Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) M@cika válasza Dragon3000 (#398) üzenetére


M@cika
őstag

Normális embernek az a cél, hogy a 3080 lehetőleg ne zabáljon többet 150w-nál. (Mondjuk ahhoz eléggé le kell fojtani szegénykét, vagy kevésbé erőforrás igényes dolgokat kell rajta futtatni)

Nasit a kis fehér medvének!

(#402) carl18 válasza Frozen (#400) üzenetére


carl18
addikt

Kész! Én nem bírom :O , egy hétig be se lépek ezen után hardveraprora.
Te neked nem tűnik fel hogy fordítva ülsz azon a bizonyos lovon? ;]
Még ha Racionális érveket is hozz fel az ember te mész tovább mint ha meg se hallotad volna. Annyira látszik az elvakult nézzőpontod, hogy az már fárasztó.

Több régi ismerösöm van külföldön, és ott se veszi meg az átlag ember ha 1000-1500 wattos tápokat. Redditen a nyugati emberek is sokkalják egy 3090 árát. Szóval nagyon nem csak a magyar embernek drágák a túlárazott az alkatrészek.

Azért az Am4 platform kiforott, egy B550 Tomahawk 50E forintért egy 16 magos Ryzent is lazán kihajt kisújból. Hogy az intelnél mennyibe fog fájni ez ilyen kategóriáju lap? Biztos hogy drágább.
+ Azért a 240 watt elvezetésére is kell egy komolyabb hűtő.

Persze nem tagadom 240 wattból már valóban versenyképes az Alder Lake-S De ha azt nézzük mennyi pénzt kell rákölteni hogy az legyen akkor egy AMD-géphez képest jelentősen többe fáj.
És az évek folyamán is PL2 esetén biztos érzékelhető volna a többlet fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#403) Alogonomus válasza carl18 (#376) üzenetére


Alogonomus
őstag

Mondjuk lesz elvileg egy PL4 szint is, és a PL2 "hivatalos állandósítása" miatt valószínűleg a PL4 időtartamának "illegális" túlnyújtásának a hosszában fognak versenyezni az alaplapgyártók. Valószínűleg ehhez is kellhet a csúcslapokon a 2000 A összteljesítményre képes tápellátás. A 125 W TDP-s processzorokból a 360 W valós fogyasztással azért szép teljesítményt lehet majd kinyerni, csak eszement hűtési kapacitás is kell majd oda.

(#404) Frozen válasza carl18 (#402) üzenetére


Frozen
őstag

mint írtam akkor azt kell venni és továbblépni.

pl2 esetén biztos érzékelhetőa többletfogyasztás igen a minimális fogyasztás... :W :W :W :W
ugy csinálsz mintha a 210w nem kellene meghűteni hagyjuk már ezt a viaskodást ha nem kell nem kell megvenni ennyi.
b550 lapot nem is éri megvenni alap az x570

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#405) Dragon3000 válasza Frozen (#400) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor a képről annyit, hogy így szart sem ér, nem tudsz semmit a pbo/oc beállításokról... Van egy 3600-am allcore 4,5GHz-en elvan max 80W-ból, szar pbo/oc beállítással simán tudtam vele 130W értéket is produkálni, a teljesítménye semmivel sem volt jobb.

Külföldön is drága a 3090, nem csak szegény itthoniaknak, a használt piacon is 900+e-be kerülnek.
Akárhogy nézem 120e alatt nincs 1200W platinum táp, ha az ember nem áll be a mindegy a fogyasztás, akkor egy 40e-res 750-es is bőven elég, máris harmad ár. Nem azért van ez mert az emberek itt szegények, hanem mert az emberek nem költenek feleslegesen, a gazdag se fogja ugyanazt megvenni sokszoros áron, mert van pénze, azt csak a hülyék csinálják, az meg van szegény és gazdag között is.

A 12. generáció teljesítményéről nem tudunk semmit, az intel féle teszt szart sem ér, ugyanez a véleményem a konkurencia belső tesztjeiről is, mert kiválasztanak egy beállítást egy környezetet, amikor összejön azaz eset, hogy az övék legyen a jobb. Valós használat mellett meg a közelében sincs az ember.

A 12. generációnál az erős magok esetében a legnagyobb fejlődés, hogy nem 56 másodpercig tudnak boost órajelen lenni, hanem végtelenségig, ez ám a fejlesztés :D

Érdekes az 5900x 170-200W-jából már 231-et csináltál, gondolom mire megjelenik a 12. gen, az 5900x már 300W-ot fog fogyasztani :D

A valóság, ha nem baszod szét a bios beállításokat az amd megáll 140W-nál, míg az intel tartós 240W-on jár használat közben.

