Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ludsimon válasza mzso (#250) üzenetére


ludsimon
veterán

Optikai rálátás van a toronyra, ennél erősebb jel hova? Menjek oda a torony kapualjba?
Azért álljon már meg a menet! Ha ilyen gagyi akkor az nem az én problémám!

Megtalálta az összes csatornát! Elkezdett állat módjára kockásodni, a jel 90%-os volt!
Utána következő keresésnél a chipset bekrepált és 0 db adást talált meg ugyanazon a pozíción!
Akkor ez mi?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#252) mzso válasza ludsimon (#251) üzenetére


mzso
veterán

Ennek ellenére lehet, hogy lyukban vagy, Ha nem a te irányodba sugároznak.
Mielőtt visszaküldeném én kipróbálnám egy olyan antennáról amit használnak is és biztosan van jó jel.

"Utána következő keresésnél a chipset bekrepált és 0 db adást talált meg ugyanazon a pozíción!"
Hát ez az amit igazából nem tudsz megállapítani. Ha eleve rossz volt akkor lehet, hogy következőre még rosszabb.
Kipróbálnám kábelen is.

(#253) mzso válasza laca1944 (#248) üzenetére


mzso
veterán

Mivel te kavartál össze vissza driverekkel csak te tudod visszacsinálni. Utána meg lehet próbálgatni. Mivel nem írtad, hogy DVB-T vagy C annak megfelelően antennákkal vagy kábellel.

(#254) laca1944 válasza mzso (#253) üzenetére


laca1944
csendes tag

Nem volt az azért olyan nagy kavarás, csak feltettem a lemezről, aztán eltávolítottam. Utána feltettem a net-ről, majd eltávolítottam. Először kütyü nélkül ,majd próbáltam bedugott kütyüvel. így se jó.
Most a legújabb, hogy csak Bulk-in interface-nek ismeri fel, és nem hagyja frissíteni a drv-ket.astrometa-val.

Egyébként DVB-C kábelba van dugva (Vidanet)

[ Szerkesztve ]

(#255) mzso válasza laca1944 (#254) üzenetére


mzso
veterán

Hát ott lehet, hogy gyomláni kell. Esetleg dugdosni portok között. Windowsnál néha az is segít. Esetleg manuálisan telepíteni a drivert. Kicsomagolni és jobb klikkel az .inf-(ek)re telepíteni. Vagy eszközkezelőben manuálisan kerestetni a megfelelő mappában.

szerk:Ja most nézem, hogy másik gépen megy. Akkor tuti a gépedben van a gebasz. Vagy szoftveres vagy valami hardveres gebasz.

[ Szerkesztve ]

(#256) laca1944 válasza mzso (#255) üzenetére


laca1944
csendes tag

Most bogarásztam a Bulk-in honlapját, ott olyat is láttam, hogy USB3-at le kell tiltani a BIOS-ban
majd megpróbálomeste (rohadjon meg ez az új gép a space nem működik rendesen)

(#257) azbest válasza laca1944 (#256) üzenetére


azbest
félisten

A bulk-in nem egy gyártó, hanem egy angol kifejezés :)

Eszközkezelőben lehet úgy törölni az eszközt, hogy bepipálod a drivere törlését is.

(#258) ludsimon válasza mzso (#252) üzenetére


ludsimon
veterán

Ne őrjíts meg, hogy nem körbe sugároz 100kW-al a Széchenyi-hegyi Tv torony. :D

undefined

(#259) mzso válasza ludsimon (#258) üzenetére


mzso
veterán

Elméletileg ilyen sávok vannak. És ha túl közel vagy akkor még nem tud annyira szétterjedni, hogy teljesen lefedje a területet. Nekem tapasztalatból mondták.

Mindenesetre akkor is ki kéne próbálni valami tuti jó tetőantennával, lehet, hogy a hozzáadott antennával van valami gebasz, vagy akármi is lehet.

(#260) DonMaster válasza ludsimon (#249) üzenetére


DonMaster
addikt

remélem nekme jo szériábol jön nem akrom vissza küldeni.

