Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nekem 743ND v1 van, gyakorlatilag ugyanez.
DD-WRT v24-sp2 (03/25/13) std - build 21061 fut rajta, nincs vele gond.

A következő routerem viszont már tudni fogja az 5GHz-et, mert elég szemetes a környék sajnos.
Ami jól jönne, de nincs elég hely hozzá: reklámblokkolás router szinten, és egy USB, hogy torrentezni is lehessen vele.

(#2) haxiboy válasza FoxiestFox (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Reklámokat könnyen tudsz blokkolni hosts file szerkeztéssel. Ha kell van egy elég hosszú hosts filem tele minden finomsággal, persze nincs tökéletes reklám blokkolás így, de elég jó ez is.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#3) FoxiestFox válasza haxiboy (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na azt kiprobalom, tolhatod :)

(#4) Lenry


Lenry
félisten

Köszi a cikket, hasznos :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Zsomx


Zsomx
csendes tag

Most hallottam erről először, de nagyon tetszik! Köszönet az irományért :R

(#6) haxiboy válasza FoxiestFox (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Ezt szoktam használni [link], elég gyakran frissítik , jelenleg kb 30k bejegyzés van :K

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#7) FoxiestFox válasza haxiboy (#6) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem kifejezetten találtam meg az admin felületen, hová kell mindezt beillesztenem. :B
Lehet, az én verzióm nem is tud ilyen mágiát.

(#8) fpeter84


fpeter84
senior tag

tetszik az írás, csak azt nem értem hogy kezdőknek miért az önszivatós parancssoros paraméterezősdit ajánlgatod, ahelyett hogy make menuconfig majd make... :F

(#9) haxiboy válasza FoxiestFox (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Fejből nem emlékszem régen openwrtztem, de ha olyan mint régen akkor telnetezz rá a routerre, és az etc mappában van egy hosts file amit vagy felül írsz vagy helyben szerkeztesz valamilyen szerkeztővel (nano,pico) ha van. :K

vagy wgettel közvetlenül felülírod

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10) FoxiestFox válasza haxiboy (#9) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fogalmam sincs, hogyan kell ezeket egy router esetében.
Telnetet amúgy sem ismerem, de elvileg bele tudok lépni SSH-n, az is jó lehet?

(#11) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Amúgy miért éri meg openWrt-zni? párszor már felmerült a téma, de lusta voltam utánaolvasni. :D Van valahol egy tl;dr?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12) tatala77


tatala77
tag

Van egy TP-Link WR1043ND v1 itthon, lassan kéne rátolnom egy OpenWRT-t és egy külső merevelemezt torrentezni, de nem ettől a cikktől fogom megtenni :( Értem, hogy haladóknak íródott, de nekem 0 tudásom van linuxból, sajna.
Van itt egy cikk esetleg kezdőknek is?

Köszi! :R

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#13) MineFox54 válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


MineFox54
őstag

SSH-n belépsz, su, majd nano (vagy vi vagy emacs vagy amit akarsz) /etc/hosts, és bemásolod (putty esetén jobbgomb) vagy a su után wget https://raw.githubusercontent.com/StevenBlack/hosts/master/hosts

[ Szerkesztve ]

(#14) DrojDtroll válasza haxiboy (#6) üzenetére


DrojDtroll
addikt

fincsa :)) , és gondolom sokkal erőforrás kímélőbb mint egy böngésző bővítmény

(#15) haxiboy válasza DrojDtroll (#14) üzenetére


haxiboy
veterán

Miért fogyasztana erőforrást? A hosts file-t ígyis úgyis megnézi a rendszer minden egyes weboldal megnyitásakor...nyilván valamennyit használ, de ha egy csutás android telefon megbírkózott a 40k bejegyzéses host filemmal (egy xperia x8-ról beszélünk, nem ma volt már) úgy hogy észre sem vettem egy céleszköz nyilván ugyanígy fog tenni

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) Csokiii válasza tatala77 (#12) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Esetleg nézd meg ezt. Ha az elején nem akarsz nekikezdeni és belenyúlkálni simán csak firmware update-be betolod a kész openwrt-t és kész is(ha jól emlékszem így volt, már rég volt 1043-am :DDD ) Itt bíztos segítenek, anno nekem is sokat segítettek :)

[ Szerkesztve ]

(#17) DrojDtroll válasza haxiboy (#15) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én arra gondoltam, hogy az adblock plus használ erőforrásokat fel, nem a hosts fájl.

(#18) Lenry válasza haxiboy (#6) üzenetére


Lenry
félisten

szuper lista, kár, hogy nem tudom használni
(vagy legalábbis ha jól sejtem, hiába teszem be, ha az OpenWRT csak AP-ként üzemel, és a netre amúgy egy Telekomos kábelmodem csatlakozik?)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) haxiboy válasza Lenry (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

Így még nem próbáltam, nekem routerként üzemel, de szerintem ap módban is használja a hosts file-t. Próbáld ki hogy a router ip-jét valami my.router -t ahogy az asusokban alapból megteszik vagy google.com -ot 0.0.0.0-ra ha nem jön be a google akkor ap módban is működik a hosts file. (sorry ha sok a zagyvaság csak már kezdek kicsit fáradni xD) :B

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Most én is küszködök az OpenWRT-vel. Adott egy Banana PI M1+, amire feltoltam egy OWRT-t. No már most ha automatikusan beállítódik (DHCP), akkor az átjáró nem lesz kitöltve, de ha kitöltöm, akkor az istenért sem akar belépni a "router"-be. Már a alap IP címekkel is próbálkoztam de semmi. Amúgy a tervem vele csupán annyi lenne, hogy a wifi jelet továbbítaná kábelen (és esetleg a későbbiekben egy hdd is lógna rajta). Nem a Wifi stick nem jó, még mielőtt valaki ezzel jönne.

(#21) vargalex


vargalex
félisten

Szia!

Egy megjegyzés a cikkhez: a 2. oldalon a *-ozott megjegyzés nem állja meg a helyét. OpenWrt esetén a factory image sem tartalmaz bootloader-t!

Alex

(#22) Lenry válasza haxiboy (#19) üzenetére


Lenry
félisten

jó ötlet, ki fogom próbálni :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) cami][us válasza MineFox54 (#13) üzenetére


cami][us
senior tag

Egy append egyszerűbb+gyorsabb lenne. Nem egy élmény ilyen bazi filéket nyitogatni.

(#24) vargalex válasza fpeter84 (#8) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Talán azért, mert az nem az ImageGenerator-ról szól. Éppen ezért sokkal tovább is tart build, mivel mindent forrásból fordít.

Alex

(#25) tatala77 válasza Csokiii (#16) üzenetére


tatala77
tag

Köszke, kipróbálom :R

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#26) biokill1


biokill1
tag

Köszönöm a cikket! :R

rejtett up! :D

(#27) marositech


marositech
senior tag

Frankó a cikk, de sajnos durván átláthatatlan a howto rész, hogy ihaj...
Hiába képes a routerem a 15.05-ös verzióra, ember legyen a talpán, hogy ezzel mit lehet kezdeni...
:O

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#28) vargalex válasza marositech (#27) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha máshol nem, akkor az OpenWrt wiki-ben (esetleg wikidevi-ben) megtalálod a routered architechtúráját. Onnantól pedig már elég egyértelmű...

Alex

(#29) marositech válasza vargalex (#28) üzenetére


marositech
senior tag

Szia!

Ő lenne az: [link]
És így hogy derítem ki az achitechtúráját?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#30) suste válasza marositech (#29) üzenetére


suste
veterán

[link]

(#11) ZS3NI
pont most írtam le a lényeget az openwrt topicba: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31) marositech válasza suste (#30) üzenetére


marositech
senior tag

Ajjj de király vagy!!!! :C :R
A fájlnév végén a factory.bin gondolom a teljes 15.05-ös verzió.
A sysupgrade.bin pedig a meglevő régi openwrt cseréli le frissebbre.
Jól gondoltam?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#32) dchard


dchard
veterán

Jó lett.

