Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Nem tanács, hanem első körben egy kérdés: milyenek a hírolvasási (nézési, hallgatási stb.) szokásaid?

(#2) Luck Dragon

Kitartást kívánok a hosszú útadhoz.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) #90088192


#90088192
törölt tag

A legnehezebben már túl vagy, felismerted a problémát, és teszel ellene valamit.
Már nyertél, bárhogy is legyen. :R

(#4) Eastman


Eastman
őstag

Jobbulást kívánok!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Hajrá, kitartást kívánok a küzdelemhez.

A rivotril sem egy sétagalopp. Amint tudod, hagyd el az orvossal egyeztetve. Három hónap rendszeres szedése más Benzodiazepin származék esetén 50+%-al növelte az Alzheimer kockázatát.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#6) Soderes


Soderes
aktív tag

Muszáj beszedned az Rexetint, mert az az szerotonin visszavevő gátló. 2-3 hét mire a kifejti a hatását. Addig cefetül leszel.
Rivotril egy nagyon durva gyógyszer. Inkább beszéld meg a kezelőorvossal a Frontint. Mielőtt megkérdeznéd. Elég lesz az neked.

Viszont ha nagyon hatékony gyógyszert keresel, akkor Cipralex -nél nincs jobb.
Cipralex + Frontin combo a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Rivóval óvatosan!

[ Szerkesztve ]

(#8) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Ha megy az angol, és szeretnél megtudni arról többet, hogy mit tehetsz a szorongás ellen gyógyszer nélkül (szigorúan segítve és nem kiváltva az orvos által előírtakat), akkor javaslom a következő csatornát.

Elmeséli Andrew, hogy milyen összefüggés van az alvásritmus és a reggeli rutin, illetve a szorongás között. Illetve pár epizóddal később, hogy milyen összefüggés van a "nézési szokások" és a szorongás között. Sajnos esetedben nem könnyű kimazsolázni a hasznos infókat, mert nem a szorongás köré tematizál, hanem az élet egyes területei köré.

[link]

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#9) nevemfel


nevemfel
senior tag

A Rivotril szorongásoldó, a Rexetin antidepresszáns. Én a Rivotriltól tartok jobban, úgy általában a benzodiazepinektől.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#10) Soderes válasza TheLázs (#8) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nagy része baromság, de meg lehet nézni.
A gyógyszereket viszont szedni kell. Nem szabad leállni vele.

(#11) hNp88 válasza D1Rect (#7) üzenetére


hNp88
aktív tag

jaja, rivo az durva cucc.

egyszer kínomban a migrénemre azt vettem be, egy negyed szemtől!! 15 perc alatt gyorstalpalón lettem totálkáros, valami 13 órát aludtam át, eddig ez a rekordom :DDD

ott mondtam azt, hogy soha többet ilyet...

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#12) Carlytoo válasza hNp88 (#11) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

A benzodiazepám származékokat csak addig lehet szedni, ameddig a szetotonin- visszavétel gátló el nem kezd hatni. Utána le kell jönni róla. Seduxen, Xanax, Frontin és bármelyik benzo. csak egy szükséges rossz. Járni fogok pszichoterapeutához. Vele majd megoldjuk.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#13) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Egyébként a rexetin az egyik legjobb SSRI. Apám orvos és a barátja a Honvéd Kórház pszichiáter főorvosa. Vele beszélgettünk. A legkevesebb problémát az okozza a szedés alatt, illetve a szedés elhagyását követően. Tehát nem bíztam a véletlenre. Amit előttem a kolléga írt meg nem az én problémámra van.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#14) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én igazából gratulálok, hogy diagnosztizálva lettél, nekem figyelemzavarom van, de az egyetlen helyen az országban, ahol felnőtteket vizsgálnak meg erre, 12 hónap a várólista, a magánnak a 20+ ezer forintos óradíját pedig nem bírom kiköhögni!

Így élek tovább és szenvedek.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15) Carlytoo válasza Carlytoo (#13) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Beküldöm a zárójelentésemet ide.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#16) celeron


celeron
senior tag

Üdv a klubban, remélem hamar sikerül távoznod:)

Nálam is generalizált szorongás van, hipohondria és társai. Amennyi orvos látott már az elmúlt pár évben elég lenne egy hadseregnek. Én pár éve MAO gátlót szedtem 1,5 évig. Olyan nagyon sokat nem segített, valszeg azért mert még nem is voltam olyan cefetül mint manapság. Most a dokim ismét ezt szorgalmazza hogy kezdjem el szedni.

Kemény dolog az érzelmi világ. Asszem Én is le fogom írni a tapasztalataimat mert látszik hogy a PH-n is nagyon sok ember küzd hasonló problémákkal, mindig kellenek az új tapasztalatok.

Sok sikert a továbbiakhoz!

