fogja a dolgokat akár egy darab dróttal is mivel munkahelyen használnám.
Ezt nézegetem így talán tesztelhető mielött megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#246) mzso válasza Kolty (#245) üzenetére


mzso
veterán

Ez fórum konkrétan egy tuner típushoz van. Ami a logout cikkben szerepel. Van (legalább) egy általános DVB tuner topik is.

(#247) Kolty válasza mzso (#246) üzenetére


Kolty
aktív tag

Elnézést :(

(#248) laca1944


laca1944
csendes tag

Jónapot fiúk-lányok!
Régen jártam erre, de most van egy problémám.
Vettem én is egy ilyen DVB kütyüt, de nem tudom életre kelteni.
Az új Dell inspire nótáskönyvemen szeretném használni amin W8.1 van. mindenféle drv-vel próbáltam (net, lemez) nem talál csatornát.
Progdvb azt mondja a dvb eszköz nem indult el.
Megpróbáltam az öreg asztali gépemre feltenni, azon XPfut, ott működik akadozva , de megy ( öreg a gép lassú (ATI all in wonder8500)1G Ram 3G proc)9éves
Mi lehet a bibi. Amikor először felraktam legelább mutatta a térerőt de addig variáltam a drv-ket, míg már azt sem. Segítsetek ha tudtok KÖSZI laca.

(#249) ludsimon


ludsimon
veterán

Megjött és egy rakás kaki!!! Nem működik az enyém se. :(
Megy a refund request.
Ez baromi jó, hogy sorozatban gyártották a szart. :(

undefined

(#250) mzso


mzso
veterán

Azért kipróbáltátok több helyen legalább? Lehetőleg olyan helyen ahol erős a jel. Meg mondjuk kábelen DVB-C-vel és a kis nyomorék antánnával DVB-T-t?
Arr figyeltetek, hogy ne a DVB-T-s drivert tegyétek fel kábelen, vagy fordítva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.