Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) tezsparker13 válasza Chopper90 (#1547) üzenetére


tezsparker13
tag

Nem késtél el, most rendszeresen nézegetem a topicot. Még nem most tervezem a vételt. Először el kéne adnom az iphone-t :) Egyelőre csak ez a telefon jöhet szóba helyette, de azért szeretek alaposabban utána nézni, típushibái, mennyire kell kompromisszumot kötni vele stb...
Rengeteget gépelek telón, munkám miatt is fontos. Úgyhogy a qwerty nagyon szimpatikus.
Neptun engem nem érdekel, gépen is utálom. Telón hagyjon legalább békén :D
Vibert igazából nem is használom csak oda írtam :)

Valami negatívumot is mondhatnátok már róla :D

[ Szerkesztve ]

(#1552) tezsparker13 válasza tezsparker13 (#1551) üzenetére


tezsparker13
tag

Ékezetes billek-ről mi a tapasztalat? belassítja a gépelést? vagy kellemes?

(#1553) lezerpiramis válasza tezsparker13 (#1552) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Volt már nálam Q10 és Q5 is, szerintem nem lassabb az ékezetes betűk írása, mint a régi BB-ken (bár az is igaz, hogy ebből a szempontból az E-szériás Nokiák voltak a legjobbak), Bevallom, BB-ről sosem írok ékezettel, mert sokkal gyorsabb így az írás (még a Z10-esemen sem írok ékezeteket, mert iszonyat gyorsan lehet írni azzal is, nem is lökdösöm fel a szavakat).

(#1555) DaNaD


DaNaD
csendes tag

Sziasztok!

Tokos kérdésem lenne!
Q10-hez rendeltem egy szilikon tokot, de borzalmas, nem lehet se a képernyő bekapcs gombot se a hangerőgombokat nyomkodni csak ha tiszta erőből rányomok.
Olyan kemény (hátlap) tokot szeretnék amin ezeknél a gomboknál van szintén gomb a tokon.
Kb. egy hete láttam egy ilyen tokot de valamiért a szilikont vettem mégiscsak(talán az ár miatt).
Viszont most akárhogy keresem nem találom. Tudnátok segíteni? ajánlani? előre is köszi:)

(#1556) tezsparker13


tezsparker13
tag

Sziasztok, érdeklődnék, h egy telekomos Q10-et a gyártó ha függetlenít, akkor az mennyire megbízható? Gondolok itt arra, hogy utána ha szoftvert frissítek, akkor vissza áll telekomosra? Vagy utána mér teljesen megbízható lesz, mint ha gyárilag az lenne? Illetve az gari ugrik?

(#1557) eventus válasza tezsparker13 (#1556) üzenetére


eventus
veterán

ROM-nak semmi köze a függetlenséghez.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1558) tezsparker13 válasza eventus (#1557) üzenetére


tezsparker13
tag

Nem így értettem. Telenoros vagyok, de Tkomos BB-t vehetnék.Azt ügye függetleníteni kell nekem, és a kérdés az az, hogy ha a telekom függetleníti nekem akkor az biztonságos, vagy esetleg szoftver frissítésnél vissza fog állni telekomra? (mert hallottam már nem egy ilyet)

(#1559) V B A válasza portero25 (#1521) üzenetére


V B A
aktív tag

1. iphone 4s-hez képest sokkal erősebben és hangosabban (ez nem feltétlenül előny) rezeg
2. 2g-n használom, azt nem dobálja

(#1560) V B A válasza tezsparker13 (#1551) üzenetére


V B A
aktív tag

iPhone-hoz (nekem egy évig volt 4s-em) képest néhány negatívum:
- képernyő: szerintem a Q10-nek a képernyője nagyon gyenge, nagyon harsányak a színek rajta. A nagyobbik probléma az, hogy még a max fényerő is kevés bizonyos helyzetekben (pl. most voltam síelni, hóban és napsütésben nehezen olvasható a képernyő)
- fényképezőgép: ebben sokkal jobb az iPhone 4s (HDR, panoráma, színhűség, zaj, vonalélesség ...), de egyébként a képminőségben én rosszabbat vártam
- vannak appok, amikből csak androidosat tudsz a a Q10-re tenni. Nekem ilyen volt az Opera Mini, a Trello és az iphone-os GPS Kit helyett kellett keresnem valami helyettesítőt a Google Playben.

Egyébként, ha nem játszol és internetezel a telefonodon, hanem főleg telefonálásra, levelezésre használod a telefon, sztem megéri váltani. Nekem nagyon bejött 4S után a Q10.

Az előnyöket a többiek leírták. :-)

(#1561) tezsparker13 válasza V B A (#1560) üzenetére


tezsparker13
tag

Nagyon köszönöm. Játszani nem játszok. Internetezni,... na igen. Pont ezt veséztem ki otthon a családdal, hogy anno azért akartam okos telefont annyira (4-5éve), hogy majd mennyire jó lesz, hogy azon nézek meg mindent, meg filmezek stb.... Ennyi idő után egy kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi filmet néztem meg a telefonomon. Böngészést annyira használom, hogy ha valamit gyors meg kell nézni (teszem azt mikor született Lionel Messi vagy épp mikor jön vonat...egy gyors útvonal terv) gondolom ezekre meg elég azért.

Ami tényleg kontra számomra az a fényerő, olvashatóság. De cserébe úgy gondolom, hogy sok pluszt kapok. !!!!Üzemidő!!!!<- hétvégén alig írtam róla és reggel 8kor vettem le a töltőről, délután 15.30kor kikapcsoltam a mobilnetem és imádkoztam, h a 17.00 bírja ki amíg haza érek.

Meg kapok qwerty fizikai gombsort, ami fontosnak tűnik így látatlanban, mivel sokat pötyögök. Napi 5-10email, sok whatsapp.

(#1562) kárátékutyá válasza V B A (#1560) üzenetére


kárátékutyá
őstag

10.2.1.2102 után tegnap este feltettem a legújabb hivatalos OS-t, a 2234-t.

Sok mindent még nem tudok, annyit viszont igen, hogy ha lehet fokozni, még gyorsabb lett. Mint a villám a reakció idő.

V B A: Most jött ki egyenlőre csak LEAK 10.3. Ot már van gyógyír a fotózási anomáliákra.

(#1563) Crafter32 válasza tezsparker13 (#1558) üzenetére


Crafter32
őstag

Az a lényeg milyen sim kártya van benne. Szerintem melyik szolgáltatónál vetted, nincs jelentősége. Ékezetes betű egyedül az sms-nél kínos, mert 160 karakterben nem küldi el. Egyébként meg előbb - utóbb úgyis megtanulja a szavakat teljesen a telefon, így gépelésnél nem kell figyelni, mert magától javítja a szavakat. Csak gépelsz, mint az őrült és nincs mellé ütés a qwerty miatt. Gépelési sebességben elég nehéz lenne lenyomni a Q5 - Q10 párost.

DaNaD: tokot csak eredeti BlackBerry szabad venni, nem beszélve, hogy nem drága és nagyon minőségi cuccok. Ott a berybolt erre például.

[ Szerkesztve ]

(#1564) Crafter32 válasza tezsparker13 (#1561) üzenetére


Crafter32
őstag

Ez tényleg igy van, hogy eleinte látványos, hogy filmet tudsz nézni a telefonon, de idővel rájön az ember, hogy értelme nem sok.
Az aku idő szerintem a normál használat mellett 1,5 nap. (beszéd, szinkronizálgat). Ha nem nyúlsz a telefonhoz én még a 3napot is megkockáztatnám. Bár ezt még nem próbáltam, illetve akkor minek van. Egész napos nyomkodást is lazán kibírja reggeltől estig.

(#1565) tezsparker13 válasza Crafter32 (#1564) üzenetére


tezsparker13
tag

Köszönöm a válaszokat!
Most van érdeklődő az iPhonera, remélem jól alakul és akkor megrendelem a BB-t. Nagyon szimpatikus.
Bár necces mert egy angol faszi érdeklődik :D És Nigériába akarja postáztatni...Én megmondtam neki, hogy amint a számlámon a pénz+pk utána még Kukutyinba is elpostázom neki, de addig egy tapottat se megy a telefon, amíg nem kapok smst a pénzről :)

[ Szerkesztve ]

(#1566) sasa134 válasza tezsparker13 (#1565) üzenetére


sasa134
addikt

Huuu, óvatosan ezekkel a tranzakciokkal. Csakis utalás után postázni.

