- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- weiss: Pant* rant
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- Lalikiraly: Astra kalandok @Harmadik rész
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
gery2123
őstag
Én nagyon szerettem a gnome -t es a Linux is, de most nincs gép amin használjam.
Azonban ha most tuti xfce választanék, mert a gnome tényleg elindult egy olyan irányba ami már teljesen értelmetlen...
Igaz kiegészítők segítségével sokat tudunk rajta segíteni, de ott is vannak olyan anomáliák hogy az csak na.. -
Ez eléggé leegyszerűsítése a problémának.
Mindig is az volt, hogy az emberek képtelenek voltak megszokni a változást, #régenjobbvót. Pl régen a 98 vs XP, majd XP vs Win7, melyek tök alaptalanok voltak. Persze a változás nem minden esetben jó...
A probléma a Windows 8 környékén jött, de ez se a semmiből. Ekkora (kb 2012) már olyan szinten sok mobil eszköz volt, hogy Win8-ban megpróbálták egyszerre célozni meg egyesíteni (mondjuk elég gány módon) a mobil és asztali felületeket. A mobil felületek minimalizmusa nem való asztalra, mivel a használhatóság nem javul, cserébe funkciószegény lesz.
Ugyanez a minimalizmus hódít gondolom a Gnome-nál is, de említhetem az Unity-t is, ami szerintem egy fos felület. Az alapok egyébként valóban a Windows 95-nél vannak kb, több nem kell, de azért azóta voltak apró és hasznos változások.
Weboldalaknál érdekes még a trend. Ott általában sikerül megoldani a mobil vs desktop kérdést a reszponzív designokkal. Persze nem mindig, ugye ott a mobile first, ami jó stratégia, csak be is kéne fejezni.
-
dabadab
titán
válasz
cskamacska #12 üzenetére
"Egyébként nem tudom mostanság milyen össznépi agybajt kaptak a felhasználói felület tervezők"
Az alapprobléma az, hogy nagyjából az ezredfordulóra kitaláltak kb. mindent, amit a témában értelmesen el lehet mondani, a szerencsétlen GUI tervezők viszont nagyon terveznének valamit, akármit, bármit.
-
Ok, és akkor milyen fájlkezelő jön még szóba? A Nautilus ugye nem. A Dolphin nálam kritikán alul lassú, van, hogy fél percekig nem reagál (hogy most végignyálazza a meghajtókat, vagy mi a rossebet csinál, arról fogalmam sincs).
-
Én utoljára akkor láttam Gnome-ot amikor a Ubuntu még nem váltott Unity-re, s a 3-as már akkor sem tetszett. Pedig én nagyon szerettem a Gnome 2-t. Aztán amikor anno először felraktam a Gentoo-ot, valamit elcseszhettem kezdőként, s tönkrevágta a rendszert a Gnome install, így kényszerből KDE-t raktam fel. Aztán azóta is az van, maradt. Mondjuk így visszagondolva nem is baj.
-
BoB
veterán
Fején találtad a szöget, pont ezért semmi értelme a biztonságra hivatkozni.
lezso6: rengetegen használnak GNOME-ot az alapján amit külföldi fórumokon, redditen látok. Leginkább persze az miatt mert sok disztrónak (Ubuntu, Fedora, stb) még mindig ez az alapértelmezett felülete.
-
cskamacska
addikt
Jelenleg a GNOME kinyírásán ügyködnek, de ha viszik a Linuxot, lehet úgy is jó.
Egyébként nem tudom mostanság milyen össznépi agybajt kaptak a felhasználói felület tervezők, de nagyon jó lenne, ha gyorsan kihordanák lábon. Gugli, Microsoft, meg a hasonszőrű corporate haverjaik, hogy a letisztultnak hazudott teljesen sivár, funkciószegény(és egyre egyszerűbb, használhatatlanabb
), egyszínű paca UI-t tolja még mindig, az egy dolog, ott ha a kokó konferencián frissen megőrült manager kitalálja hogy csak kézen állva lehet használni a cuccaikat, akkor az úgy lesz, a felhasználó barikák meg a dolgozó hangyák majd jól hozzászoknak az ötlethez, ha akarnak, ha nem.
De közösségi fejlesztésnél nincsen legalább pár ember, akik ép ésszel végigméri hogy ezt valakinek majd használnia is kell, és nem csak azért csinálják mert megtehetik?
-
Hát a G3 eddig sem volt a szívem csücske, d ez már kezd agyrém lenni.
Az asztali ikonok kit zavartak...
A Gedit változásai, a filekezelőből el-eltűnt pár dolog egyre kényelmetlenebbé teszik a Gnome3-at. Melóhelyen sajnos azt kényszerül használni az ember, itthon meg jól megy a KDE...
S szét kell kiegészítőzni a Gnome3-at is, hogy használható legyen. -
Apollyon
Korrektor
Az első, 3-as GNOME még tetszett, amíg nem kezdtem el használni. Kár, hogy egy csomó mindent nem lehetett abban se már állítani. RIP
-
Syl
nagyúr
Hatékonyan készítik a "Hogyan öljük meg a desktop Linuxot 101" kézikönyvet...
-
kemotox
addikt
Hát ez gáz, én is pont így voltam vele, nagyon tetszik a Gnome felület, meg az elrendezés is (óra középen, stb stb), de ez gyászos.
Emberek, hogy érdemesebb? Valami elterjedt, popular distro (Ubi) + felhányni egy DE-t, vagy jobb egy alapból más desktopos témát feltenni? (Valami Uborka flavour, vagy Mint, vagy mittomén) -
ncc1701
veterán
Az első 15 perc után lecseréltem a gnome3-at xfce-re.
-
Polllen
félisten
Ez derék...
-
Használ még valaki Gnome-ot?
Ott egy halom fork / klón, pl Cinnamon, Mate. Bár én elkurvultam, és KDE-t használok.
-
0xmilan
addikt
Ezzel a unity > gnome valtassal a szegeny ubuntu userek atleptek az egyik szarkupacbol a masikba.
Nekem lennenek meg otleteim: tiltsuk a .docx, .xlsx, .pdf, stb. kiterjesztesu fajlok megnyitasat, hiszen azokban is lehet kartevo. Megall az esz. Ez a CVE is egy vicc, ilyen phishing szintu "tamadasokra" minek CVE?
Asztali ikonokat nem hasznalok , szoval az nem hianyozna. -
Gdi
senior tag
Éljen a régi Gnome 2!
A 3 már az első szabadlábra kerülésénél antipatikus volt.
Ubuntut amugy sem szeretjük.
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Szólánc.
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Windows 10
- Mikrotik routerek
- Milyen monitort vegyek?
- Villanyszerelés
- További aktív témák...
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Dell Precision 5820 XL Tower PC - Xeon W-2123 112GB RAM 512GB SSD 1TB RX 580 8GB Win 11
- BESZÁMÍTÁS! 850W ASUS ROG STRIX 80 PLUS Gold White Edition (90YE00A4-B0NA00) 3 év garancia 27% áfa
- Csere-Beszámítás! Asus Számítógép PC Játékra! R5 1600X / GTX 1080 8GB / 32GB DDR4 / 256SSD + 2TB HDD
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest