Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) jagertibi válasza BéHGT (#1050) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Persze értem én :) viszont mondjuk egy árba van a sufni boltban egy Q10 meg S4 vagy egy htc one. Bár most nem tudom melyik a legmenőbb android. De az uj nexust is enyiert adják.

(#1052) ak76 válasza jagertibi (#1051) üzenetére


ak76
senior tag

S4-ről,Note2-ről,Padfone2-ről,meg ehhez hasonlókról beszélek,egyszerűen mindent kipróbáltam a Qualcomm 800-assal szereltek kivételével.
A Nexus4 kivételével ezidáig egyetlen készüléknél sem volt meg az a feeling amit most a Q10-nél érzek,ez most maradni fog egy darabig :K

(#1053) Crafter32


Crafter32
őstag

Lumia 1020, Sony Z1, SamuNote3 még a gsm boltban is 170.000 forint. Annyi pénzt egy android tényleg nem ér. Egy Q10 messze a legjobb. Az új Nexus tesztjét is olvastam. Hát elég gáz az a telefon. Megvezetik a népet, hogy bizonyos szoftveres dolgok csak a Nexusban vannak és elég erős a HW, hogy normálisan fusson rajta, de mint külalakkal vagy kamerával nem igen foglalkoztak. Olyan igazi semmire való telefon. Én is megvettem az androidot mert a szomszédnak is az volt, de azt előbb - utóbb érezni, hogy itt vmi nem stimmel. Mindenre jó csak éppen telefonnak nem.

Egyébként GRT az új telefonhoz. Ennél jobbat jelenleg nem tudsz venni mégha akarnál sem.

[ Szerkesztve ]

(#1054) jagertibi


jagertibi
aktív tag

S4 Active-m,Note2 nekem is volt,meg úgy gondolom azt nem lehet a "sima" telefonok között emlegetni, konkrétan táska kell hozza ha hordozni akarod. Nyáron a rövid gatyához elég felejtős. Bár már az összes tapicskolós arra a méretre hajaz. Örültem neki hogy megszabadultam tőle, de csak a mérete miatt. Nekem az androidokkal sincs bajom, viszont az iphonomba néha átrakom a sim-et pár nap múltán visszakerül a dobozába...

(#1055) ak76 válasza Crafter32 (#1053) üzenetére


ak76
senior tag

Annyi pénzt SEMMILYEN telefon nem ér,a BB-sem,és az iPhone sem,én mindig ár alatt vettem a készülékeket,kivártam,figyeltem és lecsaptam a lehetőségekre,de boltból,konkrétan mondjuk a MM-ból az életben nem vennék semmit a piaci ár felett 30%-al... :N
Egyszer ugrottam bele egy szolgáltatós akcióba,mikor az S3-as kijött,(azt hiszem 3 nap alatt untam rá),és ez volt az utolsó alkalom hogy premier árban vettem meg egy telefont,nettó veszteség/tanulság volt,mondhatom...

(#1056) BéHGT válasza Crafter32 (#1053) üzenetére


BéHGT
senior tag

Hát a Q10-ben lévő kamerával sem foglalkoztak túl sokat. Elméletben ugyanúgy 8 megás, mint az S III-ban, de az S III 100x jobb képeket lőtt. Emiatt lett Galaxy Camerám, mert nem profi képeket akarok csinálni, de arra amire kell, tökéletes nekem. :)

(#1057) Crafter32 válasza BéHGT (#1056) üzenetére


Crafter32
őstag

Néztem YouTube -n kamera tesztet az Iphone 5 és Q10 -t és tényleg elszomorít. Manapság egy okosmobilt azért szokták gyakran fényképezőgépnek is használni.

(#1058) BéHGT válasza Crafter32 (#1057) üzenetére


BéHGT
senior tag

És ahogy olvasom a Z10-be is komolyabb/jobb kamera került, pedig ugye az kicsit előbb jött ki. Nem tudom miért, de ez egy rossz pont. Persze telefonálásra tökéletes, de ha már van benne kamera...

(#1059) Crafter32 válasza BéHGT (#1058) üzenetére


Crafter32
őstag

Igen, elég rossz. Viszont én nem igazán értek hozzá és nem is használnám ki ha jobb minőségű lenne a kamera. Nem tudom a Q5-nek rontották -e tovább még a minőséget vagy sem. (teljesen tökéletes a Q10 sem lehet :))

(#1060) ak76 válasza Crafter32 (#1059) üzenetére


ak76
senior tag

Viszonyítás kérdése az egész. :D
Nexus 4 után pld felüdítő a képminőség javulása a BB javára.
Az S3 valóban jobb képeket lő,cserébe a BB-nél nem kell bámulnom a "négymagos atomhardver" szenvedését az elbaltázott UI-val,lagolásokat,memória elfogyást,csupa olyasmiket amikkel vagy megtanulsz együtt élni androidon,vagy benevezel a 150K-s csúcsdroidok egyikére,esetleg megbarátkozol a WP-vel,az iOs-al,majd ha mindezeket kipipáltad,jöhet a BB. :D
3 napja használom a Q10-est,és ki merem jelenteni nagyon komoly androidos,WP8-as készülékek után,hogy az egyik legjobban összerakott,legprofibb rendszer ezen a készüléken van,még egy kis csiszolás,egy kis farigcsálás itt-ott,és szinte tökéletes lesz a cucc.
A kamerája persze ettől függetlenül még szar marad,de hát kit érdekel ez ha közben minden másban profin teszi a dolgát? :K

[ Szerkesztve ]

(#1061) SzuMe


SzuMe
tag

OTG kábellel kezel pendrive-ot a Q10? Az jutott eszembe, hogy egy kis kompakt gépet viszek magammal fotózni és összedugom a Q10-el...

(#1062) Crafter32 válasza ak76 (#1060) üzenetére


Crafter32
őstag

Az androidosok mindig a MHz et, a sok magot stb nézik. Csak az a baj, hogy ez csak az androidnak kell. És előbb - utóbb unalmas a beszélgetés és tesztek, mert mindig ugyanarról szól.

Az OTG -t nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1063) sasa134 válasza SzuMe (#1061) üzenetére


sasa134
addikt

Nem. Csak a Z30 tud USB OTG-t.

Avanti Roma

(#1064) Crafter32 válasza sasa134 (#1063) üzenetére


Crafter32
őstag

Ez az OTG az mikor mini laptopnak használják a telefont? Szerintem a következő nagy durranása az lehet ha a telefonok kiszorítják teljesen a laptopot. Nagyon tetszett mikor a Z30 -at egy egérrel és egy monitorral pik-pak összedugva ... nagyon jó.

Más : nem tudja vki utolsó hívás időtartam kijelzés lehetséges -e? Hívás összesítés az meg van.

(#1065) sasa134 válasza Crafter32 (#1064) üzenetére


sasa134
addikt

usb otg = on-the-go, azaz amikor usb eszközt tudsz fogadni és lehetséges ketiranyu kommunikáció. a pc /laptop ilyen usb-vel van szerelve, ugye, és néhány telo is tudja,pl a Z30. pl rá tudsz dugni egeret, fényképező gépet, usb kártya olvasót stb

hívás időtartam: menj be a hívàsok közé, menj rá a kívánt hivasra, nyomd hosszan, jobb oldalt megjelenik egy menü sor, klikk az 'i' gombra (info szimbólum) ott látod a hívás hosszát.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#1066) Crafter32 válasza sasa134 (#1065) üzenetére


Crafter32
őstag

És tényleg. Esküszöm nem tudtam. Pedig egyre gyakran nyomkodom csak azért, hogy minél könnyebben és természetesen tudjam kezelni.