Ez a különbség is csak azért van mert 7nm és 10nm.....
Évekig azt hajtották az intel fanok, hogy az intel féle 14nm megfelel a tsmc 10nm-nek, az intel féle 10nm jobb, mint a tsmc 7nm.... Mi történt, hogy most már más a vélemény? :D

Föleg ugy hogy utobbi gyorsabb szóval lehet regélni a hatékonyságról csak ép magad alatt vágod a fát vele.

Mutasd már meg a teszt eredményeid, ami alapján ezt írod, mert már többször kértem, de egyszer sem reagáltál rá :D

(#406) Frozen válasza Dragon3000 (#405) üzenetére


Frozen
őstag

Évekig azt hajtották az intel fanok, hogy az intel féle 14nm megfelel a tsmc 10nm-nek, az intel féle 10nm jobb, mint a tsmc 7nm.... Mi történt, hogy most már más a vélemény? :D
jobb is majd láthatod a saját szemeddel az intel 12 generácionál.
A fogyasztáson rugóznak itt sokan ami senkit nem érdekel, veszek egy kocsit sem azt nézem hogy mennyit eszik... ez igaz a felhasználok 90% -ra a maradék meg rugozik a fogyasztáson...
A bányászok által felstrofolt árakról beszélsz ,mikor megjelent lehetet venni 3080 és 3090 es kártyát 800 euroba és 1500 euroba az hogy valakinek nem kellett az ne most akarjon már venni dupla áron szerintem ilyen hülye ember a világon nincs ha mégis akkor jár neki a hülye vagyok trofea....Tényleg befejezem semmi értelme vitázni

jah hogy nincs akkora táp 120e alatt dehogynem...
[link]
eddig semmi nem votl igaz abbol amit mondtatok...

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#407) carl18 válasza Dragon3000 (#405) üzenetére


carl18
addikt

"Érdekes az 5900x 170-200W-jából már 231-et csináltál, gondolom mire megjelenik a 12. gen, az 5900x már 300W-ot fog fogyasztani :D"

Igen erre írtam azt hogy tudást nélkül dobálozik az ö általa kreált tényennek. Ez még vitának se nevezhető, mert ahhoz kellenek racionálisan alátámasztott tények.
Nem rég olvastam lesz PL4-es fogyasztás is Overlock formába, ahol akkár a 360 watt éhség is összejöhet. 360 watt, nem jó de nem is tragikus. ;]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#408) Dragon3000 válasza Frozen (#406) üzenetére


Dragon3000
veterán

Tudod a gyártástechnológiánál a fogyasztást is nézik. Az nem az intel 10nm érdeme, hogy kb dupla fogyasztással lépnek előre az előző generációhoz képest.

Nem példálóznék azzal a pár száz kártyával, amik a világon a boltokba kerültek msrp áron, mert pár óra alatt elfogytak a készletek utána már msrp ár 1,5-2x árán kerültek a boltokba....

Nem szar corsairt néztem, hanem seasonic-ot, ha már tápot vennék nem adnám lejjebb.

Én nem vitázok, de igazából eddig egyik kérdésemre se reagáltál értelmesen, legtöbbet figyelmen kívül hagytad és az írásaimból kiragadtál egy részletet, amire reagáltál.

(#409) Frozen válasza Dragon3000 (#408) üzenetére


Frozen
őstag

[link] ugyan annyi a seasonic... 120k messze nem kerül....
250 euro....
januárba vettem 780 euroba 3080at.... pár száz kártya aha szerinted,...volt itt bőven kártya csak elkapkodtáka bányászok 5-10 esével vitték a boltokból...

Tudod a gyártástechnológiánál a fogyasztást is nézik. Az nem az intel 10nm érdeme, hogy kb dupla fogyasztással lépnek előre az előző generációhoz képest.
105w vs 125w
213w vagy mennyi a másik oldalon 250w mint irtam egy vékony réteget érdekel ez csak még ha a gyári 140w nézük sakkor sem érdekel nagyon sok embert

részemről tényleg itt a pont. akinek nincs pénze úgysem vesz ilyet mert jelenleg a lap drága és spuroskodni fog rajta

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#410) Dragon3000 válasza Frozen (#409) üzenetére


Dragon3000
veterán

Utolsó amit neked írok, mert unalmas vagy már.

Az amd esetében már írtál itt 170-231W-ig mindent, meg most megint hivatkozol egy olyan képre, ahol semmit nem tudsz a beállításokról.

