Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Criton válasza gabor72 (#1700) üzenetére


Criton
veterán

hm....így azonnal megtalálja a jó helyet, wtf?

(#1702) Criton


Criton
veterán

Egyébként független, hogy feltette a legfrissebb OS-t tegnap, minden gyári alkalmazás elavult... érdekes a BerryWorld nem jelzi, hogy mindenből van frissebb verzió...csak ha én rákeresek. De a GPS is miért lett most jó, hogy a WiFi on? Nem csatlakozik sehova sem.

[ Szerkesztve ]

(#1703) danolopeti


danolopeti
tag

Újraindul minden nap magától este fél tízen kettőkor. Miért? Köszi előre is.

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1704) gabor72 válasza Criton (#1702) üzenetére


gabor72
aktív tag

Szerintem a GPS minden telón ilyen, ez nem BB specifikus, de nem tudom mi a technikai magyarázata.

(#1705) Criton válasza gabor72 (#1704) üzenetére


Criton
veterán

Szóval akkor nálad a Wifi be van kapcsolva?

(#1706) gabor72 válasza Criton (#1705) üzenetére


gabor72
aktív tag

Igen, bekapcsolva szoktam hagyni.

(#1707) kárátékutyá válasza gabor72 (#1704) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Valamiért ez más rendszereken is így van valóban. Attól hogy be van kapcsolva, igazából nem igen vesz fel áramot.

(#1708) Criton válasza gabor72 (#1706) üzenetére


Criton
veterán

Akkor nálam is marad bekapcsolva :R Egyébként már így fél nap után azt mondom, jobban tetszik ez a készülék mint bármelyik androidos vagy szifon :DDD Amit viszont nem értek, hogy a gyári böngészőket majdnem mindenhol elszúrják, nekem az itt sem tetszik pl. Pl amikor bemegyek a beállításokba a böngészőn belül, akkor egy kicsit megakad a telefon...de lehet ez is pár nap múlva el fog tűnni.

Nem aktuális, de azért érdekel. Reset to Factory vagy a BB link reload OS a jobb megoldás, ha az ember tiszta lappal akar kezdeni? Valamint ezek a megoldások mennyivel rövidítik a telefon életét, vagy semennyire?
A BB linkes dolog mennyire bonyolult, vagy a program megcsinál mindent?

(#1709) sasa134 válasza Criton (#1708) üzenetére


sasa134
addikt

látom sok a kérdésed, javaslom, első körben olvasd el a BB Z10 topicnyitót - az itt leírtak 90-95%-ban megfelelnek a Q10-nek is , ugyanaz a rendszer, OS, alapfogalmak stb: [link]

illetve van külön BB10 alkalmazások topicnyitó, ezt szintétn érdemes elolvasni: [link]

Avanti Roma

(#1710) Criton válasza sasa134 (#1709) üzenetére


Criton
veterán

Elolvastam :) azért vannak most ezek a kérdések, már BB Link :)

(#1711) sasa134 válasza Criton (#1710) üzenetére


sasa134
addikt

Reset to Factory : gyári alapbeállításokra áll vissza, törli a fiókokat, appokat, dokumentumokat (amik a telón vannak), de az OS-t NEM.

BB link reload OS: teljesen újragyalulja a rendszert és újratelepíti az OS-t.

Egyik sem bonyolult, csak elindítod, és vársz amíg nem végez.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#1712) Criton válasza sasa134 (#1711) üzenetére


Criton
veterán

Ok rendben, bár még nem érint, és nagyon remélem egy jó ideig nem is kell majd ilyet csinálni.

(#1713) Criton


Criton
veterán

A gyári browseren kívül használtok valami mást?

(#1714) Criton


Criton
veterán

Elfelejtettem, és már nem tudom az előző posztomba írni, de ma reggel 8kor levettem a töltöről a telefont, szinte ma még nem is használtam, és 15:30ig 42%-ot merült az akkumulátor... több helyen keresgéltem, okozhatja ezt a "drasztikus" merülést a 4G hálózat? Mert ha jól emlékszem, akkor a Q10 specifikációjában több nap standbyt írnak :DDD

(#1715) V B A válasza Criton (#1713) üzenetére


V B A
aktív tag

Én szinte kizárólag csak Opera minit használok. 2g-n nimcs ennél gyorsabb es kb. 80 százalékkal csökkenti az adatforgalmat.