Kis kiegészítés:

"Feltétlenül vezetékkel kapcsolódjunk a routerhez a frissítés ideje alatt, és ügyeljünk rá, hogy semmi ne szakítsa félbe a folyamatot."

Teljesen mindegy, hogy mivel kapcsolódunk a routerhez, mivel a kép feltöltését követően a router ellenőrzi, hogy a feltöltött firmware image nem sérült-e meg, és csak ekkor kínálja fel a frissítés elkezdését lehetővé tevő gombot. Ha pedig erre rányomtunk, a PC-vel való kapcsolat is lényegtelen, mert a router a hibátlan image-et a PC nélkül égeti be és indítja újra magát.

Az egyetlen amire figyelni kell, hogy a router áramellátása ne szakadjon meg, de igazából ez is mindegy, mert az OpenWRT-s firmware-ek a bootloaderhez nem nyúlnak, ergó ha a firmware beírása közben kirántom a tápot, akkor is vissza lehet rá tölteni a firmware-t a bootloader-ből. :)

Elég hülye biztosak ezek, a TP-linkek különösen kellemesek a gyári U-boot miatt :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33) vargalex válasza marositech (#31) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mindkettő teljes Openwrt, de a factory végű gyári firmware-ra való, a sysupgrade pedig Openwrt frissítésre.

Alex

(#34) suste válasza marositech (#31) üzenetére


suste
veterán

így van
(a bővítésem nem kötelező használni, csak itt leírtam a folymatot...)

(#35) marositech válasza suste (#34) üzenetére


marositech
senior tag

Húhúhú! Látom a readme-t már tudunk guest wifit is csinálni? :C
A többit ha van kedved privátban. :R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#36) kekegsm válasza tatala77 (#12) üzenetére


kekegsm
őstag

[link]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#37) tatala77 válasza kekegsm (#36) üzenetére


tatala77
tag

Köszi, ezt is megnézem :C

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#38) E.Kaufmann válasza dchard (#32) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem azért kellett már 841n-hez soros portot barkácsolni, szerencsére volt felesleges nokia soros kábel a jelszint illesztés végett, de az is igaz, hogy ott egy balul sikerült dd-wrt openwrt váltás lett volna, de utána openwrt-openwrt upgrade-nél is sikerült téglásítanom, de a már beforrasztott Nokia kábellel már ujjgyakorlat volt a javítás :D. azóta meg már el is felejtettem, hogy kell csinálni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#39) Device válasza vargalex (#21) üzenetére


Device
csendes tag

Szia!
Köszönöm a pontosítást, kiveszem a kérdéses részt. :R

@dchard
Neked is köszönöm, átírom ezt is.

DOS=HIGH,UMB

(#40) dchard válasza E.Kaufmann (#38) üzenetére


dchard
veterán

Állj. Az, hogy a user elbalfaszkodja a frissítést, és beleír a bootloader-be, azon nem segít, hogy kábellel vagy wifin csatlakozik, az eredmény ugyanaz. Az is tény, hogy az OpenWRT failsafe megoldása pont az említett tp-linken bugos volt néhány SW verzió erejéig, és nem működött. De ezek mind nem függenek attól, hogy milyen közegen kapcsolódom a routerhez.

Annyit még, hogy amit érdemes mindig elolvasni, az az openwrt.org-on az adott router típusának aloldala. Ott van egy csomó verzió specifikus praktika és többek között az is megismerhető, ha valami nem pont úgy működik, ahogyan kellene.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#41) fpeter84 válasza dchard (#40) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ha a bootloader-t túrod el, azon még a soros kábel se segit csak a hardveres flash programozó / JTAG kábel!