(#17) Met


Met
nagyúr

A Frontin rossz?
Csak mert elég régóta szedem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18) Carlytoo válasza Met (#17) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Hosszú távú szedése kifejezetten rossz. Olvass utána. Ezek egyébként éveket jelentenek.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#19) lolller


lolller
tag

Frontin GABA termelésre van hatással, de ugyan úgy diazepám származék. Lehet érdemes lenne a pszichoterápiát is megfontolni. SSRI+benzo hosszútávon nagyon nincs rendben.

Nem tudom milyen kezelésen voltál, ha pszichiátriára mentél be segítséget kérni ott sajnos a körülmények miatt mindenre a gyógyszeres kezelés a megoldás. Én a bipolárisra erős antipszichotikumot kaptam, mert említettem az időnkénti dühkitörést. Az a gyógyszer meg inkább van a skizofréniára. Ez volt 10 éve kb. Nem szedem, eddig nem öltem meg senkit. Még... :) Amit ezzel akartam mondani, egy félórás konzultáció után felírtak egy erős gyógyszert amit inkább a skizofréniára ajánlanak... Nem feltétlen értek egyet ezzel. Ha lesz pénzem Én biztos inkább egy pszichoterapeutához megyek azt tartósabbnak érzem. Addig meg ez van sajnos... Nem könnyű. Ha teheted anyagilag tényleg keress fel egyet. :)

[ Szerkesztve ]

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#20) Soderes válasza Met (#17) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nem rossz. 15 éve szedem és nem volt eddig semmi mellékhatása nekem.
Ésszel kell szedni.

Azt azért hozzátenném, hogy egyik gyógyszer sem ér semmit, ha nem változtatsz az életmódodon.

[ Szerkesztve ]

(#21) Eastman


Eastman
őstag

Most zárnám be az egész totyikot, mielőtt a kuruzslás tragédiákba torkollik. :(((

Azér' itt komoly tétje lehet minden leírt mondatnak.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) natë


natë
nagyúr

Ismerős a szitu, kb 17 éves korom óta...Mára már elég jól kezelem. Folyamatosan semmit nem szedek, alkalomadtán Frontint.
Sportolj sokat, segít!!!

(#23) Soderes válasza Eastman (#21) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nem kell bezárni. Ezek fontos dolgok.
Ezeket dolgokat csak mi érthetjük, akik benne vagyunk. És sajnos sokan vagyunk benne.
Mi nagyon is tudjuk milyen komoly a tétje.

Nem kuruzslás ez. Ezek száraz tények.
Egyik fórumtársunk segítséget kért. Segítünk neki.

Egyébként meg don't fos.

[ Szerkesztve ]

(#24) Met válasza Soderes (#20) üzenetére


Met
nagyúr

kb. 15 éve kezdtem szedni.
Reggel fél tabletta.
Aztán pár év kihagyás.
Aztán újra reggel fél.
4 éve amikor a feleségem kórházba került kellett napközben egy fél.
Estére egy egész de azt is pár éve azt hiszem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25) Soderes válasza Met (#24) üzenetére


Soderes
aktív tag

Észszerű adagok.

Semmi bajod nem lesz tőle így.

3x1 kellene szednem 0,25-ből, de csak 2 szedek reggel meg este.

Ajánlom az alábbi könyvet elolvasásra : Shirley Trickett - Csak semmi pánik!"

Sok dologban tud segíteni.
Légzéstechnikák főleg. És ez nagyon fontos, ha valaki gyógyszer nélkül akar túl lendülni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#26) Eastman válasza Soderes (#23) üzenetére


Eastman
őstag

#13; Apám orvos és a barátja a Honvéd Kórház pszichiáter főorvosa. Vele beszélgettünk.

Miben akarsz segíteni? Konkrét élethelyzeteket átlagolni?
Valaki nem kommentel ide, de pl. öt év múlva azt olvassa, hogy hagyjon el egy gyógyszert? :F

Semmi bajod nem lesz tőle így.

Hűha! Mint egészségügyi végzettségű kérlek, hogy ezt hagyd abba!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) Met válasza Soderes (#25) üzenetére


Met
nagyúr

Az a baj hogy nálam elfojtott szorongás van, nem tudom megmondani hogy ez és ez a bajom.
Úgy indult hogy egy szép napos reggelen felkeltem és elkezdett hányingerem lenni, öklendeztem.
Nem tudtam enni, de még a főzős műsorokat sem bírtam.
Pár hét szenvedés után orvos, labor, hasi UH (utóbbin mondjuk elhasználtam egy életet szerintem, tologatja a nő a hasamon a delfint majd megszólal hogy a hasnyálmirigyen x mm méretű daganat, ott éreztem hogy összezsugorodok az ágyon, kérdezem hogy az enyém? Mondja nem nyugi, kis idő múlva újra kezdi x mm méretű daganat, kérdezem hogy ez már az enyém? Nem nyugi. Hát a jó anyád :W :DDD ).
Minden negatív, felírta a doki a Frontint.
Jó lett minden. Akkor jöttem el egy melóhelyről amit szerettem és ez váltotta ki.
Aztán lett másik melóhely amit szerettem, nem kellett a gyógyszer. Pár havonta kellett 1-2 hétig szednem.
Aztán itt is szar lett a helyzet, újra elkezdtem szedni, majd emeltem is az adagon.
Ennyi a történetem. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28) Soderes válasza Eastman (#26) üzenetére