Ezzel az USB-vel nagyot lehetne durrantani ha jól be van reklámozva. Legalábbis nekem nagyon szimpi.

(#1067) BéHGT válasza sasa134 (#1065) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nálam a hívásidőtartam kijelzés Q10-nél nem működik....

(#1068) Crafter32 válasza BéHGT (#1067) üzenetére


Crafter32
őstag

Pedig a hívások végén is kiírja csa szerintem nem kell lenyomni vagy nem tudom. Majd figyelem, csak most jutott ez eszembe :)

(#1069) eventus válasza Crafter32 (#1068) üzenetére


eventus
veterán

Listaban hosszan nyomod a nevet/ szamot es jobb oldalt kivalasztod a hivasadatokat. Utolag itt tudod megnezni. Nekem hivas kozben is jelzi.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1070) ak76


ak76
senior tag

Nektek milyen tapasztalataitok vannak a 10.2.1-es leak-al,akku idő,sebesség,stb-re gondolok,megéri frissíteni?

(#1071) SM76


SM76
csendes tag

Sziasztok!

Q10-em van kb 1 hónapja, ami iszonyotosan bejön, de egy problémával küszködök: tel.hívások közben én tökéletesen hallom a másik felet, ők viszont engem nagyon szarul. Szakadozik, súg-búg, mint nagyapám Sokol rádiója. :) A mikrofon kiválóan működik, kristálytiszta hangjegyzeteket lehet vele készíteni. Antenna és térerő rendben, mert én mindent és mindig jól hallok. Bluetooth kihangosítókkal viszont engem is jól hallanak. OS 10.2 van rajta, amit újra is töltöttem, de a probléma megmaradt.
Valakinek lenne ötlete, vagy tapasztalata?

(#1072) lezerpiramis válasza SM76 (#1071) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Helytol fuggetlen ez a jelenseg? Ha igen, akkor szerviz...

[ Szerkesztve ]

(#1073) SM76 válasza lezerpiramis (#1072) üzenetére


SM76
csendes tag

Igen, helytől független. Hétfőn beviszem a Budaörsi gsm szervizbe, remélem nem fognak hetekig doktorálni rajta...

(#1074) Crafter32 válasza SM76 (#1073) üzenetére


Crafter32
őstag

Nekem is hasonló van, de főleg zárt térben. Hívás elején zúg esetleg szaggat a vonal. Engem viszont hallanak csak nekem szaggat, búg. (tehát fordított a jelenség, mint nálad) Én vodafone -s vagyok és szinte egyszerre váltottam szolgáltatót és telefont. Nekem eddig az volt a gyanúm, hogy a vodafone miatt van az egész.

Majd kérlek írd le mire jutottál.

[ Szerkesztve ]

(#1075) icezozo válasza SM76 (#1073) üzenetére


icezozo
addikt

azért írd majd le ,hogy mi volt vele.

http://qwankido.hu/

(#1076) jagertibi


jagertibi
aktív tag

Ez picit ciki... [link] már a takarítónéni is tud az unokával víberezni, mi meg le vagyunk ... -va. :W

(#1077) Gomba


Gomba
senior tag

Szolgálati közlemény: Playbookblog.hu hivatalos BBM csatorna C003A48B8. Mindenkit szerettel várunk! :)

Ép hardverben ép szoftver

(#1078) ak76 válasza Gomba (#1077) üzenetére


ak76
senior tag

Hogyan lehet csatlakozni ehhez a csoporthoz?

(#1079) sasa134 válasza ak76 (#1078) üzenetére


sasa134
addikt

Bocs, h én válaszolok.
Letöltöd a frissítést a BBM-hez a BB World-ből.

Utána BBM-en belül, bal oldalt nyomj a 3 vonalra, ott lesz olyan, hogy "Csatornák", nagyítóval rá tudsz keresni csatornákra, pl ha beírod hogy playbookblog, vagy a fenti channel számot (ez BB10 blog is egyben, ahogy Gomba írja fentebb). Ráböksz, majd "belépés".

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#1080) Gomba válasza ak76 (#1078) üzenetére


Gomba
senior tag

Ahogy Sasa mondja :DD

Ép hardverben ép szoftver

(#1081) ak76 válasza sasa134 (#1079) üzenetére


ak76
senior tag

Köszi a segítséget!

(#1082) LikeBB


LikeBB
újonc

:) sziasztok, :R

Sok jó hozzászólást olvasok ezen a fórumon BB témában...korábban 2 Blackberry is átment a kezemen, egy Curve meg egy Torch is és majdhogynem elnyűhetetlen készülékek voltak, szóval közel állnak hozzám. Jelenleg iphone-T használok (céges) de szívem visszahúz és komolyan gondolkodom egy cserén Q10-re. Viszont több helyen is olvastam arról, hogy az adat roaming pl. T-nél a Travel & Surf nem tartalmazza a BIS-és forgalmat úgyhogy tartok attól, hogy csere esetén többe kerül a számla mint a jelenlegi. Van esetleg valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Köszi

(#1083) Gomba válasza LikeBB (#1082) üzenetére


Gomba
senior tag

A Blackberry10-es készülékekhez nem kell BIS előfizetés. Kizárólag a BBM eléréséhez kell jelenleg (és Mo-on csak a T-nél ez is), de reméljük az is kikopik nemsokára. Minden másra ott a Mastercard, akarom mondani a normál 3G. :)

Ép hardverben ép szoftver

(#1084) gabor72 válasza Gomba (#1083) üzenetére


gabor72
aktív tag

Tegyük hozzá hogy a BBM a BlackBerry-k lelke.

(#1085) BéHGT válasza LikeBB (#1082) üzenetére


BéHGT
senior tag

Milyen csomagod van? Mert van 690Ft-ért 3 e-mailes csomag, + 1 GB forgalom... Szerintem nem olyan rossz ajánlat az...

Mi frissült a T-seknek?? 1 napja 10.2.0.429

[ Szerkesztve ]

(#1086) LikeBB válasza BéHGT (#1085) üzenetére


LikeBB
újonc

Köszi a hozzászólásokat...
Céges előfizetésünk van és a belföldi netcsomagunk bőven elegendő (egyedi csomag, business net M vagy valami ilyesmi). Az én gondom a külföldi adatroaming, mivel sokszor megyek ki, néha váratlanul és ilyenkor egyrészt macera a Travel&Surf-öt hirtelen aktiváltatni no meg a napi csomagjuk reggel kilenc előtt valamiért nem működik (ezt már jeleztük egyébként a T-nek, de nincs rá megfelelő válasz vagy megoldás) másrészt emlékszem, hogy a Torch idején a BIS-sel mindig működtek az email-ek. Egyébként 80%-ban az email elérés miatt kell nekem az adatroaming-os netelérés külföldön. Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy ha van BIS előfizetés is de mondjuk nem aktiválom a Travel&Surf-öt elérem az email-eket külföldön?

Köszi

(#1087) ak76 válasza LikeBB (#1086) üzenetére


ak76
senior tag

Szerintem nem éred el,leginkább azért mert a BIS önmagában nem tartalmaz roamingot.
Ezt a 9900-s Telenoros BIS előfizum használatakor tapasztaltam,a sógoréknál már hiába próbálkoztam a nettel,nem akarta az igazat,csak wifin keresztül.
Persze azóta lehet hogy pozitív változások álltak be,meg ugye a 10-es is más rendszer...
Javaslom a T-s ügyfélszolgálatot.

(#1088) dagoniat


dagoniat
tag

A Blackberry Balance hogyan működik egy sima user esetében, aki nem vállalti munkatárs. Szabadon használható vagy van egyfajta megkötés, mint pl. külön elő keljen fizetni egy BES-re?
Csak amiatt, mert ha a paypal és egyéb banki dolgaimat abban intézem, akkor "valamennyire" védettek az adataim. Jól gondolom?