(#1716) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok! Kacsingatok a Q10 felé viszont lenne pár kérdésem a készülékről. (Kérlek ne írjátok azt, hogy olvassak vissza érte.)
1. akkumulátor üzemideje; (4g-én napi legalább egy óra mobilnetet használok)
2. Viber STABILAN működik-e;
3. filmek kódolgatás nélkül nézhetőek-e;
4. GPS szoftver?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#1717) V B A válasza cstom (#1716) üzenetére


V B A
aktív tag

1-3.: nem tudom
4. ami jó : Mireo (nativ, fizetős), GMaps (android app), túrázni: Lucus (android mapp)

(#1718) Criton válasza cstom (#1716) üzenetére


Criton
veterán

4G-vel nagyon merül az akkumulátor, nekem alig pár óra alatt több mint 40%-ot zuhant, de kikapcsolt 4G-vel már teljesen jó.

(#1719) danolopeti válasza cstom (#1716) üzenetére


danolopeti
tag

A viber viszont nem az igazi még (szerintem) :)

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1720) cstom


cstom
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#1721) eventus válasza cstom (#1716) üzenetére


eventus
veterán

Pedig ezek folyamatos témák a BB10 fórumokban. Z10ben is találsz sok valaszt, illetve egy összefoglalót + BB10 alkalmazàsokhoz.
Ócska es instabil viber helyett ott a BBM, androidon, ios es hamarosan wp platformra is.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1722) Crafter32 válasza cstom (#1716) üzenetére


Crafter32
őstag

Vibert soha nem használtam, tényleg arra ott a BBM. Viber még androidon is borzalmas.
GPS -re van offline magyar nyelvű : Mireo.
Videóra még a 5 coll is kicsi, a Q10 sem arra való nyilván. Viszont ha nem játszhat le vmit az idegesítő. A gyári progi is jó, de a KalemSoft azt is viszi amit a laptopon nem megy talán.
Jah igen 4G; szintén fogalmam nincs. A telefon 3G és 2G -re van állítva. Egésznapos használat, 4 email fiók, beszélgetés akkor 1,5 nap.

[ Szerkesztve ]

(#1723) LordVader80 válasza Crafter32 (#1722) üzenetére


LordVader80
senior tag

BBM kommunikál Viber-rel? Csak mert az átlag userek nagy százalékának az ismerősei vibert hasznal... :U

May The Force Be With You!

(#1724) icezozo válasza LordVader80 (#1723) üzenetére


icezozo
addikt

érdekes,az én ismerőseim csak BBM-et használnak úgy 6 éve !
van aki a viberről nem is hallott !

http://qwankido.hu/

(#1725) cstom


cstom
aktív tag

Felraktam kíváncsiságból a BBM-et, sajna egy ismerősöm sincs rajta. Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat!

(#1726) icezozo válasza cstom (#1725) üzenetére


icezozo
addikt

szerencsére nem telefonszámhoz van kötve.

vagy e-mailhez vagy a készülék PIN kódja alapján lehet hozzárendelni .

off
küld el nekem a készüléked PIN-jét és felveszlek,hogy kipróbáld :K
on

http://qwankido.hu/

(#1727) danolopeti válasza icezozo (#1724) üzenetére


danolopeti
tag

Ez is kinek hogy:), nekem a 565 ismerősemből 2 embernek van BBM :( ellenben mindenki vibert vagy fb-t használ, talán ha úgy oldanák meg mint pl a vibert hogy, automatikusan berakná a kontakttokból akinek van BBM akkor jó lenne. De így sajna ez szerintem nem nagyon fog így kellő formában elterjedni.

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1728) danolopeti válasza cstom (#1725) üzenetére


danolopeti
tag

De ne keseredj el, mert állítólag nemsokára jön a viber BB-re a hivatalos verzió :)))

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1729) Crafter32 válasza danolopeti (#1727) üzenetére


Crafter32
őstag

Pont az a lényeg, hogy nagyon nem kellene vki automatikusan lasson egy üzenetküldő programon csak azért, mert regisztrált vagy ismeri a telefonszámom.

