Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Crafter32 válasza SM76 (#1150) üzenetére


Crafter32
őstag

Hmm Nem hallottam még ilyet. Nekem is vannak beszéd hibák , de elsősorban itthon a gipszkarton, tükörfólia, szigetelés na meg a vodafone miatt. Kérdezd meg másik fórumban is, kíváncsi vagyok mit mondanak. 2x ua a hiba és csak nálad, nem hiszem telefon gond. Mindenki a kitűnő beszédhangot emeli ki a BlackBerry -nél pedig.

[ Szerkesztve ]

(#1152) SM76 válasza Crafter32 (#1151) üzenetére


SM76
csendes tag

Kb. 7 éve csak Blackberry-m van, tisztában vagyok a kiváló hangminőséggel!
Az a baj, hogy én kristálytisztán hallom, ahogy engem keresnek folyamatosan a vonal másik végén, szóval térető, antenna rendben.
Külföldi fórumon olvastam, hogy valakinek ugyanilyen gondja volt egy Bold 9650-el, 3x cserélte neki a szolgáltató gariba, és nem oldódott meg.
Két dologra gondolok: a Q10-nek van 2 db zajszűrő mikrofonja, gyanús, hogy az nem zajt szűr, hanem inkább azon keresztül akarja a beszédhangot továbbítani. A másik: kipróbálom egy másik SIM kártyával, csak produkálnom kell egy mikro SIM-et valahonnan...

(#1153) Crafter32 válasza SM76 (#1152) üzenetére


Crafter32
őstag

A Sim-re gondoltam én is. Tényleg fura, hogy egymás után két telefon u.a. produkálja. Milyen szolgáltató? A készülék független?

[ Szerkesztve ]

(#1154) gabor72 válasza SM76 (#1152) üzenetére


gabor72
aktív tag

BBM hanghívással nem próbáltad?

(#1155) SM76 válasza Crafter32 (#1153) üzenetére


SM76
csendes tag

T-függő a készülék, ők cserélték gariba is. BBM hívást még nem próbáltam, de hangjegyzettel jó sokat teszteltem - kristály tiszta... Ja, és bluetooth headsettel sem jelentkezik, kénytelen vagyok azt használni.
Egyre inkább a zajszűrő mikrofonra gyanakszom, főleg, hogy pár nap után jelentkezett csak mindkét telefonnál, lehet, hogy eltömődött? Bár másik SIM-mel sem sikerült még kipróbálnom.

(#1156) Crafter32 válasza SM76 (#1155) üzenetére


Crafter32
őstag

Tokban van?

(#1157) SM76 válasza Crafter32 (#1156) üzenetére


SM76
csendes tag

Igen, miért?

(#1158) lezerpiramis


lezerpiramis
őstag

Nehany napos (vegre 100%-osan hasznalhato) Q10 nyuzasa utan a tapasztalatok (OS 10.2.0.429-cel):

Pro: egeszen zsenialis billentyuzet (meg a 9000-9900 parost is uti, pedig magasra tettek a mercet); kellemes uzemido (9900-hoz es Z10-hez kepest is); nagyon egyben van a telo (bar ez a ket masik modellre is igaz).

Kontra: a geszusvezerles neha korulmenyes (nincs hely a billentyuzet es a kepernyo kozott); a nagyobb erintohoz jobban passzol az OS maga (ettol fuggetlenul egeszen remek a Q10-esen is).

Osszessegeben kivalo a telefon, de ez a Z10-re is igaz. Trackpad nekem nem hianyzik :)

(#1159) Crafter32 válasza SM76 (#1157) üzenetére


Crafter32
őstag

Gondoltam azért koszolodott be. Régen nekem is mindig szabadon volt a telefon. Egy simma papirzsepivel összerakva iszonyat pusztítást csináltam. Apró papir volt a telefonba mindenhol.

lezerpiramis: A Q10 -en érződik nagyon a kicsi képernyő, viszont egy kézzel kezelhető, kicsi és minőségi. A Q5 sokkal jobban kezelhető viszont közel nem ennyire minőségi anyagokkal. Milyen fura azért az ember, hogy mennyi pénzt képesek vagyunk áldozni egy rosszabban használható telefonért csak azért, hogy minőséget érzünk. Persze a Q5 azért nem gagyi, de én ezt érzem. Az asszonynak Q5 van.

[ Szerkesztve ]

(#1160) lezerpiramis


lezerpiramis
őstag

Azert boven hasznalhato a Q10. Mindenesetre visszacuccoltam a Z10-be, egy hangyanyival jobban fekszik nekem.

Q5 nem jon be annyira a nem cserelheto akksi es a curve-os billentyuzet miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1161) gabor72 válasza lezerpiramis (#1160) üzenetére


gabor72
aktív tag

Van Q5-öm és Q10-em is, de sose éreztem hogy a 10-et nehezebb lenne használni a keskeny sáv miatt. Sok helyen olvastam ezt de nekem mindig rááll az ujjam, szerintem nincs vele probléma.
Tény hogy a Q5-öt tok nélkül egyszerűen nem kellemes kézbe fogni. Fura műanyag, csúszós, azonnal koszos. Vettem hozzá gyári premium tokot, kötelező tartozék. Állítólag a fehér teló sokkal jobban rendben van, ez már a képeken is látszik.
Ezzel szemben a Q10-et öröm megfogni, gyönyörű, finom cucc, és hiába csak kicsit erősebb papíron, azért van sebességkülönbség is. Nem a menüre vagy az alap dolgokra gondolok, de pl az appword látványosan gyorsabb, meg persze a komolyabb progik is szebben mennek.
Billentyűzet terén mindkettő kiváló, amelyiket megszokod az lesz a tökéletes.
Egy dologban jobb a Q5, mégpedig a kijelző, szebb a képe.

(#1162) Gomba válasza gabor72 (#1161) üzenetére


Gomba
senior tag

Egyetértek. (asszonynak van Q5). Bár nekem a kijelzője jobban tetszik a Q10-nek... De én mondjuk 0% fényerőn használom azt is. A billentyűzetben szerintem jobb a Q10. A Q5-nél van olyan, hogy egy gombot benyomsz, akkor a körülötte lévők is "bentebb" mennek. Q10-en ilyen nincs....

Ép hardverben ép szoftver

(#1163) eventus


eventus
veterán

Új BB10 Leak: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1164) jagertibi


jagertibi
aktív tag

Nálam is van az asszonynak Q5, csak még nincs kibontva :) nagyon várom már...

(#1165) Gomba válasza jagertibi (#1164) üzenetére


Gomba
senior tag

Nekem múlt hónap vége szülinap-névnap volt.... nem lehetett karácsonyig húzni :)

Ép hardverben ép szoftver

(#1166) Crafter32


Crafter32
őstag

Mindenki Q5 -t vett az asszonynak, magának meg a Q10 -t? :) Miért sajnáljátok a pénzt az asszonyra? Hol itt az egyenjogúság? Tessék neki is drága telefont venni! :))

(#1167) jagertibi válasza Crafter32 (#1166) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Igy se biztos hogy megtartja, lehet nem birom elvenni tole a 9780 at....

(#1168) eventus válasza jagertibi (#1167) üzenetére


eventus
veterán

Megtudnám érteni :) Ha kapott volna egy kis frissítést a böngésző terén + ez az, akkor nekem is az lenne még :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1169) lezerpiramis válasza eventus (#1168) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ez az :) (böngésző, hotspot-funkció, BBM voice és video mobilhálózaton is, gyorsabb HSPA, normálisabb anyagminőség a gomboknál stb.).

Egyébként a maga korában tényleg jó kis teló volt, én is használtam 9780-ast jó néhány hónapig a 9000-esem eltulajdonítása, valamint a 9900-asom megvásárlása között :)

(#1170) gabor72 válasza Crafter32 (#1166) üzenetére


gabor72
aktív tag

Én pont fordítva voltam. Q5-öm volt. A feleségemnek kellett új teló, találtam egy 10-et olyan áron hogy azonnal le kellett rá csapnom. Aztán hazaértem, kibontottam, beüzemeltem, nyomogattam 1-2 órát és már kezdtem is vadászni a saját példányomat :)

(#1171) eventus válasza lezerpiramis (#1169) üzenetére


eventus
veterán

Mi bajod volt a gomboknal? Enyem esett allandoan es semmi baja sem volt :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1172) lezerpiramis válasza eventus (#1171) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Elegge gyorsan kopott, es atszurodott a feny rajtuk, szoval csunyacska lett.

A legnagyobb gondom egyebkent a merete volt, a 9000-9900 paros nekem jobban fekudt.

(#1173) eventus válasza lezerpiramis (#1172) üzenetére


eventus
veterán

Az hogy lehet??? Nem láttam még ilyet

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1174) jagertibi válasza eventus (#1173) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Nekem is megkopott rendesen a gombsor, főleg a 9700-n. viszont az ebay-on aprópénz volt hozzá bármi ezáltal az enyém mindig ujjnak nézett ki :D

(#1175) lezerpiramis válasza eventus (#1173) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Gariban fodarabcseret csinaltak rajta, ugyhogy nem volt gebasz, csak csunya volt :)

(#1176) jagertibi


jagertibi
aktív tag

Mondjuk már a Q10-m nek is a (W,D) gombjai úgy meg koptak hogy atszurodik a feny. Az S gomb is kezdi, most látom.

