Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) eventus válasza moraraliz (#1446) üzenetére


eventus
veterán

Több a jutalék, ha azt ad el. Ez így van a net csomagokkal is. Ma rendeltem egy Z10-et és egyből mondta, hogy nézzünk hozzá egy 7 gigás adat csomagot :F Annyit mondtam: BIS lesz... Csöndben volt. Mikor magán személyről cégbe vittem a számomat, akkor valami kacifátos magyarázat alapján 12 gigás netet akart beállítani :Y Nem hagytama dolgot, nem is volt igaza. Bukták a jutalékot. Sajnos erre vannak kényszerítve, alig kapnak fizetést.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1452) Crafter32 válasza moraraliz (#1446) üzenetére


Crafter32
őstag

Nyilván azokat akik nem értenek hozzá vagy bizonytalanok megvezetik. Processzor szám, meg tudsz írni a képernyőre, meg android stb és vettél is egy szappantartót amit naponta újra kell indítani, vírusírtót adnak hozzá alapból és külön app kell a kéretlen reklámok blokkolásához, ráadásul nem vagyok benne biztos elfér a zsebben és egy kézzel is lehet-e kezelni. Lenyomják az ember torkán rendesen.
Q10 a világ egyik leggyorsabb telefonja ezzel az Op rendszerrel. Egy kézzel könnyű kezzelni és a üzenetek kezelésében fényévekkel előrébb van mindenkinél.

[ Szerkesztve ]

(#1453) moraraliz válasza Crafter32 (#1452) üzenetére


moraraliz
csendes tag

Engem nem tudtak elbizonytalanítani egy pillanatra sem! :DD Csak lenne már itt a kezemben!

(#1454) Crafter32 válasza moraraliz (#1453) üzenetére


Crafter32
őstag

Én is két hetet vártam rá mire szereztem egy függetlent, de megérte. Olyan buszke rá az ember. Főleg elővenni androidos (vagy egyéb) közegben és tudni, hogy ez a legjobb amit jelenleg lehet venni. Felemelő érzés.

[ Szerkesztve ]

(#1455) kárátékutyá válasza Crafter32 (#1452) üzenetére


kárátékutyá
őstag

...és a legjobb is. :) lecseréltem Q10-re a Z10-et...mondom majd milyen jókat fórumozó itt, aztán semmi. :D

(#1456) Crafter32 válasza kárátékutyá (#1455) üzenetére


Crafter32
őstag

A két telefon árban sajnos nagyon elszakadt egymástól. Ezért sokan először a Z10 -et próbálják ki. Legalább szélesebb körben lett így ismerté, a Q10 pedig még mindig nagyon jól tartja az árát mivel nem nagyon van alternatív megoldása egyik platformról sem.

[ Szerkesztve ]

(#1457) gabor72 válasza Crafter32 (#1456) üzenetére


gabor72
aktív tag

Sok embernek nem vonzó a fizikai billentyűzet. Kollégámnak kölcsönadtam egy hétre a Q5-öt hogy próbálgassa. Nagyon tetszett neki, nem tudott belekötni semmibe, király a rendszer stb-stb, de mégis maradt a Lumia 820-nál mert nem kell neki qwerty a napi pár perc íráshoz. Egyszerűen nem használná, ezért kár feláldozni a kijelzőt.
A Z10-nek kevés az akksija, a Z30-ért meg nem akar annyi pénzt adni.
Jöhetne már a Z3 tényleg jó áron.

(#1458) eventus válasza kárátékutyá (#1455) üzenetére


eventus
veterán

Rossz kutya :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1459) Crafter32 válasza gabor72 (#1457) üzenetére


Crafter32
őstag

Én sem gyakran írok, de mikor használom élvezem, hogy könnyen megy egy kézzel is, nincs mellé ütés stb. A nagy kijelző meg videó vagy játékra kell csak, arra meg tényleg nem akarom használni a telefont. Inkább legyen könnyen használható, mint látványos.

(#1460) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

(#1461) Crafter32 válasza kárátékutyá (#1460) üzenetére


Crafter32
őstag

T és B -nél nálam kimerült a kombinációk száma :). A gépeléshez jó lenne egy hasonló csak a rövidítésekhez: pl: HI az idő stb.

(#1462) Tomnml válasza Crafter32 (#1461) üzenetére


Tomnml
csendes tag

Rövidítéseket te is létre tudsz hozni. Vagy nem erre gondolsz? :)

(#1463) Crafter32 válasza Tomnml (#1462) üzenetére


Crafter32
őstag

De, szerintem igen. Én is tudok, hogyan? :) Ezt nem is tudtam.
Zászlót és egyéb grafikát láttam már, de ezt még nem hallottam.

(#1464) Tomnml válasza Crafter32 (#1463) üzenetére


Tomnml
csendes tag

:)
Beállítások - Nyelv és bevitel - Prediktív bevitel és javítás - Szavak cseréje és alul a + jellel tudsz hozzáadni sajátot.

(#1465) viw


viw
aktív tag

sziasztok,
Nektek működik rendesen a Fire Chest Backup? Látszólag ment, látszólag visszaállít, gyakorlatilag meg semmi...

(#1466) tomika13


tomika13
tag

Sziasztok!

Tegnap óta tulajdonosa lettem egy ilyen készüléknek, minden nagyon jó és szép, viszont a fájlmozgatás gépről telefonra kissé nehézkes.
korábban 9320-asom volt, ott, ha összedugtam a géppel felugrott a telefonon egy opció, hogy mit szeretnék, itt nincs ilyen.
A linket telepítettem, de azon keresztül nem tudtam fájlokat tenni a telefonra, mert nem csatlakozott, és minden áron újra akarja tenni a szoftvert, amit szintén nem enged, mert nem látja a telefont.
Erre tudnátok javasolni valamilyen megoldást, mert dropboxon másolgatni a zenéket elég sok idő, bár meg lehet oldani, de mégis.

Előre is köszönöm a segítséget!

Tamás

(#1467) Chopper90 válasza tomika13 (#1466) üzenetére


Chopper90
csendes tag

hello, én is csak tegnap lettem q10 tulaj szóval nem vagyok szakértő, de azt tuti hogyha fent van a blackberry link akkor lehet úgy is felrakni zeneszámokat és videókat, hogy csak bemásolod a telefon mappáiba. Az tény hogy az új itunes se átlátható, de ez az új blackberry link vmi borzalmasan kusza (bár azt nem tudom milyen volt a régi). Az outlook naptáram szinkronizálását valahogy sikerült megoldani, de hogy hogyan azt most se tudom. :D. Am a teló igen fasza. Ráadásul ha valaki android alkalmazásokat telepíteni akkor az apktrain.com oldalt megnyitva a telefon böngészőjében simán lehet letölteni alkalmazásokat ( a nagy részük működik , sajnos a viber kifagy amikor írnék a címzettnek).

(#1468) Crafter32 válasza Tomnml (#1464) üzenetére


Crafter32
őstag

Egszer már kalandoztam azon az oldalon, de ennyire nem gondoltam át mire is jó. Köszönöm.

tomika13: BlackBerry linkel látni kellene a telefont sima wifin is. Egyszerűen a windows intézőn keresztül lehet könnyen másolni. Tényleg elég katyvasz szerintem is a link, de a fanok biztos ezért lelőnek. Ha jól emlékszem volt olyan lehetőség is, hogy lásd a telefonon a Laptop egyik könyvtárát is.

[ Szerkesztve ]

(#1469) tomika13 válasza Crafter32 (#1468) üzenetére


tomika13
tag

a gond az, hogy még intézőben sem jelenik meg a készülék, ezért valamilyen tiltásra gyanakszom, most kollégám gépén kipróbáltuk, és jó volt mind a két opció, meglátjuk, hogy otthon mi lesz.
linken keresztül engedélyezheted, hogy akár a teljes (esetemben) :d meghajtó elérhető legyen távolról, tehát ez is működik, de kábelen gyorsabbnak tűnt, illetve más egy 22 colos monitoron átmásolni a dolgokat, mint egy telefonon

(#1470) eventus válasza tomika13 (#1466) üzenetére


eventus
veterán

Bekapcsolod az USB háttértár opciót és mehet a másolás fájlkezelőben.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1471) lezerpiramis


lezerpiramis
őstag

Nyah, megint Q10 nehany napig-hetig(?) :D

(#1472) gabor72 válasza lezerpiramis (#1471) üzenetére


gabor72
aktív tag

Hát nem is érdemes BB nélkül szenvedni :)

(#1473) lezerpiramis válasza gabor72 (#1472) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem ugy ertem, Z10-em van egyebkent - es meg vagy 10 regi BB-m :)

[ Szerkesztve ]

(#1474) viw válasza lezerpiramis (#1473) üzenetére


viw
aktív tag

és az összes telót viszed magaddal... ...hasitasiban?! :D ;]

(#1475) lezerpiramis válasza viw (#1474) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Jaja :D

(#1476) V B A


V B A
aktív tag

Na, 1 év iPhone 4S használat után visszatértem a BB-hez, méghozzá egy Q10-hez.