Én már számtalan vason cseréltem le a 4-8MB-os flash-t 16 megásra, illetve 1-2 alaplapot is állitottam már helyre. Amig üres/sérült a bootloader szekció, addig se kép se hang - külső eszközzel bele kell irni a minimumot a flash-be (bootloader+plussz ART partició atheros esetén) és utána már jöhet a soros kábel...

Illetve ha már bootloader irás, akkor érdemes a pepe2k félét rakni az atheros eszközökre, mert onnantól sokkal kényelmesebb lesz a firmware/bootloader csere: UDP-n illetve webfelületen is elérhető lesz a bootloader...

(#42) vargalex válasza fpeter84 (#41) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az ART partíciót nem muszáj visszaírni, az csak a wifihez kell. Az már más kérdés, hogy egyedi OpenWrt build kell, hogy később írni tudd.
Illetve ez ugye minden példány esetén egyedi, de azért elmegy másik azonos típuséval is, csak legfeljebb nem lesz optimális.

Alex

(#43) fpeter84 válasza vargalex (#42) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nyilván vissza lehet erőszakolni utólag is, de ha egyszer ott van a programozóban a csipp akkor egyszerűbb akkor belerakni a bootloader-el együtt... Kiszedni meg egyszerű a még futó rendszerből - valamelyik mtd particiót kell dump-olni fájlba és annyi - gugli megmondja hogy melyiket ha valaki ilyen mutatványra készül :)

(#44) vargalex válasza fpeter84 (#43) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Persze, csak azért írtam, mert nem feltétlenül szükséges.

Az mtd partíció megállapításához nem kell gugli, megmondja neked a rendszer:

root@OpenWrt:~# cat /proc/mtd
dev: size erasesize name
mtd0: 00020000 00010000 "u-boot"
mtd1: 000e5a00 00010000 "kernel"
mtd2: 006ea600 00010000 "rootfs"
mtd3: 00090000 00010000 "rootfs_data"
mtd4: 00010000 00010000 "art"
mtd5: 007d0000 00010000 "firmware"

Alex

(#45) domjant


domjant
csendes tag

Sziasztok,
A kérdésem kicsit off lesz, mert bár OpenWRT-vel kapcsolatos nem kötődik szorosan a cikkben leírt "csináld magad" firmware témához. Új vagyok OpenWRT területen eddig csak a Linksys és TP-Link gyári firmwarejeivel és a Tomato-val van tapasztalatom.
A problémám a WiFi-s MAC szűréssel kapcsolatos, bár ad rá lehetőséget az OpenWRT, hogy beállítsam csak bizonyos MAC címmel rendelkező gépek léphessenek fel a WiFire, de a MAC címek mellé nem adhatok meg semmilyen leírás/becenevet, mint pl. az előbb említett gyári vagy Tomato firmwarekek esetén. Ez persze nem gond ha az embernek csak egy-két eszköze van, de mikor egy kb 20-as listát kell karban tartani akkor nagyon nehézkes csak a MAC címek alapján dolgozni.
A kérdésem az lenne, hogy van-e mód a MAC címenkénti leírások megadásának a Webes felületen (pl. valamilyen modul telepítésével vagy az alap GUI/téma lecserélésével)?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#46) suste válasza domjant (#45) üzenetére


suste
veterán

ha felveszed az eszközöket a DHCP listára (luci/hálózat/dhcp és dnds/statikus bérletek), akkor onnantól már a mac szűrő listában is ezzel a névvel jelennek meg....

(#47) (jan) válasza fpeter84 (#41) üzenetére


(jan)
őstag

Flash cseréről tundál kicsit mesélni ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#48) fpeter84 válasza (jan) (#47) üzenetére


fpeter84
senior tag

Természetesen nem titkos, szivesen megosztom. Felelősséget nem vállalnék érte, illetve lehet másképp/egyszerűbben is meg lehet oldani ezt-azt, de nálam ez működött többféle eszközön. Első körben lehet picit kusza lesz, de valójában nem egy agysebészet csak matekozni kell kicsit :)

Amire szükség van:
-flash csipp
nézd meg hogy az eredeti és a cseredarab is azonos feszültségű legyen! (többnyire 3.3V, de előfordul 1.8V-os is!)

-flash iró eszköz
Lehet az ebay-en venni pár $-ért
http://www.ebay.com/itm/1Pcs-CH341A-Series-24-EEPROM-BIOS-Writer-25-SPI-Routing-LCD-Flash-USB-Programmer-/321941984473?hash=item4af53cd4d9:g:ycgAAOSw8-tWZOej
továbbá ajánlott a forrasztásmentes programozáshoz:
http://www.ebay.com/itm/SO8-SOP8-To-DIP8-EZ-Programmer-Adapter-Socket-Converter-Module-Wide-150-Mile-/331577246751?hash=item4d338b441f:g:~EoAAOSwpdpVdWhc
vagy
http://www.ebay.com/itm/SOIC-SOP8-to-DIP8-EZ-Programmer-Adapter-Socket-Wide-200mil-208mil-Arduino-Module-/151864393491?hash=item235bd2bf13:g:mEkAAOSw~bFWL4ng
attól függően hogy 150 vagy 208mil széles e az IC (ez kiderül az adatlapjáról, az utolsó pár betű/szám mondja meg, pontosan azt keresd)

vagy ha nem akarod megvárni amig ideér és van egy régi géped párhuzamos porttal, akkor SPIPGM
http://rayer.g6.cz/programm/programe.htm

-kell a u-boot
Bár elméletben lehetne dump-olni az eddigi rendszerről is, de egyrészt az butuska, másrészt esélyes hogy nem támogatja a nagyobb flash-t, igy érdemes egyből a már emlitett pepe2k-félét használni, ha támogatott az eszközöd
https://github.com/pepe2k/u-boot_mod
Most sehol nem látom a készre forditottakat, lehet mostmár nem lehet megúszni a saját forditást:
https://dev.wlan-si.net/ticket/1191
(linux környezet kell hozzá, jó pl vmware-ben egy ubuntu)

-kell az ART partició tartalma
ami a wifi egyedi konfigurációs térképét tartalmazza. Ha ez elveszik akkor nem fog menni a wifi, ha egy idegennel pótlod akkor éled de nem lesz optimális a működése. Bár magából a leforrasztott flash-ből is vissza lehetne nyerni, de egyszerűbb a még futó rendszerből kinyerni: beazonositás, dump, majd letöltés böngészővel

root@OpenWrt-MR3220:~# cat /proc/mtd
dev: size erasesize name
mtd0: 00020000 00010000 "u-boot"
mtd1: 0010e400 00010000 "kernel"
mtd2: 002c1c00 00010000 "rootfs"
mtd3: 000f0000 00010000 "rootfs_data"
mtd4: 00010000 00010000 "art"
mtd5: 003d0000 00010000 "firmware"

dd if=/dev/mtd4 of=/tmp/art.backup
ln -s /tmp/art.backup /www/art.backup
http://router-ip/art.backup

Ha ez megvan, akkor össze kell ollózni az új firmware-t. Ehhez egy hexa editorra lesz szükség, mint pl a Free Hex Editor Neo
http://www.hhdsoftware.com/free-hex-editor

A pontos partició méreteket igy lehet megtalálni: (fontos ellenőrizni, mert ha nálad más a kiosztás az gondot fog okozni!)

root@OpenWrt-MR3220:~# dmesg | grep 0x0000
...
[ 0.770000] 0x000000000000-0x000000020000 : "u-boot"
[ 0.770000] 0x000000020000-0x00000012e400 : "kernel"
[ 0.790000] 0x00000012e400-0x0000003f0000 : "rootfs"
[ 0.830000] 0x000000300000-0x0000003f0000 : "rootfs_data"
[ 0.830000] 0x0000003f0000-0x000000400000 : "art"
[ 0.840000] 0x000000020000-0x0000003f0000 : "firmware"

Ha átváltod a hexa értéket decimálisra és osztod 1024-el, akkor kijönnek a poziciók KB-ban. Ha a nagyobból kivonod a kisebbet, akkor kijön a méretük.

Nyisd meg a u-boot image-et, nézd meg hogy a végén miből van sok és azzal folytasd (FF vagy 00, most nincsen előttem) egészen 0x20000-ig ha kisebb. Utána kell ollózni a letöltött openwrt image-et ami tartalmazza a kernel-t és rootfs-t. Ezt is tovább kell tölteni üressel (szintén FF vagy 00, nézd meg mire végződött az openwrt image) egészen a <flash mérete>-64KB-ig, vagyis 8MB-os esetén 0x7EFFFF-ig, 16MB-nál 0xFEFFFF-ig, majd 0x7F0000/0xFF000-től jöhet az ART partició dump-ja. Igy végül kapsz egy pontosan 8388608/16777216 byte hosszú image-et amit lehet belesütni a flash-be, és mennie kell. Egy szépséghiba lehet, ha az adott OpenWrt firmware nem illeszkedik automatikusan a megnövekedett flash mérethez (továbbra is csak 4MB-nak hiszi) - ekkor lehet magát az OpenWrt-t is újra kell forditani egy apró módositás után, de ha eddig eljutottál, ez se fog gondot okozni, azt is leirom ha szükség lesz rá...

Esetleg láttam egy kissé kőbunkó, de működőképes megoldást a hardveres flash iró helyett: le kell forrasztani a gyári flash-t és minden lábát párhuzamosan bedrótozni a 2 flash-nek, kivéve a CS-t. Az aktiv csipp CS-jét csatlakoztatni kell, a másikat tápra húzni, akkor nem reagál a buszon érkező parancsokra. Először a gyári flash-el el kell inditani a vasat a u-boot konzolig, majd a gyári CS-jét tápra, az új flash-ét pedig a CS vonalra kell kötni és kezdődhet az erase/load/write művelet. Ezt is össze lehet guglizni hogy hogyan működik pontosan - főleg a u-boot restore debrick kifejezésekre keresve. Igy is a helyére lehet rakni az új flash-be a u-boot, kernel+rootfs és ART particiókat...

(#49) (jan) válasza fpeter84 (#48) üzenetére


(jan)
őstag

Szép kis leírás :) köszi! :R

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#50) vargalex válasza fpeter84 (#48) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Csak egy észrevétel: lemaradt, hogy az u-boot image-ba a megfelelő helyre bele kell írni a MAC címet, illetve (ha valamikor is kellhet gyári firmware) a WPS PIN-t.

Egyébként ha van kéznél valami kártyaPC (Raspberry PI / PI2, Odroid, Banana PI, stb.), akkor azok GPIO vonalain keresztül is írható/olvasható kényelmesen flashrom-al (már írtam így néhányat).

Elsőre az általad utolsó bekezdésben említetthez hasonló megoldással írtam.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#51) (jan) válasza vargalex (#50) üzenetére


(jan)
őstag

Jó látni, hogy vannak hasonló elborult elméjű emberek mint én :)

Most egy 740nd usb moddingon dolgozok amiből majd ha nem baszom el hőfok logger lesz :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#52) PistiSan


PistiSan
addikt

Köszi szépen, ez hihetetlenül hasznos volt.

(#53) btz


btz
addikt

Remek írás! Köszi!

ⓑⓣⓩ

(#54) scansat


scansat
tag

Sziasztok.
Egy Ubiquiti EdgeRouterX v2-re szeretnék openWRT-t. Van erről magyar nyelvű leírás valahol?
Angol nem megy ilyen szinten, illetve félek nekiállni mert most van net...de ha nem sikerül..hát nincs helyette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.