Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Frozen válasza makkmarce (#499) üzenetére


Frozen
őstag

Ahogy megyünk előre minden egyre több hőt termel ezért a léghűtést lassan el is ehet fejelteni tök mind1 melyik gyártóról beszélünk. Ilyen esetben szintén a monoblokot kell megveni és mind1 ép melyik gyártó procijára pakolják fel. ( Egyre több felhasználót kezd zavarni a léghűtés zúgó zaja ezért inkább vizet építenek vagy aio-t )
Az hogy mennyit fogyaszt ezen páran rugóznak ,szerintem csak azért mert ép a konkurens termékeire esküsznek és akár mennyire is kacatot gyártanak az a nagy valami.Közben az emberek nagy nagy % részét abszolút nem érdekli mennyit fogyaszt a masina. És mindenki úgy csinál mintha a bekapcsolástól kezdve ennyit venne fel ami megint csak nem igaz.
#492Sbig_x Nagyon szuperül leírta,hogy olyan apró összegeken megy a cicaharc és a viaskodás ami röhejesen vicc kategória már.Persze nagyon nagyon sok használat mellett az apró különbségből lehet sok év alatt komolyabb összeg is. (100w többlet fogyasztás durván ha napi 12 órát megy a gép kb 5-10 ezer forint ,de szerintem ennyire senki nem elvetemült mert alszik és a gépet sem terheli egyformán szóval ez még kevesebb hány év alatt jön akkor ki a sporolás? :D

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#502) carl18 válasza FoLey-v (#500) üzenetére


carl18
addikt

Amatőrök mindig voltak vannak és lesznek is. "V Gábor méltó utodja lehetne ;]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#503) Darmol válasza Frozen (#501) üzenetére


Darmol
senior tag

"most a sima léghűtőt rivális procinál nem gond"
Nem. Szuperek a gyári cuccok amiket adnak a Ryzenek mellé (ha adnak). Csendes, hűt, fordulatszám szabályzós, teszi a dolgát, és nem utolsó sorban ingyé van.
De ez hogy jön ide? Ez egy Inteles cikk. Az új generációs Intelek mellé adott gyári légkavarók milyenek? Mesélj! :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#504) Gyok2 válasza Frozen (#501) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Figyi, te nem kormányszóvivő vagy? Érdemi válasz nincs, csak az aktuális bs lemezt pörgeted, néha kicsit belemixelve...

Tiszta Windows rendes ház

(#505) Frozen válasza Darmol (#503) üzenetére


Frozen
őstag

Az alsó kategoriás procik mellé adja csak a gyári hűtőt az amd... Nagyon érdekes ,mert másik csoportba meg mindig megy a sírás hogy zugnak a ventik ,meg a gpu fronton is hogy jaj hangosak stb...
A gagyii procira elég a gyári hűtő is senkit nem érdekel ,hogy teljesítménye sincs vagy ép trotyingolgat :)) ...
Intel mellé nem jár gyári hűtő ahogy a rivális gyártó jobb termékei mellé sem mivel ezek nem képesek ellátni már egyik oldalon sem a hűtést megfelelően.
Mesélj még mit tudsz felhozni,?Mondtam már korábban akinek nincs rá keret az ne asztali gépet akarjon hanem egy konzolt vagy egy használt régebbi technologiáju gépet az apróról.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#506) FoLey-v válasza Frozen (#501) üzenetére


FoLey-v
addikt

Aio radiátornál is ventik hűtik. Ugyanolyan hangos is lehet meg halk is. Főleg mindkét oldalán csak megkéne tanulni finomhangolni. :))

carl18 Jajj hagyjál már azzal az emberrel aki kijelenti,hogy windows csak játékra van kitalálva az ne létezzen. :DDD

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#507) Frozen válasza FoLey-v (#506) üzenetére


Frozen
őstag

ventik ,de van benne folyadék és nagyobb a hőleadási felület így sokkal kevesebb fordulatra van szükség.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#508) Timer


Timer
veterán

Ahogy látom, ide is megjöttek a szemellenzős AMD haterek az iponról.... Nem lehetne, hogy visszamentek oda paskolni egymás buksiját? Jó lenne legalább ezen az oldalon érdemi eszmecserét folytatni az újdonságokról.