Na még egyszer az 5900x ha nem oc-zod nem hajtod ki a belét pbo-val, akkor 140W-ig mehet el, míg az inteled csak a gyári boost órajel esetében mehet el 240W-ig. Ha oc-s eredményt nézel amd esetében, akkor intelnél is azt kellene, akkor simán el fog menni 300+W-ig is.

Tudom vannak olyan hülyék mint Te, akiket nem érdekel, ha 1000W-ot fogyaszt az egész gép, mellette, hogy nyáron is életben maradj a szobában mehet még a légkondi is, ami még + pár kW.....

(#411) koko52


koko52
veterán

Hát én szóltam, hogy ha megjön frozen... de ti tátott szájjal rohantatok a faxerdőbe. Végiggurítottam, feldobta a napomat az agymenése :)) Pedig csak a szokásos... A BMW-s rész külön tetszett, nemhiába válik az a márka is nevetségessé, azzá teszik az agyhalott felhasználók.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#412) makkmarce válasza Frozen (#409) üzenetére


makkmarce
őstag

"januárba vettem 780 euroba 3080at."

aranyos ez a mesedélután :))

okoskodom, tehát vagyok

(#413) Frozen válasza makkmarce (#412) üzenetére


Frozen
őstag

most meg 800-900 ba vehetnék használtban ha nagyon kellene ,mese azoknak akik otthon a lehúzos világban élek ahol még a boltok és mindenki más is 20-50% haszonnal akar bármit továbbadni.

Dragon3000
Senkit nem érdekel ezt kell elfogadni,sokkaloda fogyasztást? ;] akkor nem veszed meg ennyi.Az egész ez a nyáron nem maradsz meg stb a szobába hagyjuk már megint egy zsákutcás fejtegetés,teljesen ugy csinálsz mintha 24/24 ben 100% pörgetnéd a gamet fogadok ,hogy ilyen spuroskodással napi 5-6 órátol nem megy a géped game alatt amugy meg vegyél laptopot az nem fogyaszt annyit mint egy asztali és jó a teljesítmény/watt arány amire annyira hajazol. Megveszem a prémiumot ,hogy ne lássam a hozzászolásaid inkább annyira nem vagy képben,hogy hihetetlen és kapszkodsz olyan szállakba ami megint csak egy teljesen értelmetlen irány

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#414) #16939776 válasza arn (#389) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyet értek, nem lehet büntetlenül berakni még akármennyi power eff. magot, azért, hogy legyen elég headroom-ja TDP-ből a 8db power magnak. Mert fizikailag nem fog elférni, amíg nem lépnek előre gyártástechnológiában. :)

(#415) Picco válasza Frozen (#391) üzenetére


Picco
addikt

Hol a 1200w-os platinum tapod fonok? :DDD

"okan itt lovagolnak h nagyobb tap kell stb.. ember 10 eve epitettel gepet hogy 200w a psu? Par eve senki nem vesz 1000 alatatti tapot."

VS

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#416) Frozen válasza Picco (#415) üzenetére


Frozen
őstag

[kép]

Itt vann... Nyilvan egy olcsobb tap is eleg volt ahoz amit eladtam...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#417) exoduss


exoduss
tag

Ez a socket marad a következő generációs processzorokhoz is?

(#418) Sanya válasza exoduss (#417) üzenetére


Sanya
nagyúr

örülünk ha ennél csak ez az egy lesz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#419) carl18 válasza #16939776 (#414) üzenetére


carl18
addikt

Az Alder Lake utodja már 16 kismaggal fog rendelkezni :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#420) hokuszpk válasza carl18 (#419) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az lesz a "little sixteen" lake :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#421) vrob válasza carl18 (#378) üzenetére


vrob
tag

"Az 5900X 12 maggal gurit 8468 pontot, ahhoz képest kevés ez a 7492 pont."

Az 5900X 24 thread / 140 Watt - 8468 pont
A 12900K 24 thread / 125 Watt - 7492 pont

"hát nem igazán nagy durranás a teljesítménye"

Miért nem nagy durranás a teljesítménye?
Gyakorlatilag teljesen egálban vannak perf/wattban. Vagy neked már a Zen3 is szar?

(#422) carl18 válasza vrob (#421) üzenetére


carl18
addikt

De nézd már meg hogy az AMD Is papíron 105 wattos TDP-be van sorolva és gyakorlatban eszik 140 wattot.
Most az intel 125 wattja is lehet valójában 150-160 watt.
Nincsenek egálban Performance/wattban ameddig nincs róluk hívatalos teszt. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#423) Abu85 válasza vrob (#421) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kijavítottam neked.

Az 5900X 12 core 24 thread / 105 Watt - 8468 pont
A 12900K 16 core 24 thread / 125 Watt - 7492 pont

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#424) Alogonomus válasza vrob (#421) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az 5900X szinte pontosan egy éve nyújtja már a fenti teljesítményt, ráadásul nem csak Windows 11 alatt.
A 12900K az Intel aktuálisan legerősebb "fegyvere" ezen a harctéren, ráadásul a pletykák 600+ USD árról szólnak, míg az 5900X 530 USD körül kapható. Plusz a 12900K alá szánt Z690-es alaplapok is nagyjából másfélszer drágábbak, mint az 5900X alá szánt X570-es alaplapok. Ja és az AMD oldalán szintén egy éve már ott van az 5950X, ami bár 750 USD, viszont 10000+ pontot ér el azonos fogyasztásból.
Ja és az AMD frissített 3D V-Cache processzorai pár hónapon belül érkeznek, míg az Intel processzorok következő frissítése leghamarabb is csak jövő ilyenkor érkezhet.
Egy (majdnem) modellváltás előtt álló termék képességeit beérni a kínai termékek szokták, miután a saját termékeikbe "átmásolták" a fejlett piacokról származó technológiát. :DDD

(#425) Frozen válasza Alogonomus (#424) üzenetére


Frozen
őstag

Az 5900X szinte pontosan egy éve nyújtja már a fenti teljesítményt, ráadásul nem csak Windows 11 alatt.

milyen teljesítményt? 1 szálon 800 pont ? vagy ép multiban 10k+?
ugyan már jah igen majd most a fogyasztásba kapszkodtok mint eddig is.
Támogat más pcie 5.0 át?
nem
támogat más proci ddr5 memoriát?
nem

drága a lap?
igen mert még uj
drága a proci?
nem 560 usd az msr árazás ennyibe végkép nem,hogy a bányászok és a userek menynire szívják fel és mennyit nyom rajta a chip hiány meglátjuk...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#426) arabus válasza Alogonomus (#424) üzenetére


arabus
addikt

Csak bird kifizetni a 300 ezret a 3d cach-ért.
Vagy nem gondolod hogy ingyen pakolgatják rá majd neked?

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#427) sb válasza arn (#270) üzenetére


sb
veterán

Ebben a formában ez egy kényszermegoldás.
A nagy mag k*va sokat eszik és fizikailag sem tudnak bepakolni 12-16-32 magot mint a konkurencia.
A kis magokkal meg oda az SC/játék egyszálas "varázs" (=eszetlen órajelek+fogyasztás+hűthetőség már 5 éve)

Ezért praktikusan most egybedrótoztak 2db cpu-t. A 8 mag még befér fizikailag és perf/W-ban a jó SC ill 8magos MC-ig a pofátlan, de már megszokott 200-250W-os fogyasztási sávba.
MC-hez meg befér a +8 vagy idővel több kis mag. (Igazából a méret a lényeg sztem, nem is annyira gyengék IPC-re. A frekit tolták még le nagyon azokon.)

Ezt fogjuk látni, hol egy eszetlen, hol egy eszetlen és egy normális cpu-t együtt működni. És nem klasszikus big-little energiahatékonyságot...

Vagy megfordítva:
Ha befért volna fizikailag a 16-32 mag akkor fejlesztés gyanánt megint azt látjuk, hogy bevágják őket a tokozásba és annyi. 5GHz+ helyett 3-3.5-ön azok is elég jó perf/W-ot tudnának.
Fordítva meg azért nem vállalható -30-40% IPC+órajelhátrány. A Ryzen is ott kezdte, aztán onnan jöttek fel. Itt 10 év hangsúlyozás után szarul nézne ki.

(#428) dudika10 válasza Frozen (#425) üzenetére


dudika10
veterán

Tegyuk fel, hogy processzort kell valasztanom magamnak. A es B CPU azonos szamitasi kapacitassal rendelkezik, azonos aron elerhetoek, de B 80W-kal tobbet fogyaszt.

A magas fogyasztas azt jelenti, hogy 80W-tal nagyobb tap kell, dragabb alaplap kell ami el tudja latni energiaval, dragabb huto kell, hogy azonos hangero mellett dolgozzon a gep.

Ilyen egyszeru. A ket platform kozott arban jelentos kulonbseg lesz es ezert gyartotol fuggetlenul A-t fogom valasztani.
Ha B annyival olcsobb, hogy a ket platform kozott nincs arbeli kulonbseg, meg akkor is A-t fogom valasztani, mert hosszutavon olcsobb lesz a villanyszamlam.
Tehat ahhoz, hogy B-t valasszan, a teljes platformnak kell olcsobbnak lennie, vagy olyan tulajdonsaga kell legyen, ami nekem szamit.

(Ez utobbi miatt van jelenleg intel CPU a PC-mben, mert kulon VGA-ra nincs szuksegem, es az integralt vgas intel platform kb 30%-kal olcsobb volt, mikor vasaroltam.)

Ertelmes embert nem erdekli a gyarto, csak az, hogy a penzeert a szamara legjobb termeket kapja. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#429) PuMbA válasza dudika10 (#428) üzenetére


PuMbA
titán

Téged is látni, cool :)

(#430) vrob válasza Abu85 (#423) üzenetére


vrob
tag

A Wattot elírtad.
carl18 linkelt be egy tesztet ahol az Intel 125 Wattra lett bekorlátozva, vagyis PL1-re.
Majd megadta, hogy egyébként mennyit visz egy default 5900X, amiről ismerjük, hogy 140Watt, ha nincs korlátozva.

De szívesen látnám, ha egy 5900X tulaj futtatna egy tesztet 105Watt Defaultra korlátozva. Érdekes lenne egy ilyen összehasonlítás is

Vagyis jelenleg:
Az 5900X 12 core 24 thread / 140 Watt - 8468 pont
A 12900K 16 core 24 thread / 125 Watt - 7492 pont

(#431) sb válasza dudika10 (#428) üzenetére


sb
veterán

De nem érted, hogy nem fogja tudni kiírni az 1gigabites neten letöltött izéket, azaz kb. 100-120MB/s-et, mer' azt a buta programok 4k-s blokkokban írják ki (cache nélkül, szigoróan 30000 párhuzamos szálon) és az PCIe 5.0 6.0 nélkül meg a zIntel okos "akkor kapcsol rá ha kraft kell" Turbója nélkül nem lehetséges?

30000szálas 4k írástól tudod mi lesz az AMD procival? A vízhűtővel is elfüstöl, előtte elforralja a vizet.

(#432) sb válasza vrob (#430) üzenetére


sb
veterán

A 105W a magokra (core power/core package) limit, nálam tartotta az összes Ryzen.
Ezen kívül viszont más is fogyaszt. De az Intel is ugyanígy mérte mindig. Elég régóta alulfeszelek Intelt meg TDP korlátozok notikban, ugyanígy működik.

A monolit felépítés miatt viszont kevesebb extra fogyasztás rakódik rá Intelen, ez igaz. Főleg ha IF-et, ramot tuningolnak Ryzenen. Ott +10-20W-ot be lehet húzni az OC-ből.

Meg ezen kívül még érdekes az is, hogy hogyan korlátozták be 125W-ra. Mert az meg szintén Intelnél lett divat, igaz mobil vonalon, hogy hiába mutat bármit a TDP, azért elengedi fentebb. Adaptix/Dynimac tuning és társai...

[ Szerkesztve ]

(#433) vrob válasza Alogonomus (#424) üzenetére


vrob
tag

Ezekben igazad van.
Otthoni felhasználásra egyiknek sincs értelme jelenleg ezeken az árakon.

Ettől függetlenül én üdvözlöm az irányt. A pcie5.0-át, ddr5-öt, litte-big felépítést, stb..
A memóriavezérlője 200GB/sec-es az AlderLake-nek. Jó eséllyel érkezni fog High-End PC/Workstation vonalra 4(8-ddr5) csatornás ddr5 változat is ami ezt ki tudja majd hajtani.
Nem tartom ördögtől valónak azt sem, hogy kapunk egy magas pl2 fogyasztási keretet extraként. Amikor arra van szükség hagy pörögjön.
Nem prime95 és társai stress tesztek futnak a gépeken 7/24-ben.

Pár év múlva elérnek majd megfizethető szintre ezek a technológiák is. Majd akkor mindenki örülni fog neki.

[ Szerkesztve ]

(#434) Frozen válasza dudika10 (#428) üzenetére


Frozen
őstag

Ez az értékelés ott bukik meg ,hogy a és be nem azonos számítási kapacitással bír.És most hiába lovagolsz rajta ,hogy többet fogyaszt és olcsobb lesz a villanyszámla, ilyen esetben szerintem egy engergia takarékos notebookot veszel vagy egy játékkonzolt és nem egy asztali számítógépet. Ami pont nem arról fog szólni,hogy ép ne fogyasszon semmi áramot már ha ez ennyire fontos pár embernek....

