Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Eastman válasza neduddki (#299) üzenetére


Eastman
őstag

Én a kis masszőr haveromat képeztem ki a piriformisomon a göbök szétmasszírozására + Denevér Pad. Valamelyest jobb így a helyzet. Torna nekem is kellene nagyon. Begyűjtöttem 3 gerinctorna DVD-t, de még rajtuk a celofán.

Örni: Az eszközt még nem próbáltam.

Amivel a munkám során többször találkoztam, az a keresztcsont és a csípőcsont közti feszes izület gyulladása. Ez is okozhat kemény derékfájós tüneteket.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#302) biker válasza Eastman (#301) üzenetére


biker
nagyúr

És neked hogy megy a bolt? :)
remélem jól!

lógás kimondottan jó.
tegnap is feszült kicsit a derekam, ma reggel is merev háttal keltem, munka előtt lógicsáltam kicsit, meg se éreztem a kocsikázást utána

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#303) Eastman válasza biker (#302) üzenetére


Eastman
őstag

Alakul. :) "Lógós" meló. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#304) Örni76 válasza Eastman (#301) üzenetére


Örni76
tag

Akkor tessék tornázni! Nekem ez vált be a legjobban!
Szörnyű most ez a derékfájásom, szinte állandó hasmenés érzésem van tőle, régebben is volt ilyen. Én már rég lógtam, mert a gép kint van a teraszomon és ilyen hidegben nem akartam használni, de ha azt mondjátok piriformisra is jó, akkor holnap adok neki egy esélyt :)
Egyébként mit lehet ezzel még csinálni? Hideg vagy meleg jó neki?

Ehhez a székhez mit szóltok? Ma szétnéztem pár helyen és ez nagyon kényelmes volt:

http://www.jysk.hu/130/133/3638000/a/catalog

Számítógép elé keresek otthonra valami jó széket.

Horgolt android figura kapható: http://kepfeltoltes.hu/view/110208/Resize_of_IMG_9321_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#305) Örni76 válasza Eastman (#303) üzenetére


Örni76
tag

ja, mostani tünetek:

farpofák égnek, lábban oldalt és hátul egész végig égő érzések, boka néha nyilal. Derék tompán fáj és a gyomromban sűrűn furcsa érzések. Állva, séta közben sokkal jobb, nem nagyon érezni.

És fogod tesztelni a der+med-et?

Horgolt android figura kapható: http://kepfeltoltes.hu/view/110208/Resize_of_IMG_9321_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#306) neduddki válasza Örni76 (#304) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha jo szekakko rminimum sitag a tobbi mese habbal
elo kek keresni nekem si azt a tornat amit a magyar gyorgytornaszok gyongyetol kaptam, csak vhova mar en is elhanytam, de mongyuk egy jo kis tuzonjaras sem lenne mar ellenemre:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#307) Örni76 válasza neduddki (#306) üzenetére


Örni76
tag

No igen, Sitag, de ahhoz pénz is kéne :) Tegnap a Kikában is jártam, beleültem egy 150 ezres irodai székbe, na az már kellemes volt!
Igen, te is keresd elő a tornádat és nyomasd amennyiszer csak tudod, szerintem ez az egyik fő megoldás a magunkfajtának.

Horgolt android figura kapható: http://kepfeltoltes.hu/view/110208/Resize_of_IMG_9321_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#308) neduddki válasza Örni76 (#307) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

hat ken meg vagy 24 ora naponta kkor egyenesdben elnnek, meg het en vagyok a hujje hogy ennyi munkat bevallalok, de hat nekm ez a heppem:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#309) neduddki válasza neduddki (#299) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

CubaiTancoslyany talakzoott gyogymaszor gyakorlati oktatojaval, ha nem lataserult lenne a srac akkor elmenenk ukran ketajtos szekrenynek is, sajnos gyakorlasra hijjab ajanlottam fel magam a lyanynak csopporttarsait kell nyunzi, pedig en sokkal jobb delikvens vagyok a Mesterm szeritn /mehogy keves ojjan szar van a vilgaban ami az en hatamon nincs:- ))) na jo kis tuzlasa oke/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#310) Karintia


Karintia
újonc

S O S !