A cikkről: jó ez az út az Inteltől szerintem, valamerre lépni kellett, és ez egy jó irány. Lesz, mert szerintem ennek is kell egy-két generáció, mint annak idején a Core családnál volt. Döcögősen indult, aztán láttuk, mi is lett belőle. AMD tulajként is örülök az éleződő versenynek, ahogyan anno Intel tulajként is simán váltottam Ryzen 1600X-re. Ha ez nem lenne, akkor senki nem fejlesztene semmit, csak drágábban adná ugyanazt a cuccot.

Izgatottan várom a valós felhasználást tükröző teszteket, bár 5800X tulajként azért nagyot kellene durrantania ahhoz, hogy váltáson gondolkozzak.

[ Szerkesztve ]

(#509) Alogonomus válasza makkmarce (#499) üzenetére


Alogonomus
őstag

Annyira nagyon azért nem tud majd fűteni ez az Alder Lake sem, mert hiába lesz a tetején egy esetleg már 500 W-os Cryo Cooler, ami a processzor tetejét normális hőmérsékleten tartaná, attól még lefelé a processzorfoglalat felé továbbra is sugározná a mondjuk 350 W-os hő egy jelentős részét, és ott semmi sem hűtené vissza.
Ugyanezért kérdéses, hogy egyes következő generációs 600+ W-osnak jósolt grafikus kártyákat hogyan fogják normális hőmérsékleten tartani. Hiába lennének azok esetleg már 5 slot vastagok, ha továbbra is csak a PCB egyik oldalán lesz a hűtő.

(#510) makkmarce válasza Frozen (#501) üzenetére


makkmarce
őstag

ismét fájdalmas pillanatok.. ouch.
nem összegeken megy, nekem a villany kvázi ingyen van, sőt olyan szinten van túltermelésem, hogy kénytelen vagyok elfűteni.
"nagy % részét abszolút nem érdekli mennyit fogyaszt a masina"
pedig de, engem mindig is érdekelt.
komolyan, majd 20 év múlva, mikor betöltöd a 35-öt mennyit fogsz röhögni, amikor ezt a vergődést visszaolvasod :D
nem apró összegeken, hanem értelmetlen százezreken megy a "cicaharc"

okoskodom, tehát vagyok

(#511) Frozen válasza makkmarce (#510) üzenetére


Frozen
őstag

már elmúltam 35.
Százezrek ne nevetesd már ki magad ,mert mindenki ki fog nevetni. Napi 12 órát norméálisan használva kb évente 5-10 ezer forint. 10 év alatt eléred a 100 ezret ,de ennyi ideig nem lesz géped ,mert ennyi idő alatt újítasz újat.
Akinek a watt/teljesítmény a fontos az vásárol más kategóriát pl egy laptopot és mingyárt nem huzza a száját ,hogy mivan. 10 év alatt akinek meg nincs 100 ezre áramra akkor a többit vajon miből fizeti ki? tényleg egyszerűbb neki egy konzol....

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#512) FoLey-v válasza Frozen (#507) üzenetére


FoLey-v
addikt

Az új intel processzorok alá kell is bivalyerős hűtés,mert ha jó egy perces boost órajelet akar 240w fogyasztással jó eredményt elérni benchmark alatt. ;]
Mellesleg komolyabb lap is kell alá amit erős vrm része is bírni fogja +extra teljesítmény az a Z690 chipset lesz.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#513) Darmol válasza Frozen (#505) üzenetére


Darmol
senior tag

A kérdésemre a következő választ adtad jó elrejtve a rizsában:
"Intel mellé nem jár gyári hűtő"

Már hogy a fenébe ne járna. A dobozos i5-11400-ban biztosan van. Ez alapján a 12. genben is lesznek olyan modellek, amely mellé adnak. Tételezzük fel, hogy ugyanazt a hűtőt kapják mint a 11. gen megfelelők. Mesélj valamit az Intel által biztosított megoldásról.
Látom nehezen megy, itt egy példa:
Én az AMD Wraith-jeiről el tudom mondani, hogy ahova mostanában adnak gyárit, abban a szegmensben az tökéletesen ellátja a feladatát. Lehet rá erősebb hűtést tenni, de csak extrém igény esetén indokolt mert amit adnak az megfelelően teszi a dolgát: halk, hűt annyira, hogy nagyon keveset hagyjon a prociban, megbízható.
De ha még mindig nem megy, majd guglizok neked tesztet mit érnek az Intel gyári hűtői.

