Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nyitnikék

(#3) frem1790


frem1790
tag

Nokia 3110 Classic és nem is tervezem leváltani okosra. :N Hirtelen nem is tudom pontosan hány éves lehet: de úgy tíz körül.

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#4) zsokomo


zsokomo
csendes tag

iphone4 - 2011 február
eredeti akku, ios6, 1 napot bír még mindig :)

[ Szerkesztve ]

(#5) MineFox54


MineFox54
őstag

i3GS, 2009-es eszköz, 2011 óta (első tulaj) nagybátyámé, 14-től enyém.

(#6) domos válasza MineFox54 (#5) üzenetére


domos
senior tag

Vodafone Smart 858 jelentkezik, igaz van mellette más is, de napi szinten használom. Anyámé volt eredetileg.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#7) Goose-T


Goose-T
veterán

Fateromnak van egy Nokia 6300-ja 2008-ból, még mindig tökéletesen működik. Az enyém volt, hirtelen kellett vennem, mert munkahelyet váltottam és lakást vettem egyszerre, a céges telefont meg le kellett adni. Csak két évig volt nálam, utána fateromnak adtam, kevés telefon bírt nálam annál több időt. A nagybátyámnak van egy 2004 körüli 6230-a, az is tökéletes a mai napig. Én másfél-két évente váltogatom a telóimat, otthon már a kicsi fiam játszik a 2012 Motorola Defy+-szal, pedig az egy HAL-9000 a Galaxy 3-hoz képest.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) Lenry


Lenry
félisten

van egy haverom, aki 2004-ben vett magának egy Nokia 3510i-t. azóta is azt használja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem még megvan a 2011-es telóm, de már 2014 óta nem azt használom. Nagyon furcsa már visszanézni rá, és nekem kényelmetlen a használata is pl. böngészés stb., annak ellenére, hogy a legfrisebb Android is feltehető rá.

Minden tisztelet, akik még ilyen régi (okostelefonnal) tolják.

(#10) DeFranco válasza #20749568 (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom, hogy mennyire csoda, igazából működött, hibája nem volt.

értsd: emaileket megkaptam, üzeneteket megkaptam, az opera mini (amit egyébként is használtam volna az adattömörítés miatt) egy melegebb vasalón is elfut.

játékokkal nem játszom, a térkép ha kellett működött, más meg most hirtelen eszembe sem jut, hogy mit ügyködtem vele. ja, de: zene. mort player szépen lejátszott mindent, tűrhető sebességű ui-val.

persze, simán jobb lett volna egy újabb, gyorsabb telefon, ez nem kétséges, de ez is használható volt, amíg a szoftver engedte.

@zsokomo, @MineFox54: nos, igen... elgondolkodtam én is az SE-n, de aztán nem az lett végül.

@domos: az kemény, de is mazochista vagy akkor :D

@Goose-T @Lenry: yepp... nézegettem mostanában a 3210-et, számomra az az egyik örök forma. egy szimbólum az a telefon (persze a formatervezési etalon még mindig a t28

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

S&M-nek van ettől sokkal élvezetesebb válfaja is.

(#12) danih válasza D1Rect (#11) üzenetére


danih
addikt

Sam & Max? Hogy jön ez ide?

(#13) DeFranco válasza D1Rect (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, hát nem vitatkozom, minden bizonnyal tényleg kattant vagyok :D

lehet azért, mert nem nézek elég reklámot, de folyamatosan a használati érték/Ft mutató lebeg a szemem előtt... :D

viccet félretéve, mert persze valid a humorfaktor, de érdekel, te mondjuk mit csinálnál akkor, ha ott a kezedben az eszköz, fogod, működik, a használati szokásaidat kielégíti. mikor cseréled és miért?

(#14) rankesz válasza danih (#12) üzenetére


rankesz
veterán

értsd :szado-mazo :DDD

(#15) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Apámnak kb 6 évet bírnak ki, pedig nagyon kínozza őket. Nem is értem hogy nekem hogy a francban nyíródnak ki 2 év alatt.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#16) danih válasza rankesz (#14) üzenetére


danih
addikt

Thx Cap'! :DDD

(#17) Lenry válasza Klaus Duran (#15) üzenetére


Lenry
félisten

erre én is kíváncsi lennék, hogy tudsz kinyírni egy telefont 2 év alatt. nekem egy telefonom sem ment még tönkre, pedig egy sem volt tokban de még csak fóliázva se, a korábbiakról nem is beszélve.

a tönkremenéshez a 7650-esem járt a legközelebb, mert elkopott a bekapcsológomb alatti mikrokapcsoló, ezért egy idő után nagyon nehéz volt bekapcsolni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) kmisi99


kmisi99
addikt

Én már 2 mag 512mb ram ra azt mondom, hogy használhatatlan. Telefonként persze hibátlan, fotózni és képet nézegetni is lehet vele, meg internet képes is, de okostelefonént már nem igazán életképes. Pár hónapig volt egy középkategóriás 2013 mas Lenovo telefonom, gyűlöltem minden percét.

