Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) ToBeY válasza unravel (#900) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi akkor maradok ennél szerintem,itt már elég sokat eladott az illető,remélem nem ócska....Szerinted ez jó?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#902) unravel válasza ToBeY (#901) üzenetére


unravel
őstag

nekem is tőle van

¯\_(ツ)_/¯

(#903) ToBeY válasza unravel (#902) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor jó lessz nekem is ;)
Ez viszi a dvbc adásokat?

[ Szerkesztve ]

(#904) qqcqqc válasza ToBeY (#903) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én DIGI-hez használom.

(#905) unravel válasza ToBeY (#903) üzenetére


unravel
őstag

Ez viszi a dvbc adásokat?
azt is.

¯\_(ツ)_/¯

(#906) ToBeY válasza qqcqqc (#904) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szuper, nekem is digihez kell laptophoz

(#907) Jetteroh válasza ToBeY (#899) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

NAGYON figyelj, hogy mit írnak. Ha nincs tisztán kiírva, hogy DVB-C is (és a képeken se a korábban közzétett kinézete van), abban biztos lehetsz, hogy "véletlenül" nem lesz benne a DVB-C. Pedig kár lenne, mert a DIGInél nagyon élvezem a digitális minőséget! :K

(#908) ToBeY válasza Jetteroh (#907) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A fentebb kinézet példánynál oda van írva,hogy tudja a dvb-c.Szóval ha mégse fogja tudni lehet morcos leszek!

(#909) Jetteroh válasza ToBeY (#908) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Tudni fogja! :B
A megbízható eladók azért megbízhatóak, mert törődnek avval, hogy amit leírnak, az fedje a valóságot! (De többet vszínű nem fog tudni annál, mert arra semmi sem kötelezi őt)
Ezen alapul a véleményezési rendszer ezeken az oldalakon. Ezért is szeretek ilyen helyeken jó vélemények alapján vásárolni. :K

(#910) ToBeY válasza ToBeY (#901) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Végül megrendeltem ezt,remélem korrekt kis cucc lesz!

(#911) mzso


mzso
veterán

Valakinek romlott már el ilyenje? Mi a legvalószínűbb probléma?
Van valakinek ötlete az éltre keltésére?

Ma bedugtam, még a Windows jelezte. Utána átdugtam egy másik portba és azóta sehol nem érzékeli.

Mivel nem értek az elektronikával így csak optikailag tudtam megvizsgálni, hogy van-e valami nyilvánvaló baja. Nem igazán látok semmit. Bár az USB-nél elég gánynak néz ki a forrasztás.

Csináltam pár képet:
https://abload.de/thumb/p1040575v7s0i.jpg
https://abload.de/thumb/p10405767ssto.jpg
https://abload.de/thumb/p1040579nbswy.jpg
https://abload.de/thumb/p1040580grspy.jpg

(#912) frovery válasza mzso (#911) üzenetére


frovery
senior tag

Másik gépen próbáltad?
Milyen oprendszer?
Eszközkezelőben látni?
Live linux alól kellene megnézni.

Így hirtelen ez a pár ötletem lenne.

(#913) azbest válasza mzso (#911) üzenetére


azbest
félisten

máskor inkább ne ágyazd be közvetlenül a kommentbe a 13 megányi képet, hanem előnézeti képét tedd be és azzal linkeld a nagyot vagy használd a ph képfeltöltés lehetőségét.

A nyák hátoldalát nem fotóztad le. Azon az oldalt van az usb csatlakozó forrasztása. Ha látható jele nincsen, akkor is előfordulhat, hogy elromlott, de ahogy az előttem szóló mondja, érdemes kipróbálni, hogy más usb eszköz működik-e a gépedben. Ez működik-e másban. Nem a windows cserélte-e le a driverét olyanra, amivel nem működik.

Az u valahanyas alkatrész közép táj szélénél nem tudom, hogy csak maszatos, vagy megégett a lábak közt.

[ Szerkesztve ]

(#914) doberman válasza azbest (#913) üzenetére


doberman
senior tag

ja, meg a 4R7 jelzésű alkatrész (tekercs) burkolata törött... mechanikai behatás érhette, a forrasztási oldalon rá
kellene mérni - valószínűleg igen kicsi ellenállású - de az említett U8... jelzésű alkatrész bal oldalt középső lábánál mintha panel sérülés is lenne... mérni kell. ott szélen már az usb van jelen ha az a sérülés akkor nem kap áramot a stick. (ez még magyarázat is lehetne)

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#915) mzso válasza frovery (#912) üzenetére


mzso
veterán

Próbáltam másik gépen. Meg azon is ahol mindig is használtam. (eszközkezelőben sincs semmi, még ismeretlen hardver sem)
Ezért is kérdeztem, hogy romlott-e már el valakinek.

"Live linux alól kellene megnézni."