"mivel ezek nem képesek ellátni már egyik oldalon sem a hűtést megfelelően"
Ez nettó marhaság. Az AMD oldalon a gyári hűtők mindig is jól teljesítették a hűtés funkcióját.
A másik oldalról nem nyilatkozom, ezt tőled várom. A régi AMD gyári desktop hűtőknek volt három jellemző problémája, de ezekkel mint 35+ éves számtech guru nyilván tisztában vagy.

De beszéljünk már az Intelről! Miért jössz folyton az AMD-vel, hogy az így meg úgy?

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#514) Darmol válasza makkmarce (#510) üzenetére


Darmol
senior tag

"olyan szinten van túltermelésem, hogy kénytelen vagyok elfűteni"
Na látod. Az Intel _neked_ tervez, máris meghatároztuk a célpiacukat. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#515) Frozen válasza Darmol (#513) üzenetére


Frozen
őstag

Soha nem vásároltam alsó kategóriás processzort amihez járt volna hűtő. Így ,hogy milyen maszlagot adnak a dobozban nem tudom ,de mivel alsó szegmensbe teszik őket így azon a részen a legolcsóbb hűtő is boldogulni tudna.
Na most ha valaki épített gépet vagy van neki régebbről egy akkor abból vannak felhasználható egységek mint pl a hütű,nyilván akinek eddig volt egy vizes vagy aio rendszere elég csak a felfogatási blokk részt kiegészítőt megvásárolni hozzá.Vagy ha ép sima léghútése van akkor a doboz szokta tartalmazni ezeket. Később foglalat változás esetén sok esetben lehet apróért venni kiegészítő átalakítót.
Ha esetleg kapnék a porcihoz egy hűtőt akkor sem használnám mivel ez kb olyan mint a gyári paszta amit beleraknak ép bármelyik hűtő mellé vagy amivel meg van kenve előre az.Silány olcsó minőség és ez egyből kuka.
Nem én filtatom egyfolytában,hogy miben jobb az amd... Jelen esetben is ha vissza olvasol elmondtam ,hogy akinek víz van elég egy blokkot venni tök mind1 melyik cput választja...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#516) carl18 válasza Frozen (#515) üzenetére


carl18
addikt

Gyári hűtő? Phejjj? Minek-a Dobjad kifele.
Azért akkár hogy is nézzűk egy torony hűtő szinte örök élet, max a ventilátort cseréli rajta az ember. + A foglalathoz is szoktak árulni utolag felszerelő mountot.

Akkor az én processzorom ra rá se nézne a fenség? :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#517) Darmol válasza Frozen (#515) üzenetére


Darmol
senior tag

Tehát alsó kategóriás Intelek tekintetében, mint 10400, 11400 vagy 11400F, stb. igazából nem tudsz nyilatkozni. De nem is érdemes foglalkozni velük, kukába valók és nem jók semmire. Csak átverik velük a népet. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#518) carl18 válasza Frozen (#515) üzenetére


carl18
addikt

Ehhez Mit szólsz? :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#519) Frozen válasza Darmol (#517) üzenetére


Frozen
őstag

Mit írtam én soha nem vásároltam alsó kategóriás porcit mindig a felső szériát vettem meg mindig akár hány gépet raktam össze.A csúcson csak úgy lehet maradni ,ha az ember mindig a legjobbat veszi meg. Aki meg sporolgat az meg kb 5-6 évente cseréli a vasat. Szóval aki most 0 ról épít gépet annak mindenkép ajánlott az intel 12. gen. Aki pedig már tavaly összedobott egyet annak tök felesleges,elcserélni max akkor ha elvekben szeretné ,hogy alegjobb legyen neki.