(#19) danih válasza kmisi99 (#18) üzenetére


danih
addikt

Erről jut eszembe - tablet számít? :)
Van egy Samu Galaxy Tab 1-esem, 2011 óta nyúzom - egy mag, 512 ram, android 4.4.4 :DDD

(#20) Klaus Duran válasza Lenry (#17) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Legtöbbször a kijelző kábelével volt valami nyűg, és a mechanikával.
Motorola v547
Samsung J600
Sony Ericssonon W705

T20s esőn hagytam, a Galaxy Mini akkuja halt meg, Defy folyamatosan mikrofon hibás volt (típushiba).

Szépen lassan leamortizálódtak. :O

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#21) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Rokon koptat E71-et. 1 éve másod-, azelőtt újkorától fogva főtelefonként. Egyszer pofára ejtette, meg lett csináltatva akkor valami 65 ezerért, azóta egy új akkuval, de megy.

Emellé haver Xperia X8-a még a nagy túlélő, kb. szigszalag tartja össze már, ott is csak akkucsere volt. Az is újkorától lett amortizálva.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#22) tomiii.


tomiii.
aktív tag

2 hónapja cseréltem le az Iphone 3G-t egy Lumia 640-re, előtte 3 évig azt használtam, nem csak telefonnak, facebookozni, esetleg térképet nézni vagy emailezni, hanem kalapácsnak, sör bontónak, alátétnek, mindennek. :D Most sincs baja, csak anyumat elkísértem telefont venni és, ha már ott voltam, vettem én is. Remélem pár évig nem kell lecserélnem, nagyon megvagyok vele elégedve, de így én már nem tudok jelentkezni. :(

Viszont a Lenovo T500-at imádom. Ezt még sokáig tervezem használni.

[ Szerkesztve ]

(#23) pető bá'


pető bá'
őstag

nekem is volt egy Galaxy 3-asom, most lesz három éve, hogy lecseréltem. (1GB ram, 4 magos Nvidia proci, ZTE). Én mondjuk romoltam, kernelek, procihúzás, volt minden, nem voltam a Galaxy-val ennyire elnéző.

Már akkor is szenvedtem vele, de én sem "mertem" leváltani, mert amennyit szántam volna rá, annyiért nem éreztem, hogy időtálló telefont kapnék. Egy darabig. De ez a "navigációra várok pár percet".. Nem tudom, akkor inkább ne legyen, mint hogy ilyen legyen. Akkor legalább tudom, hogy nincs. Ha a "gyorsan megnézek valamit" nem működik, akkor számomra semmi értelme.

"... and I hope you have a great day!"

(#24) MineFox54 válasza tomiii. (#22) üzenetére


MineFox54
őstag

Úgy néz ki, hasonló helyzetben vagyunk :)
iphone 3gs, Elitebook 6930p

[ Szerkesztve ]

(#25) domos válasza tomiii. (#22) üzenetére


domos
senior tag

Én egy ThinkPad W700-at hajtok :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#26) D1Rect válasza DeFranco (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is copattam magam egy ZTE Blade-del évekig, megváltás volt amikor lecseréltem.

"lehet azért, mert nem nézek elég reklámot, de folyamatosan a használati érték/Ft mutató lebeg a szemem előtt..."
Én ugyanígy vagyok, ezt adom, de manapság már annyira olcsón 100-200usd lehet venni korrekt telefonokat, hogy simán összecsukják használati értékben a 10eFt-os régi lomokat.

(#27) kenwood válasza DeFranco (#13) üzenetére


kenwood
veterán

En ilyenkor azt csinalom,hogy megemelem a hasznalati igenyeimet.
Persze lehet,hogy egyszerubb lenne jogazni meg valami kolostorba elvonulni egy kis idore,de engem nagyon felidegesit amikor kattintok egy ikonra, es 5-10 secig nem tortenik semmi,vagy feher kepernyo.

Egyebkent mazlid volt,hogy normalis OS van rajta.
Nekem az lg 4xhd a 4 mag- 1 giga ram komboval is kepes volt annyira belassulni,hogy neha 15-20 masodperc volt egy swype feldolgozasa.
Ez bejovo hivasnal igazi elmenyfaktor.
Csorog-elhuzod-csorog tovabb-elhuzod ujra-meg mindig semmi-ujra elhuzod-elsotetul az egesz kijelzo-hivo fel lerakja.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#28) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem vagyok mazochista, hogy "okos"telefont használjak. :N

2003-ból... Doboz, papírok, számla, minden meg is van még hozzá. Talán csak a TV távirányítót ejtettem le többször a 13 év alatt.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#29) MineFox54 válasza D1Rect (#26) üzenetére


MineFox54
őstag

100€-ért van még ma Xiaomi Redmi 2 pro 1 év garival, 4 mag, 2gb ram, hd képernyő, droid 4.4.4(miui 7)
Az elég jó vétel.

(#30) D1Rect válasza MineFox54 (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért mondom, hogy sokkal jobb az ár/érték aránya mint egy ilyen retro cuccnak.

(#31) Ringman válasza domos (#6) üzenetére


Ringman
nagyúr

az derék!

kb 2 hónapig volt hozzá szerencsém, míg vodánál kapható volt, de az alatt kiidegelt.

(#32) domos válasza Ringman (#31) üzenetére


domos
senior tag

Az első okostelefonom egy Vodafone 845 volt, a 858 meg lényegében ugyan az 2.2-vel és kapacitív kijelzővel. Valamiért kellemes emlékeket ébreszt bennem.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#33) kenwood


kenwood
veterán

Az egy nagyon jo ar/ertek aranyu alcatel keszulek volt.
akkoriban annyi penzert meg a rezisztivbol is a gyengebbek mentek.
nyilvan 20k kornyeken nem lehet(ett) csodat varni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34) cskamacska válasza DeFranco (#13) üzenetére


cskamacska
addikt

"folyamatosan a használati érték/Ft mutató lebeg a szemem előtt"

Csak nehogy az ember agyára menjen. :P

Samsung i780 WM6-os "PDA telefont" használtam 6 évig azon az alapon hogy nem kell jobb, "megfelel arra amire használom". De, kellett volna. :D Abszolút minimumként egy Xperia U 2012 kárcsonyi szélen 20k-ért. De szinte bármilyen értelmesebb készülék megtette volna.

Tény, hogy jól működött benne az iGO 8, volt rá kiváló hívásrögzítő(Audio Notes Touch), kedvenc Win98-as Sean O'Connors Slay játékom, modernye képnézegető(Vito EyePhoto), az Opera Mobile 10 is sokáig állta a sarat a körülményekhez képest, SPB Mobile Shell-el pedig még csak a rendszer kinézete sem volt randa, de a rendszer olyan stabil volt mint egy Win 98, képeket borzalmasakat csinált, így sok esemény emléke kis méretű olajfestményként marad az utókorra :O , illetve telefonálásra a feature phone-ok lekörözték.

Talán egy fél fokkal jobban jártam volna anno az olcsóbb(!) Sony-Ericsson P1i alternatívával a jobb telefonos és kamerás részleg miatt, de ezt jó techbuziként gyorsan leszavaztam a "gyengébb" proci, a kisebb felbontású kijelző, és a tapiegér :D hiánya miatt.
Amire jól rátosztam, mert 3D-t pont nem támogatott az i780 PXA312-je, WM fronton évekkel korábban PXA272 Intel2700G/MBX Lite gyorsítóval párosítva voltak próbálkozások valami kis bénácska Direct3D Mobile terjesztésre, de ahhoz képest hogy a 2007-es Nexperia PNX4008 procijú SE telefonokon alapból rendesebb 3D játékok és támogatás volt.. nem jutottam tovább a megahertzre izgulásnál, na. :B És a nagyobb 320x320 felbontás pont erős inkompatibilitást hozott(programok fele nem, vagy hibásan futott..), a pöcökegér meg tényleg csak viccnek volt jó, tényleges tapizást a rezisztív kijelzőn körömmel voltam kénytelen végezni.

A fotós képességek miatt sokáig Nokia N8, 808, ill 1020-ra nyáladztam, és ha nem csúcskat okostelefon+kompakt kamera árban lettek volna meg is vettem volna valamelyiket, de mire leárazódtak, az okostelefon rész erősen elavult mindegyikben.

Részben talán benne volt az is, hogy nem akartam csalódni. Pl Palm/HP WebOS felületét imádtam, de kapni sem nagyon lehetett, és mire eladtam volna a vesémet egy jobb Pré 2-ért, az egész buli tragikus hirtelenséggel kimúlt, WebOS-ból meg televíziós spyware lett. :O Emellett kései Symbian kuka, Bada kuka(pedig mekkora szám volt a teszkógazdaságos Samu Wave csúcshardverrel 2010-ben!), Maemo kuka, Meego kuka amit szerettem volna mind. Tavaly szemeztem a Windows Phone-al is, annak sem lehet már sok hátra. ;]

Droid biztonságban van, arra rendesen átváltottam, és végre van vízállóság, szép nagy kijelző pontos érintőfelülettel, nagyobb méret ellenére kellemes fogás és kevéssé karcolódó borítás, programok és játékok garmadája(a Play Store továbbra is egy pöcegödör, de legalább akkora, hogy a normális programoknak is külön kontinensük van), tisztes akkumulátor idő(2-5 nap felhasználástól függően), normális hardver döcögés nélkül, egész jó fényképező, bárhonnan indítható zseblámpa :DDD, meg úgy általában kilométeres előrelépés a használhatóságban. Érdekes mód más telefonját használva ez nem volt olyan rettenetesen szembetűnő, sajátként napi használatban annál inkább.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.