Soderes
aktív tag

Én nem mondtam ilyet, hogy hagyja el a gyógyszert. Miről beszélsz?
Gyógyszerek mióta kuruzslás?

Ha meg egészségügyi végzettségű vagy, akkor miért nem folysz bele a dologba normálisan.
Vagy csak azért jöttél ide, hogy meglegyen a napi hsz adagod.

Komplexebb téma ez, mint ha "Jobbulással" el lehetne intézni.

Ha nem vagy benne nem tudod.

Bár tudom mi lesz ennek a vége.

(#29) Eastman válasza Soderes (#28) üzenetére


Eastman
őstag

Valóban nem írtad,
és nem, nem próbállak meggyőzni semmiről sem.

Tévedsz velem kapcsolatban. Kiszálltam.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) Soderes válasza Eastman (#29) üzenetére


Soderes
aktív tag

Én is kiszálltam.

Megjegyzésként hozzáfűzném még, hogy nem értem hogy tudna bárki is megsérülni.
Az itt felsorolt gyógyszerek komolyan vénykötelesek, amit házi orvos fel se írhat.
Merem remélni a fórumtársak közül mindenkinek van diagnózisa és szakvéleménye szakorvostól.

FONTOS!! Szakorvosi konzultáció és diagnózis hiányában senki se szedje be ezeket a gyógyszereket!

[ Szerkesztve ]

(#31) natë


natë
nagyúr

Bocs, kicsit off, de mégse : Frontintól mindenki elálmosodik?

(#32) lolller válasza Soderes (#30) üzenetére


lolller
tag

xanaxot és frontint felírhat a háziorvos és teszi is a legkisebb nyűgre is. Ha így lennel nem lenne abuzálva annyit...

natë: Igen.

[ Szerkesztve ]

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#33) Met válasza natë (#31) üzenetére


Met
nagyúr

Én nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Srácok tegyük rendben!

A benzodiazepám száramzékok hosszú távú hatása ( több év, de egyénenként eltérő) hozzászokást eredményez. Én nem holmi SZTK-s pszichiáterhez járok és pszichológushoz. Itt az a lényeg, ameddig az antidepi ki nem fejti megfelelően a hatását, addig kell a Rivo. Után azt EL KELL hagyni! Ez kb. másfél hónap. Ez közel sem hosszú távú használat. Nagyon fontos, hogy válts szemléletet, életmódot(egyébként csak ez nagyon kevés) és relaxálj eleget. Tudj nemet mondani és ismerd meg a határaidat. Az antidepit akkor kell elengedni ,amikor a pszichoterapeutának sikerült az összes blokkot feloldani.

Egyébként kösznm nektek. Bárkinek kérdése van, mive ltanulok ezerrel nyugodtan hívjon fel és beszélgetünk egy jót: 20/5504990

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#35) ncc1701


ncc1701
veterán

Kéne pöppet rendszeresen edzeni, és emberek közé járni. Ha minden nap lefárasztod magad mozgással, akkor nem lesz energiád hülységekkel foglalkozni. :)

(#36) Carlytoo válasza ncc1701 (#35) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nálam a sport (ezt most nem mesélem el, hogy mi az oka) erős pánikrohamot generál. Emberekkel dolgozom. Ez nem ilyen egyszerű. Egyszer sportolás közben nagyon megsérültem és azóta nem merem csinálni. Ez egy lelki blokk, amit még én nem tudtam feloldani. Ezen fogunk majd dolgozni. Sétálgatni el szoktam járni.

FONTOS: Én elfogadtam, hogy ez van. Egyetlen egy cél lebeg előttem: Teljesen jól lenni. Más nem számít.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#37) kwzatz


kwzatz
őstag

Egy jó barátomnak hasonló problémája volt tavaly (nem esküdnék meg rá, de talán Frontint szedett miatta), egy másik ismerősöm szintén számolt be hasonlóról enyhébb formában, öcsém haverjánál szintén ugyanez.

Szerintem először az okokat kell megtalálni, aztán megszüntetni. Gyanítom, hogy a pszichológus is ezen az úton fog végigvezetni.