#518carl18
Még mindig inteles prociről beszélünk ,szóval inkább semmit. :))

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#520) Darmol válasza Frozen (#519) üzenetére


Darmol
senior tag

Tehát mindenben egyetértesz azzal amit #517-ben írtam. Oké. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#521) makkmarce válasza Frozen (#511) üzenetére


makkmarce
őstag

"már elmúltam 35."
ez valahogy nem érződik. :)

tudod ha valami többet fogyaszt, akkor drágább alaplap kell, drágább táp, nagyobb eséllyel megy tönkre, drágább hűtés kell, emiatt kerül jóval többe, nem amiatt mert az egész rendszered 1-200 wattal többet fogyaszt. (most magyarázhatnám, hogy a nagyobb táp részterhelésen is többet eszik, és alapból nagyobb a vesztesége mindennek, de ez a kisebbik tétel).
A lényeg, hogy nem a villanyszámla ami gond(otthoni szinten), hanem hogy az egész körités jóval többe kerül. Meg hát, amit mondtak, hogy elég komolyan kell hűtened is a szobát.

okoskodom, tehát vagyok

(#522) makkmarce válasza carl18 (#518) üzenetére


makkmarce
őstag

mivel szerinte nemmegy 360 fps-el, ezért ez egy fabatkát se ér :D
ja feltünt ugyi, hogy nekem válaszoltál legutóbb frozi helyett? :DDD #487

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#523) Frozen válasza makkmarce (#521) üzenetére


Frozen
őstag

Mint irtam sokan nem 0 ról kezdenek gepet epiteni. Ha valaki mar vesz egy tapot nem a kis kalibert fogja megvenni hanem egy kicsit radob es egy nagyobbat szem elott tartva a kesobbi bővítést.
A cpu hutot kar emliteni ez ugyan az mint irtam ha valakinek van egy rendee cpu hutoje aproert kicsereli a megfelelő socket kiegeszítőt...

Aki tenyleg 0 ról épít ami manapsag sztem ritka az is igy fog tervezni. Ez mindig így megy aki nem igy gondolkozik ott szokot gond lenni a geppel meg ankonfiggal es a legdragabb is mert mindenbol mindig uj kell....

Nem kell huteni a szobat nem tudom ilyeneket honan veszel. Nyaron meg ha ugy van tok mind1 mit hajtasz a lakasban igy is ugy is meleg van ha nem klimatol

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#524) #72688384 válasza Frozen (#250) üzenetére


#72688384
törölt tag

:_DDDDddd

te annyira hülye vagy bazdmeg hogy észre sem veszed mennyire hülye vagy.

(#525) exoduss válasza Frozen (#523) üzenetére


exoduss
tag

Ez nem biztos hogy mindenki tultervezi a tápot. Legalábbis ha figyelembe vesszük a fejlődést, nem az lenne a reális, hogy évről évre ugyanazon, vagy kisebb fogyasztáson nagyobb teljesítményt hozzanak?

(#526) koko52


koko52
veterán

Halkan megjegyzem a csúcs proci kedvelőknek: 3600-as rizsám gyári hűtővel, húzás nélkül kiszolgálja a 3070-et, de a 3080-at is kifogja. (1440p) Bizony kemény 56k ft-ot kellett leraknom érte. Pedig vehettem volna +100-200k-ért csúcs procit is, csak az a fránya gondolkodás, hogy az FPS-t a VGA adja.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#527) Frozen


Frozen
őstag

Már csak 1 nwp ée végre itt van :)
Szuper értelmes off hozzászólások születtek ismét :C

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#528) koko52


koko52
veterán

Csak a szokásos: [link] intel csalt a méréseknél

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#529) PuMbA válasza koko52 (#528) üzenetére


PuMbA
titán

"Az i9-12900K processzort megszabadították pórázától, így 241 wattos fogyasztással izzott a benchmark alaplapban. Ezzel szemben a Ryzen 9 5950X-nél kőkemény maximális 105 wattot állítottak be, jelentős potenciált otthagyva a 16 magos AMD processzorban"

Ez egyértelmű, hogy a 10nm nem lesz teljesen a 7nm közelébe, de wattokkal be lehet hozni a lemaradást, ahogy eddig is tette az Intel :) A felhasználók nagy része úgy is csak a végső fps-t fogja nézni és 6-8 magig nagyon kompetitív lesz az Intel, ahogy az előző generációknál. A csúcs kategóriában lesz nehezebb megint, mert ott nagyon elszáll a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#530) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem aranyos, hogy 5-6 évente előjön, lenyom egy többnapos nyilvános önkielégítést, majd újra eltűnik.