[ Szerkesztve ]

(#1730) icezozo válasza Crafter32 (#1729) üzenetére


icezozo
addikt

egy 3 napos BB tulaj ezt úgysem érti !

http://qwankido.hu/

(#1731) LordVader80 válasza icezozo (#1724) üzenetére


LordVader80
senior tag

Valóban érdekes, szerencsés vagy. Attól még ez ritka :)

May The Force Be With You!

(#1732) pippo76


pippo76
tag

Csatlakozom én is az előttem szólókhoz. Nekem is csak BBM-es ismerőseim vannak, azt meg kifejezetten rossznak tartom, hogy bárki a telefonszámom alapján lássa, hogy van chat program a telefonomon. Gondolj csak bele hány helyen adod meg a telefonszámodat esetleges egyeztetés vagy szerelés céljából(közmű és hasonló szolgáltatók). Szép lenne ha ilyen esetben irogatnának nekem.

(#1733) eventus válasza pippo76 (#1732) üzenetére


eventus
veterán

Jogos!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1734) LordVader80 válasza pippo76 (#1732) üzenetére


LordVader80
senior tag

Egészen biztosan tévesek a BB Vs. Android eladási számok, és utóbbi nem sokszorosa az előbbinek világszerte... :P ettől persze még nem használ minden droidos vibert, de már csak a nagy számok törvénye alapján is nagyságrendekkel többen :U én is szeretném, hogy mindenki (többség) BBM-et használjon, de nem ez a valóság (sajnos).

May The Force Be With You!

(#1735) pippo76 válasza LordVader80 (#1734) üzenetére


pippo76
tag

Persze, ezt nem is vitatom, de nekem számít, hogy kivel milyen kontaktban vagyok és mit osztok meg. Sajnos sokan bele sem gondolnak abba, hogy mennyire káros tud lenni ha mindenkit közel enged magához.

(#1736) gabor72


gabor72
aktív tag

Egyszer feltettem a vibert egy galaxy s3-ra, életem legrosszabb mobilos élménye volt :))

(#1737) LordVader80 válasza pippo76 (#1735) üzenetére


LordVader80
senior tag

Ez igaz :R

May The Force Be With You!

(#1738) viw


viw
aktív tag

Sziasztok,

Kb. fél v használat után összeszedtem pár fejlesztésre váró dolgot, melyet hiányolok a Q10 és OS10-ben - szubjektív vélemény!
Tudom,h. az alábbiak egy része megoldható plusz (fizetős és ingyenes) programok telepítésével, azonban véleményem szerint ezek olyan dolgok amelyeket alapból tudnia kéne a rendszernek.

Mit gondoltok, Nektek mi hiányzik még?!

Fizika vissza gomb. (nem plusz gombot szeretnék)
Lehetne a jelenlegi törlés gomb.

Programok szoftveres vissza gombja.
Több esetben állandóan látható, csökkentve ezzel a kijelző hasznos felületét. Legyen elrejthető, ha csak a gesztussal szeretném vezérelni.

Kamera
Nem rossz, de magasabb képminőség is elvárható lenne.
Panoráma fotó hiánya.
Több fotó összefűzésének hiánya.
Sorozatfelvétel hiánya.

Hangerő gomb közötti gomb, és billentyűzet gombok.
Jó lenne ha funkciókat lehetne hozzárendelni

Figyelmeztető led
Gyári testre szabhatóság hiánya

Remember alkalmazás
Megosztás funkció hiánya
Nem szerkeszthető webes felületről vagy PC-ről.

BB link
Közvetlen wifi-s fájlkezelés bonyolult.
Felhőbe való menés körülményes.

BB balance
Csak fizetős verzióban érhető el.

Szofterek
Legyen eltávolítható, vagy elrejthető az összes gyári szoftver amelyre nincs szükségem. Pl ne lássam az ikonját.