Örülök, hogy megtaláltalak Benneteket.
Kérem szíves segítségetek, minde okos tanács jól jön.

5.éve szenvedek csípőfájdalommal és főleg farban jeletkező erős, izomlázszerű fájdalommal. Már megjártam kb.20 orvost, van 4-5 féle diagnózisom, de igazából tanácstalanul néznek a dokik, mert egyikre jellemző szimptómát sem produkálom.

Egy német nyelvű lapon találtam egy leírást, mely a "piriformis szindróma" tünetegyüttesét taglalja. Magamra ismertem benne.
Felvetettem hát az ortopéd dokinak, de azt mondja, ilyen betegség nincs, ez csak egy következmény. Mindez Ausztriában történt, Magyarországon azt sem tudták, miről beszélek.

Itt olvastam, hogy Ti legalább hallottatok erről a szindrómáról, kérlek Benneteket, írjatok, kinek milyen tünete produkál, illetve mit tesztek ellene. Már, ha nekem is az van.

Köszönöm szépen.

(#311) PierNight


PierNight
aktív tag

most bukkantam még csak erre a bejegyzésre..hát őszintén sok sikert a gyógyuláshoz..vagyis inkább úgy fogalmaznék a fájdalommentes derékhoz.. :)

(#312) biker válasza Karintia (#310) üzenetére


biker
nagyúr

van ilyen szindróma, Eastman kolléga javasolta korábban a gyakorlatokat, olvass vissza, illetve keresd őt bizalommal.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#313) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na gondolom dicsexem: 120kg falkon1 multifunkci 3 emelt+magasfoldszint este cubai tancosjany masszir kulonosebben nicns bajjom csak nemi izopmlaz /elzo nap[oban vlt gey ksi streszoldo fursigeles az azert sokat lensitett a derekamon, mert elotte huzott mint a fene/, kollega akivel vittunk masnap reggel nemi derekkiegyenesedesi goindokra panaszkodott ajanlottma neki is a leanyzot, de aszongya az asszony ne out vona:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#314) nem_tom


nem_tom
őstag

Azt tudtam, hogy nagyon gyér a magyar egészségügy, de hogy ennyire. Egyre rosszabb dolgokat hallok/olvasok róla. :(((

Amúgy, az ilyen magánvállalkozások, akár magánkórházak sokkalta jobbak, mint az alap. Csak pénzbe kerül az a baj, de általában megéri.

[ Szerkesztve ]

(#315) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem 15 évesen a hátam néha húgy fáj hogy ha lehajolok majdnem összeesek a fájlomtól! Ilyenkor jól kiroppantom ami tök jó aztán már egész jó! :D

(#316) Digital


Digital
addikt

Hali!

A problémám a következő:
Az L4-es csigolyámnál van egy gerincsérv, a lumbális szakaszon scoliosis. Idegsebész, ortopéd szakorvos szerint nem kell műteni, helyes testtartás, McKenzie torna.
Kb 3 hete szerintem egy hajnali kerékpározás alkalmával megfázhatott a derekam:( Pár napra rá az ágyból felállás alkalmával nem tudtam kiegyenesedni, visszazuhantam az ágyba. Most 3 hétre rá már egy szék segítségével fel tudok kelni, viszont a járáshoz pár percet "tornáznom" kell. A dolog kellemetlenebb része, hogy a jobb oldali fenekem izmai görcsösen meg vannak feszülve, és ez lesugárzik a jobb lábamba. Kaptam medencefürdőt, orvosi masszázst (ilyen volt már 4 alkalommal karbantartás címszó alatt, de most nem kívánom olyan nagyon a nyomkodást, de szerintem az jót tenne neki:F). Kaptam fájdalomcsillapítókat, izomlazítót (mydeton), és gyulladáscsökkentőt.
Nagyon kellemetlen, úgy megyek mint egy kérdőjel, aludni a bal oldalamra fordulva tudok. A tornát még soha nem próbáltam, viszont sokat bicajozom, ami jól esik. A nap folyamán sokat ülök, a testsúlyom 125kg, fogyókúra folyamatban, most -7 kg :K
Mit tanácsoltok, mit tehetnék az állapotom javítása érdekében?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#317) Digital