Engem (pont Karatékutyànak akartam egy Q10-et intézni) Németországban akartak àtverni,hogy vegyek pre-pay kódot és küldjem el a képet a voucher-ről. Hát hogyne!!! :)))

Avanti Roma

(#1567) tezsparker13 válasza sasa134 (#1566) üzenetére


tezsparker13
tag

Igen, igyekszek vigyázni. Ha megadom neki a magyar bankszámlaszámom (OTP) arra kérem a pénzt, azzal nincs gond, nem? Másba nem megyek bele. És amint itt a pénz én feladom neki a telót. Még abba se megyek bele, hogy elindította az utalást, amint a telón a pénzem, sms megjött. Utána feladom neki. Vagy egyéb ötlet, tapasztalat?

(#1568) Lui82 válasza tezsparker13 (#1565) üzenetére


Lui82
tag

Ez a Nigériai átverés, kb. 5 éves trükk, választ se pazarolj rá, két éve nálam is próbálkoztak, pontosan nem emlékszem , de valami olyan story volt, hogy a fiának akarja a mobilt, skót vagy angol bankon keresztül....
alighanem régebben a tv-ben is volt, de ha a gugliban rákeresel a nigéri + telfeon + csalás kapsz pár sztoryt.

(#1569) axioma válasza tezsparker13 (#1567) üzenetére


axioma
veterán

Nem jo az sem. Az utalast vissza lehet vonatni! Nem ingyen, de lehet. Most azonnal felejtsd el ezt a vevot, tenyleg, ne adj ilyen-olyan eselyt, mert minel jobban beleloval, hogy mar majdnem eladtad, annal nehezebb. Sokan nagyon sok penzt buktak mar ilyeneken.

(#1570) tezsparker13 válasza axioma (#1569) üzenetére


tezsparker13
tag

Fredson James az illető. Sok néven szerepelt már. Expressz hirdetőket támad be és a tipik szöveggel. Gyerekének lesz Nigériába. Nekem mind1, hogy ki veszi meg, de azért résen szoktam lenni. Bankomat is felhívtam és ők is mondták, hogy sok ilyen van. Ne menjek bele.
Csak érdekesség.

(#1571) V B A válasza kárátékutyá (#1562) üzenetére


V B A
aktív tag

Huh, ez jól néz ki. :-)

(#1572) V B A


V B A
aktív tag

Ezzel: 10.2.1.2141

van valakinek tapasztalata?

(#1573) V B A válasza tezsparker13 (#1570) üzenetére


V B A
aktív tag

Tőlem Leo Smith brit állampolgár akart egyszer megvenni egy fényképezőgépet Nigériában tanuló gyerekének. :-)

Egy mondatot nem tudott leírni helyesen angolul. :-)

(#1574) V B A válasza tezsparker13 (#1561) üzenetére


V B A
aktív tag

A fényerő annyira azért nem gáz, eddig tényleg csak síelés közben volt zavaró.

De ha 2.000 méter magasan dolgozol sífelvonó-kezelőként, akkor semmiképp se vedd meg!

(#1575) tezsparker13 válasza V B A (#1574) üzenetére


tezsparker13
tag

Nem terepem a síelés szóval szerintem ezzel nem lesz gond :) Nem gondoltam mondjuk, hogy az AMOLED-es kijelző ennyire gyengének bizonyult volna.

(#1576) tezsparker13 válasza V B A (#1573) üzenetére


tezsparker13
tag

Nem is olyan csóró ez a Nigéria. van ott mindenkinek minden ezek szerint már :)

(#1577) kárátékutyá válasza kárátékutyá (#1562) üzenetére


kárátékutyá
őstag

A legújabb 2234 és a friss 10.4 faxbuk az első párosítás, ahol gond nélkül és időben jönnek az értesítések.

Első napi aksi így áll jelenleg, kezdésnek nem is rossz. Továbbra is azt látom, érezhetően gyorsult a rendszer.

(#1578) LordVader80 válasza kárátékutyá (#1577) üzenetére


LordVader80
senior tag

Ez gyári app? Merre találom?

May The Force Be With You!

(#1579) kárátékutyá válasza LordVader80 (#1578) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Az. Itt.

(#1580) LordVader80 válasza kárátékutyá (#1579) üzenetére


LordVader80
senior tag

:R

May The Force Be With You!

(#1581) Crafter32 válasza kárátékutyá (#1577) üzenetére


Crafter32
őstag

:)

(#1582) eventus


eventus
veterán

Új fórumot indítottunk a CrackBerry oldalán!