Az 1. hozzászóló kérdésével lehetséges, hogy jó helyen kutat, bár szerintem több összetevős. Joggal gondolhatja azt az ember, hogy ha egy egész társadalom mindennapjait, társadalmi szokásait, az egész életmódját, valamint minden egyes médiából származó információt aköré építünk fel, hogy "minditthalunk", akkor annak lehetnek hasonló egyénre ható következményei, főleg ha valaki amúgy is fogékony erre (ahogy említetted a hipochondriát). De még ennél is jobb, ha felültetjük őket a hullámvasútra, és felváltva (akár naponta) küldünk feléjük egymásnak teljesen ellentmondó, pozitív illetve negatív töltetű üzeneteket a teljes létbizonytalanság elérése érdekében.

Emellett én említeném az anyagi helyzetet, illetve biztonságtudatot, ami szintén sok embernek sérült az utóbbi időben. Egyrészt a munkahelyek bizonytalansága, másrészt az elképesztő mennyiségű hitelfelvétel, illetve ezek kombinációja. Ha ezek érintenek, szerintem ez is nagy hatást gyakorolhat rád. A hitelt sok ember nem gondolná, hogy mennyire, de olyan, mintha folyamatosan ott lebegne feletted valami vészjósló dolog és rendkívül sok szituációban megköti az ember kezét.

Mivel írtad a szerető párt és családot, így gondolom ez a része a dolgoknak szerencsére rendben van, így gyanítom, hogy a fentiekben jobb eséllyel találod meg a választ a miértekre.

Mindenképpen ajánlanám a meditációt is.

(#38) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha már ilyen kuruzslás megy leírom én is mit csináltam a saját tériszonyommal még nagyon fiatalon:
Addig jártam magas helyekre amíg elmúlt.

Azóta másképp látnék neki, de rengeteg embert megviselt a covid miatti pánikkeltés és mindmeghalunk.

Ha ilyesmiben lennék mint átlagember:
Kikapcsolnám a híreket, tv-t, internet, mindent amiből jön a "meghalunk". (fb, insta, tiktok, etc. szintén kuka)

Ha be lennék oltva, akkor irány a konditerem.
A legjobb meditáció sok-sok kilóval a nyakadban guggolni, esélyed nincs, hogy máshol járjanak a gondolataid.
A helyes légzés is nagyon sokat segít.

Meg lehet próbálni elkapni a "runners high"-t is, akár biciklivel is, azt is egy fergeteges állapot.

De ezeket teljesen egészséges tudat mellett is bátran ajánlom!

Tldr: kapcsold ki a híreket és sportolj!
(ez semmiféle orvosi utasítással nem megy szembe)

[ Szerkesztve ]

(#39) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Érdekes, hogy közismert nyavalygóként, aki nyaktörő depivel traktálja a logout közösségét, sose volt pánikrohamom. Negyven múltam, de sose tört rám.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#40) Cucuska2 válasza ncc1701 (#35) üzenetére


Cucuska2
őstag

- Depressziós vagyok!

- Próbáltál már nem szomorúnak lenni?

[link]

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#41) natë válasza ncc1701 (#35) üzenetére


natë
nagyúr

Ez sajnos nem ilyen egyszerű. Heti 4-5 alkalommal edzem, 100 főt irányítok...mégis...

(#42) D1Rect válasza D1Rect (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

Sportból nagyon tudom még ajánlani valami full contact-ot, vagy olyan labdajátékot ahol lehetőség szerint minél gyorsabban mozog a labda.
Squash kiváló, de jó a kosárlabda is, gyengébb képességűeknek foci ;].
Itt a jó idő, menjen ki mindenki labdázni!

(#43) nevemfel válasza Soderes (#20) üzenetére


nevemfel
senior tag

Azt azért hozzátenném, hogy egyik gyógyszer sem ér semmit, ha nem változtatsz az életmódodon.

Nem értek egyet. Sok olyan eset van, amikor valaki az élethelyzete miatt depressziós, vagy pánikbeteg, de nem mindig ez a helyzet. Előfordul nem egy olyan eset, amikor a delikvens élete viszonylag rendben van (senkinek sincs tökéletesen rendben), mégis gyötrik ezek a tünetek. Ilyenkor sokszor a gyógyszer az egyetlen, ami segít.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#44) Carlytoo válasza nevemfel (#43) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nálam a következők vannak: Anyagi biztonság, szerető pár, támogató család. Az utóbbi időben szarrá hajtottam magam, hogy minél több pénz legyen. Ez motivált. Az autómmal is voltak gondok, amikre mentek a százezrek, amikor mindennek vége lett jött az összeomlás. Ide kellenek a gyógyszerek. Nekem legalábbis. Nem azt mondom, hogy tökéletesen vagyok, mert a korábbi állapotom kb 40%-án lengek, de jobb, mint az-az állapot, amikor a hálószobádat nem bírod elhagni a rettegéstől. Nyilván le fogok szokni a gyógyszerekről, de iknább szednék a maradék kb 25-30 évemben gyógyszert, minthogy 3 év múlva kinyírjam magam, mert nem bírom elviselni a rettegést.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#45) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Párom hasonló cipőben jár mint te.
10+ éve volt súlyos neki ez, trauma miatt, akkor frontinozott pár hétig, de annál már egy hét után kialakul a függőség (ha nem is akarod szedni, kell, mert elvonási tünetek), így magától letette, de magánál tartotta, mert biztonságérzetet jelentett számára, így egy év alatt meggyógyult és mire összejöttünk már teljesen jól volt, 7 éve vagyunk együtt, soha nem volt gond.

Kb. 3 hete jöttünk vissza külföldi otthonunkba, előtte bő fél évet Magyarországon töltöttünk. Abban a fél évben rengeteg szörnyűség történt velünk, leégett az albérletünk, koronavírus, stb. traumák és rengeteg stressz amiket nem írnék le. Nekem sosem volt semmi bajom, de még nekem is volt egy pánikrohamom, azóta egy sem, csak ilyen fél percesek de már teljesen elmúltak.
Páromnak azonban nem, egyszer nagyon rosszul volt, már ájulás közel, akármennyire küzdött ellene, így egy fél frontint (0,25-öset) beszedett. 14 órát aludt tőle, többet azóta se vett be.
Orvos azt tanácsolta menjen terápiára, kell környezetváltozás, de ne szedjen semmilyen gyógyszert, mert rövidtávon a problémát megoldják, de hosszútávon ott kötsz ki, hogy még nagyobb gondjaid lesznek.

Terápiára végül nem ment, és nincs gyógyszer úgymond, 1 van, vitango-t szed, ami ilyen rhodiola cucc, gyógynövényes. Külföldön is lehet kapni csak más a neve, ettől sokkal jobban van, kevésbé fullad, ha nincs semmi stressz, akkor minden rendben van. Környezetváltozás segített, még itt külföldön belül is költöztünk, azóta sokkal jobban van. Gyógyszer nélkül...

Sok kitartást kívánok, ha akarod, le tudod győzni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) #90088192 válasza Carlytoo (#44) üzenetére


#90088192
törölt tag

Csak annyit mondanék, tereld el a gondolatokat teljesen a pénzről. :K
Szükséges, hogy legyen, de ha van aki szeret, akkor más módon kell érvényesülni, egy szám nem fog jobbá/boldogabbá tenni.
Nem tudom milyen lehet egy pánikroham. :R

(#47) natë válasza Apollyon (#45) üzenetére


natë
nagyúr

Ez a függőség dolog érdekes, nálam több, mint 20 év alatt nem alakult ki, igaz, csak ritkán nyúlok hozzá.

(#48) ncc1701 válasza Carlytoo (#36) üzenetére


ncc1701
veterán

Sérülései mindenkinek vannak, ott kell leszarni, ahol van. Júni elején majdnem leszakadt a mellizmom fekvenyomásnál, de volt már ilyen 4-5x. Bicajozás közben is pereceltem már akkorákat, h döbbenet.

Kutya/macska nem jöhet szóba? Az jót szokott tenni.

(#49) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Nálam tavaly Novemberben kezdődött egy éjszaka.
Depressziós, szorongásos zavar.
Kicsit elszaladt a ló velem a melóhelyen, illetve a társadalomban.
A sok agyalás, és saját magam idegesítése, szétzilálta az idegrendszerem.
A két idegrendszer egyensúlya felborult, amivel nem tudtam mit kezdeni.
Alváshiány, elalvási problémák, extrasystole-k órákon keresztül, szívtáji panaszok, és rettegés a következő alvástól.
Végigmentem a kivizsgálásokon, semmi negatív eredmény.
Innentől pszichiáter gyógyszerrel, amitől szorulásom lett, de olyan...
Nahh mondom ebből elég.
Pszichológus 2 alkalommal.
Gondoltam ez így nem mehet tovább.
Ezután kineziológus.
Ő segített.
Mármint elkezdtem benne hinni, mivel ő rajta kívül nem jutott eszembe jobb lehetőség.
Amit az ember elb@szik magán, azt másnapra nem hozza helyre, ez tuti.
Ezt is meg kellett értenem.
Ami segített, Magnézium napi 800mg, c vitamin 1000mg, d vitamin 2000mg, Öt rítus gyakorlatok, meditálás, légzésgyakorlatok.
Hála égnek mire kijöttem belőle kb Február végén, már tudtam aludni, és akkor beleestem a covidba.
Ezt könnyebben átvészeltem.
Ami kitartást adott a kesergésem mellett, az a gyerekemmel történt balesetek.
Én nyervogok itt a problémámmal, amikor neki a foci-ból adódóan, leszakadt a csípője belső felületéről az izom, és a szalag egy része, többször volt fejsérülése ütközésekből.
Fél év mire helyrejött.
Az idegrendszer nagyon ki tud szúrni az emberrel, de ezek után tudom kezelni tudatosan amikor esetlegesen felmegy a pulzusom.
Volt halálfélelmem nekem is.
Kitartást kívánok, és főleg nyugalmat.
A sport, a mozgás, a gyakorlatok, légzéstechnikák meghozzák az eredményt.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#50) janeszgol válasza ncc1701 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért ez nem ilyen könnyű. Én szerencsés vagyok, a sokszoros balszerencse ellenére még a jókedvem sem vesztettem el. Apám rákban halt, meg, akkor sorozatos munkahelyek váltása, befejezetlen egyetem (amit újrakezdtem és befejeztem). Az eddigi legjobb munkahelyemről küldtek el 2 éve.
Ennek ellenére még csak egy nyugtatót sem kellett beszednem. Sportolok, járok mindenfele stb. Célom most igaz nincs, de a jókedvem az maradt. Célom meg majd lesz, akár pillanatok alatt találok egyet.
Nem mondom azt, hogy nincsenek negatív gondolataim (pl találok-e megint egy jó munkát, vagy marad a szar?), de ezek semmiségek, ilyenekkel mindenki küzd.
Szerelmi válság. Ebben sincs szerencsém, csak ritkán. De tényleg az életben annyira balszerencsés vagyok az igyekezetem ellenére, hogy már röhögök ezen. Mint egy kibaszott film.