Digital
addikt

UP!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#318) biker válasza Digital (#316) üzenetére


biker
nagyúr

szia

- először is még -20kg :( nem b...tatásként, de kell, és kész
- nem ülni sokat, vagy térdeplőszék, vagy fitlabda
- torna. megfelelő, gyógytornász által összeállított!
- biza masszázs, meg TENS kezelés, ha nincs gyulladás, akkor fürdő
- gravitációs ágy

aztán vagy segít, vagy szike :(
gyógyszerek nem segítenek, csak nem fog fájni annyira

derekat nem megfázítani! soha!
emeléshez fűző vagy súlyemelő öv

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#319) Digital válasza biker (#318) üzenetére


Digital
addikt

Szeva!

Nem veszem a tanácsod b@sztatásnak, bizony nagyon elhíztam :B !
Úgy érzem már el tudok majd menni a kezelésre, ma vettem is öt időpontot.
A tornáért majd külön kell beutalóért kuncsorognom, bárcsak már ott tartanék...
A TENS kezelést, gravitációs ágyat még soha nem próbáltam, emelgetni meg nincs szándékomban semmit.
A kést :Y el szeretném kerülni még sokáig!
Amúgy hogy szolgál az egészséged?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#320) Digital válasza biker (#318) üzenetére


Digital
addikt

Volna még egy kérdésem!
Ha megyek gyógytornászhoz ö is megvizsgál, vagy a meglévő leleteim alapján+próbagyakorlatok végzésével állítja össze a gyakorlatokat számomra?
Minden beteggel külön-külön foglalkoznak?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#321) biker válasza Digital (#320) üzenetére


biker
nagyúr

elvileg megnézi a leleteid, és annak megfelelő mozdulatokat fog tanítani, és általában kis csoportos foglalkozások szoktak lenni, pár fővel, ritka az egyéni foglalkozás közpénzen.

én amúgy egész korrektül elvagyok. van néha egy-egy rosszabb nap egy dolgos hét után, de sokkal jobb, mint korábban volt

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#322) Digital válasza biker (#321) üzenetére


Digital
addikt

Örülök neki hogy jobban vagy!
A derekam nekem is hajlik, de a jobb farpofám borzalmasan görcsöl (fürdés közben érzek benne egy csomót, gondolom ez a begörcsölt izom lehet), és ez lesugárzik a vádlimba. Reggelente iszom egy magnézium pezsgőtablettát, most meg elmegyek masszázsra, kíváncsi leszek hogy fog viselkedni :F Biciklin semmi bajom.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#323) Digital válasza biker (#321) üzenetére


Digital
addikt

Na megtörtént a kezelés!
A masszőr szerint ülőideg becsípődés lehet a probléma, ha be lenne gyulladva nem nagyon tudnék közlekedni. A fentebb említett csomót megnyomkodta, a kezelés után már picit jobban éreztem magam. A meleg fürdőt szerinte kerüljem, inkább úszni kellene.
De szeretnék már kilábalni ebből a nyavalyából...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#324) Eastman válasza Digital (#323) üzenetére


Eastman
őstag

!FINOMAN! elkezdheted nyújtani a piriformis (körtealakú) izmot. Katt!
De semmiképpen ne a derekat kicsavaró mozdulatokkal! Csak háton, egyenes derékkal a térdeden a bokád és egy törölközővel húzod magad felé a "jó oldali" térded. A derekad oldalra ne csavarodjon, a feneked ne emelekedjen fel a szőnyegről! Ha mostanság a gyógytornászhoz eljutsz előtte feltétlenül kérdezd meg őt a piriformis nyújtásról!