árban nem lesz drasztikus különbség nem is értem mi számít drasztikus különbségnek 100 euro ? Ne vicceljünk már tök mind1 hogy 500 euro vagy 600 lényegtelen ,aki most akar gépet építeni hosszú távra az úgy is a legmagasabb konfigot és színvonalat fogja összedobni, és nem egy lepukkant kis fogyasztású ezer éves pocis gépet.Ez a vékony 10% réteg a felhasználok közt rugozik folyamatosan az apró részleteken jaj sokat eszik meg drága a villany,jaj most 100 ft al drágább a proci. Még mindig azt mondom akkor nem kell megvenni. Nyilván az intelnél vannak szakemberek és megtalálják azt a szegmenst akik fogják értékelni a fejlesztéseket és a technologiát legyen az egy 6 magos vagy egy erősebb verzio. Én fogadni merek,hogy elkapkodják a polcokról hip hop őket, a csoringerek meg majd keresik a kifogásokat hogy nem is kellene neki mert sokat fogyaszt és drága közben meg megpukkannak ,hogy nincs náluk egy olyan procis gép,aztán mire majd tényleg akarnak venni egyet már 1,5x áron lesz ugy mint tavaly az amd-nél...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#435) #55525888 válasza Frozen (#434) üzenetére


#55525888
törölt tag

Te direkt nem akarod megérteni, hogy a kétszeres fogyasztás szarabb teljesítmény mellett az bizony nem nagyon jó?

(#436) makkmarce válasza Frozen (#434) üzenetére


makkmarce
őstag

ahogy már 1x írtam, ha minden mindegy, akkor miért nem epyc 64 mag? mit bénázol a 12 meg 16 magos procikkal? Ha meg csak játszani akarsz, akkor ott a ps5 vagy a series X, amiatt felesleges az intellel görcsölnöd.

okoskodom, tehát vagyok

(#437) makkmarce válasza Frozen (#413) üzenetére


makkmarce
őstag

mese, mivel én is külföldről vettem újonnan, 1 éve nézem az árakat, szóval kitalálhatnál 1 új mesét, mert soha nem volt annyi sehol se.
egye fene, ha megvan a számla, elhiszem, hogy nyerted valami sorsoláson, hisz párat kisorsoltak.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#438) makkmarce válasza Frozen (#434) üzenetére


makkmarce
őstag

"árban nem lesz drasztikus különbség nem is értem mi számít drasztikus különbségnek 100 euro ? Ne vicceljünk már tök mind1 hogy 500 euro vagy 600 lényegtelen ,aki most akar gépet építeni hosszú távra az úgy is a legmagasabb konfigot és színvonalat fogja összedobni, "

SOHASE vettem a legmagasabb configot, mert az pénzkidobás, értelmes ember nem veszi meg a legdrágább OC GAMING HYPER RGB vackokat, hanem egy továbbbővíthetőség lehetőségével megáldott jó ár/teljesítményű gépet/platformot vesz. (mondjuk emiatt jelenleg az intel bukik is a minden héten új alaplap stratégiával).
kb olyan kis majom vagy, mint én 20 évesen, mikor azthittem mindenből mindig a legjobbat kell megvenni, aztán százezreket dobtam ki az ablakon emiatt. Az élet túl rövid ahhoz, hogy gyorsan elavuló baromságokra szórja el az ember a pénzét.

okoskodom, tehát vagyok

(#439) carl18 válasza Frozen (#434) üzenetére


carl18
addikt

Igen, főleg az új Intel széria annyira takarékos hogy még áramot is termel. Mint egy mini atomreaktor, szerintem inováció a köbön.

Zug a proci zug a gép hatalmasabb ez a gép, Core I7-nek nincsen párja nincsen ennek netovábbja. Szerintem meg fölösleges Alder Lake-ba fektetni mikor nem jövőre megjelenik a Zen 4 Am5-ös foglalattal. Na erre varjál gombot, arany apám. Hülye azért nem vagyok, nekem ne zugjon itt a aszalon a 300 wattjával. ;]
Még leégeti A VRM-t, és akkor kalap kapát gatya van.

Bár télen azért van ennek előnye is, ha belegondol az ember biztos lehetne rajta tojást sütni. :U

Frozen egy Legenda.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#440) Frozen válasza makkmarce (#437) üzenetére


Frozen
őstag

:))
Anachronix
milyen 2x fogyasztásról és rosszabb teljesítményről beszélsz? Nézd már vissza kicsit a testeket mindenre ráver pár % ot.