(#1177) Crafter32 válasza jagertibi (#1176) üzenetére


Crafter32
őstag

Mivel nyomkodjátok? Egy kis Nivea krém a kézre és szép puha lesz a bőr. A telefonnak és az asszonynak is jót tesszel :))

(#1178) jagertibi válasza Crafter32 (#1177) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Az aktív tok koptatja el. Szerintem túl sokszor huzogatom ki be naponta.. :p

(#1179) eventus válasza jagertibi (#1178) üzenetére


eventus
veterán

Anno a 9000 tokja a gombokat is kitépte. Nem tudom, de szerencsére nekem semmi érintkezési, kopási problémám nincs, pedig esik állandóan és pötyörészek :) Hál készült a tiétek, enyém mexikói. Bár ez 8900nél hátrány volt.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1180) jagertibi válasza eventus (#1179) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Szerintem nem szamit hol keszult, ha sokat huzgallja az ember megkopik mind. Ez is ott keszult. Viszont en tenyleg gyepalom a berryket.

(#1181) Crafter32


Crafter32
őstag

Ma át akartam küldeni egy videót Sonyra. (200 Mb) De még egy képét sem sikerült. Bluetooth, NFC, Közös wifi hálózatban, BBM. Egyik sem ment. A végén a Q10 -t újra kellett indítani, mert már a wifire sem csatlakozott :). A BBM 6MB-ig enged fájl küldést. NFC -nél csippant a Sony (gondolom jelezte látja a Q10 -t), de a Q10 nem reagált. Bluetooth -on is a régi Nokia telefont ami másik szobában volt rögtön látta, de a Sony -t nem :). Vmit biztos rosszul csinálok, de még nem jöttem rá mit. Majd legközelebb ha lesz rá lehetőség tovább próbálkozom. Biztos vagyok, nem a BBM az egyetlen lehetőség androidra való fájl küldésnek 6MB-ig.

(#1182) Gomba válasza Crafter32 (#1181) üzenetére


Gomba
senior tag

NFC bekapcs elvileg elég kellene legyen a Q10-en. Az majd aktiválja a bluetooth-t. De simán bluetooth-al nem probalkoztal?

Ép hardverben ép szoftver

(#1183) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Sziasztok!

Januárban készülök új telefont vásárolni, és úgy döntöttem, visszatérek a BB-hez. Vissza, mert egy darabig használtam a 9000 Bold-ot, amire azóta is úgy gondolok, mint a legjobb, legmegbízhatóbb telefonra. Akkoriban elkapott az android láz és kipróbáltam jó néhány készüléket, de rá kellett jönnöm, hogy vagy kiadok egy rakat pénzt, és akkor használható készülékem lesz, vagy veszek egy olcsóbbat és próbálok együtt élni a hibáival.

Szóval most úgy döntöttem, hogy újra visszatérek, főleg mivel egész jókat olvastam a 10-es rendszerről. A feleségemnek is szeretnék egyet, mert Neki is elege van a hülye "robotos" hibákból...

Próbálok utánaolvasni, hogy a Q10 vagy a Z10 mellett tegyem le a voksomat, de nem igazán sikerül döntenem. Amióta androidozom, csak teljes kijelzős készülékeim voltak, aminek látom a hibáit és az előnyeit is, de máig emlékszem a Bold billentyűzetének kényelmére. Szóval nehéz ügy...:(

Elsősorban telefon, sms, és e-mail a fő használati tevékenység, de amikor még ágyban fekszem, akkor telefonon szoktam elolvasni a híreket vagy felnézni a facebook-re is. Egyikre ez lenne jobb, a másikra az.. Nehéz ügy... :(

A fő kérdésem azonban, hogy lenne-e valakinek egy eladó példánya január-február környékén. Független vagy vodás érdekelne. HA esetleg valaki megválna tőle privátban keressen. :) Köszi!

Ja, és ha esetleg valaki tudna szubjektív tapasztalatot írni egyik vagy másik készülék mellett vagy ellen, azt is szívesen venném, mert a főrumon elég nehéz összemazsolázni, és van 1-2 dolog ami ha jól látom, azóta már nem is aktuális.

Előre is köszi! :R

(#1184) gabor72 válasza Bobby G. (#1183) üzenetére


gabor72
aktív tag

Szerintem ha email/sms/telefon a lényeg akkor Q5/Q10.