Néhány napja használom csak, de eddig nem bántam meg.

Amiért elhagytam az Iphonet:
- gyorsan lemerült (2g-n használtam, de annyit telefonálok, hogy egy húzósabb napon már délután 2 és 3 között kerestem a töltőt)
- iOS7: a selyemcukorka dizájn nekem nem jött be, de mondjuk a BB-t se a szép ikonok miatt szerettem, a legnagyobb baj az volt, hogy nagyon instabil lett az egész rendszer hetente 2-3x lefagyott, újraindult, kikapcsolt (pedig 3x újratelepítettem)
- iOS nehézkes kezelése
- hiányzott a hardver QWERTY

A Q10-be meg azért vágtam bele most, mert elég jól lement az ára és végre lehet hardverbillentyűvel a home screenről telefonhívást indítani.

(#1477) kárátékutyá válasza V B A (#1476) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Én is innen jöttem, így a brutális bezártság érzést is tegyük hozzá.

(#1478) V B A válasza kárátékutyá (#1477) üzenetére


V B A
aktív tag

Ezzel annyira nem volt gondom, meg a BB sem egy szanaszét hekkelhető rendszer. Az iOs-el az a baj, hogy még mindig úgy van kitalálva, hogy aki először vesz kezébe okostelefont, néhány perc alatt meg tudja tanulni használni. Ez eléggé a hatékonyság kárára megy.

(#1479) kárátékutyá válasza V B A (#1478) üzenetére


kárátékutyá
őstag

A zárt rendszer és a hekkelhetőség nálam nem ugyanazt jelenti. A blekin kb android érzése van az embernek, egy fotóval, zenével, videóval gyakorlatilag azt tesz az ember amit csak akar, úgy adja/osztja tovább ahogyan csak akarja.

(#1480) Crafter32 válasza kárátékutyá (#1479) üzenetére


Crafter32
őstag

Iphone -on nem azt csinálsz egy képpel vagy zenével amit akarsz?

(#1481) kárátékutyá válasza Crafter32 (#1480) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Hát megnézem ahogy kékfoggal, vagy NFC (ez ugye nem van) és társai áttolsz vele másik eszközre bármit.

(#1482) V B A válasza kárátékutyá (#1481) üzenetére


V B A
aktív tag

... vagy küldeni egy fényképet csatolmányként

(#1483) Phülöp válasza Crafter32 (#1480) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem igazan. Csak egy pelda: .flac (azt csinalok, amit akarok - pl. le szeretnem jatszani)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1484) Crafter32


Crafter32
őstag

Nem tudok képet küldeni almán csatolmányként?

(#1485) Chopper90 válasza V B A (#1478) üzenetére


Chopper90
csendes tag

hát szerintem egyik mobil operációsrendszert se kifejezetten atomfizikusoknak tervezték, oké hogy egyszerű az ios,de nem hiszem hogy az android a windows phone vagy bb10 bonyolultabb lenne...

(#1486) Chopper90


Chopper90
csendes tag

Ezt nem értem : "A Q10-nél szerencsére orvosolták a problémát, mert bár itt is négy külön típus érkezik, a támogatott frekvenciasávokat leszámítva hardveresen megegyeznek, azaz sem teljesítményben, sem üzemidőben nincs eltérés közöttük. Arra azonban nagyon is érdemes odafigyelni, hogy melyiket vesszük meg (ha netán külföldről szerezzük be a készüléket), mert a hazai LTE-hálózatokat csak az SQN100-3 jelzésű modell támogatja, a többi (SQN100-1, SQN100-2 és SQN100-5) nem. Ebből rögtön az is kiderült, hogy a billentyűzetes készüléknél mindegyik verzió támogatja az LTE-t..."

Most tehát Mo.-on csak SQN100-3-at árulnak? Vagy elírás?

(#1487) V B A válasza Crafter32 (#1484) üzenetére


V B A
aktív tag

Nem, beteszi a fényképet az email szövegtörzsébe.