Ez is egy kuriózum. :DDD

(#531) Frozen válasza PuMbA (#529) üzenetére


Frozen
őstag

persze,hogy vissza kell fogni,hogy ne gyulladjon ki a gép :Cholnap meg jön a meglepetés és az első tesztek ahol még ettől is jobb eredmények fognak születni :C

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#532) koko52 válasza PuMbA (#529) üzenetére


koko52
veterán

Ezt a win 11 botrányt is olvastam. Az új frissítés 20%-al veszi vissza az AMD procik teljesítményét programokban. Alakul ez kérem szépen. intel-win összefogást sejtenek és vizsgálatot indítottak. Van egy tippem, lesz egy nevetsége büntetés és intel hatalmasat nyer ezen, ahogy néhány évvel ezelőtt is tette. Mire AMD-nek igazat adtak, már rég nem érdekelt senkit és beégett az emberekbe a "csakazintel". Ez néhány befolyásolható egyént a mai napig megfog.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#533) PuMbA válasza Frozen (#531) üzenetére


PuMbA
titán

A 10 nm-t ugyanúgy nehezebb lesz hűteni, mint a 14nm-t, szóval az Intel oldalán sem lesz ugyanaz, mint eddig :)

[ Szerkesztve ]

(#534) koko52


koko52
veterán

Én jay-z méréseit várom, ott garantált a 65w és all core 6.0Ghz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#535) Frozen válasza koko52 (#532) üzenetére


Frozen
őstag

Az amd soha nem volt normálisan leoptimalizálva semmire akár proci akár gpu fronton. Mindig hiányosságokkal küzdöttek ezen a téren is ,csak az emberek retinájába bele éget ,hogy húú amd a király.Én mióta élek 2 db szériát láttam ami úgymond valamit ért-de ezek is nagyon sok gyerekbetegségek küzdenek ez a zen 2 és a zen 3.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#536) PuMbA válasza Frozen (#535) üzenetére


PuMbA
titán

"de ezek is nagyon sok gyerekbetegségek küzdenek ez a zen 2 és a zen 3."

Nekem Zen 3 van, Intelt váltott és pöccre ment / megy minden. Nem látok gyerekbetegséget, mert amióta összeraktam minden megy hiba nélkül, mint Intel esetén :)

[ Szerkesztve ]

(#537) Frozen válasza PuMbA (#536) üzenetére


Frozen
őstag

pedig bizony a memoria kezelése egy hulladék, néha még az egér is képes beszaggatni,bench alatt meg kifagy egy pillanatra az egész. Az összes amd ilyen volt a kezdetek óta és ez nagy eséllyel azért is van ,mert még mindig az am4 foglalathoz ragaszkodnak. Az optimalizálás is lehetne jobb csak nem foglalkoznak vele eleget. Egy nagyszerű gyártó lehetne belőle ,de sajnos a finomhangolással nem foglalkoznak sem technologiailag sem softweres téren. Igen ha csak ugy naturba használod akkor minde hiba nélkül szépen fut,nekem is azzal jött a haver ne foglalkoz vele szard le csak használd igen csak az ember csörét tudja piszkálni hogy nem tökéletes. Érdekes zen 3 ról 11 gen hiba nélkül minden pöc az értékekkel is meg vagyok elégedve, az előző probklémák sincsenek játékok alatt szerintem picivel többet is karcol mint a korábbi cpu...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#538) PuMbA válasza Frozen (#537) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem nem volt ilyen eddig. Beállítottam az XMP profilt és jól megy azóta minden :) Egeret még nem láttam szaggatni. Én natúrba használom, mint az Intelt, mert csomó dologgal kell foglalkoznom, tehát nem érek rá tuningolni vagy finomhangolni, én csak használom és arra amire kell, bőven elég, mert villámgyors (Adobe Photoshop, Lightroom, nagyon néha játék).

[ Szerkesztve ]

(#539) koko52 válasza PuMbA (#538) üzenetére


koko52
veterán

Kb 150-200 ryzen 2xxx, 3xxx gépet raktam össze. Win fel, XMP on és pöc röff. Ebből 30% AMD VGA-t kapott. Szintén pöcc röff. Mai napig senki nem panaszkodik. Persze én hiszek a jégkirálynőnek, szar az összes és kész.
Amúgy érdekes, hogy a jutubos nagy tesztelők (intelbérencek is) sem vették észre ezeket a memóriakezeléses, szaggatós, bench alatt lefagyós dolgokat. Pedig ebbe lehetne kapaszkodni.