én is kipőrobálnám a helyedben dvb-c-vel akár havernál vlaahol ahol van rá lehetöség , és ha avval megy akkor nincs hardveres baja, a jel meg elég relativ, mert nálunk a dvb-t tv toroyntol max 1km-es távban a sima kültéri strong antena is alig fog jelet , igy egy mezei sima minim antenával én nem csodálkoznák, hoyg jel nuko , sima antenával is tetö antenával is kilet probálva avval meg ment jol, otthoni vevö készülék nem ez az usb-s de emiat is irom , hogy ajánlot kiprobálni, mielöt fölöslegesen vissza küldöd .
ha emg jön az enyém ezen a héten akkor én is kitudom probálni van digi dvb-c és hwr dvb-c is , meg a toroyn is itt van 1km-re , kell menjen, ha emg jön péntek-ig akkor tudok rolla irni, milyen, ha müxik minden akkor max adom a linket ahonan én vettem és az biztos jo .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#261) ludsimon válasza DonMaster (#260) üzenetére


ludsimon
veterán

légvonalban kb 15-20kilcsi lehet szóval ezzel nincs baj, hogy túl közel van.!

undefined

(#262) mzso válasza ludsimon (#261) üzenetére


mzso
veterán

És kipróbáltad más antennával?

(#263) ludsimon válasza mzso (#262) üzenetére


ludsimon
veterán

nem.

undefined

(#264) mzso válasza ludsimon (#263) üzenetére


mzso
veterán

Végül is fórumon dühöngeni egyszerűbb, mint kideríteni hogy mi a gebasz.

(#265) DonMaster


DonMaster
addikt

tegnap jöt meg az enyém ma veszem át postán aztán kiderül, milyen, most csak sima antenával,a centenáriumi lakoteleptöl meg a hwr-es digitűlissal lesz tesztelve, aztán késöbb jön majd jövöhéten a digi dvb-c adás tesztelés és a tv toronytol 1km-es körzetre az antennás tezst is .
este irok milyen ,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#266) ludsimon válasza DonMaster (#265) üzenetére


ludsimon
veterán

mindenképp írd meg, kíváncsi vagyok!

Én ott tartok a dispute progressel, hogy fizeti a visszaút postát is és full refundot kapok.

undefined

(#267) DonMaster


DonMaster
addikt

Eddig a dvb-c hwr hálozatán tökéletesen megy, kihuzhatos antennával adták, az fm-rádiokat megtalálja mennk is, dab az nekem si csak egy kinai-t talált bár ujra keresés után már azt sme, mindegy , az fm rádio böven jo :)
dvb-c is mükszik én elégedet vagyok vele eddig most probálgatom a dvb-t is , hogy avval fogok-e valamit vagy sem.
bár én személy szerint inkább a dvb-c miatt vettem, de nem baj ha a dvb-t is megy , nézegettem más tunereket és dvb-t van böven 2-3ezer forint ért is viszotn olyan amin dvb-c is van az nincsen , igy jovételnek mondhatom a 19dolláros árat, csomagoláson 2dollárvolt feltüntve , viszotn oda volt irva hogy tv tuner , nem pedig gift gént let elküldve, az aliexpressnek is egy plusz pont , és kaptam követést is :) amit mondjuk tegnap néztem és akkor irta hoyg megérkezet csak átkelelt venni postán .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#268) ludsimon válasza DonMaster (#267) üzenetére


ludsimon
veterán

dvb-t-re azert kivancsi lennek!

undefined

(#269) DonMaster válasza ludsimon (#268) üzenetére


DonMaster
addikt

probáltam a dvb-t , megtalál minden csatornát, viszont panelben olyan karcsu a jel , hogy hang van kép nincs, de még ráprobálok, viszotn amiért vettem az müködik, én tuti nem küldöm vissza , 7még este tesztelem közel az ablakhoz vagy vlaahoyg hogy ugy job-e a jel, mert iylen 46%jeleröségnél nem volt több eddig . de ez lehet hogy a panel ház miatt mert levan árnyákolva közel tartottam az ablakhoz és akor megtalálta ,
jah dvb-t jotanács hogy hungary helyet germany-re álitsátok a keresést és fixen csak a 3 mux-ra keresetek rá
610mhz 746mhz 770mhz
es tartományokra kell fixen , én kb 3x kerestem rá és akkor emgtaláltam, amikor az ablakhoz közelebb tartottam akor találtam jelet , de este letesztelem és akkor jo lesz minden , , már csak kép bell jöjön, más minden van, még tesztelem a dvb-t vevörészét

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#270) ludsimon válasza DonMaster (#269) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor ez lehet a probléma??? :F
Hungaryn nálam baszaxik.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#271) DonMaster válasza ludsimon (#270) üzenetére


