Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) doriath válasza Ffuu444 (#99) üzenetére


doriath
tag

Köszi szépen, letöltöttem a legújabb digi frekvencia táblázatot, kb 5 perc alatt felvittem és minden csodálatos!

Viszont, amit észrevettem, hogy ez jobban eszi a vasat, mint a "gyári" programja.

(#102) mzso


mzso
veterán

Ma figyeltem a modemen a jelszintet.
- 9:45: -15,4
- dél: -14,1
- 17:30: -13
- 18:30: -12,6
- 19:00: -12,2
- 20:15: -11,8
Valamikor 16 környékén már nem sütött rá a dobozra nap amiben az elosztó van. És elkezdett javulni a jel. És a csatornák is egyre jobbak lettek. Most már csak D. Life/World nézhetetlen. Meg az Animal World hibás néha. Nekem nagyon úgy tűnik nem bírja a meleget. Már csak létra kéne hozzá férni... :DDD

(#100) daa-raa
Hogy keres kevesebbet. Symbol rate-tel vagy egyébként?

(#103) gyugyo79 válasza #65675776 (#100) üzenetére


gyugyo79
addikt

TransEdit-el lehet akármilyen új TP ini-t csinálni amibe azt és úgy lehet felvenni amit csak szeretnél.Jobb is a csatorna keresésre meg azért sincs a programba profibb mert ezt találták ki rá igazán. Én sosem használom az előre definiáltat ini-ket minden műholdnak is csináltam sajátot amiben csak azok a TP-k vannak amik engem érdekelnek..

(#104) doriath


doriath
tag

Srácok, kicsit tovább nézegettem a dolgokat és rákadtam a NextPVR (nPvR) progira, mivel ennek van megfelelő modulja az xbmc-hez, a kettő így tökéletes.

Itt van egy leírás az egészről, a NextPvR nekem a legjobb választás, mivel puritán, automatikusan keres és tölti be a csatornákat és az epg-t is. XBMC-ből meg a legjobb felvenni :)

[link]

Köszönöm Mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#105) #65675776 válasza gyugyo79 (#103) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy keresőbe tokkal vonóval négy paramétert kellene beírni:
kezdő frekvenci
záró frekvencia
symbol rate
moduláció

+1-nek esetleg a lépésközt. Ezen mi olyan bonyolult, hogy szinte egyetlen sw-ben sem bírják megvalósítani? Felhasználói oldalról ennél minimálisabb beavatkozással nem lehet megoldani. De a szerencsétlen fejlesztőknek sem kellene mindenféle idióta adatbázisokat építeni a különféle országok különféle szolgáltatóiról és városairól. Szóval nekik is egyszerűbb lenne.

Nem igazán értem, hogy miért választ minden fejlesztő bonyolultabb, minden fél számára munkaigényesebb és többnyire hosszabb ideig tartó keresést eredményező megoldást.

Az ini buzerálás meg mind közül a leginkább pöcsölős.

(#106) Ffuu444 válasza #65675776 (#105) üzenetére


Ffuu444
csendes tag

Azért, mert egy átlagos felhasználó nem ért hozzá annyira, hogy megadja ezeket az adatokat. El lehetne intézni egy automata teljes kereséssel is, és ennek minden esetben elégnek kéne lennie. Valószínűleg nem is fordul meg a fejlesztők, fejében, hogy miért akarna valaki mindent bepötyögni egyesével az automata keresés helyett. De mindenfelé vannak olyan felhasználók, akik megosztják a fejlesztőkkel a helyi beállításokat, így belekerülnek azok is. Ahogy minden bizonnyal a gagyi DVBC TVR készítői sem maguk bogarászták ki az újabb verziókhoz a magyarországi Digi honlapról a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#107) mzso válasza Ffuu444 (#99) üzenetére


mzso
veterán

Az tetszik, hogy KHz-ben kell megadni amikor MHz-et mutat.
Amúgy nekem a progDVB-ben mind QAM64-ben 6900 symbol rate-tel szerepel. Te miért adtál meg 256-ot 6000-el némelyiknél?