Mai nap böffenése: "Az összes amd ilyen volt a kezdetek óta és ez nagy eséllyel azért is van ,mert még mindig az am4 foglalathoz ragaszkodnak"

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#540) PuMbA válasza koko52 (#539) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos valami egyedi eset lehetett Frozen-nél és (későbbi) BIOS frissítés tuti megoldotta volna. Az biztos, hogy az AMD nem teljesen úgy működik, mint az Intel, szóval ha azt várta, hogy ugyanolyan lesz, akkor persze, hogy nem. De a határain belül ugyanolyan jól működik és a legtöbb ember nem tuningol meg nem vesz 100 ezerért memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#541) koko52 válasza PuMbA (#540) üzenetére


koko52
veterán

Nincs olyan BIOS ami az ő problémáit megoldaná.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#542) winezke válasza Frozen (#537) üzenetére


winezke
csendes tag

Pontosan ugyan ez a véleményem. 3700X-et váltott egy 10600k, majd most egy 10700k. Sokkal jobb game alatt a gép, valamint fényévekkel stabilabb. Nincsenek mikrolaggok, elgondolkodások stb. A tuning nálam mindkét 10gen alatt kimerült abban hogy bekapcsoltam az XMP-t és 50-re raktam az all core szorzót. Tökéletesen teszik a dolgukat 5 gigán meg sokkal több fps-el mint bármelyik AMD procimon ami eddig volt (2600x,3600x,3700x). :R

[ Szerkesztve ]

Biztonságtechnika/Villanyszerelés 06202837813

(#543) PuMbA válasza winezke (#542) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt el tudom képzelni, hiszen a Zen 2 (3700X) nem kifejezetten játékra való architektúra és az Intel jobb volt játékra. Az, hogy fényévekkel jobb az viszont inkább driver / BIOS dolog lehetett, mert például külön energiaséma is kellett ezekhez a processzorokhoz Windows alá. Zen 3-nál monolitikusabb lett a felépítés, nincsenek CCX-ekbe elszeparálva a magok. Nekem ugyanolyan sima a Zen 3, mint az Intel.

[ Szerkesztve ]

(#544) winezke válasza PuMbA (#543) üzenetére


winezke
csendes tag

Természetesen mikor ezt a cserét csináltam még a kanyarban sem volt az 5gen ryzen. Biztos jó, de maradok a kékeknél. A fogyasztás meg pont nem érdekel :R

[ Szerkesztve ]

Biztonságtechnika/Villanyszerelés 06202837813

(#545) Timer válasza Frozen (#535) üzenetére


Timer
veterán

Akkor vagy nem vagy 35, ahogy állítottad, vagy már megint szelektív az emlékezeted, ahogy azt láthattuk a "csak alsó kategóriás processzorhoz adtak hűtőt" dumádnál is tegnap. Segítek, a 3700X/3800X pároshoz is volt, amik még ma se alsó kategóriás cuccok, nemhogy tavaly ilyenkor, ráadásul az a hűtő nagyon nem rossz darab, pláne úgy, hogy az árban van. Ha nem tuningolsz, és nem zavar a hangja, semmivel sem vagy előrébb hűtés szempontjából, ha lecseréled. Ahol meg igen, az már tuning, oda egy jó AiO vagy Noctua / Scythe Mugen 5 kell, de ott is csak a csendet nyered, a hőfokokat mindig ki fogja maximalizálni a PBO vagy épp az allcore tuning. De nyilván ezeket tudod, ha már annyira vágod a témát AMD fronton. Ja várj...

De hogy kisegítselek most is: a Barton magos CPU-k idejében az Intel kábé ugyanazt csinálta, mint amit mostanában: megpróbálta extra wattokkal ellensúlyozni az architektben rejlő hátrányokat (Pentium D, például), inkább kevesebb, mint több sikerrel, ugyanis az emberek zabálták a Barton 2500+ procikat ABIT NF7-S lapokkal. Kicsivel később az Athlon X64 is bőven egálban volt a kék versenytársakkal, (X3 unlock to X4, Asrock lapokban), de persze a Core széria ott már végleg erőre kapott, így kvázi tiszavirág életű AMD aranykor volt, ami kábé a Phenom II X4 955BE-vel bezárólag ért el a csúcsra, és az FX8320 / FX8350 párossal veszett el végleg.