Az ülőideg általában három helyen tud megnyomódni. Vagy a porckorong nyomja, vagy a piriformis feszülése, vagy a térdhajlatban a szék széle a sok ülés során. Lehet akár egyszerre mindhárom is a probléma "fenntartója". Leírásod alapján a derék-megfázás utáni fájdalom feszíthette be a farizmokat, köztük a mélyen elhelyezkedő piriformist.
Ha nincs gyulladás akkor a biker által is leírt mechanikus terápiák mehetnek.

Gyulladás esetén gyulladáscsökkentő gyógyszerek, hűtés (csak a farizmokat, semmiképpen ne a derekat!) és PIHENtetÉS! Semmi bringa és szaladgálás!

Írj, ha elekadsz valahol!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#325) Digital válasza Eastman (#324) üzenetére


Digital
addikt

Szia!

A háton fekvést még nem nagyon kívánom, inkább ülök, mászkálok. Szerintem a jövő héten megpróbálom nyújtani a piriformis-om, most még pihentetem.
Ma már segítség nélkül fel tudtam állni a masszázságyról, a múlt héten még kellett egy pici segítség. Kiegyenesedve már sokkal jobban éreztem magam.
Nem tudom a három helyből hol nyomódik az ülőideg, fájdalmat csak a fenekemben érzek.
Szerintem gyulladás nincs, egy doboz cataflam-ot megettem, a végén csak a gyomrom fájt a gyógyszertől.
Tehát gyulladás esetén kell pihennem, amúgy mehet a mozgás, úszás, bicajozás?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#326) Digital válasza Eastman (#324) üzenetére


Digital
addikt

Szia!

És meddig tart ez az állapot?
A kezelés felénél tartok, van egy pici javulás, de a menés továbbra is nehézkes.
A neten olyanokat olvastam, hogy az isiász/ülőidegzsába néha 12 hét alatt gyógyul! :Y
Néha szúr, belenyilal, ég a pirinforis-om.
Az úszás, bicajozás továbbra is nagyon jól esik!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#327) Digital válasza Digital (#326) üzenetére


Digital
addikt

Valaki?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#328) biker válasza Digital (#326) üzenetére


biker
nagyúr

Hát, mitmondjak, sokáig is tarthat.
nem ijeszgetésként, de nekem ezeket mondták orvosok:
- 0-1 hónap: majd megjavul, pihenjen
- 1-2 hónap: 6-12 hét a javulás, menjen tornázni meg fürdőbe, minek műteni, várólista 2 év úgyis
- 2-3 hónap: biztos nem javul? nem csak szimulál?
- 4. hónap: kórházban: mire várt eddig, minek erőltette, a fürdő árt, meleg árt, mozgás árt, azonnal műtjük. 6. hónapban műtét :)

Szóval ne arra hallgass, ki mit mond, hanem mit érzel :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#329) Digital válasza biker (#328) üzenetére


Digital
addikt

Talán egy picit javult, ezt határozottan érzem, fel tudok állni szék nélkül,megyek pár száz métert egyhuzamban.
A háziorvosom hétfőn elküldött ismét az idegsebészetre. Egy barátom bent van, Prof Dr Barzó Pál műtötte, igaz neki nem sérve volt. Kértem hozzá időpontot, holnap 3-ra megyek. 10k az első vizit, viszont sokak szerint a prof a legnagyobb szaki a témában.
A múlt hét hétfőn lett a titkárnőtől időpont kérve, kedden hívott, hogyha nincs MRI-m akkor szerdán már mehetnék is csináltatni :) Tavaly 5 hónapot vártam rá...
Tiszta para vagyok! Kíváncsi vagyok mit fog mondani:F
Úgy érzem a keresztcsontom környékén fáj, onnan megy le a jobb lábamba. Ott van valahol a 4-5-ös csigolyánál lévő sérvem,de ez picit mellette indul.Arra gondolok a sérv nyomhatja az idegpályát.
A múlt héten negyed órára beleültem a meleg medencébe, tornáztam picit, utána lényegesen jobb volt.
Fogyás folyamatban, 12 kg lement!

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#330) xdx@


xdx@
aktív tag

Hogy vagy mostanában biker? :)

(#331) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem is még egy éve (15 évesen) rendszeresen úgy fájt néha a hátam hogy ha lehajoltam majdnem összecsuklottam a fájdalomtól. Néha haverom rám állt jól kiroppant akkor nem fájt annyira mostanság már úgy hajlok mint egy macska gondolom a hátizmaimmal volt a gond. 10cm növés egy év alatt :D

(#332) ftc


ftc
nagyúr

Nem olavstam végig de ismerős tünetek...

nekem 1 az 1-ben ez van.... Okát kiderítették végre...Alulról a 4. s 5. csiglyám repedt...

(#333) xdx@ válasza ftc (#332) üzenetére


xdx@
aktív tag

Tényleg, arcod teljesen rendbe jött? :)

[ Szerkesztve ]

(#334) ftc válasza xdx@ (#333) üzenetére


ftc
nagyúr

fogjuk rá ....MR nem mutatott semmit de én érzem továbbra is főleg a ideges vagyok

(#335) xdx@ válasza ftc (#334) üzenetére


xdx@
aktív tag

Szar az élet...

(#336) biker válasza xdx@ (#330) üzenetére


biker
nagyúr

Mostanaban kicsit fajlalom, mert epp koltozunk, es butorgyartas folyik meg pakolas ezerrel, de amugy egesz jol elvagyok :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#337) RexMaximus válasza biker (#336) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Milyen azóta az állapotod? azaz az elmúl időszakban hogy lakultál :)

[ Szerkesztve ]

(#338) biker válasza RexMaximus (#337) üzenetére


biker
nagyúr

óóó, köszi a kérdést :)
hát nem 100%, inkább csak 40-60% közt inog. jön a hideg, rossz pont, itt volt a 3 napos budatranspack, rossz pont, meg csak úgy is fájogat
bár újabban inkább merev, és a lábam fáj

Igazából elviselhető, de lehetne jobb is, mert mindig "izgulok", mi lesz. Főleg a kiállításon, utolsó nap 2x30perc előadást kellett tartani, én írtam, csak az én gépemen tökéletes (másnak nincs macje), muszály jól lenni és megtartani :)

Hogyhogy eszedbe jutottam, csak nem épp rossz a derekad?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#339) RexMaximus válasza biker (#338) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Réh ph-ztam és mivel összegyült elektronikai hulledéktól kell megszabadulnom, feljöttem :).

Egyben olvastagattam is ezt azt és megnéztem mi van a régi logoutos "blogokal" amiket követtem. Így jutottam vissza.

Kiváncsi voltam ki hova jutott el gerinc problemák terén is, amikor ebben szenvedtem sok emberrel beszéltem (írtam :) ) . De a magánblogokbol sok megszünt.

Nekem sikerült kimásznom belőle sőt ismét olyan mozgásnak hodólok mint tizen évvel ezelött. Viszont ha kimarad az edzés ami egyben rendben is tartja a problémás terültetett akkor kezdem érezni hogy valami nemjó. Persze nem is kíméltem, ülőmunka ezerrel néha álló - álló asztalom is van - Derekasoknak ismerős érzés. Májusban pár sérülést beszedtem - nem gernic - de semmi sulyt nem tudtam mozgatni szeptemberig, rehab alatt meg azért gyengült a hátam.

Ennyi. :)

(#340) Silavati


Silavati
friss újonc

dr. Klemancsics hol "csontkovácsol"? Segítesz nekem, kérlek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.