Időpocséklás. Ha be se jelzi hardvernek akkor a linuxon sem lesz másképpen.

(#916) mzso válasza azbest (#913) üzenetére


mzso
veterán

"máskor inkább ne ágyazd be közvetlenül a kommentbe a 13 megányi képet, hanem előnézeti képét tedd be és azzal linkeld a nagyot vagy használd a ph képfeltöltés lehetőségét."

Más usb eszközzel nincs baj.

Háromszor megőszülök mire megvan. Amúgy ezt is úgy próbáltam, csak nem jött össze.
Csak ez pár kép kimaxolta voltna a PH tárhelyét...

(#917) azbest válasza doberman (#914) üzenetére


azbest
félisten

mindegyik tekercs úgy néz ki, de ha a burkolat törött lenne, az sem számítana. A finn srác blogján is elég szedett-vetett tekercs volt rajta [link]
Az u8 az viszont gyanús, arra gondoltam én is :U

Kíváncsiságból megnézem az enyém belsejét is, nekem is ez nekem kicsit más nyák változat van és 473-as chippel.

(#916) mzso
feltöltéskor pipálva a jpeg konvertálást, nekem a 2x1.5 MB-os képemből összesen 800kb körül lett a foglalás ph tárhelyből. Ráaddásul ez idővel megújul. De ha kedvem lett volna, akkor kézzel is tudtam volna optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#918) mzso válasza azbest (#917) üzenetére


mzso
veterán

Nem tudom miért néz ki ilyen ocsmányul a képeken, de nagyítóval megnézve normálisnak tűnik az U8.

(#919) szabi__memo válasza mzso (#911) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekem is ugyanigy szart be 2 eve. Semmi nem latszik rajta. Viszont eleg forro volt, en arra gondoltam megsult.

Akkor hagytam is a fenebe a projektet, de most megint gondolkodok rajta.
Szerintetek videkrol digi neten (papiron Max 100/50 Mbps, garantalt 25/20 Mbps van) keresztul tudok streamelni hd-t folyamatosan? Valakinek tapasztalat? Valahogy olyan erzem van hogy stabilan nem fog menni, de nem tudom miert :-s

Ahova menne: mobilra es upc-s netes lakas.
Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#920) mzso


mzso
veterán

Az nem gyanús kicsi, hogy a jelzett forrasztási pont és az USB csatlakozó árnyékolása (nagy fém burkolat) között kb 1 Ohm (gyakorlatilag semmi) az ellenállás? Úgy nézem az gyakorlatilag a mínusz érintkezőnek a kivezetése.

(#921) mzso válasza szabi__memo (#919) üzenetére


mzso
veterán

Nekem nem volt forró. Hanem egy kidugás, bedugás után egyszer csak nem jelezte a windows a hardver csatlakoztatást.

(#922) azbest válasza mzso (#920) üzenetére


azbest
félisten

ha jól sejtem
ground
data+
data-
+5v vcc
az érintkezök sorrendje a képen fentröl lefele

[ Szerkesztve ]

(#923) mzso válasza azbest (#922) üzenetére


mzso
veterán

Én valahogy így gondoltam:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/67/USB.svg

Ezeknek a érintkezőknek mind be kell lenni kötniük, nem? (Csak négy jön ki a csatlakozóból) Az meg, hogy az egyik az árnyékolással össze van kötve elég abnormálisnak tűnik. (bár nem értek hozzá...)

[ Szerkesztve ]

(#924) mzso


mzso
veterán

Egyébként (mivel úgy néz ki elhalálozott) még mindig ez az egyetlen emberi árú DVB-C tuner ami kapható?

(#925) Bozek válasza mzso (#924) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tudtommal még mindig. Esetleg a MyGica T230, de azon úgy olvastam, hogy nem megy a DVB-C Windows alatt. Persze azóta lehet, hogy változott.

Nekem múltkor gyorsan kellett tuner, amikor ez elhalálozott (hasonlóan, mint az említett), úgyhogy vettem egy AverMedia-t jóval drágábban. Gondom nem is lenne vele, de néha gondol egyet és bár a gép látja, de az adás nem jön át rajta. Ha törlöm az eszközkezelőben és újra felismertetem, akkor megy rendesen utána.

(#926) hati válasza Bozek (#925) üzenetére


hati
addikt

Nekem kettő is üzemben van, napi szintű használattal. Nincs vele gondom.

(#927) azbest válasza mzso (#923) üzenetére


azbest
félisten

igen pontosan úgy, persze nem árt mellé nézni a jelmagyarázatot sem

A képeden fentről lefelé 4-3-2-1 sorrendben vannak a pinek. Látszik is, hogy a 4 és a fém dugó is a nyák földjére van forrasztva.

[ Szerkesztve ]

(#928) mzso válasza azbest (#927) üzenetére


mzso
veterán

Rendben, akkor annyi a biztos, hogy nem működik...