(#108) zsolt501 válasza mzso (#107) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel a Digi Kábel 256QAM-al dolgozik, és a 6000-es és a 6900-as symbol rate is használva van náluk.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#109) gyugyo79 válasza #65675776 (#105) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez DVB-C -n és T -n tényleg elég lenne (Kivéve ahol nem egy symbol ratet alkalmaznak az összes frekin). De DVB-S -en (ugye nem is lehet 4 paraméterrel megoldani) még egy teljesen aktuális ini esetén is félelmetes mennyiségű plusz csatornához vezetne amit utána tovább tart rendezni, a feleslegeseket törölni mint egy adott holdról csak azokat a TP-ket lekeresni amik érdekelnek. Az egész ilyen jelegű keresés onnan indult, hogy az jól kezelhető legyen és valószínű utána már nem írták, hozzá ezeknek az egyszerűsített megoldását. Nekem is elesőbb volt műhold mint Digi kábel így pld a forgatós antennához inkább én megcsináltam az iniket amiket azóta is inkább magam frissítek ha változik valami, így pld. amikor anno a TvNetwork utána Digi-s DVB-C is mellé jött már alapból úgy kezdtem, hogy csináltam egyet neki ami ha megvan, minden adat elég gyorsan megvan és a befektetett idő vissza jön amikor a keresés zajlik mert csak azokat a frekiket keresi le amit kell nem megy végig az egészen.

(#110) mzso válasza zsolt501 (#108) üzenetére


mzso
veterán

Akkor nekem a ProgDVB hogy hangolta be az összeset 64QAM-mal és 6900-as srate-tel?

(#111) klaczi válasza #65675776 (#105) üzenetére


klaczi
aktív tag

Mi bajod van az ini buzerálással. Ez a Prohardver és nem a "ridikül". Főleg, hogy gyors és egyszerű.

(#112) zsolt501 válasza mzso (#110) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sehogy, az valami program hiba lehet, mert 64QAM-al nem dolgozik a DIGI kábel, csak a 256-ot használja, illetve a 6000-es értéken jönnek a HD-s közszolgálati csatornák is. 6900-on a többi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#113) mzso


mzso
veterán

Ennek ellenére a SmartDVB is behangolta ezekkel a beállításokkal... :DDD

(#114) Ffuu444 válasza mzso (#113) üzenetére


Ffuu444
csendes tag

Valóban, de bármelyik moduláció választásával behangolja, szóval az a beállítás csak dísznek van ott. :D

(#115) #65675776 válasza klaczi (#111) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az, hogy kb felesleges és nem a leginkább célravezető. Feltéve ha tudod, hogy mi hol és hogyan van. Sok esetben ezt még a szolgáltató sem igazán köti az orrodra. Digi esetén nincs sok probléma, van értelmes csatornakiosztás leírásuk. Persze apró hiba, hogy most is van olyan csatorna, ami abban nem szerepel.

Attól, hogy valaki kocka még nem biztos, hogy mindent a lehető legbonyolultabb módon akar csinálni. Az inkább mazochizmus. mint kockaság. Csoda, hogy pl linuxon a GUI menüit nem egy konzolablakban kiadott szöveges paranccsal kell megnyitni. Mert ugye az linux, nem Win. Ott nehogy valami kézreessen.

Ffuu444: És aki nem ért hozzá, az biztosan egyenként fog megadni minden frekvenciát, minden frekvenciához SR-et és modulációt. Reális elképzelés. Főleg, hogy pl a Digi-nél szinte havonta változik valami. A legtöbb program alapból nem frissül ilyen sűrűn, ha meg frissül is nem tartalmazza a frissített szolgáltatói listákat. Ergo ez az úgymond egyszerű megoldás kb használhatatlan lehet pár hónap alatt.