Barkácsmegoldás persze van: böngészőből gmail.com-ról vagy gmail appal.

Bocs, hogy szétoffoltam a topicot.

(#1488) eventus válasza Chopper90 (#1486) üzenetére


eventus
veterán

SQN 3 van

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1489) tomika13 válasza eventus (#1470) üzenetére


tomika13
tag

az csak a memóriakártyára vonatkozik, ha nincs benne kártya, akkor nincs ilyen opció a menüben.
amikor a telefon telepítette magát a gépre, egy illesztőprogram elcsesződhetett, ezt valahogy újralehet tenni?

közben erre rájöttem

[ Szerkesztve ]

(#1490) Crafter32 válasza V B A (#1487) üzenetére


Crafter32
őstag

Nagyon fura az Iphone. Engem biztos felhúzna és idegemben összetörném. Mint mikor nem volt copy-paste funkció benne vagy nem hajlandó most egy nyomorult értesítési ledet belerakni stb.
Nem is értem, a Z10 miért nem lett jobban kellendőbb.

Pont most vettem meg a Bebuzz -t, hogy végre fut a háttérben is. Mondjuk elsőre összeakadt a CallRecorder-el, de aztán most működik minden rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1491) gabor72


gabor72
aktív tag

10.2.1.2228 in da house.

Már backup-olok.

(#1492) Crafter32 válasza gabor72 (#1491) üzenetére


Crafter32
őstag

Hát ez a BlackBerry... felháborító, hogy állandóan kiadnak egy frissítést, szinte havonta. Vehetnének példát az androidról: évente max 1, az is csúszásokkal :))

(#1493) kárátékutyá válasza Crafter32 (#1492) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Nagy nehezen belakom, aztán kezdhetem újból. :)

(#1494) Chopper90 válasza eventus (#1488) üzenetére


Chopper90
csendes tag

mármint Magyarországon csak SQN3 van?

(#1495) Crafter32 válasza Chopper90 (#1494) üzenetére


Crafter32
őstag

Hivatalosan.

(#1496) tomika13 válasza Crafter32 (#1495) üzenetére


tomika13
tag

Sziasztok!

Még egy utolsó segítségkérésem lenne. Nagyjából megbarátkoztunk egymással, viszont a zenehallgatás kevésbé megy.
Ha zsebre rakom a telefont, és elindulok bárhova, akkor olyan, mint ha benyomódna valamelyik gomb, és eilndul a hangvezérlés, és össze vissza ugrál a zene is, vagy megáll, vagy számotléptet, mind ezt úgy, hogy a gombokhoz semmi nem ér hozzá, ezt teszteltem. Ugyan ez érvényes akkor is, ha ki van kapcsolva az az opció, hogy a hangerőgombokkal lehessen számokatváltani, vagy megállítani.
A két kérdésem, hogy erre van-e valamilyen megoldás, mármint, hogy ne ugráljon össze vissza az egész?
A második pedig, hogy a hangvezérlést le lehet-e tiltani valahogy, mert a beállítások között, csak optimalizálni lejhet, tiltani sajnos nem.

Köszönöm előre is a segítséget.

Tamás

(#1497) tomika13 válasza Crafter32 (#1495) üzenetére


tomika13
tag

bocsánat, nem erre volt válasz, mellé nyomtam.

(#1498) Crafter32 válasza tomika13 (#1496) üzenetére


Crafter32
őstag

Én nem hallgattam még 1x sem zenét a telefonon és még a gyári füles is lehet zacskóban van, a Neutron -t próbáltad már? Androidron az Mxplayer kötelező volt szinte letölteni, itt pedig a KalemSoft és a Neutron a legjobbak.
Illetve mi a helyzet ha tokba rakod a telefont?
A képernyőzár gesztus vezérléssel nyit vagy csak a bekapcs gombbal? (nekem az utóbbi van+ a gyári bőrtok)

[ Szerkesztve ]

(#1499) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Van egy bugom, nem tudom , találkozott e már vele más is. 2141 van fent. Ha fotózok vele, csak 30-60 perc múlva jelenik meg a kép a Képek mappában. Valaki találkozott ilyen hibajelenséggel?

(#1500) eventus válasza kárátékutyá (#1499) üzenetére


eventus
veterán

Igen. Megoldotta, hogy kikapcsoltam a kártyára való mentést majd úgy fotóztam párat. Restart majd vissza, hogy kártyára mentsen. Ez Z10en volt.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.