#438makkmarce
Még nem jöttél rá arra,hogy ez a legnagyobb pénzkidobás mivel sűrűn cserélgeted a platformot és így a végösszes sok sok esetben 1,5-2x árfolyama annak mintha összeraknál egy bitang jó gépet kb a vacak középkategória helyett és 5 évre le lenne tudva minden problémád, és ha kell max a gput cseréled semmi mást.
A kártyákról azt hiszel amit szeretnél,főleg úgy hogy a jobb helyeken nem is szállítottak magyarba direktbe :R

A minden mindegy proci téméhoz még annyit, a munka proci egész más kategoria mint a játék proci egész más frekvencián is pörögnek, de nyugodtan mutas nekem légyszi egy 64 magost ami mondjuk 5Ghz all core-t tud.. Figyelek..
A másik még az ilyen fogyasztásdi dolgokba , a 4k tv sem 1wattot eszik vagy ott is megy a spórolás és a pár collos kis olcsó fogyasztású monitort veszed? :F :DDD
Aki asztali pc-t épít és komolyan játszik hidd el nekem az nem az olcsó kategóriában fog gurigázni és nem a hw apróról vagy ép innen onnan kukázza a miné olcsóbb gépet. Fölég nem fog pár watton szarakodni,hogy mit is fogyaszt az ősz értékben a rendszer.

660 euroban az intel uj 12900k procija ajándék föleg úgy hogy a legtöbb helyen játékokban stb mindenhogy üti a 700-750 euros 5950x es procit. :C ;]

carl18
10% ember azon rugozik mennyit fogyaszt.....A kutyát nem érdekli németben élek 3x annyi az áram pont teszek rá , 10w vagy ép 100 nem izgat. Mint írtam akinek ez drága és sok nem kell megvenni kár ezen vitatkozni a végén még hitelt kéne felvenni a házra a sok áramfogyasztás miatt mert a napi átlag 3-5 óra játtékkal vagy még kevesebbel tönkremennek az emberek :)) van akit meg nem érdekel az alamizsna összeg,föleg ugy ha van a házon napelleme stb stb.. pont nem fogja érdekelni a vásárolokat amiért itt sírnak páran és ezt az intel is tudja meg még elég sokan
A zen 4 egyenlőre még sehol nincs ,az intelnek is lesz rá válasza, ezen felül meg a 3 cache upgrades procikkal is már lassan egy évet csúsznak. Hiába szaladnak előre a technologiával és nyernek idéglenesen teret ha nincs mögötte semmi teljesítmény és kakó. Lásd 7nm vs 10nm azt utobbi odaveri :DD szánalmas a vörösök probálkozása az lesz a durva mikor 7nm procival gyorsabbak lesznek mint az 5 nm uj zen4 ;] :K

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#441) zsintai1987 válasza Frozen (#440) üzenetére


zsintai1987
tag

De az Intel 7nanon van! Ottvan előtte hogy 7!

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#442) Frozen válasza zsintai1987 (#441) üzenetére


Frozen
őstag

ott ott

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#443) Picco válasza Frozen (#440) üzenetére


Picco
addikt

kez nagyon eldurvulni a hangnem nalad, vegyel vissza, most! :(((
nem eleg hogy helikopterkent szelmalom harcot vivsz az egesz PH! kozosseggel, kozottuk olyanokkal is akiknek regebb otta van szamitogepe mint hogy te megfogantal volna, de a lekezelo+nagykepuseged tarsitva a kacagtato hozzanemerteseddel mar erosen bicskanyitogato. :W

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#444) Frozen válasza Picco (#443) üzenetére


Frozen
őstag

1. Ne szemelyeskedjunk
2. En mindig probalok arrol beszelni ami a tema azaz az intel 12. Generációról az hogy valakinek boki a csoret ez mennyit fogyaszt es ebbol szelmalmot csinal arrol nem en tehetek tovabb kelle rajta lepni,nyilvan az intel nem veletlen fejlesztette ki a procit es az is teny lesz aki megveszi akinek meg nem tetszik nem veszi meg ahogy korabban is irtam.
Nem tudom miert vagyok ezzel bekepzelt es nagykepú,meg azt sem ,hogy miert kell szemelyeskedi minden egyes hozzaszolasban,reszemrol pont.
3. Azt sem tudod mennyi idős vagyok szóval ne mondj olyat amiről halvány gőződ sincs

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#445) sh4d0w válasza Frozen (#444) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, te valójában kétségbeesetten próbálsz érveket találni egy termék mellett, amiről nemcsak a topiclakók, hanem te sem tudsz semmit. Ennek érdekében már beszéltél itt mindenről, nemcsak a termékről.

https://www.coreinfinity.tech

(#446) Abu85 válasza vrob (#430) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A korlátozás nem azt jelenti, hogy nem viszi fel magát a hardver 240+ wattra, hanem azt, hogy ezt nem teszi meg tartósan. Mivel van neki egy tau limitje. Emiatt egy idő után 125 wattra korlátozza magát. Ugyanez az AMD-nél is. Az is 140 wattra fel tudja vinni magát egy bizonyos időre, majd 105 wattra korlátozza magát. Ezért bátorkodtam a leírtakat kijavítani, de ha az tesz boldoggá, hogy hamis adatokat adj tovább, akkor csináld csak. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#447) Frozen válasza sh4d0w (#445) üzenetére