DonMaster
addikt

nézd meg germany-ra löve és fixen a mhz_ekre keresrá és nem 1x hanem töbszrö közel az ablakhoz és ha van akkor jo, a tiéd is, márha nem küldted még vissza

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#272) ludsimon válasza DonMaster (#271) üzenetére


ludsimon
veterán

Majdnem visszaküldtem. Az volt a szerencsém, hogy 19h után értem haza!
Megnézem mindjárt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#273) DonMaster válasza ludsimon (#272) üzenetére


DonMaster
addikt

nekem megy bár házon belül kicsit a régi modszert mint analognál kicsit jobbra kicsitbalra kell álitgatni az antennát és amikor meg van a jo szög akkor megy a fhd-ban az m1 vagyis 1440*1080i-ben :)
dvb-t-vel
610-esen 4tv 4rádiot befogjas es megy is a kihuzhato antennával
a 746 és 770 amin már kodoltak is vannak de a 746nál van rtl tv2 azok is jok

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#274) DonMaster válasza DonMaster (#273) üzenetére


DonMaster
addikt

minimum55% jel kell az a gyári proginál a jelstintnél azt jelenti hogy 1csik hiányozhat csak ha 2 csik hiányzik már nem megy

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#275) ludsimon válasza DonMaster (#274) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt se tudtam! Akkor ezért nem megy! Megpróbálom ha hazaértem 10 óra körül!

undefined

(#276) ludsimon válasza DonMaster (#269) üzenetére


ludsimon
veterán

Germany megvan, de nem találom a mhz beállítási lehetőséget!! Hol találom?

undefined

(#277) ludsimon


ludsimon
veterán

hoppá!! jó ez is! 3m usb kábellel hosszabbítottam és fasza. a kódolt brazzers és a többi csatorna is megvan. XD

undefined

(#278) ludsimon


ludsimon
veterán

Fasza!!

undefined

(#279) DonMaster válasza ludsimon (#278) üzenetére


DonMaster
addikt

gyári progiban e betü leütése de ez a fenti leirásban levan irva , hoyg mivel eleht elöhözni a gyári progiban, én közben a progdvb-vel is kiprobáltam és avval kicsit jobban rija a mhz-eket de azon kivül tékéletes a gyárival is, viszotn ha igy megy neked akkor már megsporoltad az utat és a várakozást mire ujra kapsz ilyet :)

a germany a régi tvtuneremböl maradmeg akkor még analogkorbol valamiért annl is akkor volt jo a kép és ennél is müködik nemt udom miért de jo :)
akkor mégis csak jo, én is sokat kelelt probálgassam mire jo lett a dvb-t , bár a legnehezeb a jel megtalálása volt egyedül azon kivül minden okés volt már addigra, de akkor kiráylság. ha van valakinek kérdése szoljon megnézem ,
Aliexpreszröl vettem én is csak ajánlani tudom 21dollár volt a csomagon 3dollár volt feltüntettve , ado és vám nem volt postás hozta viszont csomag követést is kaptam , tudtam nézni holvan, [link] ezt reneltem 19 volt mert volt kuponom :)

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#280) mzso válasza ludsimon (#277) üzenetére


mzso
veterán

De amíg én mondtam, hogy próbálkozz meg dolgokkal addig lesz@rtad...
Mert hogy: "chipset bekrepált", "Ha ilyen gagyi akkor az nem az én problémám" :W

(#281) modflow válasza ludsimon (#278) üzenetére


modflow
veterán

Szia!

Na megjött ezek szerint a tunered?

Kipróbáltad a DVB-C -t? Megy neked?

(#282) DonMaster válasza modflow (#281) üzenetére


DonMaster
addikt

szia nem ö vagyok de nekemt egnap jött meg , és tökéletesen megy hwr dvb-c-vel hamarosan kitudom majd probálni digi dvb-c vel is , viszotn megy nagyon jol
fennébb leirtam a sima mezei dvb-t problémákra megoldásokat , amikel én életre tudtam kellteni , de tökéletesne emg vagyok elégedve

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#283) modflow válasza DonMaster (#282) üzenetére


modflow
veterán

Engem az érdekelne, hogy DVB-C -n hogy lehet azt elérni, hogy legalább M1, TV2, RTL Klub, Viasat menjen.