Egyébként ilyenben tehet kárt, hogy ha húzgálva, dugdosva van és közben a windowsban nem lett eltávolítva?
Sok másra nem tudok gondolni mivel két bedugás között pusztult el.

[ Szerkesztve ]

(#929) Jetteroh válasza mzso (#928) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Minden elektromos kütyüre jellemző, hogy a ki/be kapcsolás viseli meg legjobban, tehát akkor romlik el legvalószínűbben!
Az USB csati is elég gyenge darab... találhatnának már ki olyan csatlakozót, amit dugdosva nem érzem azt, hogy már nem bírja sokáig...

(#930) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Nézem ezt a MyGica T230-at, de még a honlapjukon sem látom hogy tudna C-t, csak a T-t.
Most akkor mi van???

(#931) azbest válasza szabi__memo (#930) üzenetére


azbest
félisten

ez itt az astrometás topic :D

Amúgy tud C-t a t230. Csak össze-vissza írják. Az ali shopban és valamelyik másik weblapjukon is szerepel a C. Régebben lehet hogy a hozzá mellékelt szoftver nem kezelte. Linux alatt használom főleg, win alatt nem sokat használtam, de mások szerint ott is megy. Tegnap épp nézted a t230 blog kommenteket is [link], ahol kábeles frekiket derítettem fel vele egy jópofa programmal :P

Mivel a T2 és a C sokmindenben hasonlít, így előfordul, hogy a gyártók t2-esként árult tunere képes c-re is, ha megfelelő drivert és szoftvert kap. Linuxon van néhány tuner, ami win-en a hivatalos driverrel csak t2-es.

Az astrometán a panasonic chip az, ami a t2/c képességeket adja.

[ Szerkesztve ]

(#932) szabi__memo válasza azbest (#931) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért az gáz hogy a gyártói honlap is ennyire hiányos, hogy fel sem tüntetik, hogy tud C-t si. De akkor nem para, nincs több t230 más más tudással. Ez megnyugtató.

(#933) klaczi válasza szabi__memo (#932) üzenetére


klaczi
aktív tag

Talán segít. Az árából itélve..........na meg írják is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#934) szabi__memo válasza klaczi (#933) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Amit ebayen írnak az nem kiindulási pont, de köszönöm, már láttam.

(#935) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

A mai napon realizálódott bennem, hogy még ezer éve nézhettem a normális minőségű UPC adásokat dvb-c tuner segítségével, és nem kellene az analóg zajos adásokat pvr2000-es több mint 10 éves tuner kártyámmal. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami hátránya az usb-s tunernek a pcie-hez képest? Valamint honnan érdemes beszerezni jó minőségű tunert?

Köszönöm

(#936) Bozek válasza tototos (#935) üzenetére


Bozek
nagyúr

A cikkben szereplőt mondjuk eBay-ről. A UPC esetében azonban kérdéses, hogy mennyi csatornát tudsz nézni, a saját topikjában csak az M2 SD-t láttam. A többihez MediaCard kell.

(#937) qqcqqc válasza tototos (#935) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az aprón ma találkoztam usb-s, kártyát fogadó tuner hirdetéssel. Szerintem azzal próbálkozz.

(#938) tototos válasza Bozek (#936) üzenetére


tototos
őstag

Tegnap próbáltuk ki a tv-vel és kártya nélkül jön 28 adás digitálisan. Remélem ezzel a tunerral is fog.

(#939) Bozek válasza tototos (#938) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor az a 28 valószínűleg jönni fog. A kérdés már csak az, hogy ezek később is elérhetőek lesznek-e vagy sem. Van ugyanis olyan csatorna is, ami amúgy kódolt, csak időszakosan megnyitják a felhasználóknak. Nekem például a Tarr-nál kb. 60 csatorna van alapból, de most az év vége miatt 91-et érek el. Január 3-tól aztán visszatér a korábban megszokott mennyiség.

(#940) hati válasza tototos (#938) üzenetére


hati
addikt

Azok menni fognak. Bár a 28, az valójában kevesebb, mert van pl. SD és HD M1, M2, M4 is, ha jól emlékszem.

(#941) hati válasza qqcqqc (#937) üzenetére


hati
addikt

Az UPC CI+ használ, olyan kártyát meg tudtommal egyik tuner sem tud fogadni.

(#942) tototos válasza Bozek (#939) üzenetére


tototos
őstag

Hát jó kérdés. Majd kiderül, ha nem megy akkor ott van az analog tuner a gépben :) Van megbízható eladó ebayen ahonnan érdemes rendelni? Vagy mindegy mert úgyis mindenki ugyanazt árulja?

(#943) Hardtech


Hardtech
tag

Sziasztok!