Sok a duma meg a lózung, a tények meg sehol nincsenek, vagy alaposan kiforgatva hozod fel őket. Rohadt unalmas ez a nyűglődés itt két napja tőled, mehetnél vissza iponra a haverokhoz, ott majd kisegít néhány fiszf@sz oldalról származó linkkel a sok kék bérenc troll, ha nem megy az önigazolás.

Mi többiek pedig kíváncsian várjuk, hogy mit gurít az Intel átlagos userek által végzett teszteken. Ráférne már az AMD-re is egy kis árcsökkentés.

[ Szerkesztve ]

(#546) winezke válasza PuMbA (#543) üzenetére


winezke
csendes tag

Körbejártam rendesen az AMD beállítások legmélyebb bugyrait, hogy a maxot hozzam ki belőle. Súlyos órákat lehet beleölni. Pedig nem volt szar a konfig. 3700X B550, B-die ramok. Ezzel szemben nálam a kék oldalról a szorzó átállításán kívül semmi nem kellett az 5 gigás tuninghoz. Még a feszhez se kellett nyúlni :DDD

Biztonságtechnika/Villanyszerelés 06202837813

(#547) PuMbA válasza winezke (#546) üzenetére


PuMbA
titán

Értem. Én sajnos nem ismerem a Zen 2-t, csak a Zen 3 után döntöttem el, hogy ideje váltani :)

[ Szerkesztve ]

(#548) Frozen válasza Timer (#545) üzenetére


Frozen
őstag

Intelt vásároltam az esetek nagy %-ban nem pedig amd- ebből is volt pár felső kategoria amire a fanok regéltek,hogy ez mekkora penge és jobb mint az intel aztán el is adtam gyorsan mikor rájöttem ,hogy nem az. Utobbi egy 5900x volt amire szintén esküdnek sokan hú menynire bitang jó azt egy nagy turót.

Sokaknál semilyen probléma nincs, de fogadok ha lefutatod a memoria késleltesés benchet akkor ez az érték több lesz mint intel esetében.
Abban is biztos vagyok hogy amd esetén a teszt mellett nem fogsz sem böngészi sem mást csinálni. Tudom igen kiirja a program ne csinálj semmit ,de valahogy az intelnek + feladat itt sem okoz gondot az amd meg összecsinálja magát.....
Csak pár különbség a nagy pöc röffös dologról ,persze ha csak bekapcsolod a gépet böngészel meg gamelsz akkor nincs vele gond.

gyári hűtőre meg ha adtak valami mellé sem emlékszek ,mert kidobtam az ablakon és kapta a minőségi hűtőt mindig .... Az 5900x hez is adtak volna valamit szintén így tettem volna ,fel sem próbálnám mert felesleges.De most a 12. generácioz járna az sem nagyon érdekelne szóval nekem 8 hogy van a dobozban valami plusz vagy nincs.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#549) PuMbA válasza Frozen (#548) üzenetére


PuMbA
titán

"Sokaknál semilyen probléma nincs, de fogadok ha lefutatod a memoria késleltesés benchet akkor ez az érték több lesz mint intel esetében."

De mi van, ha több ez az érték? Semmi. Már írtam, hogy nem kisgyerekek vagyunk, hogy számháborúzzunk, mint anno az autós / kamionos stb. kártyákkal, hogy bibibí, az én kártyámon nagyobb / kisebb szám van. Én sosem számokat nézek, hanem a teljesítményt. Használom a programokat, elindítom a játékot és látom, hogy hogy futnak. Ebből kiderül, hogy megérte vagy nem. Az erdőt akarom látni, nem a fát, azaz a lényegtelen részleteket.

[ Szerkesztve ]

(#550) DudeHUN válasza Frozen (#548) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem két gép kerül összerakásra és ilyet amiket írsz még egyik gyártó konfigjánál sem tapasztaltunk a felső kategóriában. De még anno az R7 1700-nál sem.
A memóriakésleltetés miért fontos végfelhasználóként? Nem a használt alkalmazásokban elérhető sebesség a mérvadó?
Nem egészséges gyártók zászlói alá beállni, mert egyiket sem érdekli mit aggódsz termékeik teljesítményén.

Gamer for Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.