(#116) Ffuu444 válasza #65675776 (#115) üzenetére


Ffuu444
csendes tag

Rosszul értelmezted. Egy átlagos felhasználónak megfelel az automatikus keresés. De ha egy konkrét programból hiányolsz egy funkciót, akkor a fejlesztőinek írj, például az ő hivatalos fórumukra, lehet meg is fontolják a javaslatodat, de itt nem sokra mész vele azon kívül, hogy felidegesíted magad.

(#117) #65675776 válasza Ffuu444 (#116) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kötve hiszem, hogy foglalkoznának vele. Kb ugyan az a hülyeség van minden programnál, mintha iparági szabvány lenne, hogy nem lehet rendesen beállítani a keresési paramétereket. A legnagyobb vicc, hogy ebből a szempontból tipikusan a tunerek saját sw-ével van a legkevesebb probléma. Mondjuk ennek a kínai csodának a sw-e ez alól is kivétel, mert egyszerűen semmit sem lehet állítani benne.

De valamelyik fejlesztőnél már rákérdeztem egyszer, annyit válaszolt, hogy nem foglalkozik vele, mert szerinte nem jó, hogy mindent be lehet rendesen állítani.

(#118) azbest válasza #65675776 (#117) üzenetére


azbest
félisten

Nem vagyok benne teljesen biztos, de a progdvb, dvbviewer, smartdvb jó eséllyel a multidec program leszármazottja szegről-végről. Lehet ezért a sok hasonlóság.

(#119) #65675776 válasza azbest (#118) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebből akkor az is következik, hogy azért nem mernek belenyúlni semmibe, mert kb fingjuk nincs arról, hogy mi hogyan működik a kódban.

(#120) mzso


mzso
veterán

Próba képp megpróbáltam lecserélni az egyik csatlakozót. Gondoltam veszek egy hosszú USB elosztót és rakok egy f-csatlakozó coax dugó átalakítót hátha spórolok valamennyit a jelen, de rosszabb lett a jel. Utána csináltam egy 15 centis koax-f kábelt azzal meg még sokkal rosszabb. Kicsit demoralizáló...

[ Szerkesztve ]

(#121) #65675776 válasza mzso (#120) üzenetére


#65675776
törölt tag

"f-csatlakozó coax dugó átalakító"

Nem lenne egyszerűbb alapból rendes koax dugót használni? Minek átalakítózni? Krimpelhetőből és önmetszőből is van.

Az a vicc, hogy nálam a krimpelhetők csak úgy rá vannak húzva a kábelre, ahogy az F-csavarok is, mégsincs vele érdemi problémám.

(#122) mzso válasza #65675776 (#121) üzenetére


mzso
veterán

Nem mert F az elosztó.

(#123) #65675776 válasza mzso (#122) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez pl koax dugó (ezt nevezik IEC koax csatlakozónak egyébként, esetleg röviden I csatlakozónak), amit simán rá lehet tolni a kábelre. Ha sima koax csatlakozós az elosztó, akkor ilyet kell használni. Nem F to IEC átalakítót.

Vagy valamit félreértek.

(#124) mzso válasza #65675776 (#123) üzenetére


mzso
veterán

Mondom, hogy F csatlakozós az elosztó.
Mint ez. http://agiron.unas.hu/spd/unas_644758/SP20-Profi-koax-eloszto-splitter-fem-2-utas-5-1000

[ Szerkesztve ]

(#125) #65675776 válasza mzso (#124) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor itt egy értelmezési hiba volt a részemről.

De akkor sem tudom miért kell átalakító. A kábel egyik végére F-csavar, a másikra koax csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#126) mzso


mzso
veterán

Van új driver:

AMDVBT2 BDA Driver build 140613
https://dl.dropboxusercontent.com/u/96257536/AMDVBT2_Setup_140613.exe

DVBC
https://dl.dropboxusercontent.com/u/96257536/AMDVBC_Setup_140613.exe

Az oldalon még nincs fent valamiért, úgyhogy changelog sincs. Úgy néz ki legalább megjavították az alacsony frekvencián lévő csatornákat.