Frozen
őstag

Nem én rinyálok folyamatosan a fogyasztás miatt, annak ellenére ,hogy nem tudunk semmit állításod szerint....
Vagy most én tévedek?
A másik dolog gondolod,hogy az intel csinál egy terméket feltünteti hiper szupernek és vásárlás után pedig a töredéke sem lenne igaz? Szerinted hányan vinnék vissza a procit a boltba? Oké aláírom nem kell mindent 100% kp-nak venni viszont és tuti van marketing is benne valamennyi ,de akkor is azért ne nézünk már egy neves nagy gyártót ennyire butának.Amit feltüntettek annak a 60-70% ha igaz már nagyon sokat léptek előre és ennek örülni kell,nem azon rugozni,hogy sokat fogyaszt meg a másik gyártó így meg úgy....

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#448) carl18 válasza Frozen (#440) üzenetére


carl18
addikt

Oké hogy te így gondolkozol, de az emberek 90%-a nem így vélekedik a dologról. És a nagyobb hőtermelés melé jobb alaplap és jobb hűtés is szükséges. Persze tény és való meglesz az Alder Lake vevő rétege is, de ha valóban sokkal többet fogyaszt mint a Zen 3 azért sok ember vásáról inkább AMD-t.

Itt arról van szó hogy az áltag ember egy adott összeből vásáról például félkonfigot. Mikor én vásároltam a fél konfigot le van szögezve mit akarok tutira 6 mag 12 szál és 16 giga ram.
Elsőnek Intel háza táján nézzelődtem és akkor bizony csak az I7-8700 ment 90-100E forintba, A B360 Asrock alaplap 38E lett volna.
140E forintot meg sokkaltam egy olyan platformért amibe már nincs sok fejleszthetőségi lehetőség.

Aztán AMD Háza táján tök jó áron mentek a B450 deszkák, 18E volt a Giga B450M S2H a Ryzen 5 1600 meg 30E-be fájt 3 év garanciával.
alaplap és cpu 50E forintért kihagyhatatlan vétel volt szerintem, és mai napig nem bántam meg a beruházást. Főleg hogy a jövőre nézve is fejleszthető az Am4.

Az i7 8700 kb 25-30%-al tudod többet mint az én Budget Ryzenem, de ha az ár-érték arányt figyelembe veszük akkor az intel a kék logó miatt egyáltalán nem érte volna meg a felárat. :U

Én 2020 januárjában ruháztam be Ryzen gépbe, és úgy voltam vele egy 3 évre le van akkor tudva a számítógép. És majd 2022-2023 táján meg eldől hogy építek egy újat AM5-re vagy ebbe rakok egy erősebb procit. :U

Szóval az átlag vásárló utána jár, számol matekol és át gondolja mivel jön ki a legjobban. Vagy én is sok ismerösöm is így gondolkozik, hogy az ár-érték arányba jó alkatrészeket vásárolja.
Intelnél is volt ilyen az I5-10400F személyében. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#449) Frozen válasza carl18 (#448) üzenetére


Frozen
őstag

Az intelnél is ülnek marketingesek és dolgoznak fejlesztők biztos lehetsz benne,hogy kelendőek lesznek a processzorok és nagyon kevés embert fog érdekelni a pillanatnyi fogyasztás. A pl 2 pedig nem mindig pörög.. Szóval röviden tömören ennyit meg kell várni ezt a pár napot és majd meglátjuk mennyire is fogynak. Minden esetre az árazása elég baráti.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#450) sh4d0w válasza Frozen (#447) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nagyon el vagy tévedve.

Először is, bizonyos állapotok elfűtött teljesítményét ismerjük, de semmi mást - idle, alacsony load, magas load - mind ismeretlen mutatószám.
Másodszor: nyilván sosem hallottál még olyat, hogy egy cég megpróbálja a legjobb fényben feltüntetni a termékét - még akkor is, ha az állításaik messze vannak a valóságtól.

Végül pedig a bagatellizálásról. Nem vonom kétségbe, hogy neked 100 euró ide vagy oda nem számít - azonban egy 10 milliós piacon ez a ritkább. Készséggel elhiszem, hogy nálad kW alatt nincs táp, 300K alatt alaplap stb.
Apróság, hogy a te véleményed és meglátásaid egy nagyon apró szelete a nagy összképnek.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.