Képek alkalmazás
Kevés előre beállított effekt

(#1739) danolopeti


danolopeti
tag

Hiába csak az üzenet van beállítva, úgyan úgy jön minden értesítés!! Hogyan tudom beállítani hogy csak akkor értesítsen ha üzenetem jött??

[ Szerkesztve ]

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1740) Criton válasza danolopeti (#1728) üzenetére


Criton
veterán

Pontosan mikor? Mert elég rég óta ígérik ahogy utánaolvasok.

(#1741) V B A válasza kárátékutyá (#1707) üzenetére


V B A
aktív tag

Nekem volt egy rövid ideig Nokia N9-em, ott nem is lehetett a WiFit kikapcsolni. :-)

(#1742) V B A válasza viw (#1738) üzenetére


V B A
aktív tag

Programok szoftveres vissza gombja.
Több esetben állandóan látható, csökkentve ezzel a kijelző hasznos felületét. Legyen elrejthető, ha csak a gesztussal szeretném vezérelni.

- Ez jó lenne.

Remember alkalmazás
Megosztás funkció hiánya
Nem szerkeszthető webes felületről vagy PC-ről.

Ha van Evernote fiókod és be van állítva a fiókod a BB-n, akkor szinkronizálja az Evernote szerverrel a jegyzeteket, ezután simán tudod szerkeszteni a desktop Evernote applikációval vagy az Evernote.com-on.

BB link
Közvetlen wifi-s fájlkezelés bonyolult
.
Én egyszer beállítottam a szinkronizálást és azóta meg se nyitottam a BB-linket, fut a háttérben és szinkronizálja a képeket és a videókat.

Szofterek
Legyen eltávolítható, vagy elrejthető az összes gyári szoftver amelyre nincs szükségem. Pl ne lássam az ikonját.

Ez jó lenne, és a régi (OS10 előtti) OS-ekben benne is van.

(#1743) danolopeti válasza Criton (#1740) üzenetére


danolopeti
tag

Pontosan én sem tudom mikor de sok helyen lehet róla olvasni.

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1744) viw válasza V B A (#1742) üzenetére


viw
aktív tag

Evernote megoldást ismerem, de nem szeretem, mert.:
- plusz még egy app ami ráadásul nem bb gyártmány,
- 60mb felett fizetős,
- szerintem lassu az app
- több munltinál (nálunk is) blokkolva is van, mint pl a google néhány szolgáltatása. (jó, VPN-el megoldható, de ez plusz macera)

Fájl szinkronizálást ha összehasonlítod pl. egy Air droiddal, akkor könnyebb megérteni mire is gondolok.
Nem azt mondom,h. rossz vagy h a másik jobb, de biztos,h. lehetne "faragni" még rajta.
Másik,h. javítsatok ki de a BB link neten keresztül küldi az adatokat, nem közvetlen wifin?!

(#1745) Criton


Criton
veterán

Egy valamit mondjon meg nekem valaki, az miért van, hogy egy adott sim kártya minden más készülékben Telekom HU szolgáltatót ír, de a Q10 viszont mindig T-Mobile H-nak jelzi?

(#1746) danolopeti válasza Criton (#1745) üzenetére


danolopeti
tag

Hát ez rejtély.... :)

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1747) V B A válasza Criton (#1745) üzenetére


V B A
aktív tag

Nálam Telekom van kiírva, pedig nagyon régi SIM.

(#1748) V B A válasza viw (#1744) üzenetére


V B A
aktív tag

BB-link WiF-in keresztül szinkronizál, de tud interneten keresztül is. Illetve elbizonytalanodtam...

Mindenesetre én csak WiFin használom.

Már a Q10 előtt is használtam Evernote-ot, úgyhogy nálam ez inkább érv a telefon mellett.

[ Szerkesztve ]

(#1749) danolopeti


danolopeti
tag

Filmnézésben verhetetlen a q10! 3 filmet vígan megnézek, meg sem kotyan neki :)

[ Szerkesztve ]

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1750) Criton


Criton
veterán

Ez egy teljesen új SIM, az iPhone miatt nano volt eddig, és ezt akkor cserélték mikor jött a q10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.