(#127) mzso válasza #65675776 (#125) üzenetére


mzso
veterán

Azt hittem nyílvánvaló. Mert így nincs kábel. Esetleg a kevesebb kapcsolódás miatt kevesebb jelveszteség.

De úgy néz ki nem így lett. Úgy néz ki egy bizonyos pozícióban egy hosszabb kábellel a legjobb a jel.

[ Szerkesztve ]

(#128) #65675776 válasza mzso (#127) üzenetére


#65675776
törölt tag

A sok csatlakozó közvetlen egymás mellett még soha sem vezetett jóra. Ilyen felépítésnél pl sokkal több kárt okoz a jelben a mechanikai feszültség, mint egy rossz kábel. (Arra nem is gondoltam, hogy a kábeleket teljesen kiiktatod.)

A kábel csillapítása a zajokat is csillapítja.

(#129) mzso


mzso
veterán

Az miért van, hogy a jel ugyanúgy 54/80%-os a rövid kábellel amit én csináltam, az átalakítóval is, meg egy régi hosszú kábellel is. De csak a legutóbbival van valami a Digi Life/World-ön a többivel semmi.

(#130) mzso


mzso
veterán

Van új ProgDVB is.
Changelog:
"Support of Astrometa DVB-C/T tuners. DVB over IP in TV Sources, improvements of TBS CI, Rodina TV, ..."

Mondjuk nem tudom mit akar jelenteni a "támogatás".

(#131) Ffuu444 válasza doriath (#101) üzenetére


Ffuu444
csendes tag

Javaslom, hogy kapcsold ki a timeshift funkciót, ha nincs rá szükséged.

(#132) Ffuu444 válasza mzso (#130) üzenetére


Ffuu444
csendes tag

Nekem hibátlanul megy minden a SmartDVB-vel és 140425-tel. Így nem állnék neki kísérletezni, az új verziókkal is legfeljebb ugyanezt tudnám elérni. De lehetséges, hogy az új változatokkal most (vagy hamarosan) már a többi programmal is úgy lehet tévézni, ahogy elvárható lenne.

(#133) doriath


doriath
tag

Én a legutolsó driverral, XBMC-be integrált N(ext)PVR-el nézem, maga a csoda. Úgy vesz fel HD-ban is, mint az álom. Egyszerűen tökéletes!!!!!

(#134) mzso


mzso
veterán

Hülye kérdés. De úgy zavarhatja/ronthatja valami a jelet, hogy máshol vannak rossz csatlakozók. Az elosztók másik ágán vagy az azon az ágon lévő tévéknél?

Korábban mondták az emberek hogy hívjam a digit. Azok mennyi gombolnak le az emberről kijövetelnél. Meg mivel hajlandóak foglalkozni. Pl a nálam lévő vagy-jó-vagy nem a jel a hálózat végén digitálisban vagy hogy analógban mindenhol szemcsések a csak a Digi Mini-nél nagyobb csomagban elérhető csatornák szituációval vajon mennyire hajlandóak foglalkozni?

(#135) Ffuu444 válasza mzso (#134) üzenetére


Ffuu444
csendes tag

Itt érdemes feltenned a kérdést: http://prohardver.hu/tema/digi_kabel_tv-digitalis_adas/friss.html

(#136) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

64bites Windows8.x-el használja valaki?
Minden oké vele?
Köszi

(#137) zhagyma válasza szabi__memo (#136) üzenetére


zhagyma
őstag

(#138) szabi__memo válasza zhagyma (#137) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szuper, köszönöm! :D

(#139) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Valakinek arra ötlet, hogy miután ma belőttem a rendszert és volt kép, hang, most meg nem talál semmit.
Közben felment egy rakás winfos frissítés.
Leszedtem a drivert is, újraraktam, de semmit nem talál a scan...
Ötlet?

(#140) mzso válasza szabi__memo (#139) üzenetére


mzso
veterán

Ellenőrizd a kábelt. :)

Nekem napszakonként hajlamos rossz lenni a jel, de az összes egyszerre még sosem volt rossz.

(#141) szabi__memo válasza mzso (#140) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi, de hozzá sem értem és ez eléggé feszül benne a kábel és csatlakozó meg tökéletes.
Amúgy valamiket lát amikor scannel a dvbviewer, mert látok jelszinteket. piros és sárga négyzetek ingadoznak (PAT,PMT,SDT,NIT) ott jobb oldalt, mégsem talál most semmit. Az előzőleg beállított csatornákra kattintva meg feketeség és némaság.. :S
Se a WMC se a saját progi :S

[ Szerkesztve ]

(#142) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

ProgTv is scannel, látom felmegy a signal level és quality sokszor a maxig, vagy majdnem a maxix de nem ad hozzá semmit a lsitához.. Ez hihetetlen

(#144) mzso válasza zsolt501 (#85) üzenetére


mzso
veterán

Azóta meg tudtam nézni a kintit. Jó képet nem tudtam róla csinálni róla... http://www.abload.de/gallery.php?key=kFMJfIae
5-1000Mhz-es volt. Azt hogy milyen nem tudom. Az egyik kábel elégé lógott azon lecseréltem a csatlakozót a többi fixnek tűnt.
(Lényegi változás nem lett.)

(#145) dokken


dokken
tag

Új driver

AMDVBT2 BDA driver for DVBC Build 140625 [link]

(#146) metaa


metaa
tag

üdv!

ma jött meg a tuner hozzám, gondoltam kipróbálom, jelenleg külföldön vagyok (Erdély)

június 25-ei drivert tettem fel, valamint tvr 4.5.6-ot, de scan során nem talál semmit, a bal felső sarokban meg ugye látszik, hogy teljesen piros az egész, semmi jel. mi lehet a gond? (windows 8.1 64bit)

KÉP

köszi előre is!

(#147) Ndruu válasza metaa (#146) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha a gyári programmal szeretnéd használni kábeltévéhez, akkor az AMDVBT2 BDA Driver 140625-t tedd fel, mellé pedig a DVBC TVR 4.5.6 programot. Az AMDVBT2 BDA driver for DVBC Build 140625 csak akkor kell, ha külső programmal akarod használni a tunert és ahogy tapasztaltam, a két driver nem lehet fent a gépen egyidejűleg.

Harrrr!!!!

(#148) metaa válasza Ndruu (#147) üzenetére


metaa
tag

letöröltem mindent, felraktam így ahogy leírtad és továbbra is semmi. lehet az antenna nem az igazi amit hozzá adtak :(

(#149) Ndruu válasza metaa (#148) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor valamit nagyon félreértettél, mert amit írtam, az kábeltévéhez jó. Nem említetted, hogy antennával vagy kábellel használnád, ezért írtam a kábelt, mert egy ilyen tunert leginkább kábeltévé mellé szoktak venni. DVB-T/T2 tunerek sokkal olcsóbban is elérhetőek.

A hozzá adott antenna csak akkor elég, ha az adótorony közvetlen közelében vagy, vagy van rálátásod rá.

DVB-T vételéhez a sima AMDVBT2 BDA Driver kell és a legfrissebb TVR program, valamint egy tető- vagy szobaantenna, ha a gyárival nincs vétel.

Harrrr!!!!

(#150) metaa válasza Ndruu (#149) üzenetére


metaa
tag

köszi, igen kicsit félreértettelek! m1-et szerettem volna idekint nézni vele a gyári antennával de sajnos nem talál semmit. másik antennám nincs idekint úgyhogy hagyom az egészet a fenébe, köszi mégegyszer a segítséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.