Volt Z10-em, Q5-öm ami most is megvan még, de most Q10-et használok.
A Z-t elég hamar eladtam, nekem fontos hogy ha írok akkor ne a billentyűzethasználat kösse le a figyelmemet, inkább a levél tárgyára szeretek koncentrálni :)
Hírolvasásra a Q kijelzője is teljesen megfelelő, sőt egy kicsit szélesebb is mint ami a Z-nek van, így picit nagyobbak a betűk.

Ami még a Q mellett szól az az akksiidő. Amíg a Z-t délután 3-4-re kinyírtam, addig a Q még 30-40%-on van este mire ágyba kerülök.

(#1185) VANESSZA1 válasza Bobby G. (#1183) üzenetére


VANESSZA1
őstag

+1 Q10

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1186) jagertibi


jagertibi
aktív tag

+1 Q10

(#1187) Crafter32 válasza Gomba (#1182) üzenetére


Crafter32
őstag

Mindent megprobáltam. Sima Bluetooth , NFC, wifi direkt, felhő vagy akármi :) Még nem volt rá alkalom, de próbálom még...

Bobby G.: egy cipőben járunk. Ezekre "elég " a Q. Ennél jobban kezelhető telefont nem tudok, kár lenne lentebb adni ha megteheted. Bár el kell ismerni a Z10 ára royal flush -el egyenértékű.

[ Szerkesztve ]

(#1188) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Köszi a válaszokat! :)
Tényleg vonzó a Q10 billentyűzete, csak nem értem, hogy a híváskezelőket miért hagyták le.... :F

(#1189) gabor72 válasza Bobby G. (#1188) üzenetére


gabor72
aktív tag

Nekem nem hiányzik, eszembe se jutott hogy nincs rajta.

(#1190) eventus válasza Bobby G. (#1188) üzenetére


eventus
veterán

Igen, ez egy fájó pont, főleg télen kesztyűben. + autovezetesnel :))

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1191) jagertibi


jagertibi
aktív tag

Ezért jó az aktív toknak a felvesz lerak funkciója... :)

(#1192) Bobby G. válasza jagertibi (#1191) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Be lehet állítani a tokot? A Boldnál még csak a képernyőzárat nyitotta-zárta.

(#1193) Crafter32 válasza Bobby G. (#1192) üzenetére


Crafter32
őstag

Be lehet állítani. De egy picit túl bonyolultabb a kelleténél. A biztosági beállításoknál van, hogy a tokban lezárja -e a képernyőt, a hívásonál, hogy tokból kivéve felvegye vagy belerakva befejezze -e a hívást.
Szívtam vele, mire rajöttem. Egy helyen kellene lenni az aktív tok használati beállításoknak.

[ Szerkesztve ]

(#1194) eventus válasza jagertibi (#1191) üzenetére


eventus
veterán

North Face ETIP GLOVE : [link]
Etip functionality works with a touch-screen device

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1195) jagertibi válasza Crafter32 (#1193) üzenetére


jagertibi
aktív tag

A telefonkonyvben csak lehuzod fentrol beallitas, tok....nem a kapcsolatoknal hanem a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#1196) m-83


m-83
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon szemezek eme készülékkel. Eddig is BB-m volt. A kérdésem az lenne, hogy a netre belépve online játékfelületet mennyire kezel a készülék. Az robotos telefonon valami flash playert kér, azonban ez nem tölthető le. Valaki megnézné nekem?
Előre is köszönöm a választ!

(#1197) Crafter32 válasza jagertibi (#1195) üzenetére


Crafter32
őstag

Egyről beszéltünk. Akkor félreérthetően írtam.

[ Szerkesztve ]

(#1198) eventus válasza m-83 (#1196) üzenetére


eventus
veterán

BB10 gond nélkül kezeli a flash tartalmakat.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1199) Giorgio1313 válasza m-83 (#1196) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

Fogj először a kezedbe egy Q10est és utána is megkérdem hogy szeretnél e online flash-es játékkal játszani rajta:))

(#1200) Crafter32 válasza Giorgio1313 (#1199) üzenetére


Crafter32
őstag

BlackBerry -t arra használni, hogy online tudjál játszani, már eleve fura. Valahogy nem illik bele a BlackBerry image -be, függetlenül attól lehet-e vagy sem. Egy Q10 meg már tényleg túl kicsi arra + inkább tartom üzleti mobilnak, mint gazdag fiatalok divat (alma) vagy játék (android) telefonjának.
Mégis a BlackBerry -n gyorsabban futnak a játékok + flash gond nélkül megy akkor most miért is ne? :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.