Most szereztem egy ilyen kütyüt sikerült is beüzemelni de van egy kis probléma a pirossal bekeretezett adókat valamiért nem találom a listába így nem is tudom nyilván nézni. Minden más megvan és jó a minőség is. Amikor probálgattma volt hogy bejöttek azok az adók is de pl az M4 még sose miért lehet ez. Tehát jelenleg minden megvan a képről csak a pirossal bekeretezett adók nem. Plusz még egy kérdés a távirányító miért nem működik (igen van benne elem úgy küldték hogy van benne és igen kivettem a műanyag fóliát lehet csak rossz az elem vagy valamit külön be kell allítani hogy működjön a távkapcs ?

(#944) Hardtech válasza Hardtech (#943) üzenetére


Hardtech
tag

Közben a DVBViewerel sikerult behozni ezeket a csatornákat viszont ezzel meg a többit nem. Nem lehetne ezt megoldani valahogy hogy valmelyik programba minden csatorna legyen ne ugy hogy fele itt fele ott ?

(#945) azbest válasza Hardtech (#944) üzenetére


azbest
félisten

a digi topicban azt hiszem van infó arról, hogy az alsó muxnak mi a symbol rate-je és a többinek mi. Valszínű az egyik program az egyikre keres csak, a másik meg a másikra. Például [link], 6000, 6900 az esélyes

[ Szerkesztve ]

(#946) klaczi válasza azbest (#945) üzenetére


klaczi
aktív tag

A keretezett rész 6000
A többi 6900
256 QAM
DvbViewer esetén!
Célszerű a transponders mappában az INI fájlt átírni, vagy a transedittel egy újat készíteni és bemásolni.

A hozzáadott telepítőt soha nem használtam.

(#947) panis


panis
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ehhez a tunerhez, mert nem boldogulok vele. Képet egyetlen egyszer sem sikerült előcsalnom vele, csak fekete, szürke, vagy zöld képernyőt. A zöld tetején időnként feltűnik egy színes sáv, de aztán ennyi. Hang többnyire nincs, csak nagy néha egy-egy pár tizedmásodperces valami.
Az Aliexpressen vettem, kaptam hozzá egy lemezt, ami az Astrometa oldalán található legújabb drivereket és a legújabb verziójú TVRPlayereket tartalmazza. A DVB-T-s részt nem tudom kipróbálni, mert a pici botantenna kevés a vételhez, viszont Digi előfizetésem van, így a kábelen ott a teljes műsor. Azért is vettem. Régebben, míg megvolt az asztali gépem, abban volt egy Terratec Cinergy kártya, amivel tudtam tv-t nézni, meg felvenni. Most egy i5-ös laptopom van, szerintem ez elég kell hogy legyen ehhez. Olvastam itt a fórumon, hogy van aki Raspberryvel használja.
Kipróbáltam több programot (DVBViewer, ProgDVB, SmartDVB, VLC, SchiboPVR), de mindegyikkel ugyanaz az eredmény. Van amelyik több csatornát talál, van amelyik a csatornák neveit is beazonosítja, van amelyiknél az EPG is működik, de kép és hang egyiknél sincs.
Egy jelosztó van a lakásban, ahol a nappali és a már említett régi Terratec-es működési hely irányába megy el a kábel. Kipróbáltam, hogy az osztó előtt csatlakozok rá, de úgy sincs semmi.
A gépemen van egy csomó codec. Többek között a legújabb ffmpg és lav is.
Pillanatnyilag nincs több ötletem. Azon kívül, hogy halott a kütyü. Olvastam, hogy fordult már ez elő másnál is. De még működés előtt?
Előre is kösz.

(#948) Bozek válasza panis (#947) üzenetére


Bozek
nagyúr

A megfelelő DVB-C-s drivert raktad fel? Ezt? Ugye nem raktad fel a DVB-T-t is? A kettő együtt nem működik. Minek látja az Eszközkezelő?

(#949) klaczi válasza panis (#947) üzenetére


klaczi
aktív tag

DvbViewerrel tökéletesen műfödik. Az itt linkelt DVB-C drájvert tettem fel. A cédét ki sem próbáltam.

851. hsz

[ Szerkesztve ]

(#950) panis


panis
újonc

Tulajdonképpen ezt tettem fel, csak a lemezen levőnek FSC DVBC_Setup_160614 volt a neve. Miután nem ment, utána töltöttem le az általad is belinkelt, a lemezen levővel byte-ra megegyező file-t. Leszedtem az elsőt és feltettem a másodikat. A gép "Astrometa DVB-T2 Device"-nek látja. Még nem írtam, hogy Win10 alatt próbálkozom. De kínomban feltettem a T-s drivert is, mondván, hátha felcserélték a kettőt. Amikor leszedtem, akkor csak egy Astrometa DVB-T2 eszközt talált. Utána tettem fel a honlapról letöltöttet, de nem változott semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.