Milyen programot használsz? Hogyan állítottad be?

(#284) ludsimon válasza modflow (#281) üzenetére


ludsimon
veterán

DVB-C-t csak jövő év végén tudom rajta kipróbálni, mert akörül lesz digink. :D

Még egy fontos kérdésem lenne!
A gyári TVR progi működik Win 8.1 alatt? Szarakszik a win7 és esedékes már egy frissítés újabbra.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#285) DonMaster válasza modflow (#283) üzenetére


DonMaster
addikt

gyári progivla probáltam a dvb-c ami a kábeles digitális tv és simán scan és megtalált minden csatornát , hiba nélkül.
hwr-hálozatán hamarosan digi hálozaotn is tesztelem,
sima alap álitás semmi extra feltelepitetem és bedugtam akábel tévét és kerestem csatornát automatán és megy simán

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#286) modflow válasza DonMaster (#285) üzenetére


modflow
veterán

Ez erdekes..
Milyen ország van beállítva?

(#287) DonMaster válasza modflow (#286) üzenetére


DonMaster
addikt

sima hungary a gyári proginál és hwr területén megtalált minden digitűlis csatornát és müködik is,
a sima dvb-t azaz antennás nem kűbel tévésnél álitotam germany-ra és ott emg aval megy jol

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#288) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Driver telepítéskor csak a DVB-T vagy csak a DVB-C drivert sikerült telepítenem. Megoldható hogy mindkettőt működjön?

(#289) easy...rider válasza easy...rider (#288) üzenetére


easy...rider
őstag

ProgDVB tunert használok és ezzel szeretném ezt megoldani.

(#290) DonMaster válasza easy...rider (#289) üzenetére


DonMaster
addikt

bda driverel mükszik tutira, a gyári progiban amiböl kettö féle van ha a bda driver van fent akor ameliyk progit inditod az megy.
progdvb-ben van abeálitásoik és ott kikel választani a bda drivert a dvb-c és dvb-t -t kiválasztod és akkor szerintem megy , bár ha mondjuk dvb-t használsz akor elég a dvb-tnek menie és ha a kábelest akkor a kábelesnek meni-e , a csatornákat meg mentei egy listába tudom ez kicsi macera amikor mondjuk t-röl c-re váltasz de szerintem enyi belefér .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#291) DonMaster


DonMaster
addikt

Minden csatornát behozot most, és megy mind normálisan a sima kihuzhato antennával és még kisincs huzva :)
amugy a legjobb ha vlc-ben belövitek a streamet és ott is lehet váltani eddig ott votl a elgjobb a kodolás

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#292) mzso válasza DonMaster (#291) üzenetére


mzso
veterán

Én VLC-ben DVB-C-t sehogy sem tudtam összehozni.

(#293) DonMaster válasza mzso (#292) üzenetére


DonMaster
addikt

de dvb-c megy simán a gyári porgival azt nem is probáltam dvb-c-vel csak dvb-t-vel viszotn a legjobb eddig avval volt ,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#294) laca1944


laca1944
csendes tag

Hát az enyém változatlanul nem megy Win8.1 alatt a csak USB 3-as csatiju Dell inspire 7537-es notin.
próbáltam telepíteni a régi ACER tm 630 ra , fel is ment XP van rajta keres is de csak USB1-es,igy nem talál adót, bár jel maximumon van.
Ami a kérdés: W8.1 alatt hány és milyen drivert rak fel nektek. Nekem csak 4-et. két AMDVBT2BDA.sys; AMDVBT2USB.sys.... és két win drv: BDAsup.sys; és ksthunk.sys semmi más. XP alatt meg felrak vagy tíz drv-t. 8.1 alatt nem kéne még valami egyéb drv.???? kérem segítsetek.

(#295) DonMaster válasza laca1944 (#294) üzenetére


DonMaster
addikt

törölj le minden drivert
és a weboldalrol letölthetö driveret telepisd csak dvb-t bda dvb-c vagy mi aneve, ne foglkoz a töbivle, mert xp-nél kevesebb van alapbol az oprendszerben ezért több driver kell a win8.1nél meg kevesebb kell mert több iylen dolog belevan gyárilag integrálva,