(#1089) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok, a Q10 felmegy az LTE hálóra a t-mobilnál?

(#1090) Crafter32 válasza dagoniat (#1088) üzenetére


Crafter32
őstag

Én már használtam banki dolgokra a telefont. Sem Bis, se Bes -em nincs természetesen. Nem tudom mennyire lehet ilyenkor védett a bankszámla, de bankba amúgy se jó pénzt tartani. Az nyúl hozzá aki nem akar. (de ez másik téma)

(#1091) BéHGT válasza lugosi (#1089) üzenetére


BéHGT
senior tag

A legfrissebb hivatalos szoftverrel nem. Be tudod állítani, hogy 4G-re is menjen, ha talál, de azt vissza is állítja 2G&3G-re... :U

(#1092) lugosi válasza BéHGT (#1091) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Akkor nem tudom a tmobil miért árulja mint 4G telefon. Mindegy is, azt mondják a Z10 fórumban hogy a 10.2.1-gyel az LTE képest Z10 felmegy az LTE hálóra.

(#1093) ak76 válasza lugosi (#1092) üzenetére


ak76
senior tag

Ne bajlódjatok a hülye szolgáltatós romokkal,a 10.2.1.1055 kiváló minőségű,nem fagy,nem akad,tökéletesen teszi a dolgát,hiába béta.
A tengernyi plusz opcióiról ne is beszéljünk,a hivatalos gyárihoz képest mintha egy másik rendszert használnék...:)

(#1094) lugosi válasza ak76 (#1093) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én félek az ilyesmitől, és nem is értek hozzá.

(#1095) icezozo válasza lugosi (#1094) üzenetére


icezozo
addikt

pedig nem kellene ;)

http://qwankido.hu/

(#1096) ak76 válasza lugosi (#1094) üzenetére


ak76
senior tag

Kb annyira bonyolult mint bekapcsolni egy TV-t,leszeded a telefonodnak megfelelő romot ezen linkek valamelyikéről,"kinullázod" a készülékedet,és a leírtak szerint cselekszel,aztán örülsz az új rendszernek. :K

[ Szerkesztve ]

(#1097) lugosi válasza ak76 (#1096) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mint a TV... :D 5 éve van egy lapos tévém. Már akkor is láttam, hogy van egy olyan lehetőség a menüben, hogy a csatornákból kedvenc-listákat csinálok, így ami nem érdekel adó, az nem jelenik meg. Így 5 év után neki is álltam beállítani. Szóval én ennyire vagyok újító ilyen beállítások területén. Számítógépen még az asztal háttere is az szokott lenni évekig, ami első bekapcsoláskor van. Max a gyáriak közül 1-2. Szóval én alapvetően így állok hozzá ezekhez a dolgokhoz :D

(#1098) ak76 válasza lugosi (#1097) üzenetére


ak76
senior tag

KOMOLYAN mondom hogy gyerekjáték,felteszed a Blackberry linket,leszededa LEAK romot,kicsomagolod,rádugod a lenullázott telefont,elindítod a megfelelő fájlt és örvendezel.
Ennél már csak az OTA frissítés gyorsabb,de arra meg várjon a fene. :K

(#1099) BéHGT válasza lugosi (#1092) üzenetére


BéHGT
senior tag

Mert a telefon 4G képes, csak ugye a T-s szoftver még nem tart ott, hogy be is tudd állítani. Eddig egyáltalán nem volt olyan lehetőség, hogy a 2G&3G&4G-t válaszd ki, most már legalább van... Persze visszaugrik 2G&3G-re.. :W

(#1100) Crafter32 válasza lugosi (#1097) üzenetére


Crafter32
őstag

Nem vagy egyedül ezzel. Örülök neki. Én is arra várok 10.2.1 automatan megjelenjen a telefonon. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.