Ennek ellenére nem mindenki ennyire szerencsés. Itt viszonylag ismerik egymást a régi motorosok. Inkább itt kérdezzenek egymástól, mint a gyakorin. Bár lehet ott is kapnak korrekt válaszokat.
A nővéremnek volt olyan barátnője, aki minden évben befeküdt a pszichiátriár. Meghalt az apja több mint 20 évvel ezelőtt, azóta ilyen. Neki hiába mondjuk, hogy sportolj, meg stb. Éli az életét, járt főiskolába, de mégis eluralkodik rajta valami. Én sem értem mi, mivel sosem voltam érintett, ezért sem akarok beleszólni, csak olyat írtál, ami szerintem méltatlan azokhoz, akik ebbe benne vannak.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#51) Narxis


Narxis
nagyúr

Ott leszünk veled lélekben minden lépésnél. Gondolj a PH! közösség erejére! Kitartást!

Thanos was right.

(#52) UnA válasza D1Rect (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

Mint gyakorló kuruzsló csatlakoznék: nagyon igazat szóltál. :K

(#53) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Most egyelőre esti sétákat iktatunk be parkokban. Az érdekes az ,hogy semmi szervi problémám nincs és ha csak elkezdek sportolni rámjön egy fulladásérzés.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#54) janeszgol válasza Carlytoo (#53) üzenetére


janeszgol
félisten

Oltás mellékhatása? Erről többeknél olvastam. Pulzus az egekben néha a semmitől például. Vérnyomsáingadozás.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#55) UnA válasza Carlytoo (#53) üzenetére


UnA
Korrektor

Visszanéztem az írásaidat, és rájöttem, mi váltotta ki ezt nálad: a BMW.

8 hónappal ezelőtt még te javasoltál módszereket másoknak a mentális problémákra, utána jött az autóvásárlás... Szóval nincs más megoldás, el kell adni a bajorok büszke batárját. Vagy esetleg felgyújtani - a gyógyulás garantált. ;)

(#56) tserrof77 válasza janeszgol (#54) üzenetére


tserrof77
senior tag

..és még azt mondják, a nagytestvér mindent lát/hall. És IGEN. Nekem másfél hete jöttek ilyesmi tüneteim, az előtte bő egy héttel megkapott második oltás után. Első este kiütött, reggelre semmi bajom nem volt. Aztán bő egy héttel később egyik este nekem is ezek a (akkor még nem tudtam, hogy) pánikrohamok, halálfélelem érzés... Iszonyat volt... Pulzus az egekben... Mivel nem volt még ilyenem, egy eü-s ismerőst felhívva megnyugtatott, nem szívroham. Aludjam ki magam. (Jogos, utóbbi időben kicsit stresszesebb az életem). Reggelre egész jól kialudtam magam, de délelőtt melóban megint jöttek a "szívmarkolászások" és a többi. Mentő, SBO. Órákig benn voltam, normálisan kivizsgáltak. EKG, ultrahang, laborok, minden negatív. Amikor finoman próbáltam rákérdezni, hogy esetleg nem-e esetleg-e a második oltás-e tett-e be-e, a doki némi hümmögés után csak annyit mondott: "Akár..."

Azóta volt 24 órás Holter-EKG-m, full negatív, úgy, hogy míg rajtam volt, elő-elő jöttek néha a kisebb rohamok. Azért is írom, hogy kisebbek, mert -nem azt mondom, hogy nem foglalkozom vele- de mivel "tudom" mivel állok szemben, próbálom a pozitív oldalról nézni továbbra is a dolgaim.

A helyes légzés nagyon sokat segít, a legtöbb kis rohamot simán lenyomom vele. Doki írt fel gyógyszert, de kicsit utána olvasva inkább ki se váltottam. Én egyenlőre a pozitív energiákkal harcolok, és úgy érzem, győzelemre állok. Hasonló jókat és mielőbbi javulást mindenkinek :R:R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#57) caprine válasza tserrof77 (#56) üzenetére


caprine
aktív tag

PCR teszted is volt? Felnyomták az orrba a pálcikát? Tudod hogy ott bent mélyen van az ember félelem központja, nem a legjobb piszkálni.

A fertőtlenitő amit oltásnál használnak egy vegyész ismerős szerint sulyos idegméreg, ami börön át szépen felszívódik.

Nekem 3 rokonom hallt meg a beoltás követő 2 hét alatt, egyik se volt covidos, de minden rendben van az vakcinákkal. :W

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#58) dugo_ válasza caprine (#57) üzenetére


dugo_
veterán

A fertőtlenitő amit oltásnál használnak egy vegyész ismerős szerint sulyos idegméreg, ami börön át szépen felszívódik.

A három csepp 70%-os alkoholról beszélsz?

A dihidrogén-monoxid is halálos belélegezve, aztán látod mennyire nyomatják...

(#59) janeszgol válasza tserrof77 (#56) üzenetére


janeszgol
félisten

Anyam is atesett ezeken, de meg most is van pulzus panasza. Sputnyikot kapott, semmifele erdemleges mellekhatas nem jott ki rajta. Meg csak egy hoemelkedes sem.
Viszont a masodik oltas utan bo 1 honappal jottek ezek: pulzus, vernyomas gond, halalfelelem, szivkornyeki szuras. Elvittem magan dokihoz (tavasszal meg az volt csak): szivultrahang es koponya MRI. Majd haziorvos, full-orr gegeszet, kardiologus, szemeszet. Meg van kettot, aztan ennyi.

Eddig tok egeszseges.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#60) Eastman válasza UnA (#55) üzenetére


Eastman
őstag

Merci se jobb.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#61) tserrof77 válasza janeszgol (#59) üzenetére


tserrof77
senior tag

Maradjon is így. Anyum is oroszt kapott, az első némi tünetet produkált neki, de a második után csak a válla fájt 2 napig és ennyi...

caprine: Nem volt PCR. Legalábbis nem volt a zárón rajta, aztán hogy a levett fél vödör (költői túlzás) vérből mit csináltak még a záróra rákerült eredmények mellett, azt passzolom.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#62) nevemfel válasza caprine (#57) üzenetére


nevemfel
senior tag

PCR teszted is volt? Felnyomták az orrba a pálcikát? Tudod hogy ott bent mélyen van az ember félelem központja, nem a legjobb piszkálni.

Uram atyám...

A fertőtlenitő amit oltásnál használnak egy vegyész ismerős szerint sulyos idegméreg, ami börön át szépen felszívódik.

Uram atyám!!!

Nekem 3 rokonom hallt meg a beoltás követő 2 hét alatt, egyik se volt covidos, de minden rendben van az vakcinákkal.

Az első két mondat alapján ez valószínűleg hazugság.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#63) natë


natë
nagyúr

Így lesz egy egészen más témából x-edik qrv@ covid topik :W

(#64) D1Rect válasza UnA (#55) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD

(#65) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Ez nem covid topik, szóval arra kérek mindenkit, hogy ezzel msot álljon le. Hozzáteszem, hogy az oltás és maga a vírus is képes ilyet kiváltani és hónapok mire rendeződik. Ennek már van neve is orvos berkekben. Többet nem fogok leírni ,de többnyire csak azt sújta ( és ott is viszonylag kissebb százalékban), aki alapból fogékony rá. Sajnos ez van. Lehetséges, hogy nekem is ez a gondom, de lehet, hogy más. A lényeg, hogy meg kell oldani a problémát. Mivel ilyenkor az agy biokémiai folyamatai omlanak össze, ezért kell a gyógyszeres kezelés. Nem- nem vagyok gyógyszerlobbiban érdekelt, de a mai modern készítmények és a pszichoterapeuta egy nagyon jó kombó.

Egyébként egy belsős infó: RENGETEG embert visznek nemtől és kortól függetlenül pszichoszomatikus tünetekkel kórházba. Nővérkének az első kérdése az volt tőlem, hogy poszt-covid, vagy oltás? Kérdeztem mi az összefüggés. Azt mondta, hogy sajnos nagyon is sok.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#66) D1Rect válasza Carlytoo (#65) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt azért még elárulod, hogy melyik oltást kaptad?

(#67) Carlytoo válasza D1Rect (#66) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Synopharm

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#68) D1Rect válasza Carlytoo (#67) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

(#69) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Ma vagyok először egyedül azóta, amiót a problémám elkezdődött. Addig mindig volt velem valaki. Ez most rettentően sz*r. Legalább tudom ,hogy félek az egyedülléttől, de ezt végig fogom most csinálni, akkor is.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#70) Silεncε válasza caprine (#57) üzenetére


Silεncε
őstag

A fertőtlenitő amit oltásnál használnak egy vegyész ismerős szerint sulyos idegméreg, ami börön át szépen felszívódik.

Azt tudod, hogy például a víztől is meg lehet halni? Csak elég nagy mennyiségben kell fogyasztani.

(#71) RandomName válasza D1Rect (#38) üzenetére


RandomName
aktív tag

Húha....
Nekem a tériszony ilyen heti szintű probléma.
Nyílt térben (ahol már nem éred el a falat) nem vagyok hajlandó már egy ötös létrára sem mászni.
Fal mellett, tetőn, tizenpár emelet sem zavar.
Ha én épitem meg magamnak a gurulóállványt akkor minden frankó. Ha más építi meg, akkor csörög az aluállvány úgy remeg a lábam. :D
Ha fejben eldöntöm, hogy akkor én vezetem az ollós önjárót, akkor nincs gond. Ha nem engedik, akkor magzatpózban fetrengek az egyik sarkában, és a termelékenységem 0% :D

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#72) D1Rect válasza RandomName (#71) üzenetére


D1Rect
félisten

Tavasszal óriáskerekeztem.

(#73) UnA válasza Silεncε (#70) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez a vizes példa hülyeség (bocs ;) ), de az biztos, hogy gyógyszer és méreg között csak mennyiségi különbség van.

(#74) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Meglepő dolgokat olvasni itt fiúk. :( P

(#75) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mi lett volna veled (mint velem van épp), hogy egy háziorvos, majd sürgősségi után, azt mondják itt kéne maradni 10napot a kórházban, ha nem akar lebénulni. Mentél volna haza?
Nem régen még covid osztályon fekszem. Folyosó végén láncolt az ajtó és kis túlzással halálfej van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#76) #90088192 válasza UnA (#73) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lehet kapni vizmergezest is, tulhidratacio gyakorlatilag mindent kínos belőled. :K
A másik probaltál már a kádban eltölteni mondjuk 7 napot. Semmi más csak a víz érintkezik a bőröddel.
Szerintem simán le lehet utánna morzsolni a szöveteket akár csontig is. ;)

(#77) Narxis válasza Kolondrum (#74) üzenetére


Narxis
nagyúr

Itt mindig.

Thanos was right.

(#78) hNp88 válasza D1Rect (#72) üzenetére


hNp88
aktív tag

ha azon amelyiken gondolom, arra én felnézni sem merek a tetejére :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#79) D1Rect válasza hNp88 (#78) üzenetére


D1Rect
félisten

Azon. :DDD

(#80) GEIL


GEIL
addikt

:U Te jó ég....ilyenkor jövök rá, hogy nekem nincs is okom panaszra igazán.
Vannak itt történetek, tünetek és állapotok....pff. :K :F

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#81) Kolondrum válasza GEIL (#80) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ugye! Aztán ki tudja minket mikor ér el valami.

(#82) Eastman válasza #90088192 (#76) üzenetére


Eastman
őstag

"A vízimajom-elmélet az ember eredetére vonatkozó hipotézis, amely fajunk néhány, a főemlősökétől eltérő jellegzetességét próbálja megmagyarázni azzal, hogy azokra őseink vízi életmód révén tettek szert, szemben a jelenleg elfogadott elmélettel, amely szerint őseink evolúciója teljesen a szárazföldön történt." ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#83) hNp88 válasza D1Rect (#79) üzenetére


hNp88
aktív tag

bruhh, még a kisebbik változatán ültem vagy 2 évvel ezelőtt, de már ott is a sírás kerülgetett, majdnem vizet csavartam a kapaszkodóból :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#84) Eastman válasza #90088192 (#76) üzenetére


Eastman
őstag

Szendi és a vízimajmok.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#85) #90088192 válasza Eastman (#82) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én pontosan tudom, hogy a fáról estem le és nagyon beütöttem a fejem.
Itt a családi fotó bizonyíték képpen. :R

(#86) Eastman válasza #90088192 (#85) üzenetére


Eastman
őstag

Szép.
Jó' ki lettél fésülve!

;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#87) Luck Dragon válasza #90088192 (#85) üzenetére

:N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.