dvb-t nél meg nem elég a jel eröség az antennát vizszintesne hazsnálva jobb jel érhetö el, és a quality kell jo legyen nem a jel eröség bár ha jo a jel erösésg akor az is jo
a qualitynél minél kevesebb a vezsteség annél jobb a kép azaz minél nagyobb %-ot ir és minél kisebb vezsteségi %-ot ezt speciel progdvb-ben átlehet tekinteni, és ott keresni is lehet fixen mhz-ra
ha emg van és meg találta kakor kiráylság, ha nem találja meg akkor az antenával kell variálni közben pedig kerensi továbra is az adokat, nem egyszerü , jobb ha az ablak melelt probálkozol , vagy ha vna rá lehetöség akár egy nagyobb dvb-t antenával, vagy egy tetö antenával ha van lehetöség rá, nem midne hol van lefedetség még, és vna ahol nagoyn gyenge , bár ha tényleg full térerö van akor meg kell találja, a gyári progiban germany-t probáld ki

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#296) laca1944 válasza DonMaster (#295) üzenetére


laca1944
csendes tag

Az a helyzet, mint azt feljebb is írtam, w8.1 nél a notin nincs semmi térerő jel sem, csak XP-nél. A progdvb meg azt mondja: w8.1nél "device not started"

(#297) laca1944 válasza laca1944 (#296) üzenetére


laca1944
csendes tag

Ja a lényeg dvb-c és kábel van bele dugva (VidaNet)

[ Szerkesztve ]

(#298) DonMaster válasza laca1944 (#296) üzenetére


DonMaster
addikt

device not started , nicns bedugva akészülék, nekem is rita ezt, dvbc driver fel telpit végig fut a törlé utáan ujra telepités feltelepit kihuzod usb tunert bedugod és inditod a progijáta dvb-c-t kiváalsztod a dvc- vevöt és scan

bár ahoyg olvastama vidanetnél elvielg kell hozzá fixen settopbox, lehet hoyg kodolt és csak kártyaval lehet hazsnálni a digitális adást , akkor emg kb bukta igy ,
hivd fela vidanetett és kérdezdmeg hogy ha van neked digitális mp4-es vevöd dvb-c szabváynal, akkor tudnod kell fogni vagy minden féleképen kel a box? bár jelet akro is kéen lás-már ha nem rija hoyg device not started

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#299) laca1944 válasza DonMaster (#298) üzenetére


laca1944
csendes tag

Összefoglalom újra.
1. Asztali PC (XPsp3 3GHz 1GB ram USB2) MŰKÖDIK Vidanet kábelról
2. ACER noti XP sp3 USB1 van jel, keres de nem talál.
3. Új DELL noti amivel ki akarom váltani az asztali gépet. (i7-451 2GHz, 16GB RAM, 1TB hibrid HDD, ,GeForce 750M és Intel HD video karik 4db USB3) WIN 8.1
Na ezzel nem működik az istennek se. Természetesen be van dugva a tuner amikor nem találja a progDVB . milliószor letöröltem újra feltettem a drv-ket.
Amikor bedugom azt írja, hogy Bulk In device. Ráfrissítem az illesztőket nem fogadja el "nem aláírt szoftver, valaki átírta" Utána kikapcsolom a W8 aláírás ellenőrző funkciót, akkor lehet frissíteni az astrometa-ra, és felrakja azt a 4 drv-t amit az előzőben írtam, de úgy érzem valami még hiányzik.
Felteszem a saját progiját, az látja a forrás menüben és el is kezd keresni, de nem talál és nem is jelez az indikátor. A progDvb meg látja, hogy astrometa de not started.
Hát ennyi

[ Szerkesztve ]

(#300) DonMaster válasza laca1944 (#299) üzenetére


DonMaster
addikt

én is win8.1-el használom sima bda driver van fent,
progdvb-ben ha nem megy kakor a gyáriban hazsnáld, e betü és ott manuálisan emg adod a MHZ_t és menni fog ennyi , kicsit idö igéynes elsöre aztán már ment ve elsz és akkor már franko és kész megy,
de sokat variáltál már a driverekkel, nagyon, nekem elsöre felmetn a bda driver és azota is megy jol.
usb-tön telepitettem de usb3-mon használom tehát semmi köze az usb2 avgy usb3-nak ahoz . mert biztosan megy vele,
már lassan mondanám azt hogy fogd winreinstall, 8.1
és bedug felismeri feltepeit vlamti a win8.1 és akkor a bda driver fel és go
de a gyári progit használd az biztosabb szeirntem advb-cnél mint a progdvb

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.