Magyarul lehet majd diskurálni ott is. Várunk Mindenkit :K [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1583) danolopeti


danolopeti
tag

:C

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1584) danolopeti


danolopeti
tag

[ Szerkesztve ]

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1585) danolopeti


danolopeti
tag

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1586) Crafter32 válasza danolopeti (#1585) üzenetére


Crafter32
őstag

Igen olvassuk a Berryblogot.
Igen a BlackBerry a legjobb.
Igen ezért is van nekünk is.

(#1587) icezozo válasza Crafter32 (#1586) üzenetére


icezozo
addikt

és ezért is fog maradni ;)

http://qwankido.hu/

(#1588) V B A válasza eventus (#1582) üzenetére


V B A
aktív tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de az miért jó, hogy a CB-n van? Van ott accountom, nekem jó, csak sztem a fórum felülete nem tud magyarul (ami sokakat zavarhat) és ékezeteket sem kezel.

(#1589) V B A


V B A
aktív tag

Lassan 3 hete használom a q10-et. Nagyon meg vagyok elégedve, a legjobban azt élvezem, hogy nagyon a kezem alá dolgozik, sokkal gyorsabban lehet mindent elintézni mint más platformokon (talán a WebOs közelíti/közelítette meg egyedül). A legjobban a "keypress speed dial", a hub és az instant action-ök van segítségemre, de nagyon jó a keresője is.

A naptár is tök jó lenne, ha nem szürke vékony vonalú betűket tettek volna fekete háttérre. Átállítottam fehérre, így már OK, csak így meg eszi az akkut (bár nem számottevően).

A fényképezőgép nem készít túl jó fotókat, de remélem a 3.1 sokat fog javítani rajta. Ha őszinte akarok lenni, sokkal rosszabbra számítottam.

Nekem nagyon fontos a telefonálás hangminősége és hangereje, ilyen szempontból eddigi legjobb készülékem, eddig a 9000-es Bold és az iPhone 4S volt a legjobb, de ezeket übereli.

Nekem az apphiányomat iPhone után nagyjából kielégítik az androidos verziók (OperaMini, Trello, Locus, GMaps), bár a tökéletes az lenne, ha be tudnék jelentkezni a google mapsbe és a többi appban nem kellene mindig elővarázsolnom a vissza gombot. A többi app, amit használtam megvan BB-n is.

A billentyűzet persze király, arról nem is írnék nagyon. :-)

Szóval szép az élet.

(#1590) eventus válasza V B A (#1588) üzenetére


eventus
veterán

CrackBerry a BlackBerryhez legközelebb álló rajongói oldal a világon. Hírek és a közösség nem elhanyagolhatóak ott.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1591) icezozo válasza V B A (#1589) üzenetére


icezozo
addikt

szia!
de rég láttalak a BBs táborban!

http://qwankido.hu/

(#1592) V B A válasza icezozo (#1591) üzenetére


V B A
aktív tag

Egy évnyi iOs-ezés miatt elmaradtam egy kicsit. :-)

(#1593) gabor72 válasza V B A (#1592) üzenetére


gabor72
aktív tag

Egy évig bírtad? Én 3 hónap után eladtam az enyémet :DDD

(#1594) icezozo válasza V B A (#1592) üzenetére


icezozo
addikt

én 2006 óta nem hagytam el a BBt !

http://qwankido.hu/

(#1595) Phülöp válasza V B A (#1588) üzenetére


Phülöp
addikt

A zavar be is jott hamar, ahogy lattam. Egyebkent en se latom ertelmet az ottani topiknak, de ez csak az en velemenyem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1596) V B A válasza gabor72 (#1593) üzenetére


V B A
aktív tag

Én nem éreztem annyira vészesnek az iOs világot, sok előnye van. de sajnos nincs rendes akku és a fizikai qwerty, egy év alatt sem tudtam megszokni a touch-os billentyűzetet.

(#1597) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Hello!

Beléptem a klubba én is egy Q 10-el. Inenntől aktívabban olvasgatom a topikot.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#1598) danolopeti válasza WolfheartGR (#1597) üzenetére


danolopeti
tag

És hogy tetszik? :))

Black Berry Q10 & Z10 The king...

(#1599) Crafter32


Crafter32
őstag

Üdvözlet a klubban. Nagyon nagy élet nincs itt, mert a telefon hiba mentes :))

(#1600) Phülöp válasza Crafter32 (#1599) üzenetére


Phülöp
addikt

:C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.