Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) gyugyo79 válasza csabyka666 (#700) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem, mert nem lehet egy gépről 2 példányban futtatni de van hozzá Recording Service ez tud streamelni annyit csatornát amennyit a géped elbír a 2 tuner miatt 2 különböző TP -ről olyan lejátszónak amiből lehet egyszerre többet is elindítani pld. mpc-hc, vlc stb. Vagy akár különböző programoknak is ...

[ Szerkesztve ]

(#702) csabyka666 válasza gyugyo79 (#701) üzenetére


csabyka666
addikt

Tehát VLC-vel megoldható 2 ablakban 2 különböző műsor? A Pinnacle oldala nagy erőkkel reklámozza, hogy egyidőben 2 ablakban mehet az adás, ehhez képest a saját programjában én semmi ilyet nem találtam...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#703) gyugyo79 válasza csabyka666 (#702) üzenetére


gyugyo79
addikt

El bírod indítani 2 példányban a programot ha igen akkor menni fog hacsak nem lockolja a nem használt tunert is.
De igazából ha zavar a program tudása írj nekik. Az a baj, hogy oké ,hogy kaptál itt választ és megoldást de ez a topik nem a pinnacle eszközeinek lett indítva. Ezért erősen off a pinnacle lejátszójának milyensége.

[ Szerkesztve ]

(#704) csabyka666 válasza gyugyo79 (#703) üzenetére


csabyka666
addikt

Okok, jogos. Köszi a segítséget! :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#705) mzso


mzso
veterán

Melyik driver verziót ajánlatos használni? Vagy mindenki a legújabbat használja?

(#706) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Szeretném beállítani valahogy dvbc-tvr programhoz az M4-et, mivel hiába scannelem nem találja . Visszaolvastam, hogy config fájlt kell miatta módosítani, és régiónként eltér a digi szórása, és azt kell bemásolni a hungary sorhoz. Nos ezeket megtaláltam gondolom budapest a régió is, viszont nekem jelenleg a config fájlbam a hungary rész így néz ki: 36=Hungary,Antenna,VHF,177.5,226.5,7,UHF,474,858,8 Őszintén szólva fogalmam sincs ezen mit kéne, és hogyan módosítani hogy az az 1 szem M4 csatorna bejöjjön.

(#707) mzso válasza Rison77 (#706) üzenetére


mzso
veterán

Én ProgDVB-vel használom. Ott nem kell állítgatni/szerkesztgetni semmit. Csak elindítani a szkennelést

(#708) Jetteroh válasza Rison77 (#706) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Szerintem rossz részt akarsz módosítani. Ez kábel, nem antenna.
Megkerestem magamnál (én is DIGI-s vagyok, Budapesten) és egy régebbi mentettben ilyen módosítást találtam:
36=Hungary,Cable,VHF/11/6000,114.5,135.5,7,UHF/11/6900,354,410,8,UHF/11/6900,722,858,8

A most használt keresésem:
36=Hungary,Cable,VHF,114.5,128.5,7,All,138,858,8

Tudnod kell, hogy milyen frekin jön az M4, és annak benne kell lennie a sávokon belül.
Szerintem látható, hogy milyen elv szerint kell módosítani (egyébként a FreqInfo.ini fájl elején ez le van írva).

[ Szerkesztve ]

(#709) Rison77 válasza Jetteroh (#708) üzenetére


Rison77
senior tag

Igen, nálam is így néz ki most. Az M4 135,5Mhz 6000SR 256QAM . Szóval elméletileg csak hozzá kéne írnom a sorhoz, hogy 135.5,11 (a 11 a 256QAM-ot jelöli). De így se hozza be.

(#710) Jetteroh válasza Rison77 (#709) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Beírnád, hogyan néz ki a kijavított sorod?

(#711) Rison77 válasza Jetteroh (#710) üzenetére


Rison77
senior tag

Úgy írtam be, hogy 36=Hungary,Cable,VHF,114.5,128.5,7,135.5,11,All,138,858,8 . De akárhogy beírom direktben az m4 helyét, akkor behal az egész, szóval nyilvánvalóan rosszul írom be.

(#712) Rison77 válasza Rison77 (#711) üzenetére


Rison77
senior tag

Bár ezeket a köztévé csatornákat m1-4, duna , sose néztem, de most nézegettem őket, és egyiket se hozza be, fekete képernyő.

(#713) mzso válasza Rison77 (#712) üzenetére


mzso
veterán

Te is Digi-s vagy? Mert nekem behalt az F1-es időmérő felénél mind a négy. Úgyhogy ha igen akkor szerintem az ő saruk.
Azt kevésbé tartom valószínűnek, hogy egyszerre ugyanúgy romlott el mindkettőnké.

[ Szerkesztve ]

(#714) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

A témában szereplő tunerbe belemegy EZ a csatlakozó?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#715) Rison77 válasza mzso (#713) üzenetére


Rison77
senior tag

Igen, nálam is digi van. Közben sikerült megoldanom a problámát, E-vel simán előhoztam egy menüt, ott pedig single channel keresésnél beírtam az m3 frekvenciáját, és egyből behozta, config módosítás nélkül.

(#716) MasterMark válasza Rison77 (#711) üzenetére


MasterMark
titán

A helyes megoldás:

36=Hungary,Cable,All/11/6000,114.5,135.5,7,All,138,858,8

Switch Tax

(#717) Bozek válasza jolti05 (#714) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem belemegy, de hogy benne is marad-e, az már más kérdés.

(#718) jolti05 válasza Bozek (#717) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi!
Egyelőre nem találtam eBay-en olyan csatlakozót, ami ILYEN forma.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#719) azbest válasza jolti05 (#718) üzenetére


azbest
félisten

F female coax plug [link]
De lehet olcsóbb egy szakboltból, lehet vagy 150 forint darabja rendes helyen. Magyar webshopból a szállítás többszöröse lenne az árnak.

[ Szerkesztve ]

(#720) jolti05 válasza azbest (#719) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a linket.
Pontosan azért nézem külföldi oldalakon, mert ~1000 forintot egy csatlakozó szállításáért nem szeretnék kifizetni :) Még nézelődöm, hátha találok olcsóbban.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#721) Bozek válasza jolti05 (#720) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bemész a lakhelyeden egy villamossági szaküzletbe és veszel csatlakozót.

(#722) MasterMark válasza Bozek (#721) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, én sem teljesen értem. Ilyet még a teszkóban is kapni száz forintért.

Switch Tax

(#723) mzso válasza Rison77 (#715) üzenetére


mzso
veterán

Az M3-at nem néztem, az más frekvencián van mint az m1-2 és a duna 1-2. Lehet, hogy az nem is volt érintett, az M4 az tuti nem volt. De velemikor este már az összes rendbe jött.

(#724) klaczi válasza klaczi (#693) üzenetére


klaczi
aktív tag

Megjött a tuner. Minden gond nélkül felment az általatok ajánlott drájver. Minden csatornana működik! Nem volt szükség hangolásra.
Azért az enevezése a tunernek kissé zavarba hozott. A Dvb Viewer elég furcsa néven ismerte fel. Astrometa DVB filter! Elgondolkoztatott a dolog, de leokéztam. Remekül működik. DVB-C Digi.
Tetőantennával egyenlőre nemigen tudom használni, de fúrja az oldalamat, hogy ahhoz mit is kéne telepíteni.
Egy Delock tunert váltott amire egy másik gépben van szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#725) Bozek válasza klaczi (#724) üzenetére


Bozek
nagyúr

A DVB-T drivert kell tetőantennához telepíteni. Amúgy meg mivel Astrometa cucc, ezért nem csoda, hogy annak ismerte fel a DVBViewer. :)

Egyébként meg van új driver a hivatalos oldalon, június 14-ei.

Változások:
- Improved power control, No longer hot when dongle is not in use
- Faster firmware download, no delay on system booting

[ Szerkesztve ]

(#726) mzso válasza Bozek (#725) üzenetére


mzso
veterán

Nálam drasztikusan változtak a jelminőség értékek. Szerintem jobban. Mert a széteső digi world-nél 0-4% míg korábban akkor is 50 körül volt amikor már nem lehetett látni semmit.

(#727) klaczi válasza Bozek (#725) üzenetére


klaczi
aktív tag

A filter szó zavart meg és az, hogy szépen kiírta a BVB-T eszközt és a DVB-C eszközt is külön. Azokat nem vette tudomásul. Akkor az eszközök érzékelése gombra kattintva jött elő ez a "filter".

(#728) mzso


mzso
veterán

Nálam olyan probléma van (diginél), hogy a Dunák/m1-m2 elindításnár simán megjelennek. De ha átváltok valamilyen más adóra és vissza akkor eltűnnek (csak fekete kép) és nem jönnek vissza...
Akkor működik ha átviszem laptoppal a másik szobában. (a csatorna beállításokat innen másoltam) És amikor visszahozom akkor is, amíg át nem váltok. Utána, ha ki be dugdosom sem működik... Érthetetlen és marha idegesítő.

Még a symbol rate-et is átállítottam 6000-re és az modulációt 256QAM-ra. (Normális esetben semmi baja sincs az alap 6900-al és 64QAM-mal)

(#729) mzso


mzso
veterán

Most már eszembe jutott, hogy volt valami hasonló. De most nem tudom helyrehozni a legrégebbi driverrel sem ami van nálam(2014.02.16.)

Az meg végképp érthetetlen, hogy miért működik egyetlen egyszer, hogyha előtte a laptopról a másik szobában használtam. A tuner ki van húzva, gyakorlatilag áramtalanítva van és mégis csak akkor működik...
Teljesen jó amíg át nem váltok másik csatornára utána csak feketeség...

[ Szerkesztve ]

(#730) mzso válasza mzso (#729) üzenetére


mzso
veterán

Úgy látszik azt kell csinálni, hogy letiltom az eszközkezelőben, majd engedélyezem. Természetesen közben ki/be kell lépkedni a tuner programból. És akkor jó a Duna, egészen addig amíg át nem váltok egy másik frekvencián lévő csatornára...

Marha jó így használni...

[ Szerkesztve ]

(#731) MasterMark válasza mzso (#730) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem is van ilyen fekete képes móka. Viszont kicsit máshogy.
Nálam az M4 nem jön be, csak fekete kép, amíg nem váltok egy másik csatornára, és vissza.

Switch Tax

(#732) mzso válasza MasterMark (#731) üzenetére


mzso
veterán

Az még nem olyan rossz. Csak akkor van feketeség, ha m4-gyel indul.

Miért nekem kell megszopni mindent...

(#733) Jetteroh válasza MasterMark (#731) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Ez olyannak tűnik, mintha nem lenne pontosan behangolva, ezért elsőre nem jön be a csatorna. Majd a visszakapcsolásnál, már működik az AFC, és megtalálja a csatornát... - Sajna a digitálisra jellemző, a vagy van kép - vagy nincs. Analógnál legalább megjelent szellemképesen a csatorna és az ember látta, hogy kell egy kis hangolás... :))

(#734) mzso válasza Jetteroh (#733) üzenetére


mzso
veterán

Nekem nem tudom mit lehetne hangolni. A frekvencia jó. Beállítottam a symbol rate-et és a modulációt is. (Bár egyébként nem szükséges, mert megy anélkül is.)

(#735) hati válasza mzso (#734) üzenetére


hati
addikt

Ez lehet akár szoftver hiba is. Próbáld ki másik progival is.

(#736) MasterMark válasza Jetteroh (#733) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm, lehetséges. A frekvencia, moduláció, qam nálam is jó, az egyetlen amit nem találtam a sávszélesség 6-7-8? Melyik kellene legyen?

Switch Tax

(#737) mzso válasza hati (#735) üzenetére


mzso
veterán

Tudsz valami jót? Eddig csak a progDVB volt használható. Ki próbáltam vagy fél tucatot.

(#738) Bozek válasza mzso (#737) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én például DVBViewer-t használok. Igaz, fizetős, de 20 eurót szerintem bőven megér.

(#739) mzso válasza Bozek (#738) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem azt is próbáltam. Ha jól rémlik a kezelőfelületétől másztam falra.

(#740) hati válasza mzso (#737) üzenetére


hati
addikt

Én a Mediaportallal használom. 3 dvb-t tuner társaságában. 4 klienst szolgál ki.

(#741) klaczi válasza Bozek (#738) üzenetére


klaczi
aktív tag

A legjobb kezelőfelület!
Távirányítóval használom. Bármilyen boxnál jobb, az EPG macerás.
Minden adót precízen megtalál.
Természetesen jogtiszta.

[ Szerkesztve ]

(#742) kungzi


kungzi
veterán

üdv

Digikábelem van!

szerintetek ez miért van?
tv tuner
a szobában egy osztó van, ilyen

a tv-n tökéletes minden csatorna, a tv tuneren minden csatorna tökéletes, kivéve az M1 HD, M2 HD, DUNA HD és DUNA World HD, azok szétesnek random.

Az M4 HD viszont jó!

(#743) mzso válasza kungzi (#742) üzenetére


mzso
veterán

Lehet hogy alacsony frekvencián valami bezavarja véletlenszerűen?

(#744) kungzi válasza mzso (#743) üzenetére


kungzi
veterán

Eddig nem volt semmi baja, tegnap este néztem a Duna HD-n az EB meccset és egyszer csak elkezdett kockásodni és szétesni a kép.

Mi okozhat ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#745) MasterMark válasza kungzi (#744) üzenetére


MasterMark
titán

Gyenge a jel, vagy interferencia az antennán.

Switch Tax

(#746) Jetteroh válasza kungzi (#742) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Meg kell kérdezni olyan szomszédokat, akik digitálisan veszik az adást, hogy náluk milyen. Elromolhatott a DIGI adott frekis digitális kütyüje is...

[ Szerkesztve ]

(#747) mzso


mzso
veterán

Nálam a legjobb vételű Digisport 1 is problémázik... Néha csak pattog a hang. Majd egyszer csak elkezd akadozni egyre jobban amíg végül egyáltalán nincs hang.

[ Szerkesztve ]

(#748) Jetteroh válasza mzso (#747) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Mivel a bekapcsolás alatt romlik el, valószínűleg program/driver vagy DVB gond.

(#749) emerzee


emerzee
aktív tag

Sziasztok! Használnám a távirányítót a stick-hez, de nem megy. Win 7 64bit. Ezt írja a bulk-in interface: Az eszköz nincs megfelelően konfigurálva. (Kód: 1) Az illesztőprogram nem erre a platformra készült. Az eszköz illesztőprogramjának megkereséséhez kattintson a Frissítés gombra. A legfrissebb driver van most fent.

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#750) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Rendeltem én is egy ilyen kütyüt, hosszas várakozás után tegnap meg is érkezett. Azonban vagy én vagyok hozzá teljesen hülye, vagy hardveres a gond, de nem sikerül működésre bírni.

Bedugtam, a Windows észlelte, fel is telepítette magának. Ezt követően letöltöttem az AstroMeta oldaláról a legfrissebb drivert (AMDVBT2 BDA Driver 160614), illetve felraktam a TVR és DVBC TVR programokat.
DVB-T, illetve DVB-C részét is szeretném használni. Adótorony néhány kilométerre van innen, elvileg elég jó a környéken a jel. A kábeltévé pedig, ami itthon van, elvileg kódolatlan. Nincs set-top-box vagy bármi hasonló eszköz. Sima koax-on jön.

Na már most, felraktam a legfrissebb drivert és programokat, de a kábeltévés csatornákból konkrétan semmit sem talál meg. Ha a hozzá kapott antennát bedugom és azzal keresek csatornát, ha Magyarországra van állítva a program, nem talál semmit. Austria-ra átrakva viszont talál csatornákat. RTL, TV2, M2 HD is ott van közöttük, elvileg jó jelerősséggel - legalábbis azt mutatja, de csak hang van, kép nincs. Egyszer volt kép, de csak akkor is szétcsúszott vonalak, semmi sem volt kivehető az adásból.

Amit még észrevettem, hogy a CTRL + F billentyűkombinációra megnyíló beállítások alatt, a "device" menüpontnál nincs ott az eszköz. Konkrétan semmi sincs a listán. Ki-be dugdostam párszor, egyszer megjelent, de akkor sem sikerült semmilyen értékelhető csatornát beállítani.

Ezt követően felraktam a hozzá kapott CD-n lévő drivert. A 151102-es volt rajta. Eddig úgy vettem észre, hogy ezzel mindig ott van a device menüpontnál a tuner. Sajnos ezzel is ugyanaz az eredmény mint a legfrissebb driverrel, azaz semmi. :(

Amit még kifelejtettem, hogy próbáltam asztali gépen, illetve laptopon is a tunert. Az a néhány alkalom amikor sikerült néhány csatornát elmenti (de ugyebár nem volt kép) az a laptopon volt, az asztali gépnél a DVB-T résznél sem talál semmit.

Egy kicsit össze is vagyok zavarodva. A TVR Player kell a DVB-T-s adáshoz, a DVBC-s program pedig akkor ha kábeltévét nézném, ugye?
A driverek közül pedig az első (tehát amelyikben nem szerepel, hogy "for build... akármi") kell, ha a gyári programokkal szeretném használni?

Mit javasoltok, mit próbáljak még ki? Halott lehet a tuner? Kezdhetem fogalmazni a levelet